Diskovi i do pet puta veći

poruka: 28
|
čitano: 3.783
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Diskovi i do pet puta veći".
16 godina
neaktivan
offline
Diskovi i do pet puta veći

Bolje da oni spiče 1 tb ssd za max 1000 kn i ja sretan:).

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
26 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Diskovi i do pet puta veći

a slusaj... podatci su sve veci i veci... kolicina je potribna... SSD je za brzinu al ako imas pun k. podataka gdje i nije potribna brzina pisanja i citanja onda se ne isplatu vec bolje nabacat nekoliko mehanickih...

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Diskovi i do pet puta veći

Kada se sjetim 1983/4 (dakle prošlo je punih trideset godina) IBM-a (XT) i njegovog 10 MB winchestera, tada smo pokušavali zamisliti na koji način bi ikada mogli (smisleno) zapuniti cijeli taj kapacitet - i da budem iskren - nismo baš puno toga mogli smisliti... Još malo pa će diskovi doseći 10 TB (što je ravno 1.000.000 puta više od toga) i to za 1/10 ondašnje usporedne cijene (kada se uračuna inflacija naravno). Mene samo zanima statička trajnost takvih hipergustih magnetskih zapisa. Hard diskovi od prije 20 godina još uspješno čuvaju podatke (u ormaru naravno) i može ih se pročitati ako imate na čemu.

 
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
Abomb kaže...

a slusaj... podatci su sve veci i veci... kolicina je potribna... SSD je za brzinu al ako imas pun k. podataka gdje i nije potribna brzina pisanja i citanja onda se ne isplatu vec bolje nabacat nekoliko mehanickih...

Istina ali sta ce meni hdd od 10 tb kad mi treba 2 dan da kopiram film( recim buducnost 4k i 8 k videa , koji budu imali par 100 gb ) ovako mozda je ssd manji ali produktivniji.

 

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
13 godina
neaktivan
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
Cognitor kaže...

Kada se sjetim 1983/4 (dakle prošlo je punih trideset godina) IBM-a (XT) i njegovog 10 MB winchestera, tada smo pokušavali zamisliti na koji način bi ikada mogli (smisleno) zapuniti cijeli taj kapacitet - i da budem iskren - nismo baš puno toga mogli smisliti... Još malo pa će diskovi doseći 10 TB (što je ravno 1.000.000 puta više od toga) i to za 1/10 ondašnje usporedne cijene (kada se uračuna inflacija naravno). Mene samo zanima statička trajnost takvih hipergustih magnetskih zapisa. Hard diskovi od prije 20 godina još uspješno čuvaju podatke (u ormaru naravno) i može ih se pročitati ako imate na čemu.

Tada je HDD bio najskuplja stavka PC konfiguracije.... sjećam se tih godina sam u Mlakara u Klagenfurtu kupio svoj prvi XT (8086) i disk je koštao 1,000DEM, skoro kao pola konfiguracije?! Samo što ga stvarno nije bilo lako napuniti... u eri DOS-a par MB je bilo skroz dovoljno za vecinu korisnika:-)

Baš prije neki dan sam našao u ormaru 60Mb 2.5" HDD iz Amige1200 i za disvno čudo, sve na njemu je još čitljivo?!

 

Kod današnjih diskova me naprosto strah koliko bi štete (terabajta podataka) nanio kvar, a oni kapacitete samo povećavaju bez adekvatnog medija za backup:-( Ne tako davno sam mogao cijeli stroj backupirati sa NortonGhostom na 1CD?!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći

Eh da se nadovezem, sjecam se svog prvog diska caviar 500ak megabajta... fascinantno uvijek je bilo praznog prostora na njemu... 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
Luciano kaže...
Cognitor kaže...

Kada se sjetim 1983/4 (dakle prošlo je punih trideset godina) IBM-a (XT) i njegovog 10 MB winchestera, tada smo pokušavali zamisliti na koji način bi ikada mogli (smisleno) zapuniti cijeli taj kapacitet - i da budem iskren - nismo baš puno toga mogli smisliti... Još malo pa će diskovi doseći 10 TB (što je ravno 1.000.000 puta više od toga) i to za 1/10 ondašnje usporedne cijene (kada se uračuna inflacija naravno). Mene samo zanima statička trajnost takvih hipergustih magnetskih zapisa. Hard diskovi od prije 20 godina još uspješno čuvaju podatke (u ormaru naravno) i može ih se pročitati ako imate na čemu.

Tada je HDD bio najskuplja stavka PC konfiguracije.... sjećam se tih godina sam u Mlakara u Klagenfurtu kupio svoj prvi XT (8086) i disk je koštao 1,000DEM, skoro kao pola konfiguracije?! Samo što ga stvarno nije bilo lako napuniti... u eri DOS-a par MB je bilo skroz dovoljno za vecinu korisnika:-)

Baš prije neki dan sam našao u ormaru 60Mb 2.5" HDD iz Amige1200 i za disvno čudo, sve na njemu je još čitljivo?!

 

Kod današnjih diskova me naprosto strah koliko bi štete (terabajta podataka) nanio kvar, a oni kapacitete samo povećavaju bez adekvatnog medija za backup:-( Ne tako davno sam mogao cijeli stroj backupirati sa NortonGhostom na 1CD?!

 

Ha, ha, tako je, baš je sve tako kako kažeš. I za Klagenfurt - to je bila destinacija. Hvata me malo tehnološka nostalgija. Ipak, znači još nas ima (starije generacije) i još uvijek nismo za otpad. Mislim da ovi mlađi jednostavno ne poznaju onaj odnos strahopoštovanja i užitka prema računalu {#}.

15 godina
odjavljen
offline
Diskovi i do pet puta veći

Nekako  vise  vjerujem  mehanici  koja  se  razvija  vec  skoro  30  godina  nego  ovim  SSDovima  za  koje  se  zna  da  ce  kad-tad  pogubit  podatke.  Daleko  od  toga  da  su  nepouzdani  ali  za  storage  nisu.  Odnos  GB  za $  je  los,  NAND  cipovi  imaju  svoj  vijek  i  broj  zapisivanja  kojeg  ploce  dobrano  sisaju.  Imam  par  diskova  od <2  GB  i  jos  uvijek  su  citljivi,  bez  bad  sectora  i  spremni  za  rad  unatoc "stravicnim"  zvukovima  koje  proizvode.

 

SSDovi jos trebaju dosta godina razvoja.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
Luciano kaže...
Kod današnjih diskova me naprosto strah koliko bi štete (terabajta podataka) nanio kvar, a oni kapacitete samo povećavaju bez adekvatnog medija za backup:-( Ne tako davno sam mogao cijeli stroj backupirati sa NortonGhostom na 1CD?!

 

Zato imaš RADI polje za takve stvari. Neće crknuti odjednom oba.

 

Sum_of_all_fears kaže...

Nekako  vise  vjerujem  mehanici  koja  se  razvija  vec  skoro  30  godina  nego  ovim  SSDovima  za  koje  se  zna  da  ce  kad-tad  pogubit  podatke.  Daleko  od  toga  da  su  nepouzdani  ali  za  storage  nisu.  Odnos  GB  za $  je  los,  NAND  cipovi  imaju  svoj  vijek  i  broj  zapisivanja  kojeg  ploce  dobrano  sisaju.  Imam  par  diskova  od <2  GB  i  jos  uvijek  su  citljivi,  bez  bad  sectora  i  spremni  za  rad  unatoc "stravicnim"  zvukovima  koje  proizvode.

 

SSDovi jos trebaju dosta godina razvoja.

SSD neće crknuti kao HDD, pa da izgubi podatke nego nećeš moći zapisivati više na njega.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
zoki.zlikowski kaže...
Luciano kaže...
Kod današnjih diskova me naprosto strah koliko bi štete (terabajta podataka) nanio kvar, a oni kapacitete samo povećavaju bez adekvatnog medija za backup:-( Ne tako davno sam mogao cijeli stroj backupirati sa NortonGhostom na 1CD?!

 

Zato imaš RADI polje za takve stvari. Neće crknuti odjednom oba.

 

Sum_of_all_fears kaže...

Nekako  vise  vjerujem  mehanici  koja  se  razvija  vec  skoro  30  godina  nego  ovim  SSDovima  za  koje  se  zna  da  ce  kad-tad  pogubit  podatke.  Daleko  od  toga  da  su  nepouzdani  ali  za  storage  nisu.  Odnos  GB  za $  je  los,  NAND  cipovi  imaju  svoj  vijek  i  broj  zapisivanja  kojeg  ploce  dobrano  sisaju.  Imam  par  diskova  od <2  GB  i  jos  uvijek  su  citljivi,  bez  bad  sectora  i  spremni  za  rad  unatoc "stravicnim"  zvukovima  koje  proizvode.

 

SSDovi jos trebaju dosta godina razvoja.

SSD neće crknuti kao HDD, pa da izgubi podatke nego nećeš moći zapisivati više na njega.

 

Ma nemoj. Odkuda si pak to izvukao? Ne govorimo ovdje o ograničenom broju radnih sati, nego o stabilnosti zapisa kada izvadiš SSD i držiš ga u ladici. SSD jednostavno nije još zrela tehnologija. To naravno ne znači da ga nećeš koristiti tamo gdje to ima smisla. To međutim znači da nije poznato kako se ta tehnologija zaista ponaša nakon dužeg vremena. Ono o MTBF - okači mačku o rep.  U krajnjoj liniji nad HDD-ovima si mogao izvršiti barem djelomičnu forenziku. Šta kada SSD crkne? Kako ćeš doći do podataka. Ovo je još neotkriveni teritorij. To jako dobro znaju i sami proizvođači. Dakle oprez.

 

14 godina
neaktivan
offline
Diskovi i do pet puta veći

A sta je bilo sa onim koristenjem soli da se poveca kapacitet HDDova?

Loading...
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Diskovi i do pet puta veći

kad se sjetim prije 40gb hard disk glavna masina. a danas 400 gb nista.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
Cognitor kaže...

 

Ma nemoj. Odkuda si pak to izvukao? Ne govorimo ovdje o ograničenom broju radnih sati, nego o stabilnosti zapisa kada izvadiš SSD i držiš ga u ladici. SSD jednostavno nije još zrela tehnologija. To naravno ne znači da ga nećeš koristiti tamo gdje to ima smisla. To međutim znači da nije poznato kako se ta tehnologija zaista ponaša nakon dužeg vremena. Ono o MTBF - okači mačku o rep.  U krajnjoj liniji nad HDD-ovima si mogao izvršiti barem djelomičnu forenziku. Šta kada SSD crkne? Kako ćeš doći do podataka. Ovo je još neotkriveni teritorij. To jako dobro znaju i sami proizvođači. Dakle oprez.

 

Tesko je to sad reci jer SSD ne postoji dovoljno dugo. I SSD i HDD imaju rok trajanja i ciklusa zapisivanja. Prema procjenama SSD je cak trajniji medij za pohranu.

14 godina
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
Cognitor kaže...

Hard diskovi od prije 20 godina još uspješno čuvaju podatke (u ormaru naravno) i može ih se pročitati ako imate na čemu.

Moj prvi iz 1990. Seagate od 80 MB je IDE, još radi i može ga se spojiti i na novije ploče sa PATA utorom. Samo oni stariji od 30 godina su imali posebne kontrolere (MFM i RLR ili tako nekako) koji su išli u ISA sabirnicu koja godinama ne postoji.

 

Inače kad ga spojim zvuči kao brusilica, a sekvencijalna brzina čitanja mu je cca 800 kb/s, ali radi za razliku od CD-ova koji su već nakon 5-10 godina potpuno nečitljivi.

14 godina
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
Luciano kaže...
sjećam se tih godina sam u Mlakara u Klagenfurtu kupio svoj prvi XT (8086) i disk je koštao 1,000DEM

A onih naljepnica na njima sa zapisanim bad sektorima koje je trebalo ručno upisivati u FAT?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
zoki.zlikowski kaže...

 

Zato imaš RADI polje za takve stvari. Neće crknuti odjednom oba.

 

 

Slažem se s tobom (jer to i koristim), ali takav "backup" ima brojne nedostatke:

- cijena

- nije izvedivo u svim situacijama (laptop, mala/pretprpana kučišta npr.)

- kad udari grom kroz loše napajanje ili ti ukradu komp, ostaješ i bez mastera i bez kopije

 

xvx kaže...

 

Inače kad ga spojim zvuči kao brusilica, a sekvencijalna brzina čitanja mu je cca 800 kb/s, ali radi za razliku od CD-ova koji su već nakon 5-10 godina potpuno nečitljivi.

 

Pa i nisu baš CD/DVD mediji toliko osjetljivi. Meni prastari (kvalitetni, doduše) CD-ovi prženi '90-ih na Plextoru rade do jednoga. Baš prije neki dan sam staru kolekciju domaćih serija prebacivao na DVD i rade kao i prvog dana. Za divno čudo, čak im ni "Pozdrav iz Rovinja" nije naštetio;-) Zadnjih 6-7 godina za neki esencijalni backup koristim DVD-RAM koji je stvarno pouzdan (kuc-kuc).

 

xvx kaže...

A onih naljepnica na njima sa zapisanim bad sektorima koje je trebalo ručno upisivati u FAT?

 

Brrrr... i onda moliš Boga da ti se BB ne rašire;-) Ili da ne zaboraviš "parkirati" glavu prije gašenja kompa da ti glava ne zapleše po ploči:-)

Uffff, jesmo matori...

15 godina
offline
Diskovi i do pet puta veći

Postoje dvije vrste ljudi: oni koji imaju backup, i oni koje tek čeka gubitak podataka.

Šalu na stranu, svi diskovi se kad-tad pokvare. Backup je nužnost.

Tko si još nije složio dobar automatski backup, čeka ga jako neugodno iznenađenje.

Takvi naprave automatski backup nakon havarije, kad više nema povratka za ono što im je bilo važno.

Samo je pitanje hoćeš li se štititi samo od kvara diska, ili od nedaća koje pometu cijelu lokaciju (npr. požar),

a u tom slučaju backup mora biti na udaljenoj lokaciji, i povremeno provjeravati je li čitljiv.

Banke rade nekoliko istovjetnih backup kopija na različitim zemljinim tektonskim pločama. Tako da ni politička nestabilnost poput ratova koje zahvaćaju čitave zemlje teško da mogu pokriti baš sve lokacije backupa.

Osim ako bude pravi treći svjetski rat s totalnim nuklearnim uništenjem. Onda im treba brzi link prema marsu za tamošnji backup server :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2013 3:43 (Keso).
 
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
Keso kaže...

Postoje dvije vrste ljudi: oni koji imaju backup, i oni koje tek čeka gubitak podataka.

Šalu na stranu, svi diskovi se kad-tad pokvare. Backup je nužnost.

Tko si još nije složio dobar automatski backup, čeka ga jako neugodno iznenađenje.

Takvi naprave automatski backup nakon havarije, kad više nema povratka za ono što im je bilo važno.

Samo je pitanje hoćeš li se štititi samo od kvara diska, ili od nedaća koje pometu cijelu lokaciju (npr. požar),

a u tom slučaju backup mora biti na udaljenoj lokaciji, i povremeno provjeravati je li čitljiv.

Banke rade nekoliko istovjetnih backup kopija na različitim zemljinim tektonskim pločama. Tako da ni politička nestabilnost poput ratova koje zahvaćaju čitave zemlje teško da mogu pokriti baš sve lokacije backupa.

Osim ako bude pravi treći svjetski rat s totalnim nuklearnim uništenjem. Onda im treba brzi link prema marsu za tamošnji backup server :)

 

Gore je Lucijano rekao za RAID da ne stane u laptope. Ja isto koristim laptop i tu naravno ne mogu imati RAID polje, ali zato imam mrezni disk gdje drzi backup i koji ima RAID polje. Dakle, sve je na tri mjesta, a ne na dva.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
Cognitor kaže...
Luciano kaže...
Cognitor kaže...

Kada se sjetim 1983/4 (dakle prošlo je punih trideset godina) IBM-a (XT) i njegovog 10 MB winchestera, tada smo pokušavali zamisliti na koji način bi ikada mogli (smisleno) zapuniti cijeli taj kapacitet - i da budem iskren - nismo baš puno toga mogli smisliti... Još malo pa će diskovi doseći 10 TB (što je ravno 1.000.000 puta više od toga) i to za 1/10 ondašnje usporedne cijene (kada se uračuna inflacija naravno). Mene samo zanima statička trajnost takvih hipergustih magnetskih zapisa. Hard diskovi od prije 20 godina još uspješno čuvaju podatke (u ormaru naravno) i može ih se pročitati ako imate na čemu.

Tada je HDD bio najskuplja stavka PC konfiguracije.... sjećam se tih godina sam u Mlakara u Klagenfurtu kupio svoj prvi XT (8086) i disk je koštao 1,000DEM, skoro kao pola konfiguracije?! Samo što ga stvarno nije bilo lako napuniti... u eri DOS-a par MB je bilo skroz dovoljno za vecinu korisnika:-)

Baš prije neki dan sam našao u ormaru 60Mb 2.5" HDD iz Amige1200 i za disvno čudo, sve na njemu je još čitljivo?!

 

Kod današnjih diskova me naprosto strah koliko bi štete (terabajta podataka) nanio kvar, a oni kapacitete samo povećavaju bez adekvatnog medija za backup:-( Ne tako davno sam mogao cijeli stroj backupirati sa NortonGhostom na 1CD?!

 

Ha, ha, tako je, baš je sve tako kako kažeš. I za Klagenfurt - to je bila destinacija. Hvata me malo tehnološka nostalgija. Ipak, znači još nas ima (starije generacije) i još uvijek nismo za otpad. Mislim da ovi mlađi jednostavno ne poznaju onaj odnos strahopoštovanja i užitka prema računalu {#}.

 

Ima nas, ima. A jel se sjećaš onih disketa 5,25"? Uh, koliko sam u to vrijeme priželjkivao pravi FDD od 3,5"! Manje i čvršće diskete, a više stane na njih. HDD mi je bila fikcija, jednostavno preskupo.

 

Sve bi ja to rođo, šmajserom!
11 godina
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
zoki.zlikowski kaže...

Zato imaš RADI polje za takve stvari. Neće crknuti odjednom oba.

 

Praksa tvrdi suprotno.Uz dovoljno veliki broj uređaja na terenu, naravno.

Osim najčešćih uzročnika - munja i gromova, dovoljan je i zbagiran firmware u RAID kontroleru.

Bilo je i toga.

Zato se za stvarno bitne podatke radi backup.

 

 

 

SSD neće crknuti kao HDD, pa da izgubi podatke nego nećeš moći zapisivati više na njega.

 

Potkrijepi tu svoju tvrdnju dokazom - ili kratko objašnjenje ili daj link na resurs gdje se može saznati više o tome.

15 godina
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
Cognitor kaže...
..

I za Klagenfurt - to je bila destinacija. ..

- Celovec, ipak je to bio 'naš kvart'... bar po količini ZG na parkingu.

 

BlueMax kaže...
.

Tesko je to sad reci jer SSD ne postoji dovoljno dugo. I SSD i HDD imaju rok trajanja i ciklusa zapisivanja. Prema procjenama SSD je cak trajniji medij za pohranu.

- ''prema procjenama''

- kod SSDa nema spašavanja kao kod mehanike. Sve se kvari, ali nešto ipak mora raditi pozudano (barem neko vrijeme)..

 

Keso kaže...

Postoje dvije vrste ljudi: oni koji imaju backup, i oni koje tek čeka gubitak podataka.

Šalu na stranu, svi diskovi se kad-tad pokvare. Backup je nužnost.

..

 {#} ... i treća vrsta, Hitna-PC služba koja spašava sve, formatiranjem. (majstori koji sve znaju, osim popraviti-spasiti..) Čak im je posljednja reklama s preminulim pacientom na beep-mašini... (bar ne uvjeravaju da spašavaju mrtve)..

- Backup. Postoji samo jedna vrsta podataka (short verzija): oni koji još nisu izgubljeni...

 

 

OT, diskovi rastu, rasti će.. big deal, tj vidjet ćemo za 5-> godina ako se Cloud ne rasprsne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Diskovi i do pet puta veći

Informatički aksiomi:

 

1. Postoje dvije vrste podataka, backupirani i oni koji još nisu izgubljeni.

 

2. RAID nije backup. Backup mora biti barem malo dislociran i u potpunosti offline, s više verzija.

 

3. Niti jedan disk nije siguran, ne samo radi mogućnosti kvara već primarno zbog korisničkih grešaka (preko 95% restore procedura se radi zbog korisničkih "bisera").

 

4. SSD još nije pouzdan uređaj, jednostavno nema relevantnih statistika, a ono malo što su na tržištu nisu se baš pokazali pouzdanima, vidjet ćemo što će biti s postojećima kroz koju godinu.

 

5. Diskovi se biraju prema potrebama, ne tehnologiji.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Diskovi i do pet puta veći

Dakle konačni zaključak za mlađu populaciju. Gore su Vam iskusni "stari" vukovi sve rekli i obrazložili. Dosta smo se mi Već opekli i naslušali kojekakvih lažnih obećanja. Jedna stvar me je zabrinula, a to je onaj komentar "ako se cloud rasprsne". Iskreno se nadam da neće jer cijelu poslovnu strategiju gradim na konceptu Azure cloud-a i vezanih usluga ...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
Cognitor kaže...

Dakle konačni zaključak za mlađu populaciju. Gore su Vam iskusni "stari" vukovi sve rekli i obrazložili. Dosta smo se mi Već opekli i naslušali kojekakvih lažnih obećanja. Jedna stvar me je zabrinula, a to je onaj komentar "ako se cloud rasprsne". Iskreno se nadam da neće jer cijelu poslovnu strategiju gradim na konceptu Azure cloud-a i vezanih usluga ...

 

Da bi cloud bio apsolutno siguran, mora imati nivoe redundancije koji idu bitno iznad traženog za free ili low-cost servise.

Neki Storage / Backup as a Service sustavi imaju tu mogućnost, ali košta.

12 godina
offline
Diskovi i do pet puta veći

Koja paranoja :)

 

Eksterni backup + cloud daju manju mogucnost gubljenja podataka nego sto je mogucnost da me udari grom. Posto se ne opterecujem previse gromovima necu ni gubitkom podataka. Svakih 2-3 mjeseca sprzim nekoliko DVD-a, zlu ne trebalo, ali i to je gubljenje vremena.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
BlueMax kaže...

Koja paranoja :)

 

Eksterni backup + cloud daju manju mogucnost gubljenja podataka nego sto je mogucnost da me udari grom. Posto se ne opterecujem previse gromovima necu ni gubitkom podataka. Svakih 2-3 mjeseca sprzim nekoliko DVD-a, zlu ne trebalo, ali i to je gubljenje vremena.

Vidiš a čovjek gleda malo šire, iliti malo je toga fizički kod njega, posebno backup.

12 godina
offline
Diskovi i do pet puta veći

Ne znam koliko si me razumio. Imam backup na eksternom hardu, cloudu, a bitnije stvari i na DVD-u. Sad da ga radim na jos jednom cloud servisu i jos jednom eksternom - necu. Jesam paranoican al nisam toliko.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Diskovi i do pet puta veći
BlueMax kaže...

Ne znam koliko si me razumio. Imam backup na eksternom hardu, cloudu, a bitnije stvari i na DVD-u. Sad da ga radim na jos jednom cloud servisu i jos jednom eksternom - necu. Jesam paranoican al nisam toliko.

Čovjek kaže da strategiju razvija na Azure cloudu ili sličnim servisima.

Ako je sve kod tebe, nema smisla trpati dva backupa lokalno + dva vanjska.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice