Djeca više vremena provode na Internetu nego u stv

poruka: 34
|
čitano: 9.422
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Djeca više vremena provode na Internetu nego u stv".
15 godina
offline
Djeca više vremena provode na Internetu nego u stv

Sto se mene tice mogu preseliti u VR na neodredjeno briga me 

Intel 80286
Moj PC  
4 8 hvala 0
14 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
Horned Reaer kaže...

Sto se mene tice mogu preseliti u VR na neodredjeno briga me 

Očito nemaš dijete kada pišeš ovakve gluposti. Barem se nadam da nemaš.

11 godina
offline
Djeca više vremena provode na Internetu nego u stv

Ako su analize tocne onda ce Apple imat hrpuuu potencijalnih kupaca za svoj VR kroz koju godinu.

Na nama roditeljima je da ogranicimo vrijeme koje djeca provode na mobitelu/internetu 🥂

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Djeca više vremena provode na Internetu nego u stv

fora kako ljudi ne žele preuzeti odgovornost na sebe za odgajanje svoje dijece pa traze zakone... ma...

 

also, ovo ne čitam/pišem na internetu nego u stvarnom životu! :D

NULL!=NULL
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Djeca više vremena provode na Internetu nego u stv

s obzirom na to kakav je "stvaran svijet", ne čudi me. veliki će odmah za njima u bijeg. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
To je sve istina.
Mene zanima kako okrenuti trend? Vratiti se na staro ili "staro normalno"?
 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
VladRi kaže...

fora kako ljudi ne žele preuzeti odgovornost na sebe za odgajanje svoje dijece pa traze zakone... ma...

 Ružno je to napisati, ali, nekim ljudima je dijete samo zadovoljavanje forme prema okolini u kojoj žive. I žao mi je te djece jer se roditelji o njima ne brinu koliko bi trebali. Toga ima u svakoj generaciji, nije to povezano samo s ovim najmlađim generacijama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 17:32 (NetkoNegdje).
13 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
Nažalost, ne samo nekima, već dobroj većini...
5 godina
offline
Djeca više vremena provode na Internetu nego u stv

Svojoj curki polako pokazujem svu tehnologiju sukladno godinama jer bez toga očito ne ide, najviše zbog onog glupog razloga što to već svi drugi koriste, nažalost, ali opet s druge strane na sve načine joj to pokušavam to svesti u neke razumne okvire korištenja, npr. mob i internet cca 1 do 2h dnevno jer vidim dosta primjera djece kojima su roditelji tutnuli mob već u vrtiću da ''imaju malo mira'' i koliko sada u 5. razredu imaju problema u načinu ponašanja, komunikaciji s drugom djecom. Jednostavno nije isto dok dijete počne s tim već u vrtiću ili puno kasnije u višim razredima osnovne škole.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
Haha pa ti si ocito geek koji ne mozes svoju djecu onda usmjeriti prema sportu ili nekim drugim aktivnostima a ne da ti vise doma po gadgetima od jutra do mraka.
Intel 80286
5 godina
offline
Djeca više vremena provode na Internetu nego u stv

Hm, jel ti razumiješ poantu teksta? Curka mi ima crveni pojas u karateu i do nedavno trenirala još i atletiku a redovito se vozikamo s biciklima po okolici. Ne kužim od kuda ti napisani zaključak.

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u

Nisam njegov post shvatio ozbiljno, u tom smislu. Svaki roditelj se mora brinut o svom djetetu i vrlo često mora jasno postavit granice. Dijete nije pas ili mačka. Stoga, da, nije me briga za druge ljude i njihovu djecu. I da, srećom svoje nemam jer im još uvijek ne mogu priuštit sve što zaslužuju. Materijalno je jako, jako bitno. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
A što je s onima odraslim bez zuba što prave lajvove uz narodnjake po cijeli dan?
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
cvaja997 kaže...

Nisam njegov post shvatio ozbiljno, u tom smislu. Svaki roditelj se mora brinut o svom djetetu i vrlo često mora jasno postavit granice. Dijete nije pas ili mačka. Stoga, da, nije me briga za druge ljude i njihovu djecu. I da, srećom svoje nemam jer im još uvijek ne mogu priuštit sve što zaslužuju. Materijalno je jako, jako bitno. 

 Materijalno je bitno, ali nije jako, jako bitno. Jako, jako bitno je djetetu pružiti ljubav i svoje vrijeme.

6 godina
online
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u

Ljubav ne može jest. Sa materijalnim je manje stresa, jer ne gledaš što ćeš kupit za jest itd tako da uz manje stresa dolazi više mirnoće i ljubavi. Kad si u grču jer nemaš za jest i platit račune, malo je teško pružat ljubav. Također ako radiš na poslu, vremenski na posao sa putom i svim ostalim gubiš 10 sati i radiš samo da bi jeo, opet nije to dobro. Da ne govorim o roditeljima koji su na građevinskim poslovima ili u inozemstvu. Bolje je bez djece dok se ne osigura materijalno. Vlastiti krov nad glavom i nešto ušteđevine, barem za tešku godinu. Ne pričam o velikom iznosu, 12000 eura ušteđevine je dovoljno za 1 godinu krize, ako se ima vlastiti dom. Materijalno je jako, jako, jako, jako bitno. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
Djeca više vremena provode na Internetu nego u stv

Imam na ormaru komodorca, amigu, atari, 486icu, P233MMX sa voodoo-om, P2 sa geforce 2 MX... kada/ako dođe do toga ima da prođe sve to polako, kako sam i ja. Nema tu odmah na mobitele, VR i ostale bakrače... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
cvaja997 kaže...

Ljubav ne može jest. Sa materijalnim je manje stresa, jer ne gledaš što ćeš kupit za jest itd tako da uz manje stresa dolazi više mirnoće i ljubavi. Kad si u grču jer nemaš za jest i platit račune, malo je teško pružat ljubav. Također ako radiš na poslu, vremenski na posao sa putom i svim ostalim gubiš 10 sati i radiš samo da bi jeo, opet nije to dobro. Da ne govorim o roditeljima koji su na građevinskim poslovima ili u inozemstvu. Bolje je bez djece dok se ne osigura materijalno. Vlastiti krov nad glavom i nešto ušteđevine, barem za tešku godinu. Ne pričam o velikom iznosu, 12000 eura ušteđevine je dovoljno za 1 godinu krize, ako se ima vlastiti dom. Materijalno je jako, jako, jako, jako bitno. 

Sve to stoji, ali hrpa njih će dati lovu za (zlo)rabljeni BMW, a neće klincu platiti izlet (ili ga sam odvesti) nekamo gdje ima što vidjeti i naučiti...

 

hrpa njih će potrošiti lovu i vrijeme da izmrči (i to loše) neku fufu (ili za matrone - novog trenera tenisa) ali neće imati vremena sjesti i porazgovarati s djetetom (koje, nota bene, nije tražilo da bude rođeno, pa samim time je ipak glavan odgovornost roditelja sve dok ne odapnu)...

 

Materijalno jest važno, ali samo kao osnova za duhovni rast djeteta, ali nije jedini uvjet toga...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
Solo761 kaže...

Imam na ormaru komodorca, amigu, atari, 486icu, P233MMX sa voodoo-om, P2 sa geforce 2 MX... kada/ako dođe do toga ima da prođe sve to polako, kako sam i ja. Nema tu odmah na mobitele, VR i ostale bakrače... 

 vjerujem da su ti na ormaru s razlogom, ako se tebi ne da više zajebavat s prastarom starudijom, čemu dijete tjerat na to

tvoj najmoderniji komp ili ps5 će jednog dana to isto dijete držat na ormaru i prolazit svoju vlastitu povijest

16 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
picajzla0707 kaže...
Solo761 kaže...

Imam na ormaru komodorca, amigu, atari, 486icu, P233MMX sa voodoo-om, P2 sa geforce 2 MX... kada/ako dođe do toga ima da prođe sve to polako, kako sam i ja. Nema tu odmah na mobitele, VR i ostale bakrače... 

 vjerujem da su ti na ormaru s razlogom, ako se tebi ne da više zajebavat s prastarom starudijom, čemu dijete tjerat na to

tvoj najmoderniji komp ili ps5 će jednog dana to isto dijete držat na ormaru i prolazit svoju vlastitu povijest

 Da, dio kolekcije su, a ne mogu sve imati složene istovremeno.

Da budem precizniji ima 2x Commodore 64, Commodore 128, Commodore Plus/4, 4x Amiga 500, Amiga 500+, Amiga 600, 2x, Amiga 1200, 2x Atari 1040STFM, nekoliko 486ica (za 386icu nisam uspio naći ispravnu matičnu ploču, vražje varta baterije za RTC/CMOS ih pojele, ovu jednu koju imam još nisam uspio popraviti), nekoliko Pentiuma, Pentiuma 2, 3, 4, AMD K6, Athlona, Durona... 
Pa su tu onda konzole, Sega Master System, 3x Sega Mega Drive, Super Nintendo, 2x Gamecube, 2x Wii, Wii U, 2x Playstation, 3x Playstation 2, 2x Playstation 3, Playstation TV, 3x XBox, 2x XBox 360.

Pa ručne konzole, 2x Sega Game Gear, 2x Gameboy, 3x Gameboy Pocket, 4x Gameboy Color, 3x Gameboy Advance, 3x Gameboy Advance SP, 4x Nintendo DS Lite, 2x Nintendo DSi, Nintendo DSi XL, New Nintendo 3DS XL, 3x Playstation Portable, 3x Playstation Vita, Wonderswan Color...


Još ima ovih "novih" retro konzola/kompova, SNES Classic, Sega Mega Drive Classic, Playstation Classic, TheC64Mini, TheA500Mini... Moderne konzole, tj. Playstation 4, Playstation 4 Pro, Playstation 5, ne stavljam (još) na gornju listu, nisu na ormaru nego pored TV-a 😅. A našlo bi se i još neke egzotike, originalni MiniMig, UnAmiga, MisterFPGA...


https://imgur.com/a/S6uidWG
https://imgur.com/a/Jut9rGp
https://imgur.com/a/dSkMR

https://imgur.com/gallery/CmWoK
https://imgur.com/a/djy7d

Btw. mislim da je igranje na ovim retro glupostima daleko sigurnije za psihu djeteta nego ove moderne online igre gdje može naletjeti na tko zna kakve likove... Bio sam na faksu kada sam počeo igrati online, UT99. Prije toga je bilo samo par puta u LAN-u, Doom, Duke3D, Quake, Quake 2...

Sve stoji da je danas to normalno i "tako se to radi", ali vremena su se promijenila. Isto kao što smo mi nekada zujali po ulici do 9-10 navečer i nitko se nije brinuo, a danas su druga vremena. Pa tako nažalost i online...

9 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
ZdravkoZ kaže...
A što je s onima odraslim bez zuba što prave lajvove uz narodnjake po cijeli dan?

 

E svaka čast, to nitko ne spominje niti komentira. Svi pričaju kako su djeca ovakva ili onakva ili kakva će djeca postati ako su previše na internetu, a moje pitanje je kakva su djeca postala koja su odrastala 60-ih i 70-ih bez interneta?? Sada snimaju lajvove na narodnjacima, a 90-ih su mnogi od njih bacali druge ljude u masovne grobnice, mučili, pljačkali, silovali, ubijali, ali neka, nije bilo ultimativnog zla - interneta. Kako to da je netko nekog ubio, a da nije igrao GTA prije toga? Kako to da su ljudi palili druge ljude na lomači, a nisu to vidjeli na internetu?

 

Stalno se ponašamo kako je internet i tehnologija zlo i potpuno ignoriramo pravi problem, a to je hedonizam. Svi bi htjeli konstantno uživati, a da ništa ne rade, a to tako ne ide. Moramo svoju djecu učiti da prvo moraju napraviti svoje obaveze, a onda mogu biti i na internetu ili ići na nogoš ili igrati GTA. A to se postiže konstantim i razgovorima kroz dugo vremena, i kad ima 10 godina i 15 i 20. Dijete mora shvatiti da će morati postati financijski samostalan i pismen, a ako hoće slobodno vrijeme potrošiti na VR ili gaming neka ga. 

 

Više mi je stvarno dopizdilo kako cijelo društvo smatra kako je ono što je bilo "prije" ispravno, a ovo što je sada nije. Gdje su dokazi za to? Kad mi neko krene pričati "Joj prije smo svi sjedili na ulici tokom ljeta, pa zapalili vatru pa pekli kukuruze, baš nam je bilo lijepo". Pa boli me kurac što je tebi bilo lijepo, mene to ne zanima, ja ne želim peči kukuruze sa susjedima. Htjeli mi to ili ne, stvari se mijenjaju, život se mijenja, a ono što je meni bilo zabavno ne mora biti zabavno mome sinu. 

 

Nemojte od djece skrivati ni internet ni tehnologiju, jer nećete uspjeti. Kad tad će doći u kontakt s time i morat će se naučiti nositi s time kako god sami znaju. Isto ih ne možete sakriti od čokolade i mcdonaldsa, sve će to oni pronaći u svome životu, a na nama je da ih probamo naučiti da se u svemu ponašaju racionalno. Pa pogledajte oko sebe koliko ima starijih ljudi koji nisu čuli za mobitel prije svoje 30-40 godine, a sada su teški ovisnici o tome.

14 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
Mi smo bili deca televizije
 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
cvaja997 kaže...

Stoga, da, nije me briga za druge ljude i njihovu djecu.

 Što je tebe pogodilo u životu da si kadar napisati ovakvo nešto? Živimo baš u takvom društvu, da nikoga nije briga za drugoga. Sve dok pomoć ne zatreba baš tebi.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
Cansee kaže...

 

Više mi je stvarno dopizdilo kako cijelo društvo smatra kako je ono što je bilo "prije" ispravno, a ovo što je sada nije. Gdje su dokazi za to? Kad mi neko krene pričati "Joj prije smo svi sjedili na ulici tokom ljeta, pa zapalili vatru pa pekli kukuruze, baš nam je bilo lijepo". Pa boli me kurac što je tebi bilo lijepo, mene to ne zanima, ja ne želim peči kukuruze sa susjedima. Htjeli mi to ili ne, stvari se mijenjaju, život se mijenja, a ono što je meni bilo zabavno ne mora biti zabavno mome sinu. 

Druženje s drugim ljudima nije povezano s generacijama. Rijetko tko može ekstremno samovati. Ima takvih ljudi. Odu u šumu i žive tamo sami i mole boga da ne sretnu nikoga. Većina ljudi nije takva, a dokaz su ti društveni događaji na kojima se ljudi okupljaju. Taman da peku kukuruz. Današnji svijet je zatrovaniji, sebičniji, skuplji i još ponešto u odnosu na svijet od prije par desetljeća. Fućkaš sav napredak koji boosta statistiku da nam je u prosjeku bolje jer živimo dulje (kako tko), da je medicina napredovala (jest, ali samo za bogate), da je tehnologija napredovala, blablabla... Svijet je postao lošiji i bit će još i gore. Zašto? Zato jer je čovjek čovjeku vuk. A to si ti dokazao svojom porukom.

9 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
NetkoNegdje kaže...
Cansee kaže...

 

Više mi je stvarno dopizdilo kako cijelo društvo smatra kako je ono što je bilo "prije" ispravno, a ovo što je sada nije. Gdje su dokazi za to? Kad mi neko krene pričati "Joj prije smo svi sjedili na ulici tokom ljeta, pa zapalili vatru pa pekli kukuruze, baš nam je bilo lijepo". Pa boli me kurac što je tebi bilo lijepo, mene to ne zanima, ja ne želim peči kukuruze sa susjedima. Htjeli mi to ili ne, stvari se mijenjaju, život se mijenja, a ono što je meni bilo zabavno ne mora biti zabavno mome sinu. 

Druženje s drugim ljudima nije povezano s generacijama. Rijetko tko može ekstremno samovati. Ima takvih ljudi. Odu u šumu i žive tamo sami i mole boga da ne sretnu nikoga. Većina ljudi nije takva, a dokaz su ti društveni događaji na kojima se ljudi okupljaju. Taman da peku kukuruz. Današnji svijet je zatrovaniji, sebičniji, skuplji i još ponešto u odnosu na svijet od prije par desetljeća. Fućkaš sav napredak koji boosta statistiku da nam je u prosjeku bolje jer živimo dulje (kako tko), da je medicina napredovala (jest, ali samo za bogate), da je tehnologija napredovala, blablabla... Svijet je postao lošiji i bit će još i gore. Zašto? Zato jer je čovjek čovjeku vuk. A to si ti dokazao svojom porukom.

 

a tako znači, dakle čovjek je problem, zašto bi se onda htio družiti s njime? Nisam ništa dokazao svojom porukom nego ti izvlačiš stvari iz konteksta i pokušavaš mene odmah uglaviti u neku svoju kutiju predrasuda koju si sada zamislio na temelju tu nekoliko mojih rečenica. E baš to je jedan od problema interneta. Ja nisam rekao da nisam društven, nego da ne želim peči kukuruz sa susjedima svaki dan. Otići ću koji put s ekipom na pivo ili tako nešto, a najviše vremena provodim sa ženom i djecom i bratom. Tako da nisam asocijalan, niti tražim šumu da samujem, nego me boli kita za to kako su se prije ljudi zabavljali, ja ću se zabavljati kako ja hoću, a ne onako kako mi netko kaže da bi trebalo. 

6 godina
online
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u

Ružno izgleda napisano. Ne mogu se zamarat i utjecat na druge jer imam hrpu svojih problema i želim se posvetit sebi, svojoj obitelji i čistit ispred svoga praga, a ne generalizirat i donosit zakone koji su mazanje očiju i skretanje pozornosti sa bitnih tema. Hrvatski BDP, uz inflaciju naravno, veći nego ikada, Podravka nudi radnicima plaću minimalac, u Karlovcu Zelenilo kuka kako će morat očito uvest radnu snagu, nude 6600 bivših kuna bruto. Drugim riječima, ne želim se petljat u tuđi odgoj, na bilo koji način. Što se tiče pomoći, prosjacima vrlo rijetko dam novce. Znam kupit neki prehrambeni proizvod i dat. Međutim, bila je jedna cura sa svojom curicom. Prosjači jer realno to joj na kraju očito dođe isto ili bolje nego da radi u robovlasničkim firmama poput onog gore zelenila, podravke il dalmoša koji jadni muku muče sa bookingom, pri čemu joj dijete nema tko čuvat. Otac je poginuo na putu do posla, automobilska nesreća. Bila je na sudu više puta radi prosjačenja, svaki put oslobođena jer posjeduje svu dokumentaciju, curica je bolesna i troše dosta na liječenje. Sve ovo znam jer me bilo briga pa sam pitao tete u trgovini ispred koje ona stoji sa svojom curicom i, iako sam siromašan, 3 godine više, strojarstvo, i 1100 eura plaće, što je jadno i malo,  ja sam pomogao novčano i pomažem svaki mjesec. Što si ti napravio za druge u zadnje vrijeme, osim što si mene prozvao na temelju nekog posta?

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2023 13:18 (cvaja997).
14 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
A kaj mislis da drugi nemaju problema i svojih briga? Trebas naucit zivjeti i nosit se sa time. To ne znaci da se moras izolirat od drugih, bas naprotiv.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
Cansee kaže...
ZdravkoZ kaže...
A što je s onima odraslim bez zuba što prave lajvove uz narodnjake po cijeli dan?

 

E svaka čast, to nitko ne spominje niti komentira. Svi pričaju kako su djeca ovakva ili onakva ili kakva će djeca postati ako su previše na internetu, a moje pitanje je kakva su djeca postala koja su odrastala 60-ih i 70-ih bez interneta?? Sada snimaju lajvove na narodnjacima, a 90-ih su mnogi od njih bacali druge ljude u masovne grobnice, mučili, pljačkali, silovali, ubijali, ali neka, nije bilo ultimativnog zla - interneta. Kako to da je netko nekog ubio, a da nije igrao GTA prije toga? Kako to da su ljudi palili druge ljude na lomači, a nisu to vidjeli na internetu?

 

Stalno se ponašamo kako je internet i tehnologija zlo i potpuno ignoriramo pravi problem, a to je hedonizam. Svi bi htjeli konstantno uživati, a da ništa ne rade, a to tako ne ide. Moramo svoju djecu učiti da prvo moraju napraviti svoje obaveze, a onda mogu biti i na internetu ili ići na nogoš ili igrati GTA. A to se postiže konstantim i razgovorima kroz dugo vremena, i kad ima 10 godina i 15 i 20. Dijete mora shvatiti da će morati postati financijski samostalan i pismen, a ako hoće slobodno vrijeme potrošiti na VR ili gaming neka ga. 

 

Više mi je stvarno dopizdilo kako cijelo društvo smatra kako je ono što je bilo "prije" ispravno, a ovo što je sada nije. Gdje su dokazi za to? Kad mi neko krene pričati "Joj prije smo svi sjedili na ulici tokom ljeta, pa zapalili vatru pa pekli kukuruze, baš nam je bilo lijepo". Pa boli me kurac što je tebi bilo lijepo, mene to ne zanima, ja ne želim peči kukuruze sa susjedima. Htjeli mi to ili ne, stvari se mijenjaju, život se mijenja, a ono što je meni bilo zabavno ne mora biti zabavno mome sinu. 

 

Nemojte od djece skrivati ni internet ni tehnologiju, jer nećete uspjeti. Kad tad će doći u kontakt s time i morat će se naučiti nositi s time kako god sami znaju. Isto ih ne možete sakriti od čokolade i mcdonaldsa, sve će to oni pronaći u svome životu, a na nama je da ih probamo naučiti da se u svemu ponašaju racionalno. Pa pogledajte oko sebe koliko ima starijih ljudi koji nisu čuli za mobitel prije svoje 30-40 godine, a sada su teški ovisnici o tome.

 Sada ispada da su nekada svi hodali sa čakijama i samo čekali kada će nekoga dohvatiti da ga prikolju... To je jednostavno ljudski šljam, u manjini su, ali problem je u ljudskoj prirodi da se većina ne bi miješala pa takvi dođu na svoje.

No tema je tu koliko su klinci na netu, a koliko u reali. Mislim, svi smo mi visili na nečemu, bilo TV-u, komodorcu (što i nije neka razlika jer ih je 90% bilo spojeno na TV 😅), radiju, stripovima... No mislim da je glavna razlika u tome da nismo bili na tome non stop (koliko god to željeli 😬) nego bi nas potjerali van. I tu je danas glavna razlika, hrpa ljudi odgaja djecu na način da im dadu mobitel/tablet i zabavljajte se, samo nas ne gnjavite... A ipak postoji razlika između višenja na TV-u i na internetu. Internet je tu puno opasniji jer se može naletjeti na svašta. Od problematičnih ljudi, do problematičnih aktivnosti, npr. ima preko nekoliko slučajeva gdje su takvi klinci dograbili kreditnu karticu roditelja i krenuli u shopping pa je bilo "ajoj!".
Sa "našim" aktivnostima nije bilo takvih problema, to je bilo samo konzumiranje... Nije bilo interaktivno. Dodatni problem je što je internet samo "doletio", TV je "dolazio" par desetljeća. Rekao bih da ni velika većina roditelja nema pojma što je internet i kakvi sve problemi tamo vrebaju pa ni ne znaju zaštiti svoju djecu...

Ergo i moj prijašnji sarkastični komentar da bi im dao samo retro tehniku, bez interneta 😬.

 

Memphis kaže...
Mi smo bili deca televizije

 
A program je bio za kiflu 💩. Osim onim sretnicima koji su imali satelitsku i Cartoon Network. Mi ostali smrtnici smo morali čekati četvrtak 19:15 za crtić. Osim četvrtkom (Damn you Karapandža!!!).

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
Cansee kaže...
NetkoNegdje kaže...
Cansee kaže...

 

Više mi je stvarno dopizdilo kako cijelo društvo smatra kako je ono što je bilo "prije" ispravno, a ovo što je sada nije. Gdje su dokazi za to? Kad mi neko krene pričati "Joj prije smo svi sjedili na ulici tokom ljeta, pa zapalili vatru pa pekli kukuruze, baš nam je bilo lijepo". Pa boli me kurac što je tebi bilo lijepo, mene to ne zanima, ja ne želim peči kukuruze sa susjedima. Htjeli mi to ili ne, stvari se mijenjaju, život se mijenja, a ono što je meni bilo zabavno ne mora biti zabavno mome sinu. 

Druženje s drugim ljudima nije povezano s generacijama. Rijetko tko može ekstremno samovati. Ima takvih ljudi. Odu u šumu i žive tamo sami i mole boga da ne sretnu nikoga. Većina ljudi nije takva, a dokaz su ti društveni događaji na kojima se ljudi okupljaju. Taman da peku kukuruz. Današnji svijet je zatrovaniji, sebičniji, skuplji i još ponešto u odnosu na svijet od prije par desetljeća. Fućkaš sav napredak koji boosta statistiku da nam je u prosjeku bolje jer živimo dulje (kako tko), da je medicina napredovala (jest, ali samo za bogate), da je tehnologija napredovala, blablabla... Svijet je postao lošiji i bit će još i gore. Zašto? Zato jer je čovjek čovjeku vuk. A to si ti dokazao svojom porukom.

 

a tako znači, dakle čovjek je problem, zašto bi se onda htio družiti s njime? Nisam ništa dokazao svojom porukom nego ti izvlačiš stvari iz konteksta i pokušavaš mene odmah uglaviti u neku svoju kutiju predrasuda koju si sada zamislio na temelju tu nekoliko mojih rečenica. E baš to je jedan od problema interneta. Ja nisam rekao da nisam društven, nego da ne želim peči kukuruz sa susjedima svaki dan. Otići ću koji put s ekipom na pivo ili tako nešto, a najviše vremena provodim sa ženom i djecom i bratom. Tako da nisam asocijalan, niti tražim šumu da samujem, nego me boli kita za to kako su se prije ljudi zabavljali, ja ću se zabavljati kako ja hoću, a ne onako kako mi netko kaže da bi trebalo. 

 Svoje sam zaključke napisao na temelju tvoje poruke.

 

Ako želiš stvoriti bolju sliku o sebi, onda napiši sve. Ovako si stvorio lošu sliku, da ne može biti lošija.

 

 

9 godina
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
NetkoNegdje kaže...
Cansee kaže...
NetkoNegdje kaže...
Cansee kaže...

 

Više mi je stvarno dopizdilo kako cijelo društvo smatra kako je ono što je bilo "prije" ispravno, a ovo što je sada nije. Gdje su dokazi za to? Kad mi neko krene pričati "Joj prije smo svi sjedili na ulici tokom ljeta, pa zapalili vatru pa pekli kukuruze, baš nam je bilo lijepo". Pa boli me kurac što je tebi bilo lijepo, mene to ne zanima, ja ne želim peči kukuruze sa susjedima. Htjeli mi to ili ne, stvari se mijenjaju, život se mijenja, a ono što je meni bilo zabavno ne mora biti zabavno mome sinu. 

Druženje s drugim ljudima nije povezano s generacijama. Rijetko tko može ekstremno samovati. Ima takvih ljudi. Odu u šumu i žive tamo sami i mole boga da ne sretnu nikoga. Većina ljudi nije takva, a dokaz su ti društveni događaji na kojima se ljudi okupljaju. Taman da peku kukuruz. Današnji svijet je zatrovaniji, sebičniji, skuplji i još ponešto u odnosu na svijet od prije par desetljeća. Fućkaš sav napredak koji boosta statistiku da nam je u prosjeku bolje jer živimo dulje (kako tko), da je medicina napredovala (jest, ali samo za bogate), da je tehnologija napredovala, blablabla... Svijet je postao lošiji i bit će još i gore. Zašto? Zato jer je čovjek čovjeku vuk. A to si ti dokazao svojom porukom.

 

a tako znači, dakle čovjek je problem, zašto bi se onda htio družiti s njime? Nisam ništa dokazao svojom porukom nego ti izvlačiš stvari iz konteksta i pokušavaš mene odmah uglaviti u neku svoju kutiju predrasuda koju si sada zamislio na temelju tu nekoliko mojih rečenica. E baš to je jedan od problema interneta. Ja nisam rekao da nisam društven, nego da ne želim peči kukuruz sa susjedima svaki dan. Otići ću koji put s ekipom na pivo ili tako nešto, a najviše vremena provodim sa ženom i djecom i bratom. Tako da nisam asocijalan, niti tražim šumu da samujem, nego me boli kita za to kako su se prije ljudi zabavljali, ja ću se zabavljati kako ja hoću, a ne onako kako mi netko kaže da bi trebalo. 

 Svoje sam zaključke napisao na temelju tvoje poruke.

 

Ako želiš stvoriti bolju sliku o sebi, onda napiši sve. Ovako si stvorio lošu sliku, da ne može biti lošija.

 

 

 

ti onda zaključuj po tome. A ja ću zaključivati o tebi čim napišeš koji ti je bio prošli nick ovdje na forumu i koliko si accova dosad promijenio

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Djeca više vremena provode na Internetu nego u
cvaja997 kaže...

Ružno izgleda napisano. Ne mogu se zamarat i utjecat na druge jer imam hrpu svojih problema i želim se posvetit sebi, svojoj obitelji i čistit ispred svoga praga, a ne generalizirat i donosit zakone koji su mazanje očiju i skretanje pozornosti sa bitnih tema. Hrvatski BDP, uz inflaciju naravno, veći nego ikada, Podravka nudi radnicima plaću minimalac, u Karlovcu Zelenilo kuka kako će morat očito uvest radnu snagu, nude 6600 bivših kuna bruto. Drugim riječima, ne želim se petljat u tuđi odgoj, na bilo koji način. Što se tiče pomoći, prosjacima vrlo rijetko dam novce. Znam kupit neki prehrambeni proizvod i dat. Međutim, bila je jedna cura sa svojom curicom. Prosjači jer realno to joj na kraju očito dođe isto ili bolje nego da radi u robovlasničkim firmama poput onog gore zelenila, podravke il dalmoša koji jadni muku muče sa bookingom, pri čemu joj dijete nema tko čuvat. Otac je poginuo na putu do posla, automobilska nesreća. Bila je na sudu više puta radi prosjačenja, svaki put oslobođena jer posjeduje svu dokumentaciju, curica je bolesna i troše dosta na liječenje. Sve ovo znam jer me bilo briga pa sam pitao tete u trgovini ispred koje ona stoji sa svojom curicom i, iako sam siromašan, 3 godine više, strojarstvo, i 1100 eura plaće, što je jadno i malo,  ja sam pomogao novčano i pomažem svaki mjesec. Što si ti napravio za druge u zadnje vrijeme, osim što si mene prozvao na temelju nekog posta?

 Samo mi nemoj prodavat maglu o jadnim Dalmošima. Nađi nekog u većim građevinskim firmama koje grade stambene zgradurine po Zagrebu, pa pitaj tko dolazi kupovati stanove. I koliko istih ljudi dolazi non stop kupovati stanove u još neizgrađenim zgradama. 

 

Pomaže se ali se o tome ne priča niti se o tome piše.


Jasno si napisao što misliš o drugima. I što sad?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice