Futura it - iskustva

poruka: 1.179
|
čitano: 474.103
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Futura it - iskustva

Ehh, bad luck.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
Zakaj frendu nisi složio komp? 😆
10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
silvio3105 kaže...
Zakaj frendu nisi složio komp? 😆

 Nije bio gotov pc nego po dijelovima, futura slozila besplatno i poslala...

12 godina
offline
Futura it - iskustva

A malo više informacija koji je to točno pc?

Više me zanima ovo kućište, šta je to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
FakeDeath kaže...

A malo više informacija koji je to točno pc?

Više me zanima ovo kućište, šta je to?

i5 12600k

MSI PRO Z690-P

2x8 Ripjaws 3600 CL16

RTX 3070 Gaming Z Trio

Crucial P5 1TB

MX500 500GB

Fractal Ion Gold 750w

DeepCool AK620

Fractal Meshify C TG Light

 

Zao mi je grafe jedino, vecinom dere CSGO/Valorant na nekoj rezi ispod 720p, znaci grafa prakticki niti ne radi 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2022 14:22 (hahhaajaads).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
Više radi kad ne igra već kad igra 😁
5 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
hahhaajaads kaže...

Frend narucio komp iz future, dosao mu 18.07 skoro u dijelovima, naime, SSD ispao iz lezista i cooler pod kutom (pinovi na maticnoj baj baj), poslao ga nazad i futura javila da mjenjaju ono kaj se zeznulo, danas (22.08) komp dolazi i sve radi (jedino je netko stavio turbo od procesora na disable pa nije isao prek 3.4ghz, samim time i fps nije bio bas bajan, ali nema sta default postavke ne mogu sredit :D, xmp ukljucen da nebi netko predlozio ). Znaci 4 dana da overseas dostavi, vrati nazad, futura  popravi i opet overseas dolazi, i to se radi o 300km u jednom smjeru, sta rec nego same pohvale...

 Čini mi to to kao rezultat godišnjih odmora. 7 i 8 mjesec radnici su na godišnjem pa se traži zamjena koja je često nestručna. Događa se posvuda pa samo nagađam.

10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
soulwire kaže...
hahhaajaads kaže...

Frend narucio komp iz future, dosao mu 18.07 skoro u dijelovima, naime, SSD ispao iz lezista i cooler pod kutom (pinovi na maticnoj baj baj), poslao ga nazad i futura javila da mjenjaju ono kaj se zeznulo, danas (22.08) komp dolazi i sve radi (jedino je netko stavio turbo od procesora na disable pa nije isao prek 3.4ghz, samim time i fps nije bio bas bajan, ali nema sta default postavke ne mogu sredit :D, xmp ukljucen da nebi netko predlozio ). Znaci 4 dana da overseas dostavi, vrati nazad, futura  popravi i opet overseas dolazi, i to se radi o 300km u jednom smjeru, sta rec nego same pohvale...

 Čini mi to to kao rezultat godišnjih odmora. 7 i 8 mjesec radnici su na godišnjem pa se traži zamjena koja je često nestručna. Događa se posvuda pa samo nagađam.

Ja nagađam da se desilo nesta u transportu, bila je zenska pa... 

5 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
hahhaajaads kaže...
soulwire kaže...
hahhaajaads kaže...

Frend narucio komp iz future, dosao mu 18.07 skoro u dijelovima, naime, SSD ispao iz lezista i cooler pod kutom (pinovi na maticnoj baj baj), poslao ga nazad i futura javila da mjenjaju ono kaj se zeznulo, danas (22.08) komp dolazi i sve radi (jedino je netko stavio turbo od procesora na disable pa nije isao prek 3.4ghz, samim time i fps nije bio bas bajan, ali nema sta default postavke ne mogu sredit :D, xmp ukljucen da nebi netko predlozio ). Znaci 4 dana da overseas dostavi, vrati nazad, futura  popravi i opet overseas dolazi, i to se radi o 300km u jednom smjeru, sta rec nego same pohvale...

 Čini mi to to kao rezultat godišnjih odmora. 7 i 8 mjesec radnici su na godišnjem pa se traži zamjena koja je često nestručna. Događa se posvuda pa samo nagađam.

Ja nagađam da se desilo nesta u transportu, bila je zenska pa... 

 

Paket ocito nije bio zavezan tj osiguran od trešnje, vibracije padanja i klizanja i treskanja po kombiju....vecina tako vozi... zato uvijek treba pazit na preuzimanju i pregledat sve...

 

Binance Referal - https://binance.com/en/register?ref=SZFZHBAA Celsius Referal- https://celsiusnetwork.app.link/132175cb27
6 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Ako si kupovao sam novi hladnjak, police dolaze zaljepljene u hladnjaku i fiksirane kartonima. Tako nešto bi možda moglo i za gpu/cpu dolazit sa novom konfiguracijom. Dostava tu nije odgovorna. Dokle god kutija nije fizički oštećena.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
cvaja997 kaže...

Ako si kupovao sam novi hladnjak, police dolaze zaljepljene u hladnjaku i fiksirane kartonima. Tako nešto bi možda moglo i za gpu/cpu dolazit sa novom konfiguracijom. Dostava tu nije odgovorna. Dokle god kutija nije fizički oštećena.

On nije bio doma kad je komp dosao, tak da se samo preuzeo i to je to, da je vidio odma bi prijavio da je osteceno...

 

Nije samo hladnjak uzet, nego cijeli komp (sve gore sto sam naveo), dosao u kutiji od kucista (kutija je bila ostecena sa jedne strane, nisam pitao dal je bilo dodatne zastite u samoj kutiji), samo kuciste nije bilo osteceno niti izgrebano.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2022 20:50 (hahhaajaads).
6 godina
offline
Futura it - iskustva

Prijatelju, hladnjak kao frizider, ne CPU hladnjak haha. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
cvaja997 kaže...

Prijatelju, hladnjak kao frizider, ne CPU hladnjak haha. 

Oj majko, ja si jos mislim kakve police 

2 godine
offline
Futura it - iskustva

Jutro !

 

Nahvališe mi Futuru, pa rekoh idem i ja nešto kupiti kod njih.

Odluka je pala na AOC LED 31,5", CQ32G3SU, QHD, HDMIx2, DP, 165Hz VA

 

Stigao jučer, uzeo sam jedan dan godišnjeg, jer je dostava od 9 do 11h.

 

Sklopio ga nabrzaka, monitor je lijep, (curve), podesio sve parametre koje umijem, i oduševljenje sa slikom do navečer.

 

Pokrenuo ja igru COD Modern Warfare iz 2019. (single player) nedovno kupio za 20$ preko Blizzarda) ugasio svjetlo u sobi i pomislih, sad ide uživancija s VA panelom.

Kad ono, šok; Početak igre, sve je u mraku, a pozadinsko osvjetljenje (Backlight Bleed) probija da boli glava na tri, četiri mjesta, neigrivo..

 

Kad sam poslije instalirao stari dobri Crysis 2, sve OK, igra počinje na svjetlu i ništa se od toga ne vidi...

Imao sam već VA panel, Samsung i imao je malo probijanja, što je hajde prihvatljivo za jeftinije LED panele ,ali ovo s ovim monitorom nije u redu.

 

Kad pod svjetlom u sobi pokrenem OVAJ test, sve je u redu, ništa ja ne vidim da probija.

 

Hoće li mi Futura prihvatiti reklamaciju, i ako prihvate povrat, što mogu očekivati od sljedećeg monitora ?!

 

Zar čovjek danas stvarno mora kupiti monitor od 6-7 tisuća kuna 32 cola da ne vidi probijanje poz. osvjetljenja ?!

Vidim da imaju manje monitore , od 27" po 5600 kn.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 6:36 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Futura it - iskustva

To ti je nažalost tako. Prosječnog gamera samo zanima RGB spektar i refresh rate pa tako i proizvođači segmentiraju proizvode.

 
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Futura it - iskustva
BinaryJesus kaže...

To ti je nažalost tako. Prosječnog gamera samo zanima RGB spektar i refresh rate pa tako i proizvođači segmentiraju proizvode.

 Hvala na komentaru.

Da sam iz Zagreba lako bih to riješio.

Pokucao bih im na vrata, donio monitor i neka ga pogledaju preda mnom. U čemu je problem, nisu oni krivi.

Da sam na njihovom mjestu, ja bih to sve vraćao dobavljaču, pa neka oni vraćaju proizvođaču.

Monitor je realno neispravan.

 

Ili neka ne proizvode te jeftinije panele, ili neka ih naprave kako treba..

Ovo je sramota.

Mislim da nisam ja jedini kojemu se to dogodilo, imaju oni dobrog iskustva s tim, nisam ja prvi.

 

Danas ću ih zvati , pa da vidim kad se već sami hvale na stranici, i to s linkom na Bug komentare, što predlažu.

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 7:50 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Zaporožac kaže...

Jutro !

 

Nahvališe mi Futuru, pa rekoh idem i ja nešto kupiti kod njih.

Odluka je pala na AOC LED 31,5", CQ32G3SU, QHD, HDMIx2, DP, 165Hz VA

 

Stigao jučer, uzeo sam jedan dan godišnjeg, jer je dostava od 9 do 11h.

 

Sklopio ga nabrzaka, monitor je lijep, (curve), podesio sve parametre koje umijem, i oduševljenje sa slikom do navečer.

 

Pokrenuo ja igru COD Modern Warfare iz 2019. (single player) nedovno kupio za 20$ preko Blizzarda) ugasio svjetlo u sobi i pomislih, sad ide uživancija s VA panelom.

Kad ono, šok; Početak igre, sve je u mraku, a pozadinsko osvjetljenje (Backlight Bleed) probija da boli glava na tri, četiri mjesta, neigrivo..

 

Kad sam poslije instalirao stari dobri Crysis 2, sve OK, igra počinje na svjetlu i ništa se od toga ne vidi...

Imao sam već VA panel, Samsung i imao je malo probijanja, što je hajde prihvatljivo za jeftinije LED panele ,ali ovo s ovim monitorom nije u redu.

 

Kad pod svjetlom u sobi pokrenem OVAJ test, sve je u redu, ništa ja ne vidim da probija.

 

Hoće li mi Futura prihvatiti reklamaciju, i ako prihvate povrat, što mogu očekivati od sljedećeg monitora ?!

 

Zar čovjek danas stvarno mora kupiti monitor od 6-7 tisuća kuna 32 cola da ne vidi probijanje poz. osvjetljenja ?!

Vidim da imaju manje monitore , od 27" po 5600 kn.

 

 

ja sam prije mjesec dana u SD uzeo Samsunga G5 32" QHD 144Hz VA zaobljeni za 2350kn i prezadovoljan sam (osim što sam ga morao montirati na zid jer nemam mjesta na stolu), bleeda gotovo da i nema, boje i sve mi je bolje od Della 24" IPS 1080p 144Hz kojeg sam prebacio djeci...

14 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
Zaporožac kaže...

 

Hoće li mi Futura prihvatiti reklamaciju, i ako prihvate povrat, što mogu očekivati od sljedećeg monitora ?!

 

Zar čovjek danas stvarno mora kupiti monitor od 6-7 tisuća kuna 32 cola da ne vidi probijanje poz. osvjetljenja ?!

Vidim da imaju manje monitore , od 27" po 5600 kn.

Kakvu reklamaciju, to nije za reklamaciju nego samo vratis jer imas pravu u 14 dana od kupnje bez navodjenja razloga.

 

A BLB ne bi izbjegao ni sa puno skupljim modelima jer je u vecoj ili manjoj mjeri uvijek prisutan, stvar je lutrije...

6 godina
offline
Futura it - iskustva

Pogledaj si uzivo neki monitor. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Futura it - iskustva
ansha kaže...

Kakvu reklamaciju, to nije za reklamaciju nego samo vratis jer imas pravu u 14 dana od kupnje bez navodjenja razloga.

 

A BLB ne bi izbjegao ni sa puno skupljim modelima jer je u vecoj ili manjoj mjeri uvijek prisutan, stvar je lutrije...

 Ansha, zvao sam ih sad.

Lik me uvjerava da je to "normalno" i da svi monitori u tome cjenovnome rangu te veličine, imaju isti problem.

 

Mislim, tko je tu lud ?!

 

Vrećice od kablova sam pokidao, naljepnicu s monitora, ostala je kutija, stiropor i navlaka..

Je li to problem ?

Monitor mi je dostavljen putem DPD..

Da ja njega spakiram, odvezem u DPD i neka ga voze za Zagreb ?

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
14 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
Zaporožac kaže...
ansha kaže...

Kakvu reklamaciju, to nije za reklamaciju nego samo vratis jer imas pravu u 14 dana od kupnje bez navodjenja razloga.

 

A BLB ne bi izbjegao ni sa puno skupljim modelima jer je u vecoj ili manjoj mjeri uvijek prisutan, stvar je lutrije...

 Ansha, zvao sam ih sad.

Lik me uvjerava da je to "normalno" i da svi monitori u tome cjenovnome rangu te veličine, imaju isti problem.

 

Mislim, tko je tu lud ?!

 

Vrećice od kablova sam pokidao, naljepnicu s monitora, ostala je kutija, stiropor i navlaka..

Je li to problem ?

Monitor mi je dostavljen putem DPD..

Da ja njega spakiram, odvezem u DPD i neka ga voze za Zagreb ?

Odredjena kolicina BLB-a je normalna, al ako je ekstremno, normalno da ces vratit... Ako u potpuno zamracenoj prostoriji igras sa 100% brightness-om, onda je jos i puno izrazenije... Ono sta dosta pomaze je stavit ledice da ti svijetle iza monitora i reflektiraju od zid, zdravije je za oci i puno manje ces primjetit BLB, to je tzv. bias lightning...

 

Ovo za vrecice i naljepnice mislim da te ne bi trebali zajebavat...

16 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Ako si kupio online, mozes vratit u roku 14 dana bez razloga zasto.

Ali da ga sada, Bleed imaju svi monitori i to je lutrija sada koliko ce te zapasti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Futura it - iskustva
Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

 

Ja sam sebi prije par godina uzeo nešto na ovu foru za stolić na kojem mi je monitor i računalo klik

 

Radi i dan danas uredno, imaš kontrolu boja i jačine svijetla na daljinac a možeš i preko app na mobitelu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 9:57 (ibme74).
2 godine
offline
Re: Futura it - iskustva
imbe74:

jesu li ove ok;

 

https://www.chipoteka.hr/led-trake/led-set-dekorativni-rgb-5m300x5050-led-ip20-sku-2558-9150024716

 

da li se mogu na kutovima monitora lagano saviti, da idem oko monitora ? 

nisam to nikada stavljao pa sam smiješan sam sebi s pitanjem.

 

dok ja te što si preporučio dobijem s Alija, razbit ću monitor.

 

 

 

 

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 10:02 (Zaporožac).
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

mogu se saviti na kutevima ali bi ti preporučio da još učvrstiš sa nekom ljepljivom trakom ili slično na ćoškovima jer se tu najčešće s vremenom krene odvajati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 10:03 (ibme74).
13 godina
offline
Futura it - iskustva

Ako je profil monitora s boka jako tanak, ja ti nebi preporučio da lijepiš ledice na monitor jer se one, iako su led, također dosta griju, a i sam panel se grije. 

Ak je deblji, samo lijepi

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Futura it - iskustva

Mislim da je dovoljno povuci vertikalno po nosacu monitora

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Futura it - iskustva

BLB je normalan na monitorima... ja imam Dell Ultrasharp UP2516D koji je neusporedivo ozbiljniji i kvalitetniji monitor od ovog AOC poluproizvoda, pa ima BLB, i to solidno.

Nema pomoći, danas se štedi na svim faktorima u proizvodnji pa tako za posljedicu imamo sve nekvalitetnije proizvode s neusporedivo manjom količinom kontrole kvalitete u tvornicama.

 

Inače, ako kupujem opremu kupujem samo u Futuri. Dečki su odlični, rade vrhunski posao, reklamacije su mačji kašalj i roba je ekstremno brzo ovdje. Uzimam privatno i za firmu.

Prezadovoljan i ne mogu ih dovoljno nahvaliti.

Know your limits.
Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Futura it - iskustva
guls kaže...

BLB je normalan na monitorima... ja imam Dell Ultrasharp UP2516D koji je neusporedivo ozbiljniji i kvalitetniji monitor od ovog AOC poluproizvoda, pa ima BLB, i to solidno.

Nema pomoći, danas se štedi na svim faktorima u proizvodnji pa tako za posljedicu imamo sve nekvalitetnije proizvode s neusporedivo manjom količinom kontrole kvalitete u tvornicama.

 

Inače, ako kupujem opremu kupujem samo u Futuri. Dečki su odlični, rade vrhunski posao, reklamacije su mačji kašalj i roba je ekstremno brzo ovdje. Uzimam privatno i za firmu.

Prezadovoljan i ne mogu ih dovoljno nahvaliti.

 Ma, je, to je jako kvalitetan monitor... brzina 6ms, QHD IPS (nije ni 4K) kontrast 1000:1, i što je tu bolje od moga AOC monitora.. ?

Veća cijena, to je istina ...

 

Monitor te cijene bi trebao imati jako mali Backlight Bleeding, a ne da je to normalno i to, još ga imaš  "solidno" 

 

Imam kući i onu jeftinjaru od monitora Dell 27" SE2722H, 4ms, koji sam platio u Linksu 1070 kn, 5 god garancije (još uvijek vrijedi gara) a jedva sam nazirao probijanje PO.

 

Tako, da, u istoj seriji ima i boljih i lošijih panela, kako te potrefi.

To, što ti kažeš da je to normalno, nije.

 

Telefonirao sam odmah u jutro u 9:07 h (možeš provjeriti) i lik nije bio ljubazan, jednostavno mi je rekao nakon moga uvoda....... "to je tako" bla..bla. žurio nekud i spustio slušalicu..

Dakle, ni tu nam nisu iskustva ista, nisu oni tako ljubazni kao što se predstavljaju, posebno ako nisi iz Zagreba.

 

Da živim u Zagrebu danas bi izašao s posla i nabio bih mu monitor pred nos u trgovinu, a on zna da ću ja se teško odlučiti na povratak monitora, jer mi je to komplikacija.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice