VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 972
|
čitano: 398.352
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

 Nisam ni ja dugo baš popravo igrao u VRru jel mi je Steam Deck i neke druge non vr igre malo pažnju uzele, al mislim da bih danas mogao napokon ponovno upaliti svoga Questa i preć RE4VR napokon do kraja. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Kako da upogonim quest bez facebook računa? Nisam dosad imao račun i ne mislim ga zbog questa napraviti. Mislio sam da se može zasebni quest račun napraviti, ali ništa bez facebooka.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Alfredo nr.2 kaže...
Kako da upogonim quest bez facebook računa? Nisam dosad imao račun i ne mislim ga zbog questa napraviti. Mislio sam da se može zasebni quest račun napraviti, ali ništa bez facebooka.

 Koliko znam, ne može bez fb acc-a više. Išlo je do jednog trena na q1 ali na q2 od početka forsaju.

 

Btw, postoji šansa da ti bannaju račun ako napraviš neki fejkani. Vidio već jednom takav slučaj

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 15:10 (dax-lax).
15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ok, onda ništa. Oculus ide u prodaju, osim ako netko ima stari Oculus račun za podijelit :)
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Alfredo nr.2 kaže...
Ok, onda ništa. Oculus ide u prodaju, osim ako netko ima stari Oculus račun za podijelit :)

 Kak misliš stari račun? Čak i da ga nisi spojio, dosta igara i funkcija nećeš moći pokrenuti/aktivirati. Barem ja nisam mogao dalje bez spajanja, nakon što sam dugo vremena radio preskok plus

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Alfredo nr.2 kaže...
Kako da upogonim quest bez facebook računa? Nisam dosad imao račun i ne mislim ga zbog questa napraviti. Mislio sam da se može zasebni quest račun napraviti, ali ništa bez facebooka.

 Kolko vidim, trebalo bi se moć već

 

Oculus VR Is Removing The Facebook Login Requirement (thegamer.com)

 

When are Oculus removing the Facebook login requirement? : oculus (reddit.com)

 

 

Edit

 

Nvm, mislim da se još ne može 

 

Official date for using oculus quest 2 without facebook? : oculus (reddit.com)

 

Mislim ako imaš postojeći oculus acc da onda sad možeš obrisati facebook al da ne možeš trenutno napraviti novi acc bez fejsa, il tak nešt. Bezveze, al šta je tu je. Mislim da se quest može modificirati da nema veze s fejsom ikakve. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 17:46 (zabbax21).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
To spominju od trenutka kad su pali fb serveri prije cca godinu dana, ali ništa se još nije primijenilo s načinom prijave.
Voli gamad kontrolu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Alfredo nr.2 kaže...
Ok, onda ništa. Oculus ide u prodaju, osim ako netko ima stari Oculus račun za podijelit :)

 

napraviš si legit fb account, ugasiš sav discoverability, ne moraš dodati ni jednog frenda i dobar si, nitko neće nikada ni znati da ga imaš..

inače ne kužim kaj ljudi rade dramu oko toga, jebote pa nebu ti pimpek otpal ako napraviš fb account..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Video sniman prošlog vikenda. 

 

Acron: attack of the squrrels je u pitanju. Jedan na vr-u, 8 na mobovima. Malo više od 2 sata nabijanja

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Je li kupovao netko nedavno neki VR sistem u Hrvatskoj, ima li uopce kod nas ili je i dalje najbolji nacin s talijanskog amazona?

 

Razmisljam prelomit i uzeti si neki headset, najvjv Quest 2 s Elite strapom. Kakva je ponuda sadrzaja? Iskreno bi kupovina bila vecinski za HL: Alyx, ali uvijek mi je bilo premalo razloga osim toga za kupiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
amagi kaže...

Je li kupovao netko nedavno neki VR sistem u Hrvatskoj, ima li uopce kod nas ili je i dalje najbolji nacin s talijanskog amazona?

 

Razmisljam prelomit i uzeti si neki headset, najvjv Quest 2 s Elite strapom. Kakva je ponuda sadrzaja? Iskreno bi kupovina bila vecinski za HL: Alyx, ali uvijek mi je bilo premalo razloga osim toga za kupiti

 Uzeo pred 2 mjeseca, u HR je bio 3300 kn a mene ispao 2800 sa Amazon.es. Ja sam uzeo uglavnom radi Beat Sabera tj vjezbanja :P jer su mi svi ostali nacini vjezbanja predosadni. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
3 godine
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Minneyar kaže...
amagi kaže...

Je li kupovao netko nedavno neki VR sistem u Hrvatskoj, ima li uopce kod nas ili je i dalje najbolji nacin s talijanskog amazona?

 

Razmisljam prelomit i uzeti si neki headset, najvjv Quest 2 s Elite strapom. Kakva je ponuda sadrzaja? Iskreno bi kupovina bila vecinski za HL: Alyx, ali uvijek mi je bilo premalo razloga osim toga za kupiti

 Uzeo pred 2 mjeseca, u HR je bio 3300 kn a mene ispao 2800 sa Amazon.es. Ja sam uzeo uglavnom radi Beat Sabera tj vjezbanja :P jer su mi svi ostali nacini vjezbanja predosadni. 

 Da, bas vidim u Sancti za 3300, papreno, ali kad smo Balkan. Jesi zadovoljan s udobnosti headseta? Ikakvi problemi sa setupom sto se tice FB accounta?

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
amagi kaže...
Minneyar kaže...
amagi kaže...

Je li kupovao netko nedavno neki VR sistem u Hrvatskoj, ima li uopce kod nas ili je i dalje najbolji nacin s talijanskog amazona?

 

Razmisljam prelomit i uzeti si neki headset, najvjv Quest 2 s Elite strapom. Kakva je ponuda sadrzaja? Iskreno bi kupovina bila vecinski za HL: Alyx, ali uvijek mi je bilo premalo razloga osim toga za kupiti

 Uzeo pred 2 mjeseca, u HR je bio 3300 kn a mene ispao 2800 sa Amazon.es. Ja sam uzeo uglavnom radi Beat Sabera tj vjezbanja :P jer su mi svi ostali nacini vjezbanja predosadni. 

 Da, bas vidim u Sancti za 3300, papreno, ali kad smo Balkan. Jesi zadovoljan s udobnosti headseta? Ikakvi problemi sa setupom sto se tice FB accounta?

 Uzeo sam Kiwi headstrap i facial interface, dosta su bolji nego stock. To je jos oko 600 kn s Aliexpressa, nije me zakacila carina. Setup bez problema, al zato sto imam facebook account, mislim da se bez ne moze trenutno. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Neke nove upcoming VR Igre

 

Green Hell VR - PC - Izašo danas

Save 10% on Green Hell VR on Steam (steampowered.com)

 

 

Horizon VR - PSVR2 -

 

Resident Evil 8 VR - PSVR2 -

LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Nastavlja se saga sa mojim Questom 2 :(

 

Napokon stigao Q2 sa servisa, nakon mjesec ipo dana, u istom stanju kao sto sam ga poslao. Kupljen u Sancta Domenice 

Black screen i lockan na 72Mhz. 

 

Iz SD.a mi nisu htjeli vratiti novce niti napraviti zamjenu za novi uredjaj pa niti zamjenu za nekakakv skorz drugi artikl, vec su ga opet htjeli slat na servis, koji je, BTW, u Poljskoj. Oficijalni za EU.

Nije mi se dalo opet cekat, odnio ga doma, i poigrao se malo s njim.

Sideloadao preko laptopa koji ima Gen 2 USB C port, sa FW verzijom V41, i konacno je proradilo. Sam imam cak i 120Hz :)

 

U medjuvremenu mi je stigao VRCover USB C kabel, i naravno, ne radi na mojoj ploci. Asus Prime Z690. Zato jer ploca ima USB C gen 2x2 a ne Gen 2.

Na ploci imam i USB A port, koji je Gen 2, ali preko adaptera ne radi.

 

Iz VRCover supporta su mi odgovorili ovo, i ponudili povrat novca: 

 

"Thank you for your patience while our team looked into your case. 
We've received a follow-up from them. Based on the specs of your motherboard, they've determined that the issue is caused by port incompatibility. You have a USB3.2 Gen2*2 port which does not work with our cable as it is designed to be used with devices that support USB3.2 Gen 2 (see our FAQ) and Gen 1 only."
Tako da pazite gdje kupujete (Sancta Domenica, za izbjeci svakako), i što. Ako se odlucite na VRCover kabel, provjerite da li imate port na ploci koji ce ga podrzati. Ili ne gine dodatnih 400kn za PCIE USB C  Gen 2 karticu. 
Ipak, nasao sam workaround, nije ugodan, ali vecinom vremena radi.
Dakle, treba skroz ugasiti Q2, te PC. Kabel je spojen.
Prvo upaliti Q2, te 10.ak sekundi poslije i PC, i dok se sve skupa boota, tek tad uspijem dobit prompt za dopustenje spajanja na PC. Naravno, preduvjet je imati sve drivere instalirane.
Nakon toga Link radi, sve dok ga ne istekas. Onda je potrebno je kompletno deinstalirati USB drivere tj drivere od ploce, kako kod koga, te ponoviti postupak.
Muci me sto preko Sidequesta podesavam Q2, ali to stoji u memoriji dokle god se ne reboota uredjaj. Sto je u mom slucaju, potrebno gotovo svakodnevno.
Ako ima ko ideju sta napravit, molim da javi. Lud sam vise :)
 
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Grdo iskustvo s vr-om. I sam sam ti govorio da uzmeš q2 a sad kitanac.

Nemam nekih savjeta za tebe jer nisam još imao takvih problema. Možda ako se da kako flashat friški stariji fw preko recovery-ja. Ne znam postoji li uopće tak nešto, no, pošto je to dosta sličan device kao android smartphone, možda postoji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Nije do FW. Malo sam proucavao, i naisao na info da je USB  Gen 2x2 jedini USB port ikad napravljan a koji nije kompatibilan sa starijim verzijama (u potpunosti)

Na ploči imam USB Gen 2 header, pa ce ovaj kabel rijesit problem:(bar bi trebao 😁 )

 

https://www.amazon.de/dp/B07F233Q6Z/?smid=A292BG1P1K6PSG&tag=preisvergleich-idealode-21&linkCode=asn&creative=6742&camp=1638&creativeASIN=B07F233Q6Z&ascsubtag=2022-06-22_0a3c7ce75445a790a19bf43a6c51133a55b1585d67576b6be4c0dbebb906d8df&th=1&psc=1

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 15:55 (jucca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Izgleda da uskoro nece vise biti obavezan FB login na Questu.

 

 

LP
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Pozdrav!

Je netko naletio na kakav softver gdje radiš 3d objekte, skulpture, oko sebe u 3d svijetu i da postoji opcija za export, pa bi se to kasnije moglo i isprintati na 3d printeru?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav!

Je netko naletio na kakav softver gdje radiš 3d objekte, skulpture, oko sebe u 3d svijetu i da postoji opcija za export, pa bi se to kasnije moglo i isprintati na 3d printeru?

 Nisam naišao na vr soft u kojem ti radiš objekte za 3d print. Jedino što sam više puta radio je nacrt kuhinja i drugih interijera iz sketchupa prebacio u quest preko vr sketch addona za sketchup pa se moglo hodat kroz taj prostor. 

 

Btw, dobio neki dan logitech extreme 3d pro joystick i baš jučer isprobao elite dangerous u vr-u u kombinaciji s time. Mogu reći da je osjećaj odličan. Moram još samo komande pohvatat je ED nisam baš puno igrao ali moglo bi biti dobro na ovaj način

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Preporuka za probati. Open VR FSR. Minimalno 20% FPS boost uz bolju sliku...

 

Konacno sve poslozio, AMS2 izgleda jako dobro, i vrlo igrivo. Svaki dan odvozim bar 5-6 sati u rigu, oznojim se jo svinja (sad dok sam na G.O :) naravno ). Preporod. Ima jos stvari koje nisam pohvatao, ali konacno uzivam u VRu 😁

 

 

https://www.reddit.com/r/oculus/comments/uwigp9/crimsons_new_and_improved_guide_to_optimizing/?utm_medium=android_app&utm_source=share

 

https://github.com/fholger/openvr_fsr/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 16:07 (jucca).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Stiglo malo još informacija o PSVR2

 

Early look at the user experience for PlayStation VR2 – PlayStation.Blog

 

Stvarno mi se sviđa al teško će se bit vratit na kabal haha

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Moss 2 je vani. 

Jedinica mi je bila odlicna. Ne znam da li je tko od vas probao, ali teska zaraza. Plus, igras sjedeci 😁

 

https://www.oculus.com/experiences/quest/4395292760584049/

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
jucca kaže...

Moss 2 je vani. 

Jedinica mi je bila odlicna. Ne znam da li je tko od vas probao, ali teska zaraza. Plus, igras sjedeci 😁

 

https://www.oculus.com/experiences/quest/4395292760584049/

 Naravno, vjerojatno smo svi ovdje odigrali prvi dio ali mene zanima da li je itko isprobao dvicu na prvom questu? Za pcvr je pitanje kad će i hoće li uopće izaći jer je pored questa2 sve manje bitan za išta osim simova

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Uglavnom, od 1.8 ide poskupljenje Quest2, pa ako ga ko zeli nabaviti, sad je vrijeme

 

https://uploadvr.com/quest-2-meta-price/

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Gdje jos ima vani za kupiti Quest2, a da dostavljaju u HR? Na Amazonu.de/it je vec visa cijena ili ih nema...

Kod nas vidim u Sancti za 3400kn 128GB...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Uzmi u Sancti ako ima jer će i oni brzo nabit cijenu
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Uzeo ga jucer i pokupio, zanimljivo da dođe sa UK ili US punjacem - izvan kutije je onaj nastavak za nase uticnice (nisam ga jos otpakirao). Svoj sam kupio preko Amazon.it i dosao je sa "nasim" stilom adaptera. Svejedno, jeftinije nego sada 600+ EU na Amazonu...
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 11:03 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Izgleda da je to to, nema ih vise tako jeftino, te samo 256 verzija u Sancti...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Kak se brzo cijena mijenja kad je na više.

Btw, izašao tower tag džabe u applab-u. Prekjučer s frendovima nabijali. Kolko sam vidio u igri, može do 8 quest igrača u istu igru. Nije cross play sa pcvr tower tagom, bar ne za sad.
Dosta napeto, pogotovo goal tower mod(Aka ctf). Postoje još team deathmatch i elimination
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice