Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

poruka: 27
|
čitano: 3.172
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu".
16 godina
neaktivan
offline
Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Čudno ja imam nvidia 7800gtx extreme i vistu 64 i nikada nijedno rušenje se nije dogodilo. Opet medijska hajka na vistu.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu
drago7 kaže...

Čudno ja imam nvidia 7800gtx extreme i vistu 64 i nikada nijedno rušenje se nije dogodilo. Opet medijska hajka na vistu.

 

 
Jesi kad putovao u podmornici? Ako nisi to je sigurno zato što podmornice ne postoje.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Nvidia chipset drajveri znaju uzrokovati rušenje Viste (lično doživio). Sa grafičkim nisam nikada imao problema.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu
Imam Nvidiju i Vistu i nikad nisam imao takav problem...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Ovo se uglavnom desava sa grafama 8x00, ja imam 8800 GTS i cesto se prije rusio bas zbog drivera, sada manje, al se opet zna dogodit najcesce kad se dize iz stand by-a

16 godina
neaktivan
offline
Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Evo ,danas sam instalirao igru The Club,prošao prvu laganu misijicu,izašao iz igre i sad nakon ponovnog pokretanja igre,tj. kod zadnjeg 'loadinga' izbaci me u windowse. Imam GeForce 7900GT i Vistu Ultimate.Čini mi se da tu nekaj ne štima.I inače ,imam dojam da igre na Visti rade sporije.E,sad ,Nvidijini driveri i vista?A skinul sam baš jučer nove drajvere ...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Ovo mogu potvrditi. Redovito mi se video driver rušio kod switchanja usera na Visti.


GB P35-DS3R || Intel E8200@3.2GHz || OCZ Gold XTC 2GB || nv 9600GT || chiftec 450W
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Imam WinFast PX 7600 GT i njezine tvoričke drivere za Vistu,

u ovih par mjeseci koliko je koristim ne pamtim da mi se Vista srušila.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

frend ima 8600, najnovije drivere uvijek i nije mu se srusila nijednom otkad je izasao sp1....

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2008 16:32 (Bruno).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu
drago7 kaže...

Čudno ja imam nvidia 7800gtx extreme i vistu 64 i nikada nijedno rušenje se nije dogodilo. Opet medijska hajka na vistu

 

 OMG, da nemas mozda i TT kuciste?

ostrim zube
16 godina
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Nemam nvidin čipset nego AMD 580X CrossFire i Vista mi se uvijek zamrzne kada izađe iz stanby-a tako da sam si to isključio.

Ostalo mi sve radi savršeno.


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

:)

Zanimljivo, Vista već hara više od godinu dana i još uvijek imate problema...ccc

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

To ti je tako kad se na trziste izbacuju polu proizvodi.

Najzalosnije od svega toga sto je vistu zbilja popusilo dosta ekipe.


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu
Radikal kaže...

To ti je tako kad se na trziste izbacuju polu proizvodi.

Najzalosnije od svega toga sto je vistu zbilja popusilo dosta ekipe.


potpuno besmislena izjava!
pa i apple je imao ogromnih propusta u svom novom OS-u, ali njega nitko ne "pljuje" na dnevnoj bazi?! OK, u HR imaju 2000 korisnika, ali opet... Apple je navodno imao MRAK OS?! Hm,.... I nije im OS nista bolji ili brzi od MS konkurencije... To je samo marketing.... OK, DTP alati vjerojatno brže rade, ali to ima veze sa arhitekturom hardware-a!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu
Radikal kaže...

To ti je tako kad se na trziste izbacuju polu proizvodi.

Najzalosnije od svega toga sto je vistu zbilja popusilo dosta ekipe.


Za izjaviti ovakvu glupost, zaista moraš biti posebno talentiran. Pametni ljudi obično ne komentiraju ono što znaju, kao što i razlikuju drivere od OS-a... 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Ono što mi se nesviđa je to što ćime se negdje otkrije nekakva grešaka na nečemu ljudi to pokušavaju maksimalno popljuvati.

Ja vistom imam samo taj problem što se tiče standby-a, a ostalo je savršeno.

Npr. kad trebam prebaciti film s jedne particije na drugu prebacuje mi oko 1min, dok je na XP-u za taj isti posao trebalo oko 2min.

Pogotovo mi se sviđa i kad prebacujem puno manjih datoteka ono jednostavno leti za razliku od XP-a.

Do negdje prije sam imao 64bit Vistu Ultimate i promjenio sam je na 64bit Vistu Business jer sam dobio orginal, i na nju sam instalirao SP1.

 


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu
wow, pa ti koristis windows explorer za kopiranje datoteka, i zamisli u xp-u je bilo sporo, a u visti nije, wow, koja usporedba! bravo za tebe, idem kupit vistu!
ajde budi pametniji i kupi si total commander pa ces vidjet sto znaci brzina i mogucnosti, i onda se lupi po glavi jer vista ne vrijedi te novce, da ne pricam da je mac izdao vec 10 vecih patcheva, dok se za vistin cekalo godinu dana. macos je car, sjedni jedan dan za macos i nek ti netko pokaze sto sve moze ferrari i onda se vrati na usminkanog ficeka i to gozovorim o najobicnijim funkcijama tipa jednostavnost, brzina, instaliranje (ups toga nema na macu, deinstaliranje, ups ni toga nema, podesavanje nebuloznih stvari, ups ni toga nema, uac, u je...., ni to nema na macu.... macos kupis da bi radio na njemu, vistu kupis da bi se igrao sa powertoysima ili tweak upom ili tune upom po cijele dane i broja 3dmark pointove jer nemas sto radit u zivotu.
16 godina
neaktivan
offline
Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

I Vista i XP su jednako loše, ne u istim stavkama ali to je samo moje mišljenje.

Ali šta češ ja vistu koristim samo zato što ima ljepše sučelje, a onaj xp mi se popeo na vrh glave, rušio mi se redovno svakih 2-3 mjeseca.

 

Što se tiče nvidijinih drivera, da imaju puno problema s vistom, 169.25 instaliram i ne želi mi se upalit ekran, nego moram u safe mod pa restore.

A ovaj koji sad koristim 169.02 u CoH-u počnem igrati nakon 5 min zabloka i izađe u windowse i javi da se grafička kartica lijepo oporavila od errora, sljedeći put pokrenem igru i sve super ko da niš nije ni bilo.Mršti se

A ako želim igrati CoD4 moram svaki put prije igranja updatati driver ručno, ono chose from list, bez restarta i onda sve radi.

 

Usput ako netko zna nekakvo rješenje za ovo nek mi odgovori na pm ili u neku temu koja je više vezana uz ta pitanja.

Hvala.


Athlon64 3200+ @2450 (245×10),1.46V 2×1gb Transcend@490, Asus8800gt, AsusA8N SLI,
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Za zbuzanic-a:

 

Čuj svatko ima svoj ukus i svoje navike, a i svatko ima svoje mišljenje vezano uz određene stvari. Tako ako ti nešto koristiš neznači da bi i ja trebao,a i ostali.

BTW za vistu nisam platio niti lipe.

A razlog radi čega ne koristim total commander je taj jer rijetko prebacujem stvari s jedne na drugu particiju, ono sam naveo samo kao primjer što mi se svidjelo na Visti.


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
neaktivan
offline
Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

I ja mogu potvrditi da su mi nVidia-ini driveri rusili Vistu x32 i x64 i to uz BSoD. Takodjer mi je i HP-ov driver za printer radio isto.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

zbuzanic

Branimir2412

Psiho246 (tvoju poruku brišem jer krši i pravilo da se ne stavljaju "suhi" linkovi, bez ikakvog objašnjenja zašto ih se preporuča)

 

Dobili ste opomene zbog off-topic postova - pa ako želite dalje raspravljati o "svojoj" temi - otvorite temu u podforumu koji je namijenjen za takve rasprave!

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2008 19:12 (Miro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Kao što reče Luxx:

 

"

Ko je najveći krivac što se Vista ruši?

Besmisleni thread sa besmislenim prepucavanjem tko je kriv, tko je bolji, tko je brži....

 

 

CLOSED!

"

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu
naxeem kaže...
Za izjaviti ovakvu glupost, zaista moraš biti posebno talentiran. Pametni ljudi obično ne komentiraju ono što znaju, kao što i razlikuju drivere od OS-a... 

 Hm... posebno talentiran bi trebao biti da budem ti.

Situacija je da se driveri napisu i da se operativni sustav rusi od njih. Sad, sigurno je zato jer nvidia ne zna napisat drivere (a to apsolutno nije istina) ili mozda, zato jer vista sama po sebi znaci jedna velika nestabilnost i nedorecenost. Naravno, ne za sve. Nekima i odgovara, a sad, tko voli nek izvoli. Meni se zbog fancy sucelja bas i ne prelazi na nesto takvo.  Otprilike mi je vista kao i millennium (samo moje misljenje) netko popusio, netko imao problema a netko ni isprobao. Jos malo i novi operativni sustav izlazi pa ce vista bye bye. Nadam se da ce sljedeci biti nesto vrijedno spomena.

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2008 18:04 (Radikal).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Ti si veliki stručnjak za Vista driver model, imaš uvid u izvorni kôd drivera i siguran si da nVidia savršeno piše drivere? :)

Daj je pričaj gluposti. Ni nVidiji je trebalo šest mjeseci da napiše drivere koji uopće rade pod Vistom, a grešaka sa driverima ima hrpe. Od pucanja z-buffera kod 16X FSAA i transparency tekstura do famoznog zelenog dima i glupih optimizacija kod 24 bitnog buffera u OpenGL-u. Da si ikada radio nešto ozbiljno na Quadro karticama onda bi znao i da tu ima problema (posebno kod AA linija).

 

Ni ATi ni nVidia još nisu napisali dobre 64 bitne drivere za Vistu i još uvijek imaju isti problem s alokacijom memorije kod više od 2GB RAM-a i nije ih ni briga da to poprave jer im je to premali dio tržišta da troše resurse. Fantastično.

 

Što se Viste tiče, OS je sasvim OK. Ne, nije donio što se očekivalo: izbačen je WinFS, izbačeno je još nekoliko stvari, ali sama Vista kao takva radi puno bolje od XP-a. To što zahtijeva upgrade i jako puno RAM-a nije nikakav minus. RAM je vrlo jeftin, a ionako svaki napredak traži ulaganje.

Za onoga tko na računalu radi ozbiljan posao, a ne igra se samo, tome je Vista apsolutno bolji OS.

 

Ja ju imam, kao i nekoliko kolega, već preko godinu dana i nikada se Vista nije srušila, a uspio sam dostići 198 dana uptimea, bez ikakvih problema (reset je bio zbog ugradnje komponenti).

 

Što se izlaska tiče, sada će ionako novi OS izlaziti svake 3 godine. Windowsi 7 neće biti ništa tako revolucionarno kao što se misli. Kombinacija modularnog dizajna Servera 2008 i nekih novih sitnijih izmjena.


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
offline
Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Meni se je XP znao puno puta zblokati ili srušiti. Sa vistom nema taj problem i nikada nisam imao. Nisam još doživio da sam morao nasilno resetirati Vistu ili da mi se jednostavno sruši.

Mac OS ima manje problema jer je "nabrijan" na njihove konfiguracije... Predpostavljam da bi Vista imala manje problema da Microsoft prodaje svoje gotove konfiguracije. Kada instaliraš Leopard na neki PC imaš više problema nego kada instaliraš Windowse...


Antec 900, P5K Deluxe, Core 2 Quad 2.4, 4gb (DDR3 800Mhz) RAM, Nvidia 8800gtx, 640gb HDD, Dell 2007WFP, Vista Ultimate
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu

Sto se tice komentara Vista je shit ono ovo guta memoriju to je glupost.

Pa ako ocete napredniji software morate i hardware unaprijedit.

To koda se neko zali rusi mi se XP na kompu i sporo mi ide a imam 128-256 RAMa.

 

Sto se tice Nvidie ovo je cinjenica od ljudi koji slali svoje reportove MSu i nije nikakva glupost il neznam sta.


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidijini driveri najčešće ruše Vistu
PICART kaže...

Meni se je XP znao puno puta zblokati ili srušiti. Sa vistom nema taj problem i nikada nisam imao. Nisam još doživio da sam morao nasilno resetirati Vistu ili da mi se jednostavno sruši.

Mac OS ima manje problema jer je "nabrijan" na njihove konfiguracije... Predpostavljam da bi Vista imala manje problema da Microsoft prodaje svoje gotove konfiguracije. Kada instaliraš Leopard na neki PC imaš više problema nego kada instaliraš Windowse...


 Odlično rečeno i to je upravo ono što pokazuje o čemu se radi. Windowsi moraju raditi odlično na tolikim stotinama i više kombinacija. A rade odlično na većini.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice