Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema

poruka: 39
|
čitano: 31.323
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema ".
15 godina
offline
Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema

Budimo realni.

Sva ova pustanja probnih balona (pun intended, s obzirom na nedavna zbivanja) su samo dokaz da su potpuno odlijepili od realnosti.

 

Sve prednosti zbog kojih su postali popularni servis (bez reklama, dopusteno dijeljenje lozinki) sada odjednom smatraju nedostacima.

 

Gospodo, Elementum na Kodiju (onomad davno zvani Nexus) je jedini nacin za dokazati im kako su u krivu.

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
22 0 hvala 0
8 godina
offline
Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema

Kako imam sasvim solidan net doma (500/200) i opciji za upgrade na 1gbit, isto tražim alternative kako bi sa ukućanima i ostalim pripadnicima familije podijelio sasvim legalnu kolekciju filmova i serija koju sam sam rip-ao sa BRova, sasvim legalno.

 

Plex mi se ne sviđa jer se pretvara u loš Netflix pa sam naletio na Jellyfin.

 

Kakav je hardver potreban da vrti 3 do 4 streama sa rekodiranjem ili eventualno jedan as-is i još recimo 2 recode? Da li bi neki SFF PC koji se nude po stranicama firmi koje prodaju refurbished opremu od drugih većih firmi (da sad ne reklamiram nekog ali tipa Intel i5-6xxx, 8GB RAM) poslužili? Uvjeti su da stane ispod TVa, da nije prebučno i da ne troši 500w 24/7. Da li GPU uopće igra ulogu ili je dovoljno da procesor ima podršku za HW encode ciljanog sadržaja? Izvor ripova je Synology.

 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema

Da ne bih još plaćao Netflix i slične budalaštine kad već preskupo plaćamo naše  internet operatere..

Što bolji flat internet- sve lakše skidanje filmova, serija, aplikacija s Torrenta.

 

Zašto moram pogledati epizodu neke serije danas na Netflix-u, kad ju sutra skinem s torrenta.

 

"Tko žuri, vrat slomi..."

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
 
15 1 hvala 0
6 godina
offline
Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema

netflix gledao ovu reklamu

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema

Pojeftinio premium s 12 na 10 eur ali su za sada uvjeti gledanja na 4 IP različite adrese ostali isti. Valjda uskoro stiže naplata za dodatne profile. Najskuplja streaming usluga postati će još ubjedljivo skuplja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
syncmaster245b kaže...

 

Gospodo, Elementum na Kodiju (onomad davno zvani Nexus) je jedini nacin za dokazati im kako su u krivu.

 

 Je li stabilan ? vise puta sam probao s razlicitim addonsima ali nikad nije bio nijedan da radi bez ikakvih problema.Vec duze koristim NAS server koji mi je povezan s kodijem i geldam sta sebi skinem to mi je najpouzdanije.

Origin_Steam: hrka11
16 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr

Kod mene je Netlix 7,99€, 12,99€ i 17,99€!!!

Bolesno skupo i tak dugo dok mogu sherat sa bratom budem sherao a poslije ne znam.

Znaci ne gledam skoro nista i ako uzmem onda radi djece. Ono kaj me zanima tak i tak ukradem jer je HBO ili nekaj kaj nije na Netlifxu.

 

Moram isprobat taj neki Kodi addon kaj hvalite. Kodi imam na svim uredajima.

 

10 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr

Ma ja ga isto placam vec par mj,a pogledao sam vikinge zadnju sezonu i jedan film...toliko od toga.Stalno mi je kodi upaljen,malo sam kemijao s ovim Jellyfinom on je isto ok,ali synology nije bas jaki za transkodiranje,a pc mi se ne drzi upaljen stalno.Napravit cu novi NAS i vrtit preko njega jelly najvjerovatnije.Bar je sad internet ok stavim za 2min dok sam na poslu sta da skida dodjem kuci sve bude spremno.

Origin_Steam: hrka11
7 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr

 

@NEW_MAN 

Jesi registrirao account na Netflixu nekih davnih dana dok ga još nije bilo u Hrvatskoj? Ja sam otvorio account u SAD-u i dok nisam sa službom za korisnike prebacio na Hrvatsku dobivao sam veći iznos pretplate.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 9:09 (ChupaviM).
16 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
syncmaster245b kaže...

 

 

Gospodo, Elementum na Kodiju (onomad davno zvani Nexus) je jedini nacin za dokazati im kako su u krivu.

 

 Taj Addon se bazira na Torrent tehnologiji?

16 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
ChupaviM kaže...

 

@NEW_MAN 

Jesi registrirao account na Netflixu nekih davnih dana dok ga još nije bilo u Hrvatskoj? Ja sam otvorio account u SAD-u i dok nisam sa službom za korisnike prebacio na Hrvatsku dobivao sam veći iznos pretplate.

 Nemam pojma kad sam registriral, imam ga neko vrijeme. Najmanji je problem otici na google i napravit novi mail tipa mojnetflixmail@gmail.com i uzet novu pretplatu iza VPN-a. Pitanje je ako mogu uzet pretplatu u HR i gledat samo i uvijek u drugoj drzavi? Bez sheranja samo lagano muljanje sa lokacijom :)

6 godina
offline
Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema

jarrrrrrrrrr

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema

Džabe im to kada je gorivo za piratski brod jeftinije. 

 

Imam Netflix, ali ako uvedu to što planiraju - bye, bye. :) 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
NEW_MAN kaže...

 Taj Addon se bazira na Torrent tehnologiji?

 A je sigurno za filmove i serije,samo ako je stabilan i sada onda je zgodno za nekog ko se ne zeli zajebavat s nicim nego samo play i to je to.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
suspendiran
offline
Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema

Ma svi ti piratski addonovi na kraju ispadnu ne potpuno praktični, zbog povremenog nedostatka servisa, loše rješenog sučelja (na TVu ako i postoji), činjenice da plaćaš nekome da gledaš piratski sadržaj, općenito lošije kvalitete slike i zvuka, očekivanja da će prije ili kasnije prestati funkcionirati, nedostatka (ispravnih) titlova, povremene potrebe za ručnim podešavanjem, ...

 

 

uglavnom ne bih imao problema s plaćanjem i D+, Netflixa i HBO-a sve zajedno, nije stvar novaca nego sadržaja. Ja i dalje nemam što gledati tamo. D+ imam jer gledam family guy i još poneku seriju povremeno, ali sve drugo je meni osobno negledljivi filler i koliko vidim ne izdaju u zadnje vrijeme nove Star Wars serije (radi čega sam se i pretplatio).

 

Da Netflix smanje i na cijenu od 2€ mjesečno, ne bih se pretplatio, naprosto nema ničega interesantnog meni tamo... i da, draže mi je platiti pivu, čips, čokoladu ili žvake nego dati novac za to...

Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
Nuclear_Phoenix kaže...

ali tipa Intel i5-6xxx, 8GB RAM) poslužili? Uvjeti su da stane ispod TVa, da nije prebučno i da ne troši 500w 24/7. Da li GPU uopće igra ulogu ili je dovoljno da procesor ima podršku za HW encode ciljanog sadržaja? Izvor ripova je Synology.

Poslužili bi svakako. Za GPU najbolje probaš pa vidiš, uvijek lako upikneš Nvidiu 1030 maloga profila.

Ipak kao bazu za Jellyfin preporučio bih Ubuntu Server umjesto Windowsa jer Windows ti odmah u startu bude pojeo pola RAMa, spojiš ga fino na share sa Synologija i perjaš samo tako. Linux bude radio kud i kamo stabilnije pogotovo kad se radi o radu 24/7. ps. ne znam kakav si sa Dockerom jer njega bi mogao imati na Synologyu pa preko njego zavrtiš direktno Jellyfin i ne treba ti drugo računalo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 11:48 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
Moje rješenje za te nevolje oko streaming servisa je da sam prestao gledati filmove i serije uopće.
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ma svi ti piratski addonovi na kraju ispadnu ne potpuno praktični, zbog povremenog nedostatka servisa, loše rješenog sučelja (na TVu ako i postoji), činjenice da plaćaš nekome da gledaš piratski sadržaj, općenito lošije kvalitete slike i zvuka, očekivanja da će prije ili kasnije prestati funkcionirati, nedostatka (ispravnih) titlova, povremene potrebe za ručnim podešavanjem, ...

 

 

uglavnom ne bih imao problema s plaćanjem i D+, Netflixa i HBO-a sve zajedno, nije stvar novaca nego sadržaja. Ja i dalje nemam što gledati tamo. D+ imam jer gledam family guy i još poneku seriju povremeno, ali sve drugo je meni osobno negledljivi filler i koliko vidim ne izdaju u zadnje vrijeme nove Star Wars serije (radi čega sam se i pretplatio).

 

Da Netflix smanje i na cijenu od 2€ mjesečno, ne bih se pretplatio, naprosto nema ničega interesantnog meni tamo... i da, draže mi je platiti pivu, čips, čokoladu ili žvake nego dati novac za to...

 

Ja platim kad mi se nešto gleda. Na Primeu uglavnom besplatno pogledam svakih par mjeseci što me zanima jer mi daju trial (pogotovo ako naručujem nešt s amazona), i nakon toga canceliram.

Disney+ isto tako, pogledam što me zanima i canceliram. Na svu sreću djeca ga ne doživljavaju.

HBO imam/plaćam u sklopu HTove pretplate, a Netflix plaćam jer još uvijek imam što za pogledati s obzirom na slobodno vrijeme koje imam i s obzirom na druge aktivnosti s kojima se zabavljam u slobodno vrijeme.

 

Ne kužim zašto bi netko plaćao pretplatu za nešto što ne koristi, otkad postoji to pravilo? Taman i da canceliraš i opet se pretplatiš za tjedan dana (to je bar jednostavno) kad se nekom u kućanstvu nešt gleda i to je bolje nego plaćati kontinuirano za nešto što ne koristiš.

Svi nešto kukate, kak ne valja, kak je skup i kak ga nećete koristiti. Koga briga, nemoj koristiti i gotovo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
Valentin17 kaže...

Poslužili bi svakako. Za GPU najbolje probaš pa vidiš, uvijek lako upikneš Nvidiu 1030 maloga profila.

Ipak kao bazu za Jellyfin preporučio bih Ubuntu Server umjesto Windowsa jer Windows ti odmah u startu bude pojeo pola RAMa, spojiš ga fino na share sa Synologija i perjaš samo tako. Linux bude radio kud i kamo stabilnije pogotovo kad se radi o radu 24/7. ps. ne znam kakav si sa Dockerom jer njega bi mogao imati na Synologyu pa preko njego zavrtiš direktno Jellyfin i ne treba ti drugo računalo.

Nije problem linux, to sam i planirao staviti (vjerojatno proxmox ako bi natjerao passthru + onda distre po potrebi).

 

Nema mi ovaj Synology Docker, prestara je to krama, DS2xx neki, 256MB RAM ili tako nešto i neki ludi CPU koji nije niti x86 niti ARM. Muči me da on ne bi postao usko grlo iako ima gbit ethernet ali star je i unutra je spinning rust, 2x wd black.

 

Ili opcija B, umjesto nekog SFF PC, kupiti noviji Synology a ovog delegirati da se bavi ostalim legalno pribavljenim sadržajem.

15 godina
offline
Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema

Mozete i TrueNAS, ima pluginove gdje automatski kreira jail(chroot/"virtualka") s predinstaliranim i spremnim plex serverom i tonu drugih stvari. Preporucam ako vec isprobavate.

Linux, Arch Linux.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
Nuclear_Phoenix kaže...

Nema mi ovaj Synology Docker, prestara je to krama, DS2xx neki, 256MB RAM ili tako nešto i neki ludi CPU koji nije niti x86 niti ARM. Muči me da on ne bi postao usko grlo iako ima gbit ethernet ali star je i unutra je spinning rust, 2x wd black.

A ne bi trebao biti za tih par ljudi koji će gledati to. On će biti to kaj i je, NAS.

Nuclear_Phoenix kaže...
Ili opcija B, umjesto nekog SFF PC, kupiti noviji Synology a ovog delegirati da se bavi ostalim legalno pribavljenim sadržajem.

Ili ovo što kolega kaže, uzeti neki takav PC maloga formata, unutra staviš SSD čim manji za OS i npr. dva diska željenoga kapaciteta za RAID 1 i gore staviti novi TrueNAS scale, odmah u startu imaš docker, imaš virtualizaciju i novi NAS.

Gledam po oglasima se nađe jeftino diskova, vidim neki lik prodaje 1 TB WD black po 15 eura, ima više komada.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 15:09 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
AndroidTV: Kodi + The Promise + RealDebrid pretplata (sica par eur mj)

Na optici streama glatko i 4k hdr od 60gb
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
Stremio je jednostavniji od kodija i bolje mi je sucelje. Torrentio plugin i opcionalno pretplata na real debrid kao sto bi imao s Kodijem. Radi na androidu, macos, windows, linux.
12 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
dado kaže...
AndroidTV: Kodi + The Promise + RealDebrid pretplata (sica par eur mj)

Na optici streama glatko i 4k hdr od 60gb

 To i ja kažem. 10-12 EUR Netflix (sica par EUR mjesečno)

15 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
Valentin17 kaže...

Ili ovo što kolega kaže, uzeti neki takav PC maloga formata, unutra staviš SSD čim manji za OS i npr. dva diska željenoga kapaciteta za RAID 1 i gore staviti novi TrueNAS scale, odmah u startu imaš docker, imaš virtualizaciju i novi NAS.

Gledam po oglasima se nađe jeftino diskova, vidim neki lik prodaje 1 TB WD black po 15 eura, ima više komada.

Kad smo kod NAS-ova, dozvolit ću si lagani offtopic, ja sam si krajem prošle godine konačno složio mali server oko Intelovog NUC-a 11 (NUC11ATKPE). I taj radi 24/7 bez gašenja. Ima jedan mali blower koji se uopće ne čuje ni kad je uho blizu. Unutra je Pentium Silver 6005, 16GB RAM-a, 1TB NVMe, zakačio sam mu još USB 2.5G mrežnu, stavio još jedan vanjski NVMe od 2TB za bulk storage i još jedan manji stariji SSD, nabacio Win11 gore, složio dva foobara koji poslužuju dva odvojena DAC-a, sharing videa (DLNA) generički preko Windows Media Playera (integrirano u Win), hrpu raznoraznih servera i svega drugoga pokrećem s njega (DNS, DHCP, OpenVPN, DynDNS update, torrent client, pfSense preko Hyper-V...). To malo čudo vrti sve živo i mrtvo, 4k HDR sadržaje vozi bez ikakvih problema, a najbolesnije je što troši struje ko obična LED žarulja i ne čuje se, čak mu se može i ona jedina power ledica ugasiti u biosu i onda ko i da ne postoji. U idleu konstantno ispod 10W sa svim điđama koje sam pokačio po njemu, dok ga se zapregne ko konja pije nekih 25W. Držim ga pored telke na dva metra, to ko da ne postoji. Isto sam mislio uzimati neki NAS, gledam ih svako malo, ali nema mi fakat to više smisla uz ovakav setup, eventualno kad bih trebao hrpe i hrpe TB diskovnog prostora. Za Windowse ionako ima sve što postoji valjda, a što eventualno nema ide kroz virtualku ili docker. Ovo je dušu dalo za kućni server / media player / NAS, pa ono, ideja.

Deckard
16 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
deckard kaže...
ja sam si krajem prošle godine konačno složio mali server oko Intelovog NUC-a 11 (NUC11ATKPE). I taj radi 24/7 bez gašenja. Ima jedan mali blower koji se uopće ne čuje ni kad je uho blizu. Unutra je Pentium Silver 6005, 16GB RAM-a, 1TB NVMe

 Doslovno isto krajem godine, ista konfa samo nije taj NUC i ja sam stavio još i 8TB Samsung 870. Imam 1/0,5Gb vezu, Nextcloud, bekap mobova i kompova cijeloj familiji, šeranje muzike/filmova/fotki kome i kako hoću. TPB i pumpanje kolekcije. Ne znam zašto to nisam prije napravio.

14 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr

ja bih išao na neki Asus PN5x serije s Ryzenom...

 

imaju 2 slota za laptop RAM, 1dx M.2 i 1xSATA, WiFi, 2.5 GB LAN, BT i IC...

 

isto tiho, minimalna potrošnja...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
deckard kaže...
Valentin17 kaže...

Ili ovo što kolega kaže, uzeti neki takav PC maloga formata, unutra staviš SSD čim manji za OS i npr. dva diska željenoga kapaciteta za RAID 1 i gore staviti novi TrueNAS scale, odmah u startu imaš docker, imaš virtualizaciju i novi NAS.

Gledam po oglasima se nađe jeftino diskova, vidim neki lik prodaje 1 TB WD black po 15 eura, ima više komada.

Kad smo kod NAS-ova, dozvolit ću si lagani offtopic, ja sam si krajem prošle godine konačno složio mali server oko Intelovog NUC-a 11 (NUC11ATKPE). I taj radi 24/7 bez gašenja. Ima jedan mali blower koji se uopće ne čuje ni kad je uho blizu. Unutra je Pentium Silver 6005, 16GB RAM-a, 1TB NVMe, zakačio sam mu još USB 2.5G mrežnu, stavio još jedan vanjski NVMe od 2TB za bulk storage i još jedan manji stariji SSD, nabacio Win11 gore, složio dva foobara koji poslužuju dva odvojena DAC-a, sharing videa (DLNA) generički preko Windows Media Playera (integrirano u Win), hrpu raznoraznih servera i svega drugoga pokrećem s njega (DNS, DHCP, OpenVPN, DynDNS update, torrent client, pfSense preko Hyper-V...). To malo čudo vrti sve živo i mrtvo, 4k HDR sadržaje vozi bez ikakvih problema, a najbolesnije je što troši struje ko obična LED žarulja i ne čuje se, čak mu se može i ona jedina power ledica ugasiti u biosu i onda ko i da ne postoji. U idleu konstantno ispod 10W sa svim điđama koje sam pokačio po njemu, dok ga se zapregne ko konja pije nekih 25W. Držim ga pored telke na dva metra, to ko da ne postoji. Isto sam mislio uzimati neki NAS, gledam ih svako malo, ali nema mi fakat to više smisla uz ovakav setup, eventualno kad bih trebao hrpe i hrpe TB diskovnog prostora. Za Windowse ionako ima sve što postoji valjda, a što eventualno nema ide kroz virtualku ili docker. Ovo je dušu dalo za kućni server / media player / NAS, pa ono, ideja.

 Koliko te izaslo ovo na kraju ?

PSN: user432b2b
11 godina
offline
Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to priprema

Sto koristite od ovih "ilegalnih" streaming aplikacija?

Do sad sam imao/imam IPTV, Netflix i Disney+ (preko Turske za 20€). Planiram raskinut i Netflix i Disney+ pa bih isao na neku varijantu sa RealDebrid-om.

Sto vam se pokazalo kao najbolje?

 

Novi sam u tome i nisam koristio nikako, ali sam malo guglao pa mi je izbacilo:

Stremio + Torrentio + Trakt

Kodi + Seren/Ezra/Fen + Trakt

Syncler + Trakt

CinemaHD

itd...?

 

Sve gore navedeno u kombinaciji sa RealDebridom (ili cak necim boljim ako postoji?)

 

Planiram Stremio + Torrentio + Trakt, ali nisam siguran jer nemam iskustva nikakva s tim.

I Plex sam probao ali nekako mi nije toto.

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Pojeftinio Netflix u Hrvatskoj! Je li to pripr
Nađem film koji me zanima, vidim koji titlovi su dostupni i skinem film.
Ez.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice