Fiskalizacija, elektronički potpisi, blagajne...

poruka: 36
|
čitano: 14.643
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fiskalizacija, elektronički potpisi, blagajne...".
14 godina
offline
Re: Fiskalizacija, elektronički potpisi, blagajne.
Pozdrav svima! Može li mi netko objasniti što je to digitalni certifikat koji se dobije od Fine i gdje se on uopće treba instalirati ako se kao blagajna koristi android smartphone? To je neka p12 datoteka. Gdje treba s njom i kako je uopće otvoriti? To mi je potpuno nejasno...
Hvala!!!
dr. Watson
15 godina
odjavljen
offline
Re: Fiskalizacija, elektronički potpisi, blagajne.

Kao firma ga moraš zatražiti u FINI preko obrasca i oni ga pošalju onoj osobi koju si naveo kao skrbnika certifikata na mail. A kamo sa njom, pitaj vrlog programera koji ti je prodao taj POS...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Fiskalizacija, elektronički potpisi, blagajne.

Nitko mi još ništa nije prodao. Ja sam obrtnik koji djelatnost obavlja na terenu i kao kasu bih koristio svoj već postojeći XPERIA U smartphone sa mobilnim internetom uz besplatnu verziju 3xPOS aplikacije i mobilni printerić kojeg moram kupiti. Besplatna verzija ima ograničenje od 10 izdanih računa mjesečno što mi je sasvim dovoljno. E, sad, koga onda moram pitati gdje sa certifikatom koji dobijem? To ću očito morati sam raditi jer ću koristiti besplatnu verziju aplikacije. Za ovoliko rijetko što radim s gotovinskim računima mi se ne isplati plaćati te njihove mjesečne licence.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Fiskalizacija, elektronički potpisi, blagajne.
Ako je web aplikacija, vjerojatno ces morati negdje uploadati cert. Ako je android app, prouci manual. mozda treba staviti u neku mapu na mobu ili ga "registrirati" medju ostale certove na mobu.
http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
Fiskalizacija, elektronički potpisi, blagajne...

Meni se nešto čudno događa. 3xPOS aplikacija javlja grešku veze kad je mobitel spojen preko 3G mreže, dok je preko WiFi-ja sve u redu...

Pogledajte slike. Bit je u tome da bi meni ovo trebalo funkcionirati kao prijenosna "kasa", a ne da ovisi o WiFi pristupu...

 

P.S. Certifikat se vrlo jednostavno instalira unutar aplikacije....

3G 3G
WiFi WiFi
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Fiskalizacija, elektronički potpisi, blagajne.

Poštovani, da li ste riješili svoj problem? Ako još niste, možete doći do nas da vam pomognemo sve postaviti. Najavite se na info@3xpos.net ili pozivom u radno vrijeme na 01 5501300. Pristup do servera za fiskalizaciju bi trebao raditi normalno i putem svih mobilnih operatera.

 

Pozdrav!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice