Nadogradnja BugOnline Foruma

poruka: 680
|
čitano: 58.914
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nadogradnja BugOnline Foruma".
14 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Bolje je ovako.

 

Imaju kontrolu nad svime, ne ovise o ničijim updateovima i forum izgleda orginalno. Nećeš naći forum koj izgleda kao ovaj gotovo nigdje.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

pogledaj npr HCL kak izgleda ima cuda i addonova vec godinama a isto je napravljen od 0 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 12:30 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
g3arv8 kaže...

Bolje da su isli na neko commercial rjesenje , kupili neku premium forum temu, i samo dodavali modove addonove koji su vec napisani. Umjesto toga cini mi se isto kao sto NiramX kaze covjek mora sve praviti sam.

 

Vjeruj mi, fleksibilnost koju nudi vlastito rješenje naspram nekog gotovog je neusporediva. Osobno, i ja bih radije išao na neki custom forum koji radi upravo onako kako sam zamislio, ali da, "problemi" uvijek nastaju kod trivijalnih stvari, ili bolje rečeno običnog oversighta. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
12 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Pa slazem se sa time, ali zato su i ovi update-ovi tako rijetki, jer frajer mora sve sam raditi. I ta gotova rjesenja se daju fino urediti sa osobom koja ima dobre ideje.Mislim dobili bi cesci update(vise mogucnosti) frajer bi se manje patio, win win.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
sirka666 kaže...

Bolje je ovako.

 

Imaju kontrolu nad svime, ne ovise o ničijim updateovima i forum izgleda orginalno. Nećeš naći forum koj izgleda kao ovaj gotovo nigdje.

 

Izgled je lako modificirati na nevjerojatne načine, tako da to nije validna komponenta za uspoređivanje. 

 

4mal kaže...

pogledaj npr HCL kak izgleda ima cuda i addonova vec godinama a isto je napravljen od 0 

 

HCL-ov forum je SMF, koji zapravo i nije toliko modificiran.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
16 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

sto ti to znaci SMF  nekuzim se u to bas 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

SMF znaci http://www.simplemachines.org/ , u biti gotov forum kojemu su oni izmjenili neke stavke, tipa izgled :)

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
g3arv8 kaže...

Pa slazem se sa time, ali zato su i ovi update-ovi tako rijetki, jer frajer mora sve sam raditi. I ta gotova rjesenja se daju fino urediti sa osobom koja ima dobre ideje.Mislim dobili bi cesci update(vise mogucnosti) frajer bi se manje patio, win win.

 

Ako se ima dovoljno resursa, volje, i naposve vremena ažurirati custom rješenja je bolja opcija. Ali da, istina je da su upadateovi ovdje rijetki.

 

4mal kaže...

sto ti to znaci SMF  nekuzim se u to bas 

 

 

http://www.simplemachines.org/

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
16 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

p.s napokon smo poceli razgovarat normlano u ovoj temi bez svadanja tko je dao tu,td nije itd . 

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
4mal kaže...

p.s napokon smo poceli razgovarat normlano u ovoj temi bez svadanja tko je dao tu,td nije itd . 

 

Izgleda da napredujemo na kognitivnoj razini.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma

Ee vidim da ste pokrenuli malo pricu o SMF, ja se dosta kuzim u to pa ak nekom treba malo pojasnit nek se javi :D

CoolerMaster Support
12 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Mislim da sad možemo u nedogled o + i - sa jedne i druge strane. Trebali bi se administratori uključiti malo više u ovo sve, pokupiti najzanimljivije opcije iz ove teme, mozda napraviti vote, jer smješno mi je da se broj 1 informaticki forum u zemlji raduje update-u kao beba zvečki.

ivanoman nema se tu sto puno pricati o SMF, kopiras ga na host, instaliras, skines neku temu , instaliras, podesis grupe admin,user i vozi :)

Više nas zanima sama interakcija, mogućnosti foruma, tracking , statistike. 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

aj slobodno pisi ovdje u temu 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
g3arv8 kaže...

jer smješno mi je da se broj 1 informaticki forum u zemlji raduje update-u kao beba zvečki.

ivanoman nema se tu sto puno pricati o SMF, kopiras ga na host, instaliras, skines neku temu , instaliras, podesis grupe admin,user i vozi :)

Više nas zanima sama interakcija, mogućnosti foruma, tracking , statistike. 

 

Tu se slažem. Zaista jest pomalo smiješno. 

 

Kao čovjek koji proveo dane pregledavajući njegov kod mogu ti reći da o praktički svakom softveru možeš pričati danima.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
13 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Uvijek sam za promjene, pogotovu kada su one vrlo konkretne, korisne. 

No, ima jedan detalj koji mi je malo zaškripao kao i kamenčić u cipeli, pa me žulja. 

Molio bih nekog tko može neka poveća ukupan broj slova, brojeva ili kakvih znakova koji se unose u tablicu glasovanja, jer sa sadašnjim počesto se ne može kvalitetno postaviti upit o čemu želim postaviti anketno pitanje.

ATJ Lučko
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Bravo to i mene zanima , ja cesto postavljam poll  pa se ne mogu kako kazes izjasnit , moram pisat glupe kratice ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 13:34 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Lako za forum, šta nitko ne kuži da je cijeli BOL jedan ogromni CMS napisan od nule... Radio sam sa dosta CMSova i uvijek, ali uvijek ispadne kad uzmeš gotovo rješenje da moraš nešto krpati, dodavati, j*bavati majku onom tko je to šlampavo napisao... Kad ti treba nešto tako kompleksno, onda ti je bolje napraviti sve sam, pod cijenu duljeg developmenta nego da ti neka trivijalnost ubije živce.

 

I osim toga, custom rješenje je sigurnije. Koliko phpb, smf i ostala bagra imaju bugova i grešaka? Ubaciš jedan addon sa greškom, ode ti cijeli sistem. A da ne govorimo o tome koliko su u pravilu loši ti addonovi...

 

Uostalom, kao što je netko rekao, ti gotovi forumi i CMSovi liče na jedan drugog ko jaje jajetu. Bezveze, ugl. Kao i WP sajtovi... Kad želiš napraviti da neki WP based sajt izgleda imalo drugačije, ispadne da kuckaš sve sam, od nule. Onda bolje baciti sve i napraviti svoje.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
4mal kaže...

Bravo to i mene zanima , ja cesto postavljam pool-e pa se nemogu kako kazes izjasnit , moram pisat glupe kratice ...

 4mal jel ti to radiš namjerno.

Grammar nazi u meni kipi ko kovačnica u Mount Doom

Pool je bazen,poll je anketa.

eto mislim da sam udovoljio grammar fuhreru

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
16 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

ma malo sam se zabunio evo ispravit cu 

edit : sve je ispravljeno 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 13:35 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
Ikarus01 kaže...
4mal kaže...

Bravo to i mene zanima , ja cesto postavljam pool-e pa se nemogu kako kazes izjasnit , moram pisat glupe kratice ...

 4mal jel ti to radiš namjerno.

Grammar nazi u meni kipi ko kovačnica u Mount Doom

Pool je bazen,poll je anketa.

eto mislim da sam udovoljio grammar fuhreru

 to si primjetio, a "nemogu" nisi primjetio?

-BiH-slackspace
12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
Sum_of_all_fears kaže...

Lako za forum, šta nitko ne kuži da je cijeli BOL jedan ogromni CMS napisan od nule... Radio sam sa dosta CMSova i uvijek, ali uvijek ispadne kad uzmeš gotovo rješenje da moraš nešto krpati, dodavati, j*bavati majku onom tko je to šlampavo napisao... Kad ti treba nešto tako kompleksno, onda ti je bolje napraviti sve sam, pod cijenu duljeg developmenta nego da ti neka trivijalnost ubije živce.

 

I osim toga, custom rješenje je sigurnije. Koliko phpb, smf i ostala bagra imaju bugova i grešaka? Ubaciš jedan addon sa greškom, ode ti cijeli sistem. A da ne govorimo o tome koliko su u pravilu loši ti addonovi...

 

Uostalom, kao što je netko rekao, ti gotovi forumi i CMSovi liče na jedan drugog ko jaje jajetu. Bezveze, ugl. Kao i WP sajtovi... Kad želiš napraviti da neki WP based sajt izgleda imalo drugačije, ispadne da kuckaš sve sam, od nule. Onda bolje baciti sve i napraviti svoje.

 

Mislio sam da je to očito. Barem onima koji znaju nešto o web developmentu. Ali promjena uvijek mora postojati, sve se mora unaprjeđivati. I dok je bilo nekoliko malih preinaka, većih promjena u funkcionalnosti (u dizajn se neću upuštati), mogućnostima i responzivnosti nije bilo od 2008., odnosno 2009. kada su rad pušteni forum i site. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Možda da open sourceaju kod...

 

 

Ili da barem nekako ponude da možemo sami radit svoje forume na bug platformi.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 13:27 (g12356).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
g12356 kaže...

Možda da pen sourceaju kod...

 

 

Ili da barem nekako ponude da možemo sami radit svoje forume na bug platformi.

 

Čak i da zanemarimo "zatvorenost" ASP.NET-a i ovisnost o Microsoftovoj platformi, to ne bi bila toliko dobra ideja.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 13:28 (NiramX).
12 godina
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
NiramX kaže...

Mislio sam da je to očito. Barem onima koji znaju nešto o web developmentu. Ali promjena uvijek mora postojati, sve se mora unaprjeđivati. I dok je bilo nekoliko malih preinaka, većih promjena u funkcionalnosti (u dizajn se neću upuštati), mogućnostima i responzivnosti nije bilo od 2008., odnosno 2009. kada su rad pušteni forum i site. 

 Baš si mi uzeo riječi iz usta :D

13 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

Sve je to divno i krasno i sviđa mi se da je Domagoj (i ostala ekipa koja stoji iza BUG/BUG Foruma) shvatila potrebu nadogradnje.
Počeli ste iznositi svoje ideje, evo i moje.

 

Zamislimo iduću situaciju.
Planiram napisati nešto što želim da veći broj ljudi vidi.
Jasno, u tome igra veliku ulogu pozicija posta.
Prvih 5 je najvažnije. Tu je vidljivost i reach najveći.

U temama gdje se dnevno napiše 1-3 posta, to ne igra toliko ulogu, no u temama gdje se dnevno napiše stranica (30-ak postova) to puno znači.

Situacija je sljedeća, dolazim u temu i vidim da je pri kraju stranica, ali ne znam koliko točno ima postova.
Dvije su mi opcije:

1. "ručno" brojati broj postova u temi

2. računati broj postova (broj postova/broj stranica)

Budući da već imamo integriran permalink na dnu svakog posta u vidu "Trajni link", potrebno je samo (u par linija koda nadam se) prebaciti da piše broj posta od trideset (recimo).
Drugi post u temi bi bio "2/30" itd, ili samo da piše "#2". Nebitno, evo kako je to na xda riješeno

Jasno, postavlja se moralno pitanje hoće li tada svi brojati i čekati da im poste bude pri vrhu.
Moža hoće, ali mislim da bi se znatno više sadržaja bitnog vidjelo na taj način.
Ispravite me ako griješim, ali je intuitivnije "#2" nego "Trajni link".

 

5 Podržavam ovu ideju!
1 Dobra je, no treba doradu.
2 Nipošto ne treba proći!
19 Ja sam ovdje biciklom.
Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 13:55 (sudy_freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
sudy_freak kaže...

 

Prvih 5 je najvažnije. Tu je vidljivost i reach najveći.

U temama gdje se dnevno napiše 1-3 posta, to ne igra toliko ulogu, no u temama gdje se dnevno napiše stranica (30-ak postova) to puno znači.


 

 Ne razumijem koji je smisao. O kakvom brojanju ti pričaš? Koji je smisao numeriranja postova? Ako nekog želiš uputiti na neki točno određeni post, poslat ćeš toj osobi trajni link od tog posta, nije li svejedno što na tom mjestu piše? Totalni broj postova se ionako vidi na samom forumu.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
13 godina
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
Father_Dougal kaže...
sudy_freak kaže...

 

Prvih 5 je najvažnije. Tu je vidljivost i reach najveći.

U temama gdje se dnevno napiše 1-3 posta, to ne igra toliko ulogu, no u temama gdje se dnevno napiše stranica (30-ak postova) to puno znači.


 

 Ne razumijem koji je smisao. O kakvom brojanju ti pričaš? Koji je smisao numeriranja postova? Ako nekog želiš uputiti na neki točno određeni post, poslat ćeš toj osobi trajni link od tog posta, nije li svejedno što na tom mjestu piše? Totalni broj postova se ionako vidi na samom forumu.

Kada već imamo trajni link, nek piše umjesto njega broj posta.
Hoćeš reći da je veća šansa da vidiš posljednji post teme nego prvi post? Ako i klikneš na posljednji post da te odvede u temu, krene skrolati odozgo tako da svejedno vidiš prvi post.
Zanemari uopće koji je post na kojem mjestu, meni i možda nekima koji razmišljaju poput mene bi bilo puno lakše da se vidi broj posta, nego "trajni link".

Na tom sam upućivao.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma
 
12 0 hvala 14
15 godina
offline
Re: Nadogradnja BugOnline Foruma
g12356 kaže...

Možda da open sourceaju kod...

 

 

Ili da barem nekako ponude da možemo sami radit svoje forume na bug platformi.

 Sami sebi bi time pucali u nogu. Bazukom.

 

Vjerojatno cijela poanta (ili barem "slučajna" poanta) custom foruma je da a) imaš potpunu kontrolu nad programskim rješenjem b) jedinstvani branding.

Bugov forum se vidi iz svemira da je to on. Kada bi shareali kod, naletavao bi na "Bugov" forum na svakom ćošku balkanskom interneta.

Osim toga nemojmo zaboraviti da je Domagoj izuzetno cijenjen među dev zajednicom (barem što se tiče ljudi koji su prodali prvorođenčad... Uhm, kome ono sada? S. Nadelli) i nositelj MVP titule (pretpostavljam aktualan MVP?) što daje i te kakvu težinu forumu. 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Nadogradnja BugOnline Foruma

add radi odlicno, bas analiziram jednu zanimljivu temu 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 18:42 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice