Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

poruka: 42
|
čitano: 7.187
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoće li Vessel zgaziti YouTube?".
15 godina
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

10 godina se koristi jedan servis. Svi ga znaju, definitivno nije los.

 

Svejedno netko to ide promijeniti....ne, nece zgaziti YT.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
28 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Hoće li kineski MegaRPG srušiti WoW?

Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Ako stranica postane popularna i ako se  barem večina mojih omiljenih kanala prebaci tu ja ću je početi koristiti. Youtube postaje svakom nadogradnjom sve gori. 

 

 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 23:28 (ROFLOLMAO).
Moj PC  
6 6 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
Onjegin kaže...

Hoće li kineski MegaRPG srušiti WoW?

 hoce 

14 godina
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Potrebna registracija = puno manje korisnika

Cak i da sve bude puno kvalitetnije , tesko da ce moci konkurirati yt-u upravo zbog toga. Cim je manja baza korisnika manje je privlacan.

 

jedinio ako se povezu sa FB (ili da ih FB kupi) na neki nacin imaju velike sanse ovako tesko

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Što je s yahoo-om? Odavno su rekli da će otvoriti sajt da konkuriraju youtubeu.

www.mmo-balkan.com
13 godina
neaktivan
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
A sad zgaziti je malo tezak glagol u ovom kontekstu. Na prvu loptu sto je pohvalno je sucelje orjentirano na sadrzaj. Meni se vizualno jako dopada, takodjer registracija je puno, puno jednostavnija nego bilo gdje na goog. Ono oko cega se vidi da su si ljudi dali truda je monetizacija koja s ovom verzijom ranog pristupa izgleda skroz ok. U svakom slucaju ima potencijala, koliko i za sto vrijeme ce pokazati.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Igrom slučaja jutros se registrirao na premium (to jest godinu besplatnog premiuma ) zbog lintechtipsa.

Dotični kanal se "prebacio" na platformu s yt zbog sve strožih pravila prema kreatorima sadržaja na yt-u.

Zabranili su im da koriste reklame s logom od kompanije (dakle ako reklamiraš adidas, nesmješ imati adidas znak na reklami ) i slične gluposti, i zato velik broj kreatora prelazi na alternativne platforme.

Kanal zbog kojeg sam ja otvorio račun, je zapravo napravio nešto malo manje radikalno, jednostavno će video materijale objavljivati 7 dana prije na vesselu, a kasnije standardno na yt.

Pretpostalvjam da će svi vjerovatno posegnuti za takvom nekom metodom. Dobra stvar kod registaracije, ako se već niste regali, da nađete nekoga tko je tek otvorio vessel kanal, i onda se preko njegovog linka regate, i dobijete godinu premiuma free 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Ma treba se napraviti otvoreni servis kao youtube s puno više opcija i bez puno ograničenja i to je to. Neznam jeli ovaj sajt uopče ima embed code, kako ide zarada itd. Više ljudi gleda youtube bez accounta nego s accountom, mislim da je ovo veći promašaj, ali vidit ćemo.

www.mmo-balkan.com
14 godina
neaktivan
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Ma evo i ja sam danas napravio račun, ali mi se ne sviđa osobito. Ne vjerujem da će ikad moći konkurirati google-u. 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
I ja napravio account zbog LTT. Na prvi pogled mi je meh... korištenje preko browsera na mobitelu je koma i app je potreban ASAP
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
rooswelt1991 kaže...

Igrom slučaja jutros se registrirao na premium (to jest godinu besplatnog premiuma ) zbog lintechtipsa.

Dotični kanal se "prebacio" na platformu s yt zbog sve strožih pravila prema kreatorima sadržaja na yt-u.

Zabranili su im da koriste reklame s logom od kompanije (dakle ako reklamiraš adidas, nesmješ imati adidas znak na reklami ) i slične gluposti, i zato velik broj kreatora prelazi na alternativne platforme.

Kanal zbog kojeg sam ja otvorio račun, je zapravo napravio nešto malo manje radikalno, jednostavno će video materijale objavljivati 7 dana prije na vesselu, a kasnije standardno na yt.

Pretpostalvjam da će svi vjerovatno posegnuti za takvom nekom metodom. Dobra stvar kod registaracije, ako se već niste regali, da nađete nekoga tko je tek otvorio vessel kanal, i onda se preko njegovog linka regate, i dobijete godinu premiuma free 

Nisu zabranili nego youtube pokazivanjem logoa trazi 40 - 60% love od te reklame u videu. Oni su nasli "rupu" u pravilima i dalje se mogu reklamirat.

5:47

 

A za sve ostale koji neprate LTT

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
ROFLOLMAO kaže...

Ako stranica postane popularna i ako se  barem večina mojih omiljenih kanala prebaci tu ja ću je početi koristiti. Youtube postaje svakom nadogradnjom sve gori. 

 

 

 U pravu si za Youtube. Stranica je loša, i vazda nešto mjenjaju. Valjda da učine ekstenzije nekompatibilnim. Ja ga nebi nikako mogao koristiti bez nekih ekstenzija koje mu mjenjaju izgled i funkcionalnost.

Ali i osim ovog Vessela ima još nekoliko konkurentnih servisa. A svima je zajedničko da nemaju ni približno sadržaja kao Youtube. I tu je najveća prednost Youtubea. Meni se više sviđa dailymotion ili Vimeo. Ali džaba kad tu ne možeš naći šta možeš na Youtubeu.

15 godina
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

I ja se danas priključio, iz razloga što je free account pa nek stoji godinu dana ako ništa drugo.

 

Youtube mi ostaje primaran i mogu se strpiti 7 dana da pogledam video, al mogu i razumijeti youtubere koji kažu da im se više ne isplati raditi filmiće jer je youtube postao pohlepan (ne mislim na one koji snimaju video mobitelom, već ozbiljnije i profesionalnije uratke)

 

Pratim shooting kanale i velika većina "poznatih" je prešla na drugi servis jer kažu da im se ne isplati, youtube uzima prevelik dio kolača.

 

Youtube je trenutno najveći i najjači, ali ako ti odu velike ribe na vessel, morat će nekako reagirati. 

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Također sam se prikljucio zbog Linusa, godinu dana dok je besplatno cu pratiti ali kasnije mi nepada na pamet ni kune placat. Isto tako kvaliteta videa je loša, ne mozes middle clik za novi tab i tako neke gluposti. Iako, jako mi se sviđa što je video prozor dosta veci nego na youtubeu, puno bolje koristi prostor kada nije fullscreen. Ima vesl još puno posla za napraviti doduše. Isto ako bude bilo reklama, a ja placam vec onda koja je poanta? S obzirom da je kreator bivši Huluovac sve je moguce.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 7:30 (mislav_01).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Registrirao se iz znatiželje i moram priznati da ne kužim poantu, meni je Youtube za ovo svemirski brod, brži, pregledniji i funkcionalniji. Količinu materijala je nepotrebno spominjati.

Ne sumnjam da će vremenom naći neku svoju nišu, ali da mi za sada treba Vessel, ne treba.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
Zajeb kaže...

Nisu zabranili nego youtube pokazivanjem logoa trazi 40 - 60% love od te reklame u videu. Oni su nasli "rupu" u pravilima i dalje se mogu reklamirat.

 

 Da znam da su našli, ali pitanje je samo koliko će dugo ta rupa postojati. Toga su svjesni i oni, zato su i potražili alternative.

Uz to sve, LMG radi novi ured, treba opremit sve ono 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
Mitch kaže...

10 godina se koristi jedan servis. Svi ga znaju, definitivno nije los.

 

Svejedno netko to ide promijeniti....ne, nece zgaziti YT.

 

Zaboravljaš na samo jednu stvar, a to je pohlepa, i to sa obe strane. Google hoće više para da izmuze od jakih Tubera, a jaki Tuberi hoće više novca.

Na YT imaš likova koji koriste 10-20000$ kamere za snimanje, i taman kad su nakupovali tu opremu i pukli masu novca kako bi dodatno povećali gledanost, YT im zabije nož u leđa.

15 godina
odjavljen
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Obavezna registracija = fail. I to poprilican.

 

No registrirao sam se. Svidja mi se, video player je osjetno bolji od jubitoa, ali vecina video servisa ima bolji video player, tako da ono...

Jubitou je prakticki nemoguce konkurirati trenutacno. I osobno bih volio da ih netko vec skine s trona, jer nakon g+ accounta za komentiranje, i ono malo sto sam na jubitou volio sam zamrzio. Opcenito je dizajn jubitoa uzasan, komentare su odavno unistili, video player cesto stopa kad pokusavas ubrzati, itd.

 

Ali jbg, na konju su odavno. Nije im cak ni google mogao konkurirati sa svojim video servisom, pa su ih na kraju i kupili. Samim time ne vidim kako ce im ovi onda konkurirati. Nadam se da grijesim i da ce im uspijeti oduzeti barem manji dio trzista. No tesko do nemoguce.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
rooswelt1991 kaže...
Zajeb kaže...

Nisu zabranili nego youtube pokazivanjem logoa trazi 40 - 60% love od te reklame u videu. Oni su nasli "rupu" u pravilima i dalje se mogu reklamirat.

 

 Da znam da su našli, ali pitanje je samo koliko će dugo ta rupa postojati. Toga su svjesni i oni, zato su i potražili alternative.

Uz to sve, LMG radi novi ured, treba opremit sve ono 

 Malo su previše oni zagrizli s tim novcima.

 

Naravno, može se živjeti od Youtubea i ima mnoštvo dokaza za to, ali voditi firmu koja se oslanja na taj servis i tražiti nekakve rupe u "zakonu" da bi se mogao izvući koji dolar od reklame (kojih ionako imaju previše) je definitivno glup potez.

Da nastavim sa primjerom LTT, na početku videa ima reklama (click here to find out more), i zadnje dvije minute videa su reklama, oprosti ali na 5 minutnom videu je to meni previše, i uvijek ugasim čim kažu "speaking of...."
Onda klikneš na description box, svaki link vodi na njihov forum (na kojem su pravi linkovi za amazon) na kojem isto ubiru novac od oglasa.


S druge strane imaš primjer MKBHD, momak nema nijednu reklamu na svom kanalu, a opet ima dovoljno novaca da si priušti vrhunsku opremu, dovoljno pogleda, pretplatnika i sasvim mu OK ide, istina on je sam a LMG je firma sa 6-7 zaposlenih, ali pitanje je je li LMG malo previše zagrizao kolač?

Razumijem ja da svatko želi više i to je uredu, ali uredu je i od Googlea da traži postotak, jer ipak koriste njihov servis za plasiranje svog sadržaja, a ako se to tvorcima sadržaja ne sviđa, pa neka razviju svoje riješenje, svoju web stranicu pa ćemo vidjeti koliko će biti uspješno.

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
sirka666 kaže...
rooswelt1991 kaže...
Zajeb kaže...

Nisu zabranili nego youtube pokazivanjem logoa trazi 40 - 60% love od te reklame u videu. Oni su nasli "rupu" u pravilima i dalje se mogu reklamirat.

 

 Da znam da su našli, ali pitanje je samo koliko će dugo ta rupa postojati. Toga su svjesni i oni, zato su i potražili alternative.

Uz to sve, LMG radi novi ured, treba opremit sve ono 

 Malo su previše oni zagrizli s tim novcima.

 

Naravno, može se živjeti od Youtubea i ima mnoštvo dokaza za to, ali voditi firmu koja se oslanja na taj servis i tražiti nekakve rupe u "zakonu" da bi se mogao izvući koji dolar od reklame (kojih ionako imaju previše) je definitivno glup potez.

Da nastavim sa primjerom LTT, na početku videa ima reklama (click here to find out more), i zadnje dvije minute videa su reklama, oprosti ali na 5 minutnom videu je to meni previše, i uvijek ugasim čim kažu "speaking of...."
Onda klikneš na description box, svaki link vodi na njihov forum (na kojem su pravi linkovi za amazon) na kojem isto ubiru novac od oglasa.


S druge strane imaš primjer MKBHD, momak nema nijednu reklamu na svom kanalu, a opet ima dovoljno novaca da si priušti vrhunsku opremu, dovoljno pogleda, pretplatnika i sasvim mu OK ide, istina on je sam a LMG je firma sa 6-7 zaposlenih, ali pitanje je je li LMG malo previše zagrizao kolač?

Razumijem ja da svatko želi više i to je uredu, ali uredu je i od Googlea da traži postotak, jer ipak koriste njihov servis za plasiranje svog sadržaja, a ako se to tvorcima sadržaja ne sviđa, pa neka razviju svoje riješenje, svoju web stranicu pa ćemo vidjeti koliko će biti uspješno.

MKBHD radi 1 video tjedno, ulozi puno vremena u to, korektira boje ko picajzla, te su uglavnom vezani za mobitele. Linus radi video svaki dan, s tim da par godina nije preskocio ni jedan video. I sam kaze da je prije bilo lakse kad je mogao u jednom danu snimit cjeli tjedan unboxing videa, ali vise nema unboxinga, nego reviewa koji trebaju puno više vremena za napravit, editirat, druzit se s uređajem, radit skripte... Jos ima 2 dodatna kanala na kojem regulatno pustaju videe. Ako ga pratis na twiteru, svako malo ubaci koji podatak o gledanosti i kadkad je tu i dijagrami koji pokazuju da broj gledatelje i gledanja videa raste, a priljev novaca je sve manji. Google upravlja s oglasima i oni mali popup oglasi sta se pojave na pocetku mogu biti tu i nemoraju, do googlea je. Da Linus ima utjecaja na oglašivace tih popupa on nebi mora radit u videu sponzore, ali nazalost nema.

15 godina
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
sirka666 kaže...

 Malo su previše oni zagrizli s tim novcima.

 

S druge strane imaš primjer MKBHD,

 ali uredu je i od Googlea da traži postotak

 Slažem se, ali moraš shvatiti da i oni zarađuju brdo para sa testiranjem. Oni su praktički firmama platforma za reklamiranje.

Zašto bi recimo jedan dell platio reklamu na rtl-u (karikiram) kad ovako pošalju jedan laptop i oni ga kompletno recenziraju i ponude milijunima gledatelja, praktički besplatno.

Istina da su počeli ubijati s tim reklmama, pogotovo na kraćim videozapisima, onak 7 minuta video, 3 minute reklama  Ali recimo wan show traje između sat i pol te dva sata, i opet imaju dva reklamna bloka.

Pogotovo mi je brutalno kad im je sponzor recimo lootkrate, pa onda usput imaju i unboxing (inače bilo bi jebeno kad bi mi napokon dobili mogučnost da se pretplatimo na to).

 

Nemam ja nikakvih problema kad ih sponzorira netko tko je na tu tematiku, ali onak "dolarshave club" 

 

Mkbhd isto tako gledam, pa zapravo večinu koji su bili u onom apartmanu na CES-u ako si gledao, ali stvar je u tome da večina njih stavlja 2-3 videa mjesečno, ako i toliko, dok ovdje imam svaki dan jedan video, plus subotom jedan cijeli show.

 

Uz to Techquickie mi je genijalan kanal, jer ima milion stvari koje me ne zanimaju tako opširno, a opet bi htio znati par sitnica o tome, a i pomaže jako kad nekome nešto objašnjavaš.

 

Ne slažem se da je uredu da google traži postotak tih reklama unutar videa, google onako dobija postotak od svojih reklama, koji je značajan, i uostalom ove sponzore su si oni sami našli, nije google imao ništa s tim.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Ovo zgaziti YT??? Ahahaha dobar vic. Tražim glazbu - nema. Tražim trailer za film - nema. Tražim igru - nema. Ima samo sadržaj napravljen od nekih likova koji me ne zanima 1%. To i je glavna meta ovog servisa, ili namjeravaju kroz par dana staviti nešto komercijalnije?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

ovo hoće zgaziti youtube ali na sveti nikad, veću kretenariju od toga nisam odavno vidio, možda nas iznenadi, ali čisto sumnjam

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Za šest mjeseci vijest će glasiti:

 

Youtube je napravio Vessel da bi pobijedio sam sebe i zaradio još više novca.

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
axos kaže...

Ovo zgaziti YT??? Ahahaha dobar vic. Tražim glazbu - nema. Tražim trailer za film - nema. Tražim igru - nema. Ima samo sadržaj napravljen od nekih likova koji me ne zanima 1%. To i je glavna meta ovog servisa, ili namjeravaju kroz par dana staviti nešto komercijalnije?

 

Ideja je da tvoji najdrazi content creatori, ako hoces, mogu monetizirat svoj sadrzaj za par dolara mjesecno ili (ao kod LTTa) da imaju timed ekskluzivu oni koji zele platit par dolara mjesecnu. Ako to nekoga ne zanima ima jutub s rozgom i trailerom novih transformersa, ovo nije servis za to ni po konceptu. Ti "neki likovi" su bitni u tehnoloskim temama vani (drzim se te sfere jer ih pratim), a sve više i lokalno. Meni su recimo bitniji nego ocajni sadržaj BUGa koji kasni mjesec dana za svime.

 

Naslov clanka je isto misleading, sumnjam da je ideja bila "zgaziti youtube" ali "novinari" na ovom portalu, teško ocekivati nešto korektno. Pricaju da li ce nešto zgazit servis kao youtube par dana nakon što je zaživio. Podsjeca me na sve wow killere i slicne gluposti. Ne treba zgazit youtube niti je to cilj. Više mi se cini kao dodatni avenue za monetizaciju vlastito produciranog sadrzaja. Ali ovako je clickbait, pa hey why not.

 

Osobno, svejedno ne mislim placati. Imam whitelistano njih u adblockeru i nakon što je 35% videa reklama za neku glupost mislim da sam tu čist. Je*iga google ih sisce ali šta da im ja radim. Ja imam normalan posao. 

 

Iako malo kad razmislim kada bi 10ak jutubera koje stvarno pratim otišli tamo i kada bi ja onda za 3-5$ mjesecno dobio pravovremeno, kvalitetno i bez reklama mozda bi i platio. Hmmm. Dobar im je i potez godinu dana free. U godinu dana se da puno toga popraviti i napraviti na samoj stranici, tehnicke stvari. Tako da me baš zanima što ce ispast od svega ovoga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 12:56 (mislav_01).
15 godina
offline
Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Slažem se s mislavom, još b samo napomenuo, da vessel uopće ne želi "srušiti" YT, niti koji drugi postojeći servis, več želi s njima paralelno radit.

Lijepo piše, jedini uvjet da se objavi neka stvar kod njih 3 dana ranije, a poslije se slobodno pusti svojim normalnim kanalima.

Dakle objaviš recenziju nvidia titana x super black gtr ti  verzije i objaviš je na Vesselu, i onda 3 dana kasnije je noramlano objaviš na Youtubeu.

Dakle oni koji prate intezivno sve stvari koje taj kreator sadržaja (kako glup prijevod)  radi neće mu biti problem platiti 20ak kuna mjesečno da neke stvari vidi ranije, a ako mu čekanje par dana nije problem, koristiti će noramalno youtube.

Nema velike filozofije, uz to daju godinu besplatno, pa ako ti se ne sviđa, samo odustaneš i bok...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
rooswelt1991 kaže...

Slažem se s mislavom, još b samo napomenuo, da vessel uopće ne želi "srušiti" YT, niti koji drugi postojeći servis, več želi s njima paralelno radit.

Lijepo piše, jedini uvjet da se objavi neka stvar kod njih 3 dana ranije, a poslije se slobodno pusti svojim normalnim kanalima.

Dakle objaviš recenziju nvidia titana x super black gtr ti  verzije i objaviš je na Vesselu, i onda 3 dana kasnije je noramlano objaviš na Youtubeu.

Dakle oni koji prate intezivno sve stvari koje taj kreator sadržaja (kako glup prijevod)  radi neće mu biti problem platiti 20ak kuna mjesečno da neke stvari vidi ranije, a ako mu čekanje par dana nije problem, koristiti će noramalno youtube.

Nema velike filozofije, uz to daju godinu besplatno, pa ako ti se ne sviđa, samo odustaneš i bok...

 LTT ima dogovor s Vesselom da Titanax super black gtr ti moze istodobno postavit na youtube i vessel, isto i s drugim novim udeđajima ( gpu, cpu .. ) te sajmovima ( ces,pax.. ). Tako da za neke exkluzive niko nemora cekat nista, odma ih dobije.

10 godina
protjeran
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?

Koji luda* će platiti premium da gleda nešto 3 dana prije nego ostali free juzeri?

www.mmo-balkan.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li Vessel zgaziti YouTube?
mislav_01 kaže...

 

Ideja je da tvoji najdrazi content creatori, ako hoces, mogu monetizirat svoj sadrzaj za par dolara mjesecno ili (ao kod LTTa) da imaju timed ekskluzivu oni koji zele platit par dolara mjesecnu. Ako to nekoga ne zanima ima jutub s rozgom i trailerom novih transformersa, ovo nije servis za to ni po konceptu. Ti "neki likovi" su bitni u tehnoloskim temama vani (drzim se te sfere jer ih pratim), a sve više i lokalno. Meni su recimo bitniji nego ocajni sadržaj BUGa koji kasni mjesec dana za svime.

 

Naslov clanka je isto misleading, sumnjam da je ideja bila "zgaziti youtube" ali "novinari" na ovom portalu, teško ocekivati nešto korektno. Pricaju da li ce nešto zgazit servis kao youtube par dana nakon što je zaživio. Podsjeca me na sve wow killere i slicne gluposti. Ne treba zgazit youtube niti je to cilj. Više mi se cini kao dodatni avenue za monetizaciju vlastito produciranog sadrzaja. Ali ovako je clickbait, pa hey why not.

 

Osobno, svejedno ne mislim placati. Imam whitelistano njih u adblockeru i nakon što je 35% videa reklama za neku glupost mislim da sam tu čist. Je*iga google ih sisce ali šta da im ja radim. Ja imam normalan posao. 

 

Iako malo kad razmislim kada bi 10ak jutubera koje stvarno pratim otišli tamo i kada bi ja onda za 3-5$ mjesecno dobio pravovremeno, kvalitetno i bez reklama mozda bi i platio. Hmmm. Dobar im je i potez godinu dana free. U godinu dana se da puno toga popraviti i napraviti na samoj stranici, tehnicke stvari. Tako da me baš zanima što ce ispast od svega ovoga.

 Moj najdraži "content creator" je npr. Sony music ili WB itd. Pitanje je bilo dali će se takav sadržaj pojaviljivat i na vesselu kao na YT, ili će biti vessel biti rezerviran samo sadržaj koji kreiraju "manje poznate" osobe tipa streameri sa twitcha i ostali?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice