DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

poruka: 989
|
čitano: 80.271
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6".
12 godina
protjeran
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Tonči kaže...

Ne, ne, nisam to rekao. Samo kažem da cijena nije $200 ako su skupni dijelovi $200.

 

 

Znam da to nisi rekao, ja sam. Većina proizvođača telefona i ovako posluje s gubitkom ili su na rubu. Kad bi Apple spustio cijene pola bi ih propalo ili odustalo od telefona.

 

12 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Naravno da bi, Apple nam je svmia u planu.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Gnjakotaro kaže...
Tonči kaže...

Ne, ne, nisam to rekao. Samo kažem da cijena nije $200 ako su skupni dijelovi $200.

 

 

Znam da to nisi rekao, ja sam. Većina proizvođača telefona i ovako posluje s gubitkom ili su na rubu. Kad bi Apple spustio cijene pola bi ih propalo ili odustalo od telefona.

 

Mislim da nije toliko loše. Dosta ovisi o količini proizvodnje i prodaje, ali većina još može uštipnuti. Pogledaj OPO; imaju know-how (ukraden ili ne, nebitno), imaju proizvodnju, ali uz nizak prihod ne mogu ni zadovoljiti količinski tržište. Da povećaju cijene, ne bi imali ništa za konkuriranje. Sony bi mogao lako izaći iz telefonskog biznisa kompletno, ali mislim da još uvijek imaju profit.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
14 godina
neaktivan
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Gnjakotaro kaže...

 

 

Zamisli da Apple spusti cijene telefonima za $100. Nokia, LG, Motorola i Sony prestaju proizvoditi telefone u roku 6 mjeseci. Samsung se orjentira isključivo na super jeftine modele, a ostatak svijeta pravi samo dumb varijante. Apple zapravo iskazuje milosrđe držeći ove cijene zadnjih 7 godina.

 

Haha, koga ti lažeš?

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
12 godina
protjeran
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Xanzzu kaže...
Gnjakotaro kaže...

 

 

Zamisli da Apple spusti cijene telefonima za $100. Nokia, LG, Motorola i Sony prestaju proizvoditi telefone u roku 6 mjeseci. Samsung se orjentira isključivo na super jeftine modele, a ostatak svijeta pravi samo dumb varijante. Apple zapravo iskazuje milosrđe držeći ove cijene zadnjih 7 godina.

 

Haha, koga ti lažeš?

 

 

Jedino Apple i Samsung ostvaruju zaradu na proizvodnji mobitela i tako već godinama. Ak Apple spusti cijene morat će i drugi. Jednostavna matematika tu veli da bi svi ostali tada ostvarivali još veći gubitak i krenuli u smijeru Nokije, RIMa, Motorole, Sonyja, HTCa, LGa, ...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 23:49 (Gnjakotaro).
14 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Apple je svemirski brod za ostale što se tiče prodaje svojih uređaja, odnosno dobrog targetinga tržišta. To hpravo govore prodajni/poslovni rezultati kompanije za što joj treba skinuti kapu. UspoređivatI OnePlus s Appleom je ipak suludo. Zamisli da OnePlus prodaje svoj uređaj za 500-700$, tko bi ga kupio?? :)

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Sve neki veliki stručnjaci. Da Apple spusti svoje mobitele na 100$ onda tek ostali nebi propali. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Apple je firma koja svoju reputaciju gradi nekoliko desetljeca i, normalno, bila pionir u racunalstvu. Imala je svoje probleme (krajem 90ih intervenirao Bill Gates), ali nakon izlaska iPoda dozivjela preporod. Od tada pocinje rasti fanbase u maticnoj drzavi vrtoglavo i fanaticno. Ako jos uzmemo da je to americka firma, ostatku "zapadnog" svijeta ulijeva vise sigurnosti nego "neka tamo chinnese shit" firma. Ultrajak marketing i to je to. Da napravis ne znam kako dobar mobitel i da ga prodajes ispod cijena svih cijena, neces uspjeti ako je na njemu kineski logo, osim na maticnom trzistu. Koreanci i japanci se vec bolje drze, ali opet govorimo o firmama koje postoje vise nego kaj mi tu imamo godina. S takvim "pedigreom" je novim igracima tesko, zato su agresivni s cijenama, dok appla boli pipi, oni imaju fanbase i GG.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Apple u EU i Aziji nije poznat zato što je Apple.

 

Nego zato što ga Amerikanci vole i zato što je američka firma.

 

Isto kao Ralph Lauren i sl.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 15:04 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Deawood kaže...

Sve neki veliki stručnjaci. Da Apple spusti svoje mobitele na 100$ onda tek ostali nebi propali. 

 

 

Bolje biti stručan nego nepismen. Napisao sam ZA 100 a ne NA 100. Dakle, x-100 a ne x=100.

 

12 godina
odjavljen
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Nikako se nebih nazvao nepismenim, više kao čovjek koji ne obraća previše pažnje na glupe postove ;) 

 

Bilo bi bolje da si napisao na 100$ nego za 100$ jer da Apple spusti cijenu iPhonea za 100$ razlika bi bila nikakva za ostale brandove, ako se gleda prodaja. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Deawood kaže...

Nikako se nebih nazvao nepismenim, više kao čovjek koji ne obraća previše pažnje na glupe postove ;) 

 

Bilo bi bolje da si napisao na 100$ nego za 100$ jer da Apple spusti cijenu iPhonea za 100$ razlika bi bila nikakva za ostale brandove, ako se gleda prodaja. 

 

 

Kad ih krivo pročitaš, svi postovi ispadnu glupi.

 

13 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Test brzine iphonea s konkurencijom - sad se vidi cemu sluze jezgre i gigabajti rama:

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 14:12 (N!NO).
Moj PC  
6 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
N!NO kaže...

Test brzine iphonea s konkurencijom - sad se vidi cemu sluze jezgre i megabajti rama:

iPhone 6 ima hardware iz 2012. Koliko je onda tek S5 i M8 zastarjela tehnologija. {#}

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
14 godina
neaktivan
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
N!NO kaže...

Test brzine iphonea s konkurencijom - sad se vidi cemu sluze jezgre i gigabajti rama:

Jedino što iPhone 6 ima doslovno upola piksela od oba telefona.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
13 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Xanzzu kaže...

 

Jedino što iPhone 6 ima doslovno upola piksela od oba telefona.

Ima i trećinu memorije, cetvrtinu jezgri, upola megapiksela pa je opet u svemu bolji, cek vidim i u kvaliteti fotografija.

Je li 400ppi toliko kvalitetnije od 300ppi i je li to vrijedno 3 sekunde duljeg otvaranja i zatvaranja aplikacije?

Gdje je tu ta famozna trenutnost i glatkost galaxyja?

 

Hocu reci, sto je stvarno bitno, a sto je marketing i sljedba ovaca? Nekako to bas ne preteze na appleovu stranu nego na samsungovu kako mi se cini.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 15:24 (N!NO).
14 godina
neaktivan
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
N!NO kaže...
Xanzzu kaže...

 

Jedino što iPhone 6 ima doslovno upola piksela od oba telefona.

Ima i trećinu memorije, cetvrtinu jezgri, upola megapiksela pa je opet u svemu bolji, cek vidim i u kvaliteti fotografija.

Je li 400ppi toliko kvalitetnije od 300ppi i je li to vrijedno 3 sekunde duljeg otvaranja i zatvaranja aplikacije?

Gdje je tu ta famozna trenutnost i glatkost galaxyja?

 

Hocu reci, sto je stvarno bitno, a sto je marketing i sljedba ovaca? Nekako to bas ne preteze na appleovu stranu nego na samsungovu kako mi se cini.

Ja samo kažem da iPhone 6 ima značajno manje piksela što utječe na performanse. Kamera je bolja bez daljega, više megapiksela ne znači bolju sliku.

Zbog istog razloga ne stoji ni usporedba procesora. 

 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
14 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Xanzzu kaže...

Ja samo kažem da iPhone 6 ima značajno manje piksela što utječe na performanse. Kamera je bolja bez daljega, više megapiksela ne znači bolju sliku.

Zbog istog razloga ne stoji ni usporedba procesora. 

 

Pogledaj testove za 6plus, gotovo jednake performanse kao i 6.

Swedish latin super funk.
15 godina
odjavljen
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
sirka666 kaže...
Xanzzu kaže...

Ja samo kažem da iPhone 6 ima značajno manje piksela što utječe na performanse. Kamera je bolja bez daljega, više megapiksela ne znači bolju sliku.

Zbog istog razloga ne stoji ni usporedba procesora. 

 

Pogledaj testove za 6plus, gotovo jednake performanse kao i 6.

Jesi siguran? Baš i nije tako za sve testove, tj. one problematične:

http://images.anandtech.com/graphs/graph8560/67840.png

http://images.anandtech.com/graphs/graph8560/67842.png

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
14 godina
neaktivan
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Tonči kaže...
sirka666 kaže...
Xanzzu kaže...

Ja samo kažem da iPhone 6 ima značajno manje piksela što utječe na performanse. Kamera je bolja bez daljega, više megapiksela ne znači bolju sliku.

Zbog istog razloga ne stoji ni usporedba procesora. 

 

Pogledaj testove za 6plus, gotovo jednake performanse kao i 6.

Jesi siguran? Baš i nije tako za sve testove, tj. one problematične:

http://images.anandtech.com/graphs/graph8560/67840.png

http://images.anandtech.com/graphs/graph8560/67842.png

Nije. Kao i većina mrmljanja na ovoj temi.

Evo ja sam baš tražio usporedbu i našao: 

Koga briga neka pogleda i ostatak videa. Čak i podizanje sustava zaostaje na 6+. 

Razlika nije ogromna, ali u slučaju gore navedene usporedbe s m8 i s5 se zbrajala, tako da bi zaostatak sigurno bio manji da su koristili 6+. 

Ali predpostavljam da matematika i jabučari baš i ne idu zajedno pa im ne zamjeram.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 16:43 (Xanzzu).
15 godina
odjavljen
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Nije mi baš jasno kako si korelirao matematiku i (valjda) korisnike Apple proizvoda? Imaš nešto detaljnije?

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
13 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Vidis samsung ovce kako bleje... Ako ces matematiku, evo ti jednostavna za osnovnu skolu: Iphone 6 fw ima 2gb, 6+ ima 2,4gb. Ne moze ih dici u isto vrijeme nikako.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Glupa vam je rasprava, toliko koliko je i glup onaj test. Jasno se vidi da S5 radi najlošije, a iP6 najbolje. Što je i očekivano. Realno gledano, razlika između M8 i iP6 se u svakodnevnom radu neće osjetiti. Ali da S5 loše radi naspram ove dvojice to je istina. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
N!NO kaže...
Vidis samsung ovce kako bleje... Ako ces matematiku, evo ti jednostavna za osnovnu skolu: Iphone 6 fw ima 2gb, 6+ ima 2,4gb. Ne moze ih dici u isto vrijeme nikako.

Ja sam rekao da se niti ne diže u isto vrijeme - performanse nisu iste. To je odgovor na pitanje koje sam također citirao. Hvala što si objasni zašto. Iskreno nije me bilo briga, ali bitno da ti razumiješ.

Sad:

a) Dali to ima ikakve veze s Samsungom ili bilo kojim uređajem osim navedenih?

b) Dali sam ja na ovoj ili bilo kojoj drugoj temi branio Samsung? Dali sam uopće spominjao Samsung? Ako jesam slobodno me citiraj.

c) Kakve to uopće veze ima s onime o čemu smo prije raspravljali: više piksela manje performanse? Mislim da tu nije potrebna matematika viša od osnovne škole, ali i da je, većina nas je barem nekad zaigrala da znamo da rezolucija bitno utječe na performanse, a ovjde je to očito upitno jer kako sirka666 kaže: "[performanse] za 6plus, gotovo jednake performanse kao i 6." Usput testovi se ne slažu, ako je još uvjek upitno.

d) Dali ti shvaćaš da tvoja rečenica na nijedan način ne pobija ono što sam ja napisao? Napisao si rečenicu kao da ti je to cilj, nazvavši me "samsungovom ovcom", na osnovu ničega, i onda si dao potvdu moje izjave...

 

Ono što hoću da te pitam jest: dali ti uopće znaš čitati, ili ti je si samo pročitao ono što ti se ne sviđa, naljutio se, i onda napisao prvu besmislicu koja ti je pala na pamet?

E to je već predanost koja graniči s bolešću.

 

Tonči kaže...
Nije mi baš jasno kako si korelirao matematiku i (valjda) korisnike Apple proizvoda? Imaš nešto detaljnije?

 

Ne obične korisnike, zagrižene jabučare na ovom forumu. I očito nije problem samo s matematikom. Za detalje samo čitaj temu. Ima ih dovoljno da za ljude hospitalizirati. 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
16 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Brzina necega se ne mjeri nakon reboota, dok su rami prazni, dok nema kesa. Brzina se mjeri nakon koristenja, dok sve ide brzo. Vecina takvih seljacina radi videice za jabucarske napaljencice koji sline na to da njihov zatvoren mob sa socom od 2 milijarde tranzistora jedva opere snapdragon sa 700 milijuna, a novi exynos ga gazi prezestoko (samsung alpha i note 4). Uostalom, imate na xda video di vam Adam Outler objasnjava kolko je iphone los i sa programerske strane i da koristi jeftine trikove za java cmarkove.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Neki ovdje vidim ne shvaćaju.

 

 

Apple A8 i svi A CPUi koje izdaju su isključivo napravljeni za iOS.

Sve instrukcije, pa i benchmarci su zapravo bili izmišljeni za iOS. BTW pola ovih slika sta tvrde da je A8 brzi od bilo kojeg ARMa su lazne. Sad bas gledam sliku gdje pise da Nexus 5 ima Snapdragon 600?

Kako su ga onda testirali zajedno s iPhone 6?

BTW narucitelj testova je appleinsider.com {#}

 

 

 

Pogledajte Tegru K1, gazi A8 kao nista u normalnim testovima itd.

 


A8 se ne bi snasao ni na jednom drugom OSu, ali sam zato siguran da bi bilo koji Snapdragon 8** rasturio isti taj A8 na iOSu.

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
3 4 hvala 0
13 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Gle fanboye sto su se uskokodakali :-) Nema u testu nexusa nego S5 i H8. U koristenju je S5 katastrofa, H8 je super, ali je iphone najbrzi. Nikakvi benchmarci tu nisu u pitanju nego koristenje. Sad vise nema druge argumente pa se hvatate i broja tranzistora? Glavnina kojih u A8 otpada na grafiku. S androidom hvala bogu imam puno previse iskustva pa znam kako izgleda. A tegra k1 je uzasno sporo smece koje ne moze u usporedbu s A5 kamo li s A8. Isto imao nesrecu koristiti ga.
Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
N!NO kaže...
Gle fanboye sto su se uskokodakali :-) Nema u testu nexusa nego S5 i H8. U koristenju je S5 katastrofa, H8 je super, ali je iphone najbrzi. Nikakvi benchmarci tu nisu u pitanju nego koristenje. Sad vise nema druge argumente pa se hvatate i broja tranzistora? Glavnina kojih u A8 otpada na grafiku. S androidom hvala bogu imam puno previse iskustva pa znam kako izgleda. A tegra k1 je uzasno sporo smece koje ne moze u usporedbu s A5 kamo li s A8. Isto imao nesrecu koristiti ga.

Androidu kod reboota treba vremena da slozi cache, kao sustav tako radi..

 

M8 a pogotovo Nexus 5 trebali biti brzi kao iPhone u najmanju ruku

16 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Fappleboy. Nismo se mi uskokodakali, vec si se ti ushitio na benchmarkove i na jedan video gdje neki paksu nesto klikce i kenja o brzini a ne zna fundamentalne razlike izmedju platforma i kako potonje funkcioniraju. Kaj je jos najsmesnije usporedio je uredjaj sa skoro duplo manjom rezolucijom ekrana, sa uredjajima starima oko cca 6 mjeseci. Vidi se da je pristran idiot zeljan paznje i klikova napaljenih jabucara (vidis, kad malo bolje razmislim, lik ima nesto u glavi, s obzirom na kolicinu apple ovaca lik pere klikove i zaradjuje). Nadam se samo da od sve te brzine ne dode do nasumicnog savijanja... prostora i vremena xD.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
N!NO kaže...
Gle fanboye sto su se uskokodakali :-) Nema u testu nexusa nego S5 i H8. U koristenju je S5 katastrofa, H8 je super, ali je iphone najbrzi. Nikakvi benchmarci tu nisu u pitanju nego koristenje. Sad vise nema druge argumente pa se hvatate i broja tranzistora? Glavnina kojih u A8 otpada na grafiku. S androidom hvala bogu imam puno previse iskustva pa znam kako izgleda. A tegra k1 je uzasno sporo smece koje ne moze u usporedbu s A5 kamo li s A8. Isto imao nesrecu koristiti ga.

Tegra K1 nije ni izašla u smartphoneu

 

 

pa frende sredit ću ti članak u Engadgetu, snimi video i peteroznamenkasti iznos u dolarima je tvoj {#}

 

 

 

edit - http://www.anandtech.com/show/8296/the-nvidia-shield-tablet-review/5

 

Ovdje vidimo, kao što kolega @N!NO kaže, Apple A5 je doslovno obrisao pod sa Tegrom K1 (s time da ova u Shieldu nije ista kao ova koja dolazi uskoro u HTC Nexusu 9)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 22:52 (Mitch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice