Prijetnje smrću zbog LHC-a

poruka: 183
|
čitano: 18.734
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prijetnje smrću zbog LHC-a".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
kupachabras kaže...
Nisam uvjeren da Oppenheimer nije nikoga zelio ubiti, ta bombu je radio vec u nacistickoj Njemackoj i svi su znali sto vojska (prije svega SS) zeli s tom bombom uciniti. Pa raketirali su London s V-1 i V-2 raketama nisu li?
 Von Braun nije radio na nuklearnoj bombi. V-1 i V-2 nisu rakete, nego projektili s mlaznim motorom.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
DigiMagic kaže...
 Von Braun nije radio na nuklearnoj bombi. V-1 i V-2 nisu rakete, nego projektili s mlaznim motorom.
Zapravo jesu rakete. V2 je zapravo raketa.
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Ja stvarno ne znam u cemu je frka?????????

 

Prva stvar koju sam ja uradio kada sam cuo da bi mogao biti smak svijeta Plač  je bila da sam je prenio mojoj djevojci i ona je odlucila da bi najbolje bilo da ja dodjem kod nje sutra navece za svaki slucaj ako se sta desi tako da bih zamolio Bug redakciju da malo cesce objave pokoju informaciju slicnog sadrzaja.

Unaprijed hvala............

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Dr. Vicko kaže...

Ja stvarno ne znam u cemu je frka?????????

 

Prva stvar koju sam ja uradio kada sam cuo da bi mogao biti smak svijeta Plač  je bila da sam je prenio mojoj djevojci i ona je odlucila da bi najbolje bilo da ja dodjem kod nje sutra navece za svaki slucaj ako se sta desi tako da bih zamolio Bug redakciju da malo cesce objave pokoju informaciju slicnog sadrzaja.

Unaprijed hvala............

 Najsigurnije je ako zatvorite vrata i pustite rolete. Možda ne dođe do vas. Cool
Kublach
15 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Znate onaj Murphyev zakon da će poći po zlu sve što može poći po zlu!

 

Čitam sve te vaše postove i stvarno sam se zabrinul,

zato sam odmah išel zvati Kathryn Janeway,

ona je odmah sazvala hitan sastanak, čak je zvala i Q-a,

a on veli da bu sve vredu tak da nemate brige!

 

Cool

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Kublach kaže...
 Najsigurnije je ako zatvorite vrata i pustite rolete. Možda ne dođe do vas. Cool
 Nevezano za citat - ova je tema totalno suluda. Nisam podnio vise od nekoliko postova...

A sad u vezi s citatom - ja sam uvijek za tehniku Duck and Cover:

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

hehe kad vidim ove anti-znanstvene seronje stvarno poželim da nas sve pobije crna rupa iz cerna

 

svi mi papci stariji od dvadesetak godina svejedno dugujemo život znanosti, jer da nema nje teško da bi ove pozne godine doživili :)

 

science giveth, science taketh away :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Solo, castim te cevapima dozivotno ako uspiju napraviti crnu rupu.

Hoces i ti mene ako ne uspiju? :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
kupachabras kaže...

 

Kunete se u znanost i napredak? To je sve sto vidite?

 

Zar je to ta ista znanost koja je omogucila covjeku da oduzme pravo na zivot drugom covjeku? Da ga baci u tamnicu i pretvori u roba?

Zar je to ta ista znanost koja je proizvela oruzja kojim se ubijaju ziva bica i sam Planet? Zar je napredak imati sve moguce "gadgete" i tehnologiju, a nemati dusu i postovanje za sav zivot?

Priznali mi to ili ne, primitivni smo i bojimo se svega, a cega se bojimo - to unistavamo. Ponasamo se kao majmuni bez krzna s oruzjem u ruci.

 

 
Za sve kojima nije jasno (sami ce se pronaci u ovom tekstu):

Ne odvajajte znanost i napredak. Namjerno sam ih napisao u istoj recenici, jer jedno bi trebalo podrazumijevati drugo zar ne?

Niti u jednom postu nisam napisao da znanost treba ukinuti. Problem je u tome sto covjek u nekim poljima velikim koracima napreduje u znanosti ali stagnira u razvoju samoga sebe, tj. svoje covjecnosti. To pak vodi u opasnost jer se covjekova vjestina samokontrole ne razvija u istom omjeru kao i tehnika (citaj: oruzje, jer sve sto znanost smisli prvo se pretvori u oruzje) kojom rukuje.

Krivi su odgoj i obrazovni sustavi (od najranijeg djetinstva) jer stvaraju znanstvenike (citaj: ljude) kojima nedostaju socijalne vjestine, vjera, empatija itd... jer sve sto vide je znanost. Taj isti sustav stvara i ostale (kojima nedostaju iste vrijednosti), pa npr. predsjednici, generali i ostale "glavesine" koji su u poziciji da odlucuju ne vide dalje od svog nosa i nije ih briga za ostale ljude tj. covjecanstvo (osim mozda za svoje najblize). Takvi su spremni unistiti i Svijet, samo da bi valjda nesto "dokazali".

A takvih, kojima takodjer nedostaju ove vazne vjestine, eto ima i na ovom forumu. Dokazuju to svojim mislima, ali covjek se sastoji od puno vise "layera" i ja vise necu debatirati s takvima koji tvrde da su "razumni", "kompetentni" a nisu sposobni shvatiti tudje misli, niti znaju sloziti jednu civiliziranu recenicu da bi rekli to sto zele.
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

 

Sudnji dan je blizu...

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
kupachabras kaže...
Krivi su odgoj i obrazovni sustavi (od najranijeg djetinstva) jer stvaraju znanstvenike (citaj: ljude) kojima nedostaju socijalne vjestine, vjera, empatija itd... jer sve sto vide je znanost. Taj isti sustav stvara i ostale (kojima nedostaju iste vrijednosti), pa npr. predsjednici, generali i ostale "glavesine" koji su u poziciji da odlucuju ne vide dalje od svog nosa i nije ih briga za ostale ljude tj. covjecanstvo (osim mozda za svoje najblize). Takvi su spremni unistiti i Svijet, samo da bi valjda nesto "dokazali".

A takvih, kojima takodjer nedostaju ove vazne vjestine, eto ima i na ovom forumu. Dokazuju to svojim mislima, ali covjek se sastoji od puno vise "layera" i ja vise necu debatirati s takvima koji tvrde da su "razumni", "kompetentni" a nisu sposobni shvatiti tudje misli, niti znaju sloziti jednu civiliziranu recenicu da bi rekli to sto zele.
 Da, takvi poput tebe su uvijek puni te uzvišene moralnosti i produhovljenosti, kao da su iznad svog zla na svijetu. Ali sve je to nažalost najčešće jedna obična varka i licemjerje, što si ti uostalom najbolje dokazao jer si osobno u ovoj raspravi bez imalo oklijevanja i bez ikakvih argumenata nevinog čovjeka optužio da je potencijalni ubojica i nacist. A sad bi nama tu držao lekcije o empatiji, ljudskim vrijednostima i vjeri. Ne, hvala.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Vortac kaže...
...jer si osobno u ovoj raspravi bez imalo oklijevanja i bez ikakvih argumenata nevinog čovjeka optužio da je potencijalni ubojica i nacist...
 Ako mislis da sam ja licemjer pogledaj u ogledalo, tamo je prava licemjercina. Oppenheimer mozda nije nacist, ali evo ti tvoga "nevina" covjeka, educiraj se: OPPENHEIMER
Potpuno si se izgubio i lupas bezveze, a ja cijelo vrijeme samo govorim protiv ljudi (znanstvenika, ako hoces) koji svojim znanjem otkrivaju "cudovista" koja mogu biti pogubna za cijelo covjecanstvo. Zato sam i sudjelovao na ovom topicu. Istina, vecina je prije smrti rekla da "nisu htjeli nauditi covjecanstvu", te da "su znali kuda ce to dovesti, nikada ne bi dovrsili projekt" itd... ugl. sve je to gomila gluposti jer svima je godila paznja i nagrade koju su dobijali za svoja "cudovista" i jako dobro su znali za koga rade i sto ta "cudovista" mogu uciniti.
Kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2008 14:54 (kupachabras).
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

"If the radiance of a thousand suns were to burst at once into the sky, that would be like the splendor of the mighty one. Now I am become Death, the destroyer of worlds." - R. Oppenheimer

 

 U tekstu koji ste predložili da pročitamo stoji da je R. O. bio na poziciji glavnog savjetnika za nuklearnu energiju te da se 'glasno' zalagao protiv gomilanja nuklearnog naoružanja, radi čega su mu ukinute navedene povlastice i zabranjen pristup.

 

Kažu da u svakom zlu ima i dobra. Izum recimo revovera/strojnice - totalno zle stvari koja je dovela do miljunskih žrtava - za sobom je povukao nebrojeno pozitivnih stvari (postoji dobra dokumentarna emisija sa Jeremyjem Clarksonom - 'Izumi koji su promijenili svijet'). Isto vrijedi za svaku tehnologiju i svaki izum. Gotovo svaka stvar na svijetu može potencialno biti ubojita ili čak uništiti čovječanstvo. Bizaran primjer: neki militantni ogranci u nekim islamskim zemljama koriste PlayStatione za navođenje balističkih projektila. PlayStation - stvar stvorena za zabavu i užitak služi za uništenje i ubijanje. Drugi bizaran primjer: mikrovalna pećnica - uređaj za pripremu hrane koji ima gotovo svako kućanstvo, modificirana na pravi način može biti pretvorena u mikrovalno oružje koje može nanjeti veliku štetu onome u koga je upereno. Još bizarniji primjer: mala nedužna kemijska olovka može postati ubojito oružje ako je zabodemo nekome u glavu.

Poanta: nisu "zvjeri" znanstvenici koji su izumili kemijsku olovku, mikrovalnu ili PlayStation ili bilo koju potencialno ubojitu stvar, već oni koji su se odlučili na taj zli način je upotrijebiti i počiniti zlodjelo. Nuklearna bomba je mogla ostati samo instrument zaplašivanja, ali trebalo ju je isprobati na ljudima - no taj pokus nisu "zvjerski" znanstvenici učinili...

 

Što se tiće LHCa - postoji hrpa matematičkih i fizikalnih dokaza da se ništa krivo neće dogoditi prilikom pokusa, naspram ogromnog broja pozitivnih stvari koje bi mogle donjeti veliki napredak čovječanstva.

...And then You will die, when Your ideals You deny...
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2008 16:12 (Lt Dalius).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
kupachabras kaže...
 Ako mislis da sam ja licemjer pogledaj u ogledalo, tamo je prava licemjercina. Oppenheimer mozda nije nacist, ali evo ti tvoga "nevina" covjeka, educiraj se: OPPENHEIMER
 Kupachabras, ja sam taj članak sa Wikipedije već davno pročitao. Drago mi je da si ga i ti sad konačno otkrio - to ipak pokazuje da cijela ova naša rasprava možda i nije bila uzaludna, te da si na kraju krajeva ipak odlučio nešto naučiti. Čak si počeo kopirati i moje fraze ("educiraj se"). Ja ti čestitam. Ipak, kupachabras, skrećem ti pažnju da članak nije dovoljno samo otvoriti - potrebno ga je i pročitati. Jer da si ga pročitao, sigurno ti ne bi promaknuli ovi važni citati:

"When the government questioned whether to pursue a crash program to develop an atomic weapon based on nuclear fusion—the hydrogen bomb—Oppenheimer initially recommended against it, though he had been in favor of developing such a weapon in the early days of the Manhattan Project. He was motivated partly by ethical concerns, feeling that such a weapon could only be used strategically against civilian targets, resulting in millions of deaths".

S obzirom da možda ne znaš engleski, ja ću ti to u kratkim crtama prevesti. Oppenheimer je, prije nego što je termonuklearna bomba uopće napravljena, shvatio da će se to oružje moći koristiti isključivo u strateške vojne svrhe, a to znači napad na gradove i ogromne ljudske žrtve. Stoga je, iz etičkih razloga, preporučio vladi SAD da uopće ne razvija takvu vrst oružja.

Citat br. 2
"Overnight, Oppenheimer became a national spokesman for science, and emblematic of a new type of technocratic power. Nuclear physics became a powerful force as all governments of the world began to realize the strategic and political power that came with nuclear weapons and their horrific implications. Like many scientists of his generation, he felt that security from atomic bombs would come only from some form of transnational organization (such as the newly formed United Nations), which could institute a program to stifle a nuclear arms race."

Kratki prijevod: Oppenheimer je bio iznimna poznata ličnost i znanstvenik. Kao i mnogi njegovi kolege-znanstvenici, preporučio je stvaranje međunarodne organizacije kojoj bi funkcija bila nuklearna sigurnost i sprječavanje svjetske utrke u nuklearnom naoružavanju. To međunarodno tijelo postoji i dan-danas i zove se Komisija za atomsku energiju. Možda si čak i ti čuo za nju, u izvještajima koji dolaze iz Irana.

Smiješno je, kupachabras, da ti Oppenheimera non-stop pokušavaš prikazati kao nekog zločinca, premda je praktički iz opće kulture poznato da je čovjek bio izrazito anti-militaristički nastrojen, što je na kraju uzrokovalo i njegov pad u nemilost u SAD. Tek ga je Kennedy kasnije djelomično rehabilitirao. U mnogim pogledima, Oppenheimer bi se vjerovatno slagao s tobom, a ti ga (u svojem neznanju) ovdje konstantno osuđuješ. Neznanje je tvoj neprijatelj, kao što vidiš, a ne Oppenheimer i CERN.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2008 17:12 (Vortac).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Vortac kaže...
 ... Čak si počeo kopirati i moje fraze ("educiraj se") koje sam zaštitio pravom o intelektualnom vlasništvu - poput Microsofta koji žele zaštiti riječ "Windows". Ja ti čestitam.
:D Hvala. A sad PONOVO idi na Wikipediu i ovaj put PAŽLJIVO PROČITAJ TEKST ISPOD OPPENHEIMEROVE FOTKE. Nadam se da znaš čitati.
Za svaki slučaj sam ti ga napisao ovdje: Robert Oppenheimer (1904–1967), "the father of the atomic bomb", worked on the first nuclear weapons before becoming a government advisor.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2008 17:31 (kupachabras).
16 godina
protjeran
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
kupachabras kaže...
:D Hvala. A sad PONOVO idi na Wikipediu i ovaj put PAŽLJIVO PROČITAJ TEKST ISPOD OPPENHEIMEROVE FOTKE. Nadam se da znaš čitati.
Za svaki slučaj sam ti ga napisao ovdje: Robert Oppenheimer (1904–1967), "the father of the atomic bomb", worked on the first nuclear weapons before becoming a government advisor.
Tvoje djetinjaste falsifikate sam izbrisao, nadam se da se nećeš ljutiti.
A sad o "ocu atomske bombe" (kojeg si tako ponosno otkrio). To je inače metafora (zato i jest u navodnicima, i ovdje, i u originalu). Nadam se da ne misliš da je Oppenheimer nekako "općio" s bombom? U prenesenom značenju: bio je znanstveni direktor projekta Manhattan i jedan od važnijih kotačića u svemu tome - po nalogu američke vlade i tadašnjeg predsjednika Roosevelta. Vjerovatno ga sama ta činjenica u tvom djetinjastom umu već čini zločincem, zar ne kupachabras?
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2008 18:06 (Vortac).
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

decki... imate pm za svadju Cool

16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Today IS a good day to die...

 

Belji se

...And then You will die, when Your ideals You deny...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

MA bezveze... ja ne kuzim sta toliko buke oko toga dizu... a sutra nece ni kresnut punom snagom... mozda neku sedminu snage, i cisto kalibracija bez sudaranja, a kasnije ce dignut na 7 TeV i sudarat, a to ce bit tkozna kad, jer ipak precizno kalibrirat takvu opremu nije bas jednostavno :D

 

Sta se mene tice, svejedno mi... ako bude koja crna rupa, ionako necemo ni skuzit, a ako ne sve po starom :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

  ja mislim da oni neće ni objavit kada će točno izvesti to što planiraju, upravo zbog ovakvih idiota koji prijete smrću i sličnih

"Hedonism Is My LifeStyle"©
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
l)oolvl kaže...

  ja mislim da oni neće ni objavit kada će točno izvesti to što planiraju, upravo zbog ovakvih idiota koji prijete smrću i sličnih

  To bi im možda i bilo najpametnije.
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Ljudi pa koji je vama....

 

Sve što mogu kreirati je jednu mikro crnu rupu koja nemože postojati u gravitacijskom prostoru planeta zemlje i sunca više od mikrosekunde....

(jer nije nastala od masivne zvijezde pa da preuzme njezinu gravitaciju urušavanja materije)

Ono wtf može napraviti takva crna rupa kada neće imati niti pravilni oblik, niti će ikakva materija sa zemlje biti u njezinom horizontu događaja, koliko kratko će trajati :)))

 

Previše ste gledali Star trekove... :))))

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2008 1:41 (gkelekov).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

@gkelekov

 

Savjet: Još malo gledati Star Trek i ponoviti gradivo  :)))))

 

 

LLAPBelji se

 

Rupa Rupa
...And then You will die, when Your ideals You deny...
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2008 2:33 (Lt Dalius).
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

 

Captain's log:

 

Today is 10th of september, morning, and we live so far...

 

Osmijeh

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Koliko sam pročitao na teletextu jučer, danas se tek počinje kalibrirati aparatura, a tek 21.10. (za preko mjesec dana dakle) počinju s prvim testovima sudara.

 

Osim toga bilo bi peh da nešto pođe po zlu prije tekme večeras Namigiva

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Dado_ZG78 kaže...

Koliko sam pročitao na teletextu jučer, danas se tek počinje kalibrirati aparatura, a tek 21.10. (za preko mjesec dana dakle) počinju s prvim testovima sudara.

 

Osim toga bilo bi peh da nešto pođe po zlu prije tekme večeras Namigiva

 
Znači, dočekat ćemo izlazak Fallout 3. Cool...


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Dado_ZG78 kaže...

Koliko sam pročitao na teletextu jučer, danas se tek počinje kalibrirati aparatura, a tek 21.10. (za preko mjesec dana dakle) počinju s prvim testovima sudara.

 

Osim toga bilo bi peh da nešto pođe po zlu prije tekme večeras Namigiva

to se zna od početka cijelog projekta, al kako se dan D bližio, mediji su ipak bili priklonjeniji senzacionalizmu, žutim vijestima i otupljivanju ljudi.
vidjeh jedan dobar citat na jutubu na temu ovoga..
this is what people make when education system fails..
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Jebali ih pokusi...

4:1 ....
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
dado kaže...
Jebali ih pokusi...

4:1 ....
 Da, radje bi da nas je sve pojela crna rupa...
Ovako nam je ostalo samo da se sakrijemo u misju rupu.
AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Totalno off-topic:

 

J**o vas nogomet! I trebala bi doći crna rupa da proguta i nogomet i toliku famu oko njega. Udarna vijest na hrvatskim dnevnicima - nogomet! Hrvatska je slijepa na sve osim nogometa. U pozadini se dešavaju svakakve muljaže i afere na koje bi narod trebao reagirati, ali narod ima svoj nogomet. Zato i smo tu gdje smo - kod nas nogomet nije najvažna sporedna nego najvažnija stvar upoće.

 

LLAP Belji se

...And then You will die, when Your ideals You deny...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice