Otvaranje trgovine informatičke opreme

poruka: 148
|
čitano: 49.827
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
rooswelt1991 kaže...

Ok, jasno mi je.

ali ako prodam 50 konfiguracija (prosjećna zarada 200kn) (na skupljim je i veća zarada)

50 coolera (150kn)

20 jeftini vodenih (50ak kn zarade)

10 skipih vodenih (200ak kn zarade)

400 ostale modding opreme (prosiječna zarada 50ak kn)

 

i to je oko 45 000 kn godišnje, to je oko 3800 mjesečno, točnije oko 3500, ako bude kavih troškova.

Mislim da ja mogu puno više od ovoga prodati, ali ovo je onako krajnja granica...

 

Mene samo zanima da li se treba uračunat u tu cijenu još naš PDV ili ne?

Kruger
16 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

E vidiš, to je problem večine, svi misle da se može preko noći dobiti mjesečna dobit u x0 000kn, pa nije vam ovo dječja igra.

Polako, ako prve godine bude 50 000 kn, druge 75k kn, treće 100k kn, ja sam zadovljan.

Pogledaj koliko treba vremena utrošiti u ovo sve, da dnevno radim 2-3 sata, to jest zaprimam naruđbe, i razgovaram sa kupcima, dajem savjete i to je to.

znam da bi neki ljudi ubili za posao od 3500kn, a da ne govorim da su visoko školovani.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
nick54312 kaže...
rooswelt1991 kaže...

Ok, jasno mi je.

ali ako prodam 50 konfiguracija (prosjećna zarada 200kn) (na skupljim je i veća zarada)

50 coolera (150kn)

20 jeftini vodenih (50ak kn zarade)

10 skipih vodenih (200ak kn zarade)

400 ostale modding opreme (prosiječna zarada 50ak kn)

 

i to je oko 45 000 kn godišnje, to je oko 3800 mjesečno, točnije oko 3500, ako bude kavih troškova.

Mislim da ja mogu puno više od ovoga prodati, ali ovo je onako krajnja granica...

 

Mene samo zanima da li se treba uračunat u tu cijenu još naš PDV ili ne?

Da, a to je ono najgore.

Npr, gledam jedno coolermaster-ovo kučište, i kad ja uvezem takvih 5 kučišta, platim poštarinu, platim 22% pdv-a (pdv računam i na poštarinu) i opet mi dođe jeftinije 150kn nego u bilo kojem dućanu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
rooswelt1991 kaže...
nick54312 kaže...
rooswelt1991 kaže...

Ok, jasno mi je.

ali ako prodam 50 konfiguracija (prosjećna zarada 200kn) (na skupljim je i veća zarada)

50 coolera (150kn)

20 jeftini vodenih (50ak kn zarade)

10 skipih vodenih (200ak kn zarade)

400 ostale modding opreme (prosiječna zarada 50ak kn)

 

i to je oko 45 000 kn godišnje, to je oko 3800 mjesečno, točnije oko 3500, ako bude kavih troškova.

Mislim da ja mogu puno više od ovoga prodati, ali ovo je onako krajnja granica...

 

Mene samo zanima da li se treba uračunat u tu cijenu još naš PDV ili ne?

Da, a to je ono najgore.

Npr, gledam jedno coolermaster-ovo kučište, i kad ja uvezem takvih 5 kučišta, platim poštarinu, platim 22% pdv-a (pdv računam i na poštarinu) i opet mi dođe jeftinije 150kn nego u bilo kojem dućanu.

Da kod uvoza. Ali kad ja sad npr. kupim grafu u ADMu u njenoj cijeni od 1650kn je već uračunat PDV kako bi to onda bilo kod tebe još + PDV ili?

Kruger
16 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Ne shvaćaš ti, dakle ja ne mislim uvoziti grafičke ili procesore itd...; već samo kučišta, napajanja i modding opremu, a ostatak bi uzimao od naših dobavljača (odnosno u početku dućana najeftijih)

E sad, svoju bih dobit gledao samo na uvozu ove robe, a ovo što bih ja nabavio u dućanu,i vi bi dobili po točno toj cijeni.

Dakle, sve cijene koje vi plaćate su sa PDV-om, dakle ukoliko se vi odlučite kupiti kučište (npr ono CM o kojem sam pričao) vi meni platite točno onaj iznos (dakle 100ak kn manje nego kod najjeftijih kod nas) i u tu cijenu je uračunat PDV.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
rooswelt1991 kaže...

Ne shvaćaš ti, dakle ja ne mislim uvoziti grafičke ili procesore itd...; već samo kučišta, napajanja i modding opremu, a ostatak bi uzimao od naših dobavljača (odnosno u početku dućana najeftijih)

E sad, svoju bih dobit gledao samo na uvozu ove robe, a ovo što bih ja nabavio u dućanu,i vi bi dobili po točno toj cijeni.

Dakle, sve cijene koje vi plaćate su sa PDV-om, dakle ukoliko se vi odlučite kupiti kučište (npr ono CM o kojem sam pričao) vi meni platite točno onaj iznos (dakle 100ak kn manje nego kod najjeftijih kod nas) i u tu cijenu je uračunat PDV.

Shvaćam nego samo sad dao kao primjer grafičku jer mi je bila na pameti.

 

To me zanimalo. Podržavam te i bit ću i ja jedan od kupaca.

Kako ćeš izvest garanciju?

Kruger
16 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
nick54312 kaže...

Kako ćeš izvest garanciju?

Pa garanciju na sama kučišta nebi trebala biti problem, jer sa na njima uglavnom nema šta pokvariti.

Dok bih naprimjer sve ove komponente koje su kupljene kod nas, imale oko 2 godine garanciju (neke više, a malo njih manje).

Što se tiće ove modding opreme, tu ćemo raditi kompromise, naravno ako se nešto pokvari, vi to meni pošaljete (o mome trošku) i ako ga ja ne uspijem popraviti, ili skužim da je uništen nestručnim rukovanjem, onda ćemo se nešto dogovoriti, a ako bude do samog uređaja, onda ćemo vam ga zamjeniti.4

Kod nekih stvari, tipa ovih skupljih vodenih hlađenja, kod skupljih napjanja (tu spadaju skoro sva, u biti) ja cu dobiti neku garanciju.

E sad, ta garancija je za neke potvrđena na način da ona "internacionalna" dakle, da se može i kod nas iskoristiti servis, ako ga ima; a kod drugih, se stvari šalju njima natrag.

Ukoliko bude nečija kompnenta poslana natrag, mi ćemo se potruditi da toj osobi damo zamjensku komponentu koja će biti kod te osobe, dok se njena ne vrati.

Ako netko ima neki drugi prijedlog, neka samo da, rado ću ga poslušati.{#}

15 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme
Nemoj me krivo shvatiti, ali ako bruto dobit računaš kao neto dobit, najbolje ti je ne raditi ništa. Internet prodaju možeš raditi i bez poslovnog prostora, ali svejedno moraš plaćati usluge vođenja papira, moraš trošiti uredski materijal, telefon. Ako ne vidiš troškove, vjerojatno će te oni i 'pokopati'. Ne možeš odmah očekivati milionski promet, ali onda moraš rezervirati dovoljno sredstava za izdržati do trenutka kad zarada preraste troškove, a da bi to mogao moraš unaprijed znati koliki promet ti je potreban. Ako to ne napraviš nećeš daleko dogurati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

@rooswelt1991

 

Tvoja ideja pretpostavlja klijenta koji je toliko zahtjevan (i informiran) da mu je potrebna modding oprema, custom buildovi i slična after-market rješenja, a u isto vrijeme toliko neupućen da nikad nije čuo za freight forwarding i stranice poput PriceUSA.

 

Moj prijedlog: dilaj dop

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
maxym kaže...
Nemoj me krivo shvatiti, ali ako bruto dobit računaš kao neto dobit, najbolje ti je ne raditi ništa. Internet prodaju možeš raditi i bez poslovnog prostora, ali svejedno moraš plaćati usluge vođenja papira, moraš trošiti uredski materijal, telefon. Ako ne vidiš troškove, vjerojatno će te oni i 'pokopati'. Ne možeš odmah očekivati milionski promet, ali onda moraš rezervirati dovoljno sredstava za izdržati do trenutka kad zarada preraste troškove, a da bi to mogao moraš unaprijed znati koliki promet ti je potreban. Ako to ne napraviš nećeš daleko dogurati.

Pa i mislio sam raditi bez poslovnog prostora, dakle samo kao webshop u početku.

I da, znam da ima milion troškova sa strane, kao i u svakom drugom poslu.

bgood kaže...

@rooswelt1991

 

Tvoja ideja pretpostavlja klijenta koji je toliko zahtjevan (i informiran) da mu je potrebna modding oprema, custom buildovi i slična after-market rješenja, a u isto vrijeme toliko neupućen da nikad nije čuo za freight forwarding i stranice poput PriceUSA.

 

Moj prijedlog: dilaj dop

Da, otprilike je to moja klijantela, ali pročitaj šta sam gore napisao, ja bih nabavljao stvari jeftinije jer bih uzimao na više komada, i nebih samo uzimao ove skupe stvari.

Dakle prije svega bih se orijentirao na ovu modding opremu, a siguran sam da ako netko želi naručiti iz amerike nešto u vrijednosti 200kn, da će ga to izaći bar 100% skuplje ako bude uzimao samo to. Ovako, on naruči to, ja naručim njegovu naruđbu zajedno sa još xx naruđbi, i onda se ta poštarina podjeli, a na određenoj cifri, ta poštarina staje, i prodavač iz amerike od kojeg ja planiram uzimati, će plaćati ostatak, tako se bar radi nanjegovj stranici.

I da, jesi probao naručiti npr kučište od 50$ i par ventilća za 20ak$ iz Amerike? Dobio bi poštarinu bar 50ak$, ako ne i više.

14 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
rooswelt1991 kaže...

Ok, jasno mi je.

ali ako prodam 50 konfiguracija (prosjećna zarada 200kn) (na skupljim je i veća zarada)

50 coolera (150kn)

20 jeftini vodenih (50ak kn zarade)

10 skipih vodenih (200ak kn zarade)

400 ostale modding opreme (prosiječna zarada 50ak kn)

 

i to je oko 45 000 kn godišnje, to je oko 3800 mjesečno, točnije oko 3500, ako bude kavih troškova.

Mislim da ja mogu puno više od ovoga prodati, ali ovo je onako krajnja granica...

 

3800 bruto mjesečno ti je plaća od cca 2800 neto uz nerealnu pretpostavku da nemaš nikakvih drugih troškova i dobit od 0 kuna - dakle realno posluješ s gubitkom.

Daj se raspitaj kod nekoga tko ima firmu kako to ide prije nego se u bilo šta upustiš.

 

16 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
rooswelt1991 kaže...
Da, otprilike je to moja klijantela, ali pročitaj šta sam gore napisao, ja bih nabavljao stvari jeftinije jer bih uzimao na više komada, i nebih samo uzimao ove skupe stvari.

Dakle prije svega bih se orijentirao na ovu modding opremu, a siguran sam da ako netko želi naručiti iz amerike nešto u vrijednosti 200kn, da će ga to izaći bar 100% skuplje ako bude uzimao samo to. Ovako, on naruči to, ja naručim njegovu naruđbu zajedno sa još xx naruđbi, i onda se ta poštarina podjeli, a na određenoj cifri, ta poštarina staje, i prodavač iz amerike od kojeg ja planiram uzimati, će plaćati ostatak, tako se bar radi nanjegovj stranici.

I da, jesi probao naručiti npr kučište od 50$ i par ventilća za 20ak$ iz Amerike? Dobio bi poštarinu bar 50ak$, ako ne i više.

Realno, s ovakvom kalkulacijom, za pokriće svih troškova i svega što te čeka s tim (od ispitivanja kvalitete robe nadalje, problema s jamstvima i slično) 200 kn nabave te u prodaji opet košta bar 100% skuplje.

15 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
mrkač kaže...
rooswelt1991 kaže...

Ok, jasno mi je.

ali ako prodam 50 konfiguracija (prosjećna zarada 200kn) (na skupljim je i veća zarada)

50 coolera (150kn)

20 jeftini vodenih (50ak kn zarade)

10 skipih vodenih (200ak kn zarade)

400 ostale modding opreme (prosiječna zarada 50ak kn)

 

i to je oko 45 000 kn godišnje, to je oko 3800 mjesečno, točnije oko 3500, ako bude kavih troškova.

Mislim da ja mogu puno više od ovoga prodati, ali ovo je onako krajnja granica...

 

3800 bruto mjesečno ti je plaća od cca 2800 neto uz nerealnu pretpostavku da nemaš nikakvih drugih troškova i dobit od 0 kuna - dakle realno posluješ s gubitkom.

Daj se raspitaj kod nekoga tko ima firmu kako to ide prije nego se u bilo šta upustiš.

 

 

Točnije, malo manje od 2500 Kn neto (jer moraš računati na brutto plus davanja). U svakom slučaju, ako zaboravi na troškove, crno mu se piše, pa makar radio i 'na crno'.
16 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

A ok, dečki shvatio sam, pokušavate me rukama i nogama odgurati od ovog posla{#}

 

Sad više nisam nii ja sigurna, budem se još malo raspitao okolo, pa vam javim što sam na kraju odlučio.

I da, čak sam našao jednu tvrtku koja bi mi poslala unaprijed nekoliko stvari, ako odlučim staviti njihov link na stranicu, a da ne pričam kakve su mi popuste ponudili{#}

 

Ali sad malo gledam, pa nebi to trebalo biti tako teško, mislim ako uspijem samo uvoziti te stvari bez neikh zahebava sa carinom (mislim da uredno plaćam onih 22% i gotovo), to mi izgleda onako prihvatljivo.

 

Možda nije neka zarada u početku, ali budem probao, ako ne bude išlo, priznat ću da ste bili u pravu xĐ

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
rooswelt1991 kaže...

 

bez neikh zahebava sa carinom (mislim da uredno plaćam onih 22% i gotovo)

Za početak PDV je 23, ne 22%. {#}

15 godina
protjeran
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

A znaš li da za legalan početak treba imati registriranu firmu, a njeno otvaranje nije jeftino (minimum 20000 kuna). Svaka čast na volji, osobno sam veliki fan projekta bilo kakve vrste, i sam ih puno pokušavam osmisliti, ovo mi se čini kao ideja koja bi prošla, samo treba imati financije za početak.

http://dizanje-ratia.info
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
APazinjan kaže...

A znaš li da za legalan početak treba imati registriranu firmu, a njeno otvaranje nije jeftino (minimum 20000 kuna). Svaka čast na volji, osobno sam veliki fan projekta bilo kakve vrste, i sam ih puno pokušavam osmisliti, ovo mi se čini kao ideja koja bi prošla, samo treba imati financije za početak.

Jesi siguran u to?

 

Mislim naletio sam tu da je netko rekao da se za otvaranje obrta ne treba imati nikav početni kapital{#}

 

Opet igra "gluhih telefona", nezna se sigurno...

 

Volim Hrvatsku{#}

15 godina
protjeran
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
rooswelt1991 kaže...
APazinjan kaže...

A znaš li da za legalan početak treba imati registriranu firmu, a njeno otvaranje nije jeftino (minimum 20000 kuna). Svaka čast na volji, osobno sam veliki fan projekta bilo kakve vrste, i sam ih puno pokušavam osmisliti, ovo mi se čini kao ideja koja bi prošla, samo treba imati financije za početak.

Jesi siguran u to?

 

Mislim naletio sam tu da je netko rekao da se za otvaranje obrta ne treba imati nikav početni kapital{#}

 

Opet igra "gluhih telefona", nezna se sigurno...

 

Volim Hrvatsku{#}

Kao prvo, moraš proučiti razliku između obrta i firme, te što ti koje dozvoljava. Onda prouči prednosti/mane istog, razlike itd. Nije tako jednostavno ;)

 

Par linkova

 

http://portor.mingorp.hr/opcenito.htm

http://portor.mingorp.hr/

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503323273&forum=22

http://dizanje-ratia.info
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
APazinjan kaže...

A znaš li da za legalan početak treba imati registriranu firmu, a njeno otvaranje nije jeftino (minimum 20000 kuna). Svaka čast na volji, osobno sam veliki fan projekta bilo kakve vrste, i sam ih puno pokušavam osmisliti, ovo mi se čini kao ideja koja bi prošla, samo treba imati financije za početak.

Da, ali tih 20k kuna ide na račun tvrtke i može ih odmah trošiti na poslovanje. Sam trošak registracije d.o.o.-a ispadne nekih 6k kuna (papiri, odvjetnik, sud, itd.)

15 godina
protjeran
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
Tom69 kaže...
APazinjan kaže...

A znaš li da za legalan početak treba imati registriranu firmu, a njeno otvaranje nije jeftino (minimum 20000 kuna). Svaka čast na volji, osobno sam veliki fan projekta bilo kakve vrste, i sam ih puno pokušavam osmisliti, ovo mi se čini kao ideja koja bi prošla, samo treba imati financije za početak.

Da, ali tih 20k kuna ide na račun tvrtke i može ih odmah trošiti na poslovanje. Sam trošak registracije d.o.o.-a ispadne nekih 6k kuna (papiri, odvjetnik, sud, itd.)

Ja samo kažem da on na početku mora raspolagati s tim novcem ;)

http://dizanje-ratia.info
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
rooswelt1991 kaže...
APazinjan kaže...

A znaš li da za legalan početak treba imati registriranu firmu, a njeno otvaranje nije jeftino (minimum 20000 kuna). Svaka čast na volji, osobno sam veliki fan projekta bilo kakve vrste, i sam ih puno pokušavam osmisliti, ovo mi se čini kao ideja koja bi prošla, samo treba imati financije za početak.

Jesi siguran u to?

 

Mislim naletio sam tu da je netko rekao da se za otvaranje obrta ne treba imati nikav početni kapital{#}

 

Opet igra "gluhih telefona", nezna se sigurno...

 

Volim Hrvatsku{#}

 

Baci oko na ovo sta san bolda, to su 2 sasvim razlicite stvari. Koliko sam upoznat (neka me neko ispravi ako sam u krivu) kad otvoris obrt garantiras svojom imovinom ako updanes u dugove, kod firme garantiras samo do vrijednosti temeljnog kapitala. Osim toga ovih 20k kuna ti ionako ide na racun tako da ti je pravi trosak tek 3-4k kuna (neznam tocno) za sve one papire sta moras nabavit sastrane

13 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
rooswelt1991 kaže...
APazinjan kaže...

A znaš li da za legalan početak treba imati registriranu firmu, a njeno otvaranje nije jeftino (minimum 20000 kuna). Svaka čast na volji, osobno sam veliki fan projekta bilo kakve vrste, i sam ih puno pokušavam osmisliti, ovo mi se čini kao ideja koja bi prošla, samo treba imati financije za početak.

Jesi siguran u to?

 

Mislim naletio sam tu da je netko rekao da se za otvaranje obrta ne treba imati nikav početni kapital{#}

 

Opet igra "gluhih telefona", nezna se sigurno...

 

Volim Hrvatsku{#}

A po kome ce nego po postenim ljudima udariti a vece "ribe" prolaze nekaznjeno sto je zalosno ali dobro...

 

eh da, pogledao sam malo opet po shopu i nasao hrpu zanimljivih stvari

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
16 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Sorry Rooswelt, ali bojim se da si malo zabrijao.

Ako misliš legalno poslovati moraš imati firmu za koju ti treba osnivački kapital od 20.000 kn, i moraš imati poslovni prostor.

Imaš tu još nekih troškova, ali na stranu sad to. Vidim da bi se ti bavio uvozom, a to ne ide tako kako si ti zamislio.

Kupovina u inozemstvu za vlasitite potrebe i uvoz robe za daljnju prodaju nije isto. Za ovo drugo moraš se koristiti uslugama špeditera koji će obaviti sve poslove oko uvoza i carinjenja u tvoje ime, ali to nije jeftino, odatle ti proizlazi ova silna razlika u cijeni o kojoj ti stalno govoriš, tj. kako bi to kod tebe bilo puno jeftinije nego kod drugih trgovaca inf. opreme.
Osim toga zapamti da probleme s reklamacijama moraš rješavati trenutno, a to ne možeš ako nemaš lager, a to košta. Dok ti npr. grafičku koja je meni riknula, pošalješ uvozniku, dok ju on pregleda i odobri zamjenu (ili ne odobri), ja čekam, a tjedni prolaze.

Druga stvar o kojoj nisi razmišljao! Zašto bi netko kupio kod tebe?? Tko mi garantira da ćeš ti sutra biti tu, ili ćeš jednostavno propasti jer ćeš shvatiti da radiš s minusom i da je neisplativo, a gdje ću ja onda rješavat možebitne reklamacije???

Ja radije platim skuplje u Linksu ili Mikronisu, ali imam neku sigurnost da ću reklamaciju riješit brzo i da će ta firma postojati i za recimo godinu dana (ne mora biti :) )

Razmišljaj malo i u tome smjeru. :) Shvati ovo kao dobronamjerne savjete :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
Alan Ford kaže...

Sorry Rooswelt, ali bojim se da si malo zabrijao.

Ako misliš legalno poslovati moraš imati firmu za koju ti treba osnivački kapital od 20.000 kn, i moraš imati poslovni prostor.

Imaš tu još nekih troškova, ali na stranu sad to. Vidim da bi se ti bavio uvozom, a to ne ide tako kako si ti zamislio.

Kupovina u inozemstvu za vlasitite potrebe i uvoz robe za daljnju prodaju nije isto. Za ovo drugo moraš se koristiti uslugama špeditera koji će obaviti sve poslove oko uvoza i carinjenja u tvoje ime, ali to nije jeftino, odatle ti proizlazi ova silna razlika u cijeni o kojoj ti stalno govoriš, tj. kako bi to kod tebe bilo puno jeftinije nego kod drugih trgovaca inf. opreme.
Osim toga zapamti da probleme s reklamacijama moraš rješavati trenutno, a to ne možeš ako nemaš lager, a to košta. Dok ti npr. grafičku koja je meni riknula, pošalješ uvozniku, dok ju on pregleda i odobri zamjenu (ili ne odobri), ja čekam, a tjedni prolaze.

Druga stvar o kojoj nisi razmišljao! Zašto bi netko kupio kod tebe?? Tko mi garantira da ćeš ti sutra biti tu, ili ćeš jednostavno propasti jer ćeš shvatiti da radiš s minusom i da je neisplativo, a gdje ću ja onda rješavat možebitne reklamacije???

Ja radije platim skuplje u Linksu ili Mikronisu, ali imam neku sigurnost da ću reklamaciju riješit brzo i da će ta firma postojati i za recimo godinu dana (ne mora biti :) )

Razmišljaj malo i u tome smjeru. :) Shvati ovo kao dobronamjerne savjete :) 

Za firmu se ne treba imati radni prostor, tj. radni prostor može biti i soba u kući ako je posao takve prirode. Pošto bi ovo bio webhop bez skladišta, mislim da to spada u to ;)

http://dizanje-ratia.info
16 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Ok, samo da vam kažem, bit će vama žao kad ja postanem milijunaš{#}

 

A sad ozbiljno:

Prvo, izgleda da ću odustati od prvobitne ideje, možda pokušam nešto kao "reseller" jedne stranice, i uzimao bih jedno 5% od toga, a i dalje sam siguran da bih bio jeftiniji od ovih naših dućana.

Malo sam razgledao po ebay-u i dalje se nemogu načuditi da se tako malo modding opreme zapravo šalje u zemlje u europi.{#}

Čak sad razmišljam da otvorim "dučanćić" na ebay-u, pa da onda radim kao reseller modding opreme, ali sa slanjem u europu (a samim tim i u Hrvatsku).

Pa ako bude interesa, onda da pokušam ponovo početi sa ovim stvarima; pa onda ću pokušati otvoriti firmu, a ne obrt.

što mislite na takav pokušaj, mislim, i dalje ću ja ako se vi odlučite za neki proizvod a nemožete mi platiti preko peypal-a, platite mi preko tekućeg, a ja onda to naručim sebi doma, pa vama pošaljem poštom, ili čak da vam direktno pošaljem poštom.

Moram sad malo istražiti kakva su pravila za ovo{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
rooswelt1991 kaže...

Ok, samo da vam kažem, bit će vama žao kad ja postanem milijunaš{#}

 

A sad ozbiljno:

Prvo, izgleda da ću odustati od prvobitne ideje, možda pokušam nešto kao "reseller" jedne stranice, i uzimao bih jedno 5% od toga, a i dalje sam siguran da bih bio jeftiniji od ovih naših dućana.

Malo sam razgledao po ebay-u i dalje se nemogu načuditi da se tako malo modding opreme zapravo šalje u zemlje u europi.{#}

Čak sad razmišljam da otvorim "dučanćić" na ebay-u, pa da onda radim kao reseller modding opreme, ali sa slanjem u europu (a samim tim i u Hrvatsku).

Pa ako bude interesa, onda da pokušam ponovo početi sa ovim stvarima; pa onda ću pokušati otvoriti firmu, a ne obrt.

što mislite na takav pokušaj, mislim, i dalje ću ja ako se vi odlučite za neki proizvod a nemožete mi platiti preko peypal-a, platite mi preko tekućeg, a ja onda to naručim sebi doma, pa vama pošaljem poštom, ili čak da vam direktno pošaljem poštom.

Moram sad malo istražiti kakva su pravila za ovo{#}

ajde istrazi pa javi

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
15 godina
offline
Re: Otvaranje trgovine informatičke opreme
rooswelt1991 kaže...

A ok, dečki shvatio sam, pokušavate me rukama i nogama odgurati od ovog posla{#}

 

 

  A čuj, nije nama cilj ni nagovarati ni odgovarati te od tvoga nauma, usotalom nama je isto, bilo da uspiješ ili propadneš, ali kad već 'naglas razmišljaš' o tom projektu, red je da te upozorimo na moguće probleme na koje možeš naići, pogotovo zato što pokazuješ, bez uvrede, zavidnu razinu neznanja o dotičnoj problematici.

 

Kad god ti neka 'genijalna ideja' za zaradu padne na pamet, prvo se zapitaj: 'Zašto to nije napravio netko prije mene?

 

Dva su moguća odgovora:

 

a) smislio si genijalnu ideju koje se nitko prije nije sjetio

 

b) ta ideja je već prije nekome pala, ali i nije tako dobra kako izgleda na prvi pogled

 

Prvi odgovor je točan samo u vrlo malom broju slučajeva, a drugi je puno češći, pa razmisli koja je vjerojatnost da tvoja zamisao spada pod a).

16 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Roosewelt daj Bože da se obogatiš :)

Ali ovo su ti sve manje više dobronamjerne sugestije. Dobro se raspitaj o detaljima prije nego uletiš grlom u jagode da ti poslije ne bi bllo žao, a imao si priliku saznati i raspitati se.

Obzirom da sam jedno vrijeme radio u prodaji informatičke opreme u jednoj maloj informatičkoj firmi, mogu ti reći da se na opremi jako malo zarađuje, a prava lova ti se vrti u servisu i održavanju istih. :) Na servisiranju opreme (instalacije, reinstalacije, podešavanja raznorazna, i sl.) ulažeš uglavnom samo svoje znanje i slobodno vrijeme tj. rad i to ti je čista lova.

Kao reseller informatičke opreme nikad nećeš dobiti kod uvoznika cijenu kao što ju dobivaju velike već uhodane firme i tu si u startu odmah zakinut da možeš imati robu s konkurentnom cijenom. Nažalost isto tako moraš računati na relativno velik postotak kvarova i reklamacija :(

I naravno da robu nećeš dobiti "na lijepe oči" već po avansnoj uplati, eventualno ako ostaviš bianco zadužnicu možda dobiješ neku odgodu plaćanja.

I kad ti nekom napraviš ponudu sa xy komponentama, dok se on odluči za kupovinu, ti kreneš u nabavku opreme, a nje više nema kod tvojih dobavljača. I onda se moraš ispričavat kupcu, ispadaš neozbiljan, rok isporuke računala postaje nepoznat, kupac postaje nervozan, odustaje od kupnje..... i sl.

 

Nemoj da te ovo sad obeshrabri :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Ma sad sam skroz odustao, iako sam i dalje uvjeren da je ovo bila dobra ideja{#}

 

Jbg, drugi put vas neću ni pitati za mišljenje{#}

 

šala{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje trgovine informatičke opreme

Sad malo gledam i uopće ti cooleri za proc nisu jeftini. Ja sam bio u mogućnosti kupit H70 po cijeni od 77 eura a tamo je 99 LoL i to u Austriji.

Kruger
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice