AMD predstavio svoj prvi ARM procesor

poruka: 12
|
čitano: 2.867
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD predstavio svoj prvi ARM procesor".
10 godina
neaktivan
offline
AMD predstavio svoj prvi ARM procesor

Cijena navodno oko 10% cijene usporedivog Xeona..go figure

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2014 15:29 (darko_sam).
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD predstavio svoj prvi ARM procesor

Ufff! brutalan ARM procesor! jedva cekam embedded rjesenja bazirana na tom čudu!

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD predstavio svoj prvi ARM procesor
darko_sam kaže...

Cijena navodno oko 10% cijene usporedivog Xeona..go figure

 

Šta podrazumevaš pod uporedivim Xeonom? Ovo su manji čipovi i ne sumnjam da su po komadu/jezgru osetno jeftiniji i od Opterona.

 

Druga stvar je da ovakvi mali i "glupi" čipovi imaju mnogo smisla u većini "eterprise" primena u kojima se samo premeštaju podaci od tačke A do tačke B, bez neke posebne obrade. U tim situacijama, gomila malih jeftinih i nesofisticiranih jezgara će da tuče manji broj skupih i složenih i zaista će davati više performansi za manje para.

16 godina
offline
Re: AMD predstavio svoj prvi ARM procesor
Aldo kaže...

Ufff! brutalan ARM procesor! jedva cekam embedded rjesenja bazirana na tom čudu!

Čemu zapravo ovo brutalan jel,Izlanuo se pa več se odavno zna šta je u praksi i kaj nudi 64bit ARM Cortex A57 procesor kaj ne?Vezano za taj novi AMD Opteron A1100, uz njega ide i testna matična ploča a kak ona okvirno izgleda to se može vidit na dolnjoj fotki.Cool

 

http://www.extremetech.com/computing/139455-cortex-a57-takes-arm-to-64-bit-will-enter-the-server-room-in-2014

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD predstavio svoj prvi ARM procesor
Ivan(4) kaže...
darko_sam kaže...

Cijena navodno oko 10% cijene usporedivog Xeona..go figure

 

Šta podrazumevaš pod uporedivim Xeonom? Ovo su manji čipovi i ne sumnjam da su po komadu/jezgru osetno jeftiniji i od Opterona.

 

Druga stvar je da ovakvi mali i "glupi" čipovi imaju mnogo smisla u većini "eterprise" primena u kojima se samo premeštaju podaci od tačke A do tačke B, bez neke posebne obrade. U tim situacijama, gomila malih jeftinih i nesofisticiranih jezgara će da tuče manji broj skupih i složenih i zaista će davati više performansi za manje para.

"AMD alluded to substantial cost savings over competing Intel solutions with support for similar memory capacities. AMD tells me we should expect a total "solution" price somewhere around 1/10th that of a competing high-end Xeon box, but it isn't offering specifics beyond that just yet. "

 

Inače slažem se , jeftini server čip idealan za data centre.

Samo ne znam što misliš pod "jeftiniji i od Opterona" jer i ovo je opteron

12 godina
neaktivan
offline
AMD predstavio svoj prvi ARM procesor

Ovo je stvarno fora. Kaj se može instalirati od OS-ova na to?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD predstavio svoj prvi ARM procesor
zoki.zlikowski kaže...

Ovo je stvarno fora. Kaj se može instalirati od OS-ova na to?

Uh?

Linux 

15 godina
offline
AMD predstavio svoj prvi ARM procesor

Dva pitanja:

Jel to može vrtit battlefield 4 i hoće bit mobitela s tim procesorom?

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD predstavio svoj prvi ARM procesor
dejo6 kaže...

Dva pitanja:

Jel to može vrtit battlefield 4 i hoće bit mobitela s tim procesorom?

To šala ili..?

Ali ajde..po dostupnim informacijama,  čip nema integrirani GPU ..CPU je u teoriji i više nego dovoljno brz ali za igranje bi mu trebalo dodati diskretni GPU. 

 

Za mobitele ti treba čip sa TDP od oko 2W, ovo je na oko 10 puta više, i to bez GPU-a. Klasa potrošnje laptop čipa

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD predstavio svoj prvi ARM procesor
darko_sam kaže...

Uh?

Linux 

Da mi je znati tko je opalio TD na ovo... {#}

 

dejo6 kaže...

Jel to može vrtit battlefield 4

Vrlo vjerojatno bi mogao, kada bi postojao ARM BF4 executable. U perfomanse neću ulaziti jer mi pitanje jako vuče na ono: "but will it run crysis?". {#}

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
16 godina
offline
Re: AMD predstavio svoj prvi ARM procesor
rambox kaže...
Aldo kaže...

Ufff! brutalan ARM procesor! jedva cekam embedded rjesenja bazirana na tom čudu!

Čemu zapravo ovo brutalan jel,Izlanuo se pa več se odavno zna šta je u praksi i kaj nudi 64bit ARM Cortex A57 procesor kaj ne?Vezano za taj novi AMD Opteron A1100, uz njega ide i testna matična ploča a kak ona okvirno izgleda to se može vidit na dolnjoj fotki.Cool

 

http://www.extremetech.com/computing/139455-cortex-a57-takes-arm-to-64-bit-will-enter-the-server-room-in-2014

pod embedded sam mislio nešto tipa http://www.elinux.org/Beagleboard:BeagleBoneBlack

GPIO, full passive, small layout

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD predstavio svoj prvi ARM procesor
Da ali šta je s podrskom za memoriji, jel radi s ECC ili ne?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice