VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 972
|
čitano: 398.222
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
jucca kaže...

heheh, tako nekako. No sustanari, tj zena i dica ce vjerovatno htjet probati i stagod drugo :)

Uglavnom, naletio sam na minu. Kad sam digao AirLink, usporio mi se komp do bola, cak i sama navigacija unutar menija je usporena do bola. CPU te memorija na max. Prakticki neupotrebljivo. Na Rift S nisam imao tih problema.

Doduse, nisam se odavno upgradeao, jos sam na i5 4690 Haswellu, te samo 8 GB DDR3 @1866

Po specifikacijama bi to trebalo raditi, ali vjerovatno bez linka ukljucenog :)

 

Uglavnom, idem u shopping, sta cu, pa vas molim za preporuku, sta uzeti od proca i maticne.

Ispao sam skroz iz djira, pa sam slabije pratio u zadnje vrijeme sto je aktualno.

Hoce li 5600X biti dovoljan, ASUS PRIME B450M i 16GB memorije?

Grafika je za sada 2060, no ubrzo ce doci 3060, ili 3070.

 

Uh, da, malo je preslaba baza. Možeš probat za prvu ruku još 8gb rama ubaciti ako imaš od frenda. Moglo bi malo prodisat ali za komplet zamjenu kad je gaming u pitanju idi na nove intele. Nisam protiv amd-a no ovo je novije i nešto brže. 12400 uz b660 ploču ili 12600kuz z690. Prvi je i više nego dovoljan, dok drugi ima dodatne jezgre za malo ubrzati specifične taskove. Još uzmeš ddr4 prloču pa možeš iskoristit ovih 8gb keks iako i to bolje na novo 16gb min

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
jucca kaže...

heheh, tako nekako. No sustanari, tj zena i dica ce vjerovatno htjet probati i stagod drugo :)

Uglavnom, naletio sam na minu. Kad sam digao AirLink, usporio mi se komp do bola, cak i sama navigacija unutar menija je usporena do bola. CPU te memorija na max. Prakticki neupotrebljivo. Na Rift S nisam imao tih problema.

Doduse, nisam se odavno upgradeao, jos sam na i5 4690 Haswellu, te samo 8 GB DDR3 @1866

Po specifikacijama bi to trebalo raditi, ali vjerovatno bez linka ukljucenog :)

 

Uglavnom, idem u shopping, sta cu, pa vas molim za preporuku, sta uzeti od proca i maticne.

Ispao sam skroz iz djira, pa sam slabije pratio u zadnje vrijeme sto je aktualno.

Hoce li 5600X biti dovoljan, ASUS PRIME B450M i 16GB memorije?

Grafika je za sada 2060, no ubrzo ce doci 3060, ili 3070.

 

Uh, da, malo je preslaba baza. Možeš probat za prvu ruku još 8gb rama ubaciti ako imaš od frenda. Moglo bi malo prodisat ali za komplet zamjenu kad je gaming u pitanju idi na nove intele. Nisam protiv amd-a no ovo je novije i nešto brže. 12400 uz b660 ploču ili 12600kuz z690. Prvi je i više nego dovoljan, dok drugi ima dodatne jezgre za malo ubrzati specifične taskove. Još uzmeš ddr4 prloču pa možeš iskoristit ovih 8gb keks iako i to bolje na novo 16gb min

 

Nisam AMD fanboy, no slagao sam rodjaku nedavno komp sa 5600X i AsusRoG Prime, Trident gold.... pa sam primjetio da je to skroz solidno radilo :)
Svakako bi radje Intela. Nista, onda 12600 i z690 :)
Hvala ti puno 

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

 Nadam se da neće previše ovisit o čipsetu nego da isključivo testiraju kako će raditi na ovak direktan način. 

 

Meni je non-isp router u game roomu, 2m od glave, tak da nemam s time problema ali kužim zašto traže drugo riješenje.

 

q1 ima ac čipset pa ide do 866 teoretski, što i pokaže. Q2, kolko sam uspio uhvatiti, ima ax pa ide teoretski do 1200mbps.

 

 

Btw, ako niste, možete s društvom odigrati Acron attack of the squirrels (da, acron umjesto acorn). Komedija kad se skupi prava ekipa.

Jedan je u vr-u, drugi na mobitelima. Vr igra se plaća ali postoji krekana verzija i provjereno radi (koristim navedenu) dok je client app na mobu free u storeu. Može biti do 8 igrača + vr player.

Kaj smo skužili, exynos čipset u Samsungu s21 ima neke probleme kod mreže u toj igri pa je latencija užas. Probali na 2 komada. Na ostalima sams, xiaomi, redmi sve ok

 

 

 

xiaomi ax3600 xiaomi ax3600
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Kako je meni router u jednoj sobi setup za "igranje" u susjednoj a komp i rig u trećoj sobi AKA brlogu... takav bi mi stick možda pomogao da i vozim "bežično", iako mi to i nije nešto prevažno.
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Stigao upgrade. Nadam se da ce sad vrtit bolje 😁

 

Narucen i Kiwi strap, te ovaj kabel:

https://eu.vrcover.com/products/premium-usb-c-cable-for-oculus%E2%84%A2-quest-2-5m

 

Mada mi mozda nije ni trebao, posto nova ploča ima Wifi 6 ugradjen.

Jedva cekam slozit 😂

 

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
jucca kaže...

Stigao upgrade. Nadam se da ce sad vrtit bolje 😁

 

Narucen i Kiwi strap, te ovaj kabel:

https://eu.vrcover.com/products/premium-usb-c-cable-for-oculus%E2%84%A2-quest-2-5m

 

Mada mi mozda nije ni trebao, posto nova ploča ima Wifi 6 ugradjen.

Jedva cekam slozit 😂

 

 

 

 

 nisam još vidio nekog da ovak brzo djeluje haha. Naaajs. 

Btw, na kompu ti wifi6 i ne igra tak veliku ulogu u airlinku ili virtual desktopu jer oni daju prednost lan-u. Najbolje ćeš iz prve ruke vidjeti kak ti to sve radi, a radit će ebački

11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

koji kabel uzeti malo duzi za gaming da je pouzdan al ne pre skup?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
jucca kaže...

Stigao upgrade. Nadam se da ce sad vrtit bolje 😁

 

Narucen i Kiwi strap, te ovaj kabel:

https://eu.vrcover.com/products/premium-usb-c-cable-for-oculus%E2%84%A2-quest-2-5m

 

Mada mi mozda nije ni trebao, posto nova ploča ima Wifi 6 ugradjen.

Jedva cekam slozit 😂

 

 

 

 

 nisam još vidio nekog da ovak brzo djeluje haha. Naaajs. 

Btw, na kompu ti wifi6 i ne igra tak veliku ulogu u airlinku ili virtual desktopu jer oni daju prednost lan-u. Najbolje ćeš iz prve ruke vidjeti kak ti to sve radi, a radit će ebački

 

Hehe, sta se mora, nije teško 😁

Mislio sam komp spojit zicno,, pa dignuti AP na ploci samo za Oculus.

Nadam se da se može dignuti AP da onboard Wifi-em na ovoj ploči. Nisan još stigao sve složit.

13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
jucca kaže...
dax-lax kaže...
jucca kaže...

Stigao upgrade. Nadam se da ce sad vrtit bolje 😁

 

Narucen i Kiwi strap, te ovaj kabel:

https://eu.vrcover.com/products/premium-usb-c-cable-for-oculus%E2%84%A2-quest-2-5m

 

Mada mi mozda nije ni trebao, posto nova ploča ima Wifi 6 ugradjen.

Jedva cekam slozit 😂

 

 

 

 

 nisam još vidio nekog da ovak brzo djeluje haha. Naaajs. 

Btw, na kompu ti wifi6 i ne igra tak veliku ulogu u airlinku ili virtual desktopu jer oni daju prednost lan-u. Najbolje ćeš iz prve ruke vidjeti kak ti to sve radi, a radit će ebački

 

Hehe, sta se mora, nije teško 😁

Mislio sam komp spojit zicno,, pa dignuti AP na ploci samo za Oculus.

Nadam se da se može dignuti AP da onboard Wifi-em na ovoj ploči. Nisan još stigao sve složit.

 Direkt s kompa kao ap nisam isprobao, ali ja imam onu "žaomi" beštiju spojenu kablom na komp i na ispov router pa s njega koristim 5GHz band isključivo za quest a još mi je i 2m od glave tak uvijek ima i više nego dovoljno protoka samo za quest. 

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
jucca kaže...
dax-lax kaže...
jucca kaže...

Stigao upgrade. Nadam se da ce sad vrtit bolje 😁

 

Narucen i Kiwi strap, te ovaj kabel:

https://eu.vrcover.com/products/premium-usb-c-cable-for-oculus%E2%84%A2-quest-2-5m

 

Mada mi mozda nije ni trebao, posto nova ploča ima Wifi 6 ugradjen.

Jedva cekam slozit 😂

 

 

 

 

 nisam još vidio nekog da ovak brzo djeluje haha. Naaajs. 

Btw, na kompu ti wifi6 i ne igra tak veliku ulogu u airlinku ili virtual desktopu jer oni daju prednost lan-u. Najbolje ćeš iz prve ruke vidjeti kak ti to sve radi, a radit će ebački

 

Hehe, sta se mora, nije teško 😁

Mislio sam komp spojit zicno,, pa dignuti AP na ploci samo za Oculus.

Nadam se da se može dignuti AP da onboard Wifi-em na ovoj ploči. Nisan još stigao sve složit.

 Direkt s kompa kao ap nisam isprobao, ali ja imam onu "žaomi" beštiju spojenu kablom na komp i na ispov router pa s njega koristim 5GHz band isključivo za quest a još mi je i 2m od glave tak uvijek ima i više nego dovoljno protoka samo za quest. 

 

Moze se, digao AP, ali lose. nece preko 200Mbit. Metar do antene.

A nista, cekam kabel, jer mi slabo i nikako (ne) radi.

 

13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Gdje vidiš da ti je 200mbps? U wifi postavkama na questu ili misliš na ono u airlink postavkama? Ako je u airlink, tamo ti ni nejde više. Ovisi vjerojatno i o čipsetu u routeru. Sa svojim nemam problema. Naravno, quest link ili airlink uvijek ima kompresiju ali u dobrim uvijetima je to zanemarivo.

Btw, Sretan Uskrs
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.4.2022 14:53 (dax-lax).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Gdje vidiš da ti je 200mbps? U wifi postavkama na questu ili misliš na ono u airlink postavkama? Ako je u airlink, tamo ti ni nejde više. Ovisi vjerojatno i o čipsetu u routeru. Sa svojim nemam problema. Naravno, quest link ili airlink uvijek ima kompresiju ali u dobrim uvijetima je to zanemarivo.

Btw, Sretan Uskrs

 U Virtual Desktopu pise. 

Kad se spojim na ruter koji je udaljen 10m, dobijem 1200/1200Mbs i opet steka. 

Lud sam vise. Nikako da mi proradi kako treba

 

Pridruzujem se cestitkama 🐰

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.4.2022 20:24 (jucca).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Vjerovatno ste već čuli, no V39 update je donio nove probleme na Quest 2. Tzv Black Screen of Death.

Rjesenje je na službenom forumuhttps://forums.oculusvr.com/t5/Support/Screen-stays-black-after-update-to-firmware-v39/td-p/957932

 

Meni je osim toga, ubio mogućnost odabira iceg osim 72Hz. 

Factory reset nije pomogao. Reinstalirao aplikaciju pa i Win, bez pomoći. Tako da sam digao ticket Oculusu.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2022 22:26 (jucca).
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Wut? Pa quest takvih problema nije imao od izlaska. Aj, nadam se da će brzinski ispraviti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Danas Meta Quest gaming showcase, možemo svašta očekivati.

 

 

 

Počinje u 18:45

LP
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

airlink radi odlicno bez stekanja u drugoj sobi, nabavio sam usb-a to usb-c kabel da mogu igrat na stolici i kad spojim pita me da dozvolim, ali ne kuzim kako da prikaze sliku i da radi.

 

taj isti kabel jel vam prazni brze bateriju nego puni?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

kad se igram/vozim onda se baterija troši brže nego što se puni (USB 2.0 kabel koristim)...

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dennocro kaže...

airlink radi odlicno bez stekanja u drugoj sobi, nabavio sam usb-a to usb-c kabel da mogu igrat na stolici i kad spojim pita me da dozvolim, ali ne kuzim kako da prikaze sliku i da radi.

 

taj isti kabel jel vam prazni brze bateriju nego puni?

 

mla_dend kaže...

kad se igram/vozim onda se baterija troši brže nego što se puni (USB 2.0 kabel koristim)...

 Vjerojano ovisi o portu na računalu. Znam da je kod mene u knjižici od matične bilo navedeno koji portovi se mogu koristiti i za punjenje i kako ih podesiti u BIOSu

Na žalost, s tim se nisam bavio, sve radim preko Air Linka.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Quest traži 15w a to mu u igri ni jedan usb port ne može isporučiti. Ako ploča i ima poseban mod za brže punjenje, to je i dalje 10w max, i to s pretpostavkom da upravljanje takvim portom ne sjebe performanse usb protokola. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Nisam nikad pratio previše ali nakon par sati (3+sata) "vozikanja" Q2 i dalje ima 60tak %, baterije, meni i više nego dovoljno )), nisam detaljno istraživao ali ćini mi se da je Q1 brže trošio bateriju u istim uvjetima. Na USB portovima nisam ništa čačkao i kao što sam rekao Q2 je spojen sa Q1 kablom na USB C port na ploći. Više od pol godine koristim taj originalni Q1 kabel jer sam prije sa raznim USB 3 kablovima znao imati problema.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Wut? Pa quest takvih problema nije imao od izlaska. Aj, nadam se da će brzinski ispraviti.

 

Nadam se da hoce. 

A mozda i nece. Vidi sto mi je lik odgovorio na FB, sa identicnim problemom.

 

U svakom slucaju vracam nazad. Steta sto nisam uzeo online, tako da mogu trazit povrat novaca pa da uzmem G2.

 

 

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...

Danas Meta Quest gaming showcase, možemo svašta očekivati.

 

 

 

Počinje u 18:45

 Evo, uskoro počinje ako je netko online :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

I ljudi, mišljenja na Meta quest games showcase?

 

Meni je bilo solidno, nije me baš iznenadilo i nije bilo baš igra koje su me ostavile '' wow '' al ono, solidno. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Tak nekak. Bonelab mi je na vrhu uz moss-a. Sljedeće kaj mi je zanimljivo, among us. Ostalo meh meh za moj ukus
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

danas bio neki updatem ne znam dal je do toga ili cega al ne mogu pokrenuti acc ni ac, javi ovu gresku. beat saber i gun club rade.

 

 

jel netko koristi side quest?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2022 22:18 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

ja prodao svog oculusa, budem kupio drugi kada izađu nove igre vrijede igranja..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

I ja sam malo smanjio s igrama, ali razlog je rx580 grafa. U nekim igrama vrti solidno a većinom je to velika razlika naspram 3070. Koje god postavke stavim da mi je slika iole oštra, ruši se driver, pa sam odustao sa uštelavanjem.

Sad već lagano istražujem za novi build. Prosljeđivanje kompa đevojci je sad ispao neki tip diverzije tak da ja sebi uzmem drugi u bližoj budućnosti. Njoj za fornite, citiesxl, anno itd je 3070 i 8600k uz 32"qhd ekran debelo više hardvera nego treba 

 

Moram priznati da quest sve više koristim za pogledat nekaj na netflix-u kad mi se ne sjedi pred kompom a za telkom je netko drugi, i stvarno mi je ok. Slika dovoljno oštra za moju nisku kritiku

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 12:13 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice