Prijetnje smrću zbog LHC-a

poruka: 183
|
čitano: 19.140
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prijetnje smrću zbog LHC-a".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Solo kaže...
Naime po mom skromnom misljenju u prirodi postoji balans. Mozda i apsolutan. Mi cesto rusimo taj balans raznim pokusima i znatizeljom... Koji je limit?! Zar nije bolje malo se bolje opremiti znanjem pre no sto se upustimo u nesto sto ne razumemo bas sto procentno?!
Zar nije bolje sacekati?! Koju godinu?! Deceniju?! Vek?!
 
Stari moj tamo odakle ti dolaziš čekaju ne nekoliko godina ili desetljeća već nekoliko stoljeća, još tamo od kosovske bitke. Sva ta religijska, kreacionistička, šamanska i ina preseravanja su samo manipulacija masama, zarad ovih ili onih interesa, a to se fino pokazalo posebno tamo kod tebe devedestih. Takvi kao ti okomili su se na znanost isključivo iz dva razloga, ili su preglupi da shvate, ili im znanost odvlači sljedbenike.

Uostalom ak se toliko bojiš LHC-a, pali traktorče......već ste se jednom tako izvukli.
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Radi takvih "gusaka u magli" danas imamo svijet koji znamo i tehnologiju koju imamo. Da nije blo tih "usaka u magli" još bi klesali kamene pločice i spaljivali 'vještice'. Da nije bilo tih "gusaka u magli" još bi hodali pješice i dovikivali se s brda na brdo. Da nije bilo tih "gusaka u magli" umirali bi od gripe, slijepog crijeva ili običnog uboda prljavim predmetom, da ne nabrajam dalje.

Nisu znanstvenici bacili bombu na Hiroshimu i Nagasaki niti na Bikini - bacila ju je VOJSKA. Nisu znanstvenici krivi za glad u svijetu, nego VOĐE država koji brinu samo za sebe. Nisu znanstvenici odbili potpisati sporazum is Kyota - odbile su GLAVEŠINE iza kojih je VOJSKA. Svaka tehnologija može se upotrijebiti za dobro i za loše. Na nama je da izaberemo. Ne bih se začudio ni da je AIDS ili H5N1 proizvod po narudžbi VOJSKE.

Problem je to što se ljudi povode za senzacionalističkim natpisima u medijima, bez želje da barem pokušaju sagledati obje strane. Da li znate da najvći protivnik pokusa uopće nije fizičar, već biokemičar - imunolog, koji je htio postati svećenik. Što se tiće članka, u njemu sve lijepo piše. A Hawking je već toliko poznat da mu ne treba Nobelova nagrada da postane "poznatiji".

Svi moramo jednom umrijeti - ako mogu birati, rađe bih umro od crne rupe nego od ptičije gripe, raka, gladi ili neke bombe Belji se

...And then You will die, when Your ideals You deny...
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 15:44 (Lt Dalius).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

@Solo

 

A meni pricas o kvoti a javljas se nakon svakog mog posta isto kao i ja nakon tvog, dobar ti je vic, da kuzim ga i shvacam da si ti glavni lik tog vica, onaj zbog kojeg je i vic simjesan...Tvoje misljenje je da su znanstvenici guske u magli a moje je da je to nekolicina pripadnika ljudskog roda koji su nas svojim znanjem i eksperimentima na raznim poljima znanosti zaduzili za citavu vjecnost. Da nije bilo njih sad bi idalje zivjeli kao u srednjem vijeku i klanjali se necemu sto nerazumijemo i nebi se nikad usudili postavit pitanje na koje neznamo odgovor. Ako je to tebi bolji nacin postojanja super za tebe, slobodno pokupi ostale koji razmisljaju kao ti i prestani se koristit racunalom koje je neki znanstvenik, ups moj bed, guska u magli tebi omogucila da imas i da proljevas svoje gluposti okolo po internetu.

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 15:31 (mislav_01).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Rain kaže...
Stari moj tamo odakle ti dolaziš
 
Ups! Nisam moderator, ali kao kolega te molim da na mišljenje odgovaraš mišljenjem o nekoj temi, a ne da udaraš nisko. Možemo se neslagati, ali unutar rasprave. Ajde, pliz, ispravi ovo nekako s čovjekom.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Ma ne da mi se ispravljat, i najrađe bi ovako počkaljio sve ove trolove koji su se pojavili i registrirali na forumu samo da pile o LHC.

 

Al dobro, tebi za dušu, jesam pretjerao, sorry!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 15:38 (Rain).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Rain kaže...
Solo kaže...
Naime po mom skromnom misljenju u prirodi postoji balans. Mozda i apsolutan. Mi cesto rusimo taj balans raznim pokusima i znatizeljom... Koji je limit?! Zar nije bolje malo se bolje opremiti znanjem pre no sto se upustimo u nesto sto ne razumemo bas sto procentno?!
Zar nije bolje sacekati?! Koju godinu?! Deceniju?! Vek?!
 
Stari moj tamo odakle ti dolaziš čekaju ne nekoliko godina ili desetljeća već nekoliko stoljeća, još tamo od kosovske bitke. Sva ta religijska, kreacionistička, šamanska i ina preseravanja su samo manipulacija masama, zarad ovih ili onih interesa, a to se fino pokazalo posebno tamo kod tebe devedestih. Takvi kao ti okomili su se na znanost isključivo iz dva razloga, ili su preglupi da shvate, ili im znanost odvlači sljedbenike.

Uostalom ak se toliko bojiš LHC-a, pali traktorče......već ste se jednom tako izvukli.
 Pretpostavljao sam ja da si me ti zamenio za nekim. nisam Srbin, ako si to mislio, a nisam ni Hrvat, izvini ako nesto ne pisem po gramatici, hrvatski sam ucio iz znatizelje.
O komentaru koji dajes - nisko, veoma nisko. Ako sam bio srbin ti bi me uvredio?! Ili i ovo ne razumem?! Sta si u stvari hteo da kazes?! Da trebam misliti ko ti?! Da trebam prestati biti skeptican i da uzmem sve sto mi se servira?!
Za traktorce pretpostavljam da si hteo da kazes da sam seljak?! Nazalost ovde gde zivim je jaaako velik grad i nebi mi dali da vozim traktorce cak i da hocu.
Opet... kako mozes pisati sve to, (ako su trebale biti uvrede), i onda biti ciste savesti da si ti OK decko?!
Stvarno si imao pravo prvog puta da je puno cudaka na forumima, ali za kratko... onda si posle dve recenice nisko pao.
16 godina
protjeran
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Rain kaže...

Isuse, kak se sve ovo uspjelo skupiti na bug forumu, ja sam mislio da tu zalaze uglavnom geekovi a ne kojekakvi kreacionisti, šamani, iscjelitelji, a i pripadnik nebeskog naroda Solo se udostojio pojaviti.

 Da, to si dobro uočio. Ako se na BUG forumu okuplja tehnički pismeniji dio populacije, možemo onda samo zamisliti kakve se sve gluposti pišu na ostalim, "običnim" forumima.
Što je najgore, nikakvi argumenti ne pomažu. Taman i kad netko uloži puno truda, te navede cijeli niz linkova i dokaza kako je pokus bezopasan i znanstveno koristan, sve što kvazi-guru mora napraviti je načrčkati nešto poput: "ali možda je unutra Baba Roga". Kako nekome dokazati da u CERN-u nema Baba Roge i da Baba Roga zapravo uopće ne postoji? Po meni nikako, jer to je onda više pitanje psihologije nego argumentacije i/ili znanosti.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Vortac kaže...
Rain kaže...

Isuse, kak se sve ovo uspjelo skupiti na bug forumu, ja sam mislio da tu zalaze uglavnom geekovi a ne kojekakvi kreacionisti, šamani, iscjelitelji, a i pripadnik nebeskog naroda Solo se udostojio pojaviti.

 Da, to si dobro uočio. Ako se na BUG forumu okuplja tehnički pismeniji dio populacije, možemo onda samo zamisliti kakve se sve gluposti pišu na ostalim, "običnim" forumima.
Što je najgore, nikakvi argumenti ne pomažu. Taman i kad netko uloži puno truda, te navede cijeli niz linkova i dokaza kako je pokus bezopasan i znanstveno koristan, sve što kvazi-guru mora napraviti je načrčkati nešto poput: "ali možda je unutra Baba Roga". Kako nekome dokazati da u CERN-u nema Baba Roge i da Baba Roga zapravo uopće ne postoji? Po meni nikako, jer to je onda više pitanje psihologije nego argumentacije i/ili znanosti.
 
Trolovi, nije to samo na bugu neko na svakom hr forumu, čim spomeneš LHC nakače se ovakvi, i već mi je pomalo muka od toga.
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Vortac kaže...
Rain kaže...

Isuse, kak se sve ovo uspjelo skupiti na bug forumu, ja sam mislio da tu zalaze uglavnom geekovi a ne kojekakvi kreacionisti, šamani, iscjelitelji, a i pripadnik nebeskog naroda Solo se udostojio pojaviti.

 Da, to si dobro uočio. Ako se na BUG forumu okuplja tehnički pismeniji dio populacije, možemo onda samo zamisliti kakve se sve gluposti pišu na ostalim, "običnim" forumima.
Što je najgore, nikakvi argumenti ne pomažu. Taman i kad netko uloži puno truda, te navede cijeli niz linkova i dokaza kako je pokus bezopasan i znanstveno koristan, sve što kvazi-guru mora napraviti je načrčkati nešto poput: "ali možda je unutra Baba Roga". Kako nekome dokazati da u CERN-u nema Baba Roge i da Baba Roga zapravo uopće ne postoji? Po meni nikako, jer to je onda više pitanje psihologije nego argumentacije i/ili znanosti.
Bravo...
Posjetite samo Dnevnik.hr, pa da vidite miline LOL
...And then You will die, when Your ideals You deny...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Solo kaže...
Rain kaže...
Solo kaže...
Naime po mom skromnom misljenju u prirodi postoji balans. Mozda i apsolutan. Mi cesto rusimo taj balans raznim pokusima i znatizeljom... Koji je limit?! Zar nije bolje malo se bolje opremiti znanjem pre no sto se upustimo u nesto sto ne razumemo bas sto procentno?!
Zar nije bolje sacekati?! Koju godinu?! Deceniju?! Vek?!
 
Stari moj tamo odakle ti dolaziš čekaju ne nekoliko godina ili desetljeća već nekoliko stoljeća, još tamo od kosovske bitke. Sva ta religijska, kreacionistička, šamanska i ina preseravanja su samo manipulacija masama, zarad ovih ili onih interesa, a to se fino pokazalo posebno tamo kod tebe devedestih. Takvi kao ti okomili su se na znanost isključivo iz dva razloga, ili su preglupi da shvate, ili im znanost odvlači sljedbenike.

Uostalom ak se toliko bojiš LHC-a, pali traktorče......već ste se jednom tako izvukli.
 Pretpostavljao sam ja da si me ti zamenio za nekim. nisam Srbin, ako si to mislio, a nisam ni Hrvat, izvini ako nesto ne pisem po gramatici, hrvatski sam ucio iz znatizelje.
O komentaru koji dajes - nisko, veoma nisko. Ako sam bio srbin ti bi me uvredio?! Ili i ovo ne razumem?! Sta si u stvari hteo da kazes?! Da trebam misliti ko ti?! Da trebam prestati biti skeptican i da uzmem sve sto mi se servira?!
Za traktorce pretpostavljam da si hteo da kazes da sam seljak?! Nazalost ovde gde zivim je jaaako velik grad i nebi mi dali da vozim traktorce cak i da hocu.
Opet... kako mozes pisati sve to, (ako su trebale biti uvrede), i onda biti ciste savesti da si ti OK decko?!
Stvarno si imao pravo prvog puta da je puno cudaka na forumima, ali za kratko... onda si posle dve recenice nisko pao.
 
Da, mislio sam da si srbin i htio sam te malo isprcati čisto da te malo dekoncentriram, ne zato što imam nešto protiv srba, nego si tu potencijalno ranjiv, mada znaš kako kažu glupost je neuništiva.

Zlo mi je više od ekipe koja zbog vlastitog neznanja dovodi u pitanje znanje drugih, a onda to naziva produhovljenošću


16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
mislav_01 kaže...
 Ako su ti znanstvenici guske u magli...Molim te ucini nam uslugu i prestani koristit sve ono sto su ti te guske u magli omogucile. Najbolje odi u neku prasumu i zivi tamo jer je licimjerno govorit da su guske u magli dok u isto vrijeme kosistis sve blagodati moderne tehnologije. Obican si licimjer i tu bezveze pametujes...Nemozes izolirati iz znanosti samo ono sto tebi odgovara i onda se tu pravit pametan kako su znanstvenici guske u magli...Sigurnooooo, da da da, ti znanstvenici radi vlastite slave su dobili milijarde dolara od desetaka zemalja svijeta. Je bas zato...Procitaj kakve nebuloze pises...I ti i ovi skupa s tobom sto tu pricaju gluposti...
 
Nemas srece, ne cinim usluge tek tako :)
A znanstvenici su doslovno guske u magli. Dokaz je svuda oko tebe, u ovom tzv. civiliziranom svijetu. Ali, Svijet je na umoru i to zbog gusaka u magli koje su dozvolile da svijetlo dana ugledaju tako korisni "gadgeti" kao npr. interkontinentalne rakete s nuklearnim glavama koje u djelicu sekunde tu istu civizilaciju mogu pretvoriti u nistavilo. Zajedno sa svim tvojim stvarcicama "moderne tehnologije" bez kojih vise ne znas tko si. Siguran sam da bi panicario da ti nestane struje na samo 1 dan.
I nauci civilizirano razgovarati, dijete. Ne prozivaj i ne dijeli etikete, radije duboko disi :)
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Imam i ja pretpostavku - doima mi se realnom (barem u mojoj mašti)...

 

Proradit će LHC i stvorit će crnu rupu...Teško mogu zamislit' bilo šta drugo osim da ta crna rupa bude bilo šta drugo osim crna rupa, tj. samo crna rupa...Možda neka mutacija u odnosu na pretpostavljenu crnu rupu (ona koja bi trebala apsorbirati sve oko sebe), već neka tiha fina crna rupa...koja će samo biti...i slutim da će uslijed  svog crnila i općeg nedjelovanja izgledati tužno...Onda slijedi čitav niz natpisa i zapisa o tom depresivnom izrodu od crne rupe...možda bih mogao logički zaključiti da ne idem nikuda i da se nikada i ništa ne mijenja...a ta crna rupa bit će nam samo podsjetnik naše gorke sudbine...

 

Serem, jel' da?

Živi bili pa vidjeli!

:D

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
kupachabras kaže...
mislav_01 kaže...
 Ako su ti znanstvenici guske u magli...Molim te ucini nam uslugu i prestani koristit sve ono sto su ti te guske u magli omogucile. Najbolje odi u neku prasumu i zivi tamo jer je licimjerno govorit da su guske u magli dok u isto vrijeme kosistis sve blagodati moderne tehnologije. Obican si licimjer i tu bezveze pametujes...Nemozes izolirati iz znanosti samo ono sto tebi odgovara i onda se tu pravit pametan kako su znanstvenici guske u magli...Sigurnooooo, da da da, ti znanstvenici radi vlastite slave su dobili milijarde dolara od desetaka zemalja svijeta. Je bas zato...Procitaj kakve nebuloze pises...I ti i ovi skupa s tobom sto tu pricaju gluposti...
 
Nemas srece, ne cinim usluge tek tako :)
A znanstvenici su doslovno guske u magli. Dokaz je svuda oko tebe, u ovom tzv. civiliziranom svijetu. Ali, Svijet je na umoru i to zbog gusaka u magli koje su dozvolile da svijetlo dana ugledaju tako korisni "gadgeti" kao npr. interkontinentalne rakete s nuklearnim glavama koje u djelicu sekunde tu istu civizilaciju mogu pretvoriti u nistavilo. Zajedno sa svim tvojim stvarcicama "moderne tehnologije" bez kojih vise ne znas tko si. Siguran sam da bi panicario da ti nestane struje na samo 1 dan.
I nauci civilizirano razgovarati, dijete. Ne prozivaj i ne dijeli etikete, radije duboko disi :)
Bolje interkontinentalna balistička nego produhovljena španjolska inkvizicija, ritualno indijsko sakaćenje, indijansko skalpiranje, obredno žrtvovanje itd.....čak i civilizacijom netaknuta plemena imaju nezgodan običaj otfikariti ti glavu i smanjiti je na veličinu teniske lopte.

Stoga čak i na ICBM možemo gledati kao na uspjeh znanosti, barem je smrt brza.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Rain, ne isplati se objasnjavat ljudima, samo ce ti citirat post i vadit rijeci iz konteksta i nastavit pilit po svome.

 

Ja sam svoje misljenje rekao, i vise se necu javljat u ovoj temi

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Lt Dalius kaže...

...Nisu znanstvenici bacili bombu na Hiroshimu i Nagasaki niti na Bikini - bacila ju je VOJSKA. Nisu znanstvenici krivi za glad u svijetu, nego VOĐE država koji brinu samo za sebe. Nisu znanstvenici odbili potpisati sporazum is Kyota - odbile su GLAVEŠINE iza kojih je VOJSKA....

A sto ti mislis tko zapravo financira znanstvenike? Reci cu ti: VOJSKA i te ISTE GLAVESINE, a znanstvenici, tj. guske u magli to jako dobro znaju. Da, direktno nisu bacili ali indirektno jesu - STVORILI su i ZNALI SU da stvaraju cudoviste, ali to ih nije zaustavilo. Pa zasto nije, zar bi ti stvorio cudoviste kad bi znao da te moze pojesti? Nije ih zaustavilo zbog obicnih ljudskih slabosti poput tastine, castohleplja i pohlepe...tako sebicnih razloga. Zato i guska u magli zeli Nobelovu nagradu. Da je napredan (a nije) homosapiens ne bi radio na svoju stetu, ne bi stvarao nesto sto moze unistiti COVJECANSTVO.
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
mislav_01 kaže...

Rain, ne isplati se objasnjavat ljudima, samo ce ti citirat post i vadit rijeci iz konteksta i nastavit pilit po svome.

 

Ja sam svoje misljenje rekao, i vise se necu javljat u ovoj temi

 Tvoje misljenje i onako nije bitno. ;)
AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
mislav_01 kaže...

@Solo

 

A meni pricas o kvoti a javljas se nakon svakog mog posta isto kao i ja nakon tvog, dobar ti je vic, da kuzim ga i shvacam da si ti glavni lik tog vica, onaj zbog kojeg je i vic simjesan...Tvoje misljenje je da su znanstvenici guske u magli a moje je da je to nekolicina pripadnika ljudskog roda koji su nas svojim znanjem i eksperimentima na raznim poljima znanosti zaduzili za citavu vjecnost. Da nije bilo njih sad bi idalje zivjeli kao u srednjem vijeku i klanjali se necemu sto nerazumijemo i nebi se nikad usudili postavit pitanje na koje neznamo odgovor. Ako je to tebi bolji nacin postojanja super za tebe, slobodno pokupi ostale koji razmisljaju kao ti i prestani se koristit racunalom koje je neki znanstvenik, ups moj bed, guska u magli tebi omogucila da imas i da proljevas svoje gluposti okolo po internetu.

 
 mislav_01e ja ne mogu objasnjavati alegorije svakom ko ih ne shvati. Nije ni vazno. Guske u magli znaci da oni pre nego sto pronagju sijalicu prvo lutaju i eksperimentiraju. Ranije ti eksperimenti su bili manjih cena i zrtava dok danas se to promenilo i cena i zrtve za svaki napredak su sve veci. To sto komentiram tebe je zato sto me je tvoj arogantni post No.2 isprovocirao da se registriram.
Rain skace sam sebe u usta i kaze da je hteo da me "isprovocira", (?!? ma sta mu god to znacilo), jer eto on misli da se svakakvi trolovi kace za ovu vest, a opn eto nije trol zbog toga sto je u stvari hteo da me vregja a samim time valjda i celu jednu naciju... ali nazalost mu nije uspelo. (Rekao si nesto o trolovima).
Pre ovoga sam forume samo citao i slatko se smejao. A sada vidim da mi je ta pozicija bila odlicna jer ne moram da trosim mastilo da nekome objasnjavam nesto sto se ne da objasniti na forumu vec se uci jos od malih nogu, kao recimo tolerancija, respekt za tugje misljenje itd... (bezveze, jel da?!)
Zato vrati cu se citanju a vama pametnima ostavljam vas forum jer vama ja i skvadra koja misli kao mene vam ne treba. Vi ste dovoljni samima sebe. Neka vas i dalje vodi nauka a mi neuki i neobrazovani cemo se neuko cerekati na vase dubokoumne misli o nauci.
I da se vratim na pocetak - vise citati i vise slusati je mnooogo pametnije nego prvi govoriti. To se odnosi na sve biljne usi i larve na forumu koje ne daju da drugi usta otvori jer bi ga odmah poslali da vozi traktorce kad ne msili kao njih.
Hehehe
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

I ja sam se prijavio samo radi ove teme (previse me nasekiralo)
Slazem se da su znanstvenici mozda, ne guske, ali da su u magli (mozda prije gorile :), jer da nema magle nebi bilo ni znanosti (sto je u biti nemoguce, jer uvjek ce biti ljudima nepoznatih stvari).
Neznam kakve veze ima znanost sa atomskom bombom i ostalim otkricima koji su vise ili manje naskodile ljudskom rodu (iliti nije kriv izumitelj pajsera sto se sa istim moze provaliti u ducan, ubiti itd, itd)
Nadalje, za sve radikale koji bi najradje objesili sve znanstvenike o jaja i skakljali ih po tabanima (ili u najbolju ruku misle da ce crna rupa progutati zemlju i da treba zaustavi pokus) imam nekoliko pitanja:

 

1. da li znate ista o materiji o kojoj pricate (opcenito tj. crne rupe, necemo u detalje)
2. da li ste se ikad bavili znanstvenim radom ili barem imali ikakvog doticaja sa znanoscu (u nekoj od prirodnih znanosti)
3. znate li sto je matematika (i cemu ona, pobogu, sluzi)
4. cemu toliki pesimizam

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
kupachabras kaže...
Lt Dalius kaže...

...Nisu znanstvenici bacili bombu na Hiroshimu i Nagasaki niti na Bikini - bacila ju je VOJSKA. Nisu znanstvenici krivi za glad u svijetu, nego VOĐE država koji brinu samo za sebe. Nisu znanstvenici odbili potpisati sporazum is Kyota - odbile su GLAVEŠINE iza kojih je VOJSKA....

A sto ti mislis tko zapravo financira znanstvenike? Reci cu ti: VOJSKA i te ISTE GLAVESINE, a znanstvenici, tj. guske u magli to jako dobro znaju. Da, direktno nisu bacili ali indirektno jesu - STVORILI su i ZNALI SU da stvaraju cudoviste, ali to ih nije zaustavilo. Pa zasto nije, zar bi ti stvorio cudoviste kad bi znao da te moze pojesti? Nije ih zaustavilo zbog obicnih ljudskih slabosti poput tastine, castohleplja i pohlepe...tako sebicnih razloga. Zato i guska u magli zeli Nobelovu nagradu. Da je napredan (a nije) homosapiens ne bi radio na svoju stetu, ne bi stvarao nesto sto moze unistiti COVJECANSTVO.
 
Istina da iza znanstvenika stoji vojska, ali ne stvaraju znanstvenici sve svojom voljom. Ako se istakneš i još k tome izumiš nešto veliko poput Oppenheimera, onda MORAŠ raditi za vojsku. Inače ne bi bilo ni tebe, ni tvoje obitelji ni tvojih predaka - nestao biš s lica zemlje kao i mnogi znanstvenici dosad. Pogotovo ako još nisi iz zemlje za čiju vojsku bi (trebao) raditi. Kao što rekoh, bombe je bacila VOJSKA, ne sami znanstvenici - oni su stvorili tehnologiju. Na nama je izbor tehnologiju koristiti za dobro ili loše.
...And then You will die, when Your ideals You deny...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Ni Ni kaže...

...Neznam kakve veze ima znanost sa atomskom bombom i ostalim otkricima koji su vise ili manje naskodile ljudskom rodu...

Eto, nije li ocito? Pogledaj samo kako zvuci tvoja recenica. :)
A odgovor na tvoju recenicu potrazi u nekom mojem nedavno napisanom postu iznad ovoga.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Lt Dalius kaže...
kupachabras kaže...
Lt Dalius kaže...

...Nisu znanstvenici bacili bombu na Hiroshimu i Nagasaki niti na Bikini - bacila ju je VOJSKA. Nisu znanstvenici krivi za glad u svijetu, nego VOĐE država koji brinu samo za sebe. Nisu znanstvenici odbili potpisati sporazum is Kyota - odbile su GLAVEŠINE iza kojih je VOJSKA....

A sto ti mislis tko zapravo financira znanstvenike? Reci cu ti: VOJSKA i te ISTE GLAVESINE, a znanstvenici, tj. guske u magli to jako dobro znaju. Da, direktno nisu bacili ali indirektno jesu - STVORILI su i ZNALI SU da stvaraju cudoviste, ali to ih nije zaustavilo. Pa zasto nije, zar bi ti stvorio cudoviste kad bi znao da te moze pojesti? Nije ih zaustavilo zbog obicnih ljudskih slabosti poput tastine, castohleplja i pohlepe...tako sebicnih razloga. Zato i guska u magli zeli Nobelovu nagradu. Da je napredan (a nije) homosapiens ne bi radio na svoju stetu, ne bi stvarao nesto sto moze unistiti COVJECANSTVO.
 
Istina da iza znanstvenika stoji vojska, ali ne stvaraju znanstvenici sve svojom voljom. Ako se istakneš i još k tome izumiš nešto veliko poput Oppenheimera, onda MORAŠ raditi za vojsku. Inače ne bi bilo ni tebe, ni tvoje obitelji ni tvojih predaka - nestao biš s lica zemlje kao i mnogi znanstvenici dosad. Pogotovo ako još nisi iz zemlje za čiju vojsku bi (trebao) raditi. Kao što rekoh, bombe je bacila VOJSKA, ne sami znanstvenici - oni su stvorili tehnologiju. Na nama je izbor tehnologiju koristiti za dobro ili loše.
 Lt Dalius, kako bi ste komentirali Vi svoj komentar?
Recimo ovaj deo: "Na nama je izbor tehnologiju koristiti za dobro ili loše".
Zar znanstvenici nisu Vi, mi, svi ostali? Zar to opet nije pravo izbora kao i komentar: "...MORAŠ raditi za vojsku. Inače ne bi bilo ni tebe, ni tvoje obitelji ni tvojih predaka - nestao biš s lica zemlje kao i mnogi znanstvenici dosad"???
Ja sam valjda malo glup da ovo shvatim jer je proturecno samome sebi... za moje skromno shvacanje.
Naime, velika se fama digla posle drugog svetskog rata da je naucnik nesto nedostzo - sam bog ili slicno. I ako "naucnik" nesto kaze OMG onda je to tako i nikako drugacije.
Ako nedaj boze nesto pitas ili si skeptican onda si heretik - ne verujes nauci i apsolutnoj tvrdnji da je nesto tako i da su oni nasa svetla tacka vodinja u zivotu i kroz zivot.
(Da me opet neko ne shvati pogresno, velikim slovima NISAM RELIGIOZAN uopste. Ateista reklo bi se).
Dakle - kako bi ste komentirali vi svoj komentar? Hocete da ih povezete sa vojskom a opet ne, jer su zrtve zavere, a ono opet... ne???
Ne shvatam. Sta ste u stvari hteli da kazete?
(a vec treci put kako sam rekao da ne komentiram i ne pitam vise)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
kupachabras kaže...
Ni Ni kaže...

...Neznam kakve veze ima znanost sa atomskom bombom i ostalim otkricima koji su vise ili manje naskodile ljudskom rodu...

Eto, nije li ocito? Pogledaj samo kako zvuci tvoja recenica. :)
A odgovor na tvoju recenicu potrazi u nekom mojem nedavno napisanom postu iznad ovoga.
1. To nije cijela recenica (vadis iz konteksta). Da ti malo objasnim, vatra je, htjeli mi to ili ne veliko otkrice, njome se mozes ugrijati da se ne smrznes, ali mozes zapaliti susedovu kucu. I sta cemo sad. Zabraniti zakonom vatru?
2. Nuklearna energija je veliko otkrice
3. Nisi odgovorio na moja pitanja :p
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 16:58 (Ni Ni).
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Ispričavam se što sam previše zapetljao Sramim se. Recimo to ovako:

 

Pod 'Imamo pravo izbora...' mislim na MI. Kao što smo MI obični građani, tako smo MI i znanstvenici, tako smo MI i vojnici odnosno MI glavešine iznad vojske (pod MI mislim na ljude, naravno).  Svi MI imamo mogućnost izabrati dobro ili loše. Problem je u onima koji su krivo odabrali, a imaju moć nametati svoju (krivu/zlu) volju nad onima malima, koji možda ne bi tako izabrali, a ne bi imali nikakve šanse da se slučajno suprotstave. Vjerujem da ni Oppenheimer ni Einstein ni drugi koji su zaslužni za razvoj bombe nisu osobno htjeli ubiti stotinjak tisuća, mahom civila, tamo negdje na drugom kraju svijeta.

...And then You will die, when Your ideals You deny...
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 17:06 (Lt Dalius).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

aaaaaaa they gonna kill us all ! ocekujem da ce to pokrenuti imploziju svemira! ne znam samo kako ovo nitko nije vidio !!

http://tinyurl.com/2q9j9y

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Lt Dalius kaže...

Ispričavam se što sam previše zapetljao Sramim se. Recimo to ovako:

 

Pod 'Imamo pravo izbora...' mislim na MI. Kao što smo MI obični građani, tako smo MI i znanstvenici, tako smo MI i vojnici odnosno MI glavešine iznad vojske (pod MI mislim na ljude, naravno).  Svi MI imamo mogućnost izabrati dobro ili loše. Problem je u onima koji su krivo odabrali, a imaju moć nametati svoju (krivu/zlu) volju nad onima malima, koji možda ne bi tako izabrali, a ne bi imali nikakve šanse da se slučajno suprotstave. Vjerujem da ni Oppenheimer ni Einstein ni drugi koji su zaslužni za razvoj bombe nisu osobno htjeli ubiti stotinjak tisuća, mahom civila, tamo negdje na drugom kraju svijeta.

Nisam uvjeren da Oppenheimer nije nikoga zelio ubiti, ta bombu je radio vec u nacistickoj Njemackoj i svi su znali sto vojska (prije svega SS) zeli s tom bombom uciniti. Pa raketirali su London s V-1 i V-2 raketama nisu li?
Sad ce netko reci: "Da, ali nisu imali izbora...itd..." ali uvjeravam vas, mogucnost izbora nas dijeli od zivotinja. Svi mi imamo izbor i svaki dan se njim suocavamo, u velikoj ili maloj mjeri. A bilo je znanstvenika koji su reki NE i da, radije su izabrali vlastitu smrt nego stvorili cudoviste koje moze ubiti stotine, tisuce, milijune. Takve ljude duboko postujem.
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Strpite se ljudi, za dva dana ćemo vidjeti što će biti. Valjda nebude  frka. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Lt Dalius kaže...

Ispričavam se što sam previše zapetljao Sramim se. Recimo to ovako:

 

Pod 'Imamo pravo izbora...' mislim na MI. Kao što smo MI obični građani, tako smo MI i znanstvenici, tako smo MI i vojnici odnosno MI glavešine iznad vojske (pod MI mislim na ljude, naravno).  Svi MI imamo mogućnost izabrati dobro ili loše. Problem je u onima koji su krivo odabrali, a imaju moć nametati svoju (krivu/zlu) volju nad onima malima, koji možda ne bi tako izabrali, a ne bi imali nikakve šanse da se slučajno suprotstave. Vjerujem da ni Oppenheimer ni Einstein ni drugi koji su zaslužni za razvoj bombe nisu osobno htjeli ubiti stotinjak tisuća, mahom civila, tamo negdje na drugom kraju svijeta.

 E to je vec drugo nesto o cemu bi trebali razmisljati, a koji je u stvari ovde slucaj - ne dokazati i pokazati koliko je neko nazadan ili ne zeli napredak a onaj drugi jako savremen, vec zasto se digla tolika prasina ako je ovaj put sve bezopasno oko ovog eksperimenta.
Za mene je to veca intriga: "zasto".
Ne bih rekao da su svi zabrinuti prosti i nepismeni i da ih treba ignorirati. Ne bih rekao da treba da zaustavimo napredak, vec da damo sebi to pravo izbora i da razmislimo ovaj put to "zasto".
Zasto cak pretnje ubistvima za ovaj eksperiment - to je poenta cele price a ne price o vatri i tocku i opcem napretku.
Odgovore koje sam video na internetu sa usiljenim pokusajem humora, ni malo me nisu ubedili da je sve OK. Mozda gresim.
Naucnici su isto ljudi. I na isti nacin su podlezni kritici kao i svaki drugi javni posao. Oni koji prihvate da zbog slave ili novca urade nesto sto potajno znaju da je moguce da ne uspe ne zasluzuju ni N od naucnika. Ako znam da ce moje otkrice ubiti stotinjak tisuca ljudi sam bih ga unistio. Ali svako ne misli o tome. Zato me interesuje zasto tolika prasina ako je sve bezopasno, a ne zbog toga sto verujem da cemo tek tako nestati progutani masom crne rupe.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Solo kaže...
 E to je vec drugo nesto o cemu bi trebali razmisljati, a koji je u stvari ovde slucaj - ne dokazati i pokazati koliko je neko nazadan ili ne zeli napredak a onaj drugi jako savremen, vec zasto se digla tolika prasina ako je ovaj put sve bezopasno oko ovog eksperimenta.
Za mene je to veca intriga: "zasto".
Ne bih rekao da su svi zabrinuti prosti i nepismeni i da ih treba ignorirati. Ne bih rekao da treba da zaustavimo napredak, vec da damo sebi to pravo izbora i da razmislimo ovaj put to "zasto".
Zasto cak pretnje ubistvima za ovaj eksperiment - to je poenta cele price a ne price o vatri i tocku i opcem napretku.
Odgovore koje sam video na internetu sa usiljenim pokusajem humora, ni malo me nisu ubedili da je sve OK. Mozda gresim.
Naucnici su isto ljudi. I na isti nacin su podlezni kritici kao i svaki drugi javni posao. Oni koji prihvate da zbog slave ili novca urade nesto sto potajno znaju da je moguce da ne uspe ne zasluzuju ni N od naucnika. Ako znam da ce moje otkrice ubiti stotinjak tisuca ljudi sam bih ga unistio. Ali svako ne misli o tome. Zato me interesuje zasto tolika prasina ako je sve bezopasno, a ne zbog toga sto verujem da cemo tek tako nestati progutani masom crne rupe.
 Odgovor je prilično jednostavan. Mediji su napumpali stvar kao što to uvijek i čine. Zašto se prijeti ubojstvom? Možda zato jer su neki svijesni da bi napokon mogli doći do "jeftine" energije koju neki neće moći samo tako unovčiti. Ovo je samo ideja razlozi mogu biti sasvim druge prirode, recimo paranoja.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Solo kaže...
Lt Dalius kaže...

Ispričavam se što sam  previše zapetljao Sramim se. Recimo to ovako:

 

Pod 'Imamo pravo izbora...' mislim na MI. Kao što smo MI obični građani, tako smo MI i znanstvenici, tako smo MI i vojnici odnosno MI glavešine iznad vojske (pod MI mislim na ljude, naravno).   Svi MI imamo mogućnost izabrati dobro ili loše. Problem je u onima koji su krivo odabrali, a imaju moć nametati svoju (krivu/zlu)  volju nad onima malima, koji možda ne bi tako izabrali, a ne bi imali  nikakve šanse da se slučajno suprotstave. Vjerujem da ni Oppenheimer ni Einstein ni drugi koji su zaslužni za razvoj bombe nisu osobno htjeli ubiti stotinjak tisuća, mahom  civila, tamo negdje na drugom kraju svijeta.

  E to je vec drugo nesto o cemu bi trebali razmisljati, a koji je u stvari ovde slucaj - ne dokazati i pokazati koliko je neko nazadan ili ne zeli napredak a onaj drugi jako savremen, vec zasto se digla tolika prasina ako je ovaj put sve bezopasno oko ovog eksperimenta.
Za mene je to veca intriga: "zasto".
Ne bih rekao da su svi zabrinuti prosti i nepismeni i da ih treba ignorirati. Ne bih rekao da treba da zaustavimo napredak, vec da damo sebi to pravo izbora i da razmislimo ovaj put to "zasto".
Zasto cak pretnje ubistvima za ovaj eksperiment - to je poenta cele price a ne price o vatri i tocku i opcem napretku.
Odgovore koje sam video na internetu sa usiljenim pokusajem humora, ni malo me nisu ubedili da je sve OK. Mozda gresim.
Naucnici su isto ljudi. I na isti nacin su podlezni kritici kao i svaki drugi javni posao. Oni koji prihvate da zbog slave ili novca urade nesto sto potajno znaju da je moguce da ne uspe ne zasluzuju ni N od naucnika. Ako znam da ce moje otkrice ubiti stotinjak tisuca ljudi sam bih ga unistio. Ali svako ne misli o tome. Zato me interesuje zasto tolika prasina ako je sve bezopasno, a ne zbog toga sto verujem da cemo tek tako nestati progutani masom crne rupe.
Nije pitanje zasto nego tko, tj koliko kompetentni.
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Najluđe je to, što ako se i ostvari najgori scenarij, sve postaje apsolutno nebitno. Smijeh Mislim, kao da ćemo moći o tome kasnije raspravljati ili nekoga optuživati. Samim tim je i sve ovo nepotrebno. Osim u slučaju čokoladnih kvazara, siraste kiše i kravljih meteorita. Belji se Živi bili pa vidili.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice