Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

poruka: 99
|
čitano: 27.133
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s".
8 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Ludi krelac:

Neće ih ni ugasiti jer - ne gore. Prestat će ih koristiti.
Ja rekoh
15 godina
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

Sta ce tek bit kad EV krenu masovno

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Trebati će promijeniti način korištenja mreže. Jeftina struja samo kada postoje viškovi i EVi koji se automatski pune na jeftinoj struji.
2 godine
neaktivan
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

Kako to misliš ostvarit?

Recimo u zgradi sa 30 stanova ima 50 automobila što znači da ispred te zgrade treba bit minimalno xyz punjača jer ljudi obično preko dana koriste automobil a navečer ga pune.  Nema onda više parkiranja di se stigne...  Ili ćemo morat ic svaki 2 3 dan negdje punit...  Ogromni problem o kojem nitko ne priča...  A onda dovodna linija elektroenergetske mreze za takav sustav kolika mora bit da ne dođe do pregrijavanja a generirati će ogromne gubitke...  

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
ZaliaznoMacan:

Trebaš 50 kWh tjedno. Podijeli 50 auta na 7 tjedana, to je 7 po danu. Uzmimo da imaš 10 punjača po 10 kW, svaki se stigne napuniti preko noći i ostane rezerve za još nekoliko puta po 50 auta, uz malo dogovora. Malo se napuni na poslu, malo u konzumu, malo na autopitu kad ideš na more i efektivno ti ne treba ni 7x10
Ja rekoh
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
A i neće svi auti biti baterijski. EU dosta ulaže u infrastrukturu vodika. Tako da oni kojima nije praktično puniti preko kabela - fino na pumpu, H2 do čepa i vozi miško.
A razvijaju se i gorive ćelije na etanol.
14 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi

Jeis vidio zadnju objavu Toyote ?

 

20 elektro-automobila, nikakve vodikove gorive ćelije, a Mirai ima odličnu autonomiju, ali... proizvodnja vodika je energetski neisplativa....

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi

Sve to stoji, ali računaj da će i dalje vodik imati svoju publiku.

Kod 99% anti EV-ovaca je glavni problem kaj se ne osjećaju muževno ako ne tankaju fluid u svojeg tutača.

Ovak budu rado platili i 10x po kilometru samo da ostane taj filing, i (o ironije...)  zapravo budu vozili EV koji toliko preziru (pregrizli govno...).

Kak bi stari sumerani rekli: vuk sit, ovce na broju...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 11:16 (fer-de-lance).
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Ne samo to nego nije niti pametno stavljati sva jaja u istu košaru. Krenulo se od pitanja politike, dostupnosti resursa za baterije itd...
Bit će i baterija i vodikovih ćelija, ice na bio goriva i vodik itd... Diverzifikacija je prilično dobra (i važna) stavka
2 godine
protjeran
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Feudalac kaže...
ZaliaznoMacan:

Trebaš 50 kWh tjedno. Podijeli 50 auta na 7 tjedana, to je 7 po danu. Uzmimo da imaš 10 punjača po 10 kW, svaki se stigne napuniti preko noći i ostane rezerve za još nekoliko puta po 50 auta, uz malo dogovora. Malo se napuni na poslu, malo u konzumu, malo na autopitu kad ideš na more i efektivno ti ne treba ni 7x10

 

Ljudi nisu mravi/pćele da su složni.

Iskreno, ne vidim način na koji bi ljudi u zgradama punili aute/vozila. Jedino 50m produžnog na kolutu i spustit struju s balkona.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Riotinjo kaže...

Iskreno, ne vidim način na koji bi ljudi u zgradama punili aute/vozila. Jedino 50m produžnog na kolutu i spustit struju s balkona.

 Svaka bandera može na sebi imati punjač. Spojiš auto, prisloniš karticu i to je to.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Visak kaže...
Riotinjo kaže...

Iskreno, ne vidim način na koji bi ljudi u zgradama punili aute/vozila. Jedino 50m produžnog na kolutu i spustit struju s balkona.

 Svaka bandera može na sebi imati punjač. Spojiš auto, prisloniš karticu i to je to.

 OK, terminalna oprema nije problem...

 

ali elefutrika? otkuda? distribucija? jedino ako uz utičnicu za auto napravimo generatore na pedale... 'oš vozit'? prvo upri malo....

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Stric_Jura kaže...

ali elefutrika? otkuda? distribucija? jedino ako uz utičnicu za auto napravimo generatore na pedale... 'oš vozit'? prvo upri malo....

 Prije 25 godina internet je postojao samo preko CARNETa i parice, na 14.4 kbps. Da ti je netko rekao da ćeš u kući ili na plaži imati kablovski, optički i bežični internet 100-1000 Mbps pitao bi ga 'kako, otkuda, kojom tehnologijom...'.

 

Kao što je uz tadašnju paricu vremenom napravljena potpuno nova infrastruktura, tako će se i današnja energetska postupno nadograđivati. Stari stanovi imaju jedan-dva osigurača i jednu-dvije utičnice po prostoriji, jer kad su građeni nije bilo ni puno potrošača, niti je energetski sustav bio dimenzoniran za veliku potrošnju. I onda vremenom su ljudi renovirali stanove, a Elektra dodavala kapacitete.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Stric_Jura kaže...

 OK, terminalna oprema nije problem...

 

ali elefutrika? otkuda? distribucija? jedino ako uz utičnicu za auto napravimo generatore na pedale... 'oš vozit'? prvo upri malo....

Računaj ovak, odokativno:  2 milijuna auta u Hrvatskoj, prosječno rade 13000 km godišnje, da su svi EV prosječne potrošnje 200 Wh/km to bi bilo 5.2 TWh godišnje, a to sam jebački podebljao brojke.

A samo u zadnjih 5 godine ti je samo smanjenje potrošnje električne energije skoro 3 TWh....

P.S. a a kaj se distribucije tiče, nitko nema prključak slabiji od 4.6kW (mislim da HEP ne prodaje slabiji), a prosječna potrošnja energije je oko 600W po stanovniku (to je s uračunatom javnom rasvjetom, javnim uslugama i s poslovnim subjektima, znači baš sve).

 Edit: i tu sam pretjerao, prosječna potrošnja po glavi je 450 W.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 13:53 (fer-de-lance).
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Visak kaže...
Stric_Jura kaže...

ali elefutrika? otkuda? distribucija? jedino ako uz utičnicu za auto napravimo generatore na pedale... 'oš vozit'? prvo upri malo....

 Prije 25 godina internet je postojao samo preko CARNETa i parice, na 14.4 kbps. Da ti je netko rekao da ćeš u kući ili na plaži imati kablovski, optički i bežični internet 100-1000 Mbps pitao bi ga 'kako, otkuda, kojom tehnologijom...'.

 

Kao što je uz tadašnju paricu vremenom napravljena potpuno nova infrastruktura, tako će se i današnja energetska postupno nadograđivati. Stari stanovi imaju jedan-dva osigurača i jednu-dvije utičnice po prostoriji, jer kad su građeni nije bilo ni puno potrošača, niti je energetski sustav bio dimenzoniran za veliku potrošnju. I onda vremenom su ljudi renovirali stanove, a Elektra dodavala kapacitete.

 Ovdje je prica o autima koji doslovno zauzimaju od 4 pa do 9m2+, ne pricamo o mobitelima

3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Realan scenarij: 50% automobila će biti baterijski, ostali će koristiti drugačiju vrstu pogona.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Boris grozni kaže...
Visak kaže...
Stric_Jura kaže...

ali elefutrika? otkuda? distribucija? jedino ako uz utičnicu za auto napravimo generatore na pedale... 'oš vozit'? prvo upri malo....

 Prije 25 godina internet je postojao samo preko CARNETa i parice, na 14.4 kbps. Da ti je netko rekao da ćeš u kući ili na plaži imati kablovski, optički i bežični internet 100-1000 Mbps pitao bi ga 'kako, otkuda, kojom tehnologijom...'.

 

Kao što je uz tadašnju paricu vremenom napravljena potpuno nova infrastruktura, tako će se i današnja energetska postupno nadograđivati. Stari stanovi imaju jedan-dva osigurača i jednu-dvije utičnice po prostoriji, jer kad su građeni nije bilo ni puno potrošača, niti je energetski sustav bio dimenzoniran za veliku potrošnju. I onda vremenom su ljudi renovirali stanove, a Elektra dodavala kapacitete.

 Ovdje je prica o autima koji doslovno zauzimaju od 4 pa do 9m2+, ne pricamo o mobitelima

 Ajde pročitaj cijelu raspravu između nas dvojice prije nego se uključiš. Pitao je za elektrifikaciju, tj. infrastrukturu, i ja mu u tom kontekstu odgovaram. Ne vidim kakve veze veličina auta ima s time. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

mislim, neam niš protiv auta na ugljen no kaj fali dizelu/loži/benzinu? ak kupim polovnog švabu na auto-otpadu (za voziti pajceke i krave na sajam), gdje ću onda držati ugljen (krovni nosači smanjuju zračni otpor i uvećavaju potrošnju ogrjeva)? i lopata uobičajene veličine jedva stane. ne znam, zbunjem sam razvojem zbivanja na sjevernom frontu ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Visak kaže...
Boris grozni kaže...
Visak kaže...
Stric_Jura kaže...

ali elefutrika? otkuda? distribucija? jedino ako uz utičnicu za auto napravimo generatore na pedale... 'oš vozit'? prvo upri malo....

 Prije 25 godina internet je postojao samo preko CARNETa i parice, na 14.4 kbps. Da ti je netko rekao da ćeš u kući ili na plaži imati kablovski, optički i bežični internet 100-1000 Mbps pitao bi ga 'kako, otkuda, kojom tehnologijom...'.

 

Kao što je uz tadašnju paricu vremenom napravljena potpuno nova infrastruktura, tako će se i današnja energetska postupno nadograđivati. Stari stanovi imaju jedan-dva osigurača i jednu-dvije utičnice po prostoriji, jer kad su građeni nije bilo ni puno potrošača, niti je energetski sustav bio dimenzoniran za veliku potrošnju. I onda vremenom su ljudi renovirali stanove, a Elektra dodavala kapacitete.

 Ovdje je prica o autima koji doslovno zauzimaju od 4 pa do 9m2+, ne pricamo o mobitelima

 Ajde pročitaj cijelu raspravu između nas dvojice prije nego se uključiš. Pitao je za elektrifikaciju, tj. infrastrukturu, i ja mu u tom kontekstu odgovaram. Ne vidim kakve veze veličina auta ima s time. 

 procitao sam ja sto si ti napisao, da ce se infrastruktura nadograditi, spojis se na nekakvu banderu bla bla, ja ti velim da je to nemoguce s obzirom na fizicku potrebu prostora za njega a o enormnoj potrebi za el.kablovima da se ne prica! Neznam jesi ti s sela pa neznas na kaj lice parkinzi i sve lokalne ceste poslje 20h po glavnim gradovima?!

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 14:29 (Boris grozni).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Boris grozni kaže...

 procitao sam ja sto si ti napisao, da ce se infrastruktura nadograditi, spojis se na nekakvu banderu bla bla, ja ti velim da je to nemoguce s obzirom na fizicku potrebu prostora za njega

Radi se o dvije odvojene rasprave, a ti u onoj o infrastrukturi odgovaraš na ono što sam u drugoj napisao o banderama i parkinzima.

 

 Koga njega, automobil ili banderu? Bandere postoje već danas, a dodatne ne zauzimaju puno mjesta (nešto poput parking satova koje smo nekoć imali, a mislim da u New Yorku i danas postoje). Parking mjesta također postoje, ne vidim za što treba dodatni prostor.

 

Boris grozni kaže...

o enormnoj potrebi za el.kablovima da se ne prica! Neznam jesi ti s sela pa neznas na kaj lice parkinzi i sve lokalne ceste poslje 20h po glavnim gradovima?!

 Enormna potreba? Radio si neki izračun i upoznat si s nestašicom strateških sirovina za kablove ili samo lupaš? 

 

Parkinzi liče na parkinge pune auta, a jednog dana će ličiti na parkinge pune auta koji se pune strujom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

Po odgovoru bi rekao da nemas pojam o cemu pricas jer ocigledno ne zivis u nekom vecem gradu, to o cemu ti pricas bi bilo idealno da se takva infrastruktura pocela graditi jos u doba adama i eve. Bogatas sigurno nece zivjeti u urbanom mjestu bez parkinga tako da zaboravi na globalnu elektrifikaciju za mase!

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Od svih zemalja Europske unije, u Hrvatskoj najviše građana živi u obiteljskim kućama, 71,7%.
Nove višestambene zgrade moraju imati za svaki stan osiguran adekvatan broj parkirnih mjesta, a ta parkirna mjesta moraju biti pokrivena barem pripremom za strujnu instalaciju (po novom pravilniku će struja morati biti povučena do parkirnog mjesta).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Boris grozni kaže...

Po odgovoru bi rekao da nemas pojam o cemu pricas jer ocigledno ne zivis u nekom vecem gradu, to o cemu ti pricas bi bilo idealno da se takva infrastruktura pocela graditi jos u doba adama i eve. Bogatas sigurno nece zivjeti u urbanom mjestu bez parkinga tako da zaboravi na globalnu elektrifikaciju za mase!

 Upravo smo utvrdili da ti nemaš pojma o čemu pričaš. Izmišljaš nekakve probleme s nabavkom kabela, za aute koji se pune na parkingu odjednom treba više mjesta nego ako se ne pune, bogatašima trebaju javni parkinzi... A najjači ti je argument da živim na selu, što opet pokazuje da si sklon konstruiranju izmišljenih i ničim potvrđenih 'činjenica' i onda baziraš raspravu na tome.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 15:54 (Visak).
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Gallu kaže...
Od svih zemalja Europske unije, u Hrvatskoj najviše građana živi u obiteljskim kućama, 71,7%.
Nove višestambene zgrade moraju imati za svaki stan osiguran adekvatan broj parkirnih mjesta, a ta parkirna mjesta moraju biti pokrivena barem pripremom za strujnu instalaciju (po novom pravilniku će struja morati biti povučena do parkirnog mjesta).

 taj si sigurno nebude kupio najeftiniji el auto od min 350 000kn

3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Visak kaže...
Boris grozni kaže...

Po odgovoru bi rekao da nemas pojam o cemu pricas jer ocigledno ne zivis u nekom vecem gradu, to o cemu ti pricas bi bilo idealno da se takva infrastruktura pocela graditi jos u doba adama i eve. Bogatas sigurno nece zivjeti u urbanom mjestu bez parkinga tako da zaboravi na globalnu elektrifikaciju za mase!

 Upravo smo utvrdili da ti nemaš pojma o čemu pričaš. Izmišljaš nekakve probleme s nabavkom kabela, za aute koji se pune na parkingu odjednom treba više mjesta nego ako se ne pune, bogatašima trebaju javni parkinzi... A najjači ti je argument da živim na selu, što opet pokazuje da si sklon konstruiranju izmišljenih i ničim potvrđenih 'činjenica' i onda baziraš raspravu na tome.

 lako za mene ti ocigledno kao konj vidis mali kut ove price kako i zasto. eod

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Boris grozni kaže...

 lako za mene ti ocigledno kao konj vidis mali kut ove price kako i zasto. eod

 Vidi, ako se već želiš raspravljti onda se bar nauči kako se to radi i razlikuj svoje osobno mišljenje od činjenica. Tvoje mišljenje ovdje ne zanima nikoga, dok bi činjenice mogle. 

 

'Enormno' nije činjenica nego dojam, da si naveo neki podatak ili izračun, to bi bila osnova za raspravu, što da netko odgovori na tvoj dojam da je nešto 'enormno'?

 

Pričaš o potrebi za fizičkim prostorom, a opet ne daješ nikakve podatke što to zauzima prostor, niti odgovaraš kad te pitam. Još jedan tvoj osobni dojam o kojem se nema što raspravljati.

 

Onda neka nemušta rečenica kako bogataš neće živjeti u mjestu bez parkinga, pa ništa od elektrifikacije za mase. Niti bogataši parkiraju na cesti, niti spadaju u mase. Nema logike, a ni tvog objašnjenja.

 

I na kraju pričaš o tome gdje ja živim i kako vidim mali kut, sve nekakvi tvoji dojmovi, bez ikakog pokušaja argumentacije. Čim se ti ne slažeš sa mnom znači da je problem u meni, nikako ne u tome što ti prosipaš očite bedastoće koje nisi ni pokušao argumentirati ('živiš na selu, pa ne shvaćaš moju genijalnost' nije argument).

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Ha?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
ZaliazniMacan kaže...

Ja iskreno ne znam što Švabe rade dakle od.jedne super države di se zna red iako ko misli da gore nema korupcije i nepotizma taj se vara do države koja ima takva glupava razmišljanja ideje i provedbe da RH izgleda bolje 10 puta...  Dakle nešto isto prestrasno što "moderni" političari rade... 

 

 

Ti njemacki zeleni su posebno puni "predivnih" ideja.

Naravno osobi koja nema znanja i ne razmislja to zbilja zvuci divno i krasno.

 

Kazu die Grüne ugasimo nuklearke, naravno da, tko se ne bi slozio, incidenti u njima su grozni i pogubni, a cak i ako nema incidenta opet ostaje problem otpada.

Ugasimo elektrane na ugljen, traze dalje zeleni. Pa naravno i to, TE zagađuju nam zrak.

 

Ima li sto bolje od toga da sve te zagađivace eliminiramo i koristimo besplatnu energiju sunca, kazu iz njemacke stranke zelenih.

 

I tako zeleni naprave popis lijepih i krasnih zelja, i sve je to predivno, nego jedini problem im je realnost, sto te prelijepe zelje ne funkcioniraju u stvarnom svijetu.

 

Identicna im je i podruznica u Hrvatskoj koja se naziva Mozemo i koju njemacki zeleni financiraju preko Heinrich Böll-Stiftung fondacije. I ovi nasi Mozemo su puni divnih i krasnih ideja, jedino ih realnost malo zezne.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Osim što Hrvatska nije Njemačka i što imamo hidroenergetski potencijal koji nam dopušta da eliminiramo ugljen.
2 godine
neaktivan
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

Elektrifikacija je utopija,idealno wall street investitorima da hypaju mase kako rade dobro djelo jer ne zagađuju i tako spašavaju planetu...  A oni na to trpaju ogromnu lovu u džepove i plaćaju lobiste i medije da svaki dan pričaju od sudnjem danu jer klima se dramatično mjenja jer eto bosanci još voze tas-ove golfove ...

Samo to nije baš eto lako ćemo jer ima ogromnih problema a jedan od najvećih problema je infrastruktura jer treba za te punionice nova infrastruktura od kablovoda uklopnika transformatora kopanja cesta i slično... Kaže netko dogovorit će se za punjenje a dva susjeda nemogu se dogovorit za plaćanje čišćenja stepeništa... 

Ali naravno to nije problem političarima lobistima i ispranim mozgovima jer svi ćemo živjeti u savršenom svijetu sve će se zelenit, plastike nema, pesticidi nepostoje pa tako dnevno jedemo kilo 🐛 i svi živimo dulje i bolje nego japanski stogodisnjaci... 

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice