Njemački potrošači protiv Valvea

poruka: 87
|
čitano: 10.633
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Njemački potrošači protiv Valvea".
13 godina
offline
Njemački potrošači protiv Valvea

Da li je legalno prodati kupljeni/rabljeni bicikl?

Moj PC  
16 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
Potpisuješ li kupnjom bicikla licencu u kojoj stoji da jest?
Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
16 godina
neaktivan
offline
Njemački potrošači protiv Valvea

Cek, cek, sad mi opet nije bas jasno. Jel Valve izricitno zabranjuje preprodaju pojedinacnih igara (ne mislim na accountove) ili jednostavno takvu uslugu niti ne nudi?

EDIT: "Zbog Valveove zabrane korisnicima da prodaju ili transferiraju svoje račune drugoj osobi, razmjena igara je nemoguća. Ovo znači da su korisnici tek djelomice u posjedu igara koje su kupili." - tvrdi Carola Elbrecht  iz VZVB-a. - sad mi stvarno vise nista nije jasno. Jel ovi zele da se accountovi mogu prodavati ili pojedinacne igre s accounta? Ili oboje? Pa daj nek se odluce vise...

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 13:12 (1domagoj1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
Danny_HR kaže...
Potpisuješ li kupnjom bicikla licencu u kojoj stoji da jest?

U kojem je to pravnom sustavu licenca iznad zakona i brani prodaju bicikla?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
Prince-Artas kaže...
Danny_HR kaže...
Potpisuješ li kupnjom bicikla licencu u kojoj stoji da jest?

U kojem je to pravnom sustavu licenca iznad zakona i brani prodaju bicikla?

  Licenca je licenca, nema ona veze s zakonom. Ti si prihvatio da ćeš se toga držati i gotovo. To što nisi čitao što prihvaćaš, to je drugo.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
15 godina
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
mind_challenge kaže...

Licenca je licenca, nema ona veze s zakonom. Ti si prihvatio da ćeš se toga držati i gotovo. To što nisi čitao što prihvaćaš, to je drugo.

Znači ako u licenci piše da postaješ rob, ona je važeća?

Ili ako u licenci piše da ćeš ugovor isplatiti preprodajom droge, ona je isto važeća?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
wyks kaže...
mind_challenge kaže...

Licenca je licenca, nema ona veze s zakonom. Ti si prihvatio da ćeš se toga držati i gotovo. To što nisi čitao što prihvaćaš, to je drugo.

Znači ako u licenci piše da postaješ rob, ona je važeća?

Ili ako u licenci piše da ćeš ugovor isplatiti preprodajom droge, ona je isto važeća?

  Naravno. A to što neka budala nije čitala, njegov problem. Prirodna selekcija ftw.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
15 godina
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea

U 15:00 očekujem te u Maksimiru.

Ja te izbijem, dobijem sve tvoje posjede, pokretnine i nekretnine, te ženu.

Ti mene izbiješ dobiješ svo moje vlasništvo.

OK?

Goloruka borba, bez rekvizita.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Njemački potrošači protiv Valvea

Zabraniti Steam u njemačkoj.

 

Pa neka onda tužakaju.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
4 11 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
tigerija kaže...

Da li je legalno prodati kupljeni/rabljeni bicikl?

Ovo je više leasing nego kupnja.

12 godina
protjeran
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
mind_challenge kaže...
Prince-Artas kaže...
Danny_HR kaže...
Potpisuješ li kupnjom bicikla licencu u kojoj stoji da jest?

U kojem je to pravnom sustavu licenca iznad zakona i brani prodaju bicikla?

  Licenca je licenca, nema ona veze s zakonom. Ti si prihvatio da ćeš se toga držati i gotovo. To što nisi čitao što prihvaćaš, to je drugo.

LIcenca MORA biti u skladu sa zakonom i amen. Mozes ti pricati stogod hoces, cini mi se da je prirodna selekcija odradila svoje i kod tebe. 

16 godina
neaktivan
offline
Njemački potrošači protiv Valvea

hajmo malo zdravom logikom...na stranu bilo kakvo pametovanje...

 

ja kupim igu (inace to i radim na steamu) i ta igra se pretvori kao slika na fb-u...uvede se opcija podijeli?  mozda bi oni to i mogli uvesti, uz limit dijeljenja odredjene kopije.  ali cemu to vodi? eto, malo se zamislite kako bi to radilo... kada zamislite koncept dijeljenja igre, napisite dojmove.

 

samo bez nebuloznih ideja, " ja sam to kupio i mogu sa tim sto me volja"...ta prica bi donekle i stajala,ako se radi o optickom mediju (dvd),pa radis sto te volja...mozes ga i silovat kroz onu rupicu.   kada je u pitanju online dilanje bitova...to nebi islo glatko.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
2 12 hvala 0
14 godina
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea

Bilo bi dobro da ja mogu prebaciti igru sa svog racuna na drugi steam racun recimo sa PIN autorizacijom i to je to!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
torrente kaže...

hajmo malo zdravom logikom...na stranu bilo kakvo pametovanje...

 

ja kupim igu (inace to i radim na steamu) i ta igra se pretvori kao slika na fb-u...uvede se opcija podijeli?  mozda bi oni to i mogli uvesti, uz limit dijeljenja odredjene kopije.  ali cemu to vodi? eto, malo se zamislite kako bi to radilo... kada zamislite koncept dijeljenja igre, napisite dojmove.

 

samo bez nebuloznih ideja, " ja sam to kupio i mogu sa tim sto me volja"...ta prica bi donekle i stajala,ako se radi o optickom mediju (dvd),pa radis sto te volja...mozes ga i silovat kroz onu rupicu.  kada je u pitanju online dilanje bitova...to nebi islo glatko.

mislim da si malo pobrkao o čemu se radi

ne radi se o tome da ćeš ti svoju kopiju "dilati okolo" već svoju kopiju ili "game account" prebaciti na nekog drugog pri čemu ti više nemožeš koristiti taj "game account"

 

slično kao:

 

osoba A kupi muzički CD, posluša ga par puta i odluči ga dati (ili prodati) nekom drugom, recimo osobi B,

osoba B taj CD može dobiti na poklon ili platiti za njega cijenu koja može biti manja ili veća od službene prodajne cijene

sve legalno i po zakonu, nikakve riječi o kopiranju i distribuiranju kopiranog sadržaja

15 godina
neaktivan
offline
Njemački potrošači protiv Valvea

Mislim da je stvar malo kompliciranija i za sam Valve. Iskreno nikad nisam obračao previše pozornosti na njihov licencni ugovor makar sam trebao, jer realno nemam namjere preprodavati igre koje sam kupio.

Prvo oni nisu autori velike većine igara već samo distributer. Nisu čak ni izdavač. Tako da nisam siguran koja prava opće ostvarujemo po tom pitanju, osim korištenja usluge Steam. Znači download, zakrpe, Steam Cloud za pohranu i slično.

Mislim da je slična situacija sa iTunes uslugom. Ispada prema zadnjem da tamo ni ne kupuješ glazbu već samo "posuđuješ". Ne možeš čak ni ostaviti svoj acc kao nasljedstvo nekome.

E sad s druge strane, nedavno je pokrenut Steam Community Market. Za sada je u beti i mogu se preprodavati samo neki predmeti it TF2 i Dote 2. Možda Newell i ekipa odluče iskoristiti to čudo i za preprodaju igara, naravno uz postotak.

Ovaj profil je pod zaštitom Chucka Norrisa.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
Ovo je glupost, oni sebe nameću kao da su proizvođači/distributeri igara, zapravo su samo posrednici. (jedino kod svojih igara)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
McD kaže...

mislim da si malo pobrkao o čemu se radi

ne radi se o tome da ćeš ti svoju kopiju "dilati okolo" već svoju kopiju ili "game account" prebaciti na nekog drugog pri čemu ti više nemožeš koristiti taj "game account"

...

Ok, kao sto rekoh, meni i dalje nije jasno sto oni tocno zele? Da li zele da se igre pojedinacno mogu preprodavati izmedu korisnika razlicitih accountova ili zele da korisnici mogu preprodavati upravo accountove? Ako je potonje, ne vidim tu neki poseban problem, pa cak i tu po forumu se masovno prodaju accounti, mijenjaju za druge igre... Big deal.

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
12 godina
neaktivan
offline
Njemački potrošači protiv Valvea

Steam  nije klasična trgovina igara. Kod klasičnih trgovina, nakon što kupiš igru, oni više nemaju nikakve obaveze prema tebi. Kupio si igru i nakon toga ko te j... Sa steamom je to puno drugačije.

Valve kod svog "dućana" ima brojne obaveze kao omogućavanje najnovijih updatova koji se automatski snimaju, punu podršku dok god igraš igru,  podršku za cloud, dugoročna dostupnost igara čak i ako prekine ugovor sa izdavačem, zaštita servera itd.

Tako da nije u redu stavljat Steam i npr. jedan Zavvi u isti koš. 

 
0 1 hvala 1
14 godina
offline
Njemački potrošači protiv Valvea

Ko hoce jefinije igrati nek se strpi do neke rasprodaje. Ili misle shareati igre čak i kad padnu na 10usd?

Potpis!
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
protjeran
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
krayz1e kaže...

Steam  nije klasična trgovina igara. Kod klasičnih trgovina, nakon što kupiš igru, oni više nemaju nikakve obaveze prema tebi. Kupio si igru i nakon toga ko te j... Sa steamom je to puno drugačije.

Valve kod svog "dućana" ima brojne obaveze kao omogućavanje najnovijih updatova koji se automatski snimaju, punu podršku dok god igraš igru,  podršku za cloud, dugoročna dostupnost igara čak i ako prekine ugovor sa izdavačem, zaštita servera itd.

Tako da nije u redu stavljat Steam i npr. jedan Zavvi u isti koš. 

 

Nisu to obaveze, to su pogodnosti kojim privlace kupce

15 godina
offline
Njemački potrošači protiv Valvea

Jednostavno mi u europi nemamo razumijevanja za američka sra....

To je problem,njihove eule i izmišljanje tople vode o intelektualnom pravu.

Moj PC  
10 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
Shagmans2 kaže...
krayz1e kaže...

Steam  nije klasična trgovina igara. Kod klasičnih trgovina, nakon što kupiš igru, oni više nemaju nikakve obaveze prema tebi. Kupio si igru i nakon toga ko te j... Sa steamom je to puno drugačije.

Valve kod svog "dućana" ima brojne obaveze kao omogućavanje najnovijih updatova koji se automatski snimaju, punu podršku dok god igraš igru,  podršku za cloud, dugoročna dostupnost igara čak i ako prekine ugovor sa izdavačem, zaštita servera itd.

Tako da nije u redu stavljat Steam i npr. jedan Zavvi u isti koš. 

 

Nisu to obaveze, to su pogodnosti kojim privlace kupce

Ne, to su obaveze jer je Steam digitalna platforma i zbog toga su dužni ispoštovat gorenavedene uvjete (i još mnoge druge) baš kao što je to dužan i Sony sa svojim PSN-om i MS sa svojim xbox liveom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 16:46 (krayz1e).
15 godina
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea

Ako u licenci piše nešto što je protuzakonito, onda je ona nevažeća, ali ovdje se radi o nečemu drugom. Korisnici Steam-a ne kupuju igre (i samim tim ne postaju vlasnici tih igara) nego plaćaju pretplatu za korištenje igara.

 

U principu to je analogno unajmljivanju automobila u rent-a-car-u, kada platiš najam automobila stekao si samo pravo korištenja, ali ne i posjedovanja.

14 godina
offline
Njemački potrošači protiv Valvea

ajmo svabe, tko ce ako vi necete...da se nas pita i nase sudstvo, mi bi jos dobili obavezu svaku kupljenu igru osigurati kod croatia osiguranja, te placati porez na virtualno vlasnistvo u igrama...jeeeej!

 
8 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
torrente kaže...

hajmo malo zdravom logikom...na stranu bilo kakvo pametovanje...

 

ja kupim igu (inace to i radim na steamu) i ta igra se pretvori kao slika na fb-u...uvede se opcija podijeli?  mozda bi oni to i mogli uvesti, uz limit dijeljenja odredjene kopije.  ali cemu to vodi? eto, malo se zamislite kako bi to radilo... kada zamislite koncept dijeljenja igre, napisite dojmove.

 

samo bez nebuloznih ideja, " ja sam to kupio i mogu sa tim sto me volja"...ta prica bi donekle i stajala,ako se radi o optickom mediju (dvd),pa radis sto te volja...mozes ga i silovat kroz onu rupicu.    kada je u pitanju online dilanje bitova...to nebi islo glatko.

  Sta sam ovo upravo procitao?

Ovdje je rijec da ti prodas svoju igru nekom drugom. I onda ti vise nemas nista sa tom igrom. Ona postaje vlasnistvo onoga kome si je prodao.

Pa normalno da nece niko dopustiti da ti prodajes kopije igre. To je cista ilegala. A ovo o cemu je ovdje rijec je ljudsko pravo da preproda ono sto je kupio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea

I kad kupuješ kartu za kino, nisi kupio film i pravo distribucije istog, nego samo licencu da ga pogledaš na tom mjestu. Ili bi ga ti snimio kamerom u kinu da ti ga i mama može pogledat kada dođeš doma?

 

Cijena razvoja igara je toliko narasla i sa predstavljanjem nove generacije konzola nastavlja rasti da je logično da developeri žele zaustaviti prodaju second hand igara. Stavite se malo u njihovu kožu.

Svi vi pratite koliku će snagu imati PlayStation4 ili Xbox720, koliko jezgi, čiju grafiku, bla bla. Svi ste vidjeli onu sliku CD Projektova Red Engine-a 3 i obećanja open world igre bez kompromisa.

Cijena izrade takve igre na next generation konzolama je sigurno 100 miliona dolara (ako je cijena izrade GTA 5 135 miliona na ovoj generaciji). I to je vrlo konzervativna brojka. A svi bi to igrali i očekuju da igraju prvi dan kada PlayStation 4 izađe na tržište. Uzmimo u obzir da će se PlayStation4 ako izađe na jesen do Nove godine prodati u 4 miliona primjeraka (proizvodni problemi, yieldovi wafera procesora, grafike itd.). Vrhunska igra ima maximalnu penetraciju u ukupnom broju prodanih konzola 25% na startu lifespana konzole (kasnije opada na ispod 10%). Znaći, igra se proda u milion primjeraka i napravi izravni promet developeru od 20 miliona dolara ( toliko on maximalno dobi od cijene igre koja je 60 dolara, znaći maximalno 20). Ako igra košta za napraviti + marketing 100 miliona, znaći da trebaju prodati 5 miliona komada igre po cijeni od 60 USD samo da bi pokrili cijenu razvoja, bez dolara zarade. Recimo da se konzola proda u još 6 miliona primjeraka do kraja 1. kvartala sljedeće godine da oni prodaju sve zajedno 2,5 miliona komada iste te pokriju pola troškova razvoja. Sve poslije toga, pada cijena igre, pada iznos koji developer dobije i treba se prodati sve više primjeraka da oni nešto zarade. I sve je to super jer ako je igra odlična, prodavat će se daleko u životnom vijeku konzole ali ako oni koji su je prvi kupili počnu prodavati svoje primjerke, developer ne dobiva apsolutno ništa i igra ne ostvari profit na kraju i tu nitko nije zadovoljan.

 

Ne kažem da je tu sve idealno, ako developeri žele da se igre ne prodaju dalje, neka zadrže ljude uz igru izbacivanjem nadogradnji i besplatnim DLC-ima ali mora se i njih shvatiti.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
flash6 kaže...

ajmo svabe, tko ce ako vi necete...da se nas pita i nase sudstvo, mi bi jos dobili obavezu svaku kupljenu igru osigurati kod croatia osiguranja, te placati porez na virtualno vlasnistvo u igrama...jeeeej!

Da, super. I onda ako ovo dozvole, definitivno ce ukinuti razno razne popuste jer oni vise nece imati smisla. I vise necu moci kupiti igru za 2 eura nego za 40 eura. Ili neciju prozvakanu i provozanu kopiju, ako zelim jeftinije proci. A ovi koji konstantno ken*aju da su igre preskupe, konacno ce biti u pravu. Jeeeej.

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
15 godina
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
Bilal kaže...
torrente kaže...

hajmo malo zdravom logikom...na stranu bilo kakvo pametovanje...

 

ja kupim igu (inace to i radim na steamu) i ta igra se pretvori kao slika na fb-u...uvede se opcija podijeli?  mozda bi oni to i mogli uvesti, uz limit dijeljenja odredjene kopije.  ali cemu to vodi? eto, malo se zamislite kako bi to radilo... kada zamislite koncept dijeljenja igre, napisite dojmove.

 

samo bez nebuloznih ideja, " ja sam to kupio i mogu sa tim sto me volja"...ta prica bi donekle i stajala,ako se radi o optickom mediju (dvd),pa radis sto te volja...mozes ga i silovat kroz onu rupicu.   kada je u pitanju online dilanje bitova...to nebi islo glatko.

  Sta sam ovo upravo procitao?

Ovdje je rijec da ti prodas svoju igru nekom drugom. I onda ti vise nemas nista sa tom igrom. Ona postaje vlasnistvo onoga kome si je prodao.

Pa normalno da nece niko dopustiti da ti prodajes kopije igre. To je cista ilegala. A ovo o cemu je ovdje rijec je ljudsko pravo da preproda ono sto je kupio.

 -treba znati čitati, znati zakone, ugovore i ... razumjeti ih.

-materijalna dobra, može.

-nematerijalna (licence, autorska prava, do distribucije), ne bez dozvole vlasnika. Inače sud dozvoljava (zakon) btw first sale doctrine u USA, ali kod nas i EU je malo takvih parnica da bi se znalo kako bi sud presudio-- ugl. zakon dozvoljava prodaju soft, na sistemu malog oglasnika ili prodaje automobila, jednom ne kao trgovac jer je tad biznis i tad ako nisi trgovac radiš na crno. Ove jeseni izdavači su tražili od Bandića da zabrani prodaju polovnih knjiga učenika.. ista tematika ali su učenici iškolske knjige (i socijalna osjetljivost koja donosi glasačke bodove) bili dovoljni da se Banditić samo lagano nasmješi.. da se isto pitanje postavilo za igre, glazbu, software nisam siguran da bi odgovor bio jednak. Toliko o zakonu.

 

-licenca je inače samo ugovor. Služi tomu (kao i svaki ugovor) da dvije sporazumne strane lakše reguliraju odnos, riješe sporove.. Sudska praksa s EULAma je 'wrapit up' bacanje u smeće, pa nema ni jedne tužbe po toj osnovi (npr Microsofta..). Licenca nije zakon, zakon samo može ili ne mora uzeti liencu kao komad papira u sporu.

 

Valve je samo posrednik, koji je pak vjerojatno od strane vlasnika kao distributer gurnut da to obavi na ovakav način, mogao bi hollyood tako tražiti od HTVa da ...

 

Svašta može biti, kao Ličko rukovanje ili pokušaji ACTAiranja na mala vrata. Enivej vlasnik se ima pravo zaštiititi, 'zakon' je često na njegovoj strani bez obzira što točno piše u zakonu. Jer vlasništvo je 9/10 zakona, a velik novac i 'zakon' su razlog zašto je ona curica Justicija s povezom preko očiju i oskudno odjevena...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
Virtua Fighter kaže...

 

Cijena razvoja igara je toliko narasla i sa predstavljanjem nove generacije konzola nastavlja rasti da je logično da developeri žele zaustaviti prodaju second hand igara. Stavite se malo u njihovu kožu.

 

Ne kažem da je tu sve idealno, ako developeri žele da se igre ne prodaju dalje, neka zadrže ljude uz igru izbacivanjem nadogradnji i besplatnim DLC-ima ali mora se i njih shvatiti.

 

 

 Ovde se ne bune ljudi koji cekaju rasprodaju. Bune se ljudi koji su platili PUNU cjenu igre, day one.

Briga me koliko to njih kosta. Briga me dali ce biti rasprodaja. Shvatas?

Cak i da nitko ne proda/razmeni niti jednu igru i da sve ostane isto, vazno je imati pravo da ucinis to.

Pranje mozga poput "licenca", "placanje samo koristenja" itd, je glupost. Onda nek mi vrate novac nakon par dana ja cu njima igru jer sam je malo koristio  licencu i oni moj novac isto, pa smo kvit.

 

Nisam protiv Valvea. Cak naprotiv... Ali ovaj nacin razmisljanja, Virtua Fighter, nije relevantan na sudu. Relevantno je imati pravo da cinis svojim pravom sta hoces.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Njemački potrošači protiv Valvea
Virtua Fighter kaže...
. Stavite se malo u njihovu kožu.

 

 sve 5 ali, rođo boli mene čuna za njih... kupci na jednoj strani - izdavači na drugoj, nema tu ljubavi.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice