Modelar na udaru FBI-ja

poruka: 15
|
čitano: 6.490
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Modelar na udaru FBI-ja".
15 godina
offline
Modelar na udaru FBI-ja

Koristim "profesionalni" quadcopter oko godinu dana, i moram priznat, najbolja stvar za "hobi" s kojom sam se susreo.


Treba imati novaca doduše, ali isplati se otići do Sljemena od doma, napraviti krug, a sliku gledati na plazmi preko FPV-a

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Modelar na udaru FBI-ja

''U Americi je trenutno u punom jeku fobija da se FPV koristi za virenje susjedima u sobe, što je, usput budi rečeno, daleko kompliciranije, nepraktičnije i lošije rješenje od klasičnog dalekozora ili teleskopa.''

 

Autor zvuči kao da govori iz prve ruke {#}

Yaaay, tri godine gubljenja vremena ovdje.
Moj PC  
25 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Modelar na udaru FBI-ja
forzzuk kaže...

''U Americi je trenutno u punom jeku fobija da se FPV koristi za virenje susjedima u sobe, što je, usput budi rečeno, daleko kompliciranije, nepraktičnije i lošije rješenje od klasičnog dalekozora ili teleskopa.''

 

Autor zvuči kao da govori iz prve ruke {#}

Reći ću ti ja da i je, kontrole quadcoptera (a tek octa...) su užasno teške i komplicirane, u rukama držiš stanicu na kojoj kontroliraš nagib, okretanje oko jedne i druge osi, a najteze je skretanje zbog toga sto se skrece uz pomoc smanjenja/povecanja brzine jednog ili dva motora.

 

 

No, najbolja stvar trenutno je GPS, lociraš i fiksiraš poziciju, quad će otići tamo i koliki god vjetar puhao, on će se vratit točno na te koordinate

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Modelar na udaru FBI-ja

kakav je to "profesionalni" quadcopter?? {#}

14 godina
neaktivan
offline
Modelar na udaru FBI-ja

Koliko košta jedan solidan sa kamerom?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Modelar na udaru FBI-ja
titan kaže...

Koliko košta jedan solidan sa kamerom?

Tijelo od aluminija je oko 200€, motori oko 40€ svaki, elise su jeftinije, ali plasticne lako pucaju pa je bolje uzeti karbonske, ali je stanica uz tijelo najskuplja.

 

Uz slaganje te izade oko 600€, zatim se kupuje baterija (cijena naravno ovisi o kapacitetu), i onda jos na to vecina ljudi kupuje GoPro kamere (vecina gotovih tijela imaju prostor tocno za njih), gps antenu, a sve pokrece mali SoC koji ima ekran uz sebe za kontrolu balansiranja itd.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Modelar na udaru FBI-ja
Mitch kaže...
titan kaže...

Koliko košta jedan solidan sa kamerom?

Tijelo od aluminija je oko 200€, motori oko 40€ svaki, elise su jeftinije, ali plasticne lako pucaju pa je bolje uzeti karbonske, ali je stanica uz tijelo najskuplja.

 

Uz slaganje te izade oko 600€, zatim se kupuje baterija (cijena naravno ovisi o kapacitetu), i onda jos na to vecina ljudi kupuje GoPro kamere (vecina gotovih tijela imaju prostor tocno za njih), gps antenu, a sve pokrece mali SoC koji ima ekran uz sebe za kontrolu balansiranja itd.

Mog frenda je heksakopter izasao puno skuplje. Samo ga je remote izasao 500€.

Sto se tica upravljanja, nema velike pameti. Elektronika upravlja brzinom pojedinog rotora tako da ti samo dajes naredbe lijevo, desno, naprijed, nazad, rotiranje oko osi, gore, dolje i to je to.

Rvat katolik!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Modelar na udaru FBI-ja
Mitch kaže...

Reći ću ti ja da i je, kontrole quadcoptera (a tek octa...) povecanja brzine jednog  motora.

 

 Ni sam ne vjerujes to sto si napisao ;)

Osim toga multikopter je puno lakse upravljat nego na pr helikopter ;)  Danas cak i oni najjeftiniji imaju autostabilizaciju prema

tome upravljat njima je djecja igra. Ocito (zasad) jos ni  nemas multikopter ;)

16 godina
moderator
offline
Re: Modelar na udaru FBI-ja
Mitch kaže...
titan kaže...

Koliko košta jedan solidan sa kamerom?

Tijelo od aluminija je oko 200€, motori oko 40€ svaki, elise su jeftinije, ali plasticne lako pucaju pa je bolje uzeti karbonske, ali je stanica uz tijelo najskuplja.

 

 

 

Bavim se modelarstvom skoro 15 godina, još nisam vidio da se bilo koja elisa - plastična, karbonska, drvena, najlonska sa staklenim vlaknima ili neka druga -  raspadne sama od sebe u letu, ili da bilo koja od elisa preživi udarac u tlo.

 

Između plastičnih i karbonskih elisa ima valjda pet drugih materijala, sve redom daleko jeftinijih od karbonskih elisa koje su najskuplje jer se moraju ručno raditi, tako da mi se čini da suboptimalno trošiš sredstva :-)

 

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Modelar na udaru FBI-ja

Ne želim nikome davati ideje, ali ova stvar je već sada savršena za atentate i razne terorističke akcije, a u budučnosti s obzirom na razvoj tehnologije da i ne govorim.

scientia est potentia
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Modelar na udaru FBI-ja

Da to nije bila "Charlene" ?

 

:)

 

Ovaj nas Bug forum sadrzi trust mozgova koji imaju rjesenje za sve svjetske krize, znaju ono o cemu Thompson Reuters moze sanjati i mogu se ukostac uhvatiti s bilo kojim problemom danasnjice.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Modelar na udaru FBI-ja
alien kaže...

Ne želim nikome davati ideje, ali ova stvar je već sada savršena za atentate i razne terorističke akcije, a u budučnosti s obzirom na razvoj tehnologije da i ne govorim.

Pa i ne bas. Kopter je jako glasan, nije ga tesko uociti a lako ga se "skine" sa neba.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Modelar na udaru FBI-ja
Mlata kaže...
Mitch kaže...

Reći ću ti ja da i je, kontrole quadcoptera (a tek octa...) povecanja brzine jednog  motora.

 

 Ni sam ne vjerujes to sto si napisao ;)

Osim toga multikopter je puno lakse upravljat nego na pr helikopter ;)  Danas cak i oni najjeftiniji imaju autostabilizaciju prema

tome upravljat njima je djecja igra. Ocito (zasad) jos ni  nemas multikopter ;)

Ne znam, moj je uzasno osjetljiv

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Modelar na udaru FBI-ja
Mitch kaže...
Mlata kaže...
Mitch kaže...

Reći ću ti ja da i je, kontrole quadcoptera (a tek octa...) povecanja brzine jednog  motora.

 

 Ni sam ne vjerujes to sto si napisao ;)

Osim toga multikopter je puno lakse upravljat nego na pr helikopter ;)  Danas cak i oni najjeftiniji imaju autostabilizaciju prema

tome upravljat njima je djecja igra. Ocito (zasad) jos ni  nemas multikopter ;)

Ne znam, moj je uzasno osjetljiv

Ovaj od frenda ima jako dobar ziroskop te mu stabilizacija radi ko curica.  Jako brzo i precizno odgovara na komande. Malo ga jedino yebe jaci vjetar.

Jesi ga signurno dobro kalibrirao?

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Modelar na udaru FBI-ja
Ici cu provjerit, ili je moj prelagan ili nije dobro kalibriran
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice