Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

poruka: 95
|
čitano: 19.112
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja".
12 godina
neaktivan
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

u godini dana ,inovacije: njuskalo<bug oglasnik

 
2 16 hvala 0
16 godina
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

jos da dodate neki dodatak, ako je netko nešto kupio, pa da daje ocjenu prodavatelju, super

 
13 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
dadoremix kaže...

jos da dodate neki dodatak, ako je netko nešto kupio, pa da daje ocjenu prodavatelju, super

A kako bismo provjerili da je taj netko doista kupac? Transakcija na ide preko nas, da bi to bilo pouzdano...

 

Drugim riječima, razmišljali smo i o tome, ali smo odustali.

...
12 godina
neaktivan
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
Ovo su trebali i na njuskalo odavno staviti.
Ljubomorne duše mogu da mi puše
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
Miro kaže...
dadoremix kaže...

jos da dodate neki dodatak, ako je netko nešto kupio, pa da daje ocjenu prodavatelju, super

A kako bismo provjerili da je taj netko doista kupac? Transakcija na ide preko nas, da bi to bilo pouzdano...

 

Drugim riječima, razmišljali smo i o tome, ali smo odustali.

Ocjenu bi odovravao prodavatelj, no ne bi vidio sadržaj ocjene prije odobravanja, mogao bi samo odobriti da je kupac taj koji je kupio.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

Miro kaže...
dadoremix kaže...

jos da dodate neki dodatak, ako je netko nešto kupio, pa da daje ocjenu prodavatelju, super

A kako bismo provjerili da je taj netko doista kupac? Transakcija na ide preko nas, da bi to bilo pouzdano...

 

Drugim riječima, razmišljali smo i o tome, ali smo odustali.

 

Kako drugi forumi mogu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2013 21:58 (Jimmy).
14 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
Koliko sam skuzio ukinut ce te forum oglase?
Sto je sa nama koji nemamo glupi OIB?
Bolje ispasti GLUP, nego iz autobusa.
15 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
x18x05x kaže...
Koliko sam skuzio ukinut ce te forum oglase?
Sto je sa nama koji nemamo glupi OIB?

itekako ga imaš.

 

http://oib.oib.hr/SaznajOibWeb/fizickaOsoba.html

16 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
x18x05x kaže...
Koliko sam skuzio ukinut ce te forum oglase?
Sto je sa nama koji nemamo glupi OIB?

FUKKEN SAVED :)

Nego, hoćete li provjeravati istinitost unesenih podataka prema OIBu? Jer inače nema smisla, može se upisati bilo što. 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
moderator
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
Father_Dougal kaže...
Miro kaže...
dadoremix kaže...

jos da dodate neki dodatak, ako je netko nešto kupio, pa da daje ocjenu prodavatelju, super

A kako bismo provjerili da je taj netko doista kupac? Transakcija na ide preko nas, da bi to bilo pouzdano...

 

Drugim riječima, razmišljali smo i o tome, ali smo odustali.

Ocjenu bi odovravao prodavatelj, no ne bi vidio sadržaj ocjene prije odobravanja, mogao bi samo odobriti da je kupac taj koji je kupio.

Znači dogovorim se sa svoja tri frenda na forumu da mi daju 5+, pa budem i ja njima - i tako si lijepo dignemo reputaciju! {#}

Jimmy kaže...

 

Miro kaže...
dadoremix kaže...

jos da dodate neki dodatak, ako je netko nešto kupio, pa da daje ocjenu prodavatelju, super

A kako bismo provjerili da je taj netko doista kupac? Transakcija na ide preko nas, da bi to bilo pouzdano...

 

Drugim riječima, razmišljali smo i o tome, ali smo odustali.

 

Kako drugi forumi mogu?

 

Ovo nije forum. Trebao si pitati "a kako to funkcionira na e-Bayu", pa bih ti objašnjavao dalje...

x18x05x kaže...
Koliko sam skuzio ukinut ce te forum oglase?
Sto je sa nama koji nemamo glupi OIB?

Ništa. Takav je zakon...

...
15 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
Father_Dougal kaže...
x18x05x kaže...
Koliko sam skuzio ukinut ce te forum oglase?
Sto je sa nama koji nemamo glupi OIB?

FUKKEN SAVED :)

Nego, hoćete li provjeravati istinitost unesenih podataka prema OIBu? Jer inače nema smisla, može se upisati bilo što. 

pa upišeš ime i prezime na oib stranici i ako nije točno onda laže. ko hoće muljat nek ide negdje drugdje.

12 godina
neaktivan
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

Glupost.

Može još i broj osobne, mjesto rođenja, prebivalište, JMBG, OIB, visina, težina i broj noge pa onda možeš dat oglas da nešto prodaješ.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
5 14 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
ranko091 kaže...
Father_Dougal kaže...
x18x05x kaže...
Koliko sam skuzio ukinut ce te forum oglase?
Sto je sa nama koji nemamo glupi OIB?

FUKKEN SAVED :)

Nego, hoćete li provjeravati istinitost unesenih podataka prema OIBu? Jer inače nema smisla, može se upisati bilo što. 

pa upišeš ime i prezime na oib stranici i ako nije točno onda laže. ko hoće muljat nek ide negdje drugdje.

Zaboravih napomenuti za nas strance.

Bolje ispasti GLUP, nego iz autobusa.
16 godina
odjavljen
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

Nabijem zakon,oib i sve kretene koji su to izmislili na q

Šta je falilo ovom načinu oglašavanja na forumu,postojala je tema za sigurne i nesigurne prodavače i bilo je sve ok.

Moj PC  
11 16 hvala 0
16 godina
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

Što će biti sa procjenama i starijim oglasima na BOL?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

ovo će biti zanimljivo, samo što mislim da neće baš dobro funkcionirati

Đuro#2155,
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
overhaul kaže...

Što će biti sa procjenama i starijim oglasima na BOL?

Procjene ostaju,stari oglasi se brišu.

سمندری ڈاکو
14 godina
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

Trebali bi nekako implementirati TU i TD za oglase, pogotovo ako prodavač onemogući komentiranje oglasa.

Winter is coming...
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

SVI STARI OGLASI idu u smeće?
Hvala.

Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
ak sam dobro skuzio uopce vise nece biti prodaje na oglasniku? ili
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
nix2811 kaže...
ak sam dobro skuzio uopce vise nece biti prodaje na oglasniku? ili

Pa sve piše u članku. :/

 

Neće više biti oglasa na forumu,sve sad ide u male oglase.(tamo prije nego otvoriš oglas moraš dati osobne podatke(ime,prezime,oib ...))

سمندری ڈاکو
16 godina
neaktivan
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

Prema zakonu, mali oglasi su potpuno zabranjeni {#}http://www.zakon.hr/z/472/zakon-o-zabrani-i-sprje%C4%8Davanju-obavljanja-neregistrirane-djelatnosti

Članak 7.

(1) U smislu ovoga Zakona sudionikom u obavljanju neregistrirane djelatnosti smatra se i fizička i pravna osoba koja naručuje, posreduje ili objavljuje oglas (nedopuštena reklama) u tisku, putem televizije, radija i drugih medija (organizacija za oglašavanje) ili reklamnih obavijesti na neki drugi način koji je dostupan javnosti.

Članak 1.

(1) Obavljanje neregistrirane djelatnosti je zabranjeno.

 

Jest da između ostalog piše i:

Članak 7.

(2) Naručitelj oglasa je dužan prilikom naručivanja oglasa navesti podatke o svojem identitetu: tvrtku i sjedište tvrtke, OIB, ime i prezime odgovorne osobe ili ime i prezime naručitelja, OIB i njegovo prebivalište, odnosno boravište.

... ali svejedno, dao OIB i podatke ili ne, to je i dalje zabranjena neregistrirana djelatnost.

 

Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
kratos091 kaže...

Trebali bi nekako implementirati TU i TD za oglase, pogotovo ako prodavač onemogući komentiranje oglasa.

upravo to bi trebalo uvesti, jer se onda potencijalnim kupcima uviđa da li je osoba pretjerala sa zahtjevnom cijenom i tako slični slučajevi

http://www.youtube.com/heat4HD
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
pirat kaže...
nix2811 kaže...
ak sam dobro skuzio uopce vise nece biti prodaje na oglasniku? ili

Pa sve piše u članku. :/

 

Neće više biti oglasa na forumu,sve sad ide u male oglase.(tamo prije nego otvoriš oglas moraš dati osobne podatke(ime,prezime,oib ...))

Po meni najveća glupost do sad na forumu.

 

Vjerujem da vam je cilj ovog spriječiti prevaru na BOL Oglasniku.

Pa draga gospodo, neznam ako ste imali priliku vidjeti ali već godinu i pol postoji tema 'Dobra i Loša Iskustva s BOL Oglasnika'.

Ta tema postoji upravo zato da forumaši imaju priliku vidjeti s kim je sigurno trgovati, a s kim nije.

Naravno da nitko neće kupovati od forumaša s Black Liste.

Po meni je ovo jako nesmotren i nepotreban dodatak Bug Forumu.

 

Pametniji potez bi vam bio da ste uveli ocjene iz navedene teme na profil.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
14 godina
odjavljen
offline
Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja

Dragi 'rvati i katolici. Evidentno je, vraćamo se u kameno doba. Ja se po pitanju nabavke informatičke opreme i dalje služim usmenim kanalima. Tu staviš taj neki OIB broj, pa da vidiš dok ti dođu Age iz porezne, gdje ti je JIR za prodani predmet? Na kraju na prodani predmet ili uslugu platiš PDV i po treći puta i moliš boga da ne završiš na nekoj listi.

{#}

 
12 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
M4X kaže...

Nabijem zakon,oib i sve kretene koji su to izmislili na q

Šta je falilo ovom načinu oglašavanja na forumu,postojala je tema za sigurne i nesigurne prodavače i bilo je sve ok.

Zato sto je na nesigurnima netko popusio. Zakoni su tu da stite kupca. Po tvome bi znaci trebalo forumasu dozvolit da 2-3 puta zajebe nekoga, pa onda zavrsi u temi pod "nesiguran prodavac" i kad vise nitko ne zeli kupovati od njega onda da otvori novi account i pod novim nickom nastavi zavaljivat ekipu? Ovi koji su ti dali TU ili nemaju grama mozga u glavi ili im se ovo kosi sa planovima varanja ljudi.

16 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
DigiMagic kaže...

Prema zakonu, mali oglasi su potpuno zabranjeni {#}http://www.zakon.hr/z/472/zakon-o-zabrani-i-sprje%C4%8Davanju-obavljanja-neregistrirane-djelatnosti

Članak 7.

(1) U smislu ovoga Zakona sudionikom u obavljanju neregistrirane djelatnosti smatra se i fizička i pravna osoba koja naručuje, posreduje ili objavljuje oglas (nedopuštena reklama) u tisku, putem televizije, radija i drugih medija (organizacija za oglašavanje) ili reklamnih obavijesti na neki drugi način koji je dostupan javnosti.

Članak 1.

(1) Obavljanje neregistrirane djelatnosti je zabranjeno.

 

Jest da između ostalog piše i:

Članak 7.

(2) Naručitelj oglasa je dužan prilikom naručivanja oglasa navesti podatke o svojem identitetu: tvrtku i sjedište tvrtke, OIB, ime i prezime odgovorne osobe ili ime i prezime naručitelja, OIB i njegovo prebivalište, odnosno boravište.

... ali svejedno, dao OIB i podatke ili ne, to je i dalje zabranjena neregistrirana djelatnost.

 

{#} {#}

 

Nisu SVI oglasi zabranjeni, nego su zabranjeni oglasi u kojima ti nudiš popravljanje računala za neke novce, a nemaš registriranu djelatnost. Pročitaj cijeli članak, i naziv zakona... :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
moderator
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
Tomek.Klc kaže...

Po meni najveća glupost do sad na forumu.

 

Vjerujem da vam je cilj ovog spriječiti prevaru na BOL Oglasniku.

Pa draga gospodo, neznam ako ste imali priliku vidjeti ali već godinu i pol postoji tema 'Dobra i Loša Iskustva s BOL Oglasnika'.

Ta tema postoji upravo zato da forumaši imaju priliku vidjeti s kim je sigurno trgovati, a s kim nije.

Naravno da nitko neće kupovati od forumaša s Black Liste.

Po meni je ovo jako nesmotren i nepotreban dodatak Bug Forumu.

 

Pametniji potez bi vam bio da ste uveli ocjene iz navedene teme na profil.

Ti očito ne shvaćaš - nije u pitanju pamet ili glupost, već se radi o poštivanju zakon!

 

BTW - zašto si mi ukrao avatara? {#}

...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
Miro kaže...
Tomek.Klc kaže...

 

 

Ti očito ne shvaćaš - nije u pitanju pamet ili glupost, već se radi o poštivanju zakon!

 

BTW - zašto si mi ukrao avatara? {#}

Kako god, samo sam izrazio svoje mišljenje, a to je da mi se ovo nimalo ne svidja, i da je ovako bilo puno preglednije i bolje.

 

Očito nisi jedini fan Michaela koji je gledao Valenciju i cropao slik s utrke na forumu. ;)

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
16 godina
offline
Re: Mali oglasi dobili mogućnost komentiranja
alankish kaže...

Dragi 'rvati i katolici. Evidentno je, vraćamo se u kameno doba. Ja se po pitanju nabavke informatičke opreme i dalje služim usmenim kanalima. Tu staviš taj neki OIB broj, pa da vidiš dok ti dođu Age iz porezne, gdje ti je JIR za prodani predmet? Na kraju na prodani predmet ili uslugu platiš PDV i po treći puta i moliš boga da ne završiš na nekoj listi.

{#}

Nema poreza na prodaju ovakvih stvari kakve se prodaju tu u oglasniku, niti za njih moraš izdavati račune i ostale stvari. Nitko ti neće doći iz porezne, ne širi paniku bez veze.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice