Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

poruka: 36
|
čitano: 9.010
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele".
8 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
JozoBozo121:

Miješamo sad svašta. Pretvarač napona što punjač je, ima svoju efikasnost, razlika je u svakom praktičnom smislu otišla u zagrijavanje. Na strani mobitela je isto.

20 ampera je poprilično puno za sićušne komponente u mobitelu koji uz to mora moći preživjeti zlouporabu u vidu stalnih padova, udaraca i slično.
Ja rekoh
7 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Feudalac kaže...
Fer-de-lance:

Skeptičan sam prema izvedbi s više članaka. To podiže cijenu, težinu i zapreminu koje su sve skupa vrlo bitne u mobitelima. Samo to, sve drugo stoji

 Pa i ne baš, doslovno je baterija ista, samo nadodaju par kontakata da podijele bateriju, i to je to (ima takvih baterija za RC uređaje koliko god hoćeš), a cijena je veća za tih par komadića nikla i par čipova koji zajedno koštaju manje od centa, i zauzimaju nekih 5mm kvadratnih (toliko ionak uvijek ima slobodnog prostora na zaštitnoj pločici).

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Feudalac kaže...
JozoBozo121:

Miješamo sad svašta. Pretvarač napona što punjač je, ima svoju efikasnost, razlika je u svakom praktičnom smislu otišla u zagrijavanje. Na strani mobitela je isto.

20 ampera je poprilično puno za sićušne komponente u mobitelu koji uz to mora moći preživjeti zlouporabu u vidu stalnih padova, udaraca i slično.

 Pa zato se i ide na veći napon, manju struju.

Tak da ukoliko imaju imalo mozga u glavi koriste 4S ili 5S, jer sigurno je sam adapter 20V, onda nema smisla raditi još jednu dodatnu konverziju i dodatne gubitke unutar mobitela (veće zagrijavanje), tak da uopće nema problema , ako im baterija bude većeg napona budu imali čak i veću efikasnost i manje grijanje u odnosu na varijantu manji napon, veća struja.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Iako, i tu postoji problem. Po standardu, USB je 5V, a dizanje napona je dopušteno tek kad korišteni protokol to iskomunicira. Uređaj bi se trebao moći puniti i na klasičnom USB punjaču, što malo komplicira situaciju sa člancima u seriji - treba dizati napon ili napraviti galvanski izolirani "paralelni" spoj (slično načinu rada sklopa za balansiranje istrošenosti čelija).
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele
Fer-de-lance:

Nije dovoljno samo dodati više kontakata, članci se moraju galvanski, čitaj fizički odijeliti. Ne vidim kako bi se moglo istovremeno namotati 4-5 setova da su svi iste ukupne površine i da poslije nema problema s balansiranjem. Kod prizmatičnih je to jednostavnije, ali nije mi pznat mobitel s prizmatičnom baterijom...
Ja rekoh
7 godina
offline
Re: Xiaomi najavio 100-vatni punjač za mobitele

Znam da se moraju galvanski odijeliti, ali to nije problem, budući da separatori ta takve namjene već pri debljini od par mikrometara komotno drže i par tisuća volti dok su istovremeno potpuno neporozni za ione elektrolita.

Tak da mikrometar, dva  razlike u debljini baterije ne igra apsolutno nikakvu ulogu.

 

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice