Slabiji interes za iPhoneom

poruka: 75
|
čitano: 12.150
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Slabiji interes za iPhoneom".
15 godina
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
apoteka kaže...
artfull kaže...

 

koliko tko čega proda je jedno, a koliko tko radi profita je drugo

 

Ako nokia proda 20 puta vise mobitela nego apple, a apple ima veci profit

to otprilike znaci da su appleovi proizvodi strašno precijenjeni

(guglaj precijenjeni i dobit ces iphone4 kao prvi rezultatSmijeh)

Jedan od njih pet rezultata...

 

Uglavnom ne vidim što je čudo da je "interes" manji, ako je slabiji jer su se ljudi recimo to tako "opametili" te skužili da za manju sumu novca mogu dobiti nešto bolje - čisti primjer HTCovi mobiteli, u ovom slučaju Desire koji je vrh vrhova ponude mobilnih uređaja...

 

Daleko od toga da je iPhone loš kao mobitel, no nije i najbolji te nikada, ja osobno, ne bih dao preko pet tisuća kuna za njega...

U učenju je spas, u neučenju uživanje - sve do zaključivanja ocjena! :)
15 godina
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže...
dado2202 kaže...

http://www.telecomseurope.net/content/apple-dominates-smartphone-profits

 

koliko tko čega proda je jedno, a koliko tko radi profita je drugo. btw Symbian i Nokia su u USA nebitni igrači ( par posto i padaju )

 

@ Psiho - Navijanje za google i za android je jednako navijanju za microsoft i win, apple ili bilo što drugo. Zapravo Google mi je u ovom trenutku bitno manje simpatičan od ovo dvoje ( da ne kažem blago mi se gadi ) :D

Ok već je opće poznato da su pali profiti nokia-e. Ali to nije ništa čudno kad se iPhone proizvodi u Kini (možete provjeriti na svojim iUređajima preko IMEI-a) za šaku dolara, a prodaje se kao suho zlato.

 

http://www.mylot.com/w/discussions/1495264.aspx

 

Drugi sad isto pokušavaju prebaciti proizvodnju u treće zemlje, ali kasne za stevicom koji si je već jako dobar sa Kinezima

microman kaže...
GrimyHR: kao sto sam rekao ja ne usporedujem prodaju iPhonea sa prodajom Svih Nokijinih modela već iPhone sa primjerice SE x10 ili primjerice iPhone vs HTC Desire.I prvo nauči osnove kulturnog razgovora, a tek onda govori o mojim matematickim vjestinama, jer ovako ispada da ti je jezik brzi od mozga.

Btw. loše si se izrazio, ali samo pogledaj onaj link gore koji sam stavio i vidjet ćeš da prodaja iPhone uređaja nije niti približno količini smartphone uređaja (koji izlaze sa symbianom ili android-om) od drugih proizvođača, pa nisi u pravu baš sa svojom izjavom

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
neaktivan
offline
Slabiji interes za iPhoneom
ti se pravis bedast ili jesi bedast? Kako možeš usporedivat uopste prodaju jednog modela sa prodajom njih deset baziranih na Androidu.
Usporedi prodaju iPhone-a sa HTC Desire-om koji je trenutno vrh u klasi i onda mi govori o boljoj prodaji.Znaci jedan vs jedan,a ne jedan vs deset.
I'll be back
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Slabiji interes za iPhoneom

kako neće slabit kad je u t-comu  otključan 4g 9000 kuna?? ljudi pa nije on od zlata...

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
DmL kaže...

kako neće slabit kad je u t-comu  otključan 4g 9000 kuna?? ljudi pa nije on od zlata...

Ni da je od zlata toliko ne vrijedi...

U učenju je spas, u neučenju uživanje - sve do zaključivanja ocjena! :)
15 godina
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
microman kaže...
ti se pravis bedast ili jesi bedast? Kako možeš usporedivat uopste prodaju jednog modela sa prodajom njih deset baziranih na Androidu.
Usporedi prodaju iPhone-a sa HTC Desire-om koji je trenutno vrh u klasi i onda mi govori o boljoj prodaji.Znaci jedan vs jedan,a ne jedan vs deset.

Ja se možda samo pravim, ali ti očito jesi. Kako isto Apple izdaje nove telefone sa samo svojim OS-om i naziva ih dalje iPhone (samo mijenja brojeve), tako i HTC izdaje nove telefone, samo im mijenja imena, a ne brojeve. Ovo je usporedba platforma, a ne telefona, kao telefona. Neznam, idem nacrtam sliku u paint-u, možda ti pomogne.

 

I btw. Apple ima 4 telefona. iPhone, 3g, 3gs i 4 (jer sva četiri ulaze u istraživanje).

 

EDIT:

Samo se netko pametan u BUG-u sjetio napisati Iphone, umjesto iOS (na kojeg se odnosi istraživanje)

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 14:58 (dado2202).
14 godina
offline
Slabiji interes za iPhoneom
zakljucak: apple pada kad-tad sto se tice iphonea, android ga nasljeduje...
Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Slabiji interes za iPhoneom

Trenutno imam iPhone 3GS i odlučio sam da ću ga prodati i kupiti HTC desire.

Iphone nije loš, ali mjenjam ga jer želim koristit i android.

 

btw iPhone 3GS 16gb, garancija, 2600kn

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 17:45 (cuspajz).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Slabiji interes za iPhoneom

15000' okvirno rezerviranih neisporučenih nakon prvog vala isporuke

nove narudžbe i dalje stižu

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
dado2202 kaže...
microman kaže...
ti se pravis bedast ili jesi bedast? Kako možeš usporedivat uopste prodaju jednog modela sa prodajom njih deset baziranih na Androidu.
Usporedi prodaju iPhone-a sa HTC Desire-om koji je trenutno vrh u klasi i onda mi govori o boljoj prodaji.Znaci jedan vs jedan,a ne jedan vs deset.

Ja se možda samo pravim, ali ti očito jesi. Kako isto Apple izdaje nove telefone sa samo svojim OS-om i naziva ih dalje iPhone (samo mijenja brojeve), tako i HTC izdaje nove telefone, samo im mijenja imena, a ne brojeve. Ovo je usporedba platforma, a ne telefona, kao telefona. Neznam, idem nacrtam sliku u paint-u, možda ti pomogne.

 

I btw. Apple ima 4 telefona. iPhone, 3g, 3gs i 4 (jer sva četiri ulaze u istraživanje).

 

EDIT:

Samo se netko pametan u BUG-u sjetio napisati Iphone, umjesto iOS (na kojeg se odnosi istraživanje)

Pa ne baš ... da malo bolje proučiš strategiju HTCa i Apple a vidio bi da su bitno različite što se toga tiče. Apple ima jedan model i jedan team za razvoj. HTC istovremeno izdaje više modela, ima više timova za razvoj.

 

To što svi ajfonovi ulaze u istraživanja ( neka ) nije bitno jer je činjenica da apple ima samo jedam model koji se svakih god dana cca zamijeni sa novim, a HTC ima u svakom danom trenutku više međusobno različitih modela ( istovremeno u proizvodnji ).

 

I svi oni zajedno + NOKIA flagshipovi + SAMSUNG i SONY top modeli smartphonea zajedno prodaju manje komada od aktualnog iPhonea. 

A.
15 godina
protjeran
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
microman kaže...
GrimyHR: kao sto sam rekao ja ne usporedujem prodaju iPhonea sa prodajom Svih Nokijinih modela već iPhone sa primjerice SE x10 ili primjerice iPhone vs HTC Desire.I prvo nauči osnove kulturnog razgovora, a tek onda govori o mojim matematickim vjestinama, jer ovako ispada da ti je jezik brzi od mozga.

ti si rekao da apple proda vise uredaja nego nokia i samsung zajedno tako da sad ne seri

a za kulturu me zaboli ito kao sto me zaboli za tvoje ili icije misljenje o mojoj kulturi Belji se

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže...

Pa ne baš ... da malo bolje proučiš strategiju HTCa i Apple a vidio bi da su bitno različite što se toga tiče. Apple ima jedan model i jedan team za razvoj. HTC istovremeno izdaje više modela, ima više timova za razvoj.

 

To što svi ajfonovi ulaze u istraživanja ( neka ) nije bitno jer je činjenica da apple ima samo jedam model koji se svakih god dana cca zamijeni sa novim, a HTC ima u svakom danom trenutku više međusobno različitih modela ( istovremeno u proizvodnji ).

 

I svi oni zajedno + NOKIA flagshipovi + SAMSUNG i SONY top modeli smartphonea zajedno prodaju manje komada od aktualnog iPhonea. 

Neda mi se boriti, evo zadnji pokušaj, meni je iskreno svejedno da li netko ima iPhone ili bilo koji drugi telefon. Svakome ono što voli. Samo da je netko pogledao onaj link koji sam poslao. Imaš jednu tablicu u kojoj se lijepo može vidjeti broj prodanih "smartphone" uređaja.

Slikica Slikica
 

Znači samo čista matematika, ako sam ja to dobro interpretirao :

 

Symbian uređaja prodanih 253 milijuna

RIM (ili ti ga OS kojega ima SAMO blackberry) - 112 milijuna

Android - 106 milijuna

    cca 500 milijuna

Iphone - 87 milijuna

    cca 90 milijuna

 

Neznam, ali čini mi se da je 90 manje od 500

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
dado2202 kaže...
artfull kaže...

Pa ne baš ... da malo bolje proučiš strategiju HTCa i Apple a vidio bi da su bitno različite što se toga tiče. Apple ima jedan model i jedan team za razvoj. HTC istovremeno izdaje više modela, ima više timova za razvoj.

 

To što svi ajfonovi ulaze u istraživanja ( neka ) nije bitno jer je činjenica da apple ima samo jedam model koji se svakih god dana cca zamijeni sa novim, a HTC ima u svakom danom trenutku više međusobno različitih modela ( istovremeno u proizvodnji ).

 

I svi oni zajedno + NOKIA flagshipovi + SAMSUNG i SONY top modeli smartphonea zajedno prodaju manje komada od aktualnog iPhonea. 

Neda mi se boriti, evo zadnji pokušaj, meni je iskreno svejedno da li netko ima iPhone ili bilo koji drugi telefon. Svakome ono što voli. Samo da je netko pogledao onaj link koji sam poslao. Imaš jednu tablicu u kojoj se lijepo može vidjeti broj prodanih "smartphone" uređaja.

 

Znači samo čista matematika, ako sam ja to dobro interpretirao :

 

Symbian uređaja prodanih 253 milijuna

RIM (ili ti ga OS kojega ima SAMO blackberry) - 112 milijuna

Android - 106 milijuna

    cca 500 milijuna

Iphone - 87 milijuna

    cca 90 milijuna

 

Neznam, ali čini mi se da je 90 manje od 500

matematika ti je u redu vieš manje. Kao što vidiš ja sam napisao samo flagship ili top modeli, da ih sad ne nabrajam pojedinačno, desetak modela ukratko. 

A.
15 godina
offline
Slabiji interes za iPhoneom

ccc opet ista priča kao i sa mac vs pc...jednostavno shvatite da su to različite strategije i nemogu se samo tako uspoređivati...To je isto kao da iMac uspoređujemo sa samo jednim pc-om i onda kažete kako se mac bolje prodaje od tog jednog pc-a, a to što ima mali milijun modela pc-a od jeftine do enormno visokih cijena nije bitno...tako je i ovdje. Oni imaju politiku jedan mob na godinu a drugi imaju politiku više mobitela za svačije potrebe, jer znaju da svi ljudi nisu isti da imaju iste potrebe. 

 

Zato i štancaju toliko modela, zato imaš 3 HTC desire modela, jedan običan, jedan sa većim ekranom, a jedan sa tipkovnicom, pa nek svatko uzme što voli. Zašto recimo apple ne bi isto tako uradio? Neznam i nije me briga, njihov problem što oni imaju samo jedan aktualan model, iako su recimo mogli izbaciti iphone sa većim ekranom, ili recimo neki low end model koji bi bio jeftin. Oni imaju to što imaju i bore se protiv svih ostalih, a ne samo protiv samo jednog modela nekog proizvođača, isto kao što se macovi bore protiv svih PC-a...

 

 

A za profite firmi me ni najmanje nije briga, dokle god imaju dovoljno profita da ne davaju otkaze i da svi radnici dobivaju plaće koje su zaslužili, i da imaju eventualno kapitala za ulaganje u nove tehnologije koje će ugraditi u nove uređaje. Sad dali apple ima par milijona više od nokie meni uopće ne igra ulogu...možda ako imate dionice od apple-a možda vam onda igra ulogu, ali onda takva osoba nikako nemože biti objektivna za raspravljati se u ovakvim temama...

 

 

Stoja
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
Stoja kaže...

 

 

A za profite firmi me ni najmanje nije briga, dokle god imaju dovoljno profita da ne davaju otkaze i da svi radnici dobivaju plaće koje su zaslužili, i da imaju eventualno kapitala za ulaganje u nove tehnologije koje će ugraditi u nove uređaje. Sad dali apple ima par milijona više od nokie meni uopće ne igra ulogu...možda ako imate dionice od apple-a možda vam onda igra ulogu, ali onda takva osoba nikako nemože biti objektivna za raspravljati se u ovakvim temama...

 

 

zašto ne? imam i dionice tekoma pa me to ne spriječava da javno i privatno kažem da su u banani i scum.

 

Apple kao firmu možemo uspoređivati samo sa drugom firmom, ne sa svim ostalim firmama. Isto tako iMac možeš direktno uspoređivati samo sa nekim drugim all in one računalom, a ne s svim računalima. Sukladno tome OSX vs Win ili iOS vs Android ( platforme ). Isto tako iPhone4 vs HTC Desire recimo.

A.
15 godina
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže...

 

Apple kao firmu možemo uspoređivati samo sa drugom firmom, ne sa svim ostalim firmama. Isto tako iMac možeš direktno uspoređivati samo sa nekim drugim all in one računalom, a ne s svim računalima. Sukladno tome OSX vs Win ili iOS vs Android ( platforme ). Isto tako iPhone4 vs HTC Desire recimo.

Pa tako bi mogli uspoređivati samo kad bi bila druga kompanija sa istom strategijom kao apple koja ima po jedan model u ponudi. To je kao da kažeš da se coca-cola bolje prodaje od neznam, fante od naranče, ali fanta ima još nekoliko vrsti okusa koje također prodaju i sveukpno im je prodaja veća od coca-cole(samo primjer nije bitno jeli točno ili ne)

 

Zato nemožemo tako uspoređivati proizvode jer jednostavno nema smisla(još ajde sa imacom i ima jer kao što kažeš to ja all-in-one, ali sa recimo prijenosnicima ili mobovima ne drži vodu)

 

Činjenica je da apple sa svega 4 iphona prodaje puno modela, ali opet očito ostaje u ukupnom zaostatku na prema drugima, koji imaju više modela. Neka se apple potrudi i izbaci više modela pa će još više povečati prodaju, nitko ih ne tjera da štancaju jedan na godinu...

Stoja
14 godina
offline
Slabiji interes za iPhoneom

Nobovi su napokon shvatili da se ne isplati davati tolike novce za poluproizvod koji uz to ima problema sa antenom koja gubi signal.

 
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže...

 Isto tako iPhone4 vs HTC Desire recimo.

Pa i iphone ima vise verzija, 2 ako se ne varam, s manje i vise memorije

jos kad dode bijeli to ce bit 4

 

isto tako rade i drugi

nokia predstavi 5800 pa maknu jednu stvar, stave manji ekran i novi model je roden

zasto se ne bi usporedivali svi ti modeli?

koji dijele vecinu dijelova, samo malo drukcije izgledaju...

dobro 5800 nije ipak za usporedbu sa novim iphoneom, kazen kao primjer

 

 

isto tako kod htc-a, samsunga i drugih

 

zaboga i iphone4 ima tek sacicu novih stvari naspram 3gs

16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
apoteka kaže...

 

zaboga i iphone4 ima tek sacicu novih stvari naspram 3gs

How 'bout everything?  :D 

A.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže...
apoteka kaže...

 

zaboga i iphone4 ima tek sacicu novih stvari naspram 3gs

How 'bout everything?  :D 

ipak ne...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
apoteka kaže...
artfull kaže...
apoteka kaže...

 

zaboga i iphone4 ima tek sacicu novih stvari naspram 3gs

How 'bout everything?  :D 

ipak ne...

a šta ja znam, osim kućišta i dizajna, ekrana, procesora, memorije, zvučnika, mikrofona ... neznam što još se može promijeniti ...

A.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 16:17 (artfull).
16 godina
neaktivan
offline
Slabiji interes za iPhoneom

a moze se promijeniti, da ti daju uz fon 20 kila mesa.

 

moj drugi post sa slikama

Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa, bandiera rossa Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa trionferà.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
microman kaže...
ti se pravis bedast ili jesi bedast? Kako možeš usporedivat uopste prodaju jednog modela sa prodajom njih deset baziranih na Androidu.
Usporedi prodaju iPhone-a sa HTC Desire-om koji je trenutno vrh u klasi i onda mi govori o boljoj prodaji.Znaci jedan vs jedan,a ne jedan vs deset.

Danas se hardware radi za software, a ne kao nekad - software za hardware.

Ono je graf Android uredaja, iOS uredaja, Symbian uredaja itd. i to je sasvim u redu.

Nemoj mi molim te sad kenjat kako je to tako jer je iOS samo na 4 mobitela, a Android na puno vise jer i ja i ti znamo da se iPhone prodaje tolko kolko se prodaje bas zbog toga sto stvara nekakav osjecaj ekskluzivnosti.

- Psiho246
16 godina
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže...
dado2202 kaže...
artfull kaže...
Daj psiho budi ozbiljan malo ... Može NOKIA držati i 99% tržišta ako joj je profit s tih 99% manji od ostalih 1% nešto je trulo u državi Finskoj. Apple ne da ne pada, nego je u odnosu na Nokiju pogotovo u nenormalnom rastu na svim frontama. Sviđalo se to nama ili ne.

WTF are you saying

 

Samo jedan google search i našao sam ovo (još k tome na appleinsider-u)

 

http://www.appleinsider.com/articles/10/08/12/android_based_smartphone_shipments_leapfrog_apples_iphone.html

 

Koliko vidim Symbian je No.1, a ako sam dobro upućen on je Nokia proizvod. Koliko se može vidjeti po grafovima, udio Symbian-a je pao samo za ono za koliko je Android porasao.

 

EDIT:

 

Apple baš nije utjecao na pad Symbiana

http://www.telecomseurope.net/content/apple-dominates-smartphone-profits

 

koliko tko čega proda je jedno, a koliko tko radi profita je drugo.

 

Sorry, ali ovo samo pokazuje retardaciju iPhone consumera, jer je očito da Apple na njima više zarađuje nego što bi trebao, tj. da se stvar prodaje skuplje nego što vrijedi.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
funat kaže...
artfull kaže...
dado2202 kaže...
artfull kaže...
Daj psiho budi ozbiljan malo ... Može NOKIA držati i 99% tržišta ako joj je profit s tih 99% manji od ostalih 1% nešto je trulo u državi Finskoj. Apple ne da ne pada, nego je u odnosu na Nokiju pogotovo u nenormalnom rastu na svim frontama. Sviđalo se to nama ili ne.

WTF are you saying

 

Samo jedan google search i našao sam ovo (još k tome na appleinsider-u)

 

http://www.appleinsider.com/articles/10/08/12/android_based_smartphone_shipments_leapfrog_apples_iphone.html

 

Koliko vidim Symbian je No.1, a ako sam dobro upućen on je Nokia proizvod. Koliko se može vidjeti po grafovima, udio Symbian-a je pao samo za ono za koliko je Android porasao.

 

EDIT:

 

Apple baš nije utjecao na pad Symbiana

http://www.telecomseurope.net/content/apple-dominates-smartphone-profits

 

koliko tko čega proda je jedno, a koliko tko radi profita je drugo.

 

Sorry, ali ovo samo pokazuje retardaciju iPhone consumera, jer je očito da Apple na njima više zarađuje nego što bi trebao, tj. da se stvar prodaje skuplje nego što vrijedi.

glupost. Jednostavno nisu ušli u natjecanje sa proizvodima koji imaju malu maržu. Ista stvar je i sa kompom i ostalim. Mogu prodavat samo high end jer mogu i na tome im je zarada velika, a prodaju ogromnu količinu. Jel teško shvatiti da recimo 40 miljuna prodanih iPada u 2012 ( nezavisna projekcija analitičara se kreće od 30 do 50 miljuna ) po prisječnoj cijeni od 600 dolara iznosi cca 24 milijarde dolara!?!? I to je bez onog što dobiju od telekoma, dodataka, app storea etc.

 

Nokia može prodati milijardu svojih jeftilen telefona po 24 dolara i imati deset put manji profit. To su oni što se prodaju za 100 kn, sa 100 kn na računu.

A.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže...
apoteka kaže...
artfull kaže...
apoteka kaže...

 

zaboga i iphone4 ima tek sacicu novih stvari naspram 3gs

How 'bout everything?  :D 

ipak ne...

a šta ja znam, osim kućišta i dizajna, ekrana, procesora, memorije, zvučnika, mikrofona ... neznam što još se može promijeniti ...

 

da, lomljivo kuciste i "revolucionarna" antena

imas pravo, ali to mozda nisu trebali minjat

 

a za zvucnik, evo citat sa gsmarene

As to loudspeaker performance, there’s nothing new about the new iPhone. It struggled to make the Below Average mark and that makes it the worst of all iPhones we’ve tested.Smijeh

 

ekran, da buden iskren, gledajuci desire i iphone4 jedan kraj drugog, amoled je malo bolji

rezolucija je mazanje ociju, razlika se vidi na 5cm, jedva, a samo guta bateriju i opterecuje procesor

 

16 godina
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže....

glupost. Jednostavno nisu ušli u natjecanje sa proizvodima koji imaju malu maržu. Ista stvar je i sa kompom i ostalim. Mogu prodavat samo high end jer mogu i na tome im je zarada velika, a prodaju ogromnu količinu. Jel teško shvatiti da recimo 40 miljuna prodanih iPada u 2012 ( nezavisna projekcija analitičara se kreće od 30 do 50 miljuna ) po prisječnoj cijeni od 600 dolara iznosi cca 24 milijarde dolara!?!? I to je bez onog što dobiju od telekoma, dodataka, app storea etc.

 

Nokia može prodati milijardu svojih jeftilen telefona po 24 dolara i imati deset put manji profit. To su oni što se prodaju za 100 kn, sa 100 kn na računu.

Ti ne zamjecujes cinjenicu da Nokia ne prodaje samo jeftine mobitele vec i one po 5 tisuca kuna.

Taj mobitel od 5 tisuca kuna, naravno vrijedi svake lipe, dok iPhone ne vrijedi svojih para. (ovdje iskljucujem fail od n97)

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
Psiho246 kaže...
artfull kaže....

glupost. Jednostavno nisu ušli u natjecanje sa proizvodima koji imaju malu maržu. Ista stvar je i sa kompom i ostalim. Mogu prodavat samo high end jer mogu i na tome im je zarada velika, a prodaju ogromnu količinu. Jel teško shvatiti da recimo 40 miljuna prodanih iPada u 2012 ( nezavisna projekcija analitičara se kreće od 30 do 50 miljuna ) po prisječnoj cijeni od 600 dolara iznosi cca 24 milijarde dolara!?!? I to je bez onog što dobiju od telekoma, dodataka, app storea etc.

 

Nokia može prodati milijardu svojih jeftilen telefona po 24 dolara i imati deset put manji profit. To su oni što se prodaju za 100 kn, sa 100 kn na računu.

Ti ne zamjecujes cinjenicu da Nokia ne prodaje samo jeftine mobitele vec i one po 5 tisuca kuna.

Taj mobitel od 5 tisuca kuna, naravno vrijedi svake lipe, dok iPhone ne vrijedi svojih para. (ovdje iskljucujem fail od n97)

Ma ne pričam o tome što tebi vrijedi ili ne vrijedi, to je ionako irelevantno za razumnu raspravu :D ... samo da kad high end proizvod sa takvom cijenom prodaješ u nenormalno velikim količinama generira nenormalno velik profit. To trenutno ne može niti jedna druga firma, osim donekle microsoft sa windowsima ( U ITju .. da ne navodimo sad Toyotu i to :D . )

A.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 17:27 (artfull).
16 godina
offline
Slabiji interes za iPhoneom
Potpuno ocekivano. Android bi mogao biti novi Windows. Nokia je propustila tu priliku, doduse i Ameri joj nisu dozvolili iz strateskih razloga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
apoteka kaže...
artfull kaže...
apoteka kaže...
artfull kaže...
apoteka kaže...

 

zaboga i iphone4 ima tek sacicu novih stvari naspram 3gs

How 'bout everything?  :D 

ipak ne...

a šta ja znam, osim kućišta i dizajna, ekrana, procesora, memorije, zvučnika, mikrofona ... neznam što još se može promijeniti ...

 

da, lomljivo kuciste i "revolucionarna" antena

imas pravo, ali to mozda nisu trebali minjat

 

a za zvucnik, evo citat sa gsmarene

As to loudspeaker performance, there’s nothing new about the new iPhone. It struggled to make the Below Average mark and that makes it the worst of all iPhones we’ve tested.Smijeh

 

ekran, da buden iskren, gledajuci desire i iphone4 jedan kraj drugog, amoled je malo bolji

rezolucija je mazanje ociju, razlika se vidi na 5cm, jedva, a samo guta bateriju i opterecuje procesor

 

Neznam što je tebi bolje ili lošije niti je bitno. Samo sam komentirao da su 3Gs i 4 hardverski dvije potpuno, ali potpuno različite stvari. :) Ajde da si rekao 3G i 3Gs ...

A.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice