Plan ravnopravnosti spolova FER-a

poruka: 33
|
čitano: 19.876
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Plan ravnopravnosti spolova FER-a".
15 godina
offline
Re: Plan ravnopravnosti spolova FER-a
ihush kaže...

-ti znaš činjenice? da žene manje zarađuju? .. ajde, daj tu činjenicu za konkretnu osobu i konkretno radno mjesto, jedan primjer da na istom radnom mjestu žena ima nižu plaću zato što nije muškarac ili obrnuto? ako postoji to je trenutno za kaznu firmi.. no ne postoji. .. 

Moj otac, koji je sad u penziji, zadnjih dvadesetak godina svojeg radnog vijeka bavio se softverom za računovodstvo. Vidio je štošta, ali nikad, ali ama baš nikad i nigdje nije vidio da za isti posao u istoj firmi muškarac i žena, zato što su različita spola, imaju različitu bruto plaću.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 11:11 (BMT).
7 godina
offline
Plan ravnopravnosti spolova FER-a

U uredskim poslovima sam do sada imao sve kolegice, a tek nekoliko muških kolega. Plaćeni smo bili prema koeficijentu našeg radnog mjesta te nitko nije bio zakinut niti diskiminiran. Treba hendlati toliko žena

 

Mislim da se danas cijela priča oko jednakosti svelo na ono "svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih".  Mnoge "marginalizirane" skupine uživaju određeni tretman kojeg inače ne bi dobili/e i u tome je problem. Moja mama, koja je stvarno super žena i koja stavlja ljude i njihove potrebe nerijetko ispred svojih jer joj je to posao kao psihologice i sama kaže da se oštro protivi rodnim kvotama. Svakome iole normalnoj i razumnoj osobi to je sve glupost.

Kod nas u Europi (posebice Balkan i istok) je pitanje rodne ravnopravnosti još dosta tradicionalno. Poznajem žene mojih godina koje su kućanice te brigu o domu i djeci ne bi zamjenila niti za najbolje plaćeni posao. Balans je ključ svega, ali sva socijalna pitanja preko "bare" dolazi kod nas prije ili kasnije i onda dolazi do konflikta različitih sustava vrijednosti i uloga.

 

Možemo povući paralelu u košarci. Kada se već radi na raznim kovatama radi zadovoljavanja "jednakosti", onda bi ostale rase trebale biti zastupljene u košarci u jednakoj mjeri kao što su i crnci.

I want to believe
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plan ravnopravnosti spolova FER-a

..jednako po osnovi rasne diskriminacije možemo 'tužit' kinu+indiju i tražiti rasne-nacionalne kvote na njihovim radnim mjestima recimo u foxxconu (mada proizvode za zapad..) i kad se masa od par milijardi ljudi zbroji oni zarađuju više od eu-građana što je 'dokaz' da su ostale rase kao bijelci manje plaćeni .. tj tom logikom ide feministički pokret u traženju više prava + pozitivna diskriminacija po bilo kojoj osnovi, što je opet diskriminacija, tj jedini kriterij za posao mora biti kvaliteta rada-radnika, ne vjera, spol, rasa, itd.. a tad ne može postojaji muško-ženski kriterij, odnosno  ne postoji plaća za isti posao koja bi tako diskriminirala spol, ako postoji trenutno treba kazniti i bilo bi kažnjeno da postoji.

 

-nešto sasvim drugo je koliko će prosječno neka osoba zarađivati, više-niže ili prosjek.. nogometaš? glazbenik? odvjetnik? privatni liječnik-dentist? .. svi rade za sebe, koliko imaju mušterija, uspjeha, toliko imaju zarade-plaću, pa i lopovi-prevaranti, političari .. svi. No naravno, npr jeff.b. (amazon) je muškarac, b.gates (ms) je muškarac, šeici su muškarci.. tj x-milijardera imaju, zarađuju više, ali ne zato jer su muško-žensko, zarađuju više i od mene, od svih nas zajedno pri čemu je nevažno kojeg smo spola ili marsovci.. a to što su oni muškarci.. jel to kažnjivo? zabranjeno? može li žena biti vlasnik kompanije? .. osim u zemljama gdje nema prava, glasa, samostalnosti, vozačkog i sl. .. no tad ne prigovarajte 'meni' nego 'njima'.. odnosno za glad, rat, itd. pa i diskriminaciju, treba prigovarati-sankcionirati one koji to čine, ne poslovati s njima, pritiskati, tražiti.. jednako za bilo što, diskriminaciju po bilo kojoj osnovi, rasnoj, vjerskoj, spolnoj itd.. kao i zločinima-ratom .. istina, u većini tih fotelja sjede muškarci, kao papa, kao svaki despot.. no prigovarajte papi-crkvi ako je to problem, no to je tad vjersko pitanje, ne sekularno, osobno.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice