Brazil želi postati meka za rudare kriptovaluta, p

poruka: 50
|
čitano: 7.968
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brazil želi postati meka za rudare kriptovaluta, p".
13 godina
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
picajzla0707 kaže...

 stvarno ispadaš glup, a nevjerojatno je da i dalje insistiraš na toj gluposti

kina jest zabranila majnanje, a to što neki i dalje majnaju ilegalno ne znači da je to samo pokušaj zabrane

 Pokušaj zabrane i jest jer ne postoji realan način da se isti provede, sve ostalo je semantika.

Uopće je nebitno oko čega se svađate, bitno je da Kinezi trenutno mogu majnat od kuće i da ne postoji šansa da se otkrije isto osim ako policija ne krene upadat po kućama i pretraživati računala, a trenutno policija to ne radi.

Kao što je kod nas zabranjeno torrentiranje sadržaja, pa opet ne znam apsolutno ikog da je dobio ikakvu kaznu otkad je interneta i mene.

 

Kinezi mogu majnat, mi možemo piratizirat, mirna Bosna.

Say hello to my little friend
3 godine
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Motorino kaže...

 Policajac: uhapšeni ste zbog prijave da majnate bitcoin

Optuženik: Da ali razlog vam je nevažeći jer bitcoin koristi SHA-2, a ja sam prešao na SHA-3

Policajac: Aha, onda u redu, ugodan dan

 Ovo je zapravo interesantan primjer jer kao što su ljudi lažno prijavljivali susjede s kojim su u svađi zbog "kršenja lockdowna" još lakše bi ih bilo lažno prijaviti za rudarenje. Sama činjenica da imaju PC bi bila potencijalno sumnjiva već u startu, a gotovo na svakom kompjuteru je lako naći softver koji koristi nekakav hashing algoritam (npr. WinRAR).

Ruhe im Puff
3 godine
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Zabrana minanja nije isto što i zabrana algoritma tako da pokušaj malo manje strawmananja slijedeći post.
Plus što nitko više ne mina na PCu tako ta je tvoj narativ skroz fulan.
3 godine
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Gallu kaže...
Zabrana minanja nije isto što i zabrana algoritma tako da pokušaj malo manje strawmananja slijedeći post.
Plus što nitko više ne mina na PCu tako ta je tvoj narativ skroz fulan.

 Opet lupetanja. Kućno rudarenje na PC-ju je nikad popularnije, zbog visoke cijene Ethereuma. Svatko tko ima bolju grafičku karticu može zaraditi na rudarenju Ethereuma. Ja imam 4 PC-ja s kojima rudarim uglavnom ETH, dovoljno za nekih $40 dnevno po aktualnim cijenama. Plus generiram cca. 2500W otpadne topline, dovoljno za zagrijati pola kuće (prije sam se grijao na klima-uređaje).

Ruhe im Puff
3 godine
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Daj nemoj me jebat. To što ćeš ti još pol godine rudarit ETH navodiš kao nešto relevantno?!
Svi pametni su već prodali svoje ETH rigove ali ti si već u ovoj temi dokazao da nisi takav.
3 godine
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Gallu kaže...
Daj nemoj me jebat. To što ćeš ti još pol godine rudarit ETH navodiš kao nešto relevantno?!
Svi pametni su već prodali svoje ETH rigove ali ti si već u ovoj temi dokazao da nisi takav.

 To su PC-ji koje moji ukućani i ja ionako koristimo za svakodnevne poslove, gejming i slično. Samo jedan je čisto mining rig. Ali šanse da ćeš ti to shvatiti su ionako 0.1%.

Ruhe im Puff
3 godine
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Prema svemu ovome što si napisao ispada da vas je 10 u 50 kvadrata :D
Aj sretno ti još tih pol godine s majnanjem. Javi kako ide prodaja nakon toga :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2021 21:48 (Gallu).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Krunoo7 kaže...

 Pokušaj zabrane i jest jer ne postoji realan način da se isti provede, sve ostalo je semantika.

Uopće je nebitno oko čega se svađate, bitno je da Kinezi trenutno mogu majnat od kuće i da ne postoji šansa da se otkrije isto osim ako policija ne krene upadat po kućama i pretraživati računala, a trenutno policija to ne radi.

Kao što je kod nas zabranjeno torrentiranje sadržaja, pa opet ne znam apsolutno ikog da je dobio ikakvu kaznu otkad je interneta i mene.

 

Kinezi mogu majnat, mi možemo piratizirat, mirna Bosna.

 Ovo je neka nova logika da je zabranjeno samo ono za što policija ide od vrata do vrata?

Znači zabrana posjedovanja oružja, droge ili bojnih otrova je samo pokušaj, jer ja ne vidim da policija zbog toga ide po kućama?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Visak kaže...
BroccDaRock kaže...

Rudarenje je nemoguće zabraniti. Kina je pokušala zabraniti rudarenje bitcoina, pa se jedan dio rudara jednostavno iselio, a drugi preko VPN-a prebacio u ilegalu. Već nakon 2 mjeseca, hashrate se vratio na vrijednosti prije "zabrane".

 Iskrivljavaš značenje riječi da bi silom dokazao svoju tezu.

 

Kina je zabranila rudarenje. Znači nije 'pokušala', nego je zabranila. To ujedno znači da je moguće zabraniti.

 

Ako su se iselili to znači da osim što je moguća zabrana i djeluje, samo je potreban međudržavni dogovor.

Što se ilegalaca tiče, rudarenje ostavlja priličan energetski trag i takve se lako pronađe ako imaju iole ozbiljniju opremu.

 

Kako je okoliš zajednički rasipanje energije je i zajednički problem.

 Znaci, totalitarni rezim (Kineski) je sad odjednom dobar jer eto zabranjuju stvari koji ti se ne svidjaju. Kinezi su zabranili velike kripto rudare, mali ce nastaviti kao i dosad. 

3 godine
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Zabrana nečeg lošeg, u kakvom god da sustavu je, je dobro. A i prikazivanje Kine kroz prizmu zapada uzmi sa trunkom rezerve.
13 godina
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Visak kaže...

 Ovo je neka nova logika da je zabranjeno samo ono za što policija ide od vrata do vrata?

Znači zabrana posjedovanja oružja, droge ili bojnih otrova je samo pokušaj, jer ja ne vidim da policija zbog toga ide po kućama?

Stvar je u tome što s drogom, oružjem ili bojnim otrovima možeš žešće nagrabusit ako policija ima opravdan razlog za pretragu kuće. Policija itekako ide zbog toga po kućama, pa jel nisu nekidan onom malom iz Vinkovaca našli škorpiju u kući i sad će dodatno gulit zbog tog?

Ne mogu zamislit ikakav razlog iliti ikakav svijet u kojem će ti policija provjeravati majnaš li preko laptopa.

Shvaćaš li koliko je to apsurdan zakon za provesti?

Ono, momak se sumnja za dilera, aj provjeri mu laptop za kontakte i pogledaj dal slučajno ima instaliran eth miner

Joj sin mi je upo u loše društvo, majnaju ravencoin

Bloodsima za inicijaciju moraš izmajnat 0.0005 eth-a s vlastitog PC-a

Osumnjičeni je otprije poznat policiji zbog ilegalnog majnjanja kriptovaluta

Danas je policija u raciji na obiteljski stan na Trešnjevci uhapsila mladića pod sumnjom da je ilegalno rudario kriptovalute

 

Distopija koja samo na ovom forumu postoji u glavama nekolicine.

 

Say hello to my little friend
16 godina
neaktivan
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Krunoo7 kaže...

Stvar je u tome što s drogom, oružjem ili bojnim otrovima možeš žešće nagrabusit ako policija ima opravdan razlog za pretragu kuće. Policija itekako ide zbog toga po kućama, pa jel nisu nekidan onom malom iz Vinkovaca našli škorpiju u kući i sad će dodatno gulit zbog tog?

 Upasti nekom kriminalcu sa sudskim nalogom ne znači isto što i 'policija ide po kućama'. 

Ali već smo ustanovili da značenje riječi koje koristiš tebi ništa ne predstavlja.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Krunoo7 kaže...

Distopija koja samo na ovom forumu postoji u glavama nekolicine.

 Riječ je uvijek o informatički polupismenim osobama koje bi zabranjivale stvari koje ne razumiju, što je srednjovjekovni način razmišljanja. Ironija je da nisu ni svjesni da bi i sami postali sumnjivci u jer svi na svojim PC-jima imaju neki softver koji koristi hashing algoritme, a u slučaju "zabrane" postojećih, skoro svaki se može na neki način iskoristiti za mining.

Ruhe im Puff
3 godine
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Lako za nas informatički polupismene. Problem je sa jezično nepismenim crypto apologetima ;)
13 godina
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
Visak kaže...
Ali već smo ustanovili da značenje riječi koje koristiš tebi ništa ne predstavlja.

 Drago mi je da smo na istoj valnoj duljini.

Say hello to my little friend
14 godina
protjeran
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
BroccDaRock kaže...

Rudarenje je nemoguće zabraniti. Kina je pokušala zabraniti rudarenje bitcoina, pa se jedan dio rudara jednostavno iselio, a drugi preko VPN-a prebacio u ilegalu. Već nakon 2 mjeseca, hashrate se vratio na vrijednosti prije "zabrane".

Ma kakvi, da nema sanse :)

Ako partija odluci tako ce biti, sta mislis sta bi se dogodilo kad bi lagano poceli majneri odlazit na dugogodisnje robije? Nema zajebancije s partijom...

3 godine
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
ansha kaže...

Ma kakvi, da nema sanse :)

Ako partija odluci tako ce biti, sta mislis sta bi se dogodilo kad bi lagano poceli majneri odlazit na dugogodisnje robije? Nema zajebancije s partijom...

 A šta misliš šta bi se dogodilo kad bi ti počeo razmišljati svojom glavom i prestao na informatičkom forumu srati o partiji?

Ruhe im Puff
14 godina
protjeran
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
BroccDaRock kaže...
ansha kaže...

Ma kakvi, da nema sanse :)

Ako partija odluci tako ce biti, sta mislis sta bi se dogodilo kad bi lagano poceli majneri odlazit na dugogodisnje robije? Nema zajebancije s partijom...

 A šta misliš šta bi se dogodilo kad bi ti počeo razmišljati svojom glavom i prestao na informatičkom forumu srati o partiji?

Partija je zakon. Ovo nije informaticki nego zabavni forum.

3 godine
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
ansha kaže...

Partija je zakon. Ovo nije informaticki nego zabavni forum.

 A onda seri i dalje

Ruhe im Puff
14 godina
protjeran
offline
Re: Brazil želi postati meka za rudare kriptovalut
BroccDaRock kaže...
ansha kaže...

Partija je zakon. Ovo nije informaticki nego zabavni forum.

 A onda seri i dalje

Hvala druze!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice