Loši rezultati za AMD

poruka: 56
|
čitano: 5.541
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Loši rezultati za AMD".
11 godina
protjeran
offline
Loši rezultati za AMD

Pogani bili..Gdje ćete takvu vijest dati u javnost.Trebali ste malo modati financijske izvještaje,pa prikazati AMD u nešto boljem svjetlu,sa nadom u bolju budućnost..Ovako ćemo morati gledati kako naš voljeni Rambox kida živce,grči se pod stresom i očajnički pokušava dokazati da je outsorcanje 2nd i 3rd patenata,tehnološki korak naprijed i napredovanje AMD-a..{#}

No dosta šale,..što je dobro,opstaje na tržištu,što je loše propada..To štzo neki misle da je loše dobro,govori samo o njihovim niskim standardima..{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2013 13:32 (redneck).
 
7 30 hvala 0
12 godina
offline
Loši rezultati za AMD

Loše nam se piše ako AMD odustane od proizvodnje procesora i pređe potpuno na GPU tržište.

Intel će nam isisati i zadnju kunu.

Ako propadne skroz, Nvidia će biti u istoj situaciji apsolutne dominacije tržištem. Krajnjem korisniku nikakav monopol ne može koristiti već samo jako štetiti, to je valjda svima jasno.

Tako da bi intelaši i nvidijaši također trebali moliti Boga da AMD ne propadne, umjesto da se naslađuju.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
30 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Loši rezultati za AMD

Evo odgovora na pitanje sta se desi s tehnoloskom kompanijom kad na celo dovedes knjigovodju s mentalitetom trgovackog putnika. Ovaj Ballmercic je u ovo malo vremena propisno uspio "unaprijedit" AMD - naravno da nije bas sve tako crno, za AMD jos ima nade, ponajvise zahvaljujuci konzolama ciji dizajnovi su osvojeni daleko prije nego sto je Ballmercic prismrdio kompaniji, ali realno sanse im nisu bas najbolje...

 

Btw odgovor na post kolega iznad - onog trena kad AMD odustane od procesora (APU-ova) i orjentira se samo na GPU-ove je trenutak kad je propo.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Loši rezultati za AMD
redneck kaže...

Pogani bili..Gdje ćete takvu vijest dati u javnost.Trebali ste malo modati financijske izvještaje,pa prikazati AMD u nešto boljem svjetlu,sa nadom u bolju budućnost..Ovako ćemo morati gledati kako naš voljeni Rambox kida živce,grči se pod stresom i očajnički pokušava dokazati da je outsorcanje 2nd i 3rd patenata,tehnološki korak naprijed i napredovanje AMD-a..{#}

No dosta šale,..što je dobro,opstaje na tržištu,što je loše propada..To štzo neki misle da je loše dobro,govori samo o njihovim niskim standardima..{#}

Ovo nije ni blizu istine. Primjera imas koliko hoces. Pioneer je imao najbolje TV uredjaje pa je propao i vise ih ne proizvodi dok Samsung sa puno losijim proizvodom rastura trziste, Saab je propao a Dacia nije, Elan je propao...

15 godina
online
Re: Loši rezultati za AMD
pr0n_addict kaže...

Loše nam se piše ako AMD odustane od proizvodnje procesora i pređe potpuno na GPU tržište.

Intel će nam isisati i zadnju kunu.

Ako propadne skroz, Nvidia će biti u istoj situaciji apsolutne dominacije tržištem. Krajnjem korisniku nikakav monopol ne može koristiti već samo jako štetiti, to je valjda svima jasno.

Tako da bi intelaši i nvidijaši također trebali moliti Boga da AMD ne propadne, umjesto da se naslađuju.

Nije sve tako crno.... Wii U koristi AMD GPU, a ako je vjerovati rumorima izgleda da next Xbox i PS4 ne samo da ce koristiti AMD GPU vec ce koristiti i AMD CPU, mozda cak i APU, onda bi trebalo biti i bolje AMD racunalima jer ce portovi biti bolji (bolje to nego sa IBM-a na AMD)

 

Jednostavno ne bih volio da Intel/nVidia preuzme monopol.... to moze samo na lose izaci.

BlueMax kaže...
redneck kaže...

Pogani bili..Gdje ćete takvu vijest dati u javnost.Trebali ste malo modati financijske izvještaje,pa prikazati AMD u nešto boljem svjetlu,sa nadom u bolju budućnost..Ovako ćemo morati gledati kako naš voljeni Rambox kida živce,grči se pod stresom i očajnički pokušava dokazati da je outsorcanje 2nd i 3rd patenata,tehnološki korak naprijed i napredovanje AMD-a..{#}

No dosta šale,..što je dobro,opstaje na tržištu,što je loše propada..To štzo neki misle da je loše dobro,govori samo o njihovim niskim standardima..{#}

Ovo nije ni blizu istine. Primjera imas koliko hoces. Pioneer je imao najbolje TV uredjaje pa je propao i vise ih ne proizvodi dok Samsung sa puno losijim proizvodom rastura trziste, Saab je propao a Dacia nije, Elan je propao...

Nije li Pioneer bio preskup za ono sto nudi... da, jasno je da su imali odlicne TV-e itd ali su imali i bezobraznu cijenu, tesko da ce netko ostati ziv bez mainstream trzista, zato i ne cudi sto mnogi u ponudi imaju pun k slabijih/jeftinijih modela pored "enthusiast high end" modela.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
14 godina
offline
Loši rezultati za AMD

A da su dobri ne bi bili u tolikim gubicima.... :p

bug caruje, um klade valja
 
3 10 hvala 0
16 godina
offline
Loši rezultati za AMD

Gubici su zapravo manji nego što se očekivalo, zahvaljujući boljoj prodaji serverskih procesora nego što je očekivano: Bloomberg.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Loši rezultati za AMD

Ta matematika mi nikad nece biti jasna... otkud im te silne milijarde za gubitke!?

Već godinama čitamo o njihovim gubitcima... pa tko pokriva te gubitke... nije da su ko naša brodogradilišta na javnom crpilištu love (proračunu)!?

 

 

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Loši rezultati za AMD
R4sput1n kaže...

Evo odgovora na pitanje sta se desi s tehnoloskom kompanijom kad na celo dovedes knjigovodju s mentalitetom trgovackog putnika. Ovaj Ballmercic je u ovo malo vremena propisno uspio "unaprijedit" AMD - naravno da nije bas sve tako crno, za AMD jos ima nade, ponajvise zahvaljujuci konzolama ciji dizajnovi su osvojeni daleko prije nego sto je Ballmercic prismrdio kompaniji, ali realno sanse im nisu bas najbolje...

 

Btw odgovor na post kolega iznad - onog trena kad AMD odustane od procesora (APU-ova) i orjentira se samo na GPU-ove je trenutak kad je propo.

Jel ti to misliš na AMD CEO-a Rory Reed,Sramim se on sve samo ne nesposoban vidi se da si totalno i gadno neupučen u situaciju.Taj isti Rory Reed je bio CEO Lenova, i dok je on bio tamo šef oni su drastično napredovali pa to je poznata priča čemu ti služi Google?Situacija kod AMD-a je skroz drukčija, to nije Lenovo jel ko drugo AMD je danas samo firma koja dizajnira i stvara procesore+ostalo vezano za to i ništa dugo ne rade kao ARM recimo.Na kraju Rory Reed nije čarobnjak jel fučkaj ga, a kaj se tiče ostalog AMD neče odustat od APU to su gluposti jer če im ubuduče APU bit jedini proizvod u grafe kaj drugo.Cool

 

S obzirom na sve AMD-u ide ok, jer danas su svi u drukčijoj i težoj situaciji nego prije recimo pet godina. Neče AMD propast to sigurno samo če prebacit pažnju i resurse na manji krug proizvoda, dakle All APU i s obzirom na rastuče mobilno tržište mali APU SoC-evi su u praksi njihov najvažniji proizvod to sigurno danas pa i ubuduče. {#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx

 

Oldy kaže...

A da su dobri ne bi bili u tolikim gubicima.... :p

Da znaš kakvu si glupost izvalil sad bi to odma sam i obrisal.Izlanuo se

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2013 17:27 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Re: Loši rezultati za AMD
rambox kaže...

fuckaj ga, taj Balmercic prije AMD nikad nije bio CEO nicega - pogotovo ne Lenova.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
11 godina
protjeran
offline
Re: Loši rezultati za AMD
pr0n_addict kaže...

Loše nam se piše ako AMD odustane od proizvodnje procesora i pređe potpuno na GPU tržište.

Intel će nam isisati i zadnju kunu.

Ako propadne skroz, Nvidia će biti u istoj situaciji apsolutne dominacije tržištem. Krajnjem korisniku nikakav monopol ne može koristiti već samo jako štetiti, to je valjda svima jasno.

Tako da bi intelaši i nvidijaši također trebali moliti Boga da AMD ne propadne, umjesto da se naslađuju.

Ma jasno je da ne želim da AMD propadne,a ono,ako nikako drugačije,samo da ima ulogu "konkurencije" koja treba ganjati Intel,da ne zaspe na starim lovorikama,ali i radi formiranja koliko-toliko razumnih cijena..

 

Lovac82 kaže..

 

Nije li Pioneer bio preskup za ono sto nudi... da, jasno je da su imali odlicne TV-e itd ali su imali i bezobraznu cijenu, tesko da ce netko ostati ziv bez mainstream trzista, zato i ne cudi sto mnogi u ponudi imaju pun k slabijih/jeftinijih modela pored "enthusiast high end" modela.

 

Redneck kaže..

Ne bih znao zqa Pioneer,jer je on podosta rulao audio tehnikom,iskreno nisam ga uopće zapazio u TV produkciji,a nije baš da sam van svih tokova..Da si rekao za Mitsubishi,Panasonic..to je oke..to JEST sami vrh i dan danas,a ako je Pioneer propao,znači da ipak nije bio kvalitetan kako kažeš,jer koliko god skupa roba,ako je kvalitetna,nađe svog kupca...Što se tiče SAAB-a,to je samo precijenjeni OPEL,ništa više,ništa manje..

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2013 17:41 (redneck).
16 godina
offline
Re: Loši rezultati za AMD
R4sput1n kaže...
rambox kaže...

fuckaj ga, taj Balmercic prije AMD nikad nije bio CEO nicega - pogotovo ne Lenova.

Fulal sam u jednom slovu fučkaj ga,Izlanuo se bio je COO a valjda znaš kakva je to titula taman za nesposobne a ostalo ti piše dole. Dakle uz CEO jedan od dvoje najbitnijih ljudi, i tog tipa ti zoveš nesposobnim kakve gluposti na kubik jel pa pogledaj si di je danas Lenovo ti bokca.{#}Nevinašce

 

http://www.amd.com/us/aboutamd/corporate-information/executives/Pages/rory-read.aspx

 

 

"Read’s five year tenure at Lenovo featured an extensive track record of growth, transformation and innovation. Read led the company through a substantial business turnaround, marked by market share gains and revenue growth. Read also led Lenovo’s entry into the tablet and smartphone markets. At the time of Read’s departure, Lenovo had just marked the 7th straight quarter as the fastest growing PC maker in the world and had become the world’s third largest global PC manufacturer."

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2013 17:44 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
Loši rezultati za AMD

Iskreno ja se nikad nisam mogao pomiriti s AMDom. Povoljniji je al to stoji al je ta kanta od AMDa tako nepouzdana da mi mucno od AMDa i nkiovi grafulja. Ynao sam prije pljunuti i za njiove konfiguracije brdo para al svaki put je bilo razocarenje.. izmislili su eyefinity tehnologiju i ta tehnologija opet bolje radi s nvidiom nego ATIem, za ne povjerovati

Moj PC  
1 9 hvala 0
16 godina
offline
Re: Loši rezultati za AMD
djdamir81 kaže...

Iskreno ja se nikad nisam mogao pomiriti s AMDom. Povoljniji je al to stoji al je ta kanta od AMDa tako nepouzdana da mi mucno od AMDa i nkiovi grafulja. Ynao sam prije pljunuti i za njiove konfiguracije brdo para al svaki put je bilo razocarenje.. izmislili su eyefinity tehnologiju i ta tehnologija opet bolje radi s nvidiom nego ATIem, za ne povjerovati

Imenjače hm kaj je da je, ali šta si ti zapravo htio reč u ovom postu jel ja te ništ ne razmem fučkaj ga.Izlanuo se{#}

 

 

 

 

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2013 18:49 (rambox).
15 godina
offline
Re: Loši rezultati za AMD
lovac82 kaže...
pr0n_addict kaže...
BlueMax kaže...
redneck kaže...

Nije li Pioneer bio preskup za ono sto nudi... da, jasno je da su imali odlicne TV-e itd ali su imali i bezobraznu cijenu, tesko da ce netko ostati ziv bez mainstream trzista, zato i ne cudi sto mnogi u ponudi imaju pun k slabijih/jeftinijih modela pored "enthusiast high end" modela.

Nije Pioneer odredivao cijene. Trgovci su nabijali cijene radi imena. Provjereno znam. Trgovci su krivi za propast pioneera.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
14 godina
offline
Re: Loši rezultati za AMD
rambox kaže...

 

Oldy kaže...

A da su dobri ne bi bili u tolikim gubicima.... :p

Da znaš kakvu si glupost izvalil sad bi to odma sam i obrisal.Izlanuo se

  Jelda? Da li mi kupujemo AMD jer je dobar ili zato što nemamo više love? E vidiš da imamo više love ne bi ga niti pogledali. Samo sam čekao da se javi netko sa takvim komentarom.... :p

bug caruje, um klade valja
16 godina
offline
Re: Loši rezultati za AMD
Oldy kaže...
rambox kaže...

 

Oldy kaže...

A da su dobri ne bi bili u tolikim gubicima.... :p

Da znaš kakvu si glupost izvalil sad bi to odma sam i obrisal.Izlanuo se

 Jelda? Da li mi kupujemo AMD jer je dobar ili zato što nemamo više love? E vidiš da imamo više love ne bi ga niti pogledali. Samo sam čekao da se javi netko sa takvim komentarom.... :p

Ti ko da si izašao iz jedne epizode Zone Sumraka,Izlanuo sešta tebi zapravo nije jasno ako imaš jedan AMD i Intel u usporedbi i AMD nudi bolji paket za istu lovu.Kako se onda u toj tvojoj čudnoj računici, ovo broji i na koji način vrednuje ko nudi bolji paket u dolnjem primjeru a on nije jedini sličnih primjera ima više u korist AMD-a. Možda Intel nudi više jest glupo pitanje, ali neko ga mora postavit kaj se tu može dakle čekam odgovor?{#}Izlanuo se

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-trinity-apu/116559.aspx?page=10&jumpto=3236431&sort=asc&view=flat

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
offline
Loši rezultati za AMD

Ima bolji paket da za istu lovu upravo zato jer je lošiji pa mora ići sa nižom cijenom inače ga uopće nitko ne bi kupovao da ima istu cijenu sa Intelom....

Ako je tako dobar neka izjednači cijene sa Intelom pa kome obojci a kome opanci... Mada su sada već u opancima Fanboy ode tebi tvoj AMD u krasni k.... ..... ;)

bug caruje, um klade valja
 
5 8 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Loši rezultati za AMD
djdamir81 kaže...

Iskreno ja se nikad nisam mogao pomiriti s AMDom. Povoljniji je al to stoji al je ta kanta od AMDa tako nepouzdana da mi mucno od AMDa i nkiovi grafulja. Ynao sam prije pljunuti i za njiove konfiguracije brdo para al svaki put je bilo razocarenje.. izmislili su eyefinity tehnologiju i ta tehnologija opet bolje radi s nvidiom nego ATIem, za ne povjerovati

 

 

ne trkeljat bedastoće ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Loši rezultati za AMD
Oldy kaže...

A da su dobri ne bi bili u tolikim gubicima.... :p

Da bi nekim cudom AMD imao 0.01$  vise od intela zasigurno bi sve bilo drugacije!

Sve je stvar u novcu!

Evo primjera:D

Imam jedan dolar vise od amd/intela,nebitno i prodajem suho zapeceno blato,Zasigurno cu imati bolji prodajni rezultat od oba jer imam jedan dolar vise! :D

::;;;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2013 21:29 (WiNAmDGAMer).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loši rezultati za AMD
rambox kaže...

Ti ko da si izašao iz jedne epizode Zone Sumraka,Izlanuo sešta tebi zapravo nije jasno ako imaš jedan AMD i Intel u usporedbi i AMD nudi bolji paket za istu lovu.Kako se onda u toj tvojoj čudnoj računici, ovo broji i na koji način vrednuje ko nudi bolji paket u dolnjem primjeru a on nije jedini sličnih primjera ima više u korist AMD-a. Možda Intel nudi više jest glupo pitanje, ali neko ga mora postavit kaj se tu može dakle čekam odgovor?{#}Izlanuo se

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-trinity-apu/116559.aspx?page=10&jumpto=3236431&sort=asc&view=flat

 

Kod ovog markiranog si fino pokazao u čemu griješiš.

TI sve ovo generaliziraš, i smatraš da bi svi trebali imati iste potrebe ili želje kao i ti?

Ja sam ti u ono jdrugoj temi naveo neke slučajeve gdje bi radije uzeo Intela, a druge gdje bi radije birao AMD-a.

A ti sve trpaš u isti koš. Sve u isti paket. Ali to jednostavno nije tako, bez obzira koliko ti boldanih rečenica napisao, i koliko smajlića stavio. Svatko od nas ima potrebu/želju za nešto drukčijim "paketom". Netko više cijeni jedno, netko nešto drugo. Ja npr u svoj komp u ovom trenutku nebi sigurno stavio A10 5800K, jednostavno zato jer mi ono što on donosi u paketu ne odgovara. Svakako bi prije izabrao i5, ili i3, i možda dodao neku srednju grafu ako se baš želim igrat.

Ima dosta ljudi koji tako razmišljaju, kao što ima i dosta ljudi koji razmišljaju suprotno, kao ti npr. I to je ok, stvarno nema potrebe da siluješ sve teme stalno sa istim postovima, ne uvažavajući niti jedno tuđe mišljenje i tupeći stalno po istom, i opet...i opet.

 

Shvati jednom da svatko ima svoje želje i potrebe. Da svi gledaju kao ti tad bi na svijetu postojao samo jedan model auta, samo jedan model frižidera, samo jedan model igračke, samo jedan vibrator...ali srećom nisu svi ljudi isti i samim time imamo mnogo izbora u svemu, pa svatko bira ono što mu najviše odgovara u nekom trenutku.

16 godina
offline
Re: Loši rezultati za AMD
Oldy kaže...

  Jelda? Da li mi kupujemo AMD jer je dobar ili zato što nemamo više love? E vidiš da imamo više love ne bi ga niti pogledali. Samo sam čekao da se javi netko sa takvim komentarom.... :p

  Ne znam za tvoja iskustva, ali ni jedan AMD-ov procesor koji sam imao (6 komada do sada) nije radio neispravno, niti crkao, niti smrdeo pa da sam ga uzeo samo zato što baš nisam mogao Intel. Naprotiv, konkretno za trenutni procesor, još nisam osetio da me negde bitno ograničava i upgrade mi ne pada na pamet iako bi mi neki i7 bio sasvim finansijski izvodljiv; naprosto, izvodljiv ne znači i ekonomski opravdan.

 

Istina je da Intel drži high end, no što se globalnog tržišnog udela tiče, taj high end je samo njegov relativno mali procenat, a svemu ispod i7 AMD parira cenom, performansama i svime ostalim.

12 godina
offline
Re: Loši rezultati za AMD
lovac82 kaže...
BlueMax kaže...
redneck kaže...

Pogani bili..Gdje ćete takvu vijest dati u javnost.Trebali ste malo modati financijske izvještaje,pa prikazati AMD u nešto boljem svjetlu,sa nadom u bolju budućnost..Ovako ćemo morati gledati kako naš voljeni Rambox kida živce,grči se pod stresom i očajnički pokušava dokazati da je outsorcanje 2nd i 3rd patenata,tehnološki korak naprijed i napredovanje AMD-a..{#}

No dosta šale,..što je dobro,opstaje na tržištu,što je loše propada..To štzo neki misle da je loše dobro,govori samo o njihovim niskim standardima..{#}

Ovo nije ni blizu istine. Primjera imas koliko hoces. Pioneer je imao najbolje TV uredjaje pa je propao i vise ih ne proizvodi dok Samsung sa puno losijim proizvodom rastura trziste, Saab je propao a Dacia nije, Elan je propao...

Nije li Pioneer bio preskup za ono sto nudi... da, jasno je da su imali odlicne TV-e itd ali su imali i bezobraznu cijenu, tesko da ce netko ostati ziv bez mainstream trzista, zato i ne cudi sto mnogi u ponudi imaju pun k slabijih/jeftinijih modela pored "enthusiast high end" modela.

Ovisi kako gledas na to. Bili su skupi no i drugi proizvodjaci su imali jednako skupih modela a ni priblizno dobrih. No nije ni bitno zasto je Pioneer propao u TV segmentu. Mozes primjetiti iz citata da sam samo opovrgnuo tezu da dobre stvari opstaju na trzistu. Osim kvalitete postoje i drugi, ponekad i bitniji faktori koji odlucuju da li ce neki proizvod opstati.

16 godina
offline
Re: Loši rezultati za AMD
Oldy kaže...

Ima bolji paket da za istu lovu upravo zato jer je lošiji pa mora ići sa nižom cijenom inače ga uopće nitko ne bi kupovao da ima istu cijenu sa Intelom....

Ako je tako dobar neka izjednači cijene sa Intelom pa kome obojci a kome opanci... Mada su sada već u opancima Fanboy ode tebi tvoj AMD u krasni k.... ..... ;)

Kakvom nižom cijenom ide AMD,Izlanuo se kaj ti to pričaš uopče opet Zona Sumraka jel pa Pentium G2120 je u startu imal previsoku cijenu.Tako je i sad trenutno jednostavno je preskup(770kn), za ono šta nudi ak si možda zaboravil to je samo običan Dual Core CPU bez Hiperthreading i Turbo Core i potpuno zaključan za bilo kakvo klokanje.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/pentiumi-ivy-bridgeu/162481.aspx?page=0&jumpto=3140898&sort=asc&view=flat

 

Lupaš ga i brljaš sve gore iz posta u post, a usput vidim da si moja generacija po godinama iz profila(ako su točne) pa onda mi je to još čudnije jel.Svaki Intel Pentium Ivy Bridge proc, je samo Dual Core CPU pa onda ispada slabiji čak i u gejmanju sa posebnom grafom u odnosu na neki Trinity APU koji ima 4 Threads tu je poanta svega.

 

Sve današnje moderne igrice koriste minimalno 4 Threads, ili više i tu ne pomaže šta Pentium ima efikasnije dvije jezgre. Njemu jednostavno fale još dvije jezgre ili 2 Threads, i gotovo pa kad igrica oče povuč 4 Threads ne može to dobit jer nema od kuda jer je Pentium samo Dual Core/ 2 Threads CPU.Zato je taj primjer ili usporedba tj test, koji sam okačil vrlo bitan jednostavno rečeno taj test ti sve govori a ti ga izgleda nisi nit pročital več samo lupaš bezveze.Nevinašce

 

AMD Trinity APU modeli su nakon izlaska, imali identične cijene kao stari Liano APU modeli dakle nije bilo niti dizanja niti spuštanja cijena zapravo.Kad smo kod usporedbe cijena, šta misliš koji je od ova dva proca ispod gadno ili bezobrazno preskup. S druge strane koji od njih je opčeniti BestBuy trenutno, kad se gleda pametno uložena lova za sve buduče poslove na računalu kroz par godina.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/amd-cpu-desktop-fxseries-x6-6300-35ghz-14mb-95w-am3-box/63851

 

http://www.protis.hr/products/details/procesor-intel-core-i3-3240/61307

 

Cijene nekih jeftinih Intel procesora su jednostavno smješne,Nevinašce da krepaš od smjeha pa kog oni farbaju ti bokca pa nisu svi tak naivni valjda.Eto dole jedne zgodne usporedbe jel, prvi Intel proc je samo Single Core na 1.6ghz a drugi je isto tako Single Core na 1.8ghz samo šta ima Hiperthreading jel.Treči Intel proc na zadnjem linku je Dual Core na 2.6ghz, e sad koji proc od ta tri uzet za recimo Office računalo a da bude dobra kupnja/performanse za 300kn to buš ti odgovoril jel?Izlanuo se

 

http://www.protis.hr/products/details/procesor-s1155-intel-celeron-g440/48098

 

http://www.protis.hr/products/details/procesor-intel-celeron-g460/52384

 

http://www.protis.hr/products/details/procesor-s1155-celeron-g540-25ghz-2mb-s1155-box/48127

 

Vezano za te jednojezgrene Intel procove, zaviri na dolnji link pa obrati pažnju na njihovu Idle potrošnju.Da mi je samo znat koja se to budaletina u Intelu sjetila isključit, ili onemogučit EIST opciju na tim procovima kak se ono kaže opet Zona Sumraka ali ovaj put Powered By Intel.IznenađenSmijeh

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-celeron-g440-vs-amd-sempron-145150/122189.aspx

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
offline
Loši rezultati za AMD

Ma što ih toliko hvališ? Vidiš da su u kur.... smiješan si; da valjaju bili bi u plusu 500 milja dolara a ne u minusu daj se odi ispljuskati sa hladnom vodom možda dođeš k sebi...

 

mali hint; kada već toliko puno znaš o procesorima mogao bi puno znati i o č i ć makar da budeš pismen kada nekoga u nešto uvjeravaš.... :p

bug caruje, um klade valja
 
3 6 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Loši rezultati za AMD

kakvih nebuloznih komentara ovdje ima to je za nepovjerovati...prije svega, sreca pa postoji AMD i konkurencija Intelu jer u protivnom ne bi Intel imao cijenu kakvu ima sada vec bi logicno bio mnogo skuplji, konkurencija je uvijek dobro dosla i pojedini kojima je drago sto AMD lose posluje i nadaju se da ce se kompanija ugasiti, nisu normalni, u najmanju ruku...druga stvar, evo ja imam Phenom x6 3.2Ghz, i nemam nikakve zamjerke za ovaj procesor, do sada je sve izvrsavao na vrhunskom nivou a vjerujte stavljao sam ga pod razna opterecenja, procesor je brz i vise nego stabilan..(i to sve s svojim hladnjakom, dakle nemam neko posebno hladjenje)

i na kraju, poslovanje AMD ne treba da cudi obzirom na recesiju koju ocito svi zaboravljaju kao i to da primat polako preuzimaju tebleti i smartphonovi, pa i  novi windows je podredjen tome...ne vjerujem da i Intel bolje posluje, samo mudro sute, a u prilog tome ide podatak da se Intel povlaci iz proizvodnje maticnih ploca...meni kao ekonomisti to moze znaciti samo jedno...finansijski neisplativo.. zasto? pa zbog gore navedenih razloga!

et toliko, pozz

Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Loši rezultati za AMD

Da, da su u plusu 500 milja dolara bila bi još veća sreća što postoje jel?

 

Uporno hvalite pa kako su onda u minusu jeb... mu mene ne morate uvjeravati ja sa svojim turionom nisam nimalo zadovoljan uvjerite ostale milione ljudi pa možda AMD i ode u plus..... Slabo vi nešto nekoga uvjerite koliko vidim po tom velikom minusu.... Ekonomisti.... ;)

bug caruje, um klade valja
 
2 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Loši rezultati za AMD
Oldy kaže...

Ma što ih toliko hvališ? Vidiš da su u kur.... smiješan si; da valjaju bili bi u plusu 500 milja dolara a ne u minusu daj se odi ispljuskati sa hladnom vodom možda dođeš k sebi...

 

mali hint; kada već toliko puno znaš o procesorima mogao bi puno znati i o č i ć makar da budeš pismen kada nekoga u nešto uvjeravaš.... :p

To kaj ja spominjem nije nikakvo hvaljenje,Izlanuo se opet lupaš bezveze več samo navođenje činjenica i kako stvari stoje u praksi glede omjera uloženo i dobiveno.Ti ko i dosta drugih zaboravljaš ili ne znaš, da je razlika između AMD-a i Intela financijski pa i u tehničkim resursima uvijek bila vrlo velika.

 

Tako je bilo i u vrjeme dok je AMD K7/K8 arhitektura performansama gazila Intel P4 kramu, znači 10 godina unazad a tako je i danas kad Intel ima bolje procesore u višem CPU segmentu ali i znatno skuplje teškog li zaključka i računice.Po broju zaposlenih AMD vs Intel, to je uvjek bila velika razlika a danas ispod su brojevi to je blago rečeno ogromna razlika.{#}

 

 

Intel - 105.000 zaposlenih/ ima nekoliko svojih tvornica za proizvodnju procesora

 

AMD - 11.700 zaposlenih / unazad par godina više nema svoje tvornice za proizvodnju procesora

 

 

Uz to sve navedeno i pobrojano, dobro je poznato da se u prošlosti Intel koristio vrlo prljavim i zapravo primitivnim taktikama poslovanja.Šta su radili pa podmičivali prodavače, i proizvođače kompova da ne koriste AMD proizvode baš super jel i još su mislili da ne bude niko skužil šta rade je malo sutra.Kad se sve zbroji i uračuna i podvuče na kraju, AMD-u dobro ide s obzirom na daleko manji bužet i tehničke resurse(u odnosu na Intel) i da paralelno razvijaju grafičke kartice i procesore.Cool

 

http://www.nytimes.com/2009/05/14/business/global/14compete.html?pagewanted=all

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 2:48 (rambox).
14 godina
offline
Loši rezultati za AMD

Da dobro je AMD je Intel za sirotinju shvatili smo.....

A sada nastavi dalje piliti jedno te isto. Fala đenja.... :p

bug caruje, um klade valja
 
1 7 hvala 0
15 godina
online
Re: Loši rezultati za AMD
Oldy kaže...

Ima bolji paket da za istu lovu upravo zato jer je lošiji pa mora ići sa nižom cijenom inače ga uopće nitko ne bi kupovao da ima istu cijenu sa Intelom....

Ako je tako dobar neka izjednači cijene sa Intelom pa kome obojci a kome opanci... Mada su sada već u opancima Fanboy ode tebi tvoj AMD u krasni k.... ..... ;)

Kakva je to logika?

 

Znaci, samo zato sto je osoba A predstavila nesto bolje od osobe B (ne odnosi se na 0h high end segment i nista konkretno), ista bi morala objaviti i skuplju cijenu? e vidis, tome sluzi konkurencija..... da nema konkurencije, ne brini, Intelovi procesori bi vjerojatno bili jos skuplji. Imam i5 2500K, prije vise od pola godine je bio dosta jeftiniji, tada sam ga i kupio, za to vrijeme dok je AMD cekao oni su digli cijenu (naravno, shvatit ces ako si pratio cijene cijelo vrijeme).

 

Da, to ti govorim ja kao nVidia i Intel owner trenutno....

Oldy kaže...

Ma što ih toliko hvališ? Vidiš da su u kur.... smiješan si; da valjaju bili bi u plusu 500 milja dolara a ne u minusu daj se odi ispljuskati sa hladnom vodom možda dođeš k sebi...

 

mali hint; kada već toliko puno znaš o procesorima mogao bi puno znati i o č i ć makar da budeš pismen kada nekoga u nešto uvjeravaš.... :p

Nisam na nicijoj strani zapravo jer osjetim "miris fanbojizma" s jedne i druge strane ali neki tvoji komentari me toliko zivciraju da jednostavno ne mogu sutiti... kakve ima veze pravopis na forumima? da ides na uciteljski fakultet kao npr. moja sestra, znao bi da se s nekim profesorima cuju preko gmail-a, ponekada i razgovaraju, a to je sve samo ne pravopis jer je tada bitnije sto brze razmjenjivanje informacija nego sami pravopis. Dok s druge strane, pored moje sestre ne smijes napraviti niti jednu gresku kada je u pitanju hrvatski ili njemacki jezik, odmah "javno bicevanje" slijedi nakon toga lol, isto tako kod istih tih profesora na satu ne smije niti sama raditi greske jer odmah slijedi njihovo strucno pametovanje (ne samo iz jezika vec isto vrijedi i za glazbenu i likovnu kulturu).... zato te molim, pusti se tih gluposti NA FORUMIMA.

 

Mnogi ne koriste dijakriticke znakove/slova jer prate i pisu po stranim forum/portal-ima (EN, DE...), ne samo domacim, jedan od takvih sam i ja.... zato i pisem ovako kako pisem, neda mi se svako malo mijenjati "kayboard layout" u winsima samo zbog toga ili tipkovnicu. Vani te nece nitko "bicevati" ako napises npr. Ö umjesto OE jer je pravilno i to odnosno svaka skolovana budala cete razumjeti.

 

BTW nije niti tvoj pravopis na forumu bajan kako mislis ako cemo realno, obrati malo pozornost na to kada vec drugima solis pamet.....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 11:31 (lovac82).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice