Potpuno probijena zaštita iPhonea

poruka: 56
|
čitano: 7.419
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Potpuno probijena zaštita iPhonea".
14 godina
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

I to će ubrzo procuriti{#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

baš slatko od njih, nuditi će ga miliciji i KGBu ove doista fascinantne ali i gnjusne neokomunističke diktatorske državetine ! Da, glavno da softver ne padne u "krive ruke" .. Ahh !!

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

Do sad nisam ni znao da na iPhoneu postoje te razine zaštita. Kao što se kaže, sve što covjek zaštiti

covjek može i preci.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Bolje da OZNa prati nego Apple.
15 godina
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

A šta to konkretno znači za korisnike iphonea?

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea

može meni netko objasnit jesam ja nešto krivo shvatio, ali ja nakon što jailbreakam iphone4 imam pristup apsolutno svim tim podacima, proces traje manje od 5 minuta, a nit sam policija nit kgb..?!

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 20:01 (bubbach).
15 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
bubbach kaže...

može meni netko objasnit jesam ja nešto krivo shvatio, ali ja nakon što jailbreakam iphone4 imam pristup apsolutno svim tim podacima, proces traje manje od 5 minuta, a nit sam policija nit kgb..?!

Ni meni nije jasno. Uostalom, ako netko ima vaš uređaj, kako ovdje naglašavaju da ga oni moraju imati da ga "probe" što nije jednostavnije ući u SMS app i pročitati poruke?{#}

 

 

 

Stoja
16 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
bubbach kaže...

može meni netko objasnit jesam ja nešto krivo shvatio, ali ja nakon što jailbreakam iphone4 imam pristup apsolutno svim tim podacima, proces traje manje od 5 minuta, a nit sam policija nit kgb..?!

Imas pristup podacima, no oni su u kriptiranom obliku, pa je potrebno napraviti dekripciju da podaci budu u razumljivom obliku.

14 godina
neaktivan
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

zafrkani rusi,zafrkaniiiii

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

Nadam se da Apple nece, za svoje dobro, sad postupiti kao Sony protiv Geohota.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

ja vam mogu provalit u poruke na iPhoneu samo mi ga dajte na par trenutaka xD

Bilo bi zgodno...ali nije potrebno....................COD4 nick: IsMyYy
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea

kada pitaš kako produžiti malo validaciju na win odmah ban ,a ovo je ok... još samo malo uputa i sve 5.

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
16 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
@dejo
Za prosjecnog korisnika ovo ne znaci apsolutno nista.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
13 godina
neaktivan
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

Nakon par godina, još uvijek ne kužim zašto bi netko jailbreakao svoj iPhone, osim radi korištenja piratiziranih aplikacija.

Zatvoreni iOS je ionako najkompletniji i najproširiviji mobilni OS na tržištu.

 
2 13 hvala 0
16 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Sinatra kaže...

Nakon par godina, još uvijek ne kužim zašto bi netko jailbreakao svoj iPhone, osim radi korištenja piratiziranih aplikacija.

Zatvoreni iOS je ionako najkompletniji i najproširiviji mobilni OS na tržištu.

Sam si odgovorio na to pitanje.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
12 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Sinatra kaže...

Nakon par godina, još uvijek ne kužim zašto bi netko jailbreakao svoj iPhone, osim radi korištenja piratiziranih aplikacija.

Zatvoreni iOS je ionako najkompletniji i najproširiviji mobilni OS na tržištu.

1. zbog bolje kontrole podatkovnog prometa.

 

2. ovo boldano je oksimoron made by moron

15 godina
online
Potpuno probijena zaštita iPhonea

bubbach & Stoja,

 

Nije problem vidjeti podatke sa vlastitog iPhone-a, ali kada u ruke dobiješ iPhone sa šifriranim pristupom, ili back-up datoteku koja je šifrirana (a obično sa takvim ima posla policija), onda bez ove aplikacije nećeš daleko dogurati. Inače, i ova aplikacija koristi 'jailbreak' metodu za pristup samom uređaju (konkretno radi se o 'limera1n' metodi).

 

Sinatra,

 

Evo ti par razloga zašto jailbreak-ati iPhone:

 

SBSettings, SBRotator, biteSMS, Activator, Attachment saver, BatteryLogger, Backgrounder, DePersistWiFi, FlipOver, FolderCloser, Gridlock, iFile, Infinifolders, Safari Download Manager, Tab+, User Agent Faker, WiFi Forum...

 
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
maxym kaže...

SBSettings, SBRotator, biteSMS, Activator, Attachment saver, BatteryLogger, Backgrounder, DePersistWiFi, FlipOver, FolderCloser, Gridlock, iFile, Infinifolders, Safari Download Manager, Tab+, User Agent Faker, WiFi Forum...

Čudno kako sasvim dobro funkcioniram i bez toga.

Mora da se varam.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
12 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Danny_HR kaže...
maxym kaže...

SBSettings, SBRotator, biteSMS, Activator, Attachment saver, BatteryLogger, Backgrounder, DePersistWiFi, FlipOver, FolderCloser, Gridlock, iFile, Infinifolders, Safari Download Manager, Tab+, User Agent Faker, WiFi Forum...

Čudno kako sasvim dobro funkcioniram i bez toga.

Mora da se varam.

I ja sam dobro funkcionirao na Nokiji 3110 :)

15 godina
online
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea

Danny_HR,

 

Pa gle, neki od mojih prijatelja sasvim dobro funkcioniraju i sa 'glupom' Nokiom, i najviše što na njoj rade (osim poziva) je pisanje kratkih SMS-ova, sto ljudi - sto ćudi. :-)

 

Ako često ... ne pališ-gasiš WiFi i 3G, ne koristiš iPhone u landscape modu, ne koristiš SMS template i timer-sent, ne snimaš attachmente iz e-mail poruka lokalno na iPhone; ako si zadovoljan sa dužinom trajanja baterija; ako te ne nerviraju neka ograničenja iOS-a, onda ćeš sasvim dobro funkcionirati i bez gore navedenih programa, u suprotnom, ovi programi će ti jako dobro doći.

14 godina
offline
Potpuno probijena zaštita iPhonea

prvo piše da je nemoguće sirovom snagom, a poslije piše da probija sirovom snagom, čekaj sad daj se odluči :p

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Čitaj malo pažljivije, ovdje se ne probija AES šifra (256-bitna), nego 4-znamenkasti kod iz koje čip za enkripciju dobiva tu šifru, a to je puno lakše.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
maxym kaže...

Ako često ... ne pališ-gasiš WiFi i 3G, ne koristiš iPhone u landscape modu, ne koristiš SMS template i timer-sent, ne snimaš attachmente iz e-mail poruka lokalno na iPhone; ako si zadovoljan sa dužinom trajanja baterija; ako te ne nerviraju neka ograničenja iOS-a, onda ćeš sasvim dobro funkcionirati i bez gore navedenih programa, u suprotnom, ovi programi će ti jako dobro doći.

 

Potpuno beskorisno. Riskirati stabilnost platforme zbog predložaka za SMS i odgođenog slanja.

15 godina
online
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Sinatra, biteSMS pruža puno više od ovih dviju nabrojenih funkcija, a ostali programi na Cydii pružaju još daleko više funkcionalnosti nego što je moguće nabrojiti u jednom postu, tako da je tvoja izjava potpuno besmislena. Opasnost od nestabilnosti sustava je zanemarivo mala u odnosu na funkcionalnost koju dobivaš. BTW Ni ne-jailbreak-ani uređaj ti ne garantira stabilnost.
16 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
maxym kaže...

Ako često ... ne pališ-gasiš WiFi i 3G, ne koristiš iPhone u landscape modu, ne koristiš SMS template i timer-sent, ne snimaš attachmente iz e-mail poruka lokalno na iPhone; ako si zadovoljan sa dužinom trajanja baterija; ako te ne nerviraju neka ograničenja iOS-a, onda ćeš sasvim dobro funkcionirati i bez gore navedenih programa, u suprotnom, ovi programi će ti jako dobro doći.

Palim/gasim wifi relativno često. Jailbreakom bi uštedio sekundu na sat vremena, zbilja izuzetno bitno.

Landscape koristim non stop prilikom surfanja i sasvim dobro radi bez JB-a.

SMS template i timer bih iskoristio možda 1 godišnje, na novu godinu i to je to, 99% korisnika to ne treba niti koristi.

Attachmente snimim kad mi zatrebaju i ovako, no, ne vidim neki attachment koji mi je prijeko potreban na telefonu obzirom da za sve poslovno osim mailova koristim PC. Također vjerujem da je takav slučaj s većinom. Oni koji to navodno trebaju sami su si nametnuli da to trebaju.

Baterija koliko znam iz iskustva dulje traje bez JB-a.

 

Radite nauku iz korištenja SMS-a i općenito pametnih telefona. Dok je stvarnost samo ta da je smartphone telefon na kojem je ugodnije surfati i eventualno odraditi neke sitne stvarčice koje inače radimo na prijenosnicima.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2011 13:21 (Danny_HR).
15 godina
online
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea

Danny_HR,

 

Ne radi se o nikakvoj nauci. Činjenica je da je, korištenjem 'neautoriziranih' programa (prvenstveno utility-a) na jailbreak-anom uređaju, iPhone prilično jednostavniji za korištenje.

 

Neke aplikacije, poput spomenutog biteSMS-a izuzetno olakšavaju slanje SMS-ova (jer SMS-ove možeš primati i slati bez obzira u kojoj si aplikaciji i da li ti je iPhone zaključan), možeš pratiti stanje potrošnje paketa (automatskim slanjem SMS-a početkom mjeseca), template-i su zgodni za npr. plaćanje parkinga (iako sada ima i aplikacija koja to radi).

 

Isto tako, možeš isključiti 3G i WiFi kada je mobitel zaključan i tako drastično smanjiti potrošnju baterija. Nisi limitiran brojem aplikacija koje možeš staviti u jedan folder. Folderi se automatski zatvaraju kada odabereš program. Imaš mogućnost namještanja osvjetljenosti ekrana i jačine zvuka i zvona iz 'tray'-a. Možeš skidati filmove sa YouTube-a direktno na mobitel. Možeš imati neograničen broj tabova u Safariu, i/ili gledati sve tabove kao umanjene 'thumbnails'-e na ekranu. I još cijeli niz programčića koji rad na iPhone-u čine ugodnijima.

 

Naravno da većini iPhone korisnika to ne treba i sretni su i sa iPhone-om takvim kakav jest (uostalom većina njih je iPhone kupila samo zato što je to 'in' ili 'cool' ili što-ja-znam-što-već-ne), ali nama ostalima (iako smo manjina) jailbreak-ani iPhone nudi puno više.

16 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Automatsko provjeravanje stanje potrošnje paketa definitivno nije potrebno gotovo nikome.

Što se plaćanja parkinga tiče, za mene to obavi "Plati" aplikacija, mnogo brže i jednostavnije nego template.
WiFi se ionako sam isključuje dok je telefon zaključan.
Ok, priznajem da je neograničen broj aplikacija u folderu koristan dodatak, iako ih nemam toliko da bi mi to trebalo.

Jačinu zvuka zvona podešavam s tipkama koje su namijenjene za to, a osvjetljenje podesim jednom i zaboravim. A uz to postoji i automatsko podešavanje osvjetljenja.

Zašto bi netko skidao YT filmove na telefon? Al dobro, koga veseli ovo mu dobro dođe.

Što se tabova u Safariju tiče, imam ih otvoreno max 5, čak i kad na PC radim. Ne smatram to presudnom mogućnošću.

U principu, JB kako ga opisuješ i kako sam ja iz iskustva uvjeren, donosi sve ono što telefon može, samo na još pokoji (relativno nepotreban) način.

Telefon koji nije JB-an jednako je funkcionalan kao i onaj koji jest.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
maxym kaže...

 

 

Isto tako, možeš isključiti 3G i WiFi kada je mobitel zaključan i tako drastično smanjiti potrošnju baterija. 

Sa ovim ostalima se više-manje slažem da povećavaju produktivnost ali mi ova nikako nije jasna. Čemu smartphone ako će ti on biti offline? Pa meni je poanta da sa 24/7 na internetu kako bi primao mailove, poruke i štogod bilo kada-bilo gdje. A baterija je dovoljno jaka da mi izdrži od jutra do mraka(a nekad i više) sa stalno upaljenim 3G-om i wifi-em, i to mi je sasvim dosta...

 

 

Stoja
15 godina
online
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea

Stoja,

 

Sve zavisi od profila korisnika, onaj tko je 'ovisnik' o Facebook-u, tweeter-u, skype-u i sl. htjet će stalno biti dostupan. Dok će onome tko više koristi offline programe (igre i sl.) više odgovarati da aparat troši što manje struje u 'lock' modu.

 

Isto tako, ako netko ima na raspolaganju podatkovni paket, onda mu je dovoljno koristiti samo EDGE dok je telefon zaključan (WiFi i 3G troše više struje, a nema dobitka u brzni jer je i tako količina prebačenih podataka premala, osim ako ne dobivaš kilometarske e-mailove), a onaj tko nema podatkovni paket ili mu je cijena GSM interneta preskupa, će prakticirati spajanje na WiFi čak i kod zaključanog telefona.

 

Bit je u tome da imaš mogućnost izbora i da sa što manje petljanja po aparatu imaš mogućnost koristiti uređaj onako kako tebi odgovara.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno probijena zaštita iPhonea
Stoja kaže...
maxym kaže...

 

 

Isto tako, možeš isključiti 3G i WiFi kada je mobitel zaključan i tako drastično smanjiti potrošnju baterija. 

Sa ovim ostalima se više-manje slažem da povećavaju produktivnost ali mi ova nikako nije jasna. Čemu smartphone ako će ti on biti offline? Pa meni je poanta da sa 24/7 na internetu kako bi primao mailove, poruke i štogod bilo kada-bilo gdje. A baterija je dovoljno jaka da mi izdrži od jutra do mraka(a nekad i više) sa stalno upaljenim 3G-om i wifi-em, i to mi je sasvim dosta...

 

 

 

Pa i bez 3G-a si online samo na edge-u a potrošnja je manja. Čudi me da tu funkcionalnost nisu do sad inplementirali kao ovo s wifi-em, ali nadam se da bi iOS5 i na tom području mogao nešto donjet. Ovo za wifi sam baš htio pitat na forumu jer mi je bilo čudno da mi se wifi ikona pojavi tek par sek nakon otkljucavanja.. Bilo bi odlično da ima opcija da se 3G pali samo kad koristiš određene aplikacije i da sam odlucuješ koje su to (npr.Safari, Mail, FB, YT..), jer vecinu vremena je to samo nepotreban potrosac energije. Cak ni u pozivima ne vidim prednost korištenja 3Ga. Istina je da baterija na iPhoneu traje dugo, ali baterije nikad dosta :D
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice