Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu presud

poruka: 12
|
čitano: 3.262
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu presud".
14 godina
offline
Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu presud

Kad se samo sjetim kad sam prvi puta vidio promotivne stranice posve napravljene u Flashu gdje je bila sva sila animacija i lipota, svašta se događalo na i pored pokazivača na ekranu, a sada.... Tada sam mislio, eto Flesha kao tehnologije budućnosti u odnosu na dosadni HTML.

 

Eh.

Sjećam se i kada sam za jednu divnu susjedicu vjerovao da je komad jer sam ju samo gledao utegnutu i na daljinu, ali kad se približila... Osušili se svi mokri snovi.

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu presud

Točno 6 godina od kontroverznog i prilično na nož dočekanog proglasa Steve Jobsa, koji je opet dokazao koliko je ispred vremena (bio).

Thoughts on Flash

 
9 11 hvala 4
8 godina
odjavljen
offline
Re: Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu pr

Samo sto je tada velika vecina stranica bila u flashu ili ga koristila pa je to tada bilo radikalno dok ce to sada proci potpuno bezbolno.... Ogromna razlika....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu pr
devotion kaže...

Točno 6 godina od kontroverznog i prilično na nož dočekanog proglasa Steve Jobsa, koji je opet dokazao koliko je ispred vremena (bio).

Thoughts on Flash

 Samo što smo ja i mnogi drugi stručnjaci još puno prije Jobbsa znali da je flash "nakupina sigurnosnih rupa i bugova".
Svaki system administrator je flash i u njegovim najboljim danima tretirao kao nužno zlo i sa iščekivanjem čekao HTML5 još od 2008-e kada je w3c izdao tek prvi javni working draft za HTML5.

Ali nitko ne voli slušati te lude računalne inženjere, mora celebrity svima objasnit. Iako ajde, respekt Jobbsu što čovjek zna prodati svoje produkte.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu pr
Doslo i do toga. Flash je uzasno tezak za racunalo. Ako procesor mora 50% snage dati na Flash, to stvarni nema smisla.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu presud

nikad Flash nije imao smrtnu presudu

 

osim... 

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu presud

Sve bi to bilo lijepo da neće ostati gomila neažuriranih (admini odustali od održavanja) web sajtova sa korisnim sadržajem koji ovise o flashu. Mogao bi Edge skočiti par desetina procenata.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu presud

Jadan ti sam!  Kako ću sad streamove gledat? 

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu pr
GNU+Linux kaže...
devotion kaže...

Točno 6 godina od kontroverznog i prilično na nož dočekanog proglasa Steve Jobsa, koji je opet dokazao koliko je ispred vremena (bio).

Thoughts on Flash

 Samo što smo ja i mnogi drugi stručnjaci još puno prije Jobbsa znali da je flash "nakupina sigurnosnih rupa i bugova".
Svaki system administrator je flash i u njegovim najboljim danima tretirao kao nužno zlo i sa iščekivanjem čekao HTML5 još od 2008-e kada je w3c izdao tek prvi javni working draft za HTML5.

Ali nitko ne voli slušati te lude računalne inženjere, mora celebrity svima objasnit. Iako ajde, respekt Jobbsu što čovjek zna prodati svoje produkte.

 

Prije 8 godina nam je doslovno svatko, tko je usao u firmu i trazio web, htio da index ima flash holder bez ikakve svrhe. Neka bezveze animacija sa zvukom, i onda nakon 5 sekundi link "Uđite u našu web stranicu". 

 

Iritantno korisnicima, iritantno developerima. Ali klijent je uvijek u pravu...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu pr
dado kaže...
GNU+Linux kaže...
devotion kaže...

Točno 6 godina od kontroverznog i prilično na nož dočekanog proglasa Steve Jobsa, koji je opet dokazao koliko je ispred vremena (bio).

Thoughts on Flash

 Samo što smo ja i mnogi drugi stručnjaci još puno prije Jobbsa znali da je flash "nakupina sigurnosnih rupa i bugova".
Svaki system administrator je flash i u njegovim najboljim danima tretirao kao nužno zlo i sa iščekivanjem čekao HTML5 još od 2008-e kada je w3c izdao tek prvi javni working draft za HTML5.

Ali nitko ne voli slušati te lude računalne inženjere, mora celebrity svima objasnit. Iako ajde, respekt Jobbsu što čovjek zna prodati svoje produkte.

 

Prije 8 godina nam je doslovno svatko, tko je usao u firmu i trazio web, htio da index ima flash holder bez ikakve svrhe. Neka bezveze animacija sa zvukom, i onda nakon 5 sekundi link "Uđite u našu web stranicu". 

 

Iritantno korisnicima, iritantno developerima. Ali klijent je uvijek u pravu...

 Ma ne kažem da nije bilo ljudi koji su obožavali flash i smatrali ga must haveom, ali daleko od toga da je Jobbs bio njegov prvi neprijatelj. U ono vrijeme su ljudi voljeli stavljati ono što se danas smatra nepotrebnim kičom na svoje web stranice.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 21:15 (GNU+Linux).
16 godina
offline
Re: Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu pr
GNU+Linux kaže...
dado kaže...
GNU+Linux kaže...
devotion kaže...

Točno 6 godina od kontroverznog i prilično na nož dočekanog proglasa Steve Jobsa, koji je opet dokazao koliko je ispred vremena (bio).

Thoughts on Flash

 Samo što smo ja i mnogi drugi stručnjaci još puno prije Jobbsa znali da je flash "nakupina sigurnosnih rupa i bugova".
Svaki system administrator je flash i u njegovim najboljim danima tretirao kao nužno zlo i sa iščekivanjem čekao HTML5 još od 2008-e kada je w3c izdao tek prvi javni working draft za HTML5.

Ali nitko ne voli slušati te lude računalne inženjere, mora celebrity svima objasnit. Iako ajde, respekt Jobbsu što čovjek zna prodati svoje produkte.

 

Prije 8 godina nam je doslovno svatko, tko je usao u firmu i trazio web, htio da index ima flash holder bez ikakve svrhe. Neka bezveze animacija sa zvukom, i onda nakon 5 sekundi link "Uđite u našu web stranicu". 

 

Iritantno korisnicima, iritantno developerima. Ali klijent je uvijek u pravu...

 Ma ne kažem da nije bilo ljudi koji su obožavali flash i smatrali ga must haveom, ali daleko od toga da je Jobbs bio njegov prvi neprijatelj. U ono vrijeme su ljudi voljeli stavljati ono što se danas smatra nepotrebnim kičom na svoje web stranice.

 

Mi smo ga i tada mrzili iz dna duse. Sva sreca pa je postojao Swish alat za te animacije, jer nativno u Flashu i actionscriptu je to bio ogroman gubitak vremena.

11 godina
offline
Re: Google inačicom Chromea 55 potpisuje smrtnu pr
cro_blue kaže...

Jadan ti sam!  Kako ću sad streamove gledat? 

 ''U prosincu, Google će u potpunosti blokirati Flash i zamijeniti ga s HTML5 koji se lakše i brže učitava, osim na onim web stranicama koje podržavaju isključivo Flash. Na takvim web stranicama moći ćete ga pri prvom posjetu sami aktivirati kako bi vam sadržaj bio vidljiv.''

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice