Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 993.927
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Marko008 kaže...

Aha. Došao poziv. Sutra na prvo cijepljenje Pfizer-om.

Druga doza na rasporedu 09.06.

Cijeli život nisam na ništa ni alergičan ni presojetljiv bio pa valjda neću ni na ovo.

Wish me luck.

 Kao što su kolege meni savjetovale, pripremi tablete i deke za svaki slučaj.

Nadglednik dina
5 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Marko008 kaže...

Aha. Došao poziv. Sutra na prvo cijepljenje Pfizer-om.

Druga doza na rasporedu 09.06.

Cijeli život nisam na ništa ni alergičan ni presojetljiv bio pa valjda neću ni na ovo.

Wish me luck.

 Meni je sve prošlo OK nakon prve doze Pfizera. 5 dana od kad sam primio...

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Marko008 kaže...

Aha. Došao poziv. Sutra na prvo cijepljenje Pfizer-om.

Druga doza na rasporedu 09.06.

Cijeli život nisam na ništa ni alergičan ni presojetljiv bio pa valjda neću ni na ovo.

Wish me luck.

 Kao što su kolege meni savjetovale, pripremi tablete i deke za svaki slučaj.

 Ma sve ispod 39 stupnjeva i grceva koje bi ubile slona ja samo lagano otresem i nastavim sa životom. 

Marko Ištuk
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Han kaže...
Visak kaže...
Han kaže...

 Ostale gluposti koje si nadrobio neću komentirati.

 Nisi rekao ništa pametno ni argumentirano. Ostaje da si licemjer koji optužuje za whataboutism, a sam se koristi njime.

 Pa jesi ti ograničen? Gdje je post u kojem sam ja nekoga optužio za whataboutism??? Gdje je ? Napisao sam ti već da pročitaš postove prije nego što počneš pisat gluposti.

 Imaš pravo, pogrešno sam shvatio tvoje spominjenje whataboutizma.

 

No to ne mijenja činjenicu da se služiš njime, što te i dalje čini licemjerom koji nimalo ne mari za gladne ljude, ali mu dobro dođu kao broj da lošom logikom ospori napore za borbu protiv korone. Jer ako se ne cijepimo onda će valjda gladni nekim čudom biti nahranjeni?

 

Sve što si nadrobio su poznate logičke greške (uglavnom ad hominem i nešto whataboutizma) kojma se služe oni koji nemaju nikakve argumente.

 Hvala ti doktore visak. Da mi nisi ovo rekao ja ne znam, iskreno kako bi nastavio sa životom. Spasio si me i okrenuo na pravi put. Još jednom ti hvala. Svakako ću te preporučiti svim prijateljima. Jel i privatno dijeliš savjete ili samo ovako online?

13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

U 12 mjesecu 2020 mi stari dobio težak slučaj korone ( obostrana upala pluća ) a ja bio s njim jako u kontaktu i meni ništa.

Prije 20 dana se družio sa dvije cure koje su dobile isto težak oblik korone a meni opet ništa. 

Uglavnom u zadnjih par mjeseci 20 dana potrošio na izolaciju.Pun mi je kufer izolacije. Radije ću se cijepiti. 

Marko Ištuk
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 11:57 (Marko008).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Marko008 kaže...

U 12 mjesecu 2020 mi stari dobio težak slučaj korone ( obostrana upala pluća ) a ja bio s njim jako u kontaktu i meni ništa.

Prije 20 dana se družio sa dvije cure koje su dobile isto težak oblik korone a meni opet ništa. 

Uglavnom u zadnjih par mjeseci 20 dana potrošio na izolaciju.Pun mi je kufer izolacije. Radije ću se cijepiti. 

 Nije rečeno da cijepljen ne možeš prenijeti drugome virus. I cijepljen treba držat distancu i pazit.

Live long and prosper.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Majko mila nisam znao da je bug forum leglo teoretičara zavjere.
Vidim tu par ljudi koji se trude relevantnim podacima ukazati što je covid,kako se sprječava zaraza,koje su posljedice,koje su prednosti cijepljenja,i onda dođu neki "ja neću bit pokusni kunić","samo se ti cijepi kad umreš za godinu dana od cjepiva bit će ti kriv bill gates" i ostala sranja.
Ja sam mislio da su na bug forumu načitani ljudi,ovo me podsjeća otprilike na index portal i njihove članke i komentare. Užas.
Žao mi je samo što ljudi koji su si dali truda da istraže nešto,prouče na koji način rade cjepiva,trude se objasniti ljudima koji ne žele shvatiti.

Al opet,s druge strane,drago mi je da osobno znam par ljudi koji su teoretičari zavjere,"ne vjeruju u koronu" (jel se mora vjerovat u takvo nešto???),pa kad su popušili koronu sjebalo ih je maksimalno,da su bili gotovo nepokretni danima,u bolovima,a neki i tjednima nakon imaju posljedice. E to mi je drago,što takvi većinom popuše gore od onih normalnijih. To je karma neka rekao bih. Žao mi je samo ljudi koji su se stvarno pazili a dobili koronu,međutim kako je takva bolest vrlo zarazna teško je paziti se maksimalno a da ne živiš život dalje.
Samo volio bih da teoretičari izvade glave iz šupka i pročitaju nešto,a mane se "I did my own research" tako što su odgledali 2 videa na YT sa žutim titlovima gdje se objašnjava kako će nas bil gejc čipirat,kako smo ovce jer nosimo maske,kako nas zaprašuju iz aviona (Team Chemtrails anyone?) Itd.
I ne,nisu se svi doktori urotili i dobili masne pare da nas lažu o koroni.
Moj PC  
10 2 hvala 3
5 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
filipvk1000 kaže...
Majko mila nisam znao da je bug forum leglo teoretičara zavjere.
Vidim tu par ljudi koji se trude relevantnim podacima ukazati što je covid,kako se sprječava zaraza,koje su posljedice,koje su prednosti cijepljenja,i onda dođu neki "ja neću bit pokusni kunić","samo se ti cijepi kad umreš za godinu dana od cjepiva bit će ti kriv bill gates" i ostala sranja.
Ja sam mislio da su na bug forumu načitani ljudi,ovo me podsjeća otprilike na index portal i njihove članke i komentare. Užas.
Žao mi je samo što ljudi koji su si dali truda da istraže nešto,prouče na koji način rade cjepiva,trude se objasniti ljudima koji ne žele shvatiti.

Al opet,s druge strane,drago mi je da osobno znam par ljudi koji su teoretičari zavjere,"ne vjeruju u koronu" (jel se mora vjerovat u takvo nešto???),pa kad su popušili koronu sjebalo ih je maksimalno,da su bili gotovo nepokretni danima,u bolovima,a neki i tjednima nakon imaju posljedice. E to mi je drago,što takvi većinom popuše gore od onih normalnijih. To je karma neka rekao bih. Žao mi je samo ljudi koji su se stvarno pazili a dobili koronu,međutim kako je takva bolest vrlo zarazna teško je paziti se maksimalno a da ne živiš život dalje.
Samo volio bih da teoretičari izvade glave iz šupka i pročitaju nešto,a mane se "I did my own research" tako što su odgledali 2 videa na YT sa žutim titlovima gdje se objašnjava kako će nas bil gejc čipirat,kako smo ovce jer nosimo maske,kako nas zaprašuju iz aviona (Team Chemtrails anyone?) Itd.
I ne,nisu se svi doktori urotili i dobili masne pare da nas lažu o koroni.

 Isto to i mene muči, uvijek sam mislio da je IT ekipa malo obrazovanija i da drugačije razmišljaju od klasičnih hrvatskih tupina, ali kao što možemo vidit svega ima svugdi. Čudo jedno da tehnički pismeni ljudi ovako malo znaju i razumiju.

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...

 Isto to i mene muči, uvijek sam mislio da je IT ekipa malo obrazovanija i da drugačije razmišljaju od klasičnih hrvatskih tupina, ali kao što možemo vidit svega ima svugdi. Čudo jedno da tehnički pismeni ljudi ovako malo znaju i razumiju.

 To je ona priča 'ima i znanstvenika vjernika'. Ima ih i koji vjeruju u astrologiju, uroke i tarot.

 

Ako je netko naučio ohmov zakon ili računati integrale, ne znači nužno da je cijeli svoj pogled na svijet promijenio. Ako je bio lakovjeran ili praznovjeran, vjerojatno je to i dalje.

Prosjek tehnički obrazovanih osoba se vjerojatno razlikuje od prosjeka ostatka populacije, ali rasipanje je veliko u oba skupa.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Di je onaj sad s 30 i neke stranice koji u svakoj temi mora napomenuti da ima 4 fakulteta i da naravno da ce se cijepiti.....  Covjek se citav zivot "skoluvao" za ovu situaciju tak da donese pravu odluku... hahaha bem ti nebo

Try and fail, but never fail to try.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Puknit ce zato sto ne mogu trenutno na festivale ic? Ma daj molim te, i ja sam dosta izlazio i izlazit cu opet ali sigurno necu puknit zbog toga sto trenutno nemam gdje izaci, a ni moji frendovi isto. 

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
filipvk1000 kaže...
Majko mila nisam znao da je bug forum leglo teoretičara zavjere.
Vidim tu par ljudi koji se trude relevantnim podacima ukazati što je covid,kako se sprječava zaraza,koje su posljedice,koje su prednosti cijepljenja,i onda dođu neki "ja neću bit pokusni kunić","samo se ti cijepi kad umreš za godinu dana od cjepiva bit će ti kriv bill gates" i ostala sranja.
Ja sam mislio da su na bug forumu načitani ljudi,ovo me podsjeća otprilike na index portal i njihove članke i komentare. Užas.
Žao mi je samo što ljudi koji su si dali truda da istraže nešto,prouče na koji način rade cjepiva,trude se objasniti ljudima koji ne žele shvatiti.

Al opet,s druge strane,drago mi je da osobno znam par ljudi koji su teoretičari zavjere,"ne vjeruju u koronu" (jel se mora vjerovat u takvo nešto???),pa kad su popušili koronu sjebalo ih je maksimalno,da su bili gotovo nepokretni danima,u bolovima,a neki i tjednima nakon imaju posljedice. E to mi je drago,što takvi većinom popuše gore od onih normalnijih. To je karma neka rekao bih. Žao mi je samo ljudi koji su se stvarno pazili a dobili koronu,međutim kako je takva bolest vrlo zarazna teško je paziti se maksimalno a da ne živiš život dalje.
Samo volio bih da teoretičari izvade glave iz šupka i pročitaju nešto,a mane se "I did my own research" tako što su odgledali 2 videa na YT sa žutim titlovima gdje se objašnjava kako će nas bil gejc čipirat,kako smo ovce jer nosimo maske,kako nas zaprašuju iz aviona (Team Chemtrails anyone?) Itd.
I ne,nisu se svi doktori urotili i dobili masne pare da nas lažu o koroni.

 Došli su s index.hr-a. Hrpa njih.

Nadglednik dina
5 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
lovvro kaže...

Puknit ce zato sto ne mogu trenutno na festivale ic? Ma daj molim te, i ja sam dosta izlazio i izlazit cu opet ali sigurno necu puknit zbog toga sto trenutno nemam gdje izaci, a ni moji frendovi isto. 

 Ma da, jaki su mu festivali. Da se bar ide razvalit na neki od ovih pravih, nego ide na neke gluposti i ne drogira se. Isto kao i da je doma ostao onda.    

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...

 Ma da, jaki su mu festivali. Da se bar ide razvalit na neki od ovih pravih, nego ide na neke gluposti i ne drogira se. Isto kao i da je doma ostao onda.    

 Ide na klape i Dubrovačke ljetne igre.  

Nadglednik dina
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Filox kaže...

 Ma da, jaki su mu festivali. Da se bar ide razvalit na neki od ovih pravih, nego ide na neke gluposti i ne drogira se. Isto kao i da je doma ostao onda.    

 Ide na klape i Dubrovačke ljetne igre.  

 Kaj fali klapama i Dubrovačkim ljetnim igrama????

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Filox kaže...

 Ma da, jaki su mu festivali. Da se bar ide razvalit na neki od ovih pravih, nego ide na neke gluposti i ne drogira se. Isto kao i da je doma ostao onda.    

 Ide na klape i Dubrovačke ljetne igre.  

 

Na Zdravka Čolića. 

veni vidi didici
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Kaj fali klapama i Dubrovačkim ljetnim igrama????

 Apsolutno ništa, i jedno i drugo odlično.

Nadglednik dina
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Han kaže...

 Kaj fali klapama i Dubrovačkim ljetnim igrama????

 Apsolutno ništa, i jedno i drugo odlično.

 Kaj se onda ismijavas iz toga par postova prije?? Nekome su klape i Dubrovacke ljetne igre tradicija i ponos...jesi mozda dotepenec?

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne isplati se s entrijem raspravljat. Jak muškarac, a dolazi na bug forum po savjete da li da se pokrije sa zimskom dekicom ili onom za piknik, i dvoumi se između andolčića i lupoceta. A ribica mala...nek je on to preživio 🙏

Zanimljivo je samo kak sad nabrajaju kojekakve događaje i izvođače, a najveći domet u životu kaj se tiče putovanja im je maturalac u Pičkovcu kraj Šandrovca
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 17:03 (foofajter).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
filipvk1000 kaže...
Majko mila nisam znao da je bug forum leglo teoretičara zavjere.
Vidim tu par ljudi koji se trude relevantnim podacima ukazati što je covid,kako se sprječava zaraza,koje su posljedice,koje su prednosti cijepljenja,i onda dođu neki "ja neću bit pokusni kunić","samo se ti cijepi kad umreš za godinu dana od cjepiva bit će ti kriv bill gates" i ostala sranja.
Ja sam mislio da su na bug forumu načitani ljudi,ovo me podsjeća otprilike na index portal i njihove članke i komentare. Užas.
Žao mi je samo što ljudi koji su si dali truda da istraže nešto,prouče na koji način rade cjepiva,trude se objasniti ljudima koji ne žele shvatiti.

Al opet,s druge strane,drago mi je da osobno znam par ljudi koji su teoretičari zavjere,"ne vjeruju u koronu" (jel se mora vjerovat u takvo nešto???),pa kad su popušili koronu sjebalo ih je maksimalno,da su bili gotovo nepokretni danima,u bolovima,a neki i tjednima nakon imaju posljedice. E to mi je drago,što takvi većinom popuše gore od onih normalnijih. To je karma neka rekao bih. Žao mi je samo ljudi koji su se stvarno pazili a dobili koronu,međutim kako je takva bolest vrlo zarazna teško je paziti se maksimalno a da ne živiš život dalje.
Samo volio bih da teoretičari izvade glave iz šupka i pročitaju nešto,a mane se "I did my own research" tako što su odgledali 2 videa na YT sa žutim titlovima gdje se objašnjava kako će nas bil gejc čipirat,kako smo ovce jer nosimo maske,kako nas zaprašuju iz aviona (Team Chemtrails anyone?) Itd.
I ne,nisu se svi doktori urotili i dobili masne pare da nas lažu o koroni.

Moram ti priznati da si uspio u nečemu za što sam mislio da je nemoguće,nagovoriti me da se i ja prijavim za cijepljenje!
Umjereni sam teoretičar zavjere,pri tome vjerujem da je zemlja okrugla,vjerujem da postoji Korona,vjerujem da nema nano čipova u cjepivu...umjereni,samo zato što vjerujem u Boga.Eto to je moj jedini "grijeh"!
Nešto u tvome postu me nagnalo da se prestanem nadati da ću biti u onih 25% populacije koja se ne treba cijepiti i obavim svoju građansku dužnost i odem se bocnuti!
Svaka čast na pametnome postu!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Foofajter, ja ti volim te forum epidemiologe koji su procitali sve kaj se procitat dalo i puni su znanja. Pa bez njih bi mi ostali pomrli. Briga je to znas kakva.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 17:39 (Han).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hehehe, a bedačeki.
Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 To je ona priča 'ima i znanstvenika vjernika'. Ima ih i koji vjeruju u astrologiju, uroke i tarot.

 

 

Naravno da ima, i ne samo to, nego su počeci znanosti upravo krenuli od vjernika. Evo na primjer Tesla je bio veliki vjernik, a zgodno je pogledati samo ovaj link:
http://www.godandscience.org/apologetics/sciencefaith.html

I Ruđer Bošković bio je isusovac, oni su zapravo i gurali znanost, samo što je danas opće iskrivljena slika da su znanost i vjera u konfliktu.

Malo offtopic, ali morao sam.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 17:50 (guslac).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Hehehe, a bedačeki.

 A kaj glumis? Kad ti ne odgovara nesto odma se pravis englez... Najmilije si zovi bedaceki.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?


Korončeki na aparatima. Hardkorom protiv koronaša
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...

Naravno da ima, i ne samo to, nego su počeci znanosti upravo krenuli od vjernika. Evo na primjer Tesla je bio veliki vjernik, a zgodno je pogledati samo ovaj link:
http://www.godandscience.org/apologetics/sciencefaith.html

I Ruđer Bošković bio je isusovac, oni su zapravo i gurali znanost, samo što je danas opće iskrivljena slika da su znanost i vjera u konfliktu.

Malo offtopic, ali morao sam.

 

 Naravno da su počeci znanosti krenuli od vjernika, kad su živjeli u doba i okruženju gdje su svi bili vjernici (ili ih više ne bi bilo). I počeci pismenosti su krenuli među nepismenima, počeci ćelavosti kreću među ljudima koji imaju kosu. Po definiciji početak neke djelatnosti znači da je prije toga bilo drugačije. Samo ta početna znanost nije bila ni blizu današnjoj. U početku se činilo da se to može međusobno pomiriti, pa su Newton, Galileo i ostali mislili da to ide zajedno, no znanost je odavno toliko napredovala da je postalo jasno da opovrgava uglavnom sve što religije tvrde.

 

Newton je smatrao da bog održava nebeska tijela u kretanju, jer naprosto nije imao znanja o kozmologiji koja danas imamo, tek je nešto počeo petljati s gravitacijom. Tako da pozivanje na povijesne znanstvenike, koji iako su za svoje doba bili velikani, nisu znali ni jedan promil onoga što mi danas znamo, naprosto nema smisla. Upravo to pozivanje na prošlost je pokušaj kreiranja iskrivljene slike da danas nisu u konfliktu.

 

A o prosvjetiteljima Isusovcima, koji su progonili vještice na ovim prostorima, bi se isto dalo pričati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

znam da vam je tesko prihvatiti da je znanost krenula od vjernika, ali boze moj.. no sto ce tek biti kad saznate da zivite u katolickoj zemlji?

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivanlotz kaže...

znam da vam je tesko prihvatiti da je znanost krenula od vjernika, ali boze moj.. no sto ce tek biti kad saznate da zivite u katolickoj zemlji?

 Zašto bi bilo teško prihvatiti?
Od majmuna su nastali ljudi, od vjernika znanstveniici. Evolucija na djelu.

Ja živim u zemlji u kojoj Ustav kaže:
Članak 41. Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.

Nema ništa o katolicizmu.
Ne znam kako je u tvojoj.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Zašto bi bilo teško prihvatiti?

ovo je bilo lako, bravo!

medutim, mislim da smo dovoljno odrasli i zreli, pa se mozemo sloziti da zemlja, u kojoj je 86% stanovnistva katolicke vjeroispovijesti, sigurno nije islamska ili hinduisticka, vec katolicka zemlja.. iskreno, ne vidim sto si htio pokazati tim clankom iz ustava..

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

a osobito su katolici oni koji se od '91. križaju tko da plivaju delfin stilom, objesili krunice na avto...a posebno se drže božjih zapovijedi...

 

takvih ima u Rvatistanu i 105 %

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 19:57 (Stric_Jura).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice