Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabrani

poruka: 21
|
čitano: 14.941
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabrani ".
6 godina
offline
Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabrani

Mene moj gazda hebe u zdrav mozak...a ne mogu mu ništa...ja sam samom sebi i gazda i radnik...kako onda da ucjenim samog sebe...kako štrajkati:(

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 14:05 (HCMAA).
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr
Sve je to divno na papiru.....

Nazalost vecina ljudi kad prestaje raditi negdje, to odavno vise nije fer i korektan odnos, tako da su neke stvari ovdje navedene ciste bajke posebice ono da ce bivsi poslodavac placati nesto bivsem radniku....

Kako ih vecina (malih) ionako misli da su mu radnici tupavi, nesposobni i opcenito nisu za nista, ustvari im je blagoslov kad isti pocme raditi za "konkurenciju", radujuci se skoroj propasti te firme zbog nesposobnog radnika, koji bi i njega sigurno upropastio, samo, na vrijeme ga se rijesio.

A onda kad shvati da nije radnik bio problem, vec je pre kasno....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabrani

 

Hm, da,...ak' si na neodređeno, ne bi smio raditi kod konukrencije neko vrijeme. Mislim samo onak, samo da pređeš  kod konukrencije. Međutim, ovo je Balkan, te se niko ne drži zakona.

Nismo U.S.A., pa da sudski goni zločesti radnik.

 

Svi promućni developeri, ionako pored regularnog posla, rokaju nekaj i sa strane.

 

Sudska je praksa, takva i kada je zapolesnik oštećen, te trpi zbog neisplaćenih plaća, te sudi presudi u njegovu korist. Rijetko, zaposlenik vidi to na svojem računu.

 

 

Najbolje vam je ne imati posla sa balkanskim IT companijama, sem časnih izuzetaka. Em su škrti, em su dosadni, em su iskompleksirani,....

dzg
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr

Vrsi nuzdu tokom radnog vremena, reci sefu, ako ti seres i ja cu. Odradis dupli posao paralelno. Usparas i vodu.

Linux, Arch Linux.
13 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr

ja sam nakon 20 godina takve patnje zaposlio najdražu suprugu...

sad nemam problema sa pregovaranjem, zna se čija se sluša ;-)

pae
15 godina
offline
Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabrani

tzv. poslodavac je klasni neprijatelj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr
PzKpfw kaže...

 

Hm, da,...ak' si na neodređeno, ne bi smio raditi kod konukrencije neko vrijeme. Mislim samo onak, samo da pređeš  kod konukrencije. Međutim, ovo je Balkan, te se niko ne drži zakona.

Nismo U.S.A., pa da sudski goni zločesti radnik.

 

Svi promućni developeri, ionako pored regularnog posla, rokaju nekaj i sa strane.

 

Sudska je praksa, takva i kada je zapolesnik oštećen, te trpi zbog neisplaćenih plaća, te sudi presudi u njegovu korist. Rijetko, zaposlenik vidi to na svojem računu.

 

 

Najbolje vam je ne imati posla sa balkanskim IT companijama, sem časnih izuzetaka. Em su škrti, em su dosadni, em su iskompleksirani,....

Hajd' se već jednom makni od tog imaginarnog Balkana, majke ti mile!

16 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr
PzKpfw kaže...

 

Hm, da,...ak' si na neodređeno, ne bi smio raditi kod konukrencije neko vrijeme. Mislim samo onak, samo da pređeš  kod konukrencije. Međutim, ovo je Balkan, te se niko ne drži zakona.

Nismo U.S.A., pa da sudski goni zločesti radnik.

Ne ide tako jednostavno, takvo što mu onda mora plaćati i prije toga ugovoriti.

 

12 godina
offline
Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabrani

(1) Radnik ne smije bez odobrenja poslodavca, za svoj ili tuđi račun, sklapati poslove iz djelatnosti koju obavlja poslodavac (zakonska zabrana natjecanja).

 

 

Nadam se da to znaci da ja ne mogu programirati za konkurenciju odnosno "drugog poslodavca" kojem je djelatnost jednaka, npr. programi za turizam kod oboje.

Ali ako radim kod poslodavca sw za turizam a fušam i radim web stranice za tetkice ili sw za nekakvo prepoznavanje dokumenata i analizu podataka....

 

ja to smatram potpuno drukcijim djelatnostima, neki naivni sudac bi mogao pomisliti da je to jednaka djelatnost jer u oba slucaja pise programer!

 

 

eto, volio bih znatio jel sam u pravu ili zivimo u fasistickoj tvorevini!

 
1 2 hvala 0
5 godina
offline
Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabrani

sve je to divno na papiru, ali u praksi se zaposleniku da gotov ugovor kojeg je sastavio poslodavac. Ako ga nećeš potpisati, ima tko hoće

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr
LudaRajcica kaže...

Ali ako radim kod poslodavca sw za turizam a fušam i radim web stranice za tetkice ili sw za nekakvo prepoznavanje dokumenata i analizu podataka....

 

ja to smatram potpuno drukcijim djelatnostima, neki naivni sudac bi mogao pomisliti da je to jednaka djelatnost jer u oba slucaja pise programer!

 

 

eto, volio bih znatio jel sam u pravu ili zivimo u fasistickoj tvorevini!

To i je ista djelatnost. Posebno ako tvoja firma može to izraditi.

Sad, je li ti fašizam ili ne, pola svijeta bi onda po tome bilo fašističko...

12 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr
Old Iggy kaže...
LudaRajcica kaže...

Ali ako radim kod poslodavca sw za turizam a fušam i radim web stranice za tetkice ili sw za nekakvo prepoznavanje dokumenata i analizu podataka....

 

ja to smatram potpuno drukcijim djelatnostima, neki naivni sudac bi mogao pomisliti da je to jednaka djelatnost jer u oba slucaja pise programer!

 

 

eto, volio bih znatio jel sam u pravu ili zivimo u fasistickoj tvorevini!

To i je ista djelatnost. Posebno ako tvoja firma može to izraditi.

Sad, je li ti fašizam ili ne, pola svijeta bi onda po tome bilo fašističko...

 pa zapadni svijet - euroatlanski - to sigurno jest ;)

 

u svakom slucaju, takvog se propisa nikada ne bih drzao, zivimo u slobodnom svijetu di svatko moze donositi svoje odluke bez posljedica ako iste nikoga ne ostecuju.

moje su vjestine moje i moje je pravo koristiti ih.

 

 

ako sam kod poslodavca A nesto naucio, iskoristiti cu to kod novog poslodavca B zbog svoje koristi. Ako u ugovoru nesto striktno pise, ok, ak ne pise, jebe mi se.

naravno da to ne podrazumijeva odavanje poslovnih tajni bivseg poslodavca, ali iskoristavanje mog znanja, svakako....

 

tu se u mom gradu krajem 90tih moglo naci posla u nekim grafickim studijima / tiskarama....

covijek u ugovor stavljao klauzolu po kojoj nakon davanja otkaza nisi smio raditi u "konkurentim" tvrtkama....

 

radis negdije 5-10 godina, naucis neke vjestine i onda moras postati konobar? jer eto, kreten misli da ti moze kontrolirati zivot? karijeru?

 

 

isto tako, dok ja programiram kod tebe, programirati cu i za susjeda! ako me ti ne placas dovoljno da se osjecam zadovoljan. ako ce to umanjiti moju sposobnost da sutra radim za tebe jer sam umoran, daj mi otkaz :P ;) ili me plati, duplo! :D

 

 

slobodno TD :D ofce ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 0:39 (LudaRajcica).
15 godina
offline
Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabrani

Takve stvari se rješavaju sa sestrinskom firmom, nema što se ne može smuljati u ovoj državi. Makar budimo realni rijetko koji poslodavac će isplaćivati pola plaće zaposleniku samo da on ništa ne radi. 

 

Kad sam imao potencijalni problem kad sam prelazio kao vanjski u stalnog zaposlenika. Rekli su nema frke, zaposlimo te u sestrinskoj firmi i za 6 mj si kod nas. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 8:24 (Gajotres).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr
LudaRajcica kaže...
Old Iggy kaže...
To i je ista djelatnost. Posebno ako tvoja firma može to izraditi.

Sad, je li ti fašizam ili ne, pola svijeta bi onda po tome bilo fašističko...

 pa zapadni svijet - euroatlanski - to sigurno jest ;)

 

u svakom slucaju, takvog se propisa nikada ne bih drzao, zivimo u slobodnom svijetu di svatko moze donositi svoje odluke bez posljedica ako iste nikoga ne ostecuju.

moje su vjestine moje i moje je pravo koristiti ih.

 

 

ako sam kod poslodavca A nesto naucio, iskoristiti cu to kod novog poslodavca B zbog svoje koristi. Ako u ugovoru nesto striktno pise, ok, ak ne pise, jebe mi se.

naravno da to ne podrazumijeva odavanje poslovnih tajni bivseg poslodavca, ali iskoristavanje mog znanja, svakako....

 

tu se u mom gradu krajem 90tih moglo naci posla u nekim grafickim studijima / tiskarama....

covijek u ugovor stavljao klauzolu po kojoj nakon davanja otkaza nisi smio raditi u "konkurentim" tvrtkama....

 

radis negdije 5-10 godina, naucis neke vjestine i onda moras postati konobar? jer eto, kreten misli da ti moze kontrolirati zivot? karijeru?

 

 

isto tako, dok ja programiram kod tebe, programirati cu i za susjeda! ako me ti ne placas dovoljno da se osjecam zadovoljan. ako ce to umanjiti moju sposobnost da sutra radim za tebe jer sam umoran, daj mi otkaz :P ;) ili me plati, duplo! :D

 

 

slobodno TD :D ofce ;)

Ne govorim samo o zapadnom svijetu. Govorim i o "istoku".

Sloboda ne znači da možeš raditi što želiš. posebno ne ako može ići kontra tvog poslodavca.

Ako želiš raditi po svome - otvoriš firmu. Malo će ti poslodavaca dati otvaranje vlastite konkurentske firme dok radiš kod njih, a o radu za druge ili na crno da ne govorim.

12 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr
Old Iggy kaže...
LudaRajcica kaže...
Old Iggy kaže...
To i je ista djelatnost. Posebno ako tvoja firma može to izraditi.

Sad, je li ti fašizam ili ne, pola svijeta bi onda po tome bilo fašističko...

 pa zapadni svijet - euroatlanski - to sigurno jest ;)

 

u svakom slucaju, takvog se propisa nikada ne bih drzao, zivimo u slobodnom svijetu di svatko moze donositi svoje odluke bez posljedica ako iste nikoga ne ostecuju.

moje su vjestine moje i moje je pravo koristiti ih.

 

 

ako sam kod poslodavca A nesto naucio, iskoristiti cu to kod novog poslodavca B zbog svoje koristi. Ako u ugovoru nesto striktno pise, ok, ak ne pise, jebe mi se.

naravno da to ne podrazumijeva odavanje poslovnih tajni bivseg poslodavca, ali iskoristavanje mog znanja, svakako....

 

tu se u mom gradu krajem 90tih moglo naci posla u nekim grafickim studijima / tiskarama....

covijek u ugovor stavljao klauzolu po kojoj nakon davanja otkaza nisi smio raditi u "konkurentim" tvrtkama....

 

radis negdije 5-10 godina, naucis neke vjestine i onda moras postati konobar? jer eto, kreten misli da ti moze kontrolirati zivot? karijeru?

 

 

isto tako, dok ja programiram kod tebe, programirati cu i za susjeda! ako me ti ne placas dovoljno da se osjecam zadovoljan. ako ce to umanjiti moju sposobnost da sutra radim za tebe jer sam umoran, daj mi otkaz :P ;) ili me plati, duplo! :D

 

 

slobodno TD :D ofce ;)

Ne govorim samo o zapadnom svijetu. Govorim i o "istoku".

Sloboda ne znači da možeš raditi što želiš. posebno ne ako može ići kontra tvog poslodavca.

Ako želiš raditi po svome - otvoriš firmu. Malo će ti poslodavaca dati otvaranje vlastite konkurentske firme dok radiš kod njih, a o radu za druge ili na crno da ne govorim.

 napomenuo sam jasno da se ne radi o konkurentnom poslu.

 

 

kod poslodavca A radim kao programer i programiram njegov poslovni sustav.

u fušu preko obrta radim web stranice za vile i sl. ili sw. za frizerke ili kase za neke kioske sa 1-2 korisnika.

 

 

poduzece A se bavi velikim enterprise sustavima, konkretno sw za elektrane.

kada bih u obrtu radio sw za elektrane, razumio bih tvoj argument!

 

 

ps. prica je izmisljena, samo da docaram situacije o kojima ja govorim i smatram ih cistima a neki bi to smatrali konkurencijom.

2 godine
protjeran
offline
Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabrani

Po ugovoru sa mojom firmom u slucaju prekida radnog odnosa imam jednu godinu karantene na rad sa klijentima s kojima trenutno radim putem firme. To je potpuno OK i razumljivo. U slucaju prekida ugovora mogu se odmah nastaviti baviti istom djelatnoscu cak i u konkurentskoj firmi sve dok ne radim sa istim klijentima.

 

Takodje, mogu se paralelno baviti istom ili slicnom djelatnoscu gdje direktno ne konkurisem poslodavcu (npr. klijenti poslodavca su XYZ firme dok su klijenti moje vlastite firme privatna lica).

 

EDIT: mogu cak i registrovati vlastitu firmu i imati aktivno zaposlenje (odredjen procenat radnog vremena) sve dok ne konkurisem 'glavnom' poslodavcu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 13:53 (kirat).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr
LudaRajcica kaže...
Old Iggy kaže...

Ne govorim samo o zapadnom svijetu. Govorim i o "istoku".

Sloboda ne znači da možeš raditi što želiš. posebno ne ako može ići kontra tvog poslodavca.

Ako želiš raditi po svome - otvoriš firmu. Malo će ti poslodavaca dati otvaranje vlastite konkurentske firme dok radiš kod njih, a o radu za druge ili na crno da ne govorim.

 napomenuo sam jasno da se ne radi o konkurentnom poslu.

 

 

kod poslodavca A radim kao programer i programiram njegov poslovni sustav.

u fušu preko obrta radim web stranice za vile i sl. ili sw. za frizerke ili kase za neke kioske sa 1-2 korisnika.

 

 

poduzece A se bavi velikim enterprise sustavima, konkretno sw za elektrane.

kada bih u obrtu radio sw za elektrane, razumio bih tvoj argument!

 

 

ps. prica je izmisljena, samo da docaram situacije o kojima ja govorim i smatram ih cistima a neki bi to smatrali konkurencijom.

Je li nešto ili nije konkurentski posao nije na tebi da procijeniš.

Posebno ako je još i obrt u pitanju (sad, je li fuš ili obrt, manje bitno).

Mnoge firme ne dozvoljavaju ljudima da upravljaju vlastitim firmama dok su zaposleni kod njih.

10 godina
offline
Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabrani

 

 

Uf, šta ste divno napisali mnogo toga. Nego, svaki imalo promućni IT-evac, pored redvnog joba, roka nekaj i sa stane.

Sviđalo se to vama ili ne. Bili vi gazda neke firme ili pak samo jalni kolega, jalni jalnuš.  I vi tu ne možete ništa.

Pokušali su neki, al nije im baš nešto uspjelo.

 

Morate biti svjesni da dev koji dođe raditi za vas možete otići. Prije, kasnije ili nikada. I vi tu ne možete ništa.

 

Ako ipak nekaj netko nesmotreno potpiše, na vama je dokazivanje i razvlačenje po sudovima. 

Al' to vam ne traje baš kratko, nije jefitno i iziskuje puno energije.

 

Problem nije u drugima, nego u vama. Kakvi građani, takva država.

 

 

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr
PzKpfw kaže...

 

 

Uf, šta ste divno napisali mnogo toga. Nego, svaki imalo promućni IT-evac, pored redvnog joba, roka nekaj i sa stane.

Sviđalo se to vama ili ne. Bili vi gazda neke firme ili pak samo jalni kolega, jalni jalnuš.  I vi tu ne možete ništa.

Pokušali su neki, al nije im baš nešto uspjelo.

 

Morate biti svjesni da dev koji dođe raditi za vas možete otići. Prije, kasnije ili nikada. I vi tu ne možete ništa.

 

Ako ipak nekaj netko nesmotreno potpiše, na vama je dokazivanje i razvlačenje po sudovima. 

Al' to vam ne traje baš kratko, nije jefitno i iziskuje puno energije.

 

Problem nije u drugima, nego u vama. Kakvi građani, takva država.

 

 

 puno se tu da toga napisati, objašnjavati, isfilozofirati, ali zadnja ti je recenica sazetak sveg toga....

12 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr
Old Iggy kaže...
LudaRajcica kaže...
Old Iggy kaže...

Ne govorim samo o zapadnom svijetu. Govorim i o "istoku".

Sloboda ne znači da možeš raditi što želiš. posebno ne ako može ići kontra tvog poslodavca.

Ako želiš raditi po svome - otvoriš firmu. Malo će ti poslodavaca dati otvaranje vlastite konkurentske firme dok radiš kod njih, a o radu za druge ili na crno da ne govorim.

 napomenuo sam jasno da se ne radi o konkurentnom poslu.

 

 

kod poslodavca A radim kao programer i programiram njegov poslovni sustav.

u fušu preko obrta radim web stranice za vile i sl. ili sw. za frizerke ili kase za neke kioske sa 1-2 korisnika.

 

 

poduzece A se bavi velikim enterprise sustavima, konkretno sw za elektrane.

kada bih u obrtu radio sw za elektrane, razumio bih tvoj argument!

 

 

ps. prica je izmisljena, samo da docaram situacije o kojima ja govorim i smatram ih cistima a neki bi to smatrali konkurencijom.

Je li nešto ili nije konkurentski posao nije na tebi da procijeniš.

Posebno ako je još i obrt u pitanju (sad, je li fuš ili obrt, manje bitno).

Mnoge firme ne dozvoljavaju ljudima da upravljaju vlastitim firmama dok su zaposleni kod njih.

 ne, dozvoliti cu da mi drugi odlucuju u zivotu kako, kamo i gdije, kako da ne!

Ja osobno nemam obrt niti radim u fušu, zasto? jer mi ne treba, jer zaista ne zelim raditi dan i noc i zaradjujem dovoljno i pritom 2/3 stavim sa strane svakoga mjeseca.

 

mogao bih više? yes! želim, no!

 

 

ali

 

 

ali

 

 

bio sam mlad i trziste rada je bilo ocajno, poslodavci cu isplacivali place kao da smo u tekstilnoj industriji, što mi je tada bilo ciniti?

radio bih web na crnjaka, zaradjivao polovicu svoje place i zivio od toga zapravo, inace bih bio u minusu...

tada nije postojala opcija obrta kao danas, sve je bilo kopliciranije, ali da sam u istoj situaciji isto bih postupio(samo uz obrt) i nije na drugima da odlucuju sto cu i kako zaradjivati za svoj kruh!

 

 

ponoviti cu, bitno da ja ne kradem svom poslodavcu, ono sto je njegovo... ja svoje skilove mogu koristiti u svoje slobodno vrijeme, inace, plati me i one sate koje mogu a nesmijem biti kreativan! :D simple as that!

15 godina
offline
Re: Jeste li dovoljno oprezni kada je riječ o zabr
LudaRajcica kaže...
Old Iggy kaže...
LudaRajcica kaže...
Old Iggy kaže...

Ne govorim samo o zapadnom svijetu. Govorim i o "istoku".

Sloboda ne znači da možeš raditi što želiš. posebno ne ako može ići kontra tvog poslodavca.

Ako želiš raditi po svome - otvoriš firmu. Malo će ti poslodavaca dati otvaranje vlastite konkurentske firme dok radiš kod njih, a o radu za druge ili na crno da ne govorim.

 napomenuo sam jasno da se ne radi o konkurentnom poslu.

 

 

kod poslodavca A radim kao programer i programiram njegov poslovni sustav.

u fušu preko obrta radim web stranice za vile i sl. ili sw. za frizerke ili kase za neke kioske sa 1-2 korisnika.

 

 

poduzece A se bavi velikim enterprise sustavima, konkretno sw za elektrane.

kada bih u obrtu radio sw za elektrane, razumio bih tvoj argument!

 

 

ps. prica je izmisljena, samo da docaram situacije o kojima ja govorim i smatram ih cistima a neki bi to smatrali konkurencijom.

Je li nešto ili nije konkurentski posao nije na tebi da procijeniš.

Posebno ako je još i obrt u pitanju (sad, je li fuš ili obrt, manje bitno).

Mnoge firme ne dozvoljavaju ljudima da upravljaju vlastitim firmama dok su zaposleni kod njih.

 ne, dozvoliti cu da mi drugi odlucuju u zivotu kako, kamo i gdije, kako da ne!

Ja osobno nemam obrt niti radim u fušu, zasto? jer mi ne treba, jer zaista ne zelim raditi dan i noc i zaradjujem dovoljno i pritom 2/3 stavim sa strane svakoga mjeseca.

 

mogao bih više? yes! želim, no!

 

 

ali

 

 

ali

 

 

bio sam mlad i trziste rada je bilo ocajno, poslodavci cu isplacivali place kao da smo u tekstilnoj industriji, što mi je tada bilo ciniti?

radio bih web na crnjaka, zaradjivao polovicu svoje place i zivio od toga zapravo, inace bih bio u minusu...

tada nije postojala opcija obrta kao danas, sve je bilo kopliciranije, ali da sam u istoj situaciji isto bih postupio(samo uz obrt) i nije na drugima da odlucuju sto cu i kako zaradjivati za svoj kruh!

 

 

ponoviti cu, bitno da ja ne kradem svom poslodavcu, ono sto je njegovo... ja svoje skilove mogu koristiti u svoje slobodno vrijeme, inace, plati me i one sate koje mogu a nesmijem biti kreativan! :D simple as that!

Prije dva tjedna sam vidio dobar citat ne linkedinu: za 10 godina jedino će se vaša djeca sječati prekovremenih. Život je jedan živi ga a ne protrati.  

 

Bit će tome 7g kako smo kupili kuću pa fali novaca. Ajde u fuš. Pa se čovjeku omile novci ali sam onda imao jedan prosvjetljujući razgovor sa ženom. Kaže ona meni de se nagradi, kupi si mobitel, komp, garmina nešto. Mogu ali kad da to koristim. Sat na posao, 8-9h tamo, sat nazad, sat s djetetom gdje sam zgažen od umora, ona ode spavat i ja na fuš. Curke me trebaju sad a ne za 20g. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.5.2023 16:56 (Gajotres).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice