Informatičari lako do posla unatoč krizi

poruka: 183
|
čitano: 46.916
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Informatičari lako do posla unatoč krizi".
14 godina
neaktivan
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Lako do posla? Ma otkud im to?! Ferovci koji su diplomirali u zadnjih godinu dana jako teško nalaze posao, neki još nisu ni našli, a traže mjesecima! Ne znam kako se došlo do ovih statistika. Šutim

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

I moji bivsi kolege sa FESB.a muku muce sa zaposljavanjem...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Jao kako se mažu oči svima. Jako je teško naći posao s diplomom, kada jedva FER-ovci i FOI-jevci nađu posao kako da nađu ekonomisti, električari i ostali.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Nekako imam osjecaj da ce prije elektricar naci posao nego informaticar :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Išta od ovog bi bilo sjajno kad bi se moglo dokazati...

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Vidija si onog lika sta je sa nama bija posli predavanja... toliko o tome :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Informatičari lako do posla unatoč krizi
tnakir kaže...

Vidija si onog lika sta je sa nama bija posli predavanja... toliko o tome :)

Da, on bi izvrsno uklopija u ovu priču, ali nije to tako raužičasto... Mrzim kad se okupe neki ljudi u odijelima i s plaćama, da razgovaraju (ili odlučivaju) o našoj budućnosti i na kraju zaključe:

 

Još vam je dobro! pih

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
16 godina
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Sve bi to bilo lipo i bajno da istraživanje nisu provele privatne škole kojima je cilj privući što više ljudi...

 

Jednostavna matematika: veći interes za IT = više polaznika = više para

 

I onda sigurno nema krize...

 

Ali neka, svak se bori i trga za svoj dio kolača. I u kriznim vremenima opstat će oni najbolji i oni najfodraniji (ovo mislim na one koju su se osigurali na sve moguće i nemoguće načine)....

Tehnika narodu!!!!
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Ma nikakav faks tu ne pomaže i radno iskustvo,samo plava koverta... ;)

 

 
4 7 hvala 0
16 godina
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

"Ipak, u publici je bilo komentara kako je takvo što neizbježno (to je rekao  Ante Mandić, čelnika grupacije IN2, jednog od najvećih softverskih tvrtki u regiji) te kako su hrvatski IT stručnjaci skupi, ponajviše zbog visokih državnih davanja, te stoga nekonkurentni u regiji."

 

Haha.. idemo indijce uvozit... Smijeh

 

 

Think locally, act globally...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

GLUPOSTI !!

 

pričaju neistine, ovo nema veze sa zdravim mozgom, a imam osjećaj da su informacije navedene isključuvi radi samopromiđbe određenih firmi tj. da pokažu da ih kriza nije zadesila .

:-)
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Ovo je najjače:

 

"kako su hrvatski IT stručnjaci skupi, ponajviše zbog visokih državnih davanja, te stoga nekonkurentni u regiji."

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Informatičari lako do posla unatoč krizi
HCSC kaže...

Ovo je najjače:

 

"kako su hrvatski IT stručnjaci skupi, ponajviše zbog visokih državnih davanja, te stoga nekonkurentni u regiji."

 

 

 Pa ovo  je živa istina, i ne samo IT stručnjaci nego se to odnosi i na ostala zanimanja, np. na netto plaću od 5000 kn poslodavac mora platiti još 3500 kn državi raznorazne doprinose itd... Pa si ''ti'' sad izračunaj ako neki iskusniji IT stručnjak ima netto  plaću od cca 8000-10000 kn kolko love treba  platit državi .Namigiva

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
16 godina
neaktivan
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

 

"istraživanje Zapošljavanje u ICT sektoru za 2010. godinu kojeg su proveli Visoka škola za primijenjeno računarstvo i Algebra"

 

Ma super, dvije privatne firme(u biti jedna, Visoka škola je izgleda u vlasništvu Algebre) koje imaju direktnog financijskog interesa u predstavljanju "informatičara" kao ljudi koji lako nalaze posao su napravile istraživanje kako je u IT branši sve fantastično.

 

Inače fora je kako se samo govori u postocima a ne u konkretnim brojkama, i kako se zanemaruje da te iste tvrtke istodobno i otpuštaju ljude, al dobro...

 

Iako situacija ni sada definitvno nije ovako ružičasta kako naslov sugerira(štoviše daleko je lošija) bilo bi ljepo kada bi u novoj Mreži istražili što će biti ovo ljeto kad 500-600 novih ferovaca diplomira prvu generaciju bolonje, plus još oni koji će diplomirati na srodnim fakultetima. Koliko će lako onda biti informatičarima naći posao? Da to napravite možda bih onda nakon dugo vremena ponovno kupio Mrežu, ali ovako nemam baš interesa čitati kako pušite PR fore lokalnih firmi.

 

 

 
7 0 hvala 2
14 godina
offline
RE: Informatičari lako do posla unatoč krizi

evo, samo da dodam iz osobnog iskustva, posao aktivno tražim od 5. mjeseca prošle godine (diplomirani informatičar - FOI) i otada nisam pozvan ni na jedan razgovor, jedino sam bio na dva testiranja sa kojih mi se više nisu javili. poslao sam već više desetaka zamolbi...

16 godina
protjeran
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Pukla ih kriza pa štampaju PowerPoint na roza papiru.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Ako je tako zasto sam ja bez posla vec godinu i pol, barem. Inace zavrsio FOI...

 

E da i na sve natjecanje saljem molbe, saljem molbe i ovako.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 11:29 (AquaDomba).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Toliko lako da se vise traze diplomirani pravnici od informaticara... Doduse, oni upravni bas i ne.

Ne sjecam se kada je to zadnji puta tako bilo. Biti ce u socijalizmu jos.

Citam oglas - trazi se informaticar, a ono sezonski posao u internet klubu sa SSS. Pa, dobro i ima neke veze s informatikom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Dobro, vec sam mislio da sam ja neki defekt kada ne mogu naci posao vec godinu dana. Inzinjer komunikacijske i racunalne tehnike, 4 godine radnog iskustva, jos malo i MCSA (to ucim kod kuce i polazem, da bas ne dangubim kada nemam posao) i naravno. Posla ni za lijek. Zapravo, posao mi je slanje molbi. Kada sam vidio sto ovi pisu vec sam mislio da samnom nesto ne stima, no vidim da i drugi misle da je to bullshit.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Informatičari lako do posla unatoč krizi

Prema bolonjskom procesu će ih u ljeto diplomirati samo 300-tinjak, ne preko 500. Ali ni tim 300 i nešto neće biti bajno....

15 godina
neaktivan
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Ja sam ing. racunalstva.. iliti programer :D Umjesto da trazim posao u ova krizna vremena, odlucio upisat magisterij :D To najbolje.. ne gubim dane... skolujem se i zivim u nadi da ce biti posla kad zavrsim :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Dugo nisam procitao ovoliku gomilu sranja u jednom clanku ... 21 % trazenih poslova su sysadmini, a cak 80 % poslodavaca zeli zaposliti pripravnike. Yeah right ... Kome vi lazete ? Tko to zeli zaposliti sistemca pripravnika dajte mi jedan primjer jer cu se odmah tamo prijaviti ... Hrvatski IT sudjeluje u ukupnom BDP-u 5% ... vaaaaau ... Tesko li je postici 5 % u ekonomiji koja se moze usporediti s ekonomijom malo veceg obiteljskog obrta u Dubai-u ...

 

Ovaj clanak a i citav skup je samo dobro smisljena samoprezentacija kako bi namlaili sto vise love upisom novih ljudi ... Apeliram na i Bugovce da posvete jedan okvir (clanak) o ovoj temi, sta misle forumasi zaposleni/nezaposleni u IT-u na ova laprdala ...

 

Fuj

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 13:07 (JoeFly).
Moj PC  
10 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Evo moje iskustvo. Poslao sam preko 100molbi, dobio sam odg od njih 10, od tih 10 osam ih je odgovorilo negativno, a na 2 razgovora sam bio, gdje sam na jedam dobio posao. Zavrsio sam u rijeci tri godine elektrotehnike smjer telekomunikacije, ali da nisam nakon toga zavrsio cisco, neke seminare iz komunikacijskih vještina, tečaj osnove weba,usavršavao engleski, i sada spremam windows 7 za ispit, a poslije ostale ispite iz servera nikad ne bi nasao posao. Uz to treba biti uporan, proucavao sam knjigu dani karijera, bio na sajmu karijera u zg. Nista ti ne pomogne ako nemas srece. Moras biti uporan i realno pristupit na intervju i pokazat da si voljan učit, a ne trazit odmah neku ne realnu plaću, službeni auto, mobitel, laptop. Tako svi pristupe zavrse faks bez iskustva i na intervju pitaju da li ce dobiti laptop, to sve dobijes, ali prije poslodavac mora vidjet da si voljan radit i da si od povjerenja. U hrvatskoj nista ne funkcionira, pa tako ni IT. Građani se trebaju okupit i srušit tu vladu, pa da se vec pokrenemo. Ne trebam Vam ni pricat svi Vi svaki dan pratite vijesti, a sada jedan dan rohatinski je sve rekao. Hvataj se di možeš, sretno svima!

 

 

 
3 0 hvala 6
16 godina
neaktivan
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Nemojte baljezgat bezze...

 

Svi bi htjeli umjesto pripravničkog odmah na direktorsko mjesto - normalno da je teško nać posao nekome tko nema nikakvog radnog iskustva na visokoj poziciji...

 

Pripravnik se može zaposlit gotovo gdje god poželi prvog dana traženja posla - uz početnu plaću od 5.000,00 - 7.000,00 kuna.

Osoba koja ima volje za radom i znanja to minimalno podupla u roku 2-3 godine uz napredovanje u karijeri.

 

FERovac koji želi radit ne ide na burzu... Al uvijek postoji maminih sinova koji nisu sposobni za ništa osim cjelonoćnog igranja igrica i iščekivanja direktorske pozicije koji kvare ugled IT stručnjacima...

 

I ovo sve pišem iz svog vlastitog iskustva... i još sam student FERa... znam što su mi firme nudile a da nisam ni tražio posao... i znam koliko zarađujem kao redoviti student... 50k neoporezivih primitaka preko SCa ispucam prije Uskrsa...

 

i ne nisam nikad nikome gurao plavu kuvertu niti mi je tata neka faca... ali radim 20 sati dnevno i uživam u tome što radim :)

 
2 4 hvala 0
14 godina
offline
RE: Informatičari lako do posla unatoč krizi
tomy kaže...

Nemojte baljezgat bezze...

 

Svi bi htjeli umjesto pripravničkog odmah na direktorsko mjesto - normalno da je teško nać posao nekome tko nema nikakvog radnog iskustva na visokoj poziciji...

 

> Tko ocekuje direktorsko mjesto odmah ? U clanku stoji da je 80% spremno primiti pripravnike ...

 

Pripravnik se može zaposlit gotovo gdje god poželi prvog dana traženja posla - uz početnu plaću od 5.000,00 - 7.000,00 kuna.

 

> Nije istina, ne pisi gluposti. Hrvatska je puno sira od Zagreba znas ? A inace u Splitu su place od 7000 kn skoro max sto mozes dobiti, nikako minimum ... Osobno imam 15 prijatelja koji traze kakav takav pripravnicki posao u Splitu pazi, pazi sad za 3500 kn ...

 

I ovo sve pišem iz svog vlastitog iskustva... i još sam student FERa... znam što su mi firme nudile a da nisam ni tražio posao... i znam koliko zarađujem kao redoviti student... 50k neoporezivih primitaka preko SCa ispucam prije Uskrsa...

 

> Nudile su i meni prije 3-4 godine dok sam jos bio takodjer redovan student, zaposlio sam se (na puno radno vrijem i ugovor) dok sam jos bio student, no situacija je danas potpuno drugacija. Za pripravnike nitko ne zeli cut. Tu je kriza uzela danak, jer nitko u krizi ne zeli placat pripravnika koji ce mu bit hladni pogon godinu dana dok ne nauci nesto konkretno da bi mogao doprinosit firmi. Naslov u clanku stoji lako do posla unatoc krizi sto apsolutno nije tocno ...

 

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Informatičari lako do posla unatoč krizi
JoeFly kaže...
tomy kaže...

Nemojte baljezgat bezze...

 

Svi bi htjeli umjesto pripravničkog odmah na direktorsko mjesto - normalno da je teško nać posao nekome tko nema nikakvog radnog iskustva na visokoj poziciji...

 

> Tko ocekuje direktorsko mjesto odmah ? U clanku stoji da je 80% spremno primiti pripravnike ...

 

Pripravnik se može zaposlit gotovo gdje god poželi prvog dana traženja posla - uz početnu plaću od 5.000,00 - 7.000,00 kuna.

 

> Nije istina, ne pisi gluposti. Hrvatska je puno sira od Zagreba znas ? A inace u Splitu su place od 7000 kn skoro max sto mozes dobiti, nikako minimum ... Osobno imam 15 prijatelja koji traze kakav takav pripravnicki posao u Splitu pazi, pazi sad za 3500 kn ...

 

I ovo sve pišem iz svog vlastitog iskustva... i još sam student FERa... znam što su mi firme nudile a da nisam ni tražio posao... i znam koliko zarađujem kao redoviti student... 50k neoporezivih primitaka preko SCa ispucam prije Uskrsa...

 

> Nudile su i meni prije 3-4 godine dok sam jos bio takodjer redovan student, zaposlio sam se (na puno radno vrijem i ugovor) dok sam jos bio student, no situacija je danas potpuno drugacija. Za pripravnike nitko ne zeli cut. Tu je kriza uzela danak, jer nitko u krizi ne zeli placat pripravnika koji ce mu bit hladni pogon godinu dana dok ne nauci nesto konkretno da bi mogao doprinosit firmi. Naslov u clanku stoji lako do posla unatoc krizi sto apsolutno nije tocno ...

 

 

 

 

 

 

Nažalost (ili nekima na sreću) 80-90% IT-a je u Zagrebu, nisam ni mislio da je u Splitu situacija kao u Zagrebu ali ovo što sam napisao je još uvijek trenutna situacija u Zagrebu, posla za onog tko hoće raditi stvarno ima...

 

A ako netko stvarno ne može nać pripravnički posao u Zagrebu (IT) a trudi se - onda je stvarno nesposoban (ili nema sreće)... Treba se zapitat koliko je komunikativan, elokventan, socijalan... Ako mu na razgovoru za posao mjesto uzme manje kvalificirana osoba...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Informatičari lako do posla unatoč krizi
tomy kaže...

Nemojte baljezgat bezze...

Pripravnik se može zaposlit gotovo gdje god poželi prvog dana traženja posla - uz početnu plaću od 5.000,00 - 7.000,00 kuna.

 

Mislim da ti jedini baljezgaš ovdje, ili možda previše radiš da bi primjetio da se situacija drastično promjenila u zadnjih godinu dana.

Kao prvo takve početne plaće su bile do prije par godina, danas jedva nađeš neko mjesto za 5000, većinom se kreću oko 4000kn, a i na sva ta mjesta se javlja po nekoliko stotina ljudi, mislim da iskustva ljudi iz ovog threada dovoljno govore o tome. Do prije par godina veće hrvatske firme su zapošljavale direktno čitave generacije s FERa, prošle godine, a čine se i ove, to više neide. Posla jednostavno nema.

 

 

16 godina
online
RE: Informatičari lako do posla unatoč krizi
veki101 kaže...

Tako svi pristupe zavrse faks bez iskustva i na intervju pitaju da li ce dobiti laptop, to sve dobijes, ali prije poslodavac mora vidjet da si voljan radit i da si od povjerenja.

 

 

 

Bježi glavom bez obzira od posla gdje ti nude laptop, mobitel i/ili auto :)

16 godina
neaktivan
offline
Informatičari lako do posla unatoč krizi

Iako očekujem hrpu "flejma" odlučio sam se uključiti u raspravu.

 

Koliko ja vidim, anketu je sprovela VŠPR i Algebra, u suradnji s HUP (Hrvatska Udruga Poslodavaca) i HGK (Hrvatska Gospodarska Komora). Ne vjerujem da bi itko išao lažirati rezultate ovakve ankete u svoju korist i u to uvlačio tijela države, jer se dugoročno jednostavno ne isplati. Ako pogledamo, ova je vijest objavljena na većini portala, i hrpa ekipe je to pročitala. Pored VŠPR, postoje i drugi srodni fakulteti i visoka učilišta koja mogu imati koristi od ovakve ankete. A di je tek fama da će svak koji završi FER ilo FESB trenutno zaposlit!?!  Pa kako to niko ne komentira?!

 

Ako su poslodavci lagali u anketi, onda su lagali sami sebe. Nikada, pa ni sada, posao nije bilo lako naći. Pričam o normalnom zapošljavanju, a ne kad tajo ili striko ili kum dovedu nekoga za rukav ...

 

Na kraju krajeva, svaka vijest na bilo kojem portalu ili novini je reklama nekome. Stoga se ne pravite "toše" i ne kačite se na jednu vijest. Nisam vidio vaše slične komentare na vijest kako Intelu ide super?!

  

U ovom slučaju, sve se svodi na to, da netko, sam za sebe, odluči, da li mu je bolje ići na zanat, na pravo, na ekonomiju ili se bavit informatikom. Ove informacije ga samo mogu malo pogurati u nekom smijeru.

 

Sjećam se da dok sam ja studirao ekonomiju, svi su govorili kako su financije najbolji smjer, kako će se odma zaposlit... Ja sam otišao na Poslovnu informatiku, i šta sada... Na burzi imate miljun ekipe koja je završila financije i ne mogu se zaposlit (A neki su jamačno i u Remetincu završili). :)

 

Katastrofa mi je slušat patetične priče o tome kako je neko poslao miljon molbi, kako mu se niko nije javio, kako ovo kako ono. Pa šta?! Trudite se i dalje. Kada smo već kod takvih priča, meni jedna jako, jako bliska osoba je poslala minimalno 200 molbi za staž u državnoj firmi, i na kraju je vidila da je vrag odnio šalu, i odradila je staž volonterski i položila državni ispit. Sada radi u skroz drugoj struci, jer posao u originalnoj nije mogla dobit. Stoga, manje kukanja a više truda, rada i edukacije!

 

Ili igrajte loto!

 

 

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Informatičari lako do posla unatoč krizi
black_mamba kaže...

Lako do posla? Ma otkud im to?! Ferovci koji su diplomirali u zadnjih godinu dana jako teško nalaze posao, neki još nisu ni našli, a traže mjesecima! Ne znam kako se došlo do ovih statistika. Šutim

Točno. Ovo je medijsko izdrkavanje, kako bi rekli TBF-ovci u jednoj pjesmi. Ništa drugo nego izmišljanje, laganje i mazanje očiju naivcima i onima ostalima koji mogu popiti ovakve idiotarije.

Čisto je nevjerojatno kako imaju obraza s ovim glupostima izlaziti u javnost uopće i potpisati se pod izjave, a još čudnije kako je nestalo pravo novinarstvo koje teži istini a ne PR smeću.

 

Osobno imam posla i mogu ga naći, ali to je isključivo zato što iza sebe imam poprilično dobre reference, iskustvo i znanje.

NITKO od kolega inženjera ne može skoro nikako pronaći NIKAKAV posao, osim da čiste hotel u izgradnji, rade na recepciji hotela, prodaju u dućanu, u wellness centru, čiste ulice, noce cement i sl. sezonski i povremeni honorarni poslovi.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 13:41 (naxeem).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice