Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice za od

poruka: 113
|
čitano: 11.188
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice za od".
9 godina
Re: Simaudio Moon 230HAD - Pojačalo za slušalice z
Dead kaže...

Sve okay. Pošteno. Uvažavam sve što si napisao osim ono s braćom. Nemam veliko iskustvo s DAC-ovima. Testirao ih dva i mislim da bi i ti čuo razliku. AQ Dragonfly i Schiit Asgard 3 Multibit nisu u istoj klasi pa ih je i lakše razlikovati. Pretpostavljam da ćeš ih zbog toga proglasit ekvilajzerima, ali sve okay. A ribolov, uvati ti lipo pravih bokuna, stavi na gradele i plasiraj koju fotku.

Zar ima tema "ribolovni ulovi"?

Koji Dragonfly? Ako je u pitanju v1.2 (najčešći) onda je to super uređaj i nikad neću prežaliti što mi ga je pas pojeo. Ako je onaj "Red" onda da, ekvilajzer :)

11 godina
BlueMax kaže...
Dead kaže...

Sve okay. Pošteno. Uvažavam sve što si napisao osim ono s braćom. Nemam veliko iskustvo s DAC-ovima. Testirao ih dva i mislim da bi i ti čuo razliku. AQ Dragonfly i Schiit Asgard 3 Multibit nisu u istoj klasi pa ih je i lakše razlikovati. Pretpostavljam da ćeš ih zbog toga proglasit ekvilajzerima, ali sve okay. A ribolov, uvati ti lipo pravih bokuna, stavi na gradele i plasiraj koju fotku.

Zar ima tema "ribolovni ulovi"?

Koji Dragonfly? Ako je u pitanju v1.2 (najčešći) onda je to super uređaj i nikad neću prežaliti što mi ga je pas pojeo. Ako je onaj "Red" onda da, ekvilajzer :)

Nema teme o ribolovu, ali admini dopuste off topic s gradelama. 
Originalni Dragonfly je kod mene i neću ga mijenjat. v1.2 je još bolji, a koliko je dobar pokazalo ti je i tvoje pseto. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 1:05 (Dead).
7 godina
BlueMax kaže...

Pošteno. Bar me nisi pokušao uvjeriti kako bi i meni to trebalo drukčije zvučati. Svoje iskustvo ističem kao svoje iskustvo asam otvoren da mi netko dokaže suprotno. Tako su mi neki pokušali dokazati smisao glazbene kolekcije u 96 kHz/24 pa su dokazali ne da takav zapis ne razlikuju od CD-a nego ni od MP3-ca manje kompresije. blind testovi ne služe da bi netko dokazao nešto suprotno nego da bi dokazao smisao kupovine skupih DAC-ova, pojačala ili čak kabela. To što ne uspjevaju nije problem ispitivača već onoga koga se ispituje. Ako ja tvrdim da trčim 100m ispod 9 sekundi normalno da to moram dokazati. Isto tako, ako neko tvrdi da čuje razliku između 1$/m i 1000$/m kabela, nek to dokaže.

Btw, napisao sam da nemam štap ispod 300€ a ne da imam štap od 300€ ali to je samo odgovor nekome ko me nazvao mrziteljem skupih stvari.

Opet to dokazivanje, zašto bi bilo ko tebi ili bilo kome tu trebao dokazivat bilo kaj?

Stvarno mi više nije jasno forsanje s time, pa nije vlastito uživanje u hifi-ju sportska disciplina ni natjecanje

Ja sam na svim svojim komponentama, zvučnicima, kabelima koje sam posjedovao ili imao doma čuo razliku(ne radi se o nekim preskupim stvarima), i boli me ona stvar hoće li meni netko to vjerovat, a još me manje zaboli za to da ja nekome idem to dokazivat, koji je taj netko(koji traži dokaze) faktor u mom životu da bi se uopće zajebavao s takvim stvarima? Bio bi bolestan čovjek kad bi se zamarao s time

ALI, isto tak poštujem da ti ili bilo ko drugi ne čuje tu razliku i ja sigurno nikoga neću pokušavat prekrstit da to mora čut, ko kak neki tu nas pokušavaju prekrstit da smo zabrijali, a nemaju to pravo jer ih se ne tiče, a uspušu se ko da je njima otkinuto iz džepa

Vidim da pišeš da pecaš i da imaš skupe štapove, mene ribolov ni najmanje ne zanima i da imaš štap i od 10 000kn ja ti nikad neću reć da si debil i da si trebao kupit štap u lidlu, jer ćeš upecat istu ribu 20X jeftinijim štapom, a ne se preseravat skupim štapom, jer razlike nema, upecana riba je upecana riba, bila upecana zlatnim štapom ili štapom od nekog govneta, e vidiš a upravo takve stvari radi par samoprozvanih stručnjaka u audio temama tu na forumu, valjda na taj način liječe svoje komplekse i osjećaju se moćno u svojoj glavi

Da se razumijemo ni sam ne volim prodavanje magle i često znam prokomentirat i linkat neku stvar, koja mi nema smisla ili ima neku bolesnu cijenu koja nema veze s mozgom(npr. podlošci za 5000 eura i sl.), a nemam ni neki preskupi sistem(mada daleko od toga da je jeftin), ne smatram se audiofilom ni to nisam, ali ako čujem onda čujem i to je moj stav, drugo ni drugi me ne zanimaju

NHF nikaj osobno ovaj tvoj post mi je samo bio inspiracija da objasnim neke stvari, ko ima 2 grama mozga shvatit će, a ko neće njegova stvar

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 7:28 (minarelli).
9 godina
minarelli kaže...

Opet to dokazivanje, zašto bi bilo ko tebi ili bilo kome tu trebao dokazivat bilo kaj?

Stvarno mi više nije jasno forsanje s time, pa nije vlastito uživanje u hifi-ju sportska disciplina ni natjecanje

Ja sam na svim svojim komponentama, zvučnicima, kabelima koje sam posjedovao ili imao doma čuo razliku(ne radi se o nekim preskupim stvarima), i boli me ona stvar hoće li meni netko to vjerovat, a još me manje zaboli za to da ja nekome idem to dokazivat, koji je taj netko(koji traži dokaze) faktor u mom životu da bi se uopće zajebavao s takvim stvarima? Bio bi bolestan čovjek kad bi se zamarao s time

ALI, isto tak poštujem da ti ili bilo ko drugi ne čuje tu razliku i ja sigurno nikoga neću pokušavat prekrstit da to mora čut, ko kak neki tu nas pokušavaju prekrstit da smo zabrijali, a nemaju to pravo jer ih se ne tiče, a uspušu se ko da je njima otkinuto iz džepa

Vidim da pišeš da pecaš i da imaš skupe štapove, mene ribolov ni najmanje ne zanima i da imaš štap i od 10 000kn ja ti nikad neću reć da si debil i da si trebao kupit štap u lidlu, jer ćeš upecat istu ribu 20X jeftinijim štapom, a ne se preseravat skupim štapom, jer razlike nema, upecana riba je upecana riba, bila upecana zlatnim štapom ili štapom od nekog govneta, e vidiš a upravo takve stvari radi par samoprozvanih stručnjaka u audio temama tu na forumu, valjda na taj način liječe svoje komplekse i osjećaju se moćno u svojoj glavi

Da se razumijemo ni sam ne volim prodavanje magle i često znam prokomentirat i linkat neku stvar, koja mi nema smisla ili ima neku bolesnu cijenu koja nema veze s mozgom(npr. podlošci za 5000 eura i sl.), a nemam ni neki preskupi sistem(mada daleko od toga da je jeftin), ne smatram se audiofilom ni to nisam, ali ako čujem onda čujem i to je moj stav, drugo ni drugi me ne zanimaju

NHF nikaj osobno ovaj tvoj post mi je samo bio inspiracija da objasnim neke stvari, ko ima 2 grama mozga shvatit će, a ko neće njegova stvar

Zanimljiv stav. Znači ti sebi daješ za pravo napisati kako je nešto prodavanje magle, besmisleno i bolesno skupo, a kad netko drugi to napiše onda se on dira u nešto što ga se ne tiče, nema na to pravo i ko da je njemu otkinuto iz džepa?! Za shvatiti o čemu se ovdje radi ti ne treba ni dva grama mozga.

Svakome ko misli da je svejedno koristiti Lidlov štap ili štap koji ja koristim voljan sam jednostavno dokazati suprotno. Ne trebamo ni ići na more, samo nek drži moj štap u ruci 10 minuta i nek to kasnije pokuša s Lidlovim surfcasting štapom. Ili nek savije moj spin štap u krug pa nek pokuša s Lidlovim. Ili nek nakon par mjeseci upotrebe na moru pogleda na što liči Lidlov štap. Da to ne mogu dokazati, šutio bi.

2 godine
Mjerenja su svuda dokaz... osim u religiji i audiofilstvu.
Toliko o znanosti i, navodnoj, inteligenciji. Pametnima dosta.
Pis on ju :P
Moj PC  
1 4 hvala 0
11 godina
Nemos ti to njima objasnit, svi odreda visokoobrazovani kroz godine listanja hifi brošura a ni jedan audiofil nikad cuo za osnove elektrotehnike ili znanost zasnovanu na mjerenu i usporedbi. Oni su posebni, vjeruju u usmjerene kristalne strukture elektrona u skupim audio kablovima, cuju bolje od svakog neaudiofila svojim zlatnim usima.. Svatko pametan je ubrzo napustio temu na forumu moj audio kutak, za tu debilanu treba imat želudac, ima ih na svakom forumu a kao ne mare za tuđe misljenje, naravno pri kupnji nove komponente prvo se navodi cijena a onda ostalo.. da se zna cjenovni rang. A sta ce mo im mi pametovat kad si to ne mozemo priustiti :D
Moj PC  
2 3 hvala 0
11 godina
bik kaže...
Nemos ti to njima objasnit, svi odreda visokoobrazovani kroz godine listanja hifi brošura a ni jedan audiofil nikad cuo za osnove elektrotehnike ili znanost zasnovanu na mjerenu i usporedbi. Oni su posebni, vjeruju u usmjerene kristalne strukture elektrona u skupim audio kablovima, cuju bolje od svakog neaudiofila svojim zlatnim usima.. Svatko pametan je ubrzo napustio temu na forumu moj audio kutak, za tu debilanu treba imat želudac, ima ih na svakom forumu a kao ne mare za tuđe misljenje, naravno pri kupnji nove komponente prvo se navodi cijena a onda ostalo.. da se zna cjenovni rang. A sta ce mo im mi pametovat kad si to ne mozemo priustiti :D

Treba bit bezobrazan i neodgojen ovako nešto napisat, proglasit glupanima one koji nisu napustili spomenuti audio forum, a samo iz razloga što ne puše isto ka i ti. Reći za audiofile, u koje ja ne spadam btw, da nitko nikad nije čuo za osnove elektrotehnike je nebuloza godine. Među njima ima i dr.sc.-ova iz tog područja koliko oćeš. Zaludu ti svo to obrazovanje, znanje i titule kad si tako ograničen i netolerantan pa je i dobro što te nema pri spomenutom forumu da ne čitam pizdarije iz tvog pera.

9 godina
Dead kaže...

Treba bit bezobrazan i neodgojen ovako nešto napisat, proglasit glupanima one koji nisu napustili spomenuti audio forum, a samo iz razloga što ne puše isto ka i ti. Reći za audiofile, u koje ja ne spadam btw, da nitko nikad nije čuo za osnove elektrotehnike je nebuloza godine. Među njima ima i dr.sc.-ova iz tog područja koliko oćeš. Zaludu ti svo to obrazovanje, znanje i titule kad si tako ograničen i netolerantan pa je i dobro što te nema pri spomenutom forumu da ne čitam pizdarije iz tvog pera.

Tično. Od jednog takvog sam i ja najviše naučio vezano uz tehnički dio slušanja glazbe. Samo on danas ima oko 70 godina i stanje njegovog sluha je primjetno pri razgovoru (svako malo "a?") a i dalje troši lovu na audio opremu. 

P.S. Pseto nije moje. Pojeo mi je Dragonfly i umalo zamorca.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 20:38 (BlueMax).
11 godina
BlueMax kaže...
Dead kaže...

Tično. Od jednog takvog sam i ja najviše naučio vezano uz tehnički dio slušanja glazbe. Samo on danas ima oko 70 godina i stanje njegovog sluha je primjetno pri razgovoru (svako malo "a?") a i dalje troši lovu na audio opremu. 

P.S. Pseto nije moje. Pojeo mi je Dragonfly i umalo zamorca.

S godinama sluh partije malo pomalo iako ja se još uvik ne mogu požalit. Uz blagi tinitus još uvik mogu guštat. Sluh testiram redovito kao pomorac. Audiofilija ne može bez mjerenja i testiranja, ali ne može ni bez slušanja. Brojke mogu pomoć da barem otprilike pretpostaviš što možeš očekivat od nekog uređaja prije slušanja.

P.S. Kladim se da je lavež tog pseta nakon gutanja Dragonflya postao dinamičniji, jasniji u midrangeu...

10 godina

Kad god bude neka audio komponenta malo preslušana od bilo koga u Bug redakciji i ovdje predstavljena, uvijek je neka glupa polemika iza toga, ali gotovo NIKADA ništa konstruktivno.

U pravilu, prvo se jave pljuvači po svemu i svačemu ..."Tko to kupuje, to kupuju samo lovatrske budale, pa to je sve isto, neka mi netko kaže kako je Simaudio došao do svote koja tu košta" itd.

Nije mi jasno koji quratz uopće troše vrijeme i sebi i drugima i prostor ovdje na gluparije koje pišu? Čemu to ispoljavanje svih tih unedogled omalovažavanja, obezvređivanja, vrijeđanja kolega kojima se to sviđa, pisanja raznih niskih postova koji graniče s totalnim idiotizmom i totalnom nekulturom i krajnjom bezobraznosti?

Da spomenem @dabra sa šolte koji je u Audio kutku iz čiste bezobraznosti, nekulture i svog jada napisao post meni i adminu da "pušimo..."? Uz prethofnih 100+ postova naredbodavnog karaktera "Dokaži...".

Bik... kakav već jesi bik, očito, čak si meni, na pitanje kasnije na post dabru, gdje sam dabra pitao zašto mu je trebala tolika bezobraznost i niskost - MENI dao TD na moj post pitanja... slučajno sam bio online i vidio tvoj TumbDown meni... na pitanje što mu je to trebalo? E, pa mislim... ako je to normalno ponašanje...

Pa zar si zbilja toliko nizak, toliko jadan u svojim shvaćanjima i nekom jalu prema svima oko sebe? Kroz neko si kratko vrijeme obrisao taj TD, i to sam vidio, a baš me zanimalo što će se događati, ali, eto, proradila ti je, čini se, ona jedna stanica ljudskosti u glavi, pa je ipak signalizirala da baš toliko nizak ne trebaš biti.

Ali i ovdje... čemu pljujete i stalno neki quratz tražite neke dokaze nečega u audio području i hobiju? Opustite li se vi ikada u životu? Skrenete li misli ikada na nešto lijepo, pozitivno, dobro... ili samo gledate kako pljuvati po drugima, pametovati, omalovažavati, vrijeđati - Svi pametni su se maknuli sa Audio kutka... ma nemoj mi reći... ?!?!

Srećom, admini vide što i kako dišu pojedini ljudi (da li su to uopće ljudi?) pa neke zamole da više ne sudjluju u pojedinojh temi. Je li smisao ovog foruma zbilja totalna konfrontacija na temelju vrijeđanja, koje vas par konstantno provodite, gdje god se i u kojoj god tematskoj grupi pojavili?

Nije mi to zbilja jasno!

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 0:06 (tajo1960).
Moj PC  
2 2 hvala 0
2 godine
@ tajo1960

Nalupetao svi svašta.
A najjači ste mi vi pozivatelji admina čim vam tema ne ide u prilog.

I još jednom: uvijek i svuda su brojevi / tehnički podatci ono što je važno osim u audiofilstvu (i religiji). Je, da, uho je najfiniji mjerni instrument. Aha, osobito ako je sluh super razvijen i ako na njega otpada polovica procesorske snage mozga (kao što je to slučaj s vidom).

I, da, za ovakva sranja manje krivim neznalice (u ovom slučaju audiofule), a više novinare i časopise koji takve gluposti pišu i time im daju na važnosti. Bugovci, stid vas bilo!

P.S. Kaže se kurac, a ne quratz ;)
10 godina
Antiseptik kaže...
@ tajo1960

Nalupetao svi svašta.

I još jednom: uvijek i svuda su brojevi / tehnički podatci ono što je važno osim u audiofilstvu (i religiji). Je, da, uho je najfiniji mjerni instrument. Aha, osobito ako je sluh super razvijen i ako na njega otpada polovica procesorske snage mozga (kao što je to slučaj s vidom).

I, da, za ovakva sranja manje krivim neznalice (u ovom slučaju audiofule), a više novinare i časopise koji takve gluposti pišu i time im daju na važnosti. Bugovci, stid vas bilo!

"Mi", pozivatelji admina? Nisam u takvima... ni bio niti ću biti. Ljudi, srećom, rade svoj posao. Dokaz je što si i ti "uklonjen" lane, preklane na 7-10 dana, a samo radi osobne bezobraznosti... sjećaš li se toga? 

A nalupetano nije ništa. Moj izneseni slijed događaja je točan i dogodio se. 

Imaš li kakav konstruktivni komentar navedenog pojačala Simaudio? Ne prosipanje "pametnog sranja" kakvim obiluješ, nego nešto pametno, iz prakse, a što i jest tema ove forum grupe. Baš me interesira i gledam da ga kupim... imaš li kakvih slušnih iskustava s navedenim dijelom tehnike? Nemaš? To sam i mislio... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 7:59 (tajo1960).
11 godina
tajo1960 kaže...
Antiseptik kaže...
@ tajo1960

Nalupetao svi svašta.

"Mi", pozivatelji admina? Nisam u takvima... ni bio niti ću biti. Ljudi, srećom, rade svoj posao. Dokaz je što si i ti "uklonjen" lane, preklane na 7-10 dana, a samo radi osobne bezobraznosti... sjećaš li se toga? 

A nalupetano nije ništa. Moj izneseni slijed događaja je točan i dogodio se. 

Imaš li kakav konstruktivni komentar navedenog pojačala Simaudio? Ne prosipanje "pametnog sranja" kakvim obiluješ, nego nešto pametno, iz prakse, a što i jest tema ove forum grupe. Baš me interesira i gledam da ga kupim... imaš li kakvih slušnih iskustava s navedenim dijelom tehnike? Nemaš? To sam i mislio... 

Puca njemu dick za Simaudio i za temu općenito. Ne zamaraj se.

11 godina
Antiseptik kaže...
@ tajo1960

Nalupetao svi svašta.

Bulazniš braco, as usual. Koji su to brojevi bitni u, recimo književnosti, slikarstvu, fotografiji, gastronomiji... dakle u svemu onome di prevladava emocionalni moment i moment osobnog talenta i sposobnosti? Ti si očigledno cijepljen protiv uživanja u konzumiranju glazbe pa se pitam koji penis radiš na ovim temama.

7 godina
Dead kaže...

Bulazniš braco, as usual. Koji su to brojevi bitni u, recimo književnosti, slikarstvu, fotografiji, gastronomiji... dakle u svemu onome di prevladava emocionalni moment i moment osobnog talenta i sposobnosti? Ti si očigledno cijepljen protiv uživanja u konzumiranju glazbe pa se pitam koji penis radiš na ovim temama.

Baš me zanima kak ovi koji sraćkaju po komponentama koje su vidjeli samo preko interneta npr. kupuju recimo televizor, jel gledaju vlastitim očima par im zanimljivih modela ili sa sobom nose neke mjerne instrumente, siguran sam da ne vide razliku između ekrana, da su si samo zabrijali, jer kužiš ono, pa svi su ekrani isti, nema tu razlike, sve je to marketing za zlatnooke

9 godina
minarelli kaže...
Dead kaže...

Baš me zanima kak ovi koji sraćkaju po komponentama koje su vidjeli samo preko interneta npr. kupuju recimo televizor, jel gledaju vlastitim očima par im zanimljivih modela ili sa sobom nose neke mjerne instrumente, siguran sam da ne vide razliku između ekrana, da su si samo zabrijali, jer kužiš ono, pa svi su ekrani isti, nema tu razlike, sve je to marketing za zlatnooke

A kako tek kupuju voće i povrće? Ja razliku u kvaliteti slike na TV-ima vidim, razliku u zvuku ispravnih DAC-ova ne čujem. Evo možemo ti i ja testirati jedan drugoga. Ti donesi jeftin TV a ja ću jeftini DAC. Ko više puta prepozna svoj uređaj kući nosi sve.

7 godina
BlueMax kaže...
minarelli kaže...
Dead kaže...

A kako tek kupuju voće i povrće? Ja razliku u kvaliteti slike na TV-ima vidim, razliku u zvuku ispravnih DAC-ova ne čujem. Evo možemo ti i ja testirati jedan drugoga. Ti donesi jeftin TV a ja ću jeftini DAC. Ko više puta prepozna svoj uređaj kući nosi sve.

Da, mogli bi od prodavača počet tražit dokaze da je kiseli krastavac kisel

Nisam tip koji bi se nadjebavao s takvim stvarima, rekao sam da nisam dužam nikome nikaj dokazivat isto kak ni meni nitko nije dužan polagat bilokakve račune niti to tražim od ikoga

11 godina
minarelli kaže...
BlueMax kaže...
minarelli kaže...
Dead kaže...

Nisam tip koji bi se nadjebavao s takvim stvarima, rekao sam da nisam dužam nikome nikaj dokazivat isto kak ni meni nitko nije dužan polagat bilokakve račune niti to tražim od ikoga

Da jasno , svi ste isti , cisti dokaz kad vas (samoprozvane audiofile) netko stavi pred gotov čin da svoje tvrdnje dokazete onda podvijenog repa bježanje kao "sta ja imam nekom polagat račune" a zadnji racun od skupog kabla se svima morao prezentirati. Dvolicnost?

Glavno da se iza ekrana može trabunjat gluposti bez imalo pokrica i onda se ljutite kad vas netko nazove šarlatanima i vase izjave ismijava.

Moja auto je brzi ot tvog na ali necemo se trkati, sta ja tebi to imam dokazivat kad je iza ekrana tako. Zivite u zabludi a to i sami znate zato se šepurite kad vam netko servira istinu jer boli.

Imam 3 slova sa vas ; ABX 

7 godina

Btw nisam audiofil, ne spadam tu skupinu

10 godina
bik kaže...
minarelli kaže...
BlueMax kaže...
minarelli kaže...
Dead kaže...

Da jasno , svi ste isti , cisti dokaz kad vas (samoprozvane audiofile) netko stavi pred gotov čin da svoje tvrdnje dokazete onda podvijenog repa bježanje kao "sta ja imam nekom polagat račune" a zadnji racun od skupog kabla se svima morao prezentirati. Dvolicnost?

Glavno da se iza ekrana može trabunjat gluposti bez imalo pokrica i onda se ljutite kad vas netko nazove šarlatanima i vase izjave ismijava.

Moja auto je brzi ot tvog na ali necemo se trkati, sta ja tebi to imam dokazivat kad je iza ekrana tako. Zivite u zabludi a to i sami znate zato se šepurite kad vam netko servira istinu jer boli.

O čemu ti čovječe trabunjaš? O čemu ti trabunjaš?

Kakvi računi skupih kabela? O čemu ti to pišeš?

Gdje ti živiš? U nekoj zemlji fantazije; što je to s tobom? OK, deklarirao si se jako odavno, sada vidim da si mi ponovo zalijepio TD, a ja te otvoreno, pred svima pitam: - A zašto?

Boli te istina što sam samo malčice otkrio da imaš samo 1 stanicu ljudskosti, pa si ju brzo zatro i uništio?

Čemu opet TD na ono što sam napisao? Ne slažeš se s napisanim? Sa čim se točno ne slažeš? Hajdem stisni muda pa napiši konkretno... što točno ne valja u mom postu što te spominjem?!

Sorry pajdo, ali ti si bio akter davanja meni TD-a na post sa samo PITANJEM dabru što mu je ono trebalo... koji je sada opet razlog TD-a od tebe, osim tvoje kronične nadrkanosti i osjećaja superioronosti, jer, "nitko veći od tebe"?

Stalno spominješ neke skupe račune... jesi li ti opterećen time? Imaš neke psiho fobije od toga? Strahove, sanjaš ih u noćnim morama?

E, jado jadeni... jado jadeni... 

Evo, u stilu tvog bolesnog dokazivanja - imaš li ti potvrdu da nisi psihički bolesnik?

Ne, nije nikakvo vrijeđanje, samo pitam... zanima me, pa ako imaš potvrdu - hajde dokaži da ju imaš!

I što ćemo onda ako ju nemaš? Zaključiti da jesi... onako, rukovodeći se tvojom logikom... moglo bi se svašta zaključiti... a ti dokaži.

Mislim, ekipa, dajte više sjašite s neke stvari sa vašim glupim dokazivanjem, pa zar ne vidite da ste na razini djece iz vrtića? Ljudi, "Audio" je hobi, lijep hobi. Koji to mozak ne može shvatiti (osim vas par ovdje)? Stalno dokazivati, biti u nekim idiotskim nadjebavanjima s vama par zadrtih... kako vam više nije dojadilo? Ma, zapravo i razumijem kako nije... onda vi ne "biste bili "VI"... posebna "klasa" željna dokaza.

O, jado jadeni... nemam riječi više zapravo...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 14:42 (tajo1960).
11 godina
bik kaže...
minarelli kaže...
BlueMax kaže...
minarelli kaže...
Dead kaže...

ABX?! A zašto? Zašto bi ja tebi dokaza nešto preko ABX-a? Ka da ja tebi namećem moje poglede. Baš obrnuto, ti meni želiš nametnit svoje. Želiš nekako postić da priznam koji sam ja kreten što sam potrošija 100.000 kn na moje sustave. Zbog čega? Koji sam ti ja penis u tvom životu, a i ičijem osim moje žene i dice? Pusti me braco da živim svoja uvjerenja koja nikome ne namećem. Pa nismo komunjare u jednoumlju, iako vidim da ih ima pogotovo onaj s fuckin petokrakom.

7 godina

Ma, jadnici liječe svoje frustracije preko interneta, ne isplati se s takvima uopće raspravljat ni zamarat

2 godine
Baš ste jadni kad vas se stisne. Najobičniji egotriperi maloga qurtza ;)
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
Antiseptik kaže...
Baš ste jadni kad vas se stisne. Najobičniji egotriperi maloga qurtza ;)

Jebente u tu petokraku što je ističeš.

9 godina

A da se prebacite na neki informativni portal?

0 0 hvala 0
5 godina

Po meni je stvar jednostavna...
ako ti se sviđa zvuk koji proizvodi ta oprema onda je to to, kaj ce ti brojke i znanosti.

Izbora ima kolko hoces i svatko moze kupit ono sto zeli. Dal ce netko potrosit 100000kn to je njegova stvar

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
Santana kaže...

Po meni je stvar jednostavna...
ako ti se sviđa zvuk koji proizvodi ta oprema onda je to to, kaj ce ti brojke i znanosti.

Izbora ima kolko hoces i svatko moze kupit ono sto zeli. Dal ce netko potrosit 100000kn to je njegova stvar

Da, to tako funkcionira i izgleda u normalnom svijetu i okruženju,, sa normalnim ljudima u komunikaciji.

Međutim, sa dežurnim retardima koji pljuju po svemu i svima, stvar se malo komplicra i postaje na svaki način "teža".

9 godina
Meni se čini da ti svakoga ko ima drukčije mišljenje od tebe smatraš retardom.
Nije stvar u tome što se nekome sviđa i koliko je to platio nego što isti taj kasnije ne razlikuje taj uređaj od 10, 100 pa i 1000 puta jeftinijeg. Koliko god sam testova popratio rezultat je skoro uvijek isti.
A ako čovjek ne razlikuje zvuk nekog uređaja koji je smisao davanja brda novca za njega?
Pod parolom "sa svojim novcem mogu raditi što hoću" možeš ga dati i nigerijskom princu ali nemoj se ljutiti kad ti netko kaže da je to glupo.

2 0 hvala 0
17 mjeseci
BlueMax kaže...
Nije stvar u tome što se nekome sviđa i koliko je to platio nego što isti taj kasnije ne razlikuje taj uređaj od 10, 100 pa i 1000 puta jeftinijeg. Koliko god sam testova popratio rezultat je skoro uvijek isti.
A ako čovjek ne razlikuje zvuk nekog uređaja koji je smisao davanja brda novca za njega?
Pod parolom "sa svojim novcem mogu raditi što hoću" možeš ga dati i nigerijskom princu ali nemoj se ljutiti kad ti netko kaže da je to glupo.

Dobro, a što je sa situacijom kad kupiš uređaj, nisi zadovoljan sa zvukom, pa kupiš drugi i taj drugi ima bolji zvuk, sad si zadovoljan.

Jesu li to isto uređaji koji isto zvuče ili ima neke razlike u zvuku? Možda je sve u mojoj glavi? Što ako sam ja na ABX testu testirao par uređaja i odabrao onaj koji meni bolje zvuči, nikad niste čuli da je to netko napravio?

Live long and prosper.
10 godina
BlueMax kaže...

"Meni se čini da ti svakoga ko ima drukčije mišljenje od tebe smatraš retardom."

Ne, samo one koji su se svojim retard ponašanjem dokazali kao takvi. Prepoznat će se oni, vrlo brzo.

Vidim da opet postoji potreba objašnjavati i dokazivati nekome nešto, iz audio područja.

Imam doma i koristim 4 različite vrste DAC-a (čak 5) i svi, ponavljam velikim slovima, sa razmakom - S V I, sva 4 (čak i 5, s tim što peti, mali i ne koristim redovito) zvuče RAZLIČITO (spojeni kroz razne uređaje na ISTO pojačalo).

Treba li pametnom, normalnom stvorenju više? Mislim da ne.

Razlika se ČUJE, a ovo sada znam da će opet polučiti pogrdne postove "zlatouhi", "vi posebni" itd, ali... zabole me više neki organ za to.

To što netko potroši XXX novaca na nešto - pa koga je to ovdje nasušna briga? Netko kupi Mercedes 500... pa bune li se oni sa Golfom 4 na to? Čini se ne, nigdje nitko... do li retrda ovdje koji će mercedesovom vozaču na svaki način pokušati "objasniti" da je glup što je to kupio, jer i tako se u svima isto voziš 90/sat.

Ali, uopće pisati više ovakve postov je bedasto... tema je Simaudio... hajdemo pisati nešto konstruktivno o tome, a ne trošiti tipkovnice na likove poput... prepoznaju se oni, uvjeren sam :-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 9:17 (tajo1960).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice