Pobuna u Foxconnovoj tvornici

poruka: 58
|
čitano: 6.654
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pobuna u Foxconnovoj tvornici".
12 godina
neaktivan
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Satnica je otprilike kao i u Hrvatskoj za tekstilnu industriju.

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Banda jedna kineska!

Krajnje je vrijeme da ameri posalju par nosaca aviona da malo prosiri demokraciju u Kini...

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
10 14 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Kao da čitam o zatvoru, a ne o tvornici! Usrani kapitalizam.

 
25 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Canis kaže...

Kao da čitam o zatvoru, a ne o tvornici! Usrani kapitalizam.

kina je komunisticka zemlja...

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
16 godina
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Jedna socijalistička zemlja koju nije briga za radnička pravai u kojoj privatne siledžijske trupe

mlate proletarijat. Nekako mi tu neš ne štima. Navijam za radnike, da konačno prestanu sa

izrabljivanjem i postanu normalna industrijska država, za razliku od sada, kada su nelojalna

konkurencija nauštrb kvalitete života vlastitih ljudi. Za koga skupljaju tolike milijarde dolara?

Nebi li trebali podijeliti profit sa onima koji su im to priskrbili, kada već glume socijalizam?

Moj PC  
26 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
SupremeCommander kaže...

Banda jedna kineska!

Krajnje je vrijeme da ameri posalju par nosaca aviona da malo prosiri demokraciju u Kini...

 

Lol gluposti lupetas, amerima pase to, jer imaju radnu snagu koja nije njihova pa im "teoretski" nitko nemoze zamjeriti. Da je amerima do postenja onda bi rijesavali svoje probleme a ne gurali njušku u tudje stvari nebili se nekako okoristili, ne zaboravi da su ameri jedina nacija i izricito kao nacija bez diktatorskog uredjenja pobila preko 120 miliona Indianaca iliti kako oni to kazu Native American Indians, a to je samo jedno od njihovih "postenih i pravednih" djela.

Mao_Xe-Tsu-N.G. blob
13 godina
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Chainvelocity kaže...
SupremeCommander kaže...

Banda jedna kineska!

Krajnje je vrijeme da ameri posalju par nosaca aviona da malo prosiri demokraciju u Kini...

 

Lol gluposti lupetas, amerima pase to, jer imaju radnu snagu koja nije njihova pa im "teoretski" nitko nemoze zamjeriti. Da je amerima do postenja onda bi rijesavali svoje probleme a ne gurali njušku u tudje stvari nebili se nekako okoristili, ne zaboravi da su ameri jedina nacija i izricito kao nacija bez diktatorskog uredjenja pobila preko 120 miliona Indianaca iliti kako oni to kazu Native American Indians, a to je samo jedno od njihovih "postenih i pravednih" djela.

http://lmgtfy.com/?q=sarkazam

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
zelenbic kaže...
Canis kaže...

Kao da čitam o zatvoru, a ne o tvornici! Usrani kapitalizam.

kina je komunisticka zemlja...

 

Kina je komunistička zemlja, a komunizam nije gospodarski nego politički sustav.

 

Bitno je naglasiti da je Kina komunistička zemlja s kapitalističkim, a ne socijalističkim gospodarstvom. A taj kapitalizam je onaj najgore vrste, izrabljuju se radnici, prirodna bogatstva, a novac ide u ruke malog broja povlaštenih.

 

S obzirom da se Kina polako otvara svijetu, radnici su počeli kužit da ih se iskorištava, rada iz čiste bijede i očaja, ali promijeniti će se to.

16 godina
neaktivan
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Kina je komunistička zemlja otprilike jedanko kao što je SAD primjer demokracije širom svijeta...{#} Crvene zastave i jednostranačje ne čine zemlju komunističkom. Zapadne firme će imati još max 5-6 godina mogućnosti izrabljivanja jeftine radne snage u Kini. Nakon toga, cijena rada će se povisiti i jednostavno im se neće isplatiti. Onda proizvodnju mogu preseliti na Južni pol gdje će zaposliti pingvine..{#}

Moj PC  
21 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
zelenbic kaže...
Canis kaže...

Kao da čitam o zatvoru, a ne o tvornici! Usrani kapitalizam.

kina je komunisticka zemlja...

Da, i? Svijet je sivi, ne crno bijeli. Novac svugdje isto miriše, a ti mi sada objasni razliku između izrabljivanja radnika na zapadnom i na istočnom dijelu svijeta. Možeš mi pokušat opisat kinesko gospodarstvo koje je, po tebi, u duhu komunizma operirano od svake vrste ekonomskog i društevnog sustava koji se sastoji od bilo čega što naginje bilo kojem vrstu kapitalizma. Hint: sizifov posao, odustani.

 

edit: Kobe24 me pretekao ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2012 17:51 (Canis).
16 godina
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Chainvelocity kaže...
SupremeCommander kaže...

Banda jedna kineska!

Krajnje je vrijeme da ameri posalju par nosaca aviona da malo prosiri demokraciju u Kini...

Lol gluposti lupetas, amerima pase to, jer imaju radnu snagu koja nije njihova pa im "teoretski" nitko nemoze zamjeriti. Da je amerima do postenja

 Amerima sigurno ne pase da se kinezi bune i traze vece place, jer to znaci skuplji proizvodi i pad njihovog standarda...

Trebaju im malo "demokracije" uvest kao ona u Iraku i  Afganistanu, pa da malo smanje apetite i prime se posla umjesto prosvjeda...

 

A moramo i mi tu malo na sebe misliti, ako kinezi poskupe, svima pada standard, ukljucujuci i nas...

Problem je samo sto za razliku od Iraka i Irana, Kina stvarno ima WMD. {#}

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Koliko je naših tekstilnih tvornica propalo dijelom zbog sirotih kineskih ljudi koji tamo umiru od trovanja bojama i

omekšivačima nebi li tu neki dilkan ušverao šleper falsifikata i dilao ih za desetinu cijene domaće robe i to još

uz profit. (jasno nije samo to, tu su i "zapadne" tvrtke koje isto tako uz mamutske zarade dilaju kinesko,

poput sportskih brandova ili ženskih h&M, NewYorker, itd)
Pa onda poslije godinama kasnije tek počinju informacije o štetnim tvarima koje upijamo u sebe zbog

"povoljne" kupnje. Da se razumijemo, i japan je bio takav. Pa evo, postao je sinonim za kvalitetu i ipak

sada imaju kakve takve radne uvjete i plaće... no naravno više nisu jeftini. Pa što? Nećemo bacati čarape

nakon jednog nošenja, nećemo bacati mobitel nakon što izađe novi u "super tarifi" i preživjet ćemo, a

možda ponovo krenemo štogod i proizvoditi. Ja navijam za radnike.

SupremeCommander kaže...

 

A moramo i mi tu malo na sebe misliti, ako kinezi poskupe, svima pada standard, ukljucujuci i nas...

 

Meni nije mjerilo standarda max godinu dana rok upotrebe jednog mobitela,
kineski grah, kineski luk, kineske gaće 3 za 20 kuna, pa niti kineska kožna jakna.

...

mjerilo standarda je koliko mali postotak plaće trebaš za preživiti mjesec,

a tu se ubrajaju struja, komunalije, porezi, stanarina, održavanje, grijanje,

hlađenje, hrana, i onda vidjeti koliko imaš viška (visoki standard) da bez krede

možeš ići na izlet, wellness/hotel, putovanje avionom, kulturne i sportske priredbe.

Tu nevidim ni zericu kineza.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2012 18:14 (overhaul).
Moj PC  
21 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Riker kaže...

Kina je komunistička zemlja otprilike jedanko kao što je SAD primjer demokracije širom svijeta...{#} Crvene zastave i jednostranačje ne čine zemlju komunističkom. Zapadne firme će imati još max 5-6 godina mogućnosti izrabljivanja jeftine radne snage u Kini. Nakon toga, cijena rada će se povisiti i jednostavno im se neće isplatiti. Onda proizvodnju mogu preseliti na Južni pol gdje će zaposliti pingvine..{#}

Ispravak potpuno netočnog navoda, preselit če proizvodnju u Hrvatsku pa če radnici sklapat proizvode za 1600kn mjesečno i eto problem rješen na obostrano zadovoljstvo.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
15 godina
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Chainvelocity kaže...
SupremeCommander kaže...

Banda jedna kineska!

Krajnje je vrijeme da ameri posalju par nosaca aviona da malo prosiri demokraciju u Kini...

 

Lol gluposti lupetas, amerima pase to, jer imaju radnu snagu koja nije njihova pa im "teoretski" nitko nemoze zamjeriti.

 

Amerima to ne pase. Osim ako 1% posto populacije smtras objektivnim predstavnikom cijele jedne nacije.

 

Prosjecni amer jedva ceka da se proizvodnja  vrati nazad, jer vec sada ekonomsku situaciju u americi usporedjuju sa velikom depresijom. Nezaposlenost im je nikada veca u zadnjih 70 godina, vode trenutno dva otvorena rata, burze nikako da krenu prema gore, a i nedavne najave BRICS zemalja kako ce koristiti fiktivnu valutu umjesto dolara u svojoj trgovinskoj razmjeni. Ako se ostvare najave, to bi bio ogroman udarac za vec i ovako uzdrmano americko trziste.

 

Konkretno sto se tice Kine, njoj vise puca ona stvar za Ameriku i pomalo svoj fokus okrece prema Europi sto bi znacilo ako i Ameri krenu pametovati o ljudskim pravima, kinezi se nece niti trznuti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2012 18:21 (syncmaster245b).
14 godina
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Da nema tvrtki koje daju narudjbe tim tvornicama da im prizvode proizvode (hint recimo Jabučari?) onda nebi ni bilo tog izrabljivanja.

Znam neke tvornice koje rade u Kini i Tajvanu ali imaju svoje predstavnike tamo i kontroliraju  odnošenje prema radnicima ( kontrola unutar tvornica)jer im je stalo do ugleda ili su se več previše zbog loših uvjeta radnicima, povlačili po novinama (danas to dođe na isto).

 

Dotle ekipa iz Applea i sličnih firmi bilježi nezapamčene zarade , dizanje cijena dionica u nebesa i dijeljenja sami sebi dividendi + bonusa, a zabole ih gdje je i kako napravljeno.

 

Tako da nisu SAMO krivi vlasnici tvornica, krivi smo svi mi koji žmirimo na takve stvari i kupujemo proizvode od takvih firmi umjesto da sjednemo za komp napišemo im mail sa svojim mišljenjem o ovoj stvari i sličnima. Da , znam, da najvjerojatnije bi taj moj mail isprintali na papir i obrisali rit sa njim, ali nakon što bi broj takvih poruka prešao "kritičnu masu" možda bi se zapitali , kao što su se zapitali i proizvođaći tenisica prije 5+++ godina kada su iste stvari tamo prolazili , dali je vrijeme za promjene?

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Radni uvjeti su loši i to se ne može negirati ali ajmo nešto izračunati.

Sat rada im je 1.5$ * 6kn (tečajne liste) = 9kn/sat

S obzirom da rade 11 sati dnevno = 99kn/dan

oko 29 dana u tjednu =   2 871kn/mjesecno

Ako izuzmemo teške uvjete rada, imaju bolju plaću nego nemali broj hrvata!  

Recite mi da griješim?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2012 18:28 (Zale).
Moj PC  
5 6 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Kobe24 kaže...

 

Kina je komunistička zemlja, a komunizam nije gospodarski nego politički sustav.

 

Ovo je glupost i rečenica ti nema nikakvog značenja. Osnova komunističke ideologije je odnos prema ekonomiji, odnosno proizvodnim sredstvim, proizvodnim snagama i najvažnije - proizvodnim odnosima. 

 

Ne postoji komunizam s privatnim kapitalistom i zaštitom kapitala. 

 

Jedina veza Kine s komunizmom je stranka na vlasti koja se naziva komunističkom, ali to je jednostavno tradicionalno ime - kao što u SAD imamo republikance i demokrate, a ta imena zapravo nemaju nikakvo dublje akcijsko značenje za stranke koje ih imaju.

 

Kineska KP nema veze ni s njihovim pokojnim Maom, ni Marxom ni bilo čime sličnim. 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Zale kaže...

Radni uvjeti su loši i to se ne može negirati ali ajmo nešto izračunati.

Sat rada im je 1.5$ * 6kn (tečajne liste) = 9kn/sat

S obzirom da rade 11 sati dnevno = 99kn/dan

oko 29 dana u tjednu =   2 871kn/mjesecno

Ako izuzmemo teške uvjete rada, imaju bolju plaću nego nemali broj hrvata!  

Recite mi da grijšim?

 

 

Griješiš. Prosječna plaća u Hrvatskoj je oko 5500 kuna i to je neto plaća. Bruto plaća je preko 7.000 kuna.

 

Ovo što Kinezi dobivaju je bruto plaća (ne uplaćuju mirovinsko i zdravstveno) i svakako je manje od prosječne plaće u Hrvatskoj. 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Drago kaže...

 

 

Griješiš. Prosječna plaća u Hrvatskoj je oko 5500 kuna i to je neto plaća. Bruto plaća je preko 7.000 kuna.

 

Ovo što Kinezi dobivaju je bruto plaća (ne uplaćuju mirovinsko i zdravstveno) i svakako je manje od prosječne plaće u Hrvatskoj. 

 

Ja jedem kupus, a ti meso, sto bi znacilo da u prosjeku svi jedemo sarmu.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Ako rade kvalitetne proizvode (a rade, barem ove za najrazvikanije svjetske kompanije)

red je da budu kvalitetno i nagrađeni. A valjda će jednog dana doći nekakav red da i

indijci, kinezi, malezijci, vijetnamci shvate da nekog vraga vrijedi njihov rad i proizvod.

Uspjele su radničke revolucije prije sto godina na zapadu, pa valjda će nekako uspjeti

i tamo, posebno ako kroz medije mogu za razliku od nekad, lakše vidjeti kako od plodova

njihovog rada žive neki tamo apple, nike, WD...itd. Ja samo vidim da prelaskom rada

na jeftiniju radnu snagu, tenisice nisu postale ni lipu jeftinije, kao ni apple mac.

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Drago kaže...
Zale kaže...

Radni uvjeti su loši i to se ne može negirati ali ajmo nešto izračunati.

Sat rada im je 1.5$ * 6kn (tečajne liste) = 9kn/sat

S obzirom da rade 11 sati dnevno = 99kn/dan

oko 29 dana u tjednu =   2 871kn/mjesecno

Ako izuzmemo teške uvjete rada, imaju bolju plaću nego nemali broj hrvata!  

Recite mi da grijšim?

 

 

Griješiš. Prosječna plaća u Hrvatskoj je oko 5500 kuna i to je neto plaća. Bruto plaća je preko 7.000 kuna.

 

Ovo što Kinezi dobivaju je bruto plaća (ne uplaćuju mirovinsko i zdravstveno) i svakako je manje od prosječne plaće u Hrvatskoj. 

Ako se ne varam cijene u Kini su puno manje nego kod nas u Hr. Osim toga osobno ne poznajem apsolutno nikoga tko ima neto plaću 5500kn. Oko 2500kn to več poznajem puno ljudi koji imaju takvu plaću. i još ih poslodavaci potkradaju ne uplačujući im doprinose.

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
16 godina
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Drago kaže...
Zale kaže...

Radni uvjeti su loši i to se ne može negirati ali ajmo nešto izračunati.

Sat rada im je 1.5$ * 6kn (tečajne liste) = 9kn/sat

S obzirom da rade 11 sati dnevno = 99kn/dan

oko 29 dana u tjednu =   2 871kn/mjesecno

Ako izuzmemo teške uvjete rada, imaju bolju plaću nego nemali broj hrvata!  

Recite mi da grijšim?

 

 

Griješiš. Prosječna plaća u Hrvatskoj je oko 5500 kuna i to je neto plaća. Bruto plaća je preko 7.000 kuna.

 

Ovo što Kinezi dobivaju je bruto plaća (ne uplaćuju mirovinsko i zdravstveno) i svakako je manje od prosječne plaće u Hrvatskoj. 

On usporedjuje kineski i nas minimalac, a ti pricas o prosjeku.....eto ja npr nemam ni blizu tog prosjeka:(

13 godina
protjeran
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Kina je smeće. To je sve što ću reći. Zahvaljujući KP-u od 50-tih nadalje i modernoj neokapitalističkoj robovlasničkoj vlasti. Odvratno.

 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Zbilja su jadni ti kinezi. Oni svojom "jadnom" plačom za godinu dana zarade stan u pekingu a vi balonje morate čekati da vam roditelji porikavaju da naslijedite nešto što su stvorili u onom "užasnom" komunizmu. Zbilja treba žaliti kineze jer su ih komunjari natjerali da u roku od 10 godina budu druga a uskoro prva ekonomska sila u svijetu a nisu htjeli koristiti naša iskustva. Sram ih bilo, kaže raja koja radi i fuša po garažama ili čubi po kaficima za bakine milodare.

 
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

hm sa tom satnicom zarade kao i novaci od ministra Mršića i njegove genijalne ideje, skupljana iskustva za 1.600 kn, otprilike dođe na isto, 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Drago kaže...
Zale kaže...

Radni uvjeti su loši i to se ne može negirati ali ajmo nešto izračunati.

Sat rada im je 1.5$ * 6kn (tečajne liste) = 9kn/sat

S obzirom da rade 11 sati dnevno = 99kn/dan

oko 29 dana u tjednu =   2 871kn/mjesecno

Ako izuzmemo teške uvjete rada, imaju bolju plaću nego nemali broj hrvata!  

Recite mi da grijšim?

 

 

Griješiš. Prosječna plaća u Hrvatskoj je oko 5500 kuna i to je neto plaća. Bruto plaća je preko 7.000 kuna.

 

Ovo što Kinezi dobivaju je bruto plaća (ne uplaćuju mirovinsko i zdravstveno) i svakako je manje od prosječne plaće u Hrvatskoj. 

 u principu nebitno, bitna je realna kupovna moc a tu se Kinezi vec sad ispred nas s time da im je stopa rasta strasna dok mi ne da rastemo vec imamo pad, a od industrije koja bi trebalo bit pokretac svih ostalih dijelatnosti nama nije ostalo ni i.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Drago kaže...

Griješiš. Prosječna plaća u Hrvatskoj je oko 5500 kuna i to je neto plaća. Bruto plaća je preko 7.000 kuna.

 

Ovo što Kinezi dobivaju je bruto plaća (ne uplaćuju mirovinsko i zdravstveno) i svakako je manje od prosječne plaće u Hrvatskoj. 

 to me uvijek zanimalo kako su oni dosli do te prosjecne neto place... ja imam 4k placu i to je jos jedna od boljih, barem od vecine ljudi koje poznajem...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
11 godina
neaktivan
offline
Pobuna u Foxconnovoj tvornici

Robovi se pobunili.Sve ih treba izpendreciti i poslati da gule krompire.Kada se nisu u stanju izboriti za sebe onda ih i ne trba postovati.Svi vicu jadni mi,a kada trba izaci na ulice i pokazati zube drzavi onda nikoga nigdje.Onda se svi prave fini.E kada ste fini onda nek vas i ugnjetavaju.

Da sam sef foxcona kod mene bi bilo radno vrijeme od 0-24.Pa kada koji  rob prdekne samo ga zamjenim drugim(ono ko praznu bateriju).

Ako sam sebe ne postujes nece te ni drugi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
Beretta kaže...

Robovi se pobunili.Sve ih treba izpendreciti i poslati da gule krompire.Kada se nisu u stanju izboriti za sebe onda ih i ne trba postovati.Svi vicu jadni mi,a kada trba izaci na ulice i pokazati zube drzavi onda nikoga nigdje.Onda se svi prave fini.E kada ste fini onda nek vas i ugnjetavaju.

Da sam sef foxcona kod mene bi bilo radno vrijeme od 0-24.Pa kada koji  rob prdekne samo ga zamjenim drugim(ono ko praznu bateriju).

Ako sam sebe ne postujes nece te ni drugi.

Hehe, gle vjerojatno je njih dosta i izašlo tako i pokazalo zube državi, samo su poslje tko zna kako završili, kinez "manje više ne primjeti se".

Ali bi trebali dobiti barem neke bolje uvjete rada, ali tako ima tko zna koliko još u svijetu poduzeća koja su te sreće pa ih nisu zapazili oči javnosti pa "iskorištavaju" radnike. 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
16 godina
offline
Re: Pobuna u Foxconnovoj tvornici
zatojeto kaže...

Zbilja su jadni ti kinezi. Oni svojom "jadnom" plačom za godinu dana zarade stan u pekingu a vi balonje morate čekati da vam roditelji porikavaju da naslijedite nešto što su stvorili u onom "užasnom" komunizmu. Zbilja treba žaliti kineze jer su ih komunjari natjerali da u roku od 10 godina budu druga a uskoro prva ekonomska sila u svijetu a nisu htjeli koristiti naša iskustva. Sram ih bilo, kaže raja koja radi i fuša po garažama ili čubi po kaficima za bakine milodare.

 Gdje si ti to vidio i čuo? Pitaj neke od kineza koji su došli (i) u hrvatsku trbuhom za kruhom, zašto onda nisu ostali u domovini?

Pogledaj malo ponovo tekst, pa ćeš vidjeti da radnici "žive" u TVRTKINIM stanovima (koji to nisu, nego su više spavaonice od vojarni) i jednako

tako ljudi dobijaju radničke stanove isključivo na korištenje.

Pravi "privatni" stan u Pekingu, Šangaju, Guangzhou, Guilinu, Xianu, ili Hangzhou košta i sada nakon

pada cijena preko 3000 dolara kvadrat, a ti onda mjeri kako se to plaća njihovom radničkom plaćom.

 Prva su ekonomska sila isključivo zbog nepojmljive brojnosti radne snage.

Kakva "naša iskustva" troleru, kad je jedan nama anoniman guangzhou ima
7.6 milijuna stanovnika a u njega gravitira radom gotovo 10 milijuna ljudi?

Dakle ponavljam o čemu pričaš, s obzirom da populacijom 1 kina predstavlja gotovo

300 hrvatske???? To nije egotrip čivave pred dogom, nego mrava pred dogom.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice