Agencije traže podatke s Dropboxa

poruka: 15
|
čitano: 3.676
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Agencije traže podatke s Dropboxa".
16 godina
neaktivan
offline
Agencije traže podatke s Dropboxa

Znaci uskoro kako je krenulo mozemo ocekivati da ce "sluzbe" zeljeti uvid i privatne NASove

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Agencije traže podatke s Dropboxa

Niko ti se ne moze popeti na leda ako mu ti ne dospustis.Ljudi su ovce i netreba se cuditi toj mogucnosti.

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Agencije traže podatke s Dropboxa

Tako tako, sve u Dropbox i OneDrive ovčice moje... :)  kak mi se čini za par godina nećete imat hard disk u kompu, sve vaše slikice i dokumenti će bit kod nekog drugog. A što se tiče sad ovog cirkusa s dropboxom koji daje nekome uvid u podatke - zna se kak se to radi... Ak hoćeš nadzirat jednu osobu treba ti nalog, ali ako hoćeš cijeli svijet onda ti netreba :)

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Agencije traže podatke s Dropboxa

agencije nisu našle podatke s dropboxa. barem ne moje. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Agencije traže podatke s Dropboxa

nema potrebe biti paranoičan, veća je šansa dobiti na lotu nego biti zanimljiv stranoj obavještajnoj agenciji

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Agencije traže podatke s Dropboxa
rex251 kaže...

nema potrebe biti paranoičan, veća je šansa dobiti na lotu nego biti zanimljiv stranoj obavještajnoj agenciji

 

baš naprotiv, nema toga ko nije zanimljiv

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
offline
Re: Agencije traže podatke s Dropboxa
rex251 kaže...

nema potrebe biti paranoičan, veća je šansa dobiti na lotu nego biti zanimljiv stranoj obavještajnoj agenciji

 

 

Nije to nikakva paranoja, a ni razlog ti nije baš neki...

14 godina
neaktivan
offline
Agencije traže podatke s Dropboxa

Još ne mogu vjerovati da je postala opća praksa i 'pod normalno' da se dostavljaju ti korisnički podaci. Umjesto da se pohvale kako su konačno negdje ti podaci sigurni.

Now the only thing a rambler needs is a suitcase and a gun. The only time he’s satisfied is when he’s on the run.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Agencije traže podatke s Dropboxa
crazy_luđak kaže...

Još ne mogu vjerovati da je postala opća praksa i 'pod normalno' da se dostavljaju ti korisnički podaci. Umjesto da se pohvale kako su konačno negdje ti podaci sigurni.

 

Dok god čuvaš podatke na računalu koje može van na internet i dok god imaš signala na mobitelu UVIJEK netko može do tvojih podataka. A o ovim Cloud forama da ne pričamo, ljudi stavljaju svoje dokumente na dropbox jer im je prodana fora da je to aplikacija za sinkanje između kompa i mobitela/tableta. Je, da, ali još 30 malo jačih mašina je negdje između. :)

15 godina
offline
Agencije traže podatke s Dropboxa

Zna li netko efikasno rješenje za enkripciju ?

Znam za TrueCrypt koji jednu kriptiranu datoteku maounta kao disk na lokalnom računalu,

pa tu veliku datoteku mogu držati na dropboxu. Ali to je nepraktično, jer promjena samo jednog bajta mijenja veliki dio te datoteke,

i dropbox bi stalno morao sinkati ogroooomne količine MB, cijeli disk svako malo, praktički.

Zato pitam, zna li netko za bolje rješenje? (osim odustajanja od dropboxa i sličnih duhovitih i beskorisnih savjeta)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Agencije traže podatke s Dropboxa

Onaj kome je dovoljno zaštititi samo dio sadržaja (onaj najosjetljiviji) TrueCrypt je prohvatljivo rješenje:

http://lifehacker.com/5794486/how-to-add-a-second-layer-of-encryption-to-dropbox

Ali još čekam nekog s pametnijim odgovorom, za cijeli dropbox disk...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Agencije traže podatke s Dropboxa
Keso kaže...

Onaj kome je dovoljno zaštititi samo dio sadržaja (onaj najosjetljiviji) TrueCrypt je prohvatljivo rješenje:

http://lifehacker.com/5794486/how-to-add-a-second-layer-of-encryption-to-dropbox

Ali još čekam nekog s pametnijim odgovorom, za cijeli dropbox disk...

 

Truecrypt u verziji 7.2 je sigurno nesiguran, a postoje solidne naznake da "agencije" imaju

backdoor i za starije verzije

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Agencije traže podatke s Dropboxa
segregator kaže...
Keso kaže...

Onaj kome je dovoljno zaštititi samo dio sadržaja (onaj najosjetljiviji) TrueCrypt je prohvatljivo rješenje:

http://lifehacker.com/5794486/how-to-add-a-second-layer-of-encryption-to-dropbox

Ali još čekam nekog s pametnijim odgovorom, za cijeli dropbox disk...

 

Truecrypt u verziji 7.2 je sigurno nesiguran, a postoje solidne naznake da "agencije" imaju

backdoor i za starije verzije

 -priča s TCom nije najjasnija... enivej, naivno je misliti o zaštiti (privatnosti) i ne znati ništa kao juzer domestikus koristeći cloud i sl.

Ako je nekome to važno, tad je ovo pogrešna tema. (kao što je oximoron tajni agent 007, ... za kojeg svi znaju).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Agencije traže podatke s Dropboxa
segregator kaže...

Truecrypt u verziji 7.2 je sigurno nesiguran, a postoje solidne naznake da "agencije" imaju

backdoor i za starije verzije

Ok, i tvoj prijedlog enkripcijskog softvera je ... ?

16 godina
offline
Re: Agencije traže podatke s Dropboxa
Keso kaže...
segregator kaže...

Truecrypt u verziji 7.2 je sigurno nesiguran, a postoje solidne naznake da "agencije" imaju

backdoor i za starije verzije

Ok, i tvoj prijedlog enkripcijskog softvera je ... ?

 

Imaš ovdje

 

http://www.gfi.com/blog/the-top-24-free-tools-for-data-encryption/

 

solidnu hrpu, ali ko sam ja ili bilo ko od nas da znamo ko stoji iza ovih alata?

 

Jedino da eventualno pitamo Snowdena. Bilo je nekoliko alata razvijenih

 

od strane nezavisnih developera, jedan (Englez) je izvršio samoubojstvo tako

 

da se sam zatvorio u oveći putni kovčeg i zagušio, a drugi (Nijemac) se objesio u parku

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice