The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

poruka: 129
|
čitano: 37.480
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
pqweasdyxc kaže...

Ovo sam očekivao od current gen (ps5/XS) igara, a dobio sam last gen gameplay i interaktvinost s nešto boljm grafikom. TOTK je najnaprednija igra na tržištu i ostali se trebaju jako potruditi da postignu nešto slično.

Tesko ce ovo itko kopirat.....

Bizarno je koliko je igra preogromna....necu nista spojlat ali......

16 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Slušao sam neku recenziju, ne sjećam se koju i kaže lik: BOTW kao da je bio demo za ovo i baš tak igra i izgleda. 😃
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

BOTW je bio ogroman u usporedbi sa vecinom drugih igara na trzistu ali ovdje su si postavili limit....da nema limita 😁

I ono sto sam prije pisao da mi je nevjerovatno da mozes direktno sa neba ic u svijet ispod pa je netko napisao da ce sigurno postojat loading tranzicija...ne postoji,odes medju oblake i letis prema tlu bez loadinga.

Draw distance je bolestan,sto se tice rezolucije igra je bistrija nego BOTW jer kvdje koriste FSR.

Iskreno...tesko mi je zamislit kakva bi mogla bit Zelda na novoj Nintendovoj konzoli kad ovakvo nesto rade na tabletu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Kako više igram sve više mislim da mi je Shigeru Miyamoto provalio u kuču i zamijenio Switch Oled s Switch 2. Prvo je nestvarno kako ova igra uopče radi, drugo kako ova igra radi na 3 slabašne Arm jezgre na 1 GHz i treće kako nema bugova. EPD 3 GOAT

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
pqweasdyxc kaže...

Kako više igram sve više mislim da mi je Shigeru Miyamoto provalio u kuču i zamijenio Switch Oled s Switch 2. Prvo je nestvarno kako ova igra uopče radi, drugo kako ova igra radi na 3 slabašne Arm jezgre na 1 GHz i treće kako nema bugova. EPD 3 GOAT

Takodjer ono sto je izuzetno bitno je da je igra 30fps a nema ghostinga,microstuttera itd itd.

Fluidno je koliko je najbolje moguce sa 30fps,odlican framepacing.

Puno drugih developera bi trebalo sjest i zaigrat ovu Zeldu te razmislit jesu li u pravoj profesiji,ja smatram da za sto god da radimo mora postojat strast.

A sudeci po hrpi igara strasti je u gaming developmentu jako malo.....

9 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
pqweasdyxc kaže...

Kako više igram sve više mislim da mi je Shigeru Miyamoto provalio u kuču i zamijenio Switch Oled s Switch 2. Prvo je nestvarno kako ova igra uopče radi, drugo kako ova igra radi na 3 slabašne Arm jezgre na 1 GHz i treće kako nema bugova. EPD 3 GOAT

 Kako su igre dobro izgledale na PS1 s 33 MHz, 2 MB RAM-a i 1 MB VRAM-a - nije mi ovo impresivno :D. Al me sad svrbi novčanik za NS.

14 godina
offline
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

 

treba još peglanja ali ide to brzo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
hudibitek kaže...
pqweasdyxc kaže...

Kako više igram sve više mislim da mi je Shigeru Miyamoto provalio u kuču i zamijenio Switch Oled s Switch 2. Prvo je nestvarno kako ova igra uopče radi, drugo kako ova igra radi na 3 slabašne Arm jezgre na 1 GHz i treće kako nema bugova. EPD 3 GOAT

 Kako su igre dobro izgledale na PS1 s 33 MHz, 2 MB RAM-a i 1 MB VRAM-a - nije mi ovo impresivno :D. Al me sad svrbi novčanik za NS.

Ako pogledas pojedinacnu teksturu ili objekt dobit ces dojam da je ovo osrednje vizualno ali kad igras i igra te uvuce u svoj svijet pa te odusevi sve sto mozes,nadjes se na ogromnoj ravnici gdje vjetar povija sve jace travu i krene se oblacit sto donese kisu,svaki zvuk svaki sitni efekat,sve enormno doprinosi konacnom dojmu.Budes medju oblacima i gledas zalazak sunca,cjeli svijet u oblacima i ispod njih je narandjasto crven i to tada izgleda kao Art slike sa kutija starih igara...jednostavno preljep...svijet je prepun takvih scena,situacija,pejzaza.

Danas imamo hrpu igara koje imaju najnaprednije efekte,4k,60fps a unutar par sekundi imamo dojam da smo unutar kulisa i sve je sterilno i neinteraktivno.

Ovdje smo u 900p 30fps ali dojam je da smo u tom svijetu i mozemo skoro sve sto pozelimo.....i samo je masta granica.

9 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
hudibitek kaže...
pqweasdyxc kaže...

Kako više igram sve više mislim da mi je Shigeru Miyamoto provalio u kuču i zamijenio Switch Oled s Switch 2. Prvo je nestvarno kako ova igra uopče radi, drugo kako ova igra radi na 3 slabašne Arm jezgre na 1 GHz i treće kako nema bugova. EPD 3 GOAT

 Kako su igre dobro izgledale na PS1 s 33 MHz, 2 MB RAM-a i 1 MB VRAM-a - nije mi ovo impresivno :D. Al me sad svrbi novčanik za NS.

 Nisam mislio na grafiku iako igra izgleda odlično.

11 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
forumaš kaže...

 

treba još peglanja ali ide to brzo.

To ti je uvjek upitno,niz godina sam koristio Dolphin te sam na njemu igrao Wii i WiiU igre,cak sam nabavio wiimote te infrafed bar iz Kine koji se koze spojit na PC.

Tako sam dobio Wii igre u 4k i 60fps prije puuuno godina,nazalost ima konstanta da recimo dio tih emuliranih igara radi savrseno a vec iduca zona u igri ne radi nikako i sa 60fps bude pad na ispod 20fps.

Developeri emulatora bi to morali prilagodjavat/optimizirat a nazalost je nemoguce da se ta sacica entuzijasta moze posvetit optimizaciji naprimjer cjele Zelde jer bi im to odnjelo enormno vremena.

Zato sam odustao od tih "novijih" emulatora za "novije" 3d konzole....

Takodjer je problem sto jako cesto djelovi igara ne budu tocno emulirani pa fale efekti,teksture itd u igrama a mi ako nismo igrali original ni ne znamo da je to pogresno.Onda dodje novija verzija emulatora kojom dodaju te efekte(bilo dim,cestice ili nesto trece) i dobijemo precizniju emulaciju ali onda se desi da unutar igre nastanu gadni problemi sa performansama....jedno se popravi drugo potrga.

 

Za ove nove emulatore nakon Dolphina ne znam kakvi su.

14 godina
offline
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Odigrao sam prethodnu Zeldu prek emulatora ia radila je odlično.

Moj PC  
1 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
forumaš kaže...

Odigrao sam prethodnu Zeldu prek emulatora ia radila je odlično.

 Jel se mora igrati sa PS4/5 kontrolerom?

14 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Ja sam igrao xbox conrtolerom tak da nsiam mogao odigrati svaku mini igru gdje treba touchpad...tak da brijem da se prek PS4 gamepada može sve.

 

Ljudi izvode čuda.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 12:57 (forumaš).
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Idemo lagano onda sa PS5 kontrolerom u akciju. Nikad nisam igrao Zeldu osim malu onu na Gameboyu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 13:06 (SaintGriz).
11 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
forumaš kaže...

Ja sam igrao xbox conrtolerom tak da nsiam mogao odigrati svaku mini igru gdje treba touchpad...tak da brijem da se prek PS4 gamepada može sve.

 

Ljudi izvode čuda.

 

NS verzija Breath of the Wild ne koristi touchpad poput WiiU verzije.

13 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Može se s ds4 kontrolerom sve odigrati jer ima akcelerometar pa reagira na pokrete kontrolera.
Bez toga se jedan dio shrineova ne može odigrati.
Čak se u početku cemu-a dalo to obavit s nekim dodatkom za android telefone.
Zbog botw-a sam na kraju uzeo ds4 kontroler.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
SaintGriz kaže...

Idemo lagano onda sa PS5 kontrolerom u akciju. Nikad nisam igrao Zeldu osim malu onu na Gameboyu.

 Ja imam na Switchu, i nisam odigrao BTW ;( Sram me je ali nisam.... nikako da krenem ali sada na pcu na emulatoru to izgleda bolje, nisam niti sam siguran kako da igram...

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
toxic kaže...
SaintGriz kaže...

Idemo lagano onda sa PS5 kontrolerom u akciju. Nikad nisam igrao Zeldu osim malu onu na Gameboyu.

 Ja imam na Switchu, i nisam odigrao BTW ;( Sram me je ali nisam.... nikako da krenem ali sada na pcu na emulatoru to izgleda bolje, nisam niti sam siguran kako da igram...

Kad vec imas NS,bolje je nativno jer kao sto sam prije napisao,na emulatorima cesto znaju bit problemi ili nedostatci a da uopce nismo niti svijestni da su to nedostatci.Brzo ces se priviknut na 30fps jer je framepacing ok..

11 godina
offline
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Iz Nintenda su izjavili da se Zelda u samo 3 dana prodala u preko 10 milijuna komada...najbrze prodavana Zelda ikad 🥂

Nece bit problem ulozit u iducu posto je sad u pitanju serijal koji donosi milijarde.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Kad vidim kolka je ova igra, botw mi djeluje kao dlc
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Ja trenutno igram BOTW s klincem 5 godina, igra je brutalno dobra. Jedva čekam da se preselimo na TOTK :), izgleda odlično.

just when i thought i got out they pull me back in
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Ja i buraz smo kupili Zelde isti dan i nevjerovatno je koliko su razliciti nasi prolazi,smijer igre,nacin kako rijesavamo shrineove itd

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Igram svaki dan par sati,ovo je bolesno preveliko.

Nintendu nitko nije objasnio kako se danas kreiraju igre...bugovi....dlc 😁

Ovo su mogli komotno rascjepkat u 3 igre i zaradit 3x

Bas me zanima koliko je bio velik tim koji je ovo napravio.....

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
MEGATAMA kaže...

Igram svaki dan par sati,ovo je bolesno preveliko.

Nintendu nitko nije objasnio kako se danas kreiraju igre...bugovi....dlc 😁

Ovo su mogli komotno rascjepkat u 3 igre i zaradit 3x

Bas me zanima koliko je bio velik tim koji je ovo napravio.....

 Mogu ljudi kenjat po japancima (Nintendo i Sony) da su anti consumer, da su ovo ili ono i sve to stoji, ali zato njihove 1st party igee rasturaju u 99% slučajeva i vidi se koliko je truda i vremena uloženo u njih. I rijetko kad izlaze nedovršene. Dok 3rd party igre ostalih developera su danas u većini slučajeva em smeće od samog začetka ideje, em izlaze nedovršene.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Igra je bila gotova ali Nintendo ju je odgodio na godinu dana da ispoliraju fiziku....sta rec uopce.

Pravi nextgen naslov,nadam se da ce postojat NS2 verzija sa visom rezolucijom i 60fps 🥂

 

https://nintendoeverything.com/zelda-tears-of-the-kingdom-was-basically-done-when-delay-happened/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Danas krenuo s yuzu verzijom i radi čisto ok. Nije potpuno glatko ali veći dio vremena nema razlike od botw-a na cemu. Imam i 60fps mod ali to ću sutra ubaciti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
MEGATAMA kaže...

Igra je bila gotova ali Nintendo ju je odgodio na godinu dana da ispoliraju fiziku....sta rec uopce.

Pravi nextgen naslov,nadam se da ce postojat NS2 verzija sa visom rezolucijom i 60fps 🥂

 

https://nintendoeverything.com/zelda-tears-of-the-kingdom-was-basically-done-when-delay-happened/

Što je tu čudno. Igra bazirana na fizici odgođena jer nije dobro funkcionirala fizika. Znači da ipak nije bila gotova.

13 godina
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
NathanDrek kaže...
MEGATAMA kaže...

Igra je bila gotova ali Nintendo ju je odgodio na godinu dana da ispoliraju fiziku....sta rec uopce.

Pravi nextgen naslov,nadam se da ce postojat NS2 verzija sa visom rezolucijom i 60fps 🥂

 

https://nintendoeverything.com/zelda-tears-of-the-kingdom-was-basically-done-when-delay-happened/

Što je tu čudno. Igra bazirana na fizici odgođena jer nije dobro funkcionirala fizika. Znači da ipak nije bila gotova.

 Baš. Koja debilana od članka. Ko da napišeš Gran Turismo 8 je gotov ali je odgođen na godinu dana samo da poprave vozni model. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 mjeseci
neaktivan
offline
Re: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
antimadridista kaže...
MEGATAMA kaže...

Igram svaki dan par sati,ovo je bolesno preveliko.

Nintendu nitko nije objasnio kako se danas kreiraju igre...bugovi....dlc 😁

Ovo su mogli komotno rascjepkat u 3 igre i zaradit 3x

Bas me zanima koliko je bio velik tim koji je ovo napravio.....

 Mogu ljudi kenjat po japancima (Nintendo i Sony) da su anti consumer, da su ovo ili ono i sve to stoji, ali zato njihove 1st party igee rasturaju u 99% slučajeva i vidi se koliko je truda i vremena uloženo u njih. I rijetko kad izlaze nedovršene. Dok 3rd party igre ostalih developera su danas u većini slučajeva em smeće od samog začetka ideje, em izlaze nedovršene.

 PlayStation je sada "američka", a ne japanska kompanija

11 godina
offline
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Rijesio hrpu Shrineova i 2 velika dungeona,ne znam cega bi se prije primio i na koju stranu isao koliko svega ima....

Danas mi izbacilo video sta ekipa stvara unutar igre sa fuzionom i ostalim mehanikama....nevjerovatno sto su sve ljudi vec napravili.

Dolazi uskoro Diablo 4 pa Spiderman 2 ali tesko ce nesto uzet GOTY titulu Zeldi.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice