Saša Lončar kupio HG Spot Nekretnine

poruka: 8
|
čitano: 4.571
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Saša Lončar kupio HG Spot Nekretnine".
13 godina
offline
Saša Lončar kupio HG Spot Nekretnine
Čovjek kupio 200 milijuna kuna duga za 450 000 kuna?
Molim objašnjenje nekog upućenijeg u te stvari.
 
20 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Saša Lončar kupio HG Spot Nekretnine

Prodaš zgradu, a dugove ostaviš firmi koja ide u stečaj ;-)

13 godina
offline
Re: Saša Lončar kupio HG Spot Nekretnine
cnslt kaže...

Prodaš zgradu, a dugove ostaviš firmi koja ide u stečaj ;-)

Teško da je to moguće. Nisu bankari od jučer, sigurno postoji upis u gruntovnici, koji će spriječiti prodaju. Vjerojatnije je nešto drugo u pitanju (čitaj pokušaj banke da tvrtku podigne na noge i vrati lovu).

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Saša Lončar kupio HG Spot Nekretnine

Prema http://www.gohome.hr/Search.aspx?q=poslovni%20prostor%20zagreb%203800%20m2, poslovni prostor u Zg te kvadrature vrijedi od 1 do 10 miliona eura, dakle je čovjek efektivno kupio 'pravo' da bude dužan?

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Saša Lončar kupio HG Spot Nekretnine

to sam ja htio kupit

12 godina
neaktivan
offline
Saša Lončar kupio HG Spot Nekretnine

Zaba se u stvari kroz stečaj očistila od ostalih. Ostali su ostali u stečajnoj masi koja je nestala (nema se kaj prodat), a oni su se prebacili na opet čistu firmu koja u stvari treba isti čas opet u stečaj (ima nešto u zakonu, ako ti je dug ne znam koliko puta veći od kapitala ili dobit, neka me netko ispravi tko se bolje kuži u to).

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Saša Lončar kupio HG Spot Nekretnine

ocito je glavni cilj ove kupnje spasavanje nekretnine, jer vjerujem da bi pod tolikim dugovanjem banka preuzela prostor koji se moze efikasno iskoristiti za profit, pa prema tome pretpostavljam da je ovdje cilj iskoristiti HGspot i Intonat za rijesavanje dugova od 200 milijuna kuna, pogotovo s obzirom na to da obje firme posluju u "pozitivi", pa se vjerojatno nadaju tome da ce nekako uspijeti rijesiti dugove u dalekoj buducnosti, sto je i teoretski moguce, no zavisi najvise o kamati koju moraju placati banci za dugove, iako neznam nista o poslovanju ovih tvrtki, ukoliko uspiju napraviti profit i nakon placanja same kamate, postoji sansa da se otplate ti dugovi, no tu je u pitanju dugi niz godina ako se radi sa tako malim profitom od 150 000 kn koji je ovdje prakticki zanemariv, jedino ako tu jos uracunaju i neku stopu rasta, posto u jednom clanku pise da su digli promet, onda jos ima nade za spas, no morali bi biti jako oprezni sa time, jedna losa poslovna odluka i sve im pada u vjetar... {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Saša Lončar kupio HG Spot Nekretnine
cnslt kaže...

Prodaš zgradu, a dugove ostaviš firmi koja ide u stečaj ;-)

nasmijao sam se kad sam pročitao post :)

 

Preskočio si bitan korak...

1. digneš kredit u banci (jamac ti je država)

2.kupiš zemljište sa firmom

3. firmu rasformiraš na više poslovnih subjekata, strojeve rasprodaš.

4.firmu pošalješ u stečaj ...

 

- vidi se da smo imali "dobre" učitelje a školu skupo platili.

s'trolo sam te ko' odojka
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice