Proizveden stanen – bliski rođak grafena

poruka: 6
|
čitano: 2.358
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proizveden stanen – bliski rođak grafena".
16 godina
offline
Proizveden stanen – bliski rođak grafena

e da nam je jos jedna svemirska utrka pa da nas svaki dan bombardiraju sa pronalascima..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Proizveden stanen – bliski rođak grafena

koiko još do "vijesti" o revolucionarnim baterijama osnovanim na ovom kositru, veličine 5 lipa, koje će se puniti jednom godišnje a davati GW snage? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Proizveden stanen – bliski rođak grafena
Ajar kaže...

koiko još do "vijesti" o revolucionarnim baterijama osnovanim na ovom kositru, veličine 5 lipa, koje će se puniti jednom godišnje a davati GW snage? 

 ma nije samo to problem. problem je to opće raširen. tehnologija se kreće prebrzo, a usvajanje iste među mase jako sporo.

 

tako da kad čitaš nešto tako fantastično, moraš uzet u obzir kome to treba. i ima li smisla trošiti sredstva na nešto što je mnogostruko skuplje, a tek marginalno bolje.

8 godina
offline
Proizveden stanen – bliski rođak grafena
Ne znam u čemu je prednost stanena pred grafenom. Kositar je rjeđi i skuplji od ugljika, a usto je kositar po atomskoj težini 10 puta teži do ugljika. To znači da bi
"mreža" od kostitra s istim brojem "očica" bila deset puta teža. Otkriće koje je interesantno kemičarima (teoretski, akademski) ne znači nužno i tehnološki pomak.
Ovo otkriće samo pokazuje vrijednost Periodnog sustava elemenata, jer - eto - i to je dokaz da ugljik i kositar treba staviti u istu skupinu PSE.
N. Raos
 
9 0 hvala 3
15 godina
odjavljen
offline
Proizveden stanen – bliski rođak grafena

Nisu ni blizu čipovima od grafena, a kamoli ovako nečega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Proizveden stanen – bliski rođak grafena
danen kaže...
Ne znam u čemu je prednost stanena pred grafenom. Kositar je rjeđi i skuplji od ugljika, a usto je kositar po atomskoj težini 10 puta teži do ugljika. To znači da bi
"mreža" od kostitra s istim brojem "očica" bila deset puta teža. Otkriće koje je interesantno kemičarima (teoretski, akademski) ne znači nužno i tehnološki pomak.
Ovo otkriće samo pokazuje vrijednost Periodnog sustava elemenata, jer - eto - i to je dokaz da ugljik i kositar treba staviti u istu skupinu PSE.
N. Raos

U teoriji (mjerenja zasad to ne potvrđuju), stanen bi na rubovima bio supravodič, i to na sobnoj temperaturi. Za grafen to ne vrijedi, barem u uobičajenim uvjetima.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice