Kupovina preko net-a

poruka: 7
|
čitano: 8.517
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kupovina preko net-a

evo danas opet izrevoltiran, tražia joystick tj. gamepad i proša cili split nisan bia u linksa ne znam di je, uglavnom nisan nidgi naša

prvo bia u vemila iako su me već razočarali kad sam iša kupovat ram i grafičku rekli sa da nema ništa i da stranica vridi samo za zg, šta je najgore stavljaju

cjene i druge stvari, jednostavno sam se pokupia i iša ća

proša san još hg spot, procesor i tehnomax i nisan naša

pa bih vas sad pita kako kupovati preko net-a, jer mi se nekako izgleda najviše isplati a pošto nikad nisan kupova da mi malo pojasnite

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kupovina preko net-a

npr. odes na stranicu od linksa - registriras se - nadjes proizvod i stavis ga u kosaricu - onda ga narucis - jedino ne znam jel se placa kada ga dobijes ili odmah

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
offline
Kupovina preko net-a

da, još da pitam dali dolazi na kućnu adresu i kako plaćam uplatnicu na poštu ili npr, taj dućan u kojem naručim preko net-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kupovina preko net-a
Makić kaže...

da, još da pitam dali dolazi na kućnu adresu i kako plaćam uplatnicu na poštu ili npr, taj dućan u kojem naručim preko net-a

 Ovdje ti piše način dostave. A ovdje možeš vidjeti način plaćanja.
Moj potpis.... :)
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina preko net-a

ako se radi o LINKS-u

tada možeš platiti kad ti donesu do kuće narudžbu

dostava ti je 60kn(prije nekoliko dana sam naručio neke sitnice)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kupovina preko net-a

Hm, ako se radi o bilo čemu, preporučam slijedeće (ja sam tako napravio, makar ja sam zaposlen ko student i dobijam plaću na žiro pa mi je ovo savršeno)

 

1. Odeš u PBZ i kažeš da želiš napravit žiro (besplatno je)*

2. Kažu ti dođi tad i tad i dobit ćeš karticu (Visa electron, radi na bankomatu)

3. Uplatiš pare (potrebnu količinu) na žiro račun i možeš kupovat preko neta bez beda.

 

E sad to je sve super ako kupuješ nešto u RH, ako oćeš naručiti nešto izvana također preporučam da prvo odradiš ovo iznad a potom slijedeće.

 

4. Odeš na: https://www.paypal.com/hr i napraviš si račun (besplatno)

5. Na njega regaš karticu (tu visu electron od žiro računa). Paypal ti skine 2$ sa žiro računa (koje dobiješ kad se validacija kartice odradi do kraja) a tebi pošalju validacijski kod (ne šalju e-mailom). E sad najbrži način da vidiš isti je pri kreiranju žiro računa potpisat i uslugu PBZ365Optima (internet bankarstvo) za koju nećeš platiti aktivaciju (osim ako neuzimaš čitač kartica koji košta 50kn samo to više nije ta usluga onda nego usluga prelazi u PBZ365@NET). Mjesečna naknada za korištenje PBZ internet bankarstva iznosi 8 kn i automatski ti se skida sa žiro računa (koji nemože u minus, pa ako nemaš para na računu da ti naplate tih 8 kn ugase ti internet bankarstvo).

6. U roku 2-3 dana nakon reganja kartice na paypal dobiti ćeš na izvještajima uplata i isplata na internet bankarstvu taj validacijski kod.

7. Ukucaš ga u paypal sajt i to je to imaš reganu karticu na paypal i možeš kupovati i izvan RH.

 

Način plaćanja preko paypala ide instant, ti platiš nešto sa svojim paypal accountom, a paypal ti automatski skine sa žiro računa, naplati tu cifru i par kuna (ovisi o iznosu toga što kupuješ) takse za preračunavanje kuna->dolar po zadnjem tečaju PBZ-a. Nikad ne škodi uplatiti na žiro zato koju kunu više od cijene onoga što u biti kupuješ.

 

Napomena: Ako kupuješ nešto elektroničke robe izvana a skuplje je od 90$ platiti ćeš carinjenje na tu cifru, te ako ti ga dostavlja DHL barem još 100 kn trošarice za špediciju i dostavu.

 

Eto nadam se da sam bio jasan, ako nekoga još što zanima, neka slobodno pita (inače ovo je isprobana metoda koju ja osobno koristim).

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupovina preko net-a

evo pošto mene zanima isto nešto slično a da ne otvaram novu temu bezveze postat ću to ovdje...

 

 

pošto se nikada nisam bavio online kupovinom i neznam kako to sve funkcionira molio bih nekoga da mi odgovori na pitanja koja ću postaviti i da što opširnije objasni to?

 

Uzmite u obzir da bi kupio kod Vemil-a ili Acquisitum Magnum-a

 

evo recimo ja se sad registriram na jednoj od te dvije stranice i sad si u košaricu dodam komponente i želim da mi dostave to poštom na adresu i da "PLATIM GOTOVINOM"... ono što znam je da je dostava negdje do 50kn ali to mi nije problem i znam da naplaćuju negdje do 150kn da mi slože komp ako odem kod njih ali mene zanima "ONLNE KUPOVINA"

 

udaljen sam od centra Zagreba nešto više od 50km

 

e sad slijede pitanja:

 

1. sad mene zanima ako ja sad odaberem plaćanje gotovinom preko interneta hoće li oni te sve odabrane komponente koje sam si ja složio u košaricu složiti u kućište i isporučiti na adresu kao gotovo računalo i naplatiti mi još zato što su to sve složili 150kn (neznam sad točno koliko je to slaganje konfe) ili će oni meni samo dostaviti sve komponente u kutijama (ne)raspakirane tako da si ja doma moram sam slagati komponente u kućište

 

nije da neznam složiti komp... ali uvijek mi je bolje da to naprave ljudi koji se puno više bave s tim tj. oni od kojih kupujem

 

2. e sad drugo pitanje, kako ću ja njima platiti gotovinom? 

hoću li ja njima platiti sve kad mi dostave na vrata (znači prilikom isporuke) ili to moram najprije platiti sve preko interneta sa karticom pa tek onda očekivati dostavu ili se može odabrati jedna od te da dvije opcije, da se dogovoriš s prodavačima

 

molio bih nekoga tko zna sve o toj online kupovini da mi objasni malo opširnije kakav je slučaj kod Vemil-a a kakav je kod Acquisitum Magnum-a, pošto nije sve isto

 

hvaal unaprijed

 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice