Firefox dodaci (add-ons) izdvojena tema

poruka: 189
|
čitano: 105.072
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

jel postoji addon za firefox pomoću kojeg bi mogao sortirati bookmarke u bookmark toolbar.

npr da piše "torrenti" i kad kliknem na to da se otvori prema dolje i pokaže mi sve torrent stranice koje sam stavio u bookmark,pa onda drugi npr.   "forumi" da mi otvori prema dolje sve forume koje sam stavio u bookmark  itd.

Mrzim cheatere iz dna duše
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Nezaobilazni dodaci za firefox. Izdvojio bih tabmixplus koji je fantastičan za konfiguraciju ponašanja i izgled tabova. Roboform je najbolji password manager koji sam imao priliku isprobati. Xmarks je najbolji za sinhronizaciju bookmarka (radi na više pretraživača pa je zgodan ukoliko se koristi nešto drugo osim firefoxa povremeno). Flashgot i adblock ne trebam posebno predstavljati.

 

Pitanje: Što je najbolje koristiti da bi se promijenila plavkasta pozadina sučelja a da se zadrži aero look?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Evo ja s jednim pitanjem, nisan siguran jeli baš spada u ovu temu, ali nije ni daleko od toga, a i ilo mi je glupo radi toga otvarat novu.

 

Već po ko zna koji put iman problem da mi se neka stranicu uvukla tamo u homepage i nemogu je maknit.

Stoji mi searchqu.com, ja upišen stranicu koju oću za homepage, restartan firefox i eto opet ta searchqu.com! Maknia san je tamo iz onih dodataka, ali opet isti problem!!

Kako me nervira..... -.-

HOĆU NOVI NICK!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Firefox v3 dodaci (add-ons)
dr. zlo kaže...

Evo ja s jednim pitanjem, nisan siguran jeli baš spada u ovu temu, ali nije ni daleko od toga, a i ilo mi je glupo radi toga otvarat novu.

 

Već po ko zna koji put iman problem da mi se neka stranicu uvukla tamo u homepage i nemogu je maknit.

Stoji mi searchqu.com, ja upišen stranicu koju oću za homepage, restartan firefox i eto opet ta searchqu.com! Maknia san je tamo iz onih dodataka, ali opet isti problem!!

Kako me nervira..... -.-

Pa odi na opcije i pod karticom General promjeni početnu stranicu.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox v3 dodaci (add-ons)
mario.L_hr kaže...

Pa odi na opcije i pod karticom General promjeni početnu stranicu.

Pa napisa san, napravin to ali ono opet isto... Znači tamo u tab general pod početna stranicu stavin ono šta oću da mi bude, ali svaki put kad upalin Firefox bude ono!

HOĆU NOVI NICK!
14 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

^ U dodacima (extensions) pogledaj da li imaš nekakav toolbar, te ga obriši.

Možda ti i ovaj video pomogne:

 

Savet: kada god instaliraš neki program, uvek idi na custom!

Na taj način ćeš znati šta ti programi "proture" kroz instalaciju.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Da li postoji neki dodatak ili neki  program kako bi spriječio vrlo dosadne pop up prozore koji mi se otvaraju odmah nakon što otvorim neke stranice i kliknem bilo gdje na stranici. Imam adblock ali sa njime ne mogu spriječiti da mi se otvaraju stranice kao ova na slici. Uglavnom se ovakve promotivne stranice otvaraju u drugom Firefox prozoru.

Zna mi se dešavati da otvori nekoliko novih ff prozora a da čak nisam ni počeo otvarati sadržaje sa stranice.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2012 19:52 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Probaj sa Adblock Plus Pop-up.

Želite da saznate ko Vas prati na internetu?
"Dosluh" (Collusion) dodatak Vam omogućava da vidite koja treća lica (third party) prate Vašu aktivnost na internetu preko grafikona.
http://www.mozilla.org/en-US/collusion/

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Postoji li Firefox zamjena za Last.fm free player na Chromu?

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

dali se moze instalirati ovaj progres bar na mozila firefoks? onaj sa kruzicem ne dopada mi se a i nevidim ga dobro

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Možete malo živnuti temu, te navesti dodatke koje svakodnevno koristite i da su jako praktični.

 

Evo moje trenutne situacije:

 

http://i.imgur.com/Rs78l.jpg

 

- AddBlock+ uklanja sve reklame i gnjavaže

 

- Echofon  , pregledno i nenametljivo praćenje zbivanja na twitteru

 

- Flagfox  , na svakom sajtu kojeg posjetite, imate uvid gdje je smješten server

 

- Forecastfox,  u moru prognostičara, na kraju mi je ovaj najpouzdaniji i nenametljiv je (svidja mi se satelitski snimak kada dodjete misem povise ikone)

 

 

- Google Reader (u realnom vremenu stalna osvježenja rss-a koji me zanimaju)

 

- gTranslate , odličan prevoditelj bilo kojeg jezika na hrvatski.  samo osjenčite tekst na bilo kojem sajtu i prijevod je tu.

 

- Hotmail Watcher  (ili sadašnji outlook.com) notifikacija pristiglog maila

 

- SmoothWeel  nema "nazubljenog" skrolanja... sve teče glatko :)

 

- TabScope   , nema neke koristi od njega,ali kad je otvoreno puno tabova, vizualno ih vidim u malim prozorima

 

 

 

- TinyURL generator,  zakon stvar.  gdje god linkate neku web destinaciju, izbjegnite dugački iritirajući link.  skratite ga.

 

- WOT  , blokirajte pristup malicioznim, phishing i sličnim stranicama preko kojih možete pokupiti zarazu.  (vrši i reputaciju u pretraživanju)

 

 

I to je to... volio bih da podijelimo iskustva i da nađem još nešto zgodno iz vaših prijedloga.  Hvala svima!

 

btw, volim sve Dark.  Ovo je moja FF tema.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2012 14:12 (Siskin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

btw, volim sve Dark.  Ovo je moja FF tema.

 

 

Zna li netko može li se namjestiti na ovoj temi,da mi se vidi kada scrollam stranicu,

ona strelica,pošto je sve skroz crno pa da bude svjetlije.

Da brze mičem stranicu,sa strane.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Misliš na ovo?  Ili nešto drugo?

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox v3 dodaci (add-ons)
Siskin kaže...

Misliš na ovo?  Ili nešto drugo?

 

 

E bravo to mislim,kako da posvjetlim ili promjenim,jer mi se nikako ne vidi.

11 godina
neaktivan
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Mislim da je tako zapisano u kodu i ovim putem kao korisnici nemamo uticaja, jedino onaj tko je razvio skin.

Pa baš je skroz crno?  Meni je na svakom sajtu ovako vidljivo.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox v3 dodaci (add-ons)
Siskin kaže...

Mislim da je tako zapisano u kodu i ovim putem kao korisnici nemamo uticaja, jedino onaj tko je razvio skin.

Pa baš je skroz crno?  Meni je na svakom sajtu ovako vidljivo.

 

 

Nista,promjenit temu onda...mislio sam da se moze nekako posvjetlit.

Da makar promjeni boju kad dodjes sa mišom,ali nista nema veze...

15 godina
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Prvi put vidim ovu temu pa evo par preporuka:

 

1. Screengraber

 

- Slikanje cijelog prozora (doslovno cijelog, kao kada pritisnete tipku "PrtScr" samo sto ce vam ovako biti uslikano i ono sto ne vidite svojim ocima)

 

2. ImageZoom

 

- Samo ime govori, povecajte "nasilno" bilo kakve slike koje nadete (samo desni klik na sliku te drzati pritisnuto i okretati kotacic na misu)

 

3. Lazarus: Form Recovery

 

- Sigurno vam se par puta dogodio crash na mozilli, da vam je nestalo struje ili da vam je netko drugi jednostavno zatvorio FF prozore/tabove itd... pomocu ovog programa cete moci povratiti ono sto ste pisali odnosno program je u jednu ruku kao "Keylogger" koji pamti gdje ste tocno i sto pisali, vrlo korisno (spasilo me dosta puta)..

 

4. YouTube Auto Replay

 

- Sama rijec govori, dodaje novi gumb na youtube-u pomocu kojega mozete natjerati sami youtube da vam automatski replay-a pjesme/video-e i sto je jos bolje, mozete tocno odrediti "od kad do kad odnosno minute" i kada se pocne replay-ati nece vam se ponovno streamati video odnosno vec ce biti ucitano...

 

5. Bookmark Duplicate Detector

 

- Pretrazit ce vam cijeli "bookmarks" i pronaci duplikate tako da ne morate rucno traziti i brisati "duplice"... meni je korisno jer imam gotovo pa i 1000 spremljenih linkova (ozbiljno xD)

 

SADA HELP!!!

 

Mene zanima ima li nekakav addon koji bi zamijenio ovaj klasicni "History" kojeg imamo u Firefoxu? treba mi da je poredano po datumima i satima odnosno da tocno vidim kada sam sto otvarao itd...

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2012 3:28 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Firefox v3 dodaci (add-ons)

Kako proširit bookmark toolbar? Imam jedan red samo i ne mogu ga nikako proširit.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Firefox dodaci (add-ons)

imam Element Hiding Helper za text ads (uz AB plus) no problem je što s tim dodatkom moram na svaku riječ koja je reklama stisnuti da se makne i pretvori opet u normalan text pa me zanima jel ima koji add on da to obavlja samostalno čim se instalira da sam blokira takve pojave jer me bodu u oči i živciraju (vidi sliku)?

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 1:48 (9090).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox dodaci (add-ons)

Blokiraj domenu sa koje dolaze te reklame. Možeš biti i malo precizniji od blokiranja kompletne domene ako si vješt sa pisanjem filtera i znaš što radiš.

 

Takve stvari općenito govoreći dolaze sa skripti embeddanih na stranicu. Sa ctrl + shift + v otvori listu itema koje možeš blokirati i nađi skriptu koja je zaslužna za te linkove (prepoznat ćeš ju tako što dolazi sa domene koja ti servira oglase). U detalje ne mogu ići, potrebno je neko minimalno poznavanje web tehnologija i malo intuicije.

 

Možda da se jednostavno pretplatiš na listu koja već sadrži odgovarajući filter? Ja ni ne koristim dodatke za ABP, nakon malo prakse lako je sam napisati filter za bilo što.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
11 godina
neaktivan
offline
Firefox dodaci (add-ons)

evo jedan koristan link protiv "kolačića" http://blog.meteoadriatic.net/2013/12/08/kako-blokirati-obavijesti-o-koristenju-kolacica-cookies-na-web-portalima/

 

a ima i ovo rješenje - Self-Destructing Cookies 0.4.3 (Cookies when you need them, not when others need them to track you - gets rid of a site's cookies and LocalStorage as soon as you close its tabs. Protects against trackers and zombie-cookies)

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 1:17 (9090).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Firefox dodaci (add-ons)

Ova Firefox ekstenzija omogućava da koristite tipkovničke kratice za klikanje na linkove unutar web stranica, tako da ne morate uopće posezati za mišem prilikom korištenja Firefoxa. Ovakvo nešto sam tražio godinama i sad napokon mogu koristiti Firefox isključivo pomoću tipkovnice. Ova fenomenalna ekstenzija se zove VimFx.

vimfx1 vimfx1
vimfx2 vimfx2
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.7.2014 17:53 (A500).
 
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Firefox dodaci (add-ons)

Da li postoji neki add-ons koji omogučava skidanje slika sa stranice koja je zabranila skidanje slika? A ne može se preko "Inspect element-a"

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Firefox dodaci (add-ons)

Dal postoji za verziju 31 add ko za ranije verzije, a da radi, tipa.. "SeenBlock" - da na Facebooku ne prikazuje drugoj osobi pročitane "seen" poruke u inboxu, te "Lost friends notifier" - javlja o odbjeglim "prijateljima"

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Firefox dodaci (add-ons)

Postoji li nekakva alternativa za Ghostery?

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox dodaci (add-ons)
HrcHC kaže...

Dal postoji za verziju 31 add ko za ranije verzije, a da radi, tipa.. "SeenBlock" - da na Facebooku ne prikazuje drugoj osobi pročitane "seen" poruke u inboxu, te "Lost friends notifier" - javlja o odbjeglim "prijateljima"

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/unseen-fb/ radi sasvim OK.

12 godina
offline
Re: Firefox dodaci (add-ons)
3ler kaže...
HrcHC kaže...

Dal postoji za verziju 31 add ko za ranije verzije, a da radi, tipa.. "SeenBlock" - da na Facebooku ne prikazuje drugoj osobi pročitane "seen" poruke u inboxu, te "Lost friends notifier" - javlja o odbjeglim "prijateljima"

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/unseen-fb/ radi sasvim OK.

Tnx. A neki Lost Friends Notifier, ako znaš?

11 godina
neaktivan
offline
Firefox dodaci (add-ons)

trebam neki dobar program koji može sa neke stranice/foruma pokupiti sve slike od jednom da nemoram  klikati 1 po 1 i spremati ili da ima opciju sa kvačicom koje želim, a koje ne, s tim da ih skine u orginalnoj veličini a ne sličice?!

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Firefox dodaci (add-ons)
9090 kaže...

trebam neki dobar program koji može sa neke stranice/foruma pokupiti sve slike od jednom da nemoram  klikati 1 po 1 i spremati ili da ima opciju sa kvačicom koje želim, a koje ne, s tim da ih skine u orginalnoj veličini a ne sličice?!

Ima potraži zove se image picker :)

12 godina
protjeran
offline
Firefox dodaci (add-ons)

da li postoji neki addon za FF koji može ripat video s YT?

 

znam da ima addona koji skidaju video s YT, ali nisam našao ništa što bi mi pomoglo da ripam određeni video.

: ne mogu skinuti video sa ostalih kamera (gore lijevo u kutu su opcije koji se prijenos tj kamera želi pratiti - commented, tatami 1, tatami 2, tatami 3, tatami 4) koji god addon probam uvijek mi skida video s kamere "commented".

 

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice