Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne

poruka: 27
|
čitano: 5.799
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne".
12 godina
offline
Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne

neš ti problema bokte... samo gasi :)))

 
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int

A da nema interneta ti bi osta bez ovako plitkog komentara

8 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
Ehm, kabao / kablovi, kabel / kabeli.
Sorry, ali morao sam 😉
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne

Napisala je istrazivanje a uglavnom koristi "moglo bi", "izrazito puno", "nije tocno odredeno". 

 

Neka dode u Zg kada malo grmi i gleda kako HT ostane bez linka.

 
13 0 hvala 0
13 godina
offline
Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne

Koliko se sjećam svi dosadašnji problemi pojavljivali su se na banderama i na izloženoj elektronici , a ne na podzemnim i podvodnim instalacijama, a ti repetitori se nalaze duboko pod vodom.

Pa me baš zanima kako to nešto iz svemira utječe na nešto pod vodom…

A ovo oko utjecaja na satelite i komunikacijsku , ali i elektro opremu je stra poznata stvar i s tim se slažem, ali s ovim što je ona nadodala nikako...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int

Ma da, mislim da bi nam podzemni kabeli bili najmanji problem, ako im uopce izgore repetitori, jer tak nije bitno, nema struje na pola polutke. U takvom slucaju procjene su da nam bi trebalo godinu dana da osposobimo citavu elektricnu mrezu nazad.

 

Ima dobar clanak za elektricni mreze, friski prije par mjeseci https://www.afcea.org/content/guarding-power-grid-against-natural-enemy

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 23:54 (Ante).
16 godina
offline
Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne

Naravno da CME mogu utjecati na kablove duboko pod vodom. Neće utjecati direktno zračenjem i nabijenim česticama, ali zbog jakog magnetskog momenta CME imaju jak utjecaj na Zemljino magnetsko polje.

 

Gibanje silnica magnetskog polja okomito na vodič će stvoriti razliku potencijala (napon) na vodiču što može stvoriti probleme. Stvar se u slučaju podmorskih kablova dodatno pogoršava zbog velike udaljenosti između uzemljenja opreme.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
Ovim amerima je sve uvijek neka drama kao u lošem filmu katastrofe. O tim katastrofalnim solarnim olujama već drobe godinama i to ciklički a one nikako da sje... više te satellite i globalnu elektronsku infrastrukturu
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne

A sto je sa silniom elektronikom, a mozda i elektricnim uredjajima. Zamislimo da svi kompjuteri crknu, i u bankama i u server sobama i kod svih ostalih. Danas bez kompjutera ne mozes ni dici novce, ni platiti a vjerovatno ni robu naruciti (za trgovine), a ako bi hladnjaci otisli, pumpe za vododod, elektronika u toplanama ili makar nestalo struje na par dana to bi tek bio kaos.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2021 7:31 (10alex).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
Zato ameri uglavnom imaju odgovore i rješenja za većinu problema koja ih zadesi.

A kako to izgleda tu
Hrvatistanu vidjeli smo nakon potresa na baniji.
Službama je trebalo tri tjedna da ljudima osiguraju topli obrok 😂
15 godina
online
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
dankodr kaže...
Zato ameri uglavnom imaju odgovore i rješenja za većinu problema koja ih zadesi.

A kako to izgleda tu
Hrvatistanu vidjeli smo nakon potresa na baniji.
Službama je trebalo tri tjedna da ljudima osiguraju topli obrok 😂

 je je, imaju ;)

https://www.ncuf.coop/news/a-walk-through-cuaid-history-2005-hurricane-katrina/

 

(i ne kažem da su naši bolji, usporedba između retarda je žali bože)

15 godina
offline
Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne

čini se kako nam jedino, zbog bezobrazlooka, preostaje povući veleposlanika sa sunca "na konzultacije" te uložiti oštar protest. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
dankodr kaže...
Zato ameri uglavnom imaju odgovore i rješenja za većinu problema koja ih zadesi.

A kako to izgleda tu
Hrvatistanu vidjeli smo nakon potresa na baniji.
Službama je trebalo tri tjedna da ljudima osiguraju topli obrok 😂

Vidimo po slučaju Katrine kako imaju odgovore na probleme.

A sad ćemo tek vidjeti koja sva sranja će se događati nakon ovog potopa u New York-u zbog Ida-e.

 

Eno im većina podzemne potopljena.

16 godina
odjavljen
offline
Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne

Ja napokon uzeo gigabitni link kod kuce a oni mi tu prijete solarnim olujama. E NECETE RAZBOJNICI!!

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
Olova ljudi olova (Pb) pa može i rendgenski tsunami. Neki dan sam baš prošao kraj jedne šute i bilo je starih olovnih cijevi za odvod i to dosta. Mogo bi ih pokupiti za slučaj nužde!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne

Da pomognem autoru/novinaru oko prijevoda:

Američki: trilion dollars 
Hrvatski: bilijun dolara

Malo usporedbe:

eng/hrv( i EU+azija)

milion= milijun

bilion= milijarda
trilion = bilijun
quadriliun = bilijarda

...

 

Američki je sustav takav kakav je, glup i istovremeno dobar za predočavanje novaca glupim i jednostavnim ljudima.
Europski/svjetski standard je bolji za matematičke operacije jer ima lingvistički i numerički smisao:

milion = 6 nula
miliard = tisucu milijuna
bilion = milijun milijuna (bi!)

biliard = tisucu bilijuna

trilion = milijun * milijun * milijun (tri!)

triliard = tisucu trilijuna

 

0 Američki sustav je bolji
13 Standardni sustav je bolji
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne

Americki sustav...

 

Sve mjere u hamburgerima, nogometnim terenima i Eiffelovima tornjevima...

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 0
5 godina
offline
Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne

uzrokuju masovne solarne baklje koje rezultiraju koronalnim izbacivanjem mase (CME)

 

A onda kažu da je virus kinesni, znao sam da dolazi iz svemira NIŠTA IM NE VJERUJTE

 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
Friday kaže...

Americki sustav...

 

Sve mjere u hamburgerima, nogometnim terenima i Eiffelovima tornjevima...

 

Sad si me sjetio ove 

 

I da se nešto takvo dogodi sutra, najviše bi patili klinci jer se jadni ne bi mogli ulogirati online, a influenceri bi bili na birou...

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2021 12:53 (Brki1994).
16 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
kunjavac kaže...

Da pomognem autoru/novinaru oko prijevoda:

Američki: trilion dollars 
Hrvatski: bilijun dolara

Malo usporedbe:

eng/hrv( i EU+azija)

milion= milijun

bilion= milijarda
trilion = bilijun
quadriliun = bilijarda

...

 

Američki je sustav takav kakav je, glup i istovremeno dobar za predočavanje novaca glupim i jednostavnim ljudima.
Europski/svjetski standard je bolji za matematičke operacije jer ima lingvistički i numerički smisao:

milion = 6 nula
miliard = tisucu milijuna
bilion = milijun milijuna (bi!)

biliard = tisucu bilijuna

trilion = milijun * milijun * milijun (tri!)

triliard = tisucu trilijuna

 

 

King in the castle, king in the castle ...
8 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
PaleRider:

Je kak da ne. Dolje je optika
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
Dankodr:

Je, bio je plan za pandemiju uzrokovanu respiratornim virusom. Kalifornija svako ljeto gasi struju stotinama tisuća ljudi. Teksas se smrznuo pa je hrpa ljudi danima bila bez struje…
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
Feudalac kaže...
PaleRider:

Je kak da ne. Dolje je optika

 

A šta misliš gdje su repeateri? Optika nije problem.

Amenoum
12 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
Najveći problem su trafostanice tipa Ernestinovo, u svakoj mreži postoji po desetak ili više, znači par tisuća (lupam napamet) na svijetu. To su sve 'custom maid' postrojenja i u svijetu postoji par firmi koje to znaju i mogu napraviti (jedna je bila i kod nas, vjerojatno je već u rukama strateškog partnera). To kad sve prdne potrebno je desetak i više godina da se sagrade nova postrojenja. Mislite da će Njemačka, USA ili GB dozvoliti da se radi po Hrvatskoj dok nisu sebe popravili/sagradili.
Internet će biti najnepotrebnija stvar. Barem smo 20 godina bez struje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2021 13:50 (Badjo_5).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
Badjo_5 kaže...
Najveći problem su trafostanice tipa Ernestinovo, u svakoj mreži postoji po desetak ili više, znači par tisuća (lupam napamet) na svijetu. To su sve 'custom maid' postrojenja i u svijetu postoji par firmi koje to znaju i mogu napraviti (jedna je bila i kod nas, vjerojatno je već u rukama strateškog partnera). To kad sve prdne potrebno je desetak i više godina da se sagrade nova postrojenja. Mislite da će Njemačka, USA ili GB dozvoliti da se radi po Hrvatskoj dok nisu sebe popravili/sagradili.
Internet će biti najnepotrebnija stvar. Barem smo 20 godina bez struje...

To je toliko komplicirana tehnologija da nitko drugi nikad više neće naučiti to radit?

 

Ako je kod nas bila jedna, zašto ne bi mogli napraviti još jednu. Ili ako je ova još tu, a cijela Hrvatska bez struje, nije li logično da je nacionaliziramo, ako već nije naša, pa da nama prvo vrati struju. Kad je stani-pani vrijede neka druga pravila.  

42
11 godina
offline
Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni interne
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Solarni tsunami mogao bi uništiti globalni int
markoBT kaže...

To je toliko komplicirana tehnologija da nitko drugi nikad više neće naučiti to radit?

 

Ako je kod nas bila jedna, zašto ne bi mogli napraviti još jednu. Ili ako je ova još tu, a cijela Hrvatska bez struje, nije li logično da je nacionaliziramo, ako već nije naša, pa da nama prvo vrati struju. Kad je stani-pani vrijede neka druga pravila.  

 Ne, to je jako jednostavna tehnologija, samo kaj se nitko time ne bavi i ne želi se baviti, i nema novog kadra, a strane firme koje su ušle u vlasništvo tih firmi koje je kolega naveo sad muku muče jer su ih kupile da dobiju know how, s tim da su ljudi koji imaju know how većim dijelom umirovljeni, a mlađi kadar nisu obučili.

Mi se sprdamo s našim "znanjem" a onda dođu tak stranci i čude se zapravo da uopće ima netko tko to zna radit, presretni jer je to inače jak biznis di se da fino zaradit, i onda na kraju šipak 

 

BTW, prije nego netko počne drobit da je RH tu nitko i ništa, samo da znate da je bar kaj se tiče elektrodistribucijske i posebno elektrogeneracijske (jesam dobro napisao?) opreme, poglavito na većim snagama u top 3 države u svijetu, a sad od kad je korona još to dodatno poraslo, i strani investitori zadovoljno trljaju ruke nad financijskim izvještajima.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 10:08 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice