Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

poruka: 96
|
čitano: 15.101
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove".
15 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

A distributeri bi se isto malo trebali naviknuti da smanje dozivljaj sa reklamama.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
63 0 hvala 2
15 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Na disku sigurno nikad neću platit film jer ga pogledam jednom. O serijama koje na disku koštaju po nekoliko stotina eura da i ne pričam. Plaćao bih (i tu i tamo platim) Netflix da nude ono što nude u drugim razvijenim zemljama.

Ne pada mi na pamet plaćati Netflix i HBO i još n raznih servisa da tu i tamo možda pogledam neki film ako se udostoje ga staviti. Neka se gospođa zastupnica u europarlamentu izbori da sve EU zemlje imaju isti sadržaj na Netflixu pa onda možemo pričati o nekom plaćanju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 21:47 (Bitanga).
Moj PC  
38 0 hvala 0
11 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Kme?

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
4everYB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Plačanje filmova a zakaj, pa večina filmova je smeče prve klase(isti princip za mjuzu), i još da za to plačamo malo morgen.Kad smo več kod piratije, ajmo EU mozgovi fino blokirat Jubitu pa ste rješili piratiju.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Primjetio sam na nekim stranim forumima (USA) da se korisnici čude piratiziranju, čak i žestoko protive. Čak pišu postove tipa "I'll wait until price drops.", "I can't afford it." i "I guess I'll skip this show because I won't pay for that streaming service.", iako bi se te stvari vrlo lako mogle naći na torrentima. Jako sam se iznenadio, ali valjda zato što sam zadrti Hrvat koji je navikao na bosanski/balkanski mentalitet.

 

My guess is, da imamo plaće u razini razvijenih zemalja i njihove osjetno niže cijene, vjerojatno bi se manje i piratiziralo.

 

Ja odem tu i tamo u IMAX, kupio sam i par blu-ray filmova preko amazona, te nešto glazbe. Međutim sve kupovat, em nema para, em kao što je netko rekao pol toga ne vrijedi pišljive bobe kamoli 10-20€. Cijene serija su urnebesno visoke čak i za standarde visoko razvijenih država.

Fortune favours the brave
Moj PC  
29 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

pa da, platil sam batman vs superman, nakon par minuta pozalio i cijeli film si htio oci iskopat, pokvarilo mi cijelu fransizu. Sram me uopce pomislit na skidanje neceg takvog.

 

 

Hyperion kaže...

Primjetio sam na nekim stranim forumima (USA) da se korisnici čude piratiziranju, čak i žestoko protive. Čak pišu postove tipa "I'll wait until price drops.", "I can't afford it." i "I guess I'll skip this show because I won't pay for that streaming service.", iako bi se te stvari vrlo lako mogle naći na torrentima. Jako sam se iznenadio, ali valjda zato što sam zadrti Hrvat koji je navikao na bosanski/balkanski mentalitet.

 

My guess is, da imamo plaće u razini razvijenih zemalja i njihove osjetno niže cijene, vjerojatno bi se manje i piratiziralo.

 

Ja odem tu i tamo u IMAX, kupio sam i par blu-ray filmova preko amazona, te nešto glazbe. Međutim sve kupovat, em nema para, em kao što je netko rekao pol toga ne vrijedi pišljive bobe kamoli 10-20€. Cijene serija su urnebesno visoke čak i za standarde visoko razvijenih država.

 

Cijena netflixa u Hrvatskoj i cijena netflixa u USA je ista. Place u USA su vece od nasih.

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 22:18 (Ante).
12 godina
neaktivan
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Sve smo mi to već debelo pretplatitli kroz ZAMP i najveće poreze u europi.

 
35 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Ha cuj, kad ti placa nije dovoljna niti za racune i hranu, dok netko drugi za isti posao u drugoj zemlji dobije triput vecu placu, pa mu nakon osnovnih troskova ostane jos pola place za luksuz i gust, taj naravno da ne kuzi pirateriju

A kod nas pogotovo kad nam i oni na vrhu kradu di stignu, umjesto da daju primjer i da lopovi na vlasti budu izuzetak i primjer, cemu se cuditi sto i obicni ljudi izjednacuju postene s budalama
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Da ima baze kakve ima siva zona i da svi filmovu full BR za neke normalne novce kompenzirane prema prosjećnoj plaći države nitko ne bi rekao ni riječ. Očekivati da će netko plaćati xx servisa sa smeće kvalitetom za cijenu istu kakvu plaća amerikanac ili neka druga razvijena država moraš biti mazohist ili neinformirani. Kvalitea fillmova zadnje desetljeće je u padu. Na par desetaka pregladanih filmova jedan dobar. Serije prije snimane preko 20 epizoda po sezoni sada manje više sve ispod 10 epizoda, kvaliteta isto u opadanju. Oskari odavno pardoja potkovana politkom. Glumci preplaćeni. Pogotovo mladi koji dolaze pišljive bube ne vrijede. Svi neke pičkice kao da gledam bibera. Prije ću plaćati zrak nego toj gamadi. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

2Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove" Ne daj Bože, da plaćam nešto što ću pogledati jedanput

 

HAVC bi trebao u suradnji sa AEM-om težiti na smanjenju reklama u filmu, jer onaj koji hoće napraviti piratski on nađe način i reklame se mogu lako izbrisati

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Jim Carrey kaže...

Da ima baze kakve ima siva zona i da svi filmovu full BR za neke normalne novce kompenzirane prema prosjećnoj plaći države nitko ne bi rekao ni riječ. Očekivati da će netko plaćati xx servisa sa smeće kvalitetom za cijenu istu kakvu plaća amerikanac ili neka druga razvijena država moraš biti mazohist ili neinformirani. Kvalitea fillmova zadnje desetljeće je u padu. Na par desetaka pregladanih filmova jedan dobar. Serije prije snimane preko 20 epizoda po sezoni sada manje više sve ispod 10 epizoda, kvaliteta isto u opadanju. Oskari odavno pardoja potkovana politkom. Glumci preplaćeni. Pogotovo mladi koji dolaze pišljive bube ne vrijede. Svi neke pičkice kao da gledam bibera. Prije ću plaćati zrak nego toj gamadi. 

Serije su ista priča kao i filmovi, hrpa nasilja ili nonstop u potrazi za kriminalcima i ubojicama, pa bezveznih SF čušpajza, i koš odvjetničkih uredskih gluposti i doktorskih fora i fazona.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Netko je dobro primjetio, kad i ako n standard poraste, piratstvo ce se smanjiti. Naravno, utopija bi bila da iscezne, jer nece osim ako drzavni aparat krene u opaku represiju.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Prije će bit obrnuto.

 

Oni će se morati prilagoditi nama i našim potrebama.

 

Slično su se bahatili i oni pametnjakovići iz glazbene industrije.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 22:49 (memulica).
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Ja sam za plaćanje filmova, antipiratstvo i sl. takve malverzacije ne podržavam.

 

Iz više razloga...

 

Nije fer prema nekome tko je platio film, da ga ja ili bilo tko drugi "skine" free i gleda čak u 4K rezoluciji. Ista stvar i sa oprostom poreznog duga, glupani su očito oni koji su plaćali porez dok je nekima oprošten.

 

Uspoređivati se sa Amerikancima ili nekim drugim razvijenim zemljama je smiješno, živiš u Hrvatskoj po takvom i takvom standardu, pomiri se s tim ili idi u Irsku. I sam sam znao pogledati film preko Filmovite i neke druge stranice, ali zaista bi posudio film za neke razumne novce i gledao ga doma preko blu-ray playera. 

 

Od domaćih televizijskih kuća, jedino me se dojmio Total Tv koji jedini nudi 23 HD programa u osnovnom paketu, uz koje dolazi SK1, 2 i 3 u HD te ES1 i 2 također u HD-u. I to sve za 1kn/mj prvih godinu dana. Nikoga ne promoviram, meni je njihova lista sasvim korektna za uložen novac.

 

Mi Hrvati trebamo steći naviku otići ponekad u kino, a ne gledati kad je izašao kakav dobar film i odmah na torent. Skupo je štošta, ne samo filmovi, a sretan je onaj tko malo treba, a ne koji puno ima. 

 

Kad se pomirite sa činjenicom, ne gledajući iza sebe (u neke bogate zemlje i velike standarde), već ispred sebe, i ono što je vaša realnost, svakog pojedinca, život će biti puno lakši.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 22:50 (matrix777).
Moj PC  
7 19 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

 Ko što je gore neko napisao - bez beda platim nešto što vrijedi (netfilx sam prestao koristi nakon 1 mjeseca jer je kod nas pušiona sadržaj) ali da mi se izvlače pare bezveze - e to ne nedam. Filmove ionako slabo gledam (većinom su to stari horrori i scifi - ni ne znam kome da ih platim, a ne želim diskove), za glazbu plaćam deezeru mjesećnu pretplatu, igre sve manje i manje igram a ono što igram uvijek kupim (mislim da ću karijeru gejmanja završit sa cyberpunkom 2077).

 50 kuna za kino nedam (+ što moram još za gorivo dodat do Zadra i nazad) i još moram švercat haribo bonbone unutra da bi pogledao neko CGI sranje. NEDAM! Daj mi fer servis sa fer cijenom i brdom sadržaja i platit ću - nema problema. A ovako, dok ne dobijem kaznu - piratiziram filmove. 

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
matrix777 kaže...

Ja sam za plaćanje filmova, antipiratstvo i sl. takve malverzacije ne podržavam.

 

Iz više razloga...

 

Nije fer prema nekome tko je platio film, da ga ja ili bilo tko drugi "skine" free i gleda čak u 4K rezoluciji. Ista stvar i sa oprostom poreznog duga, glupani su očito oni koji su plaćali porez dok je nekima oprošten.

 

Uspoređivati se sa Amerikancima ili nekim drugim razvijenim zemljama je smiješno, živiš u Hrvatskoj po takvom i takvom standardu, pomiri se s tim ili idi u Irsku. I sam sam znao pogledati film preko Filmovite i neke druge stranice, ali zaista bi posudio film za neke razumne novce i gledao ga doma preko blu-ray playera. 

 

Od domaćih televizijskih kuća, jedino me se dojmio Total Tv koji jedini nudi 23 HD programa u osnovnom paketu, uz koje dolazi SK1, 2 i 3 u HD te ES1 i 2 također u HD-u. I to sve za 1kn/mj prvih godinu dana. Nikoga ne promoviram, meni je njihova lista sasvim korektna za uložen novac.

 

Mi Hrvati trebamo steći naviku otići ponekad u kino, a ne gledati kad je izašao kakav dobar film i odmah na torent. Skupo je štošta, ne samo filmovi, a sretan je onaj tko malo treba, a ne koji puno ima. 

 

Kad se pomirite sa činjenicom, ne gledajući iza sebe (u neke bogate zemlje i velike standarde), već ispred sebe, i ono što je vaša realnost, svakog pojedinca, život će biti puno lakši.

 

Ja plaćam family paket Deezera (za 6 usera) za mjuzu i to mi je pregenijalno. Skoro sva moguća mjuza koje se možeš sjetiti, a po prihvatljivoj cijeni od 10ak eura mjesečno.

Plaćao bih i duplo.

Kupujem igre za PC i 2 konzole.

Plaćao sam HBO Go, Netflix godinama. Pogledao možda 10 filmova u to vrijeme i 2 serije. Jer nije bilo ništ što bih baš jako gledao u tom trenutku.

Plaćao bih i Netflix duplo da nude sve što nude u Americi. Filmove ionako slabo gledam i ne bih umro da ne pogledam nijedan.

Više gledam serije. Sorry, al toga nema u kinu.

Kupio sam prije 10-12 godina sve sezone Seinfelda na DVDu. Sad više to nemam gdje playat. Naravno da sam zripao i arhivirao.

 

Problem je što su streaming servisi isključivi i ignoriraju naša tržišta, a onda se čude piratluku na našim tržištima. 

Ne možeš pustiti seriju u Americi, nabrijavati marketing po cijelom svijetu i navlačiti ljude, a onda se čuditi što svi skidaju jer nije nigdje dostupna za "plaćeni" streaming.

Što bi trebali, strpljivo čekati kao ovčice da se pojavi na BluRayu pa iskeširati novce za fizičku kopiju? Tko uopće ima danas doma BluRay player?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 23:04 (Bitanga).
16 godina
online
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Ok ja bih rado neke stvari imao u HDR 4K formatu, sa posebnim komentarima i bonus materijalom. Ali toga nema. Tržište je umrlo. 
Plus, 90% je retardirano smeće koje nebi vidjelo nikad nikakve publike da nema streama. Da u današnje doba kupujem zastarjeli dvd... nebih.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Bitanga kaže...
matrix777 kaže...

Ja sam za plaćanje filmova, antipiratstvo i sl. takve malverzacije ne podržavam.

 

Iz više razloga...

 

Nije fer prema nekome tko je platio film, da ga ja ili bilo tko drugi "skine" free i gleda čak u 4K rezoluciji. Ista stvar i sa oprostom poreznog duga, glupani su očito oni koji su plaćali porez dok je nekima oprošten.

 

Uspoređivati se sa Amerikancima ili nekim drugim razvijenim zemljama je smiješno, živiš u Hrvatskoj po takvom i takvom standardu, pomiri se s tim ili idi u Irsku. I sam sam znao pogledati film preko Filmovite i neke druge stranice, ali zaista bi posudio film za neke razumne novce i gledao ga doma preko blu-ray playera. 

 

Od domaćih televizijskih kuća, jedino me se dojmio Total Tv koji jedini nudi 23 HD programa u osnovnom paketu, uz koje dolazi SK1, 2 i 3 u HD te ES1 i 2 također u HD-u. I to sve za 1kn/mj prvih godinu dana. Nikoga ne promoviram, meni je njihova lista sasvim korektna za uložen novac.

 

Mi Hrvati trebamo steći naviku otići ponekad u kino, a ne gledati kad je izašao kakav dobar film i odmah na torent. Skupo je štošta, ne samo filmovi, a sretan je onaj tko malo treba, a ne koji puno ima. 

 

Kad se pomirite sa činjenicom, ne gledajući iza sebe (u neke bogate zemlje i velike standarde), već ispred sebe, i ono što je vaša realnost, svakog pojedinca, život će biti puno lakši.

 

Ja plaćam family paket Deezera (za 6 usera) za mjuzu i to mi je pregenijalno. Skoro sva moguća mjuza koje se možeš sjetiti, a po prihvatljivoj cijeni od 10ak eura mjesečno.

Plaćao bih i duplo.

Kupujem igre za PC i 2 konzole.

Plaćao sam HBO Go, Netflix godinama. Pogledao možda 10 filmova u to vrijeme i 2 serije. Jer nije bilo ništ što bih baš jako gledao u tom trenutku.

Plaćao bih i Netflix duplo da nude sve što nude u Americi. Filmove ionako slabo gledam i ne bih umro da ne pogledam nijedan.

Više gledam serije. Sorry, al toga nema u kinu.

Kupio sam prije 10-12 godina sve sezone Seinfelda na DVDu. Sad više to nemam gdje playat. Naravno da sam zripao i arhivirao.

 

Problem je što su streaming servisi isključivi i ignoriraju naša tržišta, a onda se čude piratluku na našim tržištima. 

Ne možeš pustiti seriju u Americi, nabrijavati marketing po cijelom svijetu i navlačiti ljude, a onda se čuditi što svi skidaju jer nije nigdje dostupna za "plaćeni" streaming.

Što bi trebali, strpljivo čekati kao ovčice da se pojavi na BluRayu pa iskeširati novce za fizičku kopiju? Tko uopće ima danas doma BluRay player?

 

 Razlog za skidanje serija je što nije dostupna kod nas? Odnosno piratstvo? 

 

Ja bi volio novi BMW, jbg al ne ide... A govorio sam sve ono iz razloga jer sam zaljubljenik u filmove, sliku, zvuk... Imam OLED tv doma, posebni soundbar i odličan Bose system zvučnika za kućno kino, uložio sam pravo malo bogatstvo u to i jednostavno mi nije ni na kraj pameti te debelo mi je ispod časti, skinut neki pirat film na usb i piknut u takvu telku. Jednostavno nepojmljivo.. 

 

 

12 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
matrix777 kaže...

 

Ja bi volio novi BMW, jbg al ne ide... A govorio sam sve ono iz razloga jer sam zaljubljenik u filmove, sliku, zvuk... Imam OLED tv doma, posebni soundbar i odličan Bose system zvučnika za kućno kino, uložio sam pravo malo bogatstvo u to i jednostavno mi nije ni na kraj pameti te debelo mi je ispod časti, skinut neki pirat film na usb i piknut u takvu telku. Jednostavno nepojmljivo.. 

 

 

 Kakva cast, da nema nikakvih pravnih posljedica i da nije tesko ukrast auto, pita bi te koliko bi ljudi kupilo BMW. Ti? 

 

prilika cini lopova.. onoga dana kad se u hr uvede kontrola na internetu kao sto imaju neke zemlje, e onda ce bit manje gusarenja.

jednoako je i za igre, prije se svaku krekalo samo sa c/p, e al danas to sve teze ide i sve se vise kupuju.

Dok god nema pravne odgovornosti radi krade, zasto stati? 

Dobra vila mi je ispunila dvi zelje, treci put nisan moga
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 23:31 (overdice).
 
5 2 hvala 0
10 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Glupost

John Rambo
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
overdice kaže...
matrix777 kaže...

 

Ja bi volio novi BMW, jbg al ne ide... A govorio sam sve ono iz razloga jer sam zaljubljenik u filmove, sliku, zvuk... Imam OLED tv doma, posebni soundbar i odličan Bose system zvučnika za kućno kino, uložio sam pravo malo bogatstvo u to i jednostavno mi nije ni na kraj pameti te debelo mi je ispod časti, skinut neki pirat film na usb i piknut u takvu telku. Jednostavno nepojmljivo.. 

 

 

 Kakva cast, da nema nikakvih pravnih posljedica i da nije tesko ukrast auto, pita bi te koliko bi ljudi kupilo BMW. Ti? 

 

prilika cini lopova.. onoga dana kad se u hr uvede kontrola na internetu kao sto imaju neke zemlje, e onda ce bit manje gusarenja.

jednoako je i za igre, prije se svaku krekalo samo sa c/p, e al danas to sve teze ide i sve se vise kupuju.

Dok god nema pravne odgovornosti radi krade, zasto stati? 

 

 

Prijatelju, ne znam za tebe, ali mene je "sramota" da nosim primjerice Salomonke iz Bosne ili Gucci sa mađarskog placa, tako je i sa ukradenim BMW-om. Mene takve stvari jednostavno diraju, i ne želim se na bilo koji način isticati na način bilo kakve zlouporabe ili kopija, imalo to pravne posljedice ili ne... Ne patim za takvim stvarima, tako da radije biram original cipele iz Borova, nego fake Salomon iz Bosne. Za mene sprdačina, za tebe možda isticanje bez pokrića. Rekoh gore ranije, sretan je onaj koji malo treba...

12 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
matrix777 kaže...

 

Prijatelju, ne znam za tebe, ali mene je "sramota" da nosim primjerice Salomonke iz Bosne ili Gucci sa mađarskog placa, tako je i sa ukradenim BMW-om. Mene takve stvari jednostavno diraju, i ne želim se na bilo koji način isticati na način bilo kakve zlouporabe ili kopija, imalo to pravne posljedice ili ne... Ne patim za takvim stvarima, tako da radije biram original cipele iz Borova, nego fake Salomon iz Bosne. Za mene sprdačina, za tebe možda isticanje bez pokrića. Rekoh gore ranije, sretan je onaj koji malo treba...

 

jedan od neznam koliko da ima takve moralne vrijednosti... iznenadio bi se da uđes u tvornicu od neke svjetske poznate robne marke, pa kad vidis da ista tvornica proizvodi robu za zapadno i za istocno trziste. Sigurno jedan bosanac ili crnogorac ne radi sam kopije, nego ih kupuju pa preprodaje. Druga stvar, kad odes u neku istocnu zemlju, pa kad vidis koliko prodaju tih "kopija", i kad vidis na domicilnom stanovnistvu tamo, koliko su te kopije bezvrijedne, odnosno kako ljudi iz tih drzava ne nose tu robu... vau

 

moje je misljenje tu jasno, dok god nema kontrole/odgovornosti, bit ce piratstva. Zivio sam vani, koristio jos stare servise prije torrenta, od emule kazaa (ili kako se vec zove) i jos njih par, ma i kopiranje vhs kazeta, sve sam radio, sve do onoga trenutka kad ilegalno skidanje nije bila igra.

Dobra vila mi je ispunila dvi zelje, treci put nisan moga
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
matrix777 kaže...

Ja sam za plaćanje filmova, antipiratstvo i sl. takve malverzacije ne podržavam.

 

Iz više razloga...

 

Nije fer prema nekome tko je platio film, da ga ja ili bilo tko drugi "skine" free i gleda čak u 4K rezoluciji. Ista stvar i sa oprostom poreznog duga, glupani su očito oni koji su plaćali porez dok je nekima oprošten.

 

Uspoređivati se sa Amerikancima ili nekim drugim razvijenim zemljama je smiješno, živiš u Hrvatskoj po takvom i takvom standardu, pomiri se s tim ili idi u Irsku. I sam sam znao pogledati film preko Filmovite i neke druge stranice, ali zaista bi posudio film za neke razumne novce i gledao ga doma preko blu-ray playera. 

 

Od domaćih televizijskih kuća, jedino me se dojmio Total Tv koji jedini nudi 23 HD programa u osnovnom paketu, uz koje dolazi SK1, 2 i 3 u HD te ES1 i 2 također u HD-u. I to sve za 1kn/mj prvih godinu dana. Nikoga ne promoviram, meni je njihova lista sasvim korektna za uložen novac.

 

Mi Hrvati trebamo steći naviku otići ponekad u kino, a ne gledati kad je izašao kakav dobar film i odmah na torent. Skupo je štošta, ne samo filmovi, a sretan je onaj tko malo treba, a ne koji puno ima. 

 

Kad se pomirite sa činjenicom, ne gledajući iza sebe (u neke bogate zemlje i velike standarde), već ispred sebe, i ono što je vaša realnost, svakog pojedinca, život će biti puno lakši.

 

To nema veze kakav se životni standard ovdje živi nego omer cijene/kvalitete proizvoda na standard. Zašto u Rusiji ili Brazilu jeftinije igre, a te iste ne bi mogle biti jeftinije i u HR? Zašto bi morali plaćati više naspram plaće. Sam veliš da glupani oni koji su plaćali porez naspram onih kojima su dugovanja oproštena. Vjerojatno voziš auto zašto plaćaš x nameta kojima se hrane ti koji ne plaćaju porez koji ti smetaju, imaš noge zar ne? Vjerojatno plaćaš preplatu HRT da li ti se sviđa takakv namet za trash kvalitetu? Razmisli malo šire pa ćeš vidjeti gdje je problem. Nije problem besramno glednaje 24/7 meterijala i puniti x*TB HDD, nego da uživaš mogućnostima koji ti se nude kao i ostalim razvijenim zemljama za isti omjer koji je razuman. Vjerojatno si zadovoljan sa dial-up sigurno ti ne treba nešto brže ipak tu i tamo pogledaš nešto na filmiviti taman dok se napuni buffer te pogledaš film dođe novi nastavak. 

14 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Cuj ti dosla vamo pricat sa treba platit pa gledat,slusat i sve ostalo... pa piz***a ti materna reci drzavi prvoj sa ona svoje placa jer ljudi trebaju zivit...a ne svoje trazim u roku odma al tvoje zaradeno nedam po par godina....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
overdice kaže...

 

jedan od neznam koliko da ima takve moralne vrijednosti... iznenadio bi se da uđes u tvornicu od neke svjetske poznate robne marke, pa kad vidis da ista tvornica proizvodi robu za zapadno i za istocno trziste. Sigurno jedan bosanac ili crnogorac ne radi sam kopije, nego ih kupuju pa preprodaje. Druga stvar, kad odes u neku istocnu zemlju, pa kad vidis koliko prodaju tih "kopija", i kad vidis na domicilnom stanovnistvu tamo, koliko su te kopije bezvrijedne, odnosno kako ljudi iz tih drzava ne nose tu robu... vau

 

moje je misljenje tu jasno, dok god nema kontrole/odgovornosti, bit ce piratstva. Zivio sam vani, koristio jos stare servise prije torrenta, od emule kazaa (ili kako se vec zove) i jos njih par, ma i kopiranje vhs kazeta, sve sam radio, sve do onoga trenutka kad ilegalno skidanje nije bila igra.

 Ma njemu osobne dođe koći Giorgio Armani da mu uzme mjere te osobno sa svojim znojem i krvlju zašije. 

 

Evo jedan dokumentarac u vezi odjeće druge najveće industrije na Svijetu http://www.imdb.com/title/tt3162938/ to sigurno neće biti na HRT kojeg ponosno plaća matrix777

9 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Čak te i razumijem.

 

Ali glupost je spominjati standard u Hr i uspoređivati sa cijenom filma koji se iznajmljuje tipa u nekoj online videoteci. 

 

Šta je onda sa Rumunjima gdje stomatolog ima plaću od 300e, pa to je manje od našeg minimalca... Jesu tamo jeftinij filmovi i koje kakve pretplate/nameti? Shvati da smo siromašna zemlja ali ne i najsiromašnija, i u najbogatijim zemljama ima sirotinje. 

 

Grijeh je spominjati da je nešto skupo osima ako to nisu OSNOVNE potrebe za život. Ako su ti skupi nameti za auto, prodaj ga i koristi javni prijevoz. Hrt pretplata? Jesi čuo da možeš odjaviti pretplatu u bilo kojem trenutku i prodati tv? Ako zadržiš tv, na tvoju je odgovornost ako ti ga nađu jer si odjavio pretplatu. Film? Pa to nije od životne važnosti, niti predstavlja luksuz koji se ne može svatko priuštiti.

 

Ideš previše uokolo... Treba više raditi a manje kukati. 

 

Ja imam prosječnu Hr plaći i pomirio sam se s tim da nikad neću imati jahtu ili Penthouse, ali original film si priuštim i pogledam ga s guštom (platim ga) To je u okviru mojih mogućnosti i u skladu s tim živim, bez opterećenja da nemam ovo ili ono jer je to u Hrvatskoj skupo. Za takve sekirancije se dobiva karcinom, pripazi na to. Bolje živi opušteno, i danas sutra sa 1500kn mirovine, ćemo imati za popiti pivo ispred trgovine, samo budi sretan...

Moj PC  
1 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Nisu problem sitnice nego je problem pristup problemu. Ako se ne teži boljem, zadovolji sadašnjem, sutra će biti katastrofa. Takvo razmišljanje ima većina Hrvata zato nam je takva zemlja. Bez borbe nema života nitko nije uspio sa gledanjem sa strane možda ti je sada bolje, ali ne znaš što ti sutra donosi. Veliš 1500 kn mirovina budi sretan ako za koje desetljeće dok dođeš do mirovine biti dosta za lijekove, a piva ako bude nostalgija za bolje dane. nhf 

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Jim Carrey kaže...
overdice kaže...

 

jedan od neznam koliko da ima takve moralne vrijednosti... iznenadio bi se da uđes u tvornicu od neke svjetske poznate robne marke, pa kad vidis da ista tvornica proizvodi robu za zapadno i za istocno trziste. Sigurno jedan bosanac ili crnogorac ne radi sam kopije, nego ih kupuju pa preprodaje. Druga stvar, kad odes u neku istocnu zemlju, pa kad vidis koliko prodaju tih "kopija", i kad vidis na domicilnom stanovnistvu tamo, koliko su te kopije bezvrijedne, odnosno kako ljudi iz tih drzava ne nose tu robu... vau

 

moje je misljenje tu jasno, dok god nema kontrole/odgovornosti, bit ce piratstva. Zivio sam vani, koristio jos stare servise prije torrenta, od emule kazaa (ili kako se vec zove) i jos njih par, ma i kopiranje vhs kazeta, sve sam radio, sve do onoga trenutka kad ilegalno skidanje nije bila igra.

 Ma njemu osobne dođe koći Giorgio Armani da mu uzme mjere te osobno sa svojim znojem i krvlju zašije. 

 

Evo jedan dokumentarac u vezi odjeće druge najveće industrije na Svijetu http://www.imdb.com/title/tt3162938/ to sigurno neće biti na HRT kojeg ponosno plaća matrix777

 

Bolje platim i ne kukam, nego da čekam dopis od Hanžekovića. Jednostavno ne volim kukanje, stvar je prilagodbe. Dakle, imaš dva izbora, shvatiš da smo u k.. i živiš s tim, ili lječiš frustracije uokolo sa kukanjem od kojih nećeš ništa postići niti promjeniti (barem si se izjadao ako ništa drugo). Ja biram prvi izbor. 

15 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
matrix777 kaže...

 Razlog za skidanje serija je što nije dostupna kod nas? Odnosno piratstvo? 

 

Ja bi volio novi BMW, jbg al ne ide... A govorio sam sve ono iz razloga jer sam zaljubljenik u filmove, sliku, zvuk... Imam OLED tv doma, posebni soundbar i odličan Bose system zvučnika za kućno kino, uložio sam pravo malo bogatstvo u to i jednostavno mi nije ni na kraj pameti te debelo mi je ispod časti, skinut neki pirat film na usb i piknut u takvu telku. Jednostavno nepojmljivo.. 

 

 

 

Nisi razumio, ja bih platio. Ali nemam kome. Nitko ne želi moj prljavi novac, kužiš? Rekao sam već, sav software imam legalan, igre, glazbu... nek srede i video streaming i prvi sam koji će plaćati redovito.

Hoću pogledati Sons Of Anarchy (karikiram)... nemam gdje! A BluRay neću kupovati iz principa - 150€ ne dam za seriju, a i ne treba mi komad plastike i skupljanje smeća po stanu. 

Naravno, neću crknuti ako ne pogledam, da nije lako dostupno ne bih ni gledao. Al eto, je, ići ću u pakao, znam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 0:34 (Bitanga).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice