Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

poruka: 96
|
čitano: 15.172
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove".
12 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
matrix777 kaže...

 

Šalu na stranu, no da postoje zaista kvalitetni "kanali" i televizijske kuće kod nas, sa ozbiljnim listama, nebi se puno toga promjenilo. I dalje bi se skidalo šakom i kapom. Jer naš je mentalitet taj da zašto dati i jednu kunu za film (100 lipa) ako ga se može skinuti besplatno.

 

Ja ne skidam ništa na crno niti kradem bilo čije intelektualno vlasništvo.. ali vidim, plaćam uredno nekakve namete ZAMP-u, HGK-u, turističku, šume, pročistače vode koji ne postoje i puno stvari koje uopće ne koristim. Tako da se slažem, ljudi bi trebali plaćati ono što koriste ali bi trebalo podići i razinu svijesti da se NE plaća ono što se NE koristi niti će se ikad koristiti. Tako, neki autori putem ZAMP-a dobivaju novac od ljudi koji apsolutno nikad neće uživati u njihovim djelima jer ih ta djela ne zanimaju, niti im se sviđaju, niti bi dali i jednu lipu za ta djela. Znači, plaćati što se koristi ali isto tako NE plaćati ono što se NE koristi.

12 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Sale_ds kaže...
I poslodavci se moraju naviknuti isplacivati place jel...

 Od kud sad "crni" poslodavci,očito nisi shvatio moj kom.

Ponavljam,u životu ništa ne MORAŠ,jel te ko sili da budeš privatnik(i da budes crni direktor koji svojim djelatnicima ne isplačuje plaće) ili jel te ko sili da moraš gledat filmove?

Apsolutno nitko!

Znači samo sam se nadovezao naslovu,koji ističe da mi ljudi MORAMO nešto,šta?,plaćati download neke datoteke s interneta,

koji je već preplaćen putem internet provajdera!?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
rambox kaže...

Plačanje filmova a zakaj, pa večina filmova je smeče prve klase(isti princip za mjuzu), i još da za to plačamo malo morgen.Kad smo več kod piratije, ajmo EU mozgovi fino blokirat Jubitu pa ste rješili piratiju.

 

 

Posao koji ti radiš je smece, to kako ga napraviš je smece i ja ti necu ništa platit (isti princip je za šta god ti pozelio naplatit od nekgo) smece ti je to što radiš. E al ajd pliz, ono kad te vec imam tu pošalji to ti meni svejedno nema veze što je smece, necu platit al ono cit da vidim.

 

Ja ne znam jel trolaš il što 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 12:42 (mislav_01).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
zeroname kaže...
XXX kaže...
zeroname kaže...
Ali stvarno nije skupo npr  cijeli paket pirata sa kariba znači 4 blu ray filma 10 funti to je 86 kuna znači oko 20 kuna za jedan blu ray film pa gdje to ima. Skuplji je blu ray medij.

 Sa titlovima?

 Svi mogući titlovi osim hrvatskih naravno. Neki imaju Hrvatske. Svi naravno imaju engleske titlove pod obavezno. Osim toga ako nemožeš pratit film sa engleskim filmovima onda stvarno nemoraš ga ni gledat.

 svaka roba ima svog kupca

11 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
ante_etna kaže...

... neki autori putem ZAMP-a dobivaju novac od ljudi koji apsolutno nikad neće uživati u njihovim djelima jer ih ta djela ne zanimaju, niti im se sviđaju, niti bi dali i jednu lipu za ta djela....

 u potpunosti se slažem, iako i sam jednom godišnje dobijem neku naknadu od zamp-a, koja se skuplja i od ljudi koji nikad nisu i nikad neće pročitati moje žvrljotine

 

vi'š, vi'š, sad sam se sjetio da im pošaljem i registraciju od bug foruma, više me ovdje čitaju nego u matičnim novinama  

9 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Poslodavci bi se morali naviknuti posteno platiti radniku.
A drzava bi se trebala naviknuti da ne postoji samo da postoji.
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

čitam tu komentatore kako kukaju da su filmovi preskupi da oni nemaju dovoljno novaca za kupiti film(onda daj otkaz i nađi si bolje plaćen posao ako nemaš novaca za jednom mjesečno kupiti pokoji original cd ,film na dvd-u ili blu ray ili otiči do kina),ja osobno kupujem original cd-e ploče i dvd-e i dosta često idem u kino jer me to čini sretnijim jer imam doma kopiju originala jer je original film ili original cd premijum proizvod jer je odlazak u kino i gledanje filma na velikom platnu doživljaj,ljudi me sa podsmjehom slušaju i čude se kad ima kažem da doma imam preko 500 i više originalnih cd-a i da je zvuk mp3 i li flac skinut sa interneta isti kao onaj orignalnog cd-a,ja znam da to nije tako jer doma imam odličnu marantz +dali hi fi liniju i osjeti se razlika u svakom detalju,a filmove na dvd-u kupujem jer mi to daje gušt za 29,99 kn kupim original film na dvd-u i imam ga za uvijek

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 14 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
ukay1000 kaže...

Placanje filmova je isto kao da placas za sex. Zasto kada uz malo trikova moze za besplatno, a uostalom i ne znas kakav ce biti. Ak je sranje, ides dalje. Ako valja, pogledas jos par puta dok ne dosadi :)

Ebote koje sam ja musko govno, seksist i wannabe macho men.... razapnite me feministkinje! :)

 

Tko ne plati prostitutku, platit će likara! A tko ne plati likara, doće grobar i vazest svoje!

16 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
XXX kaže...

Piratstvo je debelo unazadilo filmsku industriju. Klici plaćaju ulaznice pa se večinom snimaju superheroji dok pošteni akcijski film izumire, zadnji dobar koji sam gledao je Fury road, drama prođe evuntualno ako je ww II te poneki SF spektakl. Ostalo ljudi radije pogledaju doma. Pokušali sa 3D pa im i to ide slabo jer su naravno uveli i 3D za po doma pa to više nije nikakava fora. Za doma si kupiš projektor danas bez problema ili neki 50" ekran...u principu jednako gubi i publika koja je zaboravila ugugođaj gledanja kino filma....ali kvragu kad odem u kino i tamo me obasipaju sa rekalamam iako sam platio kartu i drugu najskuplju stvar na svijetu, kino kokice.

 Ne. Filmove nije unazadilo piratstvo nego ogromno prenapuhana cijena izrade. Danas je normalno za blockbuster "troškovi" od preko 100 milijuna dolara, skupa sa odbijenim subvencijama raznih država u kojima se snima. Zbog tako basnoslovnih cifri, producenti/financijeri igraju isključivo na poslovni model, uopće ih ne zanima što je to, samo hoće li se novac oploditi. A trenutno poslovni model govori da će se vratiti ulaganje u debilni remake prequela/reboota nekog superheroja. Danas govore da je neki naslov doživio flop ili fijasko ako je zaradio "samo" 20 milijuna dolara više od uloženog. Pa im je krivo piratstvo. A ljudi dobro govore: pa zar ja da za 35 kuna moram trpiti pola sata reklama za koji potrošim 50 kuna plaćene sintetičko namašćene kokice i razvodnjenu kolu? E neće moći kad se ima izbor. Kad nebude piratstva, okrenut ćemo se šutke netflix tipu streaminga bez puno kukanja i galame, kao što se dogodilo sa steamom i sličnima u računalnim igrama. 

Luciano kaže...

Meni osobno je veliki problem sama kvaliteta filmova u zadnje vrijeme.
Kao istinski filmofil, u slobodno vrijeme uređujem jedan filmski portal od 1999. Kako indirektno reklamiram kino prikazivače i distributere, skoro svi oni su mi omogućili besplatne kino ulaznice, a često me nagrade i fizičkom kopijom filma. Uz sve to, zadnji film u kinu sam pogledao lani - "Star Wars - the Force Awakens", a disk koji sam ubacio bio je "Šegrt Hlapić"?! Rijetko koji film, a koji sam predstavio na portalu u zadnjih par godina me motivirao i zainteresirao da ga odem besplatno pogledati u kinu. OK, možda sam kao zreli 40-godišnjak već pomalo i sit gledanja svega i svačega, međutim kod svoje djece vidim istu stvar?!

 Sve si sam rekao. Nije dofilmova nego do godina. Ja se ne sramim priznati sam sebi da sam mentalno lijen trošiti energiju, pažnju i vrijeme u gutanje svih mogućih serija i naslova samo da bih od svega pronašao nešto kvalitetno po mom ukusu. A toga i dalje ima. Samo ja odavno nemam volje izgutati 9 debilnih serija i 12 filmova da bih se zaljubio u jednu seriju i jedan opskuran film koji je teško iskopati jer ga ne reklamira olivud svojom mašinerijom.

walentkane kaže...

Sjecam se vremena dok su postojale videoteke da smo svi kao djeca bili svakodnevno u njoj i posudivali filmove. Na pocetku je cijena jednog filma bila 4kn a place skoro iste ko danas. Ali je bilo i sto za posuditi i valjda od stotine filmova koje sam gledao u to vrijeme pamtim 2-3 losa. Ljudi je uvijek bilo, videoteka je imala vise clanova nek mjesto ljudi.

Tako da nije problem u mentalitetu kao sto neki vole isticati.

Negdje pocetkom 2000 poceli su dolaziti Dvd filmovi po 10kn i ljudi je i dalje bilo ali kvaliteta filmova je pocela padati. Znao sam doci u videoteku i sat vremena traziti i na kraju uzeti neku glupost cisto od sramote. Kasnije je ponuda bila sve losija, cijena sve veca i videoteka je propala kao i sve druge naravno.

 

 

 Pročitaj moj gornji komentar. Stvar je u tvojim godinama, (kao klincu ti je sve bilo super) a ne u tome da je doba VHS kazeta po videotekama obilovalo većim postotkom filmskih klasika. Videoteke su izumrle zbog streaminga, ne zbog kvalitete ponude. Također, kad si uzeo glupi izgrebani dvd, a on ti nije po 10 minuta dozvoljavao da preskočiš upozorenja, upute, napomene, reklame, najave i preporuke... događalo se da sam sam sebi radije izripao naslov na hard, pogledao i obrisao - samo da to ne gledam i damogu video gledati preko hifi uređaja spojenog na stari svhs stereo video, koji je imao ulaz iz kompa (dok mi to original dvd nebi dozvoljavao zbog tadašnje macrovizije).

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
ante_etna kaže...
matrix777 kaže...

 

Šalu na stranu, no da postoje zaista kvalitetni "kanali" i televizijske kuće kod nas, sa ozbiljnim listama, nebi se puno toga promjenilo. I dalje bi se skidalo šakom i kapom. Jer naš je mentalitet taj da zašto dati i jednu kunu za film (100 lipa) ako ga se može skinuti besplatno.

 

Ja ne skidam ništa na crno niti kradem bilo čije intelektualno vlasništvo.. ali vidim, plaćam uredno nekakve namete ZAMP-u, HGK-u, turističku, šume, pročistače vode koji ne postoje i puno stvari koje uopće ne koristim. Tako da se slažem, ljudi bi trebali plaćati ono što koriste ali bi trebalo podići i razinu svijesti da se NE plaća ono što se NE koristi niti će se ikad koristiti. Tako, neki autori putem ZAMP-a dobivaju novac od ljudi koji apsolutno nikad neće uživati u njihovim djelima jer ih ta djela ne zanimaju, niti im se sviđaju, niti bi dali i jednu lipu za ta djela. Znači, plaćati što se koristi ali isto tako NE plaćati ono što se NE koristi.

 Skidaš filmove i gledaš, koristiš... Stoga budi faca pa i plati taj film.

16 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
mislav_01 kaže...
rambox kaže...

Plačanje filmova a zakaj, pa večina filmova je smeče prve klase(isti princip za mjuzu), i još da za to plačamo malo morgen.Kad smo več kod piratije, ajmo EU mozgovi fino blokirat Jubitu pa ste rješili piratiju.

 

 

Posao koji ti radiš je smece, to kako ga napraviš je smece i ja ti necu ništa platit (isti princip je za šta god ti pozelio naplatit od nekgo) smece ti je to što radiš. E al ajd pliz, ono kad te vec imam tu pošalji to ti meni svejedno nema veze što je smece, necu platit al ono cit da vidim.

 

Ja ne znam jel trolaš il što 

Nema tu nikakvog trolanja, ja sam vrlo ozbiljan smeče je smeče film ili mjuza, i to ne zavređuje niti pišljive lipe nek propadnu odma sutra.Boli mene đon od suseda, ko je sve radio na nekom preskupom smeču od filma, ili mjuze jer sad pričamo o takvim stvarima.

 

Nemaš ti poima kak funkcionira zabavna industrija, i da je to poslovni sistem glupost na kvadrat=proizvod smeče.Jedan primjer je dosta, tri debela producenta naprave audiciju za bend=koji če polugoli ciljano žlabetat apsurdnu limunadu za napaljene tinejđere.Danas ti se večina zabavne industrije ciljano obrača napaljenim tinejđerima, oni su glavni na koje se napada raznim glazbeno-filmskim budalaštinama.Nekadašnji tinejđeri teško su baš za badave dolazili do mjuze ili filmova, ali danas je sve okvirno dostupno za badave a tak če i ostat to sigurno.

 

 

 

Kvalitetu se uvijek isplati kupit, zato ja za primjer doma imam apsolutno svaki Van Halen album kupljen na originalnom CD-u.

 

 

XXX kaže...

Piratstvo je debelo unazadilo filmsku industriju. Klici plaćaju ulaznice pa se večinom snimaju superheroji dok pošteni akcijski film izumire, zadnji dobar koji sam gledao je Fury road, drama prođe evuntualno ako je ww II te poneki SF spektakl. Ostalo ljudi radije pogledaju doma. Pokušali sa 3D pa im i to ide slabo jer su naravno uveli i 3D za po doma pa to više nije nikakava fora. Za doma si kupiš projektor danas bez problema ili neki 50" ekran...u principu jednako gubi i publika koja je zaboravila ugugođaj gledanja kino filma....ali kvragu kad odem u kino i tamo me obasipaju sa rekalamam iako sam platio kartu i drugu najskuplju stvar na svijetu, kino kokice.

 Ne. Filmove nije unazadilo piratstvo nego ogromno prenapuhana cijena izrade. Danas je normalno za blockbuster "troškovi" od preko 100 milijuna dolara, skupa sa odbijenim subvencijama raznih država u kojima se snima. Zbog tako basnoslovnih cifri, producenti/financijeri igraju isključivo na poslovni model, uopće ih ne zanima što je to, samo hoće li se novac oploditi. A trenutno poslovni model govori da će se vratiti ulaganje u debilni remake prequela/reboota nekog superheroja. Danas govore da je neki naslov doživio flop ili fijasko ako je zaradio "samo" 20 milijuna dolara više od uloženog. Pa im je krivo piratstvo. A ljudi dobro govore: pa zar ja da za 35 kuna moram trpiti pola sata reklama za koji potrošim 50 kuna plaćene sintetičko namašćene kokice i razvodnjenu kolu? E neće moći kad se ima izbor. Kad nebude piratstva, okrenut ćemo se šutke netflix tipu streaminga bez puno kukanja i galame, kao što se dogodilo sa steamom i sličnima u računalnim igrama.

Holiwood danas je bože sačuvaj, a ovo žuto je glupost na kvadrat prve klase.Ekipa potroši 200milja dolara na okvirno 50% isforsirano CGI smeče pa ti to gledaj.Pohlepa je vrlo gadna stvar, upravo zato ova Loliwoodska povampirena ekipa i tolko riče na besplatne filmove.Ekipa je pohlepna i gladna love do daske, a 80% filmova je smeče nonstop štancaju iste večinom nasilne fore i fazone.

 

Suma sumarum zlatna vremena dobrih i originalnih filmova su odavno prošla, a ista priča je i sa mjuzom to je isto danas bože sačuvaj. Danas je iznimno teško napravit dobar i originalan film, hebiga priče i ideje su se odavno opako izlizale.

 

 

Kratko i jasno samo vi snimajte smeče mjuza ili filmovi, ali priseban človek pa jedva če to pogledat i poslušat za badave.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
8 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

kada bi imali netflix kako spada ili odredeni servis za stream novih naslova nemam nikakav problem placati 20-50-100kn mjesecno za pretplatu ako bi mogao navecer leci fino u krevet i pustiti zadnju epizodu game of thronesa ili nebitno koje popularne TV serije ili filma a da je iz godine u kojoj smo i mi sad a ne da mi zadnji upload serije bude epizoda iz 2014

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
blackalbum kaže...

čitam tu komentatore kako kukaju da su filmovi preskupi da oni nemaju dovoljno novaca za kupiti film(onda daj otkaz i nađi si bolje plaćen posao ako nemaš novaca za jednom mjesečno kupiti pokoji original cd ,film na dvd-u ili blu ray ili otiči do kina),ja osobno kupujem original cd-e ploče i dvd-e i dosta često idem u kino jer me to čini sretnijim jer imam doma kopiju originala jer je original film ili original cd premijum proizvod jer je odlazak u kino i gledanje filma na velikom platnu doživljaj,ljudi me sa podsmjehom slušaju i čude se kad ima kažem da doma imam preko 500 i više originalnih cd-a i da je zvuk mp3 i li flac skinut sa interneta isti kao onaj orignalnog cd-a,ja znam da to nije tako jer doma imam odličnu marantz +dali hi fi liniju i osjeti se razlika u svakom detalju,a filmove na dvd-u kupujem jer mi to daje gušt za 29,99 kn kupim original film na dvd-u i imam ga za uvijek

Rastužio me ovaj tvoj post.

Osjećam se nekako beskoristan, jadan, iskompleksiran i ljubomoran na tvoj savršeni život. 

Da, lako je dati otkaz i naći pet puta plaćeniji posao.

to može svatko, slažem se.

 

Jedino me rezočaralo u tvome upisu što još uvijek gledaš i skupljaš DVd filmove umjesto Blu ray.

 

btw;

Nisi napisao koji model je Marantz "linija", jer ako je tako kvalitetna, možda ju i ja jednom kupim (kad dam otkaz i nađem pet puta plaćeniji posao).

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 0:28 (Tony Marconi).
13 godina
neaktivan
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Živjelo piratstvo!!Ionako zarade hrpu love od kina, dok na torrente dode dobra verzija prođu mjeseci... tako da ne vidim kako mi njih tu krademo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Tony Marconi kaže...

Nisi napisao koji model je Marantz "linija", jer ako je tako kvalitetna, možda ju i ja jednom kupim (kad dam otkaz i nađem pet puta plaćeniji posao).

 E to i mene zanima. I pošto je plaćao kvadratni metar pločica u kupaonici. Po tome se obično najbolje vidi koliko je ispunjen i nakon otkaza i pet puta plaćenijeg posla - uspješniji nečiji život. 
Ako nisi završio sa slikanjem apartmana u jutarnjem u rubrici vrt&dom, koda nisi ni postojao. Zamišljam si da je blackalbum u stvari ovaj momak:
http://www.jutarnji.hr/domidizajn/interijeri/evo-zasto-je-ziri-arhitekata-medu-430-dnevnih-boravaka-odabrao-bas-ovaj/5289535/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
7 godina
protjeran
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
ante_etna kaže...
Tako da se slažem, ljudi bi trebali plaćati ono što koriste ali bi trebalo podići i razinu svijesti da se NE plaća ono što se NE koristi niti će se ikad koristiti.
Tako, neki autori putem ZAMP-a dobivaju novac od ljudi koji apsolutno nikad neće uživati u njihovim djelima jer ih ta djela ne zanimaju, niti im se sviđaju, niti bi dali i jednu lipu za ta djela.
Znači, plaćati što se koristi ali isto tako NE plaćati ono što se NE koristi.

Ideja ti je neostvariva jer ZAMP ne može znati što ti puštaš od glazbe u kafiću (ako imaš kafić).

Kad uđeš u prosječan kafić ti ne možeš birati hoće li konobar puštati meku mix glazbu s SD-a ili glazbu koju bi ti htio slušati.

U cijenu pića ti ulazi i naknada koju svaki ugostiteljski objekt mora platiti za javno izvođenje glazbenih djela zaštićena autorskim pravima.

Ne znam koliko naplaćuju, vjerojatno po kvadraturi lokala a ne po kvaliteti tvog glazbenog uređaja za reprodukciju glazbe.

 

Inače, ZAMP ima točno određene parametre kojim raspodjeljuje novac izvođačima i ne ide svim izvođačima isti mjesečni iznos za izvođenje njihovih glazbenih uradaka.

Vjerojatni parametri su podaci o prodaju CD-ova, streamingu sa servisa gdje se kupuje glazba, podaci radio postaja itd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 1:05 (Tony Marconi).
15 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Nebi se ipak slozio s tobom oko kvalitete filmova. Mislim i dalje da su prije filmovi bili kvalitetniji nek danas. Radili su se filmovi za nekoliko miljuna dolara i sigurno im nije bio cilj samo zarada jer tesko je bilo ocekivati da ce s tolikim budzetom imati profit. Danas su filmovi vecinom glupi, isprazni, umjetni i cak i oni dobri ne ostaju dugo u sjecanju. Uostalom takva je cijela zabavna industrija, usporedi samo danasnju glazbu i onu iz 80-tih...
Takoder u vrhu svih lista gdje su najbolji filmovi, vecina ih je iz 80-tih i 90-tih godina.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Zvijeri obuzdaj se malo. Komentirao sam naslov clanka, a ne tebe :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

naucit cu se placati filmove kad nebude reklame. dobar film ionako u kinu pogledam 

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

a žene? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Valjda sam ostao neshvaćen ili se neznam izraziti. Znači pogledajte holivud sedamdesetih, po večini era sa najkavilitenijim filmovima. Piraterije tada nije bilo. VHS kazete nisu ni počele i odrasli ljudi su išli u kina pa su se za odrasle ljude i sniumali odrasli kvalitetni filmovi. Danas kad imamo pirateriju u kinima prolaze samo CGI spektakli, jer je glavna publika klinčadija jer odrasli očito nemaju volje ni vremena odlaziti u kino i platiti ulaznicu, pa se svake godine može pogledati 4-5 kvalitetnijih filmova koji finamcijski jedva vrate uloženo. U ostalom bio u kinu ovu nedelju na stvarno kvalitetnoj ratnoj drami, znači ciljana publika nisu klinci ali kino je bilo poluprazno i tamo su bila valjda samo dva lika starija od mene. I dalje je 99% bilo klinaca koji su željeli vidjeti nešto drugo.

 

E sad da ste producent i da želite uložiti neku sumu novaca u film u kaj bi uložili? U ono kaj će se piratizirano pogledati u 99% slućaja doma ili u ono kaj će klinci širom svijeta pogledati u kinu. Takođe sve se više u obzir uzma kinesko tržište koje je godinama bilo zatvoreno za strani film a sad donosi često i največu zaradu. Snimaju ono što tam može proči.

 

Da se vrati vrijeme sedamdesetih bez piraterije, što neće, možda bi ponovno imali više filmova poput Let iznad kukavičjeg gnijezda, Kum, Odiseju, Ratnike podzemlja, Francusku vezu, Apokalipsu, Lovac na jelene itd. Npr. cijelu ovu godinu mogu istaknuti samo dva filma kao vrhunska, Hacksaw Ridge i Captain Fantastic i još polažem nade u Arrivial. Debelo premalo, sve ostalo izlizani superheroji.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Ajar kaže...

a žene? 

Nema nikakve razlike, i one se moraju naviknuti plaćati filmove. 

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
11 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

sve što mogu platit u vezi filmova i serija je upad na neki dobar torrent tracker

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
blackalbum kaže...

čitam tu komentatore kako kukaju da su filmovi preskupi da oni nemaju dovoljno novaca za kupiti film(onda daj otkaz i nađi si bolje plaćen posao ako nemaš novaca za jednom mjesečno kupiti pokoji original cd ,film na dvd-u ili blu ray ili otiči do kina),ja osobno kupujem original cd-e ploče i dvd-e i dosta često idem u kino jer me to čini sretnijim jer imam doma kopiju originala jer je original film ili original cd premijum proizvod jer je odlazak u kino i gledanje filma na velikom platnu doživljaj,ljudi me sa podsmjehom slušaju i čude se kad ima kažem da doma imam preko 500 i više originalnih cd-a i da je zvuk mp3 i li flac skinut sa interneta isti kao onaj orignalnog cd-a,ja znam da to nije tako jer doma imam odličnu marantz +dali hi fi liniju i osjeti se razlika u svakom detalju,a filmove na dvd-u kupujem jer mi to daje gušt za 29,99 kn kupim original film na dvd-u i imam ga za uvijek

 Bitch please...

 

Velika većina odraslih bug forumaša je Alan Ford generacija, žao nam je što ne živimo u Diznilendu kao ti...

 

Evo ti utješna nagrada.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Osobno, mogao bih kupiti par filmova mjesečno - no ne dam novce.

Ne zbog toga jer sam škrt, nego zbog toga jer ne pratim novu američku produkciju skoro uopće, a filmove i serije koje bih eventualno gledao nemam gdje gledati.

Glazbu koju slušam ne mogu naći na Deezeru jer je i taj servis orijentiran na mlađu publiku i na ljude koji slušaju onu standardnu produkciju, pop, hiphop, jazz, blues. Srećom pa imam samo probni račun na tom servisu, jer nisam našao meni zanimljive izvođače tamo.

netflix, koji je došao i kod nas, nije lokaliziran. 2016. godina je, nije 1994. Odbijam da me se jebe sa autorskim pravima, regionalnim zonama, primarnim tržištima, titlovima samo na engleskom.

Ne moram imati film/seriju, ako je stvar o A1 produkciji, isti dan ako je primarno namijenjena američkom tržištu, ali stavi ju slijedeći dan u distribuciju za cijeli svijet.

Ono što me zanima skoro nikad nije titlano na HR, nije problem u tome da ne znam engleski, nego neću plaćati nešto što nije lokalizirano. Ponudi po nižoj cijeni pa ćemo pregovarati.

Stvar radi u oba smjera - ponudi i lokaliziraj, ako ciljaš imati tržište ovdje. Ako te boli kura*c, nemoj se čuditi što i mene isto tako boli za tvoja autorska prava.

 

Lokalizacija je primarna. Ja Netflix ne uzimam jer nisu titlali filmove i serije na hrvatski, i neću dokle god to ne bude slučaj. Sučelje mi ne treba biti nužno prevedeno, mada je poželjno.

Ista stvar je sa glazbom - ne znam za streaming servis gdje mogu slušati berlin school elektroničku glazbu, soukous i afrobeat, jpop i kpop, te raznoraznu pop i folk glazbu iz svih mogućih zemalja. Uz, naravno, standardnu ponudu rocka, popa i indie glazbe.

Daleko je ta situacija od idealne, no obzirom da smo ipak u 2016. godini bilo bi lijepo da distributeri uzmu u obzir da više ne moramo micati makroviziju sa VHSa.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
12 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Meni neide u glavu argument da su danas mjuza i filmovi smece pa ih iz toga razloga neplacaju nego piratiziraju. Pitanje za Vas zasto onda to slusate i gledate ako je smece?
Budi ponosan!
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
FrankMartin kaže...
Meni neide u glavu argument da su danas mjuza i filmovi smece pa ih iz toga razloga neplacaju nego piratiziraju. Pitanje za Vas zasto onda to slusate i gledate ako je smece?

 

Pitanje za tebe, zašto bih morao platit ono što bih gledao kad je to isto što bih gledao dostupno na internetu za badava na tisuću različitih mjesta ?

Mene boli uvo što će neki holivudski film zaradit manje para ako ga ja pogledam a nisam platio da ga gledam.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
rambox kaže...
mislav_01 kaže...
rambox kaže...

Plačanje filmova a zakaj, pa večina filmova je smeče prve klase(isti princip za mjuzu), i još da za to plačamo malo morgen.Kad smo več kod piratije, ajmo EU mozgovi fino blokirat Jubitu pa ste rješili piratiju.

 

 

Posao koji ti radiš je smece, to kako ga napraviš je smece i ja ti necu ništa platit (isti princip je za šta god ti pozelio naplatit od nekgo) smece ti je to što radiš. E al ajd pliz, ono kad te vec imam tu pošalji to ti meni svejedno nema veze što je smece, necu platit al ono cit da vidim.

 

Ja ne znam jel trolaš il što 

Nema tu nikakvog trolanja, ja sam vrlo ozbiljan smeče je smeče film ili mjuza, i to ne zavređuje niti pišljive lipe nek propadnu odma sutra.Boli mene đon od suseda, ko je sve radio na nekom preskupom smeču od filma, ili mjuze jer sad pričamo o takvim stvarima.

 

Nemaš ti poima kak funkcionira zabavna industrija, i da je to poslovni sistem glupost na kvadrat=proizvod smeče.Jedan primjer je dosta, tri debela producenta naprave audiciju za bend=koji če polugoli ciljano žlabetat apsurdnu limunadu za napaljene tinejđere.Danas ti se večina zabavne industrije ciljano obrača napaljenim tinejđerima, oni su glavni na koje se napada raznim glazbeno-filmskim budalaštinama.Nekadašnji tinejđeri teško su baš za badave dolazili do mjuze ili filmova, ali danas je sve okvirno dostupno za badave a tak če i ostat to sigurno.

 

 

 

 

 

Ako ono što ne platiš i ne konzumiraš sve 5 u protivnom si licemjeran, blago receno. Znam kako funkcionira industrija. Oni nešto naprave stave na trziste, a ti to mozes kupiti ili ne. Tako mi se cini funkcionira bilo koja industrija. Idalje trolaš ili šta stvarno ti ne kuzim logiku.

 

Da puuuno toga je "smece" ali onda to ne skidaš i ne kozumiraš. Baš bi volio da se vama dogodi, teško pošto rijetko tko išta prodaje na trzistu, da vam tako nakon obavljenog posla netko kaze da je to smece, da to što radite je smece i da nece platiti ali ce koristiti svejedno uf al bi onda bilo kuknjave balavaca na 24sata.hr o zlim zlim ljudima i kapitalistima. Koja komedija, dno dna.

 

Ovi što bez pardona opravdavaju svoje razmazeno ponašanje i skidanje svega i svaceg recenicama da je to smece i da ih "boli uvo" kolko ce neki tamo holivud zaradit, za njih ZNAM da u zivotu ne rade ništa. Ili su uljebljeni paraziti ili su preglupi za samostalni rad. Pitam se jebote led jel vi radite išta u zivotu jel ne vidite analogiju kad se vama placa rad i da ga drugima isto treba platit? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 13:57 (mislav_01).
11 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Što se tiče dobne kategorije spadam pod mlade i nisam fan filmova kakve gleda moja generacija jer ih jednostavno ne podnosim.

Prijatelji i znanci mi se smiju kad im kažem da volim pogledati neku staru seriju poput Zone sumraka ili Bonanze,kao

i što ne slušam ove nove pjesme što se vrte po diskotekama. Više sam fan starih pjesama (sve do 2004-05,pa sve rijeđe u daljnjim godištima) bez obzira na žanr.

 

FILMOVI U 2016.: Od jedno 10ak filmova što sam se natjerao da pogledam možda njih 5 valja,a samo dva filma su mi favorit.

GLAZBA U 2016.: Možda 10ak pjesama koje mi se sviđaju,za razliku od prijašnjih godina kada je vrijedilo i po pet šest novih albuma imati.

John Rambo
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 14:00 (Shumy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Prije ću kupiti WinRAR nego ovo sr*nje od filmova.

Deadpool i Doctor Strange jedino valja, ostalo meh.

Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice