Kakav pametni sat želi Woz?

poruka: 11
|
čitano: 4.528
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kakav pametni sat želi Woz?".
10 godina
neaktivan
offline
Kakav pametni sat želi Woz?

Kakav očekuje sat? Preko pola ruke?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kakav pametni sat želi Woz?

ne sumnjam da ce dobiti takav sad od samsunga iduce godine

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kakav pametni sat želi Woz?

Ja baš suprotno Wozu mislim da sat treba biti u potpunosti vezan za pametni telefon. Ja ne želim dva odvojena sustava već nadogradnju i ne trebam surfati na satu, trebam vidjeti informacije koje se nalaze u notifikation centru i još par sitnica, a ne punukrvni uređaj na ruci. I najbitnija stvar je da baterija drži barem tjedan dana i da mobitel ne troši više struje nego trenutno.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kakav pametni sat želi Woz?

U posljednje vrijeme smanjujem i notifikacije na smartphone-u, prebacujem push-mail na manual itd. jer sam isuvise "online" ...  takav sat mi zaista ne treba.

 
8 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Kakav pametni sat želi Woz?

Zasto bi mene interesiralo kakav sat on zeli?

Ljubomorne duše mogu da mi puše
Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kakav pametni sat želi Woz?
zoki.zlikowski kaže...

Ja baš suprotno Wozu mislim da sat treba biti u potpunosti vezan za pametni telefon. Ja ne želim dva odvojena sustava već nadogradnju i ne trebam surfati na satu, trebam vidjeti informacije koje se nalaze u notifikation centru i još par sitnica, a ne punukrvni uređaj na ruci. I najbitnija stvar je da baterija drži barem tjedan dana i da mobitel ne troši više struje nego trenutno.

Smartwatch je trenutno vezan uz smarthophone samo iz jednog razloga - nemogućnosti osiguravanja resursa dovoljnih za ono što smartphone treba raditi na tako malom uređaju. Dakle uglavnom problem kapaciteta baterije. Veliki ekran+jaki proc+puno memorije=velika baterija. Dakle radi se o ograničenjima, ne o kvaliteti kad se smartwatch veže za smartphone.

 

Uostalom, zašto nositi dvije stvari ako možeš jednu?

Zašto nositi nespretnu pločicu (smartphone, phablet) sa sobom, ako sve što danas nudi smartphone možeš dobiti na "satu" koji ti je uvijek na ruci i skoro nikad ne smeta. Primjeti "sat" pod navodnicima. Woz je u pravu. Sony i Smasung su se u svojim pristupima pametnom satu previše (i pomalo kukavički) ograničili na format sata kakvog poznajemo (mali sat+dugi veliki remen), iako smartwatch u tom formatu nema puno smisla.

 

Smartphone mora imati veliki touch screen display. Kao phableti danas ili veći, ali mora se omotati oko ruke. Na to je Woz mislio, i tu se s njim slažem. Ono što nije spomenuo je da tehnologija još ne prati... Ali to je smjer u kojem treba ići...Ako tako gledaš, onda je i ovo što Sony i Samsung rade; korak u pravom smjeru. Ali mali i previše ziheraški.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 13:49 (estu).
12 godina
protjeran
offline
Kakav pametni sat želi Woz?

Mislis na nesto ovakvo:

http://www.urdesign.it/wp-content/uploads/2013/09/2-nismo-smartwatch-concept-by-nissan.jpg

 

Hvala, ali ne hvala. Opcenito tom smartwatchu - ne hvala. Osim ukoliko stvarno ne uvedu neke inovacije + trajanje baterije od barem par mjeseci.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kakav pametni sat želi Woz?

Ne, pošto ovo izgleda kao ravan mali lcd umetnut u "narukvicu" koja je fiksna oko ruke.

 

Mislio sam na nešto ovakvog koncepta:

http://myandroidchief.com/wp-content/uploads/2013/08/faffgalaxy-gear-concept-video-t3-1.jpg

 

Gdje je skoro cijeli sat fleksibilni display, koji može biti i ravan kad ga staviš na stol.

Nema potrebe raspravljati o tome da je to trenutno neostvarivo. Je. Ali na to je Woz mislio u smislu razvoja. U tom smjeru treba ići. Odvojit se od smartphonea, i na kraju ga zamijeniti na ovaj način.

 

Ja sam očekivao da će Samsung u prvom koraku otići puno dalje. Ako ne baš do fleksibilnog displaya, a onda barem do puno većeg fiksno savijenog. Na kraju su napravili isto ono što Sony sa svojim pametnim satom (1&2) napravio još prije 2 godine. A ako se dobro sjećam, prije par godina je čak i Samsung imao sat koji je bio "cijeli telefon", ali nepraktičan i jako skup.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 15:05 (estu).
12 godina
neaktivan
offline
Kakav pametni sat želi Woz?

Sviđa mi se ideja smartwatcha. Želio bih da je samo malo većih dimenzija nego što je to slučaj kod Samsungovog Galaxy Geara, da je ekran puno oštriji (barem HD), da je ekran do ruba okvira, da ima mogućnost prikazivanja kazaljke sa sekundama, da se može nositi i na desnoj ruci (objektiv na Samsungovom Galaxy Gearu vjerojatno to ne dopušta), mogućnost personalizacije, itd. Ukratko, spoj klasičnog modernog ručnog sata i smartphona.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 15:08 (pohana prezla).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kakav pametni sat želi Woz?

Jel ima tko kakva iskustva sa PEBBELSOM?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kakav pametni sat želi Woz?
zoki.zlikowski kaže...

Ja baš suprotno Wozu mislim da sat treba biti u potpunosti vezan za pametni telefon. Ja ne želim dva odvojena sustava već nadogradnju i ne trebam surfati na satu, trebam vidjeti informacije koje se nalaze u notifikation centru i još par sitnica, a ne punukrvni uređaj na ruci. I najbitnija stvar je da baterija drži barem tjedan dana i da mobitel ne troši više struje nego trenutno.

Pa ne moras imati dva uredjaja. Ili Sat ili mobitel. Meni se bas ne svidja ta povezanost, odnosno da ti ne igra nikakvu ulogu bez mobitela na koji ce se povezati. Zasto nebi imali izbor da uzmemo samo pametni sat umjesto pametnog mobitela.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice