Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op

poruka: 16
|
čitano: 4.042
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op".
11 godina
neaktivan
offline
Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op

tada bi Nokijini uređaji u početku bili dostupni kod manjeg broja operatera

...a na kraju Nokia bye-bye.

Možda ja ne razumijem genijalnost ovog poteza, meni ovo liči upravo obrnuto onom što bi trebali činiti.

Truditi se biti prisutni svugdje i svo vrijeme.

Elop zadaje završni udarac, izgleda.

...Cause It's Got Electrolytes.
Moj PC  
4 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilni
Brawndo kaže...

 

tada bi Nokijini uređaji u početku bili dostupni kod manjeg broja operatera

...a na kraju Nokia bye-bye.

Možda ja ne razumijem genijalnost ovog poteza, meni ovo liči upravo obrnuto onom što bi trebali činiti.

Truditi se biti prisutni svugdje i svo vrijeme.

Elop zadaje završni udarac, izgleda.

 

  Vrijeme će pokazati jel to bio dobar potez.   Sa jedne strane je dobar a sa druge loš. Prema sadašnjem stanju i zastupljenosti Nokie kod (barem naših) operatera, ovo je dobar potez. Recimo T-mobile će imati WP8 lumiu i pošto nitko drugi neće to imati, T-mobile će reklamirati tu lumiu na sva zvona. Pogotovo što će još i zarađivati na samoj prodaji te lumie.

 

13 godina
offline
Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op

Mislio sam kupiti Lumiu 900 ali je nije bilo u EU, pa je nema kod VIP-a, pa se najavljuje WP8, i na kraju kad dođe neće je biti kod VIP-a... I onda kaže loša prodaja. Očito ću opet kupiti neki Samsung WP8 koji će biti u ponudi VIP-a...

Na sitnicama se pada...

 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op

Do danas taj WP nije polučio tržišno skoro nikakav uspjeh, početnih hype je prošao, a WP drži 3-4% tržišta smartfonova. Očigledno je da ljudi ne žele kupiti niti Lumie od Nokie, niti općenito mobitele pogonjene WP-om, što god  ljudi napisali o tom OS-u.

I onda je rješenje imat ekskluzivne ugovore koji će promovirat mobitel koji uopće nije ekskluzivan? Na stranu subjektivna mišljenja kako je izgled lijep, OS uberkul i ne znam šta. Ako se ne prodaje, onda to nije to. Prvo su pokušali agresivnom reklamnom kampanjom, nije išlo, smanjivali su im cijene, nije išlo, čak ih je jako puno i podijeljeno developerima i sl. Rezultat, ne ide, pa ne ide. Jednostavno ljudi ne žele ni Lumiju niti WP. Ali vodstvo se ne da, tj ponajviše onaj Elop, taj će uništiti firmu slijepo gurajući WP i krivudajući sa svojim "strategijama". Ni čovjek sa 5 promila ne krivuda kao on.

 

 
9 2 hvala 0
14 godina
offline
Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op

Ovo je po meni krivi put, ako je apple ispočetka uspjelo ne znači da će i njima. 

Ja sam imao najbolju namjeru kupiti Lumiu 800, ali kako je nema u ponudi mog operatera (HT ERONET), nisam, a što je posebno zanimljivo 808 smo dobili među prvima u Europi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op

Ja sam razmisljao o Lumiji. Ne muci me jos toliko sto nece imati WP8, nego je taj njihov market problem. Tu na Google Playu trenutno imam puno puno veci izbor aplikacija i ogroman broj ih je i besplatan. Inace i kupujem aplikacije, ali ne bih htio sada kupovati 90% aplikacija nakon sto im istekne trial period.

Sto se tice ekskluzivnih partnerstva - to ce im samo biti kamen oko noge, kod nas ce ih sigurno prodavati Tmobile, a nema sanse da prijedem na tmobile ili kupujem mobitel zakljucan na tmobile ili dajem dodatno novaca za otkljucan mobitel tmobileu.

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op

Mozda se nadaju da ce im krenuti cim izdaju WP8 modele pa nece moci pokriti potraznju. U tom slucaju je ekskluzivni ugovor sa operaterom super :)

Samo mi nije jasno kako ce i operateri zaradivati na svakom prodanom mobitelu? Obicno operateri gube na mobitelima. Dal ovo znaci da ce mobiteli biti skuplji pa ce korisnici popusiti ? Ili da ce Nokia gubiti na svakom prodanom primjerku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op

Potvda mog posta da sve vise firmi pocinje kopirati Apple. Ali, Apple je Apple, a Nokia je Nokia. Ako kazem sto stvarno mislim zapocet ce rat {#}

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op

Mislim da je zbog toga pad prodaje i bio jako izražen, jer se neki bolji mobiteli nisu mogli dobiti povoljnije od konkurencije istog ranga.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilni
krikesa kaže...

  Vrijeme će pokazati jel to bio dobar potez. 

Vrijeme je ono čega Nokia nema. Vrijeme radi protiv Nokie.

Drazen kaže...

Potvda mog posta da sve vise firmi pocinje kopirati Apple. Ali, Apple je Apple, a Nokia je Nokia. Ako kazem sto stvarno mislim zapocet ce rat {#}

Apple je pobjegao od te politike, to je samo u početku palilo. Sad "iČuda" možeš kupiti svugdje.

 

Evo upravo je najavljen HTC TITAN II, mrak uređaj. Super za WP platformu, smrt za Nokiu. Nokia (WP) je preskupa za jeftino tržište, pre... za skupo tržište. A po novom, uskoro i nedostupna (odn. "ekskluzivna"). Ne zavaravajte se sa T-mobileom, to su stari ugovori. Ako ovo zaživi riječ je samo o Orangeu (kojeg nema kod nas), samo u Evropi. Nokiji je valjda jedino tržište raslo u Kini (801T, Symbian - koja ironija). Zbog Nokije se nadam da je ovo samo još jedno vrludanje, potez očajnika i da će Elop odustati od toga.

...Cause It's Got Electrolytes.
15 godina
neaktivan
offline
Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op

ovo znači samo da Nokia traži operatere da kreditiraju kupce njihovih uređaja (da subvencija bude čim viša, prema tome uređaji povoljniji) to je dobro za korisnike

(((slično kao što i apple reklamira svoj proizvod za 199$ (zapravo je bliže 699$)))

 

isto tako mi nije jasno zašto kad netko kopira dio (uspješne metode iphon-a koji je ruku na srce pokrenuo revoluciju) svi pokazuju prstom u njega

i smiju mu se da je nesposoban ... dok osobno mislim da je smart phone u izvedbi Androida puno održiviji sustav... ne bi uzeo iphone

budući da ta firma šikarnira svoje korisnike i to im uopće nije "problematično ponašanje" (drugi se barem ispričaju).

imaju bolesne cijene i pristup prilagođen snobizmu i izbrijavanju nekih mediokriteta koje su oni postavili kako njima paše.

 

Ako sam dobro shvatio (nek me netko ispravi) da ce novi WP8 biti na procesorima koji su x86 kompatibilni to ce biti zanimljivo ali isto tako smatram da se trebaju zaštititi sa par android telefona za srednji viši segment.

 

no to je sve još' ... da se vidi...

 

da citiram C. Darwina:

ne opstaju naj jači niti naj pametniji već oni koji se najbrže prilagode novo nastalim uvjetima.

a nokia je sa prevelikim egom zanemarila tu činjenicu.

 

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilni
Brawndo kaže...

 

Evo upravo je najavljen HTC TITAN II, mrak uređaj. Super za WP platformu, smrt za Nokiu. Nokia (WP) je preskupa za jeftino tržište, pre... za skupo tržište. A po novom, uskoro i nedostupna (odn. "ekskluzivna"). Ne zavaravajte se sa T-mobileom, to su stari ugovori. Ako ovo zaživi riječ je samo o Orangeu (kojeg nema kod nas), samo u Evropi. Nokiji je valjda jedino tržište raslo u Kini (801T, Symbian - koja ironija). Zbog Nokije se nadam da je ovo samo još jedno vrludanje, potez očajnika i da će Elop odustati od toga.

 Ti si se tek sad probudio iz zimskog sna? HTC Titan II se u Americi prodaje od kad i Lumia 900 za 200$, projadaj je nazalost (a tvoju srecu) nikakva. I daj prestani vise tolko srati po MS-u, WP-u i Nokia-i.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilni
Neville2MUFC kaže...
 Ti si se tek sad probudio iz zimskog sna? HTC Titan II se u Americi prodaje od kad i Lumia 900 za 200$, projadaj je nazalost (a tvoju srecu) nikakva. I daj prestani vise tolko srati po MS-u, WP-u i Nokia-i.

Pročitao sam najavu da novi HTC Titan II dolazi sa WP8. Možda je bila riječ o nekom drugom HTC modelu. Svakako mislim da je to dobro za WP. Izvini što sam to htio podijeliti sa publikom. To što je prodaja nikakva, trebala bi biti moja sreća? Nije li to pomalo bolestan stav? I da, ja ne serem već kakam, a tebi malo bontona ne bi škodilo. Tim više što nisam kakao po MS i WP kako insinuiraš, bolesni fanboy dječače.

...Cause It's Got Electrolytes.
12 godina
neaktivan
offline
Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilnim op

Ja sam ovako, ja sam onako. Dečki, vi niste standardni uzorak stanovništva. Ljudi ne kupuju zato što ćete im vi reći da kupuju već kupuju kad vide reklamu na televiziji, reklamu u novinama i sl. Šta mislite zašto se Samsung Galaxy prodaje više nego iti jedan Android uređaj do sada? Zato što se počeo reklamirati. Da nije bilo reklame, prodavao bi se isto kao i ostali Android uređaji.

 

Nokia ako sklopi ekskluzivne ugovore onda će kako je netko gore rekao T-Com izdvojiti lovu i to izreklamirati na sva zvona i njihovi korisnici će kupovati te uređaje.

 

I za kraj, WP8 nije isto kao i WP7. Za WP8 će broj aplikacija biti veći i od iOS-a i Androida zajedno i to za manje od 5 godina. Kad ćeš pisati nešto za desktop mašinu pisat ćeš i za mobitel, a da ne govorim o poslovnim aplikacijama koje će na brzinu izdati WP8 aplikacije temeljene na dosadašnjoj desktop aplikaciji.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilni

Evo ja sam ponosan vlasnik HTC Titana II. Kupio sam ga peko ebaya iz SAD-a. Kolko sam skužio ekipa preko bare uopće ne puši WP i za relativno jeftine novce (s carnom 2300 kn) se može dobiti jako dobar mobitel. Mobić je bio nov zapakiran, unlock code sam dobio mailom i sve radi savršeno. E sad, što se tiče WP platforme to je za veliku raspravu. Koristio sam do sada iPhone, Symbian, Android i Blackberry pa ga mogu usporediti s ostalim platformama. Vidi se da je nit vodilja bila iOS. Stvar poprilično dobro funkcionira ali ima puuuno mjesta za napredak. Početna greška mi je bila stavljanje našeg marketa koji je siromašan aplikacijama, a 90% njih je potpuno beskorisno. Sad mi se smrtno neda resetirati mobić i mijenjati to. Loše je odrađen i sustav notifikacija, recimo WhatsApp radi puno lošije nego na Androidu, poruke znaju kasniti, a aplikacija se s vemena na vijeme zblesira pa je potrebno resetirati mob. Explorer je OK, stranice se učitavaju bez problema, jedino su tabovi preloše riješeni. Po meni realno ovo još nije platforma dovoljno zrela da konkurira iOS-u i Androidu, a najava Microsofta da neće raditi WP8 na postojećim uređajima preloš je potez. Moj prastari 3GS vrti najnoviji iOS bez iakavih problema. Pred Microsoftom je još ogroman posao, a najgore će u cijeloj priči završiti Nokija pošto je bacila sve karte na ovaj OS.

Commodore 64 OC ~ 67, TV RIZ 15 cm upgrade to 15,5 cm - color
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia sklapa ekskluzivna partnerstva s mobilni
zoki.zlikowski kaže...

Nokia ako sklopi ekskluzivne ugovore onda će kako je netko gore rekao T-Com izdvojiti lovu i to izreklamirati na sva zvona i njihovi korisnici će kupovati te uređaje.

 

I za kraj, WP8 nije isto kao i WP7. Za WP8 će broj aplikacija biti veći i od iOS-a i Androida zajedno i to za manje od 5 godina. Kad ćeš pisati nešto za desktop mašinu pisat ćeš i za mobitel, a da ne govorim o poslovnim aplikacijama koje će na brzinu izdati WP8 aplikacije temeljene na dosadašnjoj desktop aplikaciji.

Sori, nije baš tako. Kao prvo, ekskluzivni ugovor je sa Orange a ne s T-Comom, a kad imaš ekskluzivni ugovor s jednim to znači da drugi u pravilu neće prodavati robu od svoje konkurencije. Što znači, zaboravi T-Com do daljnjeg. Ali mislim da je to greška i da će ta ekskluziva vrlo brzo pasti u vodu, tako da će se Nokia normalno prodavati. Ako je bude, naravno...

 

WP8 definitivno nije WP7, i treba biti još bolji (bez uvrede). Sad hoće li biti baš toliko aplikacija, ne vjerujem ali to nije bitno. Bitno je da se stvori normalan izbor, bar par stotina raznih kvalitetnih aplikacija i da sve radi i sve 5. Međutim:

Ovo da ćeš pisati za desktop i samim time za mobitel nije točno, ne tako skoro. To je plan za Win RT (znači, ARM a ne x86, ne desktop), i to kad Metro "smijeni" x86 aplikacije. To se ne može desiti još bar godinu-dvije, a ljudi već toliko čekaju da se nešto iznjedri... hoću reći da je tržište nepredvidivo, a 2. godine je dug period. Postoji i problem nepovjerenja koji će usporiti tranziciju na Metro only @ Win8: vidio sam zlobne komentare poput "daje li MS garanciju da će Win/WinRT/WP8 biti kompatibilni sa Win/WinRT/WP9"?

U svakom slučaju bilo bi fer zaželjeti uspjeh za WP8: od toga svi mogu samo profitirati. I mi korisnici i zdrava konkurencija.

Štefek kaže...

 

Hvala puno! Jedan objektivan prikaz da smiri Win fanatike, ali i hejtere. 

...Cause It's Got Electrolytes.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice