VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 393.670
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

ja cekam jesen za igrat, ako bude bilo zelje trenutno je vruce. ili ide na prodaju. 

 

jel netko uspio yogurt verziju f1 22 pokrenuti preko vr?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Novi VR bundlle igara na HumbleBundle pa ako koga zanima

 

Valiant VR (pay what you want and help charity) (humblebundle.com)

LP
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ako ima kojih dobrih dusa da ispune anketu o VR-u za faks.

https://forms.gle/XK7zex26N9pbMz3HA

 

15 pitanja, 2 minute.

Zahvaljujem unaprijed.

ASUS Z97-AR | i7 4790K 4.6GHz | 8GB Corsair Dominator Platinum 1866MHz | Gigabyte GTX 970 Gaming G1 | Corsair AX850 | Samsung SSD 840 EVO 250GB + HDD 1TB | Corsair H100i | NZXT H440 |
 
3 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Kad završiš s anketom, bilo bi dobro da staviš ovdje link pa da vidimo konačnu "tortu".
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Hvala svima, mislim da bi trebali moći na ovome linku sve vidjeti:

Rezultati

 

Ono nista ekstra, ali zanimljivo je vidjeti neke rezultate.

Oculus Quest najpopularniji naravno.

ASUS Z97-AR | i7 4790K 4.6GHz | 8GB Corsair Dominator Platinum 1866MHz | Gigabyte GTX 970 Gaming G1 | Corsair AX850 | Samsung SSD 840 EVO 250GB + HDD 1TB | Corsair H100i | NZXT H440 |
 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Evo malo PSVR2 hands on 

LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

U proljeće sam premjestio komp iz potkrovlja na kat kuće a time rastavio i cijeli rift setup s 3 kamere i kabelima iznat glave. Kako sam u međuvremenu dobavio prvi quest, rift nisam ni slagao a i po malo sam razmišljao da ga ni neću više upogoniti, obzirom da quest ima bolju sliku a mogu igrat pcvr igre preko vd-a i linka. 

Kako ide hladnije vrijeme, više sam po kući, a i skvo je počela malo vr, tak sam ja sebi danas ponovo sve od nule dignul iznad glave. Još sam u potrazi za načinom spajanja trećeg senzora jer nema bušenja u strop a nema ni dovoljno duge usb3 ekstenzije da bi po kutevima sobe došao do senzora. 

 

Ustvari, pravi razlog je izlazak bonelab-a lol. Nadobudno sam ga prebacio na quest ali to nije igrivo ako i uspije učitat level.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
jedinica je sve više u problemima sa "novim" Q2 igrama...više nejde nego ide.
Moj problem od jučer sa linkom, dakle ne mogu na questu nakon pokretanja linka ( preko kabla ) dobiti "desktop", jednostavno prilikom pokretanja linka iz menija mi je "nestalo" moje računalo te sada tamo piše rift i kad me baci u prvi link/oculus meni nestala je ikona desktopa. Pokretanje preko airlinka normalno radi i normalno vidi moje ralunalo.
PS kako sam bio na putu quest je bio isključen uadnjih tjedan dana. Ima li tko još sličan problem ili da sve palim i gasim dok ne proradi ??
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Isprobat ću danas nakon posla pa javim. Moguće su nešto s ažuriranjima zaribali ali ne vjerujem da im je cilj link uništiti za stari quest.

Ne kužim zašto proizvođači standalone headseta kao pico, lenovo i još nekolicina, koji tek trebaju izbaciti nove modele na tržište, i dalje idu s qc xr2 čipovima kad je to već sad zastario soc. Za vjerovati je da će quest 3 doći s nečim novijim i dosta moćnijim.
Btw, pico 4 mi se uopće ne čini loš kao opcija pored questa2. Bolji ekran, bolja optika, više rama, bolji strap, baterija isključivo iza.... Samo, mišljenja sam da je i quest2 ostao predugo kao main vr s ugrađenim čipsetom a ovi tek sad dolaze sa istim.
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
thx, javi kad probaš.

Čudno je to sa izborom ćipseta, da sada kupujem, skoro pa sigurno bih uzeo novi Pico...
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Izgleda da Sony sprema 2 milijuna Ps VR2 za day one,bome jako jako puno za proizvod koji mozda jos nije main stream.

Jos se ne zna cijena ali sumnjam da ce bit povoljno kako svemu cijene idu u nebo....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
thx, javi kad probaš.

Čudno je to sa izborom ćipseta, da sada kupujem, skoro pa sigurno bih uzeo novi Pico...

 U toj situaciji bi također išao na pico, i to na pro zbog eye trackinga

MEGATAMA kaže...

Izgleda da Sony sprema 2 milijuna Ps VR2 za day one,bome jako jako puno za proizvod koji mozda jos nije main stream.

Jos se ne zna cijena ali sumnjam da ce bit povoljno kako svemu cijene idu u nebo....

 Ja si baš mislim da to ne bude skup set. Izgleda da im je cilj dovesti vr u mainstream a imaju dobru podlogu da to provedu. Zamisli još da je bežično vezan za ps5. 

11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
mla_dend kaže...
thx, javi kad probaš.

Čudno je to sa izborom ćipseta, da sada kupujem, skoro pa sigurno bih uzeo novi Pico...

 U toj situaciji bi također išao na pico, i to na pro zbog eye trackinga

MEGATAMA kaže...

Izgleda da Sony sprema 2 milijuna Ps VR2 za day one,bome jako jako puno za proizvod koji mozda jos nije main stream.

Jos se ne zna cijena ali sumnjam da ce bit povoljno kako svemu cijene idu u nebo....

 Ja si baš mislim da to ne bude skup set. Izgleda da im je cilj dovesti vr u mainstream a imaju dobru podlogu da to provedu. Zamisli još da je bežično vezan za ps5. 

Na svu srecu ima valjda samo jedan kabal,prvi VR po onome sto sam vidio je bio kupus kablova.

Mislim da bi mogao kostat oko 700eu.....

Cudi me da nisu ugrabili Half Life Alyx.....

14 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ja se veselim novom questu s color passthrough u visokoj rezi. Korak bliže prema AR-u.

I manjem headsetu jer će koristiti novi tip leća.
Glavna mana Questa 2 mi jer glomaznost na glavi i znojenje lica po ljeti. Bez dobro ohlađene prostorije tijekom 4-5 mjeseci VR mogu komotno može prekrižiti.

Jučer sam nabacio ping pong, malo boksa i beat sabera i kao da sam se ispišao u headset koliko je toga bilo. Obzirom na sastav znoja usporedba vrijedi :)
Sa sjedećim igrama tipa Skyrim VR i Fallout VR nemam tih problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

koliko mogu dobiti za quest 2 128gb, koristen mozda 10h ako i toliko kupljen u proljece.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Idući utroak u 7 je FB/Meta connect 2022 pa bi mogli napokon svašta vidjeti.

 

Fascinira me da će sad godinu dana kako su najavili GTA San Andreas VR na connectu i da ama baš nismo ništa vidjeli, to me malo brine.

 

Pico 4 mi izgleda kao dobar deal pogotovo ako ga ide kupovati neko tko trenutno nema Q2, jedini problemi su mi ovdje šta je UI u Picu vjerojatno lošiji nego na Q2 i to što Q2 ima neke eskluzive tipa RE4 i nadolazeći San Andreas VR, itd.. također kod Pica je ista spika ko sa Oculusom, ljudi ne voli Oculus zato jer je facebook vođa, a vođa iza pico-a je Bytedance ili ti ga kompanija koja je vlasnik tiktoka, pa sad kome smeta..

 

A sad zašto PS nije napravio deal sa Valveom da se porta HL Alyx? Po mom mišljenju možda ga i bude jel se dosta pričalo, al opet ak se ne varam Valve i Playstation i nisu u nekim odnosima jel je Gabe reako u vrijeme PS3 da je bilo grozno portat igre na plejku. A i ovaj Horizon VR mi jako izgleda u rangu kvaliteta HL-a pa možda nisu imali potrebu da naprave port. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Samo apk preko sidequesta ili sličnog pandana za pico i igraš. Isto kak se i igre koje su namjenjene za quest 2 daju ubaciti u q1 čak iako hardver štuca.

 

Kaj se pica tiče, ubacili su sve što fali questu 2. Da su još ubacili neki moderniji soc, to bi vjerojatno eu kupcima bilo puno zanimljivije od questa kod odabira.

Ovak je već q2 po svuda i ima ga svatko koga i malo zanima vr.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...

... ljudi ne voli Oculus zato jer je facebook vođa, a vođa iza pico-a je Bytedance ili ti ga kompanija koja je vlasnik tiktoka, pa sad kome smeta..

Bar se više ne mora imat FB account za imat Quest.
Ja sam imao fake FB acc za Quest jer nisah htio da mi pod haubom brljave po osobnom FB accountu.
Iako je to vjerojatno sve ista prćija, svi svima dilaju podatke :)

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Mislim da je danas u 7 Meta Connect

 

Pokazat će Quest 2 pro, Možda Quest 3 i vjv još dosta toga. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Meta Quest Pro dolazi sa LCD ekranima a kosta 1800eu u EU....nisu normalni.

 

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1665555900

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...

Meta Quest Pro dolazi sa LCD ekranima a kosta 1800eu u EU....nisu normalni.

 

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1665555900

Kolko sam skužio, to su zasloni s mini led pozadinskim, local dimmingom u 500 zona. Nemoj to podcjenjivati. Ja jesam, dok nisam vidio samsungov qdot sa mini led pozadinskim. Bit će to odličan prikaz.

Kontroleri bi mogli funkcionirati dobro i mislim si da će to prenjeti na na quest za mase.

 

Mene više zanima di je nasljednik quest dvice? 

Ono kaj su jučer prikazali je pretežno bilo developerske tematike obzirom kolko su alata za izradu svega i svačega predstavili. Od igrica jedva čekam among us u vr-u jer saint&sinners nisam prvi dio odigrao pa me ne vuče. Ironman ili bilo što iz tog juniversa me ne zanima. 

Nešto sitno iz r&d-a je bilo i dec it. Kaj su još prikazali a da sam propustio? 

11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Meta Quest Pro dolazi sa LCD ekranima a kosta 1800eu u EU....nisu normalni.

 

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1665555900

Kolko sam skužio, to su zasloni s mini led pozadinskim, local dimmingom u 500 zona. Nemoj to podcjenjivati. Ja jesam, dok nisam vidio samsungov qdot sa mini led pozadinskim. Bit će to odličan prikaz.

Kontroleri bi mogli funkcionirati dobro i mislim si da će to prenjeti na na quest za mase.

 

Mene više zanima di je nasljednik quest dvice? 

Ono kaj su jučer prikazali je pretežno bilo developerske tematike obzirom kolko su alata za izradu svega i svačega predstavili. Od igrica jedva čekam among us u vr-u jer saint&sinners nisam prvi dio odigrao pa me ne vuče. Ironman ili bilo što iz tog juniversa me ne zanima. 

Nešto sitno iz r&d-a je bilo i dec it. Kaj su još prikazali a da sam propustio? 

Ne podcjenjujem nego su u takav cijenovni rang morali stavit olede.

 

Gledao sam dio prezentacije i sve je u globalu bilo orijentirano na nekakav kao profi usage scenario,ocekivao sam gaming fokus.

Ne pratim bas VR pa mi je znanje o temi opskurno,to ce se nadam se promjenit sa PS Vr2.

13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Nije baš oled dobar za sve prilike. Oled imam u prvom questu i u riftu. Crna je mrak ali bi rekao da ima lagani ghosting na questu. Druga je stvar kaj to nisu gustoće piksela ko na mobitelima, nego duplo i više gušće. Možda je i problem tehničke naravi proizvesti takav oled. Kako bilo, quest pro zaslon bi po speckama trebal biti do jajca

Jep, ovja konekt je pretežno orjentiran na devove i biznis aplikacije uz par igara.
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

HTC na twitteru teas-a novi VR headset.

 

Navodno će biti donekla konkurencija Q2 i Pico 4 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ne vjerujem baš tom htc-u više. U početku su dobro s valveom gurali ali svaku priliku iskoriste da naprave neku novu grešku. Ko zna, možda ipak bude nešto.
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ma i ja nisam baš neki njihov fan od kako su zeznuli stvar sa cosmosom i uglavnom su dosta out of touch generalno, al ajd valjda su napokon došli sebi, živi bili pa vidili. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

rtx 3080 umjesto 2070 super ? da li mi se to isplati, prvenstveno radi kvalitete prikaza ??? znam da bi mi 3080 ti bio bolji ali u ovom slučaju bi me nadogradnja koštala cca 2000 kn ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...

rtx 3080 umjesto 2070 super ? da li mi se to isplati, prvenstveno radi kvalitete prikaza ??? znam da bi mi 3080 ti bio bolji ali u ovom slučaju bi me nadogradnja koštala cca 2000 kn ...

 Moje iskustvo je da mi na 1080ti, koja je sličnih performansi tvojoj, i 3070 nije baš razlika u prikazu (quest1), ali sam primjetio da ipak nešto glađe radi. Na rx580 je grafika bila poprilično loša, skoro neigriva

 

 

Btw, Moss: Book II je na steamu za pcvr od prije koji dan

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2022 16:29 (dax-lax).
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ovo mi iskreno djeluje prelose....sat i pol baterija?....

Njima treba masovno trziste da opravdaju ulaganja a ovdje nema nista sto ce privuc masovno trziste.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...

Ovo mi iskreno djeluje prelose....sat i pol baterija?....

Njima treba masovno trziste da opravdaju ulaganja a ovdje nema nista sto ce privuc masovno trziste.

 

 Ja ti taj Q pro ni ne uzimam kao nešto bitno na tržištu, a pogotovo ne za mase. Q3 biti ono što tražiš

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice