Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 997.342
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Opetovano pitam jer nisam nikad dobio argumentiran odgovor. Kako je kovid putovnica potvrda da cjepivo stiti i cjepljeni ne sire bolest zasto se ne ukone mjere.Cijepljeni su sigurni a ostali zele preboliti pa dajte nam vise da prebolimo pa ko ziv ko mrtav. To je metoda koja se primjenjivala do danas. Dakle ukinite sve mjere i pustite nas da zivimo normalno jer se ovo danas pretvara u bolesnu grotesku, nestvarnu nocnu moru.

Opetovano pitaš nešto na što si opetovano dobio odgovor.

Kovid putovnica je dokaz da si u odgovarajućem vremenskom periodu cijepljen, prebolio bolest ili se testirao.

To nije potvrda da se ne možeš zaraziti ili prenijeti bolest. Mjere će se polako ukljanati za one s potvrdama, ne za sve.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 11:25 (Old Iggy).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Hoggy kaže...
Opetovano pitam jer nisam nikad dobio argumentiran odgovor. Kako je kovid putovnica potvrda da cjepivo stiti i cjepljeni ne sire bolest zasto se ne ukone mjere.Cijepljeni su sigurni a ostali zele preboliti pa dajte nam vise da prebolimo pa ko ziv ko mrtav. To je metoda koja se primjenjivala do danas. Dakle ukinite sve mjere i pustite nas da zivimo normalno jer se ovo danas pretvara u bolesnu grotesku, nestvarnu nocnu moru.

Opetovano pitaš nešto na što si opetovano dobio odgovor.

Kovid putovnica je dokaz da si u odgovarajućem vremenskom periodu cijepljen, prebolio bolest ili se testirao.

To nije potvrda da se ne možeš zaraziti ili prenijeti bolest. Mjere će se polako ukljanati za one s potvrdama, ne za sve.

 Ako cjepljeni se mogu zaraziti i prenijeti bolest kao i necjepljeni zasto imaju veca prava od mene ocigledno zdravog bez ikakvih respiratornih simptoma pa recimo stranci  mogu nesmetano ulaziti u nasu drzavu i ici na koncerte a ja ne mogu?

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Old Iggy kaže...

Opetovano pitaš nešto na što si opetovano dobio odgovor.

Kovid putovnica je dokaz da si u odgovarajućem vremenskom periodu cijepljen, prebolio bolest ili se testirao.

To nije potvrda da se ne možeš zaraziti ili prenijeti bolest. Mjere će se polako ukljanati za one s potvrdama, ne za sve.

 Ako cjepljeni se mogu zaraziti i prenijeti bolest kao i necjepljeni zasto imaju veca prava od mene ocigledno zdravog bez ikakvih respiratornih simptoma pa recimo stranci  mogu nesmetano ulaziti u nasu drzavu i ici na koncerte a ja ne mogu?

Imaju veća prava jer imaju manju vjerojatnost za zarazu i prijenos.

Da, imat će veća prava od tebe i stranci i domaći, nebitno je otkud su.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 12:49 (Theophilus Ruy).
6 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Gdje je nestala presumpcija nevinosti?

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Hoggy kaže...
Old Iggy kaže...

Opetovano pitaš nešto na što si opetovano dobio odgovor.

Kovid putovnica je dokaz da si u odgovarajućem vremenskom periodu cijepljen, prebolio bolest ili se testirao.

To nije potvrda da se ne možeš zaraziti ili prenijeti bolest. Mjere će se polako ukljanati za one s potvrdama, ne za sve.

 Ako cjepljeni se mogu zaraziti i prenijeti bolest kao i necjepljeni zasto imaju veca prava od mene ocigledno zdravog bez ikakvih respiratornih simptoma pa recimo stranci  mogu nesmetano ulaziti u nasu drzavu i ici na koncerte a ja ne mogu?

Imaju veća prava jer imaju manju vjerojatnost za zarazu i prijenos.

Da, imat će veća prava od tebe i stranci i domaći, nebitno je otkud su.

 Kakvu manju vjerojatnost? Moze li neki znanstveni dokaz. Do sada su se respiratorne bolesti sirile kad su simptomi bili vidljivi iznimno malo ranije dok su bili blazi i ne toliko vidljivi. Dakle kako neko moze imati manju vjerojatnost sirenja od mene  potpuno zdravog? Vec me se preko godinu dana ovako zdravog neznanstveno uvjerava da sam potencijalno bolestan, a onda sada da cjepivo nije sigurno kad treba maknuti mjere,al se sve jedno micu za cijepljene pa isti idu gdje zele?

Groteska!

Ja se uistinu nadam da ce Vam biti sudjeno za ovi danas. Bio sam veliki protivnik smrtne kazne,al treba napraviti izuzetak za zlocine protiv covjecnosti ili makar dozivotan zatvor uz obvezu biti zamorac za buduca cjepiva sto je i tako kao smrtna kazna.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 11:51 (Hoggy).
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Izzy kaže...
Psiho246 kaže...

Ja sam, sto se cijepljenja tice, za fasizam!

Ne znam, vi zagovornici slobode, sto je to toliko vazno u slobodi?

Zasto je ta osobna sloboda alfa i omega svih vrijednosti?

Ona ionako ne moze biti apsolutna. Gdje joj vi stavljate kraj?

 

Ja vjerujem u slobodu - naravno.

 

No taj slobodan "izbor", cijepiti se ili ne...to je tako nebitna sloboda.

Od svih sloboda koje smo zrtvovali da imamo ovo sto zovemo civilizacijom, i sve slobode koje cemo tek zrtvovati...ova se cini tako beznacajno i razvikano.

 

Cinjenica jest da postoji novi virus, ekstremno zarazan i stetan za drustvo.
Makar ubija u malom postotku, buduci da je jako zarazan ipak ubije puno ljudi.

Makar ubija u malom postotku, u puno vecem postotku ostavlja mozda i trajne posljedice na puno veci postotak stanovnistva.

Makar ubija u malom postotku, ako ju ne sprijecimo, sredstva i druge slobode koje cemo morati zrtvovati u buducnosti su beskonacne.

 

Ne zelimo zrtvovati tu malu slobodu, da nas se malo pikne pikicom kao sto su vec ne znam ni sam koliko puta do sada.

Jer da tu malu slobodu zrtvujemo, ili malo svog vremena da se odemo cijepiti, ne bi morali u buducnosti druge slobode zrtvovati.

Mozda ce mi ostati sloboda da to biram, ali nece biti mojih omiljenih birtija, koncerata, sajmova, kvizova, kava, klubova, restorana...

Ja ne zelim biti slobodan u pecini, ja zelim da civilizacija nastavi sto zdravije.

Ne zelim da civilizacija bude svake godine opterecena za trilijune dolara, milijune pogodenih i potencijalno upropastenih zivota...

 

Jer ako ne rijesimo virus, postoji mogucnost da ce on ostati sa nama, kao i gripa.

A razmislimo, koliko takvih virusa civilizacija moze podnijeti, ekonomski, drustveno?

Zasto zelimo igrati na nightmare mode-u, kao da hard nije dovoljan?

 

Jedna pikica...

 

A ljudi se protiv te jedne pikice bune, dizu transparente, spremni su za boj u obranu od te zloceste pikice!
Nece oni meni!

Evo koju stranicu prije, jedan forumas je revoltiran jer sta njemu mediji na nos guraju da se mora cijepiti, on se pak nece cijepiti iz inata!
Jer dovoljno je pametan da bez da je informiran, zna da se nece cijepiti ali ako ga netko pokusa informirati preko medija, e tek onda se nece jos duplo puta 5 cijepiti, sta ce netko njega necemu uciti?

 

I tako dok se drzave boje svojim slobodnim misliocima oduzeti zrno slobode, blizi se jos jedna jesen, jos jedna zima...a buducnost je neizvjesna i neobecavajuca.

 I tako je ljevičar i liberal pokazao svoje pravo lice...

 

 Kao, napokon sam pokazao svoje pravo lice, lice razuma i neogranicenog, nepokolebivog, kozmickog intelekta?

Imas pravo.

 

Malo sam razocaran, nitko mi nije ponudio odgovore, cak niti probao odgovoriti.

No istina, vjerojatno glupo od mene sto sam ocekivao koherentan odgovor od antivaksera, njima je pretesko razmisljati o stvarima.

- Psiho246
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...

Stranac je u hrvatskoj gazda.

Cijepljeni građani mu služi.

Antivakseri bi se trebali držati po strani dok je sezona. 

 

Tek si na trećem nivou piramide. 

 

Kakve veze točno stranci imaju s tim?
Pravila su ista za sve, neovisno o putovnici.

Maat kaže...

Gdje je nestala presumpcija nevinosti?

A tko je optužen?

Hoggy kaže...

Kakvu manju vjerojatnost?

 

Stvarno si prespavao zimski san od početka 2019.?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
user2206 kaže...

Luj Pluto Veliki, nije u stanju posjetiti Capakovu web stranicu.

Cijepljeno je 40% odraslog stanovništva! (koronavirus.hr)

 to je nedovoljno, treba nam 75% ukupnog stanovništva, kad sam zadnji put čitao, s tim da što je virus virulentniji taj postotak treba biti veći, za imunitet krda

 -zanimljivo.. tj i to sam spomenuo u plahtama.. pa naravno, tko ne čita preskoči..

pa .. imunitet krda. Znanost, virusne bolesti, praksa.. sve do sad, do ove godine-proljeća, u svim drugim primjerima, pandemijama, je 50% dovoljno (već s 40% se smatra zadovoljavajuće, mada je svaki viši postotak naravno poželjan, ali se ne nabacuje željena brojka prema 100% jer postoji fizički problem koliko brzo se ljudi mogu cijepiti, milioni, proizvesti cijepivo, ne otkriti-novo itd..)

-tako je recimo prije cca godine dana, laički primjer eksponencijalnog rasta bio s tri čovječuljka na grafikonu i prikaz progresije rasta-širenja.. tj s tri osobe imamo progresiju-eksponincijalnu. Tad su već kinezi imali brojke, potvrđene, 25% manji promet ljudi, 46% smanjeno širenje.. tj znanstveni zazlog koji opravdava ograničenje kretanja, lockdown i time smo bez cijepiva održavali stvar pod kontrolom ili podnošljivim kapacitetom bolnica-respiratora.. tad je i 40% ili standardno-statističkih 50% bilo dovoljno za imunitet krda.. a to se ovo proljeće mijenja, jer imamo cijepivo i kreće licitacija .. pa prvo +60% (što je naravno bolje od 50%) pa više.. čak do 90% što je besmisleno praktički ideal preko kojeg se nikad ne prođe, tj nepostoji smisao postojanja riječi imunitet krda ako su svi-100% procjepljeni-imuni, tad smo svi, ne većina-krdo..

-naravno, više je bolje, no ovo je struka, znanost + praksa i realne mogućnosti u slučaju bilo koje pandemije, jednostavno fizički problem kako u nekom roku cijepiti npr 100mil stanovnika što je recimo 20% eu građnana. Imunitet krda je onaj broj koji eliminira eksponencijalni rast-širenje, tj eksploziju koja se tad ne može izdržati u sustavu-bolnicama. Ne stvaranje apsolutne imunosti, nego kao i lockdown jedna od ciljanih mjera-etapa, ne 100% nego polu-faza do cilja, to je imunitet krda (ili pitajte za definiciju stručnjake, čitajte, razmišljate... to nikako ne može biti 100% ili 90.. jer je tad riječ besmislena).

no eto, vaxer nam tu lupi 75%.. tj sad se nabacuju postotci od 60-80 pa i 90% .. kao cilj,.. tj da cilj je sve procijepiti, no to je odvojena rečenica, zarezom, od one o imuniteta krda, za što je dovoljno i 40% ako ne može bolje a više je bolje.. tj standardna ciljana-željena granica je 50% i to čisto statistički, ne za pojedinu virusnu situaciju nego generalno za sve pogotovo za nove situacije koje se mogu desiti kao što se deisio covid za koji nismo imali cijepiva i trebalo je tek sve otrkiti..

.. i podpitanje, ok, 75% (ako ne 40-50 ili najčešće spominjan 60%) .. cijepljenih? prva-druga? broje se i preboljeli? .. svi se broje, pa tako dobiju i covid-pass, + pitanje koliko građana imamo (popis) kao i to da se u to ne ubrajaju djeca, do 12 ili 18 god.. i nema potrebe, prirodni imunitet i isključivo neki teži komorbilitet je uzrok za teže oboljevanje ili smrt mlađih osoba, dok je i dalje prosjek 76 god, koji je bio i prije pandemije, što će reć, umirali su ugl stariji pa čak statistički upravo oni koji bi umrli i bez covida, tako da je s-bez statistički jednako, došlo im vrijeme. .. i to zato jer smo imali raspiratore-sustav, tj da tog nema, kao u indiji, pomrlo bi više ljudi, a tek tad bi možda statisika promienila sliku..

-slovenija proglasila kraj pandemije prije par tjedana, početkom otvaranja granica i turističke sezone..

-jel dovoljno  60% ili mora tvojih 75%? možda već imamo, sigurno imamo +50%.. i to je već imunitet krda, jedino što se sad iz nekih razloga s tim pragom-postotkom licitira, tko je veći domoljub ili antivaxer? ja ću viknuti 80%!!! .. kranje blesavo, no normalno za masu bez mozga.

(no ovo je tek uvod.. najmanje je važno hoćemo li se sad 'cjenkati' od 50-75%.. važan je covid-ljudi..)

 

Louis Pluto kaže...
user2206 kaže...

Naravno da je nedovoljno, ali to nije poanta posta. Poanta je da se pokaže da si neinformiran, da si bahat i umišljen bez pokrića. To ti govori cijepljeni koji je cijepio sve u obitelji.

 ok

jako je bitno jesam li ja bahat, jesam li procijepljenost zadnji put provjeravao prije mjesec ili 15 dana... bitno je da nas se premalo cijepilo i da nas se treba cijepiti više

 -ti znaš da se treba ciejpiti više, da je premalo, jer eto znaš.. mada ne znaš, ni to koliko je cijepljenih? ... ali znaš da je premalo? .. što reć, blentavo? ali ok, nije to problem. +nhf jer i ti prakticiraš takav govor, pa ako ti smeta riječ blentavo i sl.. mogu ja bez tog, no to ne mijenja ništa bitnog.. :))

 

foofajter kaže...
40% nije sigurno jer treba u obzir uzeti i one koji su imali koronu. Znači imamo vjerojatno preko 60% onih s imunitetom.

A ovo svakodnevno zastrašivanje i uvođenje obveznog cijepljenja je vjerojatno zbog pritiska EU, kak to obično biva u politici. Mutne igre u kojima je netko dobio pare koje sad treba potrošiti i silom procijepiti narod.

A da malo začepe s tim cijepljenjem, vjerujem da bi se dobar dio ljudi odlučio ipak cijepiti, jer nema goreg nego kad te netko s nečim maltretira iz dana u dan, i naravno da ljudi iz inata odbijaju pristat na to. Pogotovo ako te na nešto nagovaraju hrvatski političari koje niko nemre smislit osim onih koji imaju koristi od njih.

 -nagađanja, tj da, pretpostavke itd..  pa je vjerojanto već postignut prvi cilj, imunitet krda + imamo cijepiva i stvar je tad daleko bolja nego prije godinu dana..

-iz kojih razloga kao zastrašivanje, opet ne treba nagađati.. no mutnih igara ima uvijek u svemu, pa i po eu, kazni-ostavki..

-isntitucije trebaju pozivati na cijepljenje, no ne smiju prijetiti, .. tanka granica, dobro-loše, nešto ok ili nešto što se ne smije, čak u dobrim namjerama a red iznad kaže da mada možda većina ima dobre namjere, neki nemaju..

-no ne treba nagađati, jer nije argument, ni za ni protiv nečeg.. nije činjenica... a njih imamo dovoljno, pa se na njih treba fokusirati, postavljati pitanja.

(na kraju kao delta soj.. i zrče)

 

MrBlc kaže...
..

 

ddarknessfairyy kaže...

Cijepljenje nije obavezno i dok je tako nemate ni jedni ni drugi nikakvo pravo držati predavanja drugoj strani, niti se osjećati boljima zato što ste se cijepili ili niste cijepili. Odluka je na svakome. Imate pravo ukazati kad se šire neistine, ali ova tema davno nema veze s tim.

U osnovi bih ti potpisao post isti sekund da ne postoji jedan "detalj". Cjepivo nije obavezno, ali retorika premijera i stožera je takva da otvoreno govore kako će necijepljenima zakomplicirati život. Pritom se uopće ne trude predstaviti to kao posljedicu pandemije, već otvoreno pričaju o pritisku na necijepljene za cjepivo koje nije obavezno i otvoreno pozivaju na diskriminaciju (koja je diskriminacija upravo zato što nije obavezno).

.

 

 -da.

+ vlada + stožer mogu što žele, bar neko vrijeme.. i ovakve stvari čak i ako ih recimo ustavni sud ukine lako prođu, ne znam što je gore, tj ako već računaju s tim kao u slučaju tužbe sindikata.. tj ako već znaju da je to što spominju jednostavno nedozvoljeno-zabranjeno, svih država, ustava itd..

- glas razuma je već progovorio, javno zrdavstvo-bolnice, moraju SVIMA BITI DOSTUPNI. .. pa čak koliko možemo i npr migrantima, bilo kome, sirotinji na ulici, nepoznatima... a oni bi malo branili i uvodili propusnice? auswajse? .. definicija riječi zatvor je uskraćivanje slobode kretanja, nevinoj osobi, koja nije prekršila ni jedan zakon i to po zdravstvenoj diskriminatornoj osnovi, mada je recimo osoba zdrava-nezaražena i time nije ni izvor ni širitelj virusa i time nema razloga za karantenom-izolacijom.. štoviše, da je osoba zaražena, preboli i nakon 10 dana je čista, negativan bris i dobija putovnicu na 180 dana, dok zdrava ne.. nonsens i strašno kao diskriminacija i kršenje osnovnih prava ljudi, lišavanje slobode bez ikakve osnove.

-ako žele takav zakon, tad moraju donjeti takav zakon, tad može biti kažnjivo šetanje ulicom bez čarapa.. i tad to može biti sankcionirano, ali ne ovako, jer nije zakon i krši sva prava..

 

Theophilus Ruy kaže...
Evo zašto se cijepimo MrBlc i koga štitimo,
Neki citati iz medija danas:

"Cijepljenjem ćemo osigurati urednu sezonu,..."

"U nedjelju svega 56 novozaraženih koronavirusom, ali Hrvatska muku muči s cijepljenjem, o kojem nam ovisi turistička sezona, gospodarski rast, ali i povratak u normalu."

"Ne želimo ni zamišljati što bi se dogodilo kad bi zbog određene neodgovornosti dijela naših građana - ja sam siguran, manjeg dijela naših građana - ova turistička sezona završila ranije, ako bi slučajno došlo do lockdowna zbog vlastite neodgovornosti, rekao je također ministar"

"Mnogi koji izravno ne žive od turizma, kažu, živo im se fućka za cijepljenje. Nažalost, svi živimo od turizma. "

"Ne znam kako građanima tih županija nije samo po sebi jasno da svi živimo od turizma i svima nam je u interesu da sezona bude što duža, a ne što kraća", rekla je Dijana Mayer, epidemiologinja HZJZ-a."

 - uvod .. (koga štitimo, sezona, turizam itd..) kao citati novina..

 

bruno1026 kaže...

sve u svemu, niti će virus nestati, niti će sebični i trenutno necijepljeni poput mene "misliti na druge i cijepiti se", niti će ovogodišnje cijepljenje protiv covida biti posljednje. gripa ima sojeve i cjepiva koja pokušavaju pogoditi dominantni soje svake godine, pa se ljudi nanovo cijepe svake godine, a jednaka stvar će se dogoditi i s koronom. samo naivni mogu misliti da će korona ostat zamrznuta u vremenu i da će najednom odlukom stožera prestati mutirati, a cijepljeni ostati imuni na sve buduće sojeve.

najbitnije, iduća dva tjedna su ključna. ne zbog ljudskih života, nego zbog sezone.

 -i sojevi.. 

 

** pa sad imamo delta soj, proširio se u 100 zemalja..

-otvorene granice, turizam, zrče.. što kad dođe delta-soj? Hoće li i dalje krivac btiti domestikus-vulgaris ili turizam i zrče? Još nema (registrirano) ali doći će.. zar ne?

-tko je tad odgovoran? Ja jer po ministru ne perem ruke? antivaxeri? ..

-da, turizam nam treba, no o čemu govorimo, o truizmu ili virusu i smrtnosti? Trebamo turizam ali ne trebamo ustavna prava? Možemo i bez turizma preživjeti, no bez života ne, kao i bez osnovnih ljudskih prava, a podsjetnik, u najgorim lockdownima recimo sjeverna italija, prije godinu.. ljudi koji imaju kućne ljubimce su imali pravo prošetati ih.. tj imaš psa, pa imaš pravo šetnje, karikirano, pas ima pravo dok čovjek nema..

-no to je karantena-lockdown, u trenu kad se takve mjere moraju uvesti jer drugog nema.. a sad? Po kojem kriteriju se sad može bilo kome ograničiti kretanje? Dobro stanje, cijepivo, .. i najvažnije, ne zaražena osoba, zdrava, neovisno jel već preboljela, cijepljena.. dok ne dobije covid-pass nema pravo po najavi, ako ima pass ima pravo.

-što s onima koji su već prošli +180 dana? trebaju opet oboljeti-preboljeti? cijepiti se svakih 6mj? ..struka-znanost kaže i otkriva, imunitet je duži, u koštanoj stži itd.. moguće trajan-neograničeno.

 

-problem, tj tumačenje.. i cijepljena osoba ili preboljela može prenositi virus, to što neće ona oboljeti ili imati teže posljedice ne znači da ne prenosi virus. To kaže struka, ne ja.

-ako je osoba temeljem cijepljenja ili preboljevanja dobila pass, ona svejedno može prenositi virus, to kaže rečenica iznad, struka. Ako može prenositi, tad će se to i desiti, pa sad imamo usprkos putovnicama porast +22% .. jer to je posljedica turizma a samo je pitanje kad će doći delta. Što tad?

-jesu li sve covid putovnice 'prave'? što s kriminalom-lažnima, što s neprovjerenima i čistom statistikom koja kaže da u dovoljnom broju sve to će se desiti jednostavno jer se može desiti, kao dobiti jackpot ako odigramo dovoljno listića.

-covid pass ne znači da osoba-turista nema virus, da nije prenositelj, no nema testa.. a test bi jedini bio kao filter, jedini kriterij za recimo karantenu, tj ako netko ima virus, neovisno o putovnici, karantena-izolacija, ali to se ne radi, ne testira se.. i zato će delta doći, uskoro, a tad ćemo vidjeti što s jeseni.

-cijepljenje ne eliminira širenje, samo kako kaže struka, teže posljedice oboljevanja i to za ciejpljenu osobu, ne za ostale u kontaktu.. tj time kontradikcija tjerati bilo koga u interesu svih, ako time štiti primarno sebe a ostale baš i ne. Nelogično.. tj bilo bi logično kad bi cijepljena osoba eliminirala mogućnost prenošenja virusa drugima. Pošto cijepljenje recimo štiti tu osobu, ne druge, tad to ne može biti kriterij izbjegavanja karantene, tj potrebe testiranja jer je to jedini način kako se može stvarno spriječiti širenje, dok ćemo imunitetom kao i cijepljenjem samo lakše preboljeti virus.

 

-vlada, plaće, poslodavci, sindikati.. kažu, ako bi netko dobio otkaz zbog necijepljenja, to bi vjerojatno palo na ustavnom sudu.. to znaju svi, pa i oni koji takve mjere najavljuju. Pravna država, gdje vlast i kad zna donosi protuustavni zakon tj za sad pričaju-najavljuju.. i možda odustanu, ne zato jer ja mislim ovo-ono, nego jer je to nedopustivo a vjerojatno tako misli i svaki sud-ustav itd.. no nije nezamislivo da politika-vlast nešto progura, jer može.

-prave eu države nešto takvo ne spominju, jer znaju.. ne da su imune na glupost ili kriminal, nego to se ne radi. (točka).

 

-imunitet krda već imamo, cijepiva imamo, pandemija je ovisno o političkoj volji-želji gotova ili nije.. (ne struka-stanje) .. dok delta soj stiže, već u 100 zemalja, nas neće?

-što da se na zrču provedu testovi? .. ili neovisno o virusu, da policija prošeće češće čisto radeći svoj posao? .. to je turizam a to je i primarni način širenja virusa, pa ako se mjere popuštaju dok opasnost postoji kao delta, kako to da se najrizičniji dio dozvoljava, čiji je to interes, posao.. na zrču, što se prodaje na zrču? sunce i more? sladoled, pizza? .. ili nešto drugo? Kome je tad taj dio sezone važan? Nama, a nije nam važan delta soj ... koji će doći.

 

-kaže tako alrdović, da bi dijelio otkaze.. jer nije fer da .. nije fer puno toga, oni koji rade, smetlari, vatrogasci, pekari, škole, zidari, umjetnici.. svi mi, postanemo taoc stožera, interesa drogdilera, dok se prijeti kaznama, mada upravo ti pekari, školarci, vatorgasci i svi ostali rade i porezima financiraju sve u državi, zdravstvo-cijepivo, sve.. dok drogdiler financira samo sebe i potkupljene, no zrče se otvara, dok se nevine ljude ili poslove zatvara, kažnjava i sl. .. tj priča se o tome, možda stane na priči, na vrijeme, a možda ne, možda su u šumici.. a delta će doći.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
E Hush, nemam toliko vremena u životu, a znas da te voljem, pa buduci da kazu da slika vrijedi 1000 rijeci, ajd nam stavi 4 slike sljedeci put😘
Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

.. to bi ispao animirani crtić-film.. :) u nastavcima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Maat kaže...

Gdje je nestala presumpcija nevinosti?

A tko je optužen?

 

Stvarno si prespavao zimski san od početka 2020.?

Ne samo optuženi već i kažnjeni i ucijenjeni, postaju građani drugog reda - necijepljene a zdrave osobe.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Vidli smo u kampanji za procijepljenost samo "batine", a nismo vidjeli dovoljno "mrkve".

Većina nas nije još cijepljena, da se podsjetimo.

Moći češ, navodno na neke lejm koncerte, putovati, ići u bolnicu, trgovačke centre, restorane,.

Što još?
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 13:17 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Vidli smo u kampanji za procijepljenost samo "batine", a nismo vidjeli "mrkve".

Većina nas nije još cijepljena, da se podsjetimo.

Moći češ, navodno na neke lejm koncerte, putovati, ići u bolnicu, trgovačke centre, restorane, ništa esencijalno.

Eto ti mrkve.

Što bi trebalo? Smanjiti stopu poreza? Davati cash?

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Vidli smo u kampanji za procijepljenost samo "batine", a nismo vidjeli dovoljno "mrkve".

Većina nas nije još cijepljena, da se podsjetimo.

Moći češ, navodno na neke lejm koncerte, putovati, ići u bolnicu, trgovačke centre, restorane,.

Što još?

 To ni sad ne idem pa me bas briga.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zadarska županija zabranjuje koncerte i slična događanja na otvorenom na kojima nije moguće provesti kontrolu prisutnih osoba.

U crkavama se može provesti kontrola? Na plaži isto? Kao i uvijek, koncerti prvi na udaru. Blažena turistička sezona. Jedva čekam da nas stave na crvenu listu i da niko ni ne kroči u ovu odvratnu državu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 14:55 (foofajter).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Psiho246 kaže...
Izzy kaže...
Psiho246 kaže...

 ...

Jedna pikica...

...

Malo sam razocaran, nitko mi nije ponudio odgovore, cak niti probao odgovoriti.

No istina, vjerojatno glupo od mene sto sam ocekivao koherentan odgovor od antivaksera, njima je pretesko razmisljati o stvarima.

jedna pikica je dovoljna za zaštitu od hpv-a. jedna pikica za pneumokok. jedna za vodene kozice. jedna za gripu svake godine. jedna za rota virus. jedna za streptokok. ima ih još, bez brige. budeš cijepio sebe ili svoje dijete sa svima? samo jedna pikica, a kako kažeš ti si za fašizam cijepljenja.

zašto stati na cjepivima.

ajmo zabraniti cigarete, alkohol, čips, sve ono nezdravo, znači pola prosječnog dućana. iako nezdrava hrana nije zarazna, posredno itekako utječe na ostale ljude tako što popunjuje bolničke kapacitete, popunjuje pretrage, produžuje liste čekanja, pa pretragu neki niti ne dočekaju.

ajmo dalje.

uvest porez na debelu krmad, pardon, debele ljude. uvest porez na fizičku neaktivnost. uvest porez na nespavanje noću. sve je to nezdravo, ergo, u nekom trenutku opterećuje zdravstvo.

fašizam, reko si? ajmo, slažemo, health fascism na nezdrav život. jesi za?

 

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Za početak da se ne prijete uvođenjem segragacije, lockdowna, i prestane s prozivanjima



Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 15:02 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

  Mislim da dosta ove ekipe koja juriša na necjepljene zaziva kaos na ulicama, sreća da je (za sada) velika većina naroda normalna ( i cijepljeni i necijepljeni), ali sve se to može brzo promijeniti, a onda će u pitanje doći puno više od nekakve turističke sezone, svima bi bilo bolje malo stati na loptu i sjetiti se da svaka akcija izaziva reakciju

7 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 hvala, vidiš da možeš kad želiš :)

i primijeti.. npr licitiranje potrebnim postotkom za imunitet krda.. pa se za covid nađu dva podatka, odnosno svaki čas licitiraju pa s brojem iznad 80% ili 90% već nema smisla uopće govoriti o imunitetu krda ili formuli ako razumiješ (ili želiš razumijeti) što govorim..

58-70%, kao 65% zaokruženo? (kako se zaokruži na postotak više? ne recimo 64%)

i idući +80% što je već na granici besmislenog ako je i +90% praktički nemoguće recimo rođenjem djece i osoba koje se iz nekog razloga ne mogu cijepiti u tom trenutku ili nikad..

nije ti malo neobično? +80% ?

 

+ što s mladima-djecom? računamo li ih u formuli? ili što s nepostojećim građanima po popisu ako je parsto tisuća otišlo van u godinu dana.. tj statistika je čudna biljka i vrlo ovisi o izboru brojeva koje ćemo staviti u formulu..

+preboljeli itd..

 

+ naveo si 75% a kao ne pratiš podatke, no kako to da slučajno ispališ viši, 75% ne recimo 65% kao potrebno za imunitet krda? .. ili zašto ne +80% ako smatraš da je to činjenica, potrebno?

-ja sam ne znajući ove brojeve po pravilima koja inače vrijede dao svoj, 50%, 60% naravno, više je bolje, ali ne u smislu rečenice imunitet krda, tj to je tad apsolutni. Jesam li namjerno išao nekim nižim postotkom ili si ti išao višim, pa ćemo cjenkanjem na sredinu? .. jel to struka-znanost ili naše cjenkanje kao oblik demokracije? Mora biti činjenica ili barem medicinska preporuka, praksa itd..

 

 

ihush kaže...
..

 

-problem, tj tumačenje.. i cijepljena osoba ili preboljela može prenositi virus, to što neće ona oboljeti ili imati teže posljedice ne znači da ne prenosi virus. To kaže struka, ne ja.

-ako je osoba temeljem cijepljenja ili preboljevanja dobila pass, ona svejedno može prenositi virus, to kaže rečenica iznad, struka. Ako može prenositi, tad će se to i desiti, pa sad imamo usprkos putovnicama porast +22% .. jer to je posljedica turizma a samo je pitanje kad će doći delta. Što tad?

-jesu li sve covid putovnice 'prave'? što s kriminalom-lažnima, što s neprovjerenima i čistom statistikom koja kaže da u dovoljnom broju sve to će se desiti jednostavno jer se može desiti, kao dobiti jackpot ako odigramo dovoljno listića.

-covid pass ne znači da osoba-turista nema virus, da nije prenositelj, no nema testa.. a test bi jedini bio kao filter, jedini kriterij za recimo karantenu, tj ako netko ima virus, neovisno o putovnici, karantena-izolacija, ali to se ne radi, ne testira se.. i zato će delta doći, uskoro, a tad ćemo vidjeti što s jeseni.

-cijepljenje ne eliminira širenje, samo kako kaže struka, teže posljedice oboljevanja i to za ciejpljenu osobu, ne za ostale u kontaktu.. tj time kontradikcija tjerati bilo koga u interesu svih, ako time štiti primarno sebe a ostale baš i ne. Nelogično.. tj bilo bi logično kad bi cijepljena osoba eliminirala mogućnost prenošenja virusa drugima. Pošto cijepljenje recimo štiti tu osobu, ne druge, tad to ne može biti kriterij izbjegavanja karantene, tj potrebe testiranja jer je to jedini način kako se može stvarno spriječiti širenje, dok ćemo imunitetom kao i cijepljenjem samo lakše preboljeti virus.

..

 -citram sam sebe.. tj struka-stožer kaže nešto, dok ja ako prolistaš postove recimo za širenje virusa mislim-kažem nešto drugo..

stožer kaže da cijepljeni mogu prenositi virus.. ja u drugim postovima da samo oboljeli šire, proizvode, ne fizički prijenos recimo rukom, vrećiom paradajza i sl .. to može i liječnik epruvetom, no bez domaćina sam virus nema dugi vijek.. sutra bi već nestao.

-zato oni kažu da može prenostiti, kao riječ, no ne kažu da širi, kao zaražena oboljela osoba koja je tad izvor virusa i proizvodi ga na miljarde stanica.. da, može se prenjeti, prstom, kamionom.. no to je prijenos, širenje je zaraza, oboljevanje, inkubacija i reakcija antitijela organizma .. i kad preboliš, nakon deset dana si čist, ne širiš. Kaže struka, stožer, medicina i kompletan eu-svijet. To im je osnova covid putovnica, cijepljen ili preboljeli .. ili negativan test u 72 sata čime dokazuješ konkretno da nisi zaražen.

 

-cijepljeni mogu prenositi? .. zašto im tad dajemo propusnice? tj tad je isključivo negativan test nešto što struka-stožer može propustiti, zar ne? Ja mislim da su samo oboljeli, zaraženi, oni koji su rizik, koje treba izolirati i liječiti, to kaže i struka, ali tumači i provodi drugačije, suprotno. Tako recimo osoba s negativnim testom logično ima pravo prolaza, jer nije zaražena, oboljela, neovisno o tome dali je cijepljena ili preboljela, tj i cijepljeni i preboljeli bi na testu morali biti negativni, ako su pozitivni tad nema prolaza.. kaže struka, no daje propusnice, .. za zrče? A delta? Kako će delta doći tu, donjet ću je ja-ti ili netko u masi na zrču?

-što nam tad znači covid-pass, kad puštaju bez testa, time i zaražene, tj nema kontrole a to je jedina prevencija širenju .. odnosno ako je problem pandemije gotov, tad je gotovo, happyend, nema mjera, stožera.. gotovo je .. ili nije?

može li cijepljena ili preboljela osoba prenositi virus, stožer-struka kaže može.. zašto ih se tad po tom kriteriju propušta na granici i dozvoljava neograničeno kontakt-zabave itd.. dok se zabranjuje osobi koja jednostavno nema tu potvrdu, neovisno o testu, tj ako ga ima negativnog, mora ponavljati svaka 3 dana.. a ako je jednom pozitivan, nakon 10 dana je automatizmom dobio pass i radi idućih 180 dana što želi, dok druga nezaražena osoba nema pravo jer tako kaže stožer.. ?? logika?

-tko je opasan za društvo-ostale? zaražena ili ne zaražena osoba? Tad je kriterij test, negativan, za sve.. ne neka potvrda-papir koji oslobađa testa, jer je to jedini način kako se zaražen može izolirati i time prevenirati širenje zaraze.

 

-naravno, cijepljen ili preboljela osoba je recimo imuniji ili će biti blaže posljedice ako se zarazi-oboli, to kaže struka i ja.. -nadam se i ti?

-što to znači? pa znači, ako se cijepiš, cijepiš se zbog sebe, ne zbog mene-ostalih, jer tako štitiš sebe što imunitetom od oboljevanja što ako oboliš od težih posljedica, ne štitiš nikog drugog-ostale nego sebe.

-upravo suprotno propagira prisliljavanje na cijepljenje tj propagira se kao interes svih, ostalih, kao viši interesi društva i razlog uskrate osobnih sloboda, mada smo u rečenici prije utvrdili da time štitiš sebe, ne ostale. .. dok i dalje možeš prenositi kako kaže stožer-struka.. a ja bi dodao da su problem oboljeli, koji stvrno šire zarazu, jer proizvode virus, ne prijenos da stanicu virusa prenesemo rukom ili paradajzom s mjesta a na mjesto b.. osoba-zaražena je bitna, ključ suzbijanja zaraze, ne prst-prijenos fizički nego oboljevanje i proizvodnja virusa u organizmu oboljele osobe dok ne preboli ili premine..

-nakon tog što osoba preboli, čista je.. kaže struka 10dana.. i to je to.. tj može prenositi, može se čak i ponovo zaraziti, no tad stožer-struka radi nešto kontra logike i toj osobi daje pass za sve, mada znaju da može i prenositi i ponovo oboljeti i tako zaraziti ostale, dok ne traže test.. koji bi jedini ako je točan-pouzdan bio pravi filter-kriterij, negativan-slobodan, pozitivan-karantena.. jedino moguće-logično ako je struka i ako je cilj riješiti se pandemije-virusa. .. no cilj nije to, nego novac, zrče, i tad ćemo dobiti deltu. Zar ne?

 

pri tome zdravoj osobi samo zato jer nije cijepljena zabranjuju iste stvari, dok obe osobe jednako mogu prenositi i zaraziti se kao i druge, odnosno osoba koja do sad nije već oboljela, legitimno je predpostaviti da je nekako prirodno imuna i da joj možda cijepivo nije potrebno.. no o tome se šuti, ... ok, nek se šuti, no ako imaš negativan test tad si slobodan.. a jedini problem je što taj test vrijdi samo 72 sata.. dok ostalo vrijedi pola godine, dok je rizik isti, pa čak i veći, jer ako si jednom obolio, logično možeš opet, isti uvijeti, isti kriterij (osim stjecanja imuniteta pa je manja šansa) .. npr osoba koja radi na mjestu gdje je više kontakta, tad je jednostavno veća šansa transmisije i tad će po logici jendom pozitivna osoba logično čečše biti pozitivna jer je na tom radnom mjestu izloženija.. kao banalni primjer i elementarna logika.

Upravo tim kriterijem su djelatnici zdravstva, školstva, trgovine dobili prednost pri cijepljenju.. i to je ok, logično. No bitno samo dok nema dovoljno za sve pa postoje prioriteti.. sad nevažno osim kao primjer logike i što se mora predvidjeti kad se nešto planira, tj mogućnost da je osoba jednostavno izloženija i tad jednom pozitivnu trebamo recimo redovitije kontrolirati, kao što se to tad radi za sve ostale potrebe, ne samo virus, nego kriminal, bilo što..  čak ako ti neka guma na autu ispisti, češće je provjeriš, logika, zar ne? ne toliko ostale koje su ok..

 

test, test, test.. ako je to 72 sata. nek bude pravi kriterij, imaš test, imaš slobodu 72 sata.. i to mora biti besplatno, jer opet to plaćamo mi, svi, ne ja-ti ili netko onako jer nešto (ne)želi nego ako je to pravilo tad vrijedi za sve na nivou države, zakon-pravilo i za plenkija i za smetlara.. a država tad osigura kao i cijepivo i ostalo, brzi test, pozitivan-negativan, karantena ili sloboda. Tad nema nebuloza i diskriminacije ili kršenje ustava a ovo što sad najavljuju je strašno pa i ucjene ili otkazi, što ćemo opet na kraju platiti pa i sudskim tužbama dvostruko, dok se delta približava a zrče zarađuje šmrkanjem..

 

-logika? nema logike u ineresima, zato postoji znanost, struka, mjeriti, testirati.

 

trenutno je 1.5mil cijepljenih, ako nas je 4,5mil to je trećina ili više (jer nas je manje) + preboljeli.. + prirodno imuni koji nisu ni morali preboljeti no njih ne može statistika uračunati i odbiti djecu-mlade.. tad od trećine dođemo na recimo polovinu ili više a to je već dovoljno za krdo, odnosno ako će na jesen biti skok, neće biti zbog domaćih mene-tebe, nego zbog turizma i zrča i covid putovnica koje ne znače ništa suprotno logici dok će možda doći i delta.. a ako je opasna, zašto? Što je najbolje ako ne prevenirati? .. što kaže stuka, ne interesi i novac..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 15:40 (ihush).
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ne znam zašto se mučite predviđanjima i borite postotcima jer u formuli kolektivnog imuniteta za covid nam još uvijek nedostaju neki ključni podaci, poput trajanja imuniteta i sposobnosti virusa za mutacije. bez njih, svaki vam je izračun pogrešan.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kod mene je samo pitanje s kojim cjepivom,a ne da li ću se cjepit.

Ne znam kome upće služe ovakve rasprave.

Moj PC  
0 5 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 hvala, vidiš da možeš kad želiš :)

i primijeti.. npr licitiranje potrebnim postotkom za imunitet krda.. pa se za covid nađu dva podatka, odnosno svaki čas licitiraju pa s brojem iznad 80% ili 90% već nema smisla uopće govoriti o imunitetu krda ili formuli ako razumiješ (ili želiš razumijeti) što govorim..

58-70%, kao 65% zaokruženo? (kako se zaokruži na postotak više? ne recimo 64%)

i idući +80% što je već na granici besmislenog ako je i +90% praktički nemoguće recimo rođenjem djece i osoba koje se iz nekog razloga ne mogu cijepiti u tom trenutku ili nikad..

nije ti malo neobično? +80% ?

 

+ što s mladima-djecom? računamo li ih u formuli? ili što s nepostojećim građanima po popisu ako je parsto tisuća otišlo van u godinu dana.. tj statistika je čudna biljka i vrlo ovisi o izboru brojeva koje ćemo staviti u formulu..

+preboljeli itd..

pitanja na traci...

a odgovor je jednostavan, cijepi se ukoliko nisi

...i td od maata

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 15:14 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
..

pitanja na traci...

a odgovor je jednostavan, cijepi se ukoliko nisi

...i td od maata

 

 -zabijaš glavu u pijesak.. tj nije stvar u cijepljenju, da je tad je sve gotovo, happyend.. ostalo u postu iznad..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 16:34 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bruno1026 kaže...
Psiho246 kaže...

Malo sam razocaran, nitko mi nije ponudio odgovore, cak niti probao odgovoriti.

No istina, vjerojatno glupo od mene sto sam ocekivao koherentan odgovor od antivaksera, njima je pretesko razmisljati o stvarima.

jedna pikica je dovoljna za zaštitu od hpv-a. jedna pikica za pneumokok. jedna za vodene kozice. jedna za gripu svake godine. jedna za rota virus. jedna za streptokok. ima ih još, bez brige. budeš cijepio sebe ili svoje dijete sa svima? samo jedna pikica, a kako kažeš ti si za fašizam cijepljenja.

zašto stati na cjepivima.

ajmo zabraniti cigarete, alkohol, čips, sve ono nezdravo, znači pola prosječnog dućana. iako nezdrava hrana nije zarazna, posredno itekako utječe na ostale ljude tako što popunjuje bolničke kapacitete, popunjuje pretrage, produžuje liste čekanja, pa pretragu neki niti ne dočekaju.

ajmo dalje.

uvest porez na debelu krmad, pardon, debele ljude. uvest porez na fizičku neaktivnost. uvest porez na nespavanje noću. sve je to nezdravo, ergo, u nekom trenutku opterećuje zdravstvo.

fašizam, reko si? ajmo, slažemo, health fascism na nezdrav život. jesi za?

 Tako je. Ja sam za fasizam cijepljenja. Fasizam koji traje vec 200tinjak godina te nam je omogucio kvalitetu zivota nikad do tada nevidenu.

Izvrstan fasizam! Zelim sto vise takvog fasizma!

Nije naravno jedini oblik fasizma za koji sam, da ne bude da se lazno pretvaram, postoji jos fasizama koje ja podrzavam!
Fasizam semafora mi je isto super. Omogucio nam je organizaciju transporta bez presedana, sacuvao beskonacne zivote te omogucio brzu ekonomiju 21. stoljeca.

Fasizam ustava mi je isto super. Drzave su lukavo smislile nacin kako staviti fasizam u dokument koji sluzi kao temeljni dokument neke drzave na kojeg se gradani mogu pozivati u slucaju odstupanja postupaka drzave od tog dokumenta.

Sjajan fasizam, omogucio nam je do tad nevidene politicke i drustvene slobode!
Fasizam zakona...privatnog vlasnistva, cuvanja vrijednosti ugovora, fasizam zastite maloljetnika od seksualnog zlostavljanja, takoder jedan od fasizama!
Ufffff kako su sexy ti fasizmi, evo ugacama mi se nesto pomaklo. Obozavam fasizam.

 

Inace, za ove stvari koje si naveo vec i postoje fasizmi.

Ja kad sam bio mladi i kada sam pusio, kutija cigareta je bila oko 10 kuna, mozda cak i 9. Danas je oko 30 kuna.
Zasto?
Zato jer je netko uveo fasizam, da onaj koji ocigledno steti svom zdravlju mora kroz posebni porez na taj porok placati za stetu koju nanosi sustavu zdravstva i ostalim uplatiteljima zdravstvenog osiguranja.

Health fascism modafakasss, yeahhh!

 

Inace, nezdrava hrana je malo teza problematika. Makar, zapravo i jesam za neki oblik fasizma i ovdje, jer ljudi nisu svjesni kakva je kvaliteta hrane koju unose (ok, nekad jesu kada je ocito) vec kupuju ono sto je jeftinije, a losa hrana u principu jest jeftinija.

Mozda neka vrsta fasisticke propagande informacijama u skoli.

Ipak, to je kompromis jer iako jedemo nekvalitetniju hranu, imamo cast jest hranu i ne bit gladni, sto nam je industrijalizacija prehrane donjela pa ja ne moram brinuti hocu li umrijet od gladi ako se desi susa u slavoniji.

Ipak puno bolje za zdravstvo od mrtvih ljudi.

 

Sve u svemu, meni su jako dragi svi nabrojani fasizmi. Ako imas jos kakvo pitanje u vezi nekog specificnog fasizma, pitaj. Ima jos bezbroj fasizama koje ja podrzavam.

Jbte, bas sam licemjer, a tepam si oduvijek da sam antifasist.

 

Ok, polusalu na stranu, da malo odgovorim u ozbiljnijem tonu.

 

Ne mozes usporedivati pretilost sa pandemijom.

Pandemija je nesto izvanredno, nesto sto se s dobrim planom i organizacijom ali i politickom voljom moze vrlo brzo rijesiti i nestati zauvijek.

Pretilost se ne moze usporedivati s tim, pretilost je rezultat ili bolesti ili nezdravim nacinom zivota, ali je iskljucivo individualan. Tvoja debljina ne utjece na mene, osim sto mi nece bit ugodno gledati te ili vozit se kraj tebe u tramvaju.

Svojom pretilosti nikako ne ugrozavas zivot drugih ljudi. U toj mjeri nisam za fasizam. Recimo, ja sam generalno za legalizaciju droga. Ako se drogiras i ne maltretiras ljude nadrogiran, meni je to u redu, radi sa svojim tijelom sto te volja.

Ali ako se drogiras i mlatis okolo ljude, vozis BMW 300 na sat i mlatis zenu - onda sam u tom slucaju za fasizam. Ista stvar je i s cigaretama. Sekundarni dim je stetan i za one koji se nalaze u tvojoj blizini, neke studije kazu cak i stetniji jer taj dim inhaliras duboko u pluca, za razliku od primarnog kojeg pusac ispuse iz usta/grla.

Ti svojim necijepljenjem sada dovodis u rizik citavu buducnost svijeta. Ja sam se cijepio da, i trenutno ne postoji nikakav rizik da ce mi se nesto strasno desiti. Problem je ako pandemija nastavi, da virus moze ostati u covjecanstvu poput gripe i zahtjevati uvijek nanovo cijepljenje i ogromne resurse koji se trose na to. Onda ce ipak biti rizik i za mene ali i za sve ostale ljude.

Ja ne znam zasto vi svi silom zelite biti primitivni. Imamo prehebenu tehnologiju 21. stoljeca, o kojoj je i Doc. Berecki na ovom portalu napisao 3 velika, opsezna, detaljna ali i lako razumljiva teksta o tome.

Razvili smo cjepivo za bolest koja je paralizirala civilizaciju u roku par mjeseci...zato jer imamo ubershit najmoderniju MRNA tehnologiju koja hebe mamice svim cjepivima do sada, tehnologiju koja je to cjepivo izmislila vjerojatno u mjesec dana, a ono sto smo cekali jesu upravo ta "testiranja", makar znamo vec i kako mrna funkcionira i sto su proteini, sto su virusi, pa i o samom imunoloskom sustavu. Danas znamo hrpu toga, puno vise nego prije 30, 20 godina!!
I tako imamo super stvar za ubit taj virus i vratit se u normalu ali takvi kao ti kenjkate - plac plac bebica ne zeli pikicu.

Da, pa naravno da cu cijepiti svoju djecu svakim cjepivom, jer osim sto vjerujem u znanost, znam citati pa se informiran, procitam clanke, idem razumijeti kako cjepiva funkcioniraju i vlastitim umom skuzim da je to super tehnologija zbog koje uopce i imamo civilizaciju, naravno da cu cijepiti i sebe i svoju djecu. Mozda i pomahnitam pa s iglom u ruci krenem cijepiti ljude na cesti ko ludak - nikad ne znas. Toliko volim cjepiva i fasizam, zaljubljen sam u njih.

Iskoristimo tu modernu tehnologiju 21. stoljeca, bas kako koristimo i aute i mobitele i racunala i frizdere i sve druge inovacije u medicini koje nam omogucavaju dobar, dug i kvalitetan zivot te se vratimo u normalu, vise ne nosimo maske, ne peremo ruke poslje sranja (ili sam to samo ja?), rukujemo se kad se upoznamo ko ljudi, pljujemo pernaru u facu i sve te divne stvari koje smo mogli prije COVID-a.

 

Zar ti nije ironicno da vi koji ste protiv cijepljenja ste takoder i protiv mjera?
A mjera nece biti ako se svi procijepimo...think...think!

 

Cijenim tvoj pokusaj, odgovorio si, pa cak ima i razuma (neironicno) u tvom odgovoru, makar nisi mi bas direktno odgovorio na neka pitanja.

- Psiho246
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Necete imati ista prava kao ja koji sam cijepljen. Na bug forumu ih necete sigurno dobit. Cijepljeni ce imati privilegije. Drugi nece.
Promjeniti to necete. Dakle ili se bori za svoja prava ili se cijepi. Ja se necu za vas zauzimati. Nemam vremena.
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Je li ovo cijepljenje one-time deal ili će biti potrebno npr. jednom ili čak dvaput godišnje ići na pikanje?

Ja bi radije da me cijepe jednom i aj' bok, po mogućnosti nakon ovog masovnog beta testiranja. Ne da mi se yebat s tim svako malo.

Al' dobro, razumijem njih gladne bogece (big pharma mafija, jel) - u tom slučaju im baš i nije neka zarada...

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Psiho246 kaže...
..

Ti svojim necijepljenjem sada dovodis u rizik citavu buducnost svijeta. Ja sam se cijepio da, i trenutno ne postoji nikakav rizik da ce mi se nesto strasno desiti. Problem je ako pandemija nastavi, da virus moze ostati u covjecanstvu poput gripe i zahtjevati uvijek nanovo cijepljenje i ogromne resurse koji se trose na to. Onda ce ipak biti rizik i za mene ali i za sve ostale ljude.

..

 

Zar ti nije ironicno da vi koji ste protiv cijepljenja ste takoder i protiv mjera?
A mjera nece biti ako se svi procijepimo...think...think!

..

- imaš par problema-grešaka u dedukciji ili logici.. :) promašaja ili sasvim pogrešnih-suprotnih-inverznih zaključaka, osim igre riječima i fašizmom (kojeg recimo vjerojano miješaš s nacizmom)..

 

-cijepljenje. .. cijepljenjem štitiš sebe, od oboljenja ili težih posljedica kad oboliš (zaraziš se virusom covid, jer o tome je tema, ne ostale bolesti..). OK? točno? -kaže stuka, stožer, vjerojatno se slažeš mada znaš da ne smiješ jer to koristim kao uvod.. :)

-cijepljena osoba prenosi virus, kaže stožer-struka. Da-ne? slažeš se?

-kojom tad logičkom igrom misliš zaključiti da ako si cijepljen time štitiš ostale? Kakve to veze s ostalima ima uz prethodne dvije rečenice-pitanja? Štitiš sebe, imunitetom od zaraze i ako ipak oboliš, lakšim posljedicama (uz manji rizik komplikacija, no ja nisam antivaxer i to ne ističem kao argument protiv cijepljenja, osim što ponavljam da je stvar odluke osobe, ne nametanja-prisile, nije zakon, kaže i ministar-stožer i ostali. Cijepite se, preporučam vam svima, osim onima koji su rizični, nakon konzultacije s liječnikom.. ok?)  -no cijepiš se zbog sebe, ne zaštite ostalih, kaže stožer-stuka, jer prenose virus.

-naprotiv, ja sam vaxer! želim da se cijepiš, svi se trebate cijepiti.. (uz suludi smijeh kao u filmovima.. dramatika i tako to.. tek da naglasim da nisam protiv), no ne prodaj mi muda pod bubrege da to radiš zbog ostalih ili mene, radiš to za sebe.

 

-kako se štiti ostale? pa recimo preventivom ako nema druge, karantena-lockdown-izolacija.. ili 'mjere'. Testom, pozitivan-karantena, negativan-sloboda + mjere.

 

-iduća crtica jednako problematičan suprotan zaključak tj potrgana logika..

-tko je protiv mjera? ja ili ti? antivaxeri? stožer? turisti ili turizam?

-ja sam za mjere, npr test, 72 sata.. ako si negativan, ako si pozitivan, liječenje-izolacija i nakon desetak dana negativan bris-sloboda. To tako radi struka, zar ne? To tvrdim i ja.. a ti?

-netko protiv mjera? tko? .. oni koji imaju covid putovnice su što? .. pa vidiš, oni su potencijalni prenositelji virusa, kaže struka-stožer, a imaju slobodu 180 dana bez kontrole. Negativan test ima samo 3 dana, pazi razliku, cijepljen ili preboljeli je možda pozitivan ali ga se ne testira nego ga se pusti .. ''na zrče''.. nek malo širi virus, možda dođe i delta?

-što bi bila prava mjera ili prevencija? pa upravo sve testirati i negativne pustiš, pozitivne ne, jednostavno, elemetnarna logika, zar ne? .. .no stožer to ne radi, nego kaže da su cijepljeni 180 dana free.. onako, kul, no što kad dođe jesen a upravo to je vekor upada virusa, jer nije on došao nekim drugim putem nego ljudima, turistima, tj ovima s covid putovnicom (ne lokalni jer ako sad nemaju deltu tad nisu oni.. a do jeseni će biti i delta, ili neće ako imamo sreće..).

-nisam protiv turista, zarade, no što je kriteij, pandemija-mjere ili novac? .. nisam protiv drugih državljana, npr česi, njemci.. no to što ih njihova država pusti tu nije problem češke, tj ako su zaraženi tad su privremeno eliminirali jednog širitelja i postao je tuđi problem a provjerit će ga možda na povratku... tj zemlje nemaju razlog ne puštati svoj problem drugima, osim što kao italija žele da potroše novac kod svojih poreznih ovbveznika tj ne na zrču nego u padovi i sl. interes-pragmatičnost.. a kad se vrate onda će brinuti o tome i možda tražiti test ako su pametne države ili kao naša ćorava-glupa bez mjera i mjere za bilo što (kao umjerenost).

-ako je pandemija prošla, super.. ako nije, zašto popuštanje ili propuštanje masovno bez testa, na zrče? .. zašto nema neke kontrole? onako, sve je to 100% i sigurno? .. ok, ako je tad neće biti skok, no već vidimo tjedni +22% a ostalo je logika-matematika, ne mišljenje ili nagađanje. Više turista=više transmisije virusa. Jedino test negativan-pozitivan ima smisla ili možda nešto previđam-griješim? što?

-probaj otići npr u UK.. zašto? što te traže? zašto? .. jer znaju kako se vodi država i mada i oni zarađuju od turizma ne može se sve podrediti jednoj stavci dok s druge napravimo višestruko veću štetu kao i moguće oboljele ili mrtve.. za koje će tad biti kriv-odgovoran tko? onaj tko je necijepljen i test negativan ili onaj tko je usprkos covid-putovnici pozitivan? Tko od te dvije osobe može prenositi virus s obzirom na rezultat testa? -samo pozitivan a struka je već rekla dovoljno puta, prenose i cijepljeni, da nije tako tad je gotovo-happyend priče o pandemiji, no znamo da nije i da će uskoro delta.. što tad? Opet će ministar o mjerama, maskama, distanci i pranju ruku, dok propušta zaražene bez testa na zrče, jer to je turizam?

 

-jesu li sve cijepljene osobe s covid putovnicom test-negativne? nisu, kaže struka i prenose virus. Stožer to ne zna?

-tko je protiv mjera i kojih? ministar, ja, ti, vaxeri ili antivaxeri? ja sam za mjere koje su nužne, kad su nužne, ne za prijetnje otkazima, prisilnim cijepljenjem i ucjenama, diskriminacijom i uskraćivanjem prava jednakim kao kazna zatvora, bez smisla i osnove, bez logike ako je osoba test-negativna .. a problem državi je što se test plaća, nije đabe.. pa bi oni radije da ostane tako i da ako trebaš test, plaćaš.. ne da je đabe jer tad nije zarada a to je tek u pandemiji kretenizam od kriterija tj kad i na čemu treba zarađivati ili kad se to 'ne smije'.. tj viši interes iznad pojedinca ili pojedinačnog, kao razlog uskrate sloboda pojedinca, pri čemu daju pravo drogdileru na zaradu na zrču umjesto da i njemu kažu viši interesi pa ništa od dilanja ove godine.. kao i to da cijepljenje štiti tebe, ne ostale od toga da preneseš virus, tj zamjena teza-logike. Jedini kriterij može biti test, pozitivan-negativan, dok se možemo cjenkati vrijedi li 3 dana ili koliko .. i cijena testa kao tko će ga podmiriti, naravno država mora, no ne želi.

 

-ako pak netko želi obavezno cijepljenje, tad nek daju takav zakon, to je pravna država.. ako bez odgovarajućeg zakona to rade to je suprotno, teror-segregacija-diskriminacija i kad-tad kažnjivo.. no dok ustavni ili neki sud reagira prođe vrijeme pa je u međuvremenu svašta moguće a ako je delta opasna treba prvo preživjeti.. jesen? tko zna...

-koji pravni ili medicinski temelj bi bio obveznog cijepljenja? ako cijepljenje štiti tebe, ne ostale od tebe? tj progurava se upravo obrnuta teza koja bi tako nešto otvorila kao razlog, no stožer-vlada-stuka kažu da cijepljen prenosi, to znači da ne može biti razlog zakonski obveznog cijepljenja, jer štiti tebe, ne ostale od tebe. Logika i interesi, struka?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice