Futura it - iskustva

poruka: 1.179
|
čitano: 475.792
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Ma nije to. Da bar je hehe. Šaljemo pc nazad čim prije se bude moglo.

15 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Ta ploca ima dijagnosticke ledice, koji error je to po njima?

13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

CPU je rekao da svijetli crveno.

15 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

U tom slucaju ja bi isao ovim redom:

 

1. Provjeri dali je napoj za cpu dobro spojen, isto tako dali je cpu cooler spojen na ispravno mjesto i dali je uopce spojen(isto tako ako je modualaran psu da je dobro ustekano i ste strane).

2. Vidjeti jel treba cooler dotegnut mozda, ali najbolje bi bilo reistalirati i cpu i cooler ponovno

3. BIOS updatjetat na zadnju non beta verziju

9 godina
offline
Futura it - iskustva

Sve to sto petlja moze samo kasnije uzrokovat probleme, pogotovo oko cpua. Nek je pin iskrivljen na maticnoj bit ce kasnije tko je sto napravio. I jedni i drugi ce se mislit tko je sto radio. Ako ne radi a doslo je slozeno, provjeri se eventualno ram/cpu/gpu i bok, vracas natrag. Al oke.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Pozdrav, na računala kod slaganja stavljamo najnoviji bios, te provjeravamo da sve radi ispravno. Tako da ako dođe do kupca računalo koje ne radi, nažalost to je radi dostavne službe i njihovog baratanja paketima. Ovaj mjesec je bilo nešto više takvih paketa radi većeg obujma posla, i nadamo se da će od idućeg mjeseca biti manje paketa pa će i dostavne službe malo više paziti na sve što se šalje. 

Svakako preporuka da ne dirate ništa po računalu nego se javite na mail pa ćemo poslati kurira po računalo i rješiti problem. 

 
10 0 hvala 3
16 godina
offline
Futura it - iskustva

Generalno kod nas su kuriri živa koma. Od starih horror priča sa Overseas-om (tipa čekaš ga na "čekuši" cijeli dan i onda ti frajer pošalje mail update da je bio pokušaj dostave, a nije te bilo doma), evo par svježih:

- naplati 200kn za paket 90km dalje, ali nema opciju lomljivo, ili nedo bog da su na kutiji strelice kako nešto MORA, pa se natezali jedno vrijeme prije nego sam mu dao paket
- dofura auto gume, pakirane 2x2. Da mi preko ograde jedne (imam velikog psa) i velim samo par sekundi (al doslovno) da ih odnesem u hodnik. Frajer sav nadrkan baci druge dvije posred dvorišta i naravno, strani predmet, miris po svim paketima i još se nisam okrenuo, već je pas pišao po tome. 30 sekundi nije htio pričekat

From the top of my head. Tako da, nemojte se čuditi ako vam nove konfe ne rade, svašta ti paketi prođu do svog odredišta. Zato za svaki slučaj uvijek snimam svaki unboxing (ne radi prodavača jel nego samog dostavljača koji btw nikad nema vremena za ono pravo da pred njim otvoriš)

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
Lovac kaže...

Zato za svaki slučaj uvijek snimam svaki unboxing (ne radi prodavača jel nego samog dostavljača koji btw nikad nema vremena za ono pravo da pred njim otvoriš)

 Pa najbolje da će čekati tebe da sve isprovjeravaš, otvoriš kutije, da nosaš auto gume okolo i tako 150 ljudi dnevno... :facepalm:

Jel ti možda slučajno palo na pamet da stvarno nema vremena i da ti nisi centar svemira pa da može kod tebe provesti 10 minuta na istovaru?

 

A i ovo što se trgovina Futura ograđuje od PC-a koji ne radi i kažu to je radi dostavne službe, to je isto dno dna, najlakše je prebaciti na drugoga.

13 godina
offline
Futura it - iskustva

Zajeban je to posao  , em se vozas lijevo-desno vamo-tamo a u gradu guzva i nervoza i onda jos nosi paket nekome na peti kat.Koliko sam skuzio nekad ni nemaju vremena da predaju tebi paket u ruke nego ostave kod nekog partnera ili u posti (barem tako rade u AT, nisam siguran za HR) i na tebi je da u odredenom vremenskom roku pokupis svoj paket.

Dosta ljudi se zali na to ali da mi nismo centar svijeta i gdje bi oni stigli.A opet ako si mu rekao da priceka mogao je ostavit sa one strane ograde i cao baja zurim.

 

FuturaIT Slozio bih se sa vama sve 5.

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Futura it - iskustva

Ako je probao da li su dobro sjele grafička i memorije u slotove, provjerio da li su priključci od napajanja dobro spojeni, a računalo nije razbijeno, teško da je do dostave.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Futura it - iskustva

Dostava može biti kriva samo ako se već na kutiji vide udubljenja i oštećenja, ali tada se paket ni ne treba preuzeti.

Ako je kutija proizvoda neoštećena, a proizvod ne radi, onda je greška trgovca i nije sve dobro provjerio, bez obzira što oni kažu.

 
0 4 hvala 0
13 godina
online
Re: Futura it - iskustva

ja nigdje nisam vidio da je futura rekla da nisu oni krivi. svakome su savjetovali da posalju pc nazad... 

8 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Vader kaže...

Ako je probao da li su dobro sjele grafička i memorije u slotove, provjerio da li su priključci od napajanja dobro spojeni, a računalo nije razbijeno, teško da je do dostave.

 Tesko je ne sloziti se s ovim argumentom.

 

Da postoji sansa da se nesto pomakne, odspoji, radi transporta, svakako, no to je onda rutinski pregled, stisnes da sjedne i amen.

 

Ako kompjuter ne daje nikakve znakove zivota, a nije vidljivo osteceno nista, onda to nema veze s transportom. Da, desi se, 1 od 1000 slucajeva da nesto sto radi ugasis,  i vise nikad ne upalis, slazem se, no opet...

 

No svakako nebih nista cackao po tome, ne radi - vratis, ljudi ce pogledati, popraviti/osospobiti, vratiti nazad, svakim cackanjem samo njima pravis dodatni posao.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
9 godina
offline
Futura it - iskustva

Ma pc se šalje nazad na popravak. Nije to sad smak svijeta ali ako je složeno sve onda je za očekivati da bar uđe u bios. Znam da će oni to sve dobro riješiti samo kad daš 10 000kn na konfiguraciju i dođe na badnjak a ne radi stvarno ti bude crnjak malo žešći. Nije tu nitko kriv ali nećemo se sad igrati majstora i čačakati, poslat ćemo nazad da dečki riješe i dobro. Stvarno je jako puno mogućih kombinacija tko je i šta je pogriješio ali sigurno nije ništa namjerno, možda se zbilja nešto pomaklo u transportu jer dečki što rade dostave isto imaju milijune pakete pogotovo sada kad je korone. Nećemo sad crnjačiti postam update kad se sve riješi. :)

 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Damir22 kaže...
Vader kaže...

Ako je probao da li su dobro sjele grafička i memorije u slotove, provjerio da li su priključci od napajanja dobro spojeni, a računalo nije razbijeno, teško da je do dostave.

 Tesko je ne sloziti se s ovim argumentom.

 

Da postoji sansa da se nesto pomakne, odspoji, radi transporta, svakako, no to je onda rutinski pregled, stisnes da sjedne i amen.

 

Ako kompjuter ne daje nikakve znakove zivota, a nije vidljivo osteceno nista, onda to nema veze s transportom. Da, desi se, 1 od 1000 slucajeva da nesto sto radi ugasis,  i vise nikad ne upalis, slazem se, no opet...

 

No svakako nebih nista cackao po tome, ne radi - vratis, ljudi ce pogledati, popraviti/osospobiti, vratiti nazad, svakim cackanjem samo njima pravis dodatni posao.....

 

Nebi vjerovali koliko često se događaju štete koje na kutiji uopće nisu vidljive, evo i video računala od kolege iz ovih postova, da vidite zašto računalo nije radilo kada je dostavljeno:

https://streamable.com/qm51pb


U zadnje vrijeme najčešći kvar je da hladnjak lagano povuče procesor iz socketa, i računalo ne želi upaliti.

13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Futura_IT kaže...

zadnje vrijeme najčešći kvar je da hladnjak lagano povuče procesor iz socketa, i računalo ne želi upaliti.

Kad im se sustav montaže procesora koma, ovo se ne može dogoditi na Intelu i zbog ovako nečega AMD nikada neće biti u mojoj mašini.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Futura_IT kaže...
U zadnje vrijeme najčešći kvar je da hladnjak lagano povuče procesor iz socketa, i računalo ne želi upaliti.

 Lol, ovo je presmjesno, pa kako je moguce da im se u dizajnu socketa ovakve stvari dogode...

Valentin17 kaže...

Kad im se sustav montaže procesora koma, ovo se ne može dogoditi na Intelu i zbog ovako nečega AMD nikada neće biti u mojoj mašini.

 Kako sam davno raskrstio s tim amdom :P

9 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Je li češće problem kod original ili aftermarket hladnjaka?

Da li bi riješenje bilo označiti kutiju u dostavi da stoji polegnuta (cpu hladnjak i gpu uspravno), jer ne bih se čudio da ze taj paket dostavlja i naopako, sve ovisi o dostavljačima, koji su zadnjih mjeseci pregaženi poslom.
SSD koliko si mi života uštedio...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Valentin17 kaže...

Kad im se sustav montaže procesora koma, ovo se ne može dogoditi na Intelu i zbog ovako nečega AMD nikada neće biti u mojoj mašini.

 Zato kod Intela imaš vrlo osjetljive nožice na socketu.. po pitanju dobrog kontakta između procesora i ploče osobno sam češće imao problema sa Intelom, pa sam eto opet na Intelu.. 

Bur33k kaže...
Je li češće problem kod original ili aftermarket hladnjaka?

Kod original hladnjaka se ovo ne bi dogodilo jer nit je toliko težak niti visok.. dakle ovaj gore slučaj je najgora moguća kombinacija - visok i relativno težak tower cooler koji koristi AMDov sistem montaže sa polugicom. Čudi me kako ništa nije puklo..

Ali to je klasičan problem slanja složenih konfica koje imaju težak cooler ili tešku grafičku, u transportu se to često zna svakako bacati i ništa čudno da se dogodi nešto u ovom stilu ili još i gore..

ansha: Pomelo te
8 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Futura_IT kaže...
Damir22 kaže...
Vader kaže...

Ako je probao da li su dobro sjele grafička i memorije u slotove, provjerio da li su priključci od napajanja dobro spojeni, a računalo nije razbijeno, teško da je do dostave.

 Tesko je ne sloziti se s ovim argumentom.

 

Da postoji sansa da se nesto pomakne, odspoji, radi transporta, svakako, no to je onda rutinski pregled, stisnes da sjedne i amen.

 

Ako kompjuter ne daje nikakve znakove zivota, a nije vidljivo osteceno nista, onda to nema veze s transportom. Da, desi se, 1 od 1000 slucajeva da nesto sto radi ugasis,  i vise nikad ne upalis, slazem se, no opet...

 

No svakako nebih nista cackao po tome, ne radi - vratis, ljudi ce pogledati, popraviti/osospobiti, vratiti nazad, svakim cackanjem samo njima pravis dodatni posao.....

 

Nebi vjerovali koliko često se događaju štete koje na kutiji uopće nisu vidljive, evo i video računala od kolege iz ovih postova, da vidite zašto računalo nije radilo kada je dostavljeno:

https://streamable.com/qm51pb


U zadnje vrijeme najčešći kvar je da hladnjak lagano povuče procesor iz socketa, i računalo ne želi upaliti.

Uz svo dužno poštovanje, ali tako se hladnjak kojeg dobro primi pasta ne skida. I što on lijevim šrafcigerom kao odšarafljiva, ako se vidi da jedini mogući šaraf koji može odšarafljivati ne dira? A drugo što nema odšarafljivati.

3 godine
offline
Re: Futura it - iskustva

Kako je moguče da hladnjak "izvuče" cpu iz socketa?!

Sry prijatelju-ne stručna montaža....Ako se hladnjak montira PRAVILNO to se ne događa

15 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Vader kaže...
Futura_IT kaže...
Damir22 kaže...
Vader kaže...

Ako je probao da li su dobro sjele grafička i memorije u slotove, provjerio da li su priključci od napajanja dobro spojeni, a računalo nije razbijeno, teško da je do dostave.

 Tesko je ne sloziti se s ovim argumentom.

 

Da postoji sansa da se nesto pomakne, odspoji, radi transporta, svakako, no to je onda rutinski pregled, stisnes da sjedne i amen.

 

Ako kompjuter ne daje nikakve znakove zivota, a nije vidljivo osteceno nista, onda to nema veze s transportom. Da, desi se, 1 od 1000 slucajeva da nesto sto radi ugasis,  i vise nikad ne upalis, slazem se, no opet...

 

No svakako nebih nista cackao po tome, ne radi - vratis, ljudi ce pogledati, popraviti/osospobiti, vratiti nazad, svakim cackanjem samo njima pravis dodatni posao.....

 

Nebi vjerovali koliko često se događaju štete koje na kutiji uopće nisu vidljive, evo i video računala od kolege iz ovih postova, da vidite zašto računalo nije radilo kada je dostavljeno:

https://streamable.com/qm51pb


U zadnje vrijeme najčešći kvar je da hladnjak lagano povuče procesor iz socketa, i računalo ne želi upaliti.

Uz svo dužno poštovanje, ali tako se hladnjak kojeg dobro primi pasta ne skida. I što on lijevim šrafcigerom kao odšarafljiva, ako se vidi da jedini mogući šaraf koji može odšarafljivati ne dira? A drugo što nema odšarafljivati.

 Kukicu je otkopco kolko sam ja skuzil da ne iscupa cpu na silu iz socketa kad ga vadi.

8 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Bur33k kaže...
Je li češće problem kod original ili aftermarket hladnjaka?

Da li bi riješenje bilo označiti kutiju u dostavi da stoji polegnuta (cpu hladnjak i gpu uspravno), jer ne bih se čudio da ze taj paket dostavlja i naopako, sve ovisi o dostavljačima, koji su zadnjih mjeseci pregaženi poslom.

 

Ako je kuriri u igri možeš ti napisati što želiš, pogotovo u ovo vrijeme. Taj paket će letitit i po par metara na pod i biti bacan okolo....

Ponekad se čudim kako stvari uopce rade...

 

10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
renato1977 kaže...

Kako je moguče da hladnjak "izvuče" cpu iz socketa?!

Sry prijatelju-ne stručna montaža....Ako se hladnjak montira PRAVILNO to se ne događa

 Ne znam za montažu ali demontaža je sve samo ne stručna. Kako je moguće da pasta stara dva dana tako zapeče da iščupa cpu s hladnjakom??? Vrabac na grani zna da se hladnjak prije vađenja malo zarotira lijevo desno da vakum između cpu-a i hladnjaka otpusti.

Krajnje nestručno odrađeno i još k tome snimljeno i dato nama za gledanje. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
9 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Bez brige složili smo i rastavili već na tisuće računala i znamo na koji način se skida hladnjak s procesora. Ali ovo je situacija u kojoj znamo da je hladnjak isčupao procesor i micanje hladnjaka lijevo desno će dovesti do piganja pinova tako da je ovako jedini način da se sve izvadi bez ikakve štete. 

I mi bi voljeli znati kako se uspije tako primiti procesor, isprobali smo dosta pasti da vidimo da nije u njima problem i sa svakom se događa ista stvar. 

Računalo je poslano korisniku, od nas dosta na ovu temu. Hvala svima na podršci i komentarima. 

 
11 0 hvala 2
5 godina
offline
Futura it - iskustva

Sto ste napali kao osice. Pa da je i greska, grijesiti je ljudski... Tko radi taj i grijesi.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Futura_IT kaže...

Bez brige složili smo i rastavili već na tisuće računala i znamo na koji način se skida hladnjak s procesora. Ali ovo je situacija u kojoj znamo da je hladnjak isčupao procesor i micanje hladnjaka lijevo desno će dovesti do piganja pinova tako da je ovako jedini način da se sve izvadi bez ikakve štete. 

I mi bi voljeli znati kako se uspije tako primiti procesor, isprobali smo dosta pasti da vidimo da nije u njima problem i sa svakom se događa ista stvar. 

Računalo je poslano korisniku, od nas dosta na ovu temu. Hvala svima na podršci i komentarima. 

 Hladnjak je mogao iščupati procesor jedino ako nije bio dobro zakačen a i to je malena mogućnost. 

Ja mislim da ovdje netko mlati praznu slamu

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
offline
Futura it - iskustva

Može se iščipati bez problema kada se pasta zalijepi kroz ispravno zaključan socket. Zato je bitno koja se pasta koristi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 7:08 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Futura it - iskustva

Nikad nisam doživio tu situaciju da su kvačice od hladnjaka tako jake, a da su ujedno dovoljno jake i plastike od bracketa da ne popucaju mjesta za koja se kvači, pa da slijedom toga kvačice odignu procesor iz socketa. Scenarij iz zone sumraka. Ustvari, fizički gledajući smjer sila to je nemoguće. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 7:42 (Vader).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Futura it - iskustva

Stavi neku žvaku od paste pa probaj :D Ide ovo sa snimke bez problema, točno tako kako je snimljeno.

 

edit; što misliš zašto je Intel prebacio odgovornst na MBO, iskrivljeni pinovi nisu neka rijetkost zbog ovakvih stvari.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 7:49 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice