Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

poruka: 79
|
čitano: 12.911
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa".
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

A ja se žalim što u drugom djelu stana sa WiFi extenderom povučem samo ovoliko ;-)

http://www.speedtest.net/result/6215867648.png

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 22:36 (Luciano).
 
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Prije 2 sedmice prešao na telemach (40/4 sa TV (ne gledam pa ne znam koliko kanala)) za 22€. Osim manjih zezancija sa modemom(gasio se svako veče po par puta) kojeg su ubrzo zamijenili, velika je razlika kad se siđe sa BHTovog 10/0,3. I to nije bilo 10, vec 8. 95% vremena. Pitam montera, kakva je situacija sa IPTV u mom komsiluku i mozel se sta uradit povodom ovog, placam 10,imam 8. Govori mi da IPTV radi bez problema, a smije mi se na kukanje za brzinu interneta,kao to će bit tek kad optiku uvedu, za jedno 3 godine. Cool, doviđenja BHT.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Jehonan kaže...
picajzla0707 kaže...
Korny1603987 kaže...
tavric kaže...
HT-T-comu se jednostavno treba oduzeti koncesija , ali za to treba imati i nekog fajtera u vlasti ,a takvog nema.

 

Koncesija ?? Tebi je jasno da je "gospodin" Franjo Partizanovac sa prijateljima prodao hrvatski telekom Tcomu i to doslovno cijelu infrastrukturu ?

 malo si pobrkao datume, dt-u je prodano oko 35% dionica ht-a 1999. godine u listopadu, kad je tuđman već bio jednom nogom u grobu (umro je možda mjesec dana kasnije) i nakon toga je ht još većinski bio u državnom vlasništvu

no glavna prodaja, makar nominalno manja, ali ona koja je dt-u dala većinsko vlasništvo sa 16% dionica (16+35=51%) dogodila se u listopadu 2001. godine, kad je već godinu i pol dana vladu vodio ivica račan

Viš, viš!

 

Što bi se reklo, "Od sto glasa, glasa čuti nije."

 

Zanimljivo, krajnje zanimljivo...

 samo činjenice, jbga

jasno da većina ljudi danas privatizaciju i lopovluk vežu uz adeze, no nisu ni ovi u esdepeju baš uvijek bili cvijeće

...ili ćemo sad reći da je u tom slučaju sve s prodajom ht-a ipak bilo u redu

7 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
To mi bas i nije novost,no zasto se stalno usporedjemo sa Srbijom i BiH,kao da su nam kompetecija,rivali?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Do nedavno Elta kabel optika u Banja Luci, 200/100 samo internet za 72 EUR

 

Prije mejsec dva, novi poaket: TV, telefon i optika net 400/200 za nekih 60 eur.

 

Jedna svijetla stvar u ovoj jeboderini :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
JozoBozo121 kaže...

 Tebi je jasno da je za vrijeme Franje Tuđmana prodan samo manjinski udio od 35%? No, onda se pojavio pametni gospodin Račan koji je vrlo mudro prodao još 16% dionica, tako da je Deutsche Telekom dobio većinu i upravljački dio pa im ostatak dionica nije ni trebao. 

 

Pametno je bilo prodati manjinski udio jer si ti i dalje u kontroli, a opet si dobio novce za proračun/investicije/bilošto. Prodati većinski udio u takvom nečemu je vrlo, vrlo, vrlo glupo.

 

Ako već želiš iznositi nekakve činjenice, iznosi one točne i provjeri ih prije nego što kažeš nešto.

 

No, postoji jedna sasvim druga bit priče. Regulativa je loša, negdje prejaka, negdje preslaba tako da konkurencija prije nije imala šanse, a T-HT nije dobivao nikakvu kaznu za pružanje loših usluga, neinvestiranje jer je bilo vrlo teško negdje uložiti i biti konkurencija za T-HT. Uopće nije bitno tko je vlasnik ako on upravlja tvrtkom odgovorno. Ako ta tvrtka investira, unaprjeđuje i širi mrežu. Ako to ne radi onda treba postojati regulativa koja će tu firmu malo stisnuti.


Priča o privatizaciji HT-a je kompliciranija od kafanskih prepucavanja HDZ vs SDP.

Prvo je izvršena priprema za "prihvatizaciju":
- HPT kao firma je razbucama na Poštu i Telekom (HP i HT)
- na čelo Telekoma je doveden stranački poslušnik, dotadašnji ministar pomorstva prometa i veza
- donešen je famozni "Zakon o privatizaciji HT-a", a u kojem se država obvezala obaviti privatizaciju u 2 kruga
- po tom Zakonu, drugi krug privatizacije se morao obaviti po modelu IPO-a (Initial public offer - Prva ili inicijalna ili početna javna ponuda) ?!
- kod prodaje dionica DT, doslovno im je poklonjen DTK  (distributivna telefonska kanalizacija)
- Njemcima je obećano kako narednih 5 godina RH neće otvoriti vrata konkurenciji ?!

Vlada Ivice Račana je čak odgađala 2. krug privatizacije, prvenstveno zbog tadašnjeg pada cijena dionica telekom kompanija u svijetu.
Međutim, slovo spomenutog "Zakon o privatizaciji HT"-a je bilo jače od nacionalnih interesa.

Ili ukratko rečeno: "Danke Deutschland"

14 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij

Luciano je u par natuknica objasnio sve i zašto smo danas ovdje gdje jesmo po pitanju telekomunikacija.

Ako nekoga zanima nešto više ovdje se može upoznati s ostalim činjenicama malo opširnije:

Koliko nas je zapravo "koštao" Hrvatski Telekom

 

i sve o najzaslužnijem poslušniku koji je obavio "odličan" posao, ali za svoje gazde koje su opelješile ovu državu uzduž i poprijeko:

Od dolaska iz Kanade s famoznim patentima do mračne epizode na HRT-u

Od dolaska iz Kanade s famoznim patentima do mračne epizode na HRT-u 2

16 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Ljubljana, veliki TV paket, paket HBO, 20 GB dodatno u oblaku, optika 100/20 > 70€ mjesečno. Kod nas je sreča što je Telekom u vrijeme monopola bio dovoljno pametan da kažem, da su vrlo rano uveli unlimted ADSL, pa onda VDSL, ali jih je pretekla jedna firma sa optikom, pa se i oni bacili u to. Dosta brzo su širili FHT i po manjim gradovima, a ADSL i po selima.

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Jeste sigurni da vam je 8.3? Te statistika je i za BiH, ali recimo većina koji koriste Telemach je brzina minimum 40 mbps za 20€ (dobije se telefon i kablovska tv)

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.4.2017 0:12 (cristaln).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Centar ZG Iskon 80/40 199kn s 1500min razgovora uključenih u cijenu , BT NET 10/96  180kn s digitalnom kabelskom (DVB-C). Imam oboje jer je svako vukao svoju optiku do stana...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

sjecam se dok sam na HT-u imao neka 4mb za nekih skoro 200 cuna,a bratic u sloveniji za iste pare 100/50 ili tako nesto, telefon i tv... tek je izasel warhammer 40k dawn of war,sad jel bio jedan il dva.. uglavnom, 4,5 ili 6 giga ripan jugurt, sjedio sam tih pola sata uz komp i hebao svima mater, meni bi doma trebalo 24h.. jer 220 je max ako placas 4.. a dok sam vidio koja je procedura za skinut film, ne dan prije nego stavis skidat, otusiras se i dolje je.. onda mi je to bio space shutle.. 

 

ps.oko 300 metara od kuce mi ide optika.. ali deset godina nas ne spajaju,makar cijeli taj dio nema stabilan net.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

RI Iskon optika 80/90, 3500 min razgovora,100njak TV Programa za svega nekih 240kn mj.

These days stupidity is all too prevalent
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
cristaln kaže...

Jeste sigurni da vam je 8.3? Te statistika je i za BiH, ali recimo većina koji koriste Telemach je brzina minimum 40 mbps za 20€ (dobije se telefon i kablovska tv)

 rijec je o prosjecnoj brzini .

15 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Iskreno, da nema piratluka , 10 Mbps za 90% ljudi je više nego fovoljno.
Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
 
0 5 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
viksaur kaže...

RI Iskon optika 80/90, 3500 min razgovora,100njak TV Programa za svega nekih 240kn mj.

 To je previše

Cijenite više pitku vodu.
14 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
picajzla0707 kaže...
Jehonan kaže...
picajzla0707 kaže...
Korny1603987 kaže...
tavric kaže...
HT-T-comu se jednostavno treba oduzeti koncesija , ali za to treba imati i nekog fajtera u vlasti ,a takvog nema.

 

Koncesija ?? Tebi je jasno da je "gospodin" Franjo Partizanovac sa prijateljima prodao hrvatski telekom Tcomu i to doslovno cijelu infrastrukturu ?

 malo si pobrkao datume, dt-u je prodano oko 35% dionica ht-a 1999. godine u listopadu, kad je tuđman već bio jednom nogom u grobu (umro je možda mjesec dana kasnije) i nakon toga je ht još većinski bio u državnom vlasništvu

no glavna prodaja, makar nominalno manja, ali ona koja je dt-u dala većinsko vlasništvo sa 16% dionica (16+35=51%) dogodila se u listopadu 2001. godine, kad je već godinu i pol dana vladu vodio ivica račan

Viš, viš!

 

Što bi se reklo, "Od sto glasa, glasa čuti nije."

 

Zanimljivo, krajnje zanimljivo...

 samo činjenice, jbga

jasno da većina ljudi danas privatizaciju i lopovluk vežu uz adeze, no nisu ni ovi u esdepeju baš uvijek bili cvijeće

...ili ćemo sad reći da je u tom slučaju sve s prodajom ht-a ipak bilo u redu

Za Boga miloga, NE!!!

 

To mi uopće ne bijaše intencija, namjera, trajektorij!

 

Htjedoh samo primjetiti kako naši susjedi vode vrlo intelignetan te plodonosan diplomacijski, informacijski i općenito naoko tajni rat, a čiji se rezultati prelijevaju u naoko baznačajne ali globalno, mic po mic, pozitivne stvari u njihovu korist.

 

Inače, gospon Clausewitz o tome sve reče, davnih dana !

 

Naprotiv, kod nas se vidi općenita stagnacija, rezignacija te s tim povezana apatija!

 

Gledano partikularno t-com, jednom riječju, naša tragedija i vrhunac ljudske gluposti, kratkovidnosti, pokvarenosti, lopovluka te također naoko "naivnosti".

 

Al' naravno, sve je po zakonu, kao i danas !

 

Sjećam se samo koliko su u tadašnje vrijeme izbrojali DM-ova naši roditelji da bi nam se truba pojavila u dnevnim sobama i to je bez ikakovog pitanja predano kome?!

 

Inače, ne pripadam niti jednom "taboru" !

15 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Ma mi imamo drek, a ne internet...da ja u 2017. plaćam 10Mbps, dobivam efektivno 4, a kada i pomislim pitati providera zašto mi puca konekcija kod uploada 100mb fajle, dobijem odgovor da sam ja kriv i da trebam sam sebi limitirati taj VRHUNAC od uploada (55kb/s).

origin: mrxa
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Luciano kaže...


Priča o privatizaciji HT-a je kompliciranija od kafanskih prepucavanja HDZ vs SDP.

Prvo je izvršena priprema za "prihvatizaciju":
- HPT kao firma je razbucama na Poštu i Telekom (HP i HT)
- na čelo Telekoma je doveden stranački poslušnik, dotadašnji ministar pomorstva prometa i veza
- donešen je famozni "Zakon o privatizaciji HT-a", a u kojem se država obvezala obaviti privatizaciju u 2 kruga
- po tom Zakonu, drugi krug privatizacije se morao obaviti po modelu IPO-a (Initial public offer - Prva ili inicijalna ili početna javna ponuda) ?!
- kod prodaje dionica DT, doslovno im je poklonjen DTK  (distributivna telefonska kanalizacija)
- Njemcima je obećano kako narednih 5 godina RH neće otvoriti vrata konkurenciji ?!

Vlada Ivice Račana je čak odgađala 2. krug privatizacije, prvenstveno zbog tadašnjeg pada cijena dionica telekom kompanija u svijetu.
Međutim, slovo spomenutog "Zakon o privatizaciji HT"-a je bilo jače od nacionalnih interesa.

Ili ukratko rečeno: "Danke Deutschland"

 ah, dakle uzdižeš se iznad "kafanskih prepucavanja HDZ vs SDP", ali onda čistim kafanskim stilom oslobađaš sdp i račana bilo kakve odgovornosti, dapače, napraviš od njih žrtve koje su bile "prisiljene" na prodaju

how yes no

 

dakle po tvojim natuknicama

- točno

- točno, kao što svaka vlast dovodi stranačke poslušnike u državne firme

- točno, no nisu bila dva kruga nego više njih i samo prvi krug je trebao biti prodaja strateškom ulagaču, ostalo se odnosi na javne natječaje koje račan nije objavio nego je potpisao još jedan ugovor sa dt-om - pročitaj zakon

- točno i to potvrđuje ovo gore, uz druge natječaje

- točno, samo je pitanje jesu li se dtk dočepali u trenutku kad su bili vlasnici 35% ili kad im je sdp prodao kontrolni paket od još 16%

- točno, ali taj je ugovor potpisala račanova vlada 2001. bez ikakvih obaveza otprije

 

gore si naveo niz natuknica koje tek djelomično imaju veze s istinom, s prešućenim činjenicama, kako bi abolirao sdp - a predbacuješ "kafanske rasprave", hm

- prešućuješ da je račan trebao raspisati natječaje, a nije, nego je sklopio direktni ugovor s dt-om o prodaji kontrolnog paketa, taman toliko da imaju 51% dionica

- prešućuješ da je dtk poklonjen baš tim drugim, sdp-ovim, ugovorom

- prešućuješ da je njemcima obećan monopol na 5 godina baš tim sdp-ovim ugovorom, bez ikakve obaveze koju bi nametnuo prijašnji ugovor ili zakon

 

na koncu, pokušavaš provući tezu kako je "slovo spomenutog "Zakon o privatizaciji HT"-a je bilo jače od nacionalnih interesa" i 2001., kad je račan već bio na vlasti skoro dvije godine i mogao taj zakon mijenjati kako je htio stoput do trenutka prodaje kontrolnog paketa ili je mogao prodati koji postotak manje da dt nema 51%

 

da, priča oko ht-a je komplicirana, ali račan je taj koji je prodao kontrolni paket, račan je taj koji nije mijenjao zakon a mogao je da je htio, u krajnjem slučaju nije ga niti poštivao, račan je taj koji je potpisao 2001. tajni ugovor bez da je na to bio prisiljen bilo čime i ovi pokušaji aboliranja sdp-a i račana od ove priče su jadni potpuno jednako kao i s druge strane priče da tuđman nije ništa znao o pljački ili zločinima

 

hdz i sdp su dvije strane iste medalje

 

15 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Ljudi zivim u jednom selu cca 45 km od Zagreba i na srecu imam maksimalnih 10 mbita i to je to.

Sela poslije Velike Gorice starom cestom prema Sisku, da ih ne nabrajam imenom cak nemaju niti adsl...

A pazite ovu su mjesta sela cca niti 50 km od Zagreba.

 

Poprilicno sam siguran da u selima/mjestima prema Dalmaciji i Slavoniji je situacija jos mozda i gore, no da li moze biti gora od one da nemas mogucnost ADSL-a

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Pišem iz jednog malog mjestašca na otoku Braču preko t-com ADSL paketa i brzina je 43 Mbit download i 11 Mbit upload. Od centrale sam udaljen nekih 400 metara.

Pozdrav!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij

vjerujem da turističke regije RH u ovoj priči bolje prolaze, sela u tim krajevima su kolateralni srečkovići.

15 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
popo kaže...
Iskreno, da nema piratluka , 10 Mbps za 90% ljudi je više nego fovoljno.

Nema šanse, neki dan sam na Netflixu gledao neki 4K materijal i za potrebe istog "vuče" oko 16 mbps, Pacific Rim pustio u FHD-u i isti "vuče" oko 5,5 Mbps. Info na daljinskom mi to pokazuje ali samo na Netflixu, ne i na Amazon Prime niti na HBO GO.

 

100 Mbps je za mene optimalni minimum a idealno je 1Gbe, onda bi i pretplata na neki Cloud Servisa imala smisla.

 

Uređivano: U stvari ako ćemo za tih 90% ljudi i jesi u pravu, ali dolaskom usluga (eto recimo Netflix) omjer se brzo mjenja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.4.2017 10:16 (Envy).
15 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Inovator kaže...
Dok otvorimo arhive iz socijalisticke proslosti, mozda otkrijemo kako poboljsati pristup netu. Bez toga nema smisla ulagati u buducnost, jeenostavno nema.

 Samo se ti zaj..bavaj, pa kad dodje na obliznji portal vijest: listajuci stare arhive, Bozo has found a scroll of ancient knowledge! Now your whole country has 40 Mbps internet bandwith! ;-D

(stara CIV 1-6 fora trazenja novih tehnologija, mozda su ovi nasi svi zagrizeni igraci)

15 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

U Osijeku, UltramaxTV 3D paket, na optici - Flat telefon unutar RH, TV sa dodatnim sport i HD paketom, Internet 100/20 sve za 40Eura mjesečno

Sa moje brzine doplata za 200/100 je 30Kn (4Eura) a doplata na 500/250 je 200Kn (26 Eura)

Brzinu sam kontrolirao 5 mjeseci i u doba kada je internet najopterećeniji brzina nikada nije bila ispod deklarirane (uvijek veća) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.4.2017 11:11 (Drapet).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Drapet kaže...

U Osijeku, UltramaxTV 3D paket, na optici - Flat telefon unutar RH, TV sa dodatnim sport i HD paketom, Internet 100/20 sve za 40Eura mjesečno

Sa moje brzine doplata za 200/100 je 30Kn (4Eura) a doplata na 500/250 je 200Kn (26 Eura)

Brzinu sam kontrolirao 5 mjeseci i u doba kada je internet najopterećeniji brzina nikada nije bila ispod deklarirane (uvijek veća) 

 A par km od Osijeka (Josipovac) uopce nema ADSL-a.

12 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

180 kn =  optika 100/20   (kablovska + telefon) zagreb

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

kakva država takav i internet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
=xfact= kaže...

180 kn =  optika 100/20   (kablovska + telefon) zagreb

 catch unhandled exception -> throw potvrdjeno pravilo

10 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Glavas_ZG kaže...
viksaur kaže...

RI Iskon optika 80/90, 3500 min razgovora,100njak TV Programa za svega nekih 240kn mj.

 To je previše

 Ha čuj, u usporedbi s ostalim hrvatskim operaterima i nije. U usporedbi s ostalim državama je.

These days stupidity is all too prevalent
9 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Ja sam u pro~pingu 10/2.5 140kn mjesečno, nikad imao problema ni s ruterom ni ničim. Serviser je bio par puta iako nije bilo kvarova, došao je i dugnuo brzinu s 8/1 valjda na 10mb. Ja sam zadovoljan. Uz to svakom korisniku nude mj dana besplatno za novog člana kojeg nadete. Nisam mogao ni bnet ni optimu ni iskon a lopovima ht-u nikad više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice