19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

poruka: 60
|
čitano: 17.193
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –".
12 godina
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

Sada oduzeti sve zaradeno i donirati u znanstvene svrhe.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

Kad ddos napad zovu hakiranjem 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio

a kad pajserom (s prošle stranice) BBBoysi razbiju autobusnu stanicu tad je to vandalizam...

-u današnjoj emisiji na TVu, netko dovoljno pametan napominje da mediji.. ali uzalud. Kao da je glas razuma pretih u kakofoniji haštag-vijesti koje veze s činjenicama nemaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
danmega kaže...
Glavas_ZG kaže...

nevin je

 svi u zatvoru su nevini 

 (ako je nevin) izgubice tamo nevinost 

waaagh
15 godina
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –
Općenito gledajući,pravog "hakera" (Stručnjaka za sigurnost) je jako teško školovat,rekao bih nemoguće.Moraš bit malo nadaren za te stvari.Uostalom ne treba ti nikakva škola da bi zarađival stvarno velike pare ako se kužiš u programiranje i općenito u sve vezano uz računala. (Moje skromno mišljenje).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Svima nam je jasno da ti decki nemaju pretjerane veze s cijelom pricom, ali je pogodno to sto su maloljetni.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Ajar kaže...

što sam saznao (ili samo potvrdio već znano) iz ovog članka:

 

- zaprešić je dio velike gorice (). čudi me da ga nisu uhvatili drotovi iz dubrovačo-neretvanske. zaprešić je odmah blizu.

 

 Zaprešić nema svoj županijski sud, nadležni sud je u Gorici pa se vozaju oko riti u džep do tam. Isto tak nam je općinski sud u Samoboru a prekršajni sud je u Zaprešiću pa ovi iz Samobora i Gorice dolaze kod nas. Luda kuća. Iako možda bi bilo vrijeme da ga premjeste ovdje pošto smo izgleda veoma poduzetni i često u novinama. Sve imamo od labosa za tabletice koje se prodaju u bircu u centru grada, preko suvremenih plantažica, do štamparija love a sad se bacili i u hakerske vode. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
neaktivan
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

Najjaci su mi ovi koji pisu kao "to je samo ddos, nije hakiranje", to je tu najmanje bitno, hajde ti srusi nekakvu jacu stranicu i jos od toga napravi milijunski biznis. Da se na vrijeme zaustavio ili preorijentirao na nesto legalno, dobro bi prosao, no ne znam detalje pa necu komentirati, uglavnom mislim da sama cinjenica da se ne radi o pravom hakiranju ne umanjuje impresivnost price.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio

@diplomirani pjesak

A impresivna je prica zbog .... ?

Jesi pogledao pricu sa tehnicke strane i shvatio kaj je on tocno radio ?

6 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Diplomirani pješak kaže...

Najjaci su mi ovi koji pisu kao "to je samo ddos, nije hakiranje", to je tu najmanje bitno, hajde ti srusi nekakvu jacu stranicu i jos od toga napravi milijunski biznis. Da se na vrijeme zaustavio ili preorijentirao na nesto legalno, dobro bi prosao, no ne znam detalje pa necu komentirati, uglavnom mislim da sama cinjenica da se ne radi o pravom hakiranju ne umanjuje impresivnost price.

 Bilo bi ti pametnije da nisis ništa rekao

Trust nobody, become the best !
6 godina
protjeran
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Glavas_ZG kaže...

nevin je

 I izgleda kao da nije skinuo junf.

12 godina
neaktivan
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
bunker kaže...

@diplomirani pjesak

A impresivna je prica zbog .... ?

Jesi pogledao pricu sa tehnicke strane i shvatio kaj je on tocno radio ?

 

Mr.ddevil kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Najjaci su mi ovi koji pisu kao "to je samo ddos, nije hakiranje", to je tu najmanje bitno, hajde ti srusi nekakvu jacu stranicu i jos od toga napravi milijunski biznis. Da se na vrijeme zaustavio ili preorijentirao na nesto legalno, dobro bi prosao, no ne znam detalje pa necu komentirati, uglavnom mislim da sama cinjenica da se ne radi o pravom hakiranju ne umanjuje impresivnost price.

 Bilo bi ti pametnije da nisis ništa rekao

 Evo, upravo o ovome i govorim! Meni je impresivno zbog kolicine novaca odnosno bitcoina i drugih "pravih" valuta koje je zaradio, pa makar ne imao pojma o tehnici, a ocito ima pojma barem o necemu. Recite vi meni, zasto nije tako? Mislim, taman da je samo drzao stranicu preko koje je s drugima ugovarao ddos napade. Da nije haker u punom smilu te rijeci i da mediji uvelike pretjeruju, to mi je jasno, ali ne kuzim dal ste toliko ljuti zbog medijske pompe oko "inteligentnog hrvatskog hakera koji je već sa 16 godina upadao u sustave banaka" ili ljubomorni da vama to nije palo na pamet? 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 22:37 (Diplomirani pješak).
8 godina
odjavljen
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Paolo Maldini kaže...
Glavas_ZG kaže...

nevin je

 I izgleda kao da nije skinuo junf.

 Milioni su u đepu, junfovi će padat samo tako čim izađe.

11 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Diplomirani pješak kaže...

 Evo, upravo o ovome i govorim! Meni je impresivno zbog kolicine novaca odnosno bitcoina i drugih "pravih" valuta koje je zaradio...

 nekako mi se ne čini da bi prava riječ bila "zaradio"

15 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
picajzla0707 kaže...
Diplomirani pješak kaže...

 Evo, upravo o ovome i govorim! Meni je impresivno zbog kolicine novaca odnosno bitcoina i drugih "pravih" valuta koje je zaradio...

 nekako mi se ne čini da bi prava riječ bila "zaradio"

 zbog cega?

7 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio

@diplomirani pjesak

Otkud ti dojam da je itko ovdje ljut ?

Da si si dao truda i proucio tehnicku stranu price, vidio bi da to kaj je on delao moze delati svatko tko si zna otvoriti mail racun, uclaniti se na forum, i oziviti neku simple web stranicu.

Sve nakon toga je pitanje kako ćes taj minimum znanja iskoristiti. Ako se covjek odlucio baviti kriminalom, onda mu niti tu nije bogzna kako dobro islo. Lovu koju je on time zaradio u tri godine, mogao je rokanjem bankomata ili dilanjem kokaina zaraditi u par tjedana. Znaci, i u svijetu kriminalaca je pikzibner.

Moze neka ozbiljna potvrda toga da je sa 16 god hakirao banku ? Pravi ozbiljni upadi u bankovne sisteme su izrazito rijetki i nemogući bez pomoći iznutra. A ako se docepao podataka necije kartice pa mu pocistio lovu sa racuna, to nije hakiranje banke. Isto tako se netko moze docepati tvojih pristupnih podataka za bug forum ili fejs pa ti ući u te accounte, no to nije hakiranje fejsa ili buga vec tebe...

A pompozni naslovi sluze privlacenju publike radi bildanja statistike radi prodaje reklamnog prostora, pa ko popljuga...

😊
12 godina
neaktivan
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

Ma jasno, daleko od toga da se ja divim njegovim infomatickim sposobnostima ili općenito poticem kriminal, a sve vezano za tog "hakera" pisem pomalo sarkasticno i znam da je hakiranje za novinare sve vise od naprednog sluzenja wordom 2003. No zanimljivo mi je biti kontra jer stvarno sam se u jednom trenutku zapitao - ako je to tako lako, jednostavno, elementarno kao izrada obicne web stranice kao sto vidim da ljudi govore na ovom forumu i po raznim komentarima, zasto se nitko drugi nije toga sjetio ili neceg slicnog (po mogucnosti legalnog) i zgrnuo nekoliko milijuna kn (a i pitanje je koliko je toga iskoristivo).

EDIT: To me jako podsjeca na onog lika koji je izmislio "pametne klupe" i sad dobro zivi od toga i po svim gradovima su te klupe, a stvarno je svaki konj mogao staviti solarni kolektor u klupu i to uvijek kazem kad vidim tu klupu, ali je bas on zaradio na tome i to je realnost, to da bi mozda ti i ja mogli napraviti takvu klupu, odnosno u ovom slucaju web stranicu, nista ne znaci samo po sebi.

 

I da, ovo je bez daljnjeg puno elegantnije nego prodavanje kokaina ili orobljavanje bankomata.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 23:40 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Diplomirani pješak kaže...

.. zasto se nitko drugi nije toga sjetio ili neceg slicnog (po mogucnosti legalnog) i zgrnuo nekoliko milijuna kn (a i pitanje je koliko je toga iskoristivo).
..

 

- vidiš, dio u zagradi.. jer je svaki kriminal kažnjiv, ljudi se jednostavno boje sankcija i ne bave se kriminalom... ili se bave pa zaglave kao 'haker'.

- osim hvalospjeva o hakerskim vještinama.. koje smo činjenice saznali? npr on je smislio-napravio sve sam, mastermind ili možda samo frontmen nekog tko zna zašto nije dobro biti frontmen u takovm poslu.. odnosno, đabe novci ako te ulove. Bezbrojni maloljetnici se korsite u raznim kriminalnim poslovima, ne zato jer su pametni, nasprot, dok im je glavna kvalifikacija upravo dob i naivnost.

- u legalnim poslovima se novac ne zgrče preko noći, razvoj svega traje.. npr biti prvi, ovaj 'haker' je prvi? .. jedino po npr adresi, ni po čemu drogom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 23:47 (ihush).
7 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio

@pjesak, kriminal ko krimimal i inace donosi znatno brzu i vecu zaradu od zakonitih aktivnosti, no nosi i veliku mogućnost da bus u najmanju ruku naplacao se kazni, a mozda kusao i zatvora, a mozda ostao i bez sve imovine, a mozda i zavrsis u dijelovima u nekom jezeru. Znaci nije stvar nemastovitosti niti domisljatosti, nego mi "nekriminalci" zelimo normalan obiteljski zivot i zato se ne odlucujemo na brze ali rizicnije puteve zarade.



14 godina
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

koliko je inteligentan govori to što je stavio na faceu da je admin na webstresseru lol takva znanja imaju mnogi ljudi samo eto strah ih je zatvora ili ipak imaju "malo" morala 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

Kad smo već ustanovili da nije nikakav haker i da je imao običnu stranicu kojom je samo posredovao (koliko sam ja skužio), dal postoji šansa da se izvuče? Možda se lik nije ni trudio sakrivati kaj radi ako, kao što i sami kažete zapravo nije ništa hakirao. 

I nešto vezano za to, dal naša policija ima uopće znanja/tehniku/ljude koji bi mogli intervenirati u slučaju ozbiljnih hakerskih napada, ili bi u takvim slučajevima interpol asistirao? Jer ja našu policiju po pitanju tehnike vidim kao na onoj slici gdje su zapljenili monitor, kakvi su uopće njihovi "informatički stručnjaci"?

Extra wurst
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Extra protection kaže...

Kad smo već ustanovili da nije nikakav haker i da je imao običnu stranicu kojom je samo posredovao (koliko sam ja skužio), dal postoji šansa da se izvuče? Možda se lik nije ni trudio sakrivati kaj radi ako, kao što i sami kažete zapravo nije ništa hakirao. 

I nešto vezano za to, dal naša policija ima uopće znanja/tehniku/ljude koji bi mogli intervenirati u slučaju ozbiljnih hakerskih napada, ili bi u takvim slučajevima interpol asistirao? Jer ja našu policiju po pitanju tehnike vidim kao na onoj slici gdje su zapljenili monitor, kakvi su uopće njihovi "informatički stručnjaci"?

 Kao što je netko već naveo, može se vrlo lako izvući uz sinkopu

Trust nobody, become the best !
11 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Glavas_ZG kaže...
Paolo Maldini kaže...
Glavas_ZG kaže...

nevin je

 I izgleda kao da nije skinuo junf.

 Milioni su u đepu, junfovi će padat samo tako čim izađe.

 

19godisnjak u istraznom zatvoru? Mislim da ce junf pasti i prije nego sto izadje iz zatvora. 

 

Nadam se da nece bit dugo unutra.

11 godina
neaktivan
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
picajzla0707 kaže...
Diplomirani pješak kaže...

zbog kolicine novaca odnosno bitcoina i drugih "pravih" valuta koje je zaradio...

 nekako mi se ne čini da bi prava riječ bila "zaradio"

 zasto ne? nije nikome ukrao, sta je ako ne zaradio? doduse ilegalno.. 

Extra wurst
11 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Extra protection kaže...

 zasto ne? nije nikome ukrao, sta je ako ne zaradio? doduse ilegalno.. 

 vidiš, zarada je riječ nastala iz dvije riječi - za rad - i odnosi se na novac koji dobiješ za rad

u normalnim okolnostima, sve što si zaradio je tvoje i nitko ti to nemere uzeti

on je pak došao do novaca koje će mu uzeti baš zato jer ih nije zaradio

14 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
picajzla0707 kaže...

u normalnim okolnostima, sve što si zaradio je tvoje i nitko ti to nemere uzeti

LOL, pogledaj platnu listu pa ponovno ovo napiši

11 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
bruno11 kaže...
picajzla0707 kaže...

u normalnim okolnostima, sve što si zaradio je tvoje i nitko ti to nemere uzeti

LOL, pogledaj platnu listu pa ponovno ovo napiši

recimo da se podrazumijeva neto zarada

no imaš i alternativu, preseliš se u amazonu, što dalje od civilizacije i baš sve što zaradiš je tvoje... dok te ne pojede krokodil

12 godina
neaktivan
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Byron kaže...

Pa 2015 bitcoin i nije vrijedio kao 2017. pretpostavimo da ga ispočetka i nije puno trošio dok je bio u porastu i sada je imao samo 163 BC očito da ga je pretvorio u zlatne poluge koje su negdje...

recimo da mu oduzmu ta 163 BC i završi u zatvoru 7 godina, nakon izlaska i dalje mu ostaju zlatne poluge. Obični smrtnici za to vrijeme naprave gomilu duga u banci (minusi , krediti, kamate)i pri tome još rade od jutra do sutra...

Istina ako su prijavljeni ide im radni staž, možda ako prije ne umru jednog dana odu u mirovinu

Pa ti budi pametan...

 Osim ako ga Ameri ne pozovu nakon tih 7 godina do dodje pogledati kako izgledaju njihovi zatvori 😜

15 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Mr.ddevil kaže...

 Kao što je netko već naveo, može se vrlo lako izvući uz sinkopu

 Misliš da lje "zaradio" dovoljno para da kupi sinkopu?

12 godina
neaktivan
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Mandor kaže...
Mr.ddevil kaže...

 Kao što je netko već naveo, može se vrlo lako izvući uz sinkopu

 Misliš da lje "zaradio" dovoljno para da kupi sinkopu?

 Pise da su zaradjivali 1,8 milijuna eura mjesecno. Mogao bi :-)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice