Kako promjenit ip

poruka: 20
|
čitano: 15.727
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako promjenit ip

Mene zanima dali je ikako moguce trajno promjenit ip znaci sve znamenke   :)

Neoo
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako promjenit ip

Ili imaš dinamički IP koji ti se svaki put automatski dodijeli ili imaš statički koji je isti svaki put kada upališ računalo,Alternativno,možeš surfati preko proxija.

oko za oko,pasta za zube
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 20:48 (dncrmt).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako promjenit ip

najbolje si napravi staticku i uvijek ti je ista .. :D ( za torrente kad namjestas najbolje a onda kad imas staticku mozes i portove forwardat ) Smijeh

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/541141739.png[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 21:12 (marinn95).
15 godina
neaktivan
offline
Kako promjenit ip

E sad za koju primjenu želiš promjeniti ip, da isti bude trajan.


Ip koji dobijaš od svog ISP-a (davatelja internet usluga) se mijenja pri svakome reconectu ili nakon što prođe 24 sata aktivne veze. Da bi on bio statičan moraš platiti 500kn + PDV mjesečno i imati ćeš tu opciju.

 

Ukoliko želiš zadati statičan ip na svoju mrežnu karticu (lan/wlan) onda ideš na slijedeći način.

 

XP

---

 

Start - Control Panel - Network connections.

 

Vista

---

 

Start - Control Panel - Network and Internet - Network and Sharing center. Sa lijeve strane ćeš vidjeti izbornik sa opcijom Manage network connections. Klikni na njega.

 

Ovo dalje vrijedi za svaki os:

 

Tamo ćeš viditi konekcije koje imaš. Ukoliko imaš Dial up konekciju ili Broadband konekciju (npr imena T-com) na njoj nemoj stavljati statičke adrese jer se nećeš moći spojiti na internet. To je opcija samo za korisnike koji su se pretplatili kod ISP-a na takvu adresu.

 

Da bi podesio statičku adresu na svoju žičnu ili bežičnu mrežnu, odaberi jedan od tih adaptera (Local Area Connection - žična, Wireless Network Connection - bežična) na način da stisneš desnim klikom miša na njih i odabereš opciju Properties. Kada ti se otvori novi prozorčić u njegovoj sredini ćeš vidjeti jedan bijeli stupić sa popisom instaliranih protokola. Potraži Internet Protocol TCP/IP ili ako imaš vistu onda je to Internet Protocol version 4 TCP/IP - v4. 

 

U njemu imaš slijedeće:

 

Ip adress: adresa tvoga računala na mreži

Subnet mask: adresa korištene podmreže

Default Gateway: adresa korištenog routera/switcha

 

Primary i Secondary DNS: Serveri koje koristi tvoj davatelj internet usluga za pretvaranje tvojih upita iz tekstualnog u brojčani oblik i vraćanje informacija korisniku.

 

npr: korisnik kuca u adresnu traku svojeg browsera www.google.com, DNS server to pretvara www.google.com -> 209.85.129.147. Obrađuje upit i povezuje korisnika sa traženom stranicom.

 

E sad kako to treba izgledati. Dati ću primjer za svoj Siemens Gigaset SX763

 

Ip adress: 192.168.1.x (x može biti bilo koji ne zauzeti broj između 1-255. Broj 1 se ne koristi jer je to uglavnom adresa modema)

Subnet mask: 255.255.255.0 (bez puno pametovanja to je uvijek tako)

Default Gateway: 192.168.1.x (x označava broj modema. Većina ih ima broj 1 na kraju, nekolicina 254, a vrlo mali broj 2.1. Naravno sama adresa modema se može promjeniti u njegovom sučelju ovisno o potrebama mreže)

 

Primary i Secondary DNS: ove brojke ovise o tvome provideru. Trenutno se koriste slijedeći:

 

T-com

----

primary: 195.29.149.196

secondary: 195.29.149.197

 

Optima

----

primary: 85.114.32.7

secondary: 85.114.32.8

 

Carnet (i pripadajuće usluge, OptiCarnet, Carnet.Duo itd)

----

primary: 161.53.123.2

secondary: 161.53.160.2

 

To je manje više to. Ako predlažem ti postavljanje statične adrese ako misliš torente skidati. Jer ona adresa čije portove forwardiraš na samome modemu se odnosi dakako na adresu mrežnog adaptera pomoću kojega si povezan sa modemom.

ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati - Flegma
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Kako promjenit ip
evo napisano ti je u prošlom postu kako namjestiš ip adresu, a ako želiš da neke stranice misle da si iz druge države i ne želiš se muĉiti petljanjem po win. onda probaj s hide my ip, meni super radi, samo nije besplatan.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako promjenit ip

Kvalitetan odgovor nCH!

 

uz jednu zamjerku (detalj) - može dodijeliti bilo koji broj između 1-254, adresa 255 je rezervirana za broadcast (broadcast omogućava slanje paketa svim računalima u subnetu).

I find your lack of faith disturbing!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjenit ip

ima li neki program koji mijenja IP adresu.........mislim ja stalno moram restartovat router da bi mi se dodijelila nova a to traje 2 min........ima li program koji to na jedno dugme odradi mijesto restarta

14 godina
protjeran
offline
RE: Kako promjenit ip

Nemoraš restartat ruter ... ovisno koji modem/ruter imaš... uđeš u njega i klikneš disconect internet pa onda conect i ipe je promjenje .. i to traje par sekundi ...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjenit ip

gdje je to...??????

14 godina
protjeran
offline
RE: Kako promjenit ip

to ti je na 192.168.1.1 najčešće... to upišeš u preglednik! (ako koristiš t-comove rutere 100% je) tamo imaš svakakve postavke za podešavanje rutera pa čak i to disconect i conect

 

e da i kad upišeš 192.168.1.1 pita te user i pass ...

T-com:

thomson speedtuch - username: user

                                  password: 0000

SIEMENS Gigaset SX 763 - password: 0000

 

thomson TG 782 (i) username: user, a password ti piše brojkama na naljepnici ispod ruter

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2009 23:36 (5542).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjenit ip

ma znam za to......vec ne mislim na to.....ali rjesio sam problem,imam cryptload i skidam za rapida i on mi automatski promijeni IP adresu kad krene skidat drugil link,traje 15 sekundi

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjenit ip

evo mene zanima kako se mjenja ip adresa

ali da se najbolje izrazim zanima me ovo

npr igram my brute i sad bi ja promjenio ip adresu da si mogu raditi pupilse

jer ovako nejde kad napravim pupilsa  ne dobijem xp

piše mi

ip poslužitelja ta mi je uvjek ista

ip klijenta ta mi se uvjek mjenja

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2009 20:27 (CroDino).
14 godina
neaktivan
offline
Kako promjenit ip

niko nezna

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjenit ip

Copy paste sa jednog foruma, nisam testirao, probaj. (ako treba prijevod na hrv samo reci ;P)

 

Step 1) Open a notepad

Step 2) Copy and paste the following script into it:

 

ipconfig /release
net stop "DHCP Client"
net start "DHCP Client"
ipconfig /renew
pause

 

Step 3) File>Save as...> NewIP.BAT but do not press save yet.

Step 4)There will be a drop down that is categorized as encoding, click that and then change it to unicode.

Step 5) Now save this and run it.

I'm diggin' my way to somethin' better
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 18:56 (nekitamo).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjenit ip
nekitamo kaže...

Copy paste sa jednog foruma, nisam testirao, probaj. (ako treba prijevod na hrv samo reci ;P)

 

Step 1) Open a notepad

Step 2) Copy and paste the following script into it:

 

ipconfig /release
net stop "DHCP Client"
net start "DHCP Client"
ipconfig /renew
pause

 

Step 3) File>Save as...> NewIP.BAT but do not press save yet.

Step 4)There will be a drop down that is categorized as encoding, click that and then change it to unicode.

Step 5) Now save this and run it.

to je za my brute

14 godina
offline
Kako promjenit ip

kako da promjenim ip tako da mogu downloadati sa RS bez da moram čekat probao sam ipconfig/release.... ali ne radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako promjenit ip

Najjednostavnije ti je da skineš hide my IP i s njim da sakriješ (tj. promijeniš) IP adresu. Ja sam isprobao radi, samo ako koristiš trial verziju hide my IP će ti usporavati downloadanje.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjenit ip
loky4i4 kaže...

kako da promjenim ip tako da mogu downloadati sa RS bez da moram čekat probao sam ipconfig/release.... ali ne radi

 

Ja sam obično se disconnectao pa connectao.Ako ti je veza stalno online,ugasio sam pa upalio router.Uvijek je radilo!

oko za oko,pasta za zube
15 godina
neaktivan
offline
Kako promjenit ip

Imaš puno alaza za mjenjanje IP-a.

 

Razni VPN i proxy programčići.

 

najbolji je ULTRA VPN , kojeg kad upališ dobiješ IP nekog iz Francuske , ali net je sporiji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjenit ip

kad sam to skinuo piše mi da moram unesti username i pasword je li pametno da to napišem

mislim ako to napišem da nebi netko bio stalno na netu pa da mi još dođe veliki računMršti se

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice