Firefox - nightly builds

poruka: 543
|
čitano: 119.221
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Ne odustaje, nego neće raditi na 64-bitnoj podršci neko vreme. :)

 

Poboljšanje u odzivnosti stiže: https://twitter.com/FirefoxNightly/status/278627120371081217

Fx20 će imati i privatno pregledanje (aka private browsing) u novom prozoru (window) umesto dosadašnjeg privatnog pregledanja gde morate prekinuti sesiju da bi ste bili u privatnom pregledanju. Sada će biti moguće paralelno koristiti.

 

Inače, na Huawei G300, mobilni Nigthly na Androidu je takođe mnogo odzivniji nego trenutna stabilna verzija (17).

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Novosti vezane za 64-bitnu podršku.

Ciljevi za 2013 godinu.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox - nightly builds

Šta se desilo sa Firefox Home Tab-om? To je najavljeno još za verziju 4, sad smo na 18.0.1 (stable) i od toga ni traga, ni glasa.

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Ide se korak po korak.

Više informacija: https://wiki.mozilla.org/Firefox/Features/New_Tab_Page_v2

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Tab Candy/Panorama mogućnost postaje (ponovo) dodatakšto znači da je uklanjaju iz Firefoxa.

 

Iskreno, probao sam je par puta ali mi nije zanimljiva niti funkcionalna.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox - nightly builds

Meni također, skroz beskorisna stvar.

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox - nightly builds

zašto sad to?

meni je npr nekada stvarno dobro došla ta mogućnost (iskreno rijetko ali....)

 

nije valjda da toliko troši resursa da su morali to ukloniti, korisnije mi je to nego onaj firefox plugin (kako li se to već zove) za kojeg sam odmah tražio riješemke kako ga isključiti

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Nisam se udubio u razlog (mrzelo me čitati) zašto će biti uklonjeno. :)

 

Što se tiče JavaScript tima, malo novosti: http://javascript-reverse.tumblr.com/post/41949177399/js-team-update

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox - nightly builds

Ima li tko problema s Firefox profilima?

 

Napravio sam si 2 profila i problem je što se 2. profil uvijek izjednači s 1. profilom (bookmarksi, povijest pretraživanja, addonsi....sve.)

Uz pomoć MozBackup-1.5.1 povratim backup na 2. profil i nakon kratkog vremena dok sam na tom 2. profilu, cijeli se izjednači s 1. profilom (sve postane jednako kao i na 1. profilu)

 

Obrisao sam i 1. defaultni profil i napravio ponovno 2 profila svaki u posebnom folderu, ali se opet dešava isti problem!

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Koristiš sinhronizaciju ili?

Na koji način biraš koji ćeš profil pokrenuti?

 

Btw. Mozilla ima svoje prezentacije na FOSDEM-u. Raspored prezentacija se nalazi ovde, a možete ih i uživo pratiti ovde.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox - nightly builds

Sinkornizacija je bila uključena i to je vjerovatno bio problem (nju sam prije isključio ali izgleda da kada sam vraćao backup, vratile su se i postavke sync-a)

Sada je čini mi se sve u redu.

 

Profile mjenjam s "firefox.exe -p"

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Još malo informacija o JavaScirpt engine-u u Firefoxu:

 

A small update for you guys on the different compilers and GGC. I hope it answers some questions you had.

1) What's the deal with GGC and the impact for performance
I'm not involved with GGC and I only hear bits and pieces about it. But from what I've heard the GGC development is going nicely. There is still a lot of work to do, but it is coming. It will probably take another 2-3 months to get it in a functional state. It will decrease the GC pauzes even more and that will be very noticeable in the browser. As for increasing performance, yes it will increase performance, but only by reducing the GC time that happens during benchmarks. That means no increase for SS. For V8 we already identified some places that will definitely benefit from it. BUT the performance atm is not blocked on GGC. For most benchmarks where we are not on par with google chrome, the improvements coming from IonMonkey will be greater than the improvements GGC will bring. (At least that's what I assume from the measurements I did)

2) What's the deal with JaegerMonkey
It will get removed. Yeah I'm really happy with that. There are some reasons for this. Many optimizations in JaegerMonkey are hacked together, because there is no decent way to do. IonMonkey has a much easier/better design in that regard. Also JaegerMonkey needs to recompile whenever types changes ... That's one of the reasons of our bad performance on SS. Also it looses it's information when we compile IonMonkey, resulting in the performance differences of 10% on some V8 benchmarks. ETA is when the replacement baseline compiler is done and at least as fast as JaegerMonkey.

3) What's the deal with Baseline
Shaping up nicely. The basic design is done and the hardest part are in. That is almost all opcodes get compiled to a basic version. Later on we can improve the generated output by seeing which types flow in. Evilpie, a contributor, has already begon with this, Thanks! But the major focus is nowto fix all the failing tests. Last thing I heard it would take another 2-3 months.

4) What's the deal with IonMonkey
Most faults are now gone and we are fully looking at performance issues. Mostly on the V8 benchmark, a benchmark where we were historically bad at. That has given us already nice gains since October. This focus will continue in the next few months.

 

http://arewefastyet.com/ - za kratko vreme su se poboljšali rezultati na raznim benchmarkovima.

 

Ono što je dobra stvar je i što idu ka što boljoj optimizaciji korišćenja memorije, što bi značilo da bi Firefox trebao koristiti manje memorije u buduće.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Prilično impresivno: klik

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Firefox - nightly builds

Može jedan off topic?:

Kak da upalim na lisici side bar za bookmarkove?

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox - nightly builds

Ctrl + B ... misliš na to?

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Firefox - nightly builds

jes.

kompa puno hvala

tipkam po glupim postavkama 3 sata

{#}

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Australis tabovi u UX izdanjima: http://paulrouget.com/e/australis-ux/

Razlog zašto je toliko drugo trebalo: http://mikeconley.ca/blog/2013/03/01/australis-curvy-tabs-more-progress/

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Firefox - nightly builds
icecold kaže...

Ako je kod sada optimiziran znači li to kako bi se australis uskoro mogao pojaviti i u betama/finalnim verzijama??

 

icecold koja je tvoja "uloga" u mozilli? pišeš li kod, daješ ideje ili samo testiraš i šalješ feedback?

Može li svaki "smrtnik" dati nekakvu svoju ideju ili to mogu samo mozilla članovi?

Ovo pitam samo informativno, a znam da se nalaziš i na about:credits, pa koga bolje pitat nego tebe {#}

Tko se zadnji smije, nije skužio!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox - nightly builds
sisko93 kaže...

Ako je kod sada optimiziran znači li to kako bi se australis uskoro mogao pojaviti i u betama/finalnim verzijama??

 

icecold koja je tvoja "uloga" u mozilli? pišeš li kod, daješ ideje ili samo testiraš i šalješ feedback?

Može li svaki "smrtnik" dati nekakvu svoju ideju ili to mogu samo mozilla članovi?

Ovo pitam samo informativno, a znam da se nalaziš i na about:credits, pa koga bolje pitat nego tebe {#}

Optimizovan je na razini trenutne teme što ostavlja mogućnost da ga dodatno optimizuju kako bi bio još brži.

Pored toga, tu je i preostalo poliranje. ali mislim da bi se uskoro trebao pojaviti u Nightly-u.

 

Moja uloga je vođenje (organizacija, marketing itd) srpske Mozilla zajednice i prevođenje stranica.

 

U početku sam testirao i prijavljivao probleme, i sada to uradim ali retko.

Pored zajednice, pratim i dosta stvari ali nisam uključen u sam rad.

 

Svako može da da ideju. :) Po meni, najbolje je biti deo Mozile (da li kroz zajednicu ili ovako sam) jer na taj način imaš bolji uvid i veće šanse da se ta tvoja ideja ili predlog uzme u obzir. 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Spremite se na zoom shockove, Firefox za 3 verzije (od 22) počinje istinski poštovati high DPI setting u Windowzima, meni je sve postalo veće, ne znadoh zašto, a sad mi je sve jasno.. Trenutačno mi je ko šaka u oko, valjda ću se navić, jer kad se isključi ne valja, nije kao prije, sve je premalo.

 

To su sve ovi ekrančići 10'6 i 13'3 sa fullHD rezolucijama krivi. {#}

 

Pogledat za egzampl:

 

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Firefox - nightly builds
Teerex kaže...

Spremite se na zoom shockove, Firefox za 3 verzije (od 22) počinje istinski poštovati high DPI setting u Windowzima, meni je sve postalo veće, ne znadoh zašto, a sad mi je sve jasno.. Trenutačno mi je ko šaka u oko, valjda ću se navić, jer kad se isključi ne valja, nije kao prije, sve je premalo.

 

To su sve ovi ekrančići 10'6 i 13'3 sa fullHD rezolucijama krivi. {#}

 

Pogledat za egzampl:

 

Uzas,primjetio sam da mi nes ne stima,prvo sam mislio da sam ja nes napravio a kad sam skuzio da nije do mene nado sam se isprvljanju problema od strane firfoxa koji nije stigao.....

 

Kaj onda jel ovo trajno ili?

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 22:35 (lmutak).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox - nightly builds
lmutak kaže...
Teerex kaže...

Spremite se na zoom shockove, Firefox za 3 verzije (od 22) počinje istinski poštovati high DPI setting u Windowzima, meni je sve postalo veće, ne znadoh zašto, a sad mi je sve jasno.. Trenutačno mi je ko šaka u oko, valjda ću se navić, jer kad se isključi ne valja, nije kao prije, sve je premalo.

 

To su sve ovi ekrančići 10'6 i 13'3 sa fullHD rezolucijama krivi. {#}

 

Pogledat za egzampl:

 

Uzas,primjetio sam da mi nes ne stima,prvo sam mislio da sam ja nes napravio a kad sam skuzio da nije do mene nado sam se isprvljanju problema od strane firfoxa koji nije stigao.....

 

Kaj onda jel ovo trajno ili?

Bojim se da je, najgore je što koliko god šarafio po layout.css.devPixelsPerPx ne mogu dobiti onaj odnos texta i UI chroma kakav je bio, ono, chrome se smanji, ali UI tekst se previše smanji. Nije mi jasno jednostavno, a nije mi ni jasno zakaj IE10 izgleda dobro ko i IE9 a Chrome Canary i Firefox 22 mi ne pašu više. Ludilo..

Early adopter
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Zanmiljivo, kad se isključi ona opcija XP style scaling Chrome i Skype pošize, IE i Nightly ostanu isti.

 

Mislim da je jedina stvar koja se s pouzdanjem može reći to da je za cijelu ovu gungulu kriv Microsoft i njihov samonametnuti DPI rašomon.

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Možda ovo pomogne:

 

The new pref is 'layout.css.devPixelsPerPx'.

-1.0 makes Fx use the OS DPI. This is the default.
1.0 makes Fx use the original method of handling DPI. This will make things look normal again.

If you set the pref to a 2.0 everything will zoom 2x. A 3.0 will zoom things 3x, etc. You can use decimals (1.5). Using something like 0.5 will make things twice as small.

 

Set the pref to 1.0.

grab this add-on Theme Font & Size Changer and use it to change the font size of chrome text. I use 15 (my OS dpi is 120).

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Novi Baseline kompajler donosi bolje performanse, a u daljem radu smanjiće potrošnju memorije i doneti još bolje performanse. :)

 

Firefox je sada bez Generational Garbage Collention-a uz rame sa V8 Javascript engine-om. :) GGC tek dolazi. :)

 

http://arewefastyet.com/

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 10:58 (icecold).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

Ipak sam se navikao na ovaj HighDPI-aware Nightly {#}{#}

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Firefox - nightly builds

zar nije trebao australis biti u verziji 25... meni je sve po starom a imam zadnji nightly

također nemam update 59

http://www.askvg.com/download-mozilla-firefox-latest-nightly-version/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox - nightly builds

Od jučer je u Nightly kanalu i Australis UI.

 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Firefox - nightly builds

Što više nema nikakvih novosti? 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox - nightly builds

Zna li netko mogu li se u Australis temi podesiti ove stvari da budu kao na staroj temi

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice