Vaši gaming počeci

poruka: 11
|
čitano: 1.712
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Vaš prvi susret sa platformom/konzolom i 1. igrom

Naslov bi trebao biti - Vaš prvi susret sa platformom/konzolom i 1. igrom na njoj ako znate, ali nestane mi...

Ako me sjećenje nevara jer bilo je to jako davno i nisam skroz siguran ali... kažu prve se pamte, no eto ja baš nisam siguran ali znam da sam uživao i bio očaran na prvi pogled

- Prvi susret sa GAME BOY-em (mislim 1995) i neki nogomet (vjerojatno neki Fifa KUP)...znam da je na nekim stadionima bilo i kamenje koje je trebalo izbjegavat dok nedođeš do protivničkog gola... ali posudio sam još neke taj dan  (kod prijatelja)
da bi 97/98 sebi kupio u Italiji Game Boy Pocket sa Kraljem lavova i Terminator 2 ..i dobio il kupio fifa 98

- Prvi susret sa SNES-om 95/96 god. nisam siguran te Mario Kart i Street Fighter II...jedno od to dvoje a možda i oboje (kod prijatelja)
kasnije neznam točno god. kupio od nekog polovni za čini mi se 200 njemačkih maraka, ali prije toga kupljena neka kopija na placi koja je jako sličila na dotičnu i imala je Super Maria, Duck Hunt, Bombermana, Tanks (tenkiće) i to je to mislim, a što sam na tome prvo probao neznam...probao sam i NES bratićev sa Paper boy-om al neznam kada točno ni kako je on došao do njega - kupio konzolu nije...uglavnom od tada sam u Nintendo taboru

- Prvi susret sa Sega Genesis/Mega Drive između 95-99...nešto me vuče na 98 i probao neki nogač (kod prijatelja)
nikada nabavio ni razmišljao o nabavi s tim da mi je to jedini susret sa Segom bio i ostao

- Prvi susret sa PC-om 1997 godine mislim i isti dan isprobao Duke Nukem 3D, Road Rush, MDK i još neku kojoj neznam ime (kod prijatelja)
nisam nikad planirao a u to vrijeme nisam bio ni zagrijan za to dok par godina kasnije 2001g. bratić nije nabavio i onda se rodila ljubav za PC na kojem su se igrali samo demo-i a vlastiti sam počeo slagati 2006 i završio 2009, a pošto sam do tada već dosta toga probao/odigrao neznam što je bilo prvo na mom PC-u ali znam da sam prvo prešao Desperados igru

- Prvi susret sa PS 1 98 čini mi se i prilično sam siguran sa Need for Speed III: Hot Pursuit iako mi se po glavi motaju i MGS i Spyro (kod prijatelja)
često posuđivao i govorio da ću si nabaviti i do dana današnjeg još nisam nijednu konzolu nabavio ali imam 2-3 igre za PS2

 

 

Koji su Vaši prvi počeci i šta pamtite?

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 21:05 (9090).
 
1 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš prvi susret sa platformom/konzolom i 1. ig
9090 kaže...

Naslov bi trebao biti - Vaš prvi susret sa platformom/konzolom i 1. igrom na njoj ako znate, ali nestane mi...

Ako me sjećenje nevara jer bilo je to jako davno i nisam skroz siguran ali... kažu prve se pamte, no eto ja baš nisam siguran ali znam da sam uživao i bio očaran na prvi pogled

- Prvi susret sa GAME BOY-em (mislim 1995) i neki nogomet (vjerojatno neki Fifa KUP)...znam da je na nekim stadionima bilo i kamenje koje je trebalo izbjegavat dok nedođeš do protivničkog gola... ali posudio sam još neke taj dan  (kod prijatelja)
da bi 97/98 sebi kupio u Italiji Game Boy Pocket sa Kraljem lavova i Terminator 2 ..i dobio il kupio fifa 98

- Prvi susret sa SNES-om 95/96 god. nisam siguran te Mario Kart i Street Fighter II...jedno od to dvoje a možda i oboje (kod prijatelja)
kasnije neznam točno god. kupio od nekog polovni za čini mi se 200 njemačkih maraka, ali prije toga kupljena neka kopija na placi koja je jako sličila na dotičnu i imala je Super Maria, Duck Hunt, Bombermana, Tanks (tenkiće) i to je to mislim, a što sam na tome prvo probao neznam...probao sam i NES bratićev sa Paper boy-om al neznam kada točno ni kako je on došao do njega - kupio konzolu nije...uglavnom od tada sam u Nintendo taboru

- Prvi susret sa Sega Genesis/Mega Drive između 95-99...nešto me vuče na 98 i probao neki nogač (kod prijatelja)
nikada nabavio ni razmišljao o nabavi s tim da mi je to jedini susret sa Segom bio i ostao

- Prvi susret sa PC-om 1997 godine mislim i isti dan isprobao Duke Nukem 3D, Road Rush, MDK i još neku kojoj neznam ime (kod prijatelja)
nisam nikad planirao a u to vrijeme nisam bio ni zagrijan za to dok par godina kasnije 2001g. bratić nije nabavio i onda se rodila ljubav za PC na kojem su se igrali samo demo-i a vlastiti sam počeo slagati 2006 i završio 2009, a pošto sam do tada već dosta toga probao/odigrao neznam što je bilo prvo na mom PC-u ali znam da sam prvo prešao Desperados igru

- Prvi susret sa PS 1 98 čini mi se i prilično sam siguran sa Need for Speed III: Hot Pursuit iako mi se po glavi motaju i MGS i Spyro (kod prijatelja)
često posuđivao i govorio da ću si nabaviti i do dana današnjeg još nisam nijednu konzolu nabavi ali imam 2-3 igre za PS2

-2005. prvi susret s pcom

-2005. prve igre su bile one trial neke

-2007. prvi put PS1.

-2005-6. Sega

-2010.Ps2(na dan kada je djed preminuo...)

-2012 Ps3,Xbox

-2014. Ps4

-Neda mi se pisat,sorry. :(

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
14 godina
offline
Vaši gaming počeci

Negdje 96-97 sam imao kopiju SNES-a. Također sam (otac) imao PC, u isto vrijeme, a od igara se sjećam jedino Super Maria za snes te Claw za PC. Negdje krajem 90-ih, početkom 2000. rođak je dobio PS1, pa sam kod njega igrao Crash Bandicoot.

 

To su otprilike najranija sjećanja na igre, uglavnom, odgojen sam na Nintendu.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaši gaming počeci

Ne volim biti party breaker i tema je super, al postoji već nešto na tu TEMU.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši gaming počeci
Lovac kaže...

Ne volim biti party breaker i tema je super, al postoji već nešto na tu TEMU.

a vidim da je i nedavno napravljena (1.6.) a ja već par mj. o tome razmišljam i još sam pregledavao temeljito da nije već neko pokrenuo i vidim nije pa reko super, ali ta se više bazira na odrastanju i kako više to nije to kad odrasteš, a ova je samo vaš prvi susret sa nekom platformom i prvom igrom koju pamtite za dotičnu i kako ste došli do neke platforme, dal ste ju nabavili nakon probe, koje godine i što vas je pretvorilo u gejmera

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
10 godina
neaktivan
offline
Vaši gaming počeci

Sa nekih 9 godina Gameboy (mislim da je 98 bila)-pokemon, star wars igrice

Zatim PC na informatici sa 10 godina (99)- CS, Half life

PS1 nesto oko 2000-Crash Bandicoot,ISS, PES 4, James Bond, Fifa, Mortal kombat 4

Poceo 2005 igrati competitve COD2 i to je trajalo do 2008 (zato sam preskocio PS2)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaši gaming počeci

prvi susret sa igricama  je bio kod frenda 386 i 486ica 94.god i 95god. cca ... mortal kombat 1 i 2,  neki winter olympics... te kod bratica fifa 95...issee kad se tog sjetim..kakav loook...nisam se mogai nacuditi...zatim nabavljamo komp 96te pentium 133 mhz cpu... 16MB RAM i na njemu prva igra koju igram je monster truck madness demo sa pc chip cda... naravno windows 95...rusio se svakih 30minita.... klanje sa burazom konstantno...šoranje ...

 

od tada otkrivam svijet strategija i igram sve od cnc warcrafta 1 2, krush kill n destroy, starcraft, total annihilation , civilisation 2, sim city 2000,transport tycoon  itd itd... good times... :)

MuWu
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 5:55 (MujagaWudakhi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vaši gaming počeci

SNES - kad sam imao cca 3,4 godine,imao sam konzolu od svog rođenja,ali se ne sjecam nicega prije logicno,najvise se sjecam da sam volio igrati Super Mario igre - All Stars,World,Kart,iako nista nisam previse razumio.

 

PC - Isto kao i SNES,ne sjecam se previse,znam da sam gore igrao kojekakve flash igre,neka bojanka mi je ostala u sjecanju.

 

PS1 - 2003. odprilike,prva igra koju smo ja i braca dobili za PS1 je bila Pitfall 3d: Beyond The Jungle.

 

PS2 - Reko bih negdje 2004. sjecam se da je stari obecao Playstation 2 ako ja i brat zavrsimo razred s 5.0 (ja 1. a buraz 6.). Ja sam naravno prosao s 5.0,buraz nije,ali smo ga svejedno dobili,i to ako se dobro sjecam mjesec dana kasnije,znam da su bili ljetni praznici. Koja je to sreca bila,prva igra koju sam zaigrao je bio Driv3r,ta igra je onda tek izasla,preporucio ju je lik u trgovini :D

 

PSP - 2010. prva igra bila Medievil Resurrection

 

XBOX 360 - 5. mjesec 2011. prva igra bila Mafia 2.

 

Nintendo Wii - Krajem 10. mjeseca 2011 sam ga kupio,znam da je bilo par dana prije Halloweena,prva igra koju sam zaigrao na njemu je bila NHL 2K11

 

PS3 - Božić 2011. prva igra je bila inFamous.

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši gaming počeci
commodore 64 - igra popeye s audio kazete. demo jer smo kupili rabljeno
iako kronoloski nisam siguran jer stari mi je popravljao dosta onih snes klonova - first austria pa smo i to igrali, najvise falsi super mario
al na komodrcu sam i poceo programirati u basicu, cak otisao na drz prvenstvo...
12 godina
offline
Re: Vaši gaming počeci
apoteka kaže...
commodore 64 - igra popeye s audio kazete. demo jer smo kupili rabljeno
iako kronoloski nisam siguran jer stari mi je popravljao dosta onih snes klonova - first austria pa smo i to igrali, najvise falsi super mario
al na komodrcu sam i poceo programirati u basicu, cak otisao na drz prvenstvo...

ISTO !!!

Kratko imao ZX spectrum, ali komodore 64 + Pirati (sa punom kartom Kariba pokraj), N&S , Ghostbusters i Defender of the Crown su me najviše zarazili....Čak sam i otišao na Amigu 500 kratko,ali sam je prodao....

 

Poslije nešto i Rambo games "piaca edition"za seosku zabavu ( 40 joysticka promjenjeno), NES, SEGA megadrive 2 + 32 bit dodatak (onaj što se uštekava gore) i konačno Cyrix 5x86 na 118 Hz (eqvivalent 486), moj prvi PC.....Poslije toga sam samo PC i PC.....

 

 

 

super tema , sjeta me ošine ...pohvale OP-u

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 12:14 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Vaši gaming počeci

pong 1979

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice